EIIAI1DEI1-rtlEUW5 Feestelijke opening van multifunctioneel gebouw „Dorpstienden" te Ouddorp werd natte aangelegenheid »i|>sWiiii|*ii;;>.::::;; Raad Middelharnis geeft extra krediet voor St. Dorpsgemeenschap N. Tonge Jaarvergadering S.G.P.-kiesvereniging No. 5463 Aankoop grond en schuur Eendrachtig samengewerkt Meerdere sprekers Grote tevredenheid TAXATIE NODIG? makelaar tamboer bellen beëdigd taxateur 01870-3477 SÏS CD DD Renovatie sportveld Ongewenst kind Vóór- en tegengewerkt Vereniging „De Cliristenvrouw" Afdeling Middelharnis/Sommelsdljk 2e Blad DINSDAG 14 JANUARI 1986 Meerdere honderden genodigden tot de opening van het multifunctionele gebouw „Dorpstienden" te Ouddorp, hebben vrijdagmiddag in de gut sende regen de komst van dr. Patijn, commissaris van de Koningin afgewacht. Aan hém was het tijdstip waarop de natte schare naar binnen kon om de beschikbaarheid van het prachtige nieuwe gebouw behaag'lijk aan den lijve te ervaren. Even na tweeën, wat later dan voorzien, was daar eindelijk de Commissaris om daarop snel werkte maken van de openings handeling. De sleutel vond dhr. Patijn onder aan de brandende toorts die, hem aangereikt door Jacky Reinhoud, door estafettelopers uit Stellendam was aangedragen, 't Was een rijkelijk beregend gezelschap dat de Commissaris snel naar binnen volgde.... Dr. Patijn haalt de sleutel tevoorschijn van de toorts die werd aangedragen door Jacky Reinhoud. Onderweg van Stellendam naar Ouddorp was de toorts ettelijke keren uitgeregend. Een parapluie was een rijk bezit tijdens het wachten op de Commissaris. Niet zonder enig commentaar heeft de gemeenteraad van Middelharnis in zijn vergadering van j.l. donderdagavond een extra krediet beschikbaar gesteld aan de Stichting Dorpsgemeenschap Nieuwe Tonge. De door de Stichting gepleegde boekhouding mag op z'n minst slordig worden genoemd, verzuimd was zelfs enkele lasten in de begrotingen 1984 en 1985 op te nemen waardoor een vertekend beeld ontstond van de financiële positie van de Stichting. Financiële problemen bleven dan ook niet uit temeer omdat de gemeentesubsidie werd gebaseerd op de (onvolledig gebleken) begroting. Van dhr. J. van Groningen werden twee perceeltjes grond en een schuur gekocht voor de totaalprijs van 132.347,ge legen aan de Oost Achterweg/Kaaidreef te Middelharnis. B en W voegden aan hun voorstel ten overvloede toe dat de her inrichting van het betreffende gebied de hoogste prioriteit heeft. De raad ver klaarde zich tevreden over de mogelijk heid tot ook deze aankoop (na het perceel van de fa. Boeter) waaraan de hoop werd verbonden dat ook de overige grond en opstallen spoedig zullen kunnen worden aangekocht. Dhr. Kersbergen juichte het verdwijnen van het veebedrijf daar temeer toe uit milieu-overwegingen. De eisen die aan een dergelijk bedrijf gesteld gaan worden zullen toch erg hoog worden zodat hij het ook voor de eigenaar het best vond daar te verdwijnen. Akkoord ging ook dhr. Hoogzand zij het met de aantekening het wel jammer te vinden dat het aantal schuren weer met één vermindert. Het leek dhr. Hoogzand een goede gedachte dat tenminste één karakteristieke schuur in het dorp voor het nageslacht in oorspronkelijke staat be waard zal blijven. Het was een gedachte die o.a. bij de heer Rijvers en de heer P. Krijgsman gehoor vond. Ook de heren v.d. Ketterij en Joppe konden daar in mee denken. Het kleine grut van de peuterspeelzaal „de Gornet", van wie de 3-jarige Saskia Breen aan mevr. Patijn bloemen aanbood, was buiten zoveel mogelijk tegen de regen in bescherming genomen tot geruststelling van hoofdleidster Ans Meijer. In de hal onthulde dhr. Patijn direct na zijn binnen komst een bronzen plaquette waarop de door hem gepleegde openingshandeling in herinnering zal blijven. In de grote zaal was er vervolgens de koffie met knapperige Goereese krakeling onder 't genot waarvan het wat mis troostige begin van de feestelijke middag snel werd vergeten. De Commissaris en zijn echtgenote en al die honderden ge nodigden, ze waren welkom, zo liet een trotse burgemeester van Velzen weten, trots omdat de 4,2 miljoen die de raad voor dit prachtige-, maar vooral nodige gebouw had uitgetrokken wélbesteed ble ken te zijn....! Precies dit was het wat we zochten!" zo liet dhr. van Velzen waarderend weten over het gekozen ontwerp van de P.O.D., de Project Ontwikkeling Drachten. Tevredenheid liet dhr. van Velzen ook horen over de situering van het nieuwe gebouw, vlakbij de dorpskern zodat de rode torenspits al vanuit de verte als oriëntatiepunt kan dienen en gelegen aan een groot parkeerterrein. Tevredenheid bij Goerees' burgemeester ook over de snelle gang van zaken en de snelle bouw tijd door de aannemerscombinatie de Blok en Kroon nadat de raad december 1983 het krediet beschikbaar had gesteld. ,,Het werd een mooi, strak en toch speels, functioneel en zeer deugdelijk gebouw!", waardeerde dhr. van Velzen, voorziend dat niet alleen de eigen bewoners, maar ook de recreanten in het kader van de slecht weer voorzieningen, genoegen aan de aanwezigheid van het nieuwe gebouw zullen beleven. Spr. besloot zijn wel komst- en openingswoord dan ook met de hartelijke wens dat het gebouw met de historische naam „de Dorpstienden" goed- en veel gebruikt zal worden en dat het in de toekomst een grote plaats in de gemeente Goedereede zal innemen. Ook al kent hij Goedereede nauwelijks anders dan in gietende regen (ook Vlag getjesdag vorig jaar!) noemde Comm. Pa tijn Goedereede toch een mooie ge meente, mooi ook omdat het aantal van 80 Verenigingen (waarvan 45 in Ouddorp) de onderlinge betrokkenheid van de be volking laat zien. Het deed de Commis saris ook deugd vast te kunnen stellen dat na de indiening van vier verschillende voorstellen uit de raad eendrachtig was samengewerkt aan de realisering van het nieuwe complex, een complex voor ieder een. ,,Het Prov. bestuur wenst Goedereede en zijn inwoners daar buitengewoon veel geluk mee en wij, als Prov. bestuur wensen onszelf geluk dat Goedereede tot de Pro vincie Zuid Holland is blijven behoren", zo verwoordde de Commissaris, blij om het feit dat het lange huwelijk" alle bedreigingen ten spijt toch in stand was gebleven. „M'n broekspijpen zij kleddernat", ver klaarde dhr. Oechies toen hij, namens de P.O.D., zijn dankwoord aanving. Overi gens werd dhr. Oechies méér bezet door een gevoel van tevredenheid over het welslagen van de bouw dan dat hij lang bij de ongemakken rondom de opening van het gebouw zou stilstaan. Hij bood burg. van Velzen ten afscheid een cheque aan. Gesproken werd voorts door aannemer Kroon uit Den Bommel, mede namens de fa. de Blok en de bedrijven Westhoeve en Van Damme. Dhr. Kroon bood een prach tige droogbloemencreatie aan die een van de wanden van de grote zaal siert. Grote tevredenheid en erkentelijkheid jegens het gemeentebestuur werd ver woord door mevr. Hoogenraad-v.d. Mark, voorz. van de sportver. „de Kriekel" die een bijzonder sterke ledenstijging heeft genoteerd. Ze bracht die voor het over grote deel op rekening van de nieuwe accomodatie, door mevr. Hoogenraad be titeld als „een paleisje", in vergelijk met de vroegere accomodatie. Weliswaar was de hoogte van de zaal- huur wat tegengevallen maar dankzij de verdubbeling van het ledental en het effi ciënte gebruik behoefde „de Kriekel" het contributiebedrag voor haar leden niet tot een sociaal onverantwoord peil op te trekken; ,,de contributie is sociaal aan vaardbaar kunnen blijven", bevestigde mevr. Hoogenraad, blij als ze was over de beschikbaarheid vanDorpstienden", als „veelzijdig en bijzonder" gebouw dat, zo dacht ze zinspelend op de historische In de zaal was het vervolgens goed toeven. B en W zagen dan ook geen andere mogelijkheid de raad tot beschikbaar stelling van het aanvullend krediet a 10.117,22 te adviseren, bestaand uit een aanvullende subsidie over 1984 en het kwijtschelden van de huur van Ons Dorps huis over hetjaar 1981 a/1900,—De raad had er duidelijk moeite mee maar niemand zag een andere mogelijkheid. Geschrokken toonden zich mevr. Mouw en dhr. Rijvers, alsook dhr. Hoogzand die op een meer consequente boekhouding aandrong, zoals ook de heer Brooshoofd, de heer Kersbergen en mevr. van Eek deden: „anders lijkt het een bodemloze put te zijn", vond mevr. van Eek. Door weth. Jacobs werd toegezegd dat zo mogelijk een herhaling zal worden voorkomen al wacht nog de afrekening van hetjaar 1985 waardoor de raad nu al een beetje 't hart vasthoudt.... T.b.v. de renovatie van het tweede hoofd- veld van het sportcomplex in de van Pallandtpolder werd een krediet van ƒ31.000,beschikbaar gesteld. Door de SGP fractie werd daaraan geen mede werking verleend i.v.m. de beoefening aldaar van de zondagsport. Door de frac ties van RPF en CDA werd dat aspect weliswaar overwogen maar zij besloten hun medewerking wel te geven gegeven het feit dat naar schatting drie/kwart van de elftallen op zaterdag speelt. De betreffende Ver. ,,Flakkee" kan maar liefst volgens de informatie van dhr. Hoogzand 26 elftallen op de been brengen en hij vond het logisch en ver diend dat zo'n vereniging over een goede accomodatie beschikt. Overigens onthul de dhr. Hoogzand wat wordt bedoeld met de veelvuldig voorkomende macro ef fecten" op het huidige terrein: gewoon molshopen.... Dhr. van Groningen zal elders een nieuw bedrijf bouwen waartoe hem in het kader van de ruilverkaveling een goede gelegen heid wordt geboden, inclusief de concen tratie van zijn grond. Het leek weth. Jacobs niet dat die herbouw enig beletsel zal ondervinden door b.v. de agrarische adviescommissie. Mochten die er wel zijn dan mag dhr. van Groningen op alle hulp van de gemeente rekenen. betekenis van het begrip tienden" in de naam, voor de gemeente niet een last-, maar een lust zal zijn. Zoals we ook hopen dat het betalen van de contributie voor uw leden geen last-, maar een lust zal zijn", repliceerde dhr. van Velzen. Waardering voor de prachtige accomo datie, ook voor de peuters, kwam ver volgens van mevr. Tienpont, die gelijk de gelegenheid te baat nam duidelijk te ma ken dat de achterliggende gedachte achter de peuterspeelzaal niet die is dat kinderen thuis zouden hinderen-, maar dat de peu ters er wel duidelijk hun eerste sociale vaardigheden opdoen in het contact met hun leeftijdgenootjes. Het stemde mevr. Tienpont tot vol doening dat het peuterspeelwerk ook in Ouddorp meer en meer erkenning krijgt. Raadslid Hans Grinwis, nu sprekend namens de sport- en ontspanningsver. „Let 's dance" vergeleek de wording van het gebouw met de geboorte van een kind. Voor sommigen was het ongewenst en zij hadden dan ook zo verwoordde dhr. Grinwis euthanasie willen plegen. Nu het kind desalniettemin ter wereld was deed het dhr. Grinwis deugd vast te mogen stellen dat zowel voor- als tegenstanders het kind nu willen voeden. „Nu nog ruimte er achter voor meer parkeerplaatsen en een bowlingbaan en de overdekking van het zwembad", zo signaleerde dhr. Grin wis een laatste manco in die voorzie ningen in de gemeente. Hij kondigde aan dat Veronica T.V. op 23 juli met een grote show naar Ouddorp zal komen. Het geschenk dat dhr. Grinwis in gedachten had kon i.v.m. levertijd nog In de hal onthulde dr. Patijn een bronzen gedenkbordje. niet geleverd worden. ,,Het ligt nog in de couveuse", begreep burg. van Velzen in de beeldtaal van dhr. Grinwis. De Rabobanken uit Ouddorp en Stellen dam, vertegenwoordigd door de heren Braber en Biemond lieten zich evenmin onbetuigd; ze boden resp. 11 klokken en een aantal bloembakken aan. Door dhr. J. Wagenaar werd vervolgens gesproken namens de VW, dhr. J. Bruggeman deed dat namens „Apollo" te Goedereede, en passant Comm. Patijn uitnodigend voor de viering van het honderdjarig bestaan van deze Kon. Fanfare en dhr. J. C. Komtebedde sprak een gelukwens na mens de Sticht. Ver. gebouw Ouddorp. Aan weth. Visser, voorz. van de Advies commissie die B en W omtrent gebruik en exploitatie van het gebouw adviseert, de schone gelegenheid een ludieke terugblik te geven op het wordingsverhaal van „Dorpstienden". „Er is hard aan gewerkt en er is een geweldige inbreng geleverd, zowel door voor- als tegenstanders", zo zag dhr. Visser terug, herinnerend aan de 4000 handtekeningen die de tegen-aktie- voerders hadden opgehaald. Spr. wilde het graag allemaal met de mantel der democratische liefde bedekken: ,,Fijn dat we dit moment samen mogen beleven", zo liet hij zijn dankbaarheid praevaleren. „De gemeente Goedereede heeft nu bij na alles, alleen de overdekking van het zwembad wordt nog gemist", betreurde dhr. Visser. ,,Als u daar nog voor zorgt zijn we kompleet en dan hoeft u niet-, maar dan kunt u weggaan als u wilt", zo richtte dhr. Visser zich tot burg. van Velzen, zinspelend op de mogelijkheid van diens benoeming tot burgemeester van Nunspeet. Zijn dank vertolkte dhr. Visser voor veler/aller eendrachtige aanwezigheid: ,,dat was de mooiste bloem die aan dit gebeuren de grootste luister bijzette", zo sprak hij waarderend, het nieuwe gebouw in gebruik aanbiedend aan jong en oud, voor beiden is „Dorpstienden" gebouwd en bedoeld. Op D.V. donderdag 16 januari a.s. ho pen wij weer te vergaderen in ,,de Hoek steen" te Middelharnis. Spreker op deze avond is de heer Rik Valkenburg, die ons wat wil vertellen over de achtergronden van zijn werk. Aanvang kwart voor acht. Gasten zijn hartelijk welkom! STELLENDAM De kiesvereni ging hoopt haar jaarvergadering te houden op D.V. donderdag 16 januari a.s. Aanvang 19.30 uur. Naast de gebruikelijke agendapunten zal kandidaatstelling voor de a.s. gemeente raadsverkiezing plaats vinden. Burge meester G. van Velzen hoopt een over zicht te geven van het gemeentebeleid in het afgelopen jaar. Het slotwoord zal gesproken worden door de weleerw. heer A. H. Veldhuizen uit Herkingen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 5