Horecabedrijven krijgen iater siuitingsuur: op weri(dagen 2 uur 's naciits Kip komt met eigen motorhomë Predikbeurten Lezing over orgelbouwprincipes „Eilanden-nieuws" Abonneert U op Eilanden-Nleuws Open jeugdwerl( Filmavond Abonnementsgeld 1986 Dam- en Schaakvereniging „Ontspanning" te Ouddorp MEDISCHE DIENSTEN Nieuwjaarsbijeenkomst vandeNed. M.S. Stichting Misschien nog een veerboot Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" VRIJDAG 10 JANUARI 1986 Raad Middelharnis De door Middelharnis' gemeenteraad genomen beslissing op het verzoek van enkele horeca-ondernemers de sluitingstijden te verruimen bleek in de gisteravond gehouden raadsvergadering een positieve. De meerderheid van de raad stemde in met de meerderheid van het College gedurende een proefperiode van een halfjaar (die overigens pas in zal gaan wanneer GS de genomen beslissing, wijziging van de Alg. politieverordening, zullen hebben goedgekeurd) het sluitingsuur te bepalen op 2 uur 's nachts, voor alle werkdagen. Voor de zaterdagavond blijft 01.00 uur van kracht. Dat het meerderheidsvoorstel door de raadsmeerderheid gevolgd zou worden heeft overigens aan een zijden draad ge hangen door de afvi^ezigheid van weth. Kievit en dhr. Kemner, beiden kennelijke instemmers met het meerderheidsvoorstel. De beide leden van het CDA bleken echter met het meerderheidsvoorstel in te stemmen waarmee de meerderheid ver zekerd was. Alleen SGP (4) en RPF (1) verklaarden zich tegen de gevraagde ver ruiming zodat het voorstel met 8-5 werd aangenomen. Geen hamerstuk Het voorstel werd zeker niet als een hamerstuk behandeld; in beide gespreks ronden werden de meningen duidelijk ver tolkt, kompleet met het verwijt aan het College dat ze betuttelend bezig is en het nadrukkelijk verzoek aan de politie eens wat lawaaimakers in de kraag te vatten en ze te verbaliseren. Het verwijt dat het College betuttelend bezig is kwam van dhr. Rijvers (Vooruit strevend dorpsbelang). Hem stootte het dat de horeca-ondernemers worden af gescheept met sluiting om 2 uur voor alle werkdagen terwijl ze voor drie dagen om het sluitingsuur van 03.00 uur hebben gevraagd. Ook dhr. Kersbergen (VVD) gunde de horeca-ondernemers ook op de zaterdag avond een verruiming tot 2 uur. „Elke middenstander wil graag voldoen aan de wensen van z'n klanten en zo ook de horeca-ondernemers die ook midden standers zijn en hun klanten op hun wen ken willen bedienen", zo argumenteerde hij. Een geheel andere was de mening van dhr. v.d. Ketterij (SGP). Hij maakte de raad zijn verantwoordelijkheid duidelijk zorg te dragen voor het welzijn van de inwoners. „Het ware welzijn wordt ge diend wanneer dat op Bijbelse normen is gebaseerd", voerde dhr. v.d. Ketterij aan, allerminst van plan aan een verruiming van de sluitingstijden medewerking te ver lenen. Enerzijds om principiële redenen, anderzijds om praktische redenen omdat hij er niet in kan geloven dat een later sluitingsuur een meer gespreid vertrek tot gevolg zou hebben. Daarbij dacht hij aan de omwonenden die recht hebben op „een stukje nachtrust"; „daarvoor te waken is ook onze zorg!" Ook dhr. G. C. Joppe (RPF) had zijn grote twijfels aan enig nut van de voor gestelde verlating en hij vond dan ook dat er te weinig rekening is gehouden met de belangen van de omwonenden. Vandaar ook zijn weerstand tegen het voorstel. Grote tegenzin Die bedenkingen waren er ook wel in de CDA fractie maar ze waren niet zo sterk dat ook van die zijde het „tegen" klonk. „We zijn hoewel met grote tegenzin heel aarzelend voor", zo formuleerde mevr. van Eek het standpunt van haar fractie. Daarin had ze met name laten gelden dat ook de politie wel gelooft in een meer gespreid vertrek van de cafébezoekers „hoewel ik inderdaad grote bezwaren zie voor de omwonenden", bekende ze. Instemming met het voorstel kwam ook van de fractie Hoogzand, ook al leek dhr. Hoogzand er weinig gelukkig mee. Bij hem had het gegeven de doorslag gegeven dat er maar weinig klachten meer zijn sinds de laatste vaststelling van de slui tingsuren al hield dhr. Hoogzand het voor mogelijk dat de omwonenden niet meer afzonderlijk durven te klagen uit angst voor represailles van de café-bezoekers. Het leek hem dan ook juist om na afloop van de proefperiode een onderhoud met de omwonenden te hebben waar ze ver trouwelijk hun bevinden mee kunnen de len. Zo'n kontakt werd ook door dhr. Tiggel- man (PvdA) op prijs gesteld. Hij vond het overigens heel merkwaardig en eigen lijk niet acceptabel dat er voor de zaterdagavond een vroeger sluitingsuur zal gelden dan voor de werkdagen.... Waarop de raadsvoorz. burg. van Welse- nis hem verzekerde dat het nu voor gestelde het maximaal haalbare moest worden geacht. „Het voorstel stoelt der halve op een praktische wijze van den ken" verzekerde de voorz. Hij bevestigde het gegeven dat er de laatste tijd maar weinig-, of zelfs geen klachten worden gehoord, mede tengevolge van de zeer consequente politiecontrole. De voorz. was dan ook weinig ingenomen met de insinuatie van dhr. Hoogzand als zou de individuele burger niet meer durven kla gen. „Onzin!" vond de voorzitter dat dan ook, waarbij hij aantekende dat het nooit zo kan zijn dat het altijd iedere ingezetene helemaal naar de zin kan worden ge maakt. Aan individuele klachten wordt wel degelijk aandacht besteed omdat ze een signaal kunnen zijn van wat er in een grotere groep leeft; voorwaarde voor de acceptatie van klachten is wel dat die duidelijk gegrond zijn. Het mogen aldus de voorz. geen „vage kreten" zijn. Drukteschoppers grijpen Ook in tweede instantie had de raad nog stof te over. Dhr. Kersbergen speelde de bal toe aan de politie die z.i. eens een paar drukteschoppers in de kraag moet vatten wanneer ze andere burgers overlast aan doen. Hij was er overigens van verzekerd dat 90% van de cafébezoekers rustig vertrekt: „het zijn de brooddronken jonge lui die de herrie maken, niet eens de zatladders!" Dhr. Rijvers maakte zijn weerzin duide lijk tegen de mening van hen die anderen menen voor te moeten schrijven hoe laat ze naar bed moeten gaan. Ook mevr. van Eek ging het wat ver dat te doen al zou ze best eens willen dat ze ieder op zijn en haar verantwoordelijkheid op dat punt kon wijzen waarbij ze het voorbeeld aan haalde van dat meisje uit een verzorgend beroep dat na haar avonddienst ver klaarde nog te gaan dansen terwijl ze 's morgens om zes uur weer op haar dienst werd verwacht.... „Ik heb trouwens al genoeg aan m'n eigen kinderen", ver klaarde ze. Onruststokers In zijn beantwoording wees de voorz. er nog eens op dat Justitie harder optreedt tegen de onruststokers, zoals de beide zittingen van de politierechter te Som- melsdijk duidelijk hebben gemaakt. Hij zowel als de politie veronderstellen dat dat optreden zeker effect zal hebben op het gedrag van de jongeren. Hij zegde de raad overigens toe dat niet alleen na-, maar zeker ook tijdens de proefperiode de ontwikkelingen zullen worden gevolgd. Wanneer die negatiefzullen blijken te zijn zal de proef tussentijds worden beëindigd, zo liet de voorzitter ter waarschuwing weten waarbij hij echter duidelijk aan tekende dat de overlast die hier en daar ondervonden wordt niet zonder meer op de cafébezoekers kan worden geschoven. „Dat verband wordt wel verondersteld maar kan zeker niet altijd worden aan getoond", aldus de voorzitter die ver volgens de stemmen kon tellen; 8 voor het meerderheidsvoorstel, 5 ertegen. PJ Eerste presentatie op Caravan RAI 86: Kip Caravans B.V. te Hoogeveen gaat in eigen beheer Motor homes" bouwen. Op de a.s. Caravan Camping RAI (31 januari t/m 4 februari 1986) te Amsterdam toont Kip de eerste twee modellen: de KC 640 en de KC 640-X. De prijzen voor deze nieuwe kampeerauto's met ben zinemotor bedragen resp. 59.950 en 64.950, voor welke prijs de koper een kwali tatief hoogwaardig produkt krijgt. Iedereen met een personenauto rijbewijs (B-E) mag er in riiden. Een ex- en interieur van de nieuwe KIP Motorhomes. Opvallend zijn de lange wielbasis (4,10 m) en het (20 cm) verlaagde, vuurverzinkte, Alko-chassis, waardoor een perfecte wegligging ontstaat. Buitenafmetingen 644x215x275, spoorbreedte 185 cm, max. toelaatbaar gewicht 3100 kg en max. laadvermogen ca. 1100 kg. Met deze nieuwe campers (1971 cc benzine of 2445 cc diesel Fiat-Ducato motor) biedt KIP een kwalitatief hoogwaardig produkt tegen een redelijke prijs (reeds vanaf f 59.950). Direct in het oog springend zijn de lange wielbasis (4.10 m) en het (20 cm) verlaagde, vuurver zinkte, Alko-chassis, waardoor een perfecte wegligging ontstaat. De spoorbreedte bedraagt 1,85 meter. De Kip Motorhomes kun nen naar keuze worden uitgerust met een 4 cylinder (in lijn) 1971 cc benzine- of een 2445 cc diesel Fiat-motor (Ducato) met vijf ver snellingen en een 70 liter brand- stoftank. De buitenafmetingen van de voertuigen zijn 644 x 215 xc 275 (Ixbxh) cm, het maximum toelaatbaar gewicht is 3100 kg en het maximum laadvermogen ca 1100 kg. De luxe cabine-stoelen zijn draaibaar. Alle ramen kunnen open: de schuiframen aan de zijkant hebben rolgordijnen, het draairaam achter is voorzien van een „kombihor" die tegelijk als vliegenhor en zon wering dienst doet. Zoals men van Kip mag verwachten is de opbouw uitstekend geïsoleerd. De Kip Motorhomes zijn standaard voorzien van toilet- en douche cabine, ingebouwd 65 liter drink waterreservoir en 40 liter afval- tank, een 70 liter koelkast, een roestvrijstalen dak-imperiaal en dito ladder, een 12 en 220 volt elektrisch systeem, het laatste met aardlekschakelaar. De warm watervoorziening geschiedt via een 10 liter gasboiler met meng- kranen in de keuken en toilet ruimten. Het prijsverschil van beide Motorhomes zit voorname lijk in de uitvoering (van o.m. de cabine-stoelen) en toegepaste materialen. Qua kleurstelling is uitgegaan van twee Kip caravan- typen: de KC 640 krijgt die van de Grey Line, de KC 640-X die van de Hy-Line. Kip Caravans meent door zijn halve eeuw ervaring en vakkennis een kwali tatief hoogwaardig produkt in de camper-markt te introduceren. MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK Zaterdagavond 11 januari a.s. is er weer open jeugdwerk in „de Hoeksteen". Deze avond is een filmavond. Een team van de stichting Woord en Beeld zal voor ons de film „Time to Run" draaien. Deze film, die jullie allemaal erg aan zal spreken, gaat over een konflikt tussen ouders en kind. Iets wat voor allemaal een bekend verschijnsel is waarschijnlijk. Deze film geeft hierop geen pasklaar antwoord maar een levenshouding aan. Bijzonder span nend, zeker de moeite waard om te komen bekijken, zo zou ik nog wel even door kunnen gaan. Dus kom allemaal en neem je vriend of vriendin ook eens mee. Misschien is het wel een overbodige op merking, maar open jeugdwerk is voor jongeren van 15 jaar en ouder. Aanvang 8.00 uur, zaal open 7.30 uur. Intree 3,Tot zaterdagavond. Team open jeugdwerk Middelharn is-So m m elsdijk Het verheugt ons onze lezers mee te kunnen delen dat het abonnements geld voor 1986 andermaal niet zal worden verhoogd. Voor het derde achtereenvolgende jaar zullen we kunnen volstaan met een abonne mentsprijs van 46,00 voor een heel jaar. U zoudt onze admini stratie zeer tegemoetkomen wan neer u het abonnementsgeld bij vooruitbetaling wilt voldoen. Dat kan op postgiro 167930 t.n.v. Eilan den Nieuws b.v. of op Bankrek.nr. 34.20.01.108. Voor uw medewerking die we gelukkig van velen mogen ontvan gen zeggen we u bij voorbaat hartelijk dank. Administratie Eilanden Nieuws In afwijking van ons programma voor het seizoen 1985/1986, zal de eerstkomende bijeenkomst van de Vereniging van Orgel vrienden niet gehouden worden op 11 januari, maar op 1 februari a.s. Deze bijeenkomst zal gehouden worden in de Ned. Herv. Kerk te Stellendam, alwaar dhr. Lambert van Eeken een lezing hoopt te houden over orgelbouwprincipes, naar aanleiding van een onlangs door hem gebouwd orgel te Leusden, dat hij samen met orgelbouwer Gert van Buren ver vaardigde. Het orgel in Leusden is geheel op>- gebouwd volgens de principes van de gulden snede. De gulden snede houdt globaal gezegd in dat een lijnstuk op zodanige wijze is verdeeld in uiterste delen en middelste delen, dat de ver houding tussen die delen door de mens onwillekeurig als kunstzinnig wordt er varen. Een schilderij bijvoorbeeld, waar in een horizon net iets boven het midden van dat schilderij geplaatst is zal beter in de smaak vallen dan een schilderij dat de horizon precies in haar midden heeft. In het eerst bedoelde schilderij is nl. de gulden snede verwerkt, hetgeen bereikt werd door de horizon niet precies op de helft (verhouding 4:8) maar iets boven de helft van het schilderij te plaatsen (ver houding 5:8). In de natuur en zelfs in het menselijk lichaam zien we deze verhou dingen, zodat we de gulden snede naast een wiskundige aangelegenheid ook kun nen zien als iets natuurlijks. Zo zijn de dingen geschapen. Nu is het zo dat de laatste tijd de principes van de gulden snede in de orgel bouw steeds meer op de achtergrond kwamen te staan omdat de orgelbouwers hun instrumenten meer naar eigen ideeën wilden vervaardigen. Mede hierom be sloten orgelbouwer Gert van Buren en Lambert van Eeken hun eerstvolgende orgel geheel te maken volgens de principes der gulden snede. Vooral deze dingen zullen door dhr. van Eeken worden belicht, en het leek ons als bestuur van de V. V.O. een goede zaak om ook deze kant van het orgelgebeuren eens van achter de schermen van de orgelbouw te halen. Uiteraard zullen ook andere aspecten van de orgelbouw de aandacht krijgen, waardoor er op a.s. zaterdag 1 februari weer een uitstekende gelegenheid geboden zal worden aan alle orgellief hebbers van Flakkee en Schouwen-Duive- land om de kunstzinnige kennis te ver rijken. Ook degenen die misschien nog niet zo goed weten hoe een orgel eigenlijk vanbinnen in elkaar zit zullen deze mid dag hun licht kunnen opsteken. Daarom willen we als Vereniging van Orgelvrienden vanaf deze plaats allen uit nodigen voor de bijeenkomst op 1 februari 1986 in de Ned. Herv. Kerk te Stellen- dam. Aanvang 14.30 uur en toegang gratis. Het bestuur Uitslagen van 6 januari 1986: Dammen: G. Tanis - J. Moerkerk0-2 C. Tanis - J. ten Hove1-1 K. Voogd-Tanis - A. Meijer2-0 J. Visbeen - H. Tanis2-0 P. van Dam - C. Akershoek2-0 Schaken; afdeling 1: Ontspanning 1 - IJsselmonde 3SVi-lVi Zondag 12 januari 1986 OUDDORP-Herv. Gem. 9.30en 18.30 uur eerw. hr. G. Meuleman. Woens dag 15 januari: 19.00uurds.W.J.op 't Hof- Ger. Gem. 9.30 en 16.00 uur lezen - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Bakker en 17.00 uur ds. J. G. Arens- man - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur dhr. W. Tanis. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00, 10.45 en 18.30 uur ds. H. Westerhout, nam. bediening Heilige Doop. Zaterdag 11 januari: 15.00 uur ds. W. Vroegindeweij, Eemnes-Binnen; Zondagsschooljubileum. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Codée, v.m. bediening Heilige Doop en nam. Heidelberger Catechismus zondag 34; kollekte bij stand in het pastoraat - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. G. Arensman en 16.00 uur kand. C. W. Hoek. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr.; extra kollekte verwarming - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur student G. J. van Aalst, Nieuw Beijerland - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur dhr. A. v.d Schee, Spijkenisse. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. I. Hoornaar, bevestiging ambts dragers en 18.00 uur ds. M. van der Linden; extra kollekte: Exploitatie Onder de Wiek-Ger. Gem. 10.00 uur (H.D.) en 18.00 uur (bev. ambtsdr.) ds. C. Harinck, Oostkapelle. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur drs. A. Kagchelland, Kamerik en 18.00 uur eerw. hr. A. H. Veldhuizen; extra kollekte kerk-Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. L. Kruijmer, v.m. bevestiging ambtsdragers en nam. Dordtse Leerregels, hfdst. 3 1-6; extra kollekte kerkvoogdij - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. G. Berveling. LUKASKAPEL HDG - 10.15 uur ds. W. H. van Kooten; extra kollekte schulddelging. MIDDELHARNIS-Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. Quist en 18.00 uur ds. P. H. van Trigt; extra kollekte kerk - Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur Mr. Kaai, Goedereede - Chr. Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. P. den Butter- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen-Ger. Kerk 10.00 uur (H.A.) en 17.00 uur ds. A. v.d. Waal - Ger. Kerk (Vrij gemaakt) 9.30 en 14.30 uur ds. J. P. v.d Wal. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. van den Bom, v.m. bevestiging ambtsdragers en nam. Hei delberger Catechismus zondag 21, vr. en antw. 56; Ie kollekte kerkvoogdij en 2e kollekte Oranje Nassauschool - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE-Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Jongebreuren IS.OOuurdrs. A. Kagchelland, Kamerik - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. Joh. de Rijke, v.m. Psalm 124 vers 1 en 3 en nam. Psalm 34 vers 2, 10 en 11 - Ger. van vrijdag 10 januari t/m zondag 12 januari 1986 ARTSEN Middelharnis - Sommelsdijk: van zaterdagmorgen 8.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter G. J. D. Wieringa, tel. 01870 - 2090. Dokter Wieringa is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: van vrijdagavond 19.00 uur tot maan dagmorgen 8.30 uur heeft dienst dokter H. O. Zoon, tel. 01877 - 1262. Stellendam - Goedereede: van vrijdagavond 18.00 uur tot zondag avond 24.00 uur heeft dienst dokter P. J. Bulthuis, tel. 01879- 1367. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: van vrijdagavond 17.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter M. de Jager, tel. 01875 - 1301. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter H. Nijhoff, tel. 01873- 1201. APOTHEEK „MENHEERSE" Voorstraat 16 Middelharnis Telefoon 01870 - 3666 J. Slager apotheker, werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.30 tot 11.30 uur en 17.30 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Spoed- recepten kunnen via de dienstdoende arts in de overige uren altijd worden aange boden. Inlichtingen via telefoonnummer 3666; of via mededelingen dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tandarts Visser, tel. 01874 - 2091 (van 11.00 tot 11.30 uur). DIERENARTSEN De weekenddienst wordt opgegeven via de antwoordapparaten bij: P. R. J. M. Schilder, Oude Tonge, tel. 01874 - 2441 L. Tjebbes, Middelharnis, tel. 01870 - 2966; W. J. Vink, Sommelsdijk, tel. 01870-2897. WIJKVERPLEGING Wanneer u de wijkzuster nodig heeft, kunt u het wijkgebouw in uw woonplaats bellen: Achthuizen01873 - 1440 Den Bommel01871 - 1312 Dirksland01877 - 1500 Goedereede01879- 1267 Op dinsdag 14 januari 1986 wordt in „de Samaritaan" te Sommelsdijk om 14.00 uur de eerste bijeenkomst van dit jaar van de Ned. M.S. Stichting gehouden. Op het programma staat napraten en plannen maken voor het komende jaar. Met andere woorden een bijeenkomst waar het ge zellig samenzijn voorop staat. Als er mensen zijn die graag zouden willen komen, maar geen vervoers moge lijkheden hebben, kunnen die kontakt op nemen met mevr. K. M. Schippers-Berg- huis, tel. 01879- 1815. Er kan dan gekeken worden of er een oplossing mogelijk is. De medewerkers van de N.M.S.S. wensen de directie en personeel van „de Samaritaan", alle men sen met M.S. en hun familie, en allen die op welke wijze dan ook een helpende hand bieden een voorspoedig 1986. telt duizenden abonnee's en wordt op Goeree-Overflakkee zo goed als huis-aan-huis gelezen Mits de provincie antwoord geeft voor één maart 1986 wil de Scheepswerf De Merwede te Giessendam-Hardinxveld voor de prijs van 55'/2 miljoen gulden nog een schp bouwen gelijk aan de deze week overgedragen veerboot Prinses Juliana, die hetzelfde bedrag heeft gekost. In een verzegelde enveloppe werd bij de over dracht van de veerboot die dienst gaat doen op de lijn Vlissingen-Breskens dit kontrakt aan Gedeputeerde J. D. de Voogd overhandigd. Maar de provincie Zeeland is niet van plan op het aanbod in te gaan. Drie oude boten zullen worden verkocht. De nieuwe Juliana kan in een overtocht 1000 passa giers meenemen, 30 vrachtwagens en 116 personenauto's, het is een z.g. Dubbel dekker. Gem. 10.00 uur lezen en 15.00 uur ds. C. Harinck, Oostkapelle - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur kand. van Peppel, Zeist. DEN BOMMEL- Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos, v.m. bevestiging ambtsdragers; extra kollekte kerk - Ger. Kerk 10.00 uur drs. A. J. de Bakker en 18.00 uur ds. D. M. Knibbe. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. K. van Meijeren, bevesti ging ambtsdragers en 18.00 uur kand. W. van Vreeswijk, Nieuw Lekkerland; extra kollekte verwarming - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur kand. C. Hoek. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur eerw. hr. K. Groenendijk. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. W. J. op 't Hof, Ouddorp-Ger. Gem. inNed. 3x lezen - Oud Ger. Gem. 3x lezen. Herkingen01876 - 224 Melissant01877 - 1234 Middelharnis/Sommelsdijk 01870-2300 Nieuwe Tonge01875- 1390 Ooltgensplaat01873- 1310 Ouddorp01878-1321 Oude Tonge01874 - 1289 Stad a/h Haringvliet01871 - 2301 Stellendam01879 - 1296 STICHTING MAATSCHAPPELIJK WERK „Goeree - Overflakkee" Oost-Achterweg 15a 3245 AN Sommelsdijk Telefoon 01870-5166 Spreekuur: ma t/m vrij 9.00 - 10.00 uur Crisissituaties: ma t/m vrij 9.00-12.00 13.00-17.00 uur WEEKENDDIENST Gelieve in het weekend 01870 - 5166 te bellen, u hoort dan via de bandrecorder welke maatschappelijk werker weekenddienst heeft. Stichting KRAAMCENTRUM Goeree - Overflakkee Telefoon 01883-10 000 Stichting Gezinsverzorging „DIRKSLAND" MELISSANT: Plein 1, 01877 - 2478. Spreekuur: Maandag t/m vrijdag 8.30 - 9.30 uur. DIENSTENCENTRUM „MIDDELHARNIS" Doetinchemsestraat 27, Middelharnis Pedicure dhr. J. T. v. d. Meijden elke Ie maandag van de maand van 14.00 -17.00 uur in het dienstencentrum. Ontspanningsvereniging voor alleenstaanden „ONDER ONS" telefoon 01870 - 4399 en 01870 - 5404 ONGEWENST ZWANGER Bel voor hulp aan moeder en kind 01873 - 1968 of033-620244 Ned. M.S. Stichting afd. Goeree Overflakkee Contact-Coördinator: K. M. Schippers-Berghuis tel. 01879- 1815 Vereniging Borstvoeding Natuurlijk ledere 1 e dinsdagavond van de maand moedergroep bij Lianne Steenhof in Ouddorp, tel. 01878 - 2511 Informatie- en klachtenburo over de Gezondheidszorg: Tel. OliOO- 31594 op maandag t/m donderdag van 9 tot 12; dinsdag half 2 tot 5 en donderdagavond van 6 tot 9 uur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 2