„Schuttevaer" Goeree-Overflakkee heeft een wezenlijke funktie Predikbeurten Precies tegen die ene boom Reptielenzoo Iguana x::^' Symposium De Delta ondeelbaar Constructieve wijze van vergaderen Afscheid van bestuurslid Alb. ter Steege Voedingsrubriek: III Geladen pistool gevonden Oud papier en lorren voor projekt Las Flors Kerk Bladz. 2 ,EILANDEN-NIEUWS" VRIJDAG 3 JANUARI 1986 Uit de mond van de vice-voorzitter van de Koninklijke Schippersvereniging „Schuttevaer", ing. E. A. de Haas, mocht de afdeling Goeree-Overflakkee zelf vernemen, dat deze afdeling een wezenlijke funktie binnen het geheel van het „Schuttevaer"-gebeiiren heeft. Bij deze lovende woorden bleef het niet, want Ing. de Haas vond ook dat er een constructieve wijze van vergaderen plaats heeft, die zo moet doorgaan. Ing. de Haas was met de secretaris van het hoofdbestuur, de heer P. J. Sijpesteijn afgevaardigd om maandag 30 december 1985 de vergadering van de afdeling G. O. te bezoeken. Daar Oude Tonge momenteel geen gepaste vergaderlokaliteit ter beschikking heeft werd in „Ons Dorpshuis" te Nieuwe Tonge neergestreken en deze ruime zaal was zeer geschikt om „Schuttevaer" te ontvangen. Ongeveer 40 personen waren aanwezig, een gelijk aantal als vorig jaar. Onder hen bevonden zich de twee hoofdbestuursleden, 2 dames van bestuursleden en drie afgevaardigden van de Watersportvereniging te Oude Tonge. Momenteel telt de afdeling 34 leden, 13 B-leden (matrozen, huisgenoten, zetschippers, etc.) en 29 donateurs. Twee ere-leden staan ingeschreven, n.l. de heren mr. L. J. den Hollander, oud- voorzitter en J. van Zetten, oud-schipper van de „Jozina", die de vergadering elk jaar trouw bezoekt. Op deze vergadering werd afscheid genomen van schipper Alb. ter Steege, die met zijn 20-jarig bestuurslidmaatschap on noemelijk veel werk voor de afdeling heeft verzet. Nadat hij zijn M.S. „Condor" heeft verkocht vestigde de familie ter Steege zich te Terneuzen. De heer ter Steege blyft het werk van G. O. volgen. Wegens overlijden heeft de afdeling van twee oud-schippers afscheid moeten nemen, n.l. van de heren P. Okker van de „Wuta" en P. A. Oomens van de „Nelly". Enige ogenblikken stilte ter nagedachtenis volgde na de woorden van de voorzitter, mr. L. J. den Hollander Jr. Bij diverse vragen en voorstellen mocht naast de voorzitter de vergadering ook antwoorden of suggesties horen uit de mond van de gasten, de heren De Haas en Sijpesteijn. Het was een constructieve werkvergadering van twee en een half uur. Mr. den Hollander opende met een har telijk welkom deze 89ste jaarvergadering van de K.S.V. afdeling Goeree-Overflak kee. Bijzonder werden de dames Suze ter Steege-MuUer en Truus Visscher-Groe- neveld verwelkomd en de heren Ing. E. A. de Haas, vice-voorzitter en F. J. Sijpe steijn, secretaris van het Hoofdbestuur. De heren Van Kleef, Hilligenhekken en Volwerk vertegenwoordigden de Water sportvereniging van Oude Tonge en ook zij werden met name door de voorzitter genoemd. Bestaansrecht Wat houdt de scheepvaart dit jaar bezig o.a. met de havens van Oude Tonge, Middelhamis en Stad aan 't Haringvliet, aldus de voorzitter, die zich ook afvroeg: „Wat is het bestaansrecht van onze af deling". Hij gaf terstond een antwoord op deze vraag. „Allereerst zijn de regiovergaderingen duidelijk van de grond gekomen. Goeree- Overflakkee spreekt daarin een woordje mee. Vooral met de afdelingen in Zeeland bestaat er een goed kontakt, want Flakkee en Zeeland hebben zo dezelfde vraag stukken in dit Deltagebied". Ten tweede beschikken wij over zeer kundige schippers. Spreker dacht hierbij aan de heer H. Visscher, die de vergade ringen bezoekt, stukken opmaakt en deze bij het hoofdbestuur inlevert. Mr. den Hollander sprak speciaal over de materie van het kompas en van een kaart aan boord, waar stemmen over opgaan dat deze niet verplicht zijn. Deze twee behoren toch bij de scheep vaart en als nautische hulpmiddelen zijn ze beslist op elk schip gewenst, aldus de voorzitter, die niet kon be grijpen dat daarover anders wordt ge oordeeld. Vervolgens werden de notulen van 28 december 1984 goedgekeurd. De secre taris J. M. van Zanten las enkele in gekomen stukken voor. Allereerst van de fa. Van Schelven te Oude Tonge die de hulp van „Schuttevaer" heeft ingeroepen om de haven van Oude Tonge beslist voor de beroepsvaart open te houden. De voorzitter gaf een toelichting. In een bespreking met B en W van Oostflakkee is duidelijk geworden, dat een gedeelte van de haven openblijft voor de beroepsvaart en met de feestdagen ligplaats voor de schippers die dat wensen. Dan zal Van Schelven geen moeilijkhedne ondervin den. Op zijn eigen wijze bracht schipper Alb. ter Steege van de „Condor" verslag uit van de Algemene Vergadering, gehouden in 1985 te Ouderkerk a/d IJssel. In dit verslag merkte de heer ter Steege op, dat deze vergaderingen altijd werden bezocht door dezelfde leden van de af- volle yoghurt wordt uitgegaan van volle melk, van magere yoghurt van magere melk en van Bulgaarse yoghurt van ingedikte melk. Tijdens de bereiding wordt de melk dit vloeibaar; er ontstaat yoghurt. Er zijn ook veel vruchtenyoghurts op de markt. Deze bevatten meestal vruchten- pulp, en daarnaast ook suiker en geur-, smaak- en kleurstoffen. - room: het vetgehalte van koffieroom is 20%; dat van slagroom is minimaal 35%. Door het hoge vetgehalte kan slagroom opgeklopt worden. Sour cream (zure room) is koffieroom waaraan men bepaalde bakteriën heeft toegevoegd. Hierdoor wordt de room dik en krijgt hij een friszure smaak. - koffiemelk: koffiemelk wordt verkre gen door een deel van het vocht uit de melk te laten verdampen. Na het ver dampen wordt de koffiemelk gehomo geniseerd en vervolgens verpakt en ge steriliseerd. Er is zowel volle, halfvolle als ook magere koffiemelk te koop. - koffiewitmakers: koffiewitmakers zijn produkten in poedervorm die aan koffie worden toegevoegd in plaats van koffie melk. Ze bevatten vaak plantaardig vet. - melkpoeder: melkpoeder is melk waar uit vrijwel al het vocht is verwijderd. Melkpoeder is niet onbeperkt houd baar; als het droog bewaard wordt blijft het echter zeker een halfjaar goed. - toetjes: er zijn vele soorten toetjes op basis van zuivelprodukten in de handel. Denk hierbij b.v. aan vla, pap, pudding en ijs. - chocolademelk: deze bestaat uit ge standaardiseerde melk, waaraan cacao poeder, suiker en een kleine hoeveel heid bindmiddel zijn toegevoegd. Er is zowel volle als magere chocolademelk te koop. - karnemelk: karnemelk wordt tegen woordig gemaakt door magere melk aan te zuren met melkzuurbacteriën. Het vetgehalte van karnemelk is 0,4%. - yoghurt: yoghurt wordt bereid door aan gestandaardiseerde en gepasteuri seerde melk bepaalde bakterie-soorten toe te voegen. Voor de bereiding van Melk en melkprodukten moeten op een koele en donkere plaats bewaard worden. Het meest geschikt hiervoor is uiteraard de koelkast. Heeft u die niet, dan kan ook een koele kast of kelder goede diensten bewijzen. De bewaartijd van gepasteuriseerde melk is bij 5° C (dus in de koelkast) ongeveer 5 dagen. Gesteriliseerde melk is vrijwel onbeperkt houdbaar. Zodra echter de fles geopend is moet dit produkt als gewone melk worden behandeld. Zure melkprodukten, zoals karnemelk en yoghurt, zijn minder gevoelig voor bederf dan melk en dus iets langer houdbaar. Chocoladepudding: 5 blaadjes gelatine Vi 1 slagroom 1 eetlepel basterdsuiker Vz eetiepen cacao 2 eetlepels melk '/i 1 chocoladevla. Week de gelatine in koud water. Klop de slagroom stijf met de basterdsuiker. Maak de cacao aan met de melk en verwarm dit mengsel vervolgens. Los er van het vuur af de goed uitgeknepen gelatine in op. Schenk de melk vervolgens al roerend door de chocoladevla en spatel de slag room erdoor. Doe de puddingmassa over in een beboterde puddingvorm en laat hem opstijven. Gerda de Kreij deling Goeree-Overflakkee. Daar deze leden neergestreken zijn te Terneuzen zullen toch andere mensen zich voor de belangen van de afdeling beschikbaar moeten stellen. Spreker heeft het altijd met plezier gedaan en blijft geïnteresseerd in het doen en laten van G en O. Hij besloot met een: leve „Schuttevaer"! De heer H. J. Hartog deed verslag van zijn financieel beheer. Alhoewel de uit gaven groter waren dan de ontvangsten heeft de afdeling toch nog een aardig batig saldo. De boeken werden gecontroleerd en in orde bevonden door de heren-schip- pers F. de Korte Mzn. en J. J. Slager. Afscheid van schipper ter Steege In het bestuur werd de penningmeester, de heer H. J. Hartog te Oude Tonge bij acclamatie herkozen. Schipper Alb. ter Steege stelde zich niet meer herkiesbaar, derhalve moest van hem afscheid worden genomen. „De heer ter Steege heeft 20 jaar deel van het bestuur uitgemaakt. Daarbij ging hij met de heer Visscher naar alle jaarvergaderingen", aldus de voorzitter, die veel lovende woorden sprak en de dank vertolkte namens de afdeling. Als aandenken werd hem een Schuttevaer- vlag aangeboden en ook een boekenbon om de kleine uurtjes te vullen met kijken en lezen. Mevr. ter Steege-Muller kreeg een plan- tenbon met nog een bouquet bloemen en een applaus van de vergadering. De heer ter Steege dankte mede namens zijn vrouw voor de goede woorden en de cadeaus die hen werden aangeboden. In de vacature van de heer ter Steege werd niet voorzien, omreden momenteel het bestuur groot genoeg is. Een der oudste leden, de heer M. de Korte sloot zich bij de waarderende woorden van de voorzitter ^an. Voorstellen Dit agendapunt bracht vragen over lich ten, tonnen, sluizen, bruggen, duwvaart, havens, auto-steigers, marifoons en nog vele andere nautische aangelegenheden meer. Ook kwamen nog andere zaken aan de orde, o.a. deze: Wat kost het de scheepvaart aan verlet, vroeg schipper J. van Zanten van de „Dankbaarheid". Hij bedoelde verlies aan wachttijden, etc. „Kan daar geen enquette over worden gehouden", vroeg van Zanten zich af. „Uren wachten bij sluizen, bruggen kost veel tijd en dat kost geld". „Moeilijk te verwezenlijken", dacht de vergadering. Het wordt wel in het hoofd bestuur aanhangig gemaakt, dat werd be loofd. Het ging hoofdzakelijk over de sluizen bij Wemeldinge en Hansweert, spoorbruggen, enz. Marifoonperikelen Schipper C. Kik van de ,,Famiki" had moeilijkheden met de marifoon, o.a. post 10 en post 71. Beiden moeten dikwijls gelijktijdig worden beluisterd en dat is ondoenbaar. Hij roept soms zijn vrouw naar boven om ook een post voor haar rekening te nemen. Deze opmerking werd bepaald humo ristisch door de vergadering ontvangen en gaf de nodige aanwijzingen voor een effec tief gebruik. Algehele jachthaven? Het erelid en oud-schipper J. van Zet ten vroeg inlichtingen over de gratis ligplaats in de Rijkshaven te Middel- harnis met de weekenden en de feest dagen. Met eenzelfde regeling als in Oostflakkee. „Als de Rijkshaven bezit wordt van de gemeente dan kan daar over worden gepraat", was het ant woord uit de vergadering. „Wat wil de Watersportvereniging met de haven van Oude Tonge", vroeg schip per J. van Zanten. De heer Van Kleef zei o.a.: „Plannen van de eerste fase zijn in behandeling". Is de gemeente van plan om t.z.t. de gehele haven als jachthaven te bestemmen, dan moet er met de Water sportvereniging worden overlegd voor een bevredigende oplossing, zo was de mening van enkele leden. Volgens mr. den Hollander zal ook met de gemeente Oostflakkee worden onder handeld en dan worden gevraagd wat men met deze haven wil: „Het probleem moet met B en W worden besproken. Daar staat de Watersportvereniging buiten". „Er staan drie belangen op het spel: de Watersportvereniging, de beroepsvaart en de verladers en de ontvangers van de te verschepen goederen. Deze drie zaken moet men terdege in de gaten houden en bij de onderhandelingen met de gemeente in het midden brengen, aldus een op merking van Ing. de Haas. Constructieve wijze van vergaderen „Over het bestaansrecht van de af deling sprak de heer Den Hollander aan het begin van de vergadering", aldus Ing. De Haas. „Maar wij hebben deze middag het beste bewijs, dat de afdeling Goeree-Overflakkee een we zenlijke functie binnen het gehele „Schuttevaer" gebeuren heeft. Er wordt op een constructieve wijze vergaderd en onderhandeld, die zo door moet gaan", aldus de vice-voorzitter van het Hoofd bestuur. Mr. den Hollander haakte hierop in door te zeggen dankbaar te zijn voor deze opmerking en tevens te wijzen op de grote kennis van zaken die de leden inbrengen. Oud-schipper M. de Korte heeft met belangstelling de verslagen gelezen over de nieuwbouw van de Oranjesluizen bij Amsterdam. Hij feliciteerde het hoofd bestuur met het behaalde succes. De heer Sijpesteijn merkte hierbij op, dat dit com pliment zeker geld voor de voorzitter, vice-voorzitter en de secretaris, alsmede het gehele bestuur van de afdeling Am sterdam, die voor deze zaak onnoemelijk veel werk hebben verzet. De deltawerken naderen hun vol tooiing. In april 1987 wordt de Phi- lipsdam gesloten. Het Krammer- Volkerak wordt dan van zoutwater- getijdegebied een zoetwatermeer. Eerder gebeurde dit met het Hollandsch D iep-Haringvliet. Hetzelfde lot was eerst ook aan de Grevelingen toegedacht, maar daar liep het anders: dit werd een zout- waterbekken, dat in het winterhalQaar een open verbinding heeft met de zee. De besluitvorming rond de Oosterschelde is voor het milieu goed afgelopen, maar de financiën en het beheer leveren problemen op. De Deltadammen bevorderden de ontsluiting. De nog te voltooien dammen zullen deze nog meer bevorderen. De re creatie nam al duidelijk beslag van de Delta, zij zal dus nog wel toenemen; de vraag is waar en in welke mate. De land bouwontwikkelingen gingen ook aan Zuidwest Nederland niet onopgemerkt voorbij. Er verdwenen natuurgebieden. Elders kwamen natuurwaarden in de knel. De landelijke en provinciale natuurbe schermingsorganisaties die in het Delta gebied opereren hebben alle knelpunten eens genoteerd. Het resultaat werd een nota; deze verscheen onlangs in druk (115 pag. onder de titel: „De Delta, ondeel baar". Men kan de nota bestellen door 14,25 over te maken op giro 2982942 t.n.v. de Zeeuwse Milieufederatie te Goes. Om aan de vele verreikende problemen die er spelen in de Delta meer bekendheid te geven beleggen genoemde organisaties op donderdag 6 februari 1986 een sympo sium met dezelfde titel. De studiedag vindt plaats in het Brabantse Roosendaal, in hotel Goderie tegenover het station. Dag-voorzitter zal zijn burgemeester De Ronde van Brielle, Rijnmond, Zuid-Hol land. Over het rijksbeleid zal Minister Braks van Landbouw en Visserij het woord voeren. Gedeputeerde Boersma zal uit eenzetten wat de Zeeuwse overheid doet met de Delta. Verder komen de natuur waarden onder water boven water, is de ANWB bereid de recreatiebelangen te verdedigen en zal de directeur van de Stichting Natuur en Milieu de visie van de natuurbescherming belichten. Verder staat er een forumdiscussie op het programma. Men kan zich aanmelden door 30,te storten op giro 2982942 van de Zeeuwse Milieufederatie te Goes. Zondag 5 januari 1986 JDUDDORP- Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof. Woensdag 8 januari: 19.00 uur kand. A. Belder, Ridderkerk-Ger. Gem. 9.30 en 16.00 uurlezen-Ger. Kerk 10.00 uur dhr. J. Seele en 17.00 uur kand. J. van Wes tenbrugge - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur dhr. F. J. Modderkolk, Capelle GOÉDEREÈDE - Herv. Gem. 9.00, 10.45 en 18.30uurds.B. Haverkamp, Vianen. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Codée, bevestiging ambts dragers en 18.00 uur kand. W. C. Zuijderduijn; kollekte zitplaatsen - Ger. Kerk 10.00 uur leesdienst en 17.00 uur ds. G. J. v.d. Linde, Hoog vliet. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr.; extra kollekte vrije zitplaatsen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur drs. J. de Geus, Utrecht. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vos, Den Bommel en 18.00 uur ds. M. van der Linden; extra kollekte diakonie - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. van den Born en 18.00 uur ds. H. J. Stoutjesdijk, Oud Beijerland; extra kollekte onderhoudsfonds - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur eerw. hr. K. Groenendijk en 18.00 uur ds. J. Vis, Meerkerk. LUKASKAFEL HDG - 10.15 uur ds. M. van der Linden en 15.30 uur Sa- menzangdienst. MIDDELHARNIS- Herv. Gem. 10.00 uur ds. F. H. van Trigt en 18.00 uur ds. L. Quist; HeideIberger Catechismus; extra kollekte kerk - Herv. „Exodus" Gem. lO.OOuurds. A. Carstens-Chr. Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. F. den Butter - Ger. Gem. 10.00 en 18.00uurlezen-Ger. Kerk 10.00 uur ds. F. Minnema en 17.00 uur kand. J. van Wallinga - Ger. Kerk (Vrijge maakt) 9.30 uur ds. B. Gratz en 14.30 uur ds. A. Geelhoed. OUDE TONGE Toen de land bouwer René Fase zich naar zijn land begaf, vond hij nabij de loodsen van de fa. Van Kempen een met 3 kogels geladen pistool. De Rijkspolitie vermoedt dat het wapen is weggeworpen door hen die het benzinestation wilden overvallen maar daarin gestoord werden. Tot slot werden de heren H. Visscher en Alb. ter Steege (wederom) afgevaardigd naar de Algemene Vergadering die in 1986 te Dordrecht zal worden gehouden. „Het is weer het vertrouwde duo", zei Mr. den Hollander, die de leden voor 1986 een goede vaart toewenste en deze geani meerde vergadering sloot. Nieuwe Tonge: Enkele jaren geleden hebben we in onze krant, gecharmeerd als we waren van die prachtige boom die langs de Duivenwaardseweg te Nieuwe Tonge staat, in de krant een foto van die boom geplaatst. Een van de bewoners van de Duivenwaardseweg, dhr. Jan Holleman, heeft toen die foto uitgeknipt, maar sinds dinsdagmorgen heeft hij er een heel nieuwe herinnering aan; met zijn Audi kwam hij lelijk in conflict met de boom. „Onbegrijpelijk, 't was of ik er naar toe getrokken werd", vertelde dhr. Holleman; „één boom langs de hele weg en dan precies ertegen!" Gelukkig viel de schade aan de auto mee; ook dhr. en mevr. Holleman kwamen met de schrik vrij. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur eerw. hr. J. D. Heikamp, Nieuwleusden (Ov.); Ie kollekte kerk voogdij en 2e kollekte vrije zitplaatsen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE-Herv. Gem. 10.00uur ds. N. F. J. Kleiberg, bevestiging ambtsdragers en 18.00 lifef'ds. K. van Meijeren; extra kollekte kerk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. Joh. de Rijke; extra maandelijkse kollekte - Ger. Gem. 10.00en 18.00uurlezen- Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur kand. Vlieger, Amsterdam. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur kand. F. C. Zorge, Ouderkerk aan den IJssel en 18.00 uur kand. P. Buite laar, Rotterdam - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur dhr. A. v.d. Schee, Spijke- niss6 OOLTGENSFLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. K. C. Kos, Meeuwen en 18.00 uur ds. N. F. J. Kleiberg; extra kollekte kerk - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur dhr. A. C. Dronkert, Hoog vliet. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. I. Hoornaar. SINT FHILIFSLAND - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30uurds.J.G. van Loon- Ger. Gem. in Ned. 3x lezen - Oud Ger. Gem. 3x lezen. YERSEKE - Ned. Herv. Ger. Bond 14.30 uur ds. N. F. J. Kleiberg en 18.30 uur ds. F. v.d. Kraan. OUDDORF D.V. zaterdag 4 januari hopen wij weer oud papier en lorren op te halen voor bovengenoemd projekt. Tevens gedragen kleding, die u op wilt ruimen, en aan de zending wilt geven. Even een kaartje eraan kleding" of „lor ren". Zet alles wat u hebt voor de zending a.u.b. voor half negen aan de weg, graag goed verpakt. Wie wil ons nu weer helpen!? Die is van harte welkom om half negen aan de Duin kerkerweg 6. Opbrengst decembermaand: Oud papier1082,40 Lorren100,00 Giften75,00 1257,40 Oude stand28.475,18 Nieuwe stand29.732,58 Al is de decembermaand een dure maand. Het is toch een mooi bedrag geworden. Hartelijk dank, voor sparen, geven en ophalen. En voor het eerst na negen jaren mochten wij de 200 ton over schrijden, dankzij uw aller medewerking en medeleven met de zending. En de opbrengst was ditjaar erg goed, gemiddeld 10 cent per kg. De zendingscommissie Eén van de vele soorten wandelende takken. Wie in deze winterse dagen eens een bijzondere kollektie dieren wil bezichtigen moet beslist eens een bezoek brengen aan de Reptielenzoo Iguana te Vlissingen. Deze verzameling dieren wordt beheerd door de stichting Iguana (Latijns voor Leguaan, een tot 2 meter grote hagedis)De reptielenzoo fungeert daarbij ook als opvangcentrum voor genoemde dieren indien particulieren om wat voor redenen dan ook hun hagedissen, slangen en dergelijk gedierte kwijt willen. Kelder en twee verdiepingen van een 16e eeuws pand aan het Bellamypark zijn daartoe ingericht met terrariumbakken en grote glazen vitrines. Hierin zijn onder andere wandelende takken, sprinkhanen, schorpioenen en reuzenspinnen te bewonderen. Ook slangen, schildpadden, kikkers, salamanders en hagedissen zijn in diverse soorten aanwezig. Men streeft ernaar om uit deze dieren gezonde fokgroepen samen te stellen die ook met dierentuinen uitgewisseld worden. De reptielenzoo heeft inmiddels diverse zeldzame kweekresultaten geboekt. Wie graag eens een reuzenduizendpoot, vogelspin, wandelend blad en dergelijke in levende lijve wil zien kan terecht in de Reptielenzoo, Bellamypark 35 (vlak bij de boulevard) te Vlissingen. Dagelijks geopend, tot 1 juni alleen 's middags van 14.00 tot 17.30 uur. Voor nadere informatie telefoon 01184 - 17219. KONINKLIJKE SCHIPPERSVERENIGING BESCHERMVROUWE H. M. KONINGIN BEATRIX

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 2