Grote trek van smaakmakers naar Heimtextil '86 „VOORZORG" ORDONNANTIE REGLEMENT BRANDSPUIT HERKINGEN FOTO- STUIF VER HAAL Campagne tegen rijden onder invloed iieeft effect onverdiend gelijkspel Expansieve presentatie van Deja Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS^ DINSDAG 31 DECEMBER 1985 Meisjes Al: Zaterdag 21 december moest Meisjes Al thuis spelen tegen sv Kwiek, uitBrui- nisse. In alle vroegte (10 uur) begon deze belangrijke wedstrijd, immers Kwiek staat Ie en de Dames van Intermezzo 2e. Het was dus eigenlijk noodzaak om te winnen, wat met iets meer geluk ook gelukt was. De eerste set stond Inter mezzo al snel met 8-0 voor, waardoor de tegenstander het er bij liet zitten. Deze set werd (ook met de goede steun van het publiek) gemakkelijk met 15-7 gewonnen. De tweede set gingen de Dames van Kwiek er hard tegen aan, wat hun een voorsprong van 4-11 opleverde, maar Intermezzo bleef terug vechten wat ook lukte. Want even leek het erop dat Inter mezzo de set zou gaa i winnen, maar het geluk was aan de zijds van Kwiek. Deze set werd met 15-17 verloren, wat een goed vooruitzicht voor de volgende twee sets gaf. De derde set ging het weer goed en de tegenstander werd met ballen om de oren geslagen en Intermezzo won ook over tuigend met 15-4. De vierde set was het tegenovergestelde van de derde set. Nu werden de Dames van Intermezzo met ballen om de oren geslagen, maar ze bleven het proberen. Maar nua bleek waarom Kwiek Ie staat. Ze maakten deze set af met 15-4, waar door Intermezzo jammer genoeg niet ver der kwam dan een 2-2 stand. Vertederende geboortekaartjes U vindt ze bij Gebr. DE WAAL. Maak uw keuze uit het nieu\ye modellen- boek. We zien u graag op ons adres: Langeweg 13 SOMMELSDIJK De overige uitslagen van deze speeldag zijn als volgt: Vovero - Mini Jongens (uitwedstrijd)0-3 Mini Meisjes - TOP2-1 Meisjes C - MVC 0-3 Meisjes B2 - DDL0-3 Meisjes BI. - Drieslag2-2 Meisjes A2 - Spirit3-1 Jongens C - TOP1-3 Jongens Al - TOP2-2 Dames 6 - Drieslag 23-1 Dames 4 - Rovok 22-2 Dames 3 - TOP 33-0 Dames 2 - Hou Stand (Uitwedstrijd1-3 Dames 1 - Av'403-2 Heren 4 - TOP 23-0 Heren 3 - TOP1-3 Heren 2 - TOP2-2 Heren 1 - Alex/A0-3 ROTTERDAM Van woensdag 8 tot en met zaterdag 11 januari 1986 is het enorme expositie-complex in Frankfurt het jaarlijks terugkerend toneel van woning- en huishoudtextielproducenten. Op bijna 200.000 m^ beursoppervlakte tonen een kleine 2000 exposanten van „all over the world" hun laatste nieuws, in de hoopvolle verwachting er een behoorlijk gevulde orderportefeuille aan over te mogen houden. En die kans is zeker niet denkbeeldig, gezien de positieve ontwikkelingen in de markt. Vooral de exportactiviteiten mogen belangwekkend worden genoemd. Uitstraling „Heimtex" heeft inderdaad een magische klank. Er is dan ook wederom sprake van een grote trek van „smaakmakers" naar deze grootste woontextielbeurs ter wereld. Toonaangevers in de woonmode, die een bezoek hoogst interessant maken voor internationaal georiënteerde beroepsinkopers, die elk voor zich een bepaalde ver wachting hebben van de uitstraling van het immense aanbod op deze winterse manifestatie. Aandacht Voor het eerst heeft „Heimtextil", op grond van de steeds toenemende belangstelling voor kledingsstoffen, de meubelstofexposanten in de gelegenheid gesteld dit artikel afzonderlijk te pousseren. In het „Möbelstoff-Salon" (Hal 6.2) krijgen de kollekties van de als zodanig nieuwe groepering de extra aandacht die zij verdienen. Onder hen bevindt zich woningtextielspecialist Dehnert Jansen BV uit Rotterdam, die op deze vakbeurs uitkomt met verrassend nieuwe kollekties gordijn- en meubelstoffen, welke bedoeld zijn voor zowel de verkoop op de Nederlandse markt als voor de export. Een expansieve presentatie wel te verstaan. Naast kollektie-uitbreiding in beide sectoren, heeft Deja de standruimte weten te vergroten in die zin, dat „meubelstoffen" apart zijn ondergebracht in het daarvoor bestemde paviljoen! Tendens Speciaal met het oog op de heersende trend zijn aan het assortiment een aantal stoffen toegevoegd in een populaire prijsklasse. Kleinere dessins in goed op elkaar afgestemde kleuren, waarbij opvalt dat de uitgesproken felle (progressieve) kleuren naar de achtergrond zijn verdrongen. Overigens geldt dit zowel voor poolstoffen („Azië") als voor platweefsels. („Costa Brava" en „Costa Rica"). Diagonaal gedessineerde artikelen zijn eveneens in ruime mate aanwezig. Er is een duidelijke tendens naar betere, mooiere veloursstoffen in een hogere prijsklasse, c.q. betere kwaliteit, (o.a. „Ascot"). Over het algemeen tracht de meubelindustrie zich te onderscheiden door kwalitatief betere, mooiere maar ook duurdere meubelen op de markt te brengen. In dit verband is wel sprake van een upgrading als gevolg van de niet geringe concurrentie die in de meubelbranche heerst. Een positieve factor die benadrukt, dat men er in deze industrietak weer „flink tegenaan" gaat. Romantiek Nieuwe kleuren waaraan modisch hogere eisen gesteld mogen worden, vormen het aantrekkelijk palet waaruit de kollektie gordijnstoffen is samengesteld. Fijne, in- danthren-geverfde pasteldessins op satijndoek maken deel uit van de groep romantisch- modeme drukstoffen, waarvan verschillende bovendien door de breedte van 140 cm stoffeerbaar zijn. Een aantal prachtige chintz-stoffen in marble-look als het ware beschaduwde kleurstellingen spreken voor zich, evenals de Scandinavisch-geïnspireerde weef stoffen in naturel, wit én in pastelstrepen, in aansluiting op de trend naar meer kleur. Als antwoord op de hausse in de richting van Kashmir, brengt Deja tenslotte een sublieme kollektie in dessins met een specifiek ambachtelijke uitwerking. In zijn totaliteit een ruim gevarieerd aanbod met diverse hoogtepunten. SCHOUT en SCHEEPENEN van den Dorpe en Heerlykheid van Herkingen, in overweging genomen hebbende, dat op het behandelen van de Brandspuit, en 't geene daer toe behoort, indien men daer van de verhoopte nuttigheid zal erlangen, behooren te werden gestelt, goede ordres en Reglementen, waer naer de In- en Opgezeetenen in tyden van Brand (dat God verhoede) zich zullen hebben te gedragen; heb ben tot voorkominge van disordres en confusie in tyd van nood, op approbatie en goedvinden van den Wel Edelen Geboren Heere Mr. Reinier Frederik van Staveren, Ambagts-Heere van Herkingen en Roxenisse, Raed in de Vroedschap en Hoofd-Officier der Stad Rotterdam, mits gaders Bewindhebber van de Oost-Indische Compagnie &c, &c. Goedgevonden te keuren en ordonneeren, zoo als dezelve keuren en or- donneeren by deezen: Artykel I De Brandspuit zal werden gezet en bewaerd, in het Huisje daer voor expres gemaakt, staende op dezen Dorpe, van welkers Slot, eene Sleutel zal blyven onder den Schout van Herkingen, nu, en indertyd, en vier anderen onder de aentestellen Brandmeesteren en derzelver Assistenten inder tyd welke die sleutels in hunne huizen zoo danig voor de hand moeten houden, dat ze by derzelver absentie door hunne Huisgenooten ten eersten kunnen bekomen worden, en dus altoos dezelve Sleutels naeuwkeurig moeten in acht houden, op verbeurte van drie gulden, indien iemant zyn Sleutel kwam te verliezen, boven en behalven de vergoeding van dien. Ook zal by overlyden, vertrek of demissie die Sleutel van zoodanig iemant binnen vieren twintig uuren aen den Opperbrandmeester moe ten werden terug gebragt, op een boete als voren.- II De verkiezing en aenstelling van Brandmees teren, Assistenten en verdere Bedienden aen de Brandspuit, nu en in het vervolg, zal blyven aen Schout en Scheepenen van Herkingen. III Die geene welke tot eenige Emploijen aen de Brandspuit zullen werden verkoren, zullen zich van de hun aenbetrouwde Post en dienst niet mogen onttrekken, maer die, na dat zulks door den Gerechtsbode zal wezen aangezegt. moeten aennemen en getrouwlyk bedienen, op een Boete van Tien Gulden, ten aenzien van een Brand meester, en van Agt Gulden ten aenzien van een Assistent, en mindere Geaffecteerdens, te innen Uit de oude doos: OFTE OP DE BEHANDELING VAN DE VAN Waer naer de in- en opgezeetenen, zo by Exencitie als by ongelukken van brand, haer zullen moeten reguleeren. TE ROTTERDAM BYJ.HENDRIKSEN,BOEKVERKOOPERIN HET HANG BY DE GROOTE MARKT - 1793 by ordinaire Procedures, ten behoeve van de Brandspuit en gevolgen van dien, doch by ver trek, aenhoudende ziekten, of wanneer de aan gestelde, indertyd, bereikt zullen hebben den Ouderdom van zestig Jaren, zal het hem vrystaen aen Schout en Scheepenen derzelver demissie te verzoeken, omme in hunne plaetze andere be kwame Perzonen te werden aengestelt. IV Tot bestieringe van de Spuit, zal den Schout als Opperhooft of Opper-Brandmeester en vier aen te stellen Brandmeesteren indertyd het Opper Commando over het geordineerde Volk voeren, dewelke, om voor zodanig gekent en gehoor- zaemt te werden, zullen wezen voorzien, met een Stok, effen groen geverft, met een witte Knop. V Tot behulp van Schout en Brandmeesteren, zul len aengesteld worden vier Assistenten, die met en benevens hun het Commando zullen voeren, en ten einde voornt, zullen werden voorzien, met een korte Stok, effen groen geverft, zonder Knop. VI Zullen mede werden aengestelt twee perzonen tot Bypleiders of Trompvoerders, waerby zullen werden gevoegt twee secondes of medehelpers, om de eerstgemelde, in tyden van nood, 't zy met het opheffen en aanvoeren van de Slang, of met het voeren van de Pyp behulpzaem te wezen. VII Tot en aen de Spuit zullen werden aengestelt vier-en-veertig Perzonen, dewelke zullen werden gehouden voor vaste Pompers aen de Pers Pomp. VIII Tot Pompers aen de Zuig of Waterpomp, zullen werden aengestelt agttien Perzonen. IX Daer en boven zullen mede nog werden aen gestelt, tien Perzonen dewelke zullen dienen tot aenschroevers, aenvoerders en bedienden van en aen de Leedere Slangen. X Tot Slangbewaerders, Kringsluiters, Lantaren dragers en verdere diensten aen de Spuit, en 't gene by opkomende Brand nodig zal bevonden worden, zullen werden aengestelt tien Perzonen, of zo veel meerder als 'er overig zyn. XI Laestelyk zullen nog aengestelt werden, totBuis- bewoelders en bewaerders van de Gereedschap- Zak, twee Perzonen. XII Van alle de vorenstaande aentestellen Perzonen, zal een behoorlyka Lyste geformeert en agter dit Reglement gevoegt werden, en by vertrek, ster ven of anderzints, zullen Brand-meesteren jaer- lyks de voorvallende veranderingen moeten op geven aen Schout an Schaapenen, om met het nodige getal van Parzonen weder aangevuld te worden. Begrafenis onderneming wenst u een voorspoedig 1986 toe. Dam- en Schaakvereniging „Dirksland" Stand schaken t/m 23 december 1985: 1D. Wolfert9 wed 9 pnt. 2. A. v.d. Vliet8 wed 5 pnt. 3. P. Koppelman9 wed 4 pnt. 4. F. van Ast8 wed 3'/2 pnt. 5. J. van 't Geloof.9 wed SVi pnt. 6. W. Zorge4 wed 3 pnt. 7. J. C. de Jong8 wed 3 pnt. 8. J. Koppelman10 wed 3 pnt. 9. H. Bal7 wed/2 pnt. Stand jeugdafdeling: 1M. Pieterse9 wed 8 pnt. 2. H. Zorge9 wed 7 pnt. 3. J. Notenboom11 wed 3 pnt. 4. D. Notenboom11 wed 2 pnt. Uitslagen dammen: J. Knops - M. van 't Geloof0-2 B. Troost - C. van Welie0-2 K. de Jong - K. de Munck0-2 B. Roetman - P. v.d. Groef.2-0 Ir. Kuijken nieuwe consulent openluchtrecreatie in de provincie Zuid-Holland Met ingang van 1 januari 1986 zal ir. K. Kuijken benoemd worden tot consulent voorde openluchtrecreatie in de provincie Zuid-Holland. Kees Kuijken (43 jaar) studeerde in 1967 af in de richting cultuurtechniek aan de Landbouwhogeschool te Wageningen. In 1969 trad hij in dienst bij de hoofd afdeling openluchtrecreatie bij het minis terie van cultuur, recreatie en maatschap pelijk werk. De heer Kuijken vervulde de functies consulent voor de openluchtrecreatie in de provincies Noord-Holland en Utrecht en hoofd van de afdeling projectontwikke ling. Momenteel bekleedt de heer Kuijken de functie sectorhoofd beheer en inrichting bij de directie openluchtrecreatie van het ministerie van landbouw en visserij. Dam- en Schaakvereniging „Dirksland" Uitslagen van maandag 16 dec. 1985. Dammen: Joh. Koppelman-M. v. 't GeloofO - 2 B. Roetman - C. van Welie0-2 P. v.d. Groef- K. de Munck0-2 W. Nieuwland - A. Stolk0-2 J. v.d. Groef - A. van Rossum0-2 B. Troost - J. Knops2-0 Schaken: Dirksland - Ouddorp 21-7 PREDIKBEURTEN ZEELAND Woensdag 31 december 1985 (Oudejaarsavond) Woensdag 1 januari 1986 (Nieuwjaarsmorgen) SINT ANNALAND - Herv. Gem 31-12 19.00 uur ds. A. van Herken 1- 1 10.00 uur ds. A. van Herk - Ger. Gem. 31-12 19.00 uur leesdiensten 1- 1 9.30 uur leesdienst - Ger. Gem. in Ned. 31-12 19.00 uur leesdienst en 1- 1 9.45 uur leesdienst. Areaal komkommers groter dan vorig jaar De teelt van komkommers werd per 1 november jl. nog op 421 ha voortgezet. Dit is 203 ha meer dan vorig jaar op dezelfde datum (+93%). Het gewas werd in oktober jl. geruimd op 196 ha tegen 265 ha in 1984 (-26%). Een en ander blijkt uit het steekproef- onderzoek ,,Tuinbouwgewassen onder glas" van het Centraal Bureau voor de Statistiek. In oktober jl. was de oppervlakte waarop de teelt van tomaten werd beëindigd be duidend kleiner dan vorig jaar; nl. resp. 370 en 504 ha (-27%). Het areaal to maten per 1 november jl. was met 723 ha vrijwel even groot als vorigjaar(717 ha). De aanplant van sla onder glas op 5 90 ha in oktober jl. was 117 ha kleiner dan eenjaar geleden (-17%). Per 1 november jl. werd op 926 ha sla geteeld; vorig jaar op 965 ha (-4,0%). Het areaal andijvie onder glas was begin november jl. met 153 ha 26 ha kleiner dan op dezelfde datum in 1984 (-15%). In oktober jl. werd op 84 ha aangeplant; in 1984 op 96 ha (-13%). De teelt van paprika werd in oktober jl. beëindigd op 183 ha tegen 193 ha vorig jaar (-5,2%). Per 1 november jl. werd op 256 ha paprika geteeld. Dit is 61 ha meer dan op 1 november 1984 (-1-31%). over de kunst van het maken van portretten /Sn Wie rondwandelt in een museum kijkt, al of niet met ontzag, naar de vele schilderijen waarop roemruchte graven en andere adellijke lieden staan afgabaeld. Vroeger kostte zo'n portret een bedrag waar je als "gewoon" mens maar dan eenjaar voor moest werken. Tegenwoor dig is het maken van een portret een werkje van een kwartier of nog minder, dank zij da vaardigheid en de technische mogelijkheden van da fotograaf. En er is zó'n bescheiden bedrag mee gemoeid dat nagenoeg iedereen het zich kan veroorloven. Maar u kunt natuurlijk ook zélf een portret maken, bijvoorbeeld van aen familielid. Als u de mogelijkheid hebt met een model te werken dat graag wat poseer-ervaring wil op doen, kunt u uw talent voor het maken van portretten ontwikkelen. De drie portretten die hierboven zijn afgabaeld zijn gemaakt door aen amateur. Wel een amateur die vael ervaring heaft met fotograferen in het algemeen, an die gewoon eens wilde proberen welke resultaten er met een model zijn te behalen. Hat belangrijkste ken merk van dit model is ongetwijfeld hat haar an da baard, en het is duidelijk dat daar alle aandacht op valt, ook door een goede belichting. Opmerkelijk is verder dat het model op geen van de foto's in de lens kijkt, wat de foto's een ongedwongen karakter geeft. De foto's brengen nog aen paar spelregels in beeld die belangrijk zijn bij het maken van portretten. De eerste is: zorg voor een rustige en gelijkmatige achtergrond. De tweedemaak een reportage an breng aen persoon van verschillende kanten in beeld. Dank bij aan por tret niet altijd alleen aan het hoofd, maar maak ook wat opnamen die aen groter daal van het lichaam la ten zien. Geef daarbij uw model iets in handen wat de aandacht afleidt. Dan zult u, ook als u geen fotovak man bent, goede resultaten kunnen bereiken. Ondanks de agressieve aanpak is da campagne „Alcohol en Verkeer" goed ontvangen door het publiek. Dit is een van de conclusies uit het evaluatierapport over de campagne „Alcohol in het verkeer, al gauw een misdaad" die door Veilig Verkeer Nederland van november 1984 tot juni 1985 werd gevoerd. Het evaluatierapport, in opdracht van Verkeer en Waterstaat uitgevoerd door het Centrum voor Martetinganalyse b.v. werd onlangs uitgebracht. De evaluatie geschiedde door twee enquêtes in de gemeenten Bameveld en Doatinchem. Andere conclusies uit liet rapport zijn: - men oordeelde in het algemeen positief over da campagne; - da sociale afwijzing van rijden onder invloed werd sterker; - gangbare misverstanden over middelen en methoden die het alcohol-promillage in het bloed zouden verminderen, zijn groten deels weggenomen. De kennis over da te verwachten straffen bij rijden onder invloed bleek echter na da campagne nauwelijks toegenomen. Hoewel de campagne dus duidelijk resultaten opleverde, blijkt uit nader onderzoek dat het met één zo'n campagne niet afgelopen kan zijn. Staatssecretaris Scherpenhuizen (Verkeer en Waterstaat) bereidt dan ook, in samenwerking mat onder andere Veilig Verkeer Nederland, een nieuwe campagne tegen rijden onder invloed voor, die in het najaar van 1986 van start moet gaan. Deze nieuwe campagne is onderdeel van zijn beleid, dat er onder meer op is gericht het rijden onder invloed te bestrijden. In het tweede Nationaal Plan voor de Verkeersveiligheid is voor dit doel 1,2 miljoen gulden uitgetrokken. ^^>^^l^<.^I.^^^^^><5>>^<5>^^^o<^^^^^^^^^^^^^|^v<^^<S>^^^^t<9^t<?^t^^•,^^^,5>1^^^^<J>^t^^^^ll.^^l^^ .!Srtl(%*!!«rt«!!%«?*<»*««Sf«?^ Tevens Taxi (dag en nacht bereikbaar). P. Vroegindeweij, Emmalaan 18, Middelharnis Tel. 01870- 2996

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 6