Gem. Goedereede acht zich niet aanspral(eiiii( voor schadeclaim van vissers Bezorging maandagkrant De Open Deur Predii(beurten CMLISSm E^üiïisir' Sluiting postkantoor Aalscholvers gretig op aal C.D.A.-Middelharnis Consumententijdschrift alleen over groenten en fruit Zorg om kerncentrale Moerdijk Sluiting Consultatiehureau Tuberculose Onderzoek naar probleemsituaties rond jongeren van start Y/////M////,///^//^////>^ SPORTHAL „DORPSTIENDEN" - OUDDORP SPORTHAL ZALENCAPACITEIT ONTMOETINGSRUIMTE/KANTINE KEUKEN PARKEERGELEGENHEID I Gemeente Goedereede Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS VRIJDAG 20 DECEMBER 1985 In de gistermiddag gehouden raadsvergadering heeft de gemeen teraad minus dhr. Hans Grinwis zich gedistancieerd van de scha declaim die door enkele vissers bij de gemeente was ingediend omdat ze op de ochtend van vrydag 31 mei de vismijn gesloten vonden; juist een dag waarop de handelaren goed hadden geboden voor de vangsten die vroeger die ochtend waren aan gevoerd. De indieners van de claim en ca. vijftien anderen verkochten pas 's maandags hun vis tegen een aanzienlijk lagere prijs; het verschil willen ze graag door de gemeente bijgepast zien.... B en W hadden al eerder laten weten dat dat niet zou worden gehonoreerd waarop thans, door een Zwols Advocatenbureau, de raad werd aangeschreven. Zonder re sultaat overigens want ook de raad confor meerde zich aan de conclusie van het geraadpleegde Centraal Beheer Schade verzekering b.v. dat de gemeente geen onrechtmatige daad te verwijten was; de vismijn was in de loop van de ochtend gesloten omdat de kopers niet langer wen sten te wachten en waren vertrokken. Het College stelde de raad voor het schrijven van het Advocatenkantoor voor kennis geving aan te nemen. Alleen dhr. Grinwis (Verenigd Gemeentebelang) was daar vierkant tegen.... Hij wilde liever dat het College nog eens met de vissers zou praten vooraleer het tot een rechtsgeding zou komen. ,,Ik hou niet van rechts gedingen tegen burgers", hield hij het College voor, waarop de voorz. burg. van Velzen hem in dat opzicht corrigeerde dat het niet de gemeente-, maar de vissers zijn die het wellicht op een rechtsgeding aan laten komen. „En toch", zo hield dhr. Grinwis vol, „zou het van goed gastheerschap getuigen als raad tegenover de vissers niet „klein" te zijn, niet te zoeken naar wie nou precies de schuldigen zijn, maar de schade te ver goeden en te zorgen dat het nooit weer voorkomt", zo luidde de suggestie van OOLTGENSPLAAT Op dinsdag 24 december (de dag voor Kerst) is het postkantoor na 12 uur gesloten. SINT ANNALAND Beroepen Bij de Gereformeerde Gemeente van Sint Annaland is beroepen ds. A. Moerkerken uit Nieuw Beijerland. Deze predikant is al eerder in deze ge meente beroepen. Kerstzangdienst De jaarlijkse Kerstzangdienst in Sint Annaland zal gehouden worden op dinsdag 24 decem ber des avonds om 19.30 uur(half acht) in de Nederlandse Hervormde Kerk. Mede werking verleent het Christelijk Gemengd Zangkoor „V.Z.O.S." dat onder leiding van haar dirigent, de heer H. W. van de Kaa een aantal Kerstliederen zal zingen. Ds. A. van Herk, Hervormd Predikant zal een korte Kerstmeditatie houden. De toe gang is gratis. Wel wordt er een kollekte gehouden ten bate van de Kerkvoogdij en het koor! Als er één groep van voedingsmiddelen is waarover veel valt te vertellen dan is het wel groenten en fruit. Geen andere pro- duktgroep kent zoveel soorten en varia ties. Geen ander voedingsmiddel kreeg dan ook in de Maaltijdschijf van het Voorlichtingsbureau voor de Voeding zo'n grote plaats toebedeeld. Reden te over voor o.a. de Stichting Propaganda Groenten en Fruit om regel matig folders, boekjes en dergelijke met produktinformatie en receptuur uit te geven. Nieuw tijdschrift Naast de folders die door de consumen ten van tijd tot tijd gratis vanuit de ver kooppunten kunnen worden meegenomen en de diverse boekjes over bijvoorbeeld bijzondere groente- en fruitsoorten, peul vruchten en dergelijke waarvoor een laag bedrag moet worden betaald, heeft de Stichting Propaganda Groenten en Fruit een aantrekkelijk tijdschrift opgezet. Het Groenten en Fruit Magazine gaat per seizoen (kwartaal) verschijnen. In het begin van de maanden december, maart, juni en september zullen de nummers voor respectievelijk de winter, het voorjaar, de zomer en het najaar in veel speciaalzaken en supermarktafdelingen te koop zijn. Het nieuwe tijdschrift gaat voor de consument 1,75 kosten en is alleen bij groente- en fruitverkooppunten verkrijgbaar. Het hele assortiment Omdat de Stichting informeert namens allen die beroepsmatig iets met groenten en fruit hebben te maken, anders gezegd: namens teelt, handel en industrie, zal ook in het Groenten en Fruit Magazine het hele assortiment aan groente- en fruit- produkten aan de orde komen. Dus zullen er zowel verse als geconserveerde pro- dukten van eigen bodem als vanuit het buitenland worden besproken. dhr. Grinwis. „Laten we zorgen dat we het jaar met een fijn gevoel af kunnen sluiten", zo bepleitte hij. N.B. de vertegenwoordiger van Visserij- belangen dhr. Redert vond daarentegen de claim niet reëel te noemen omdat de oor zaak niet bij de gemeente-, maar bij de handelaren gezocht moet worden. Een deel van de vloot was n.l. in de loop van vrijdagochtend binnengekomen en daar hadden de handelaren niet op willen wachten. Ze kochten alleen de aanvoer van 's nachts en vertrokken waarom bij gebrek aan handelaren de mijn om 9 uur werd gesloten. De vissers hadden kenne lijk een deel van de verloren visdag (twee de Pinksterdag) in willen halen waarom de laatste pas rond elf uur binnenkwam. Meerderen uit de raad, onder wie dhr. Reus (PvdA) en dhr. van Oosterom (CDA) pleitten er voor toch vooral te voorkomen dat dat ooit nog eens zou kunnen gebeuren, waarop de voorz. vrij wel kon verzekeren dat herhaling vrijwel zeker uitgesloten kan worden geacht. Voorts bevestigde de voorz. dat de hande laren allen waren vertrokken zodat er geen handel meer mogelijk was. Ook al zou er één zijn geweest zoals werd beweerd ook dan zou het niet verstandig zijn ge weest te verkopen omdat die zelf de prijs had kunnen bepalen. De voorz. geloofde trouwens dat de prijs die ochtend aanmer kelijk lager zou zijn geweest als de kopers van de grotere aanvoer op de hoogte zouden zijn geweest. Dat temeer achtte de voorz. een reden om niet op de claim in te gaan. Hij achtte het mogelijk dat een claim een redelijke kans zou hebben gemaakt als ze een gederfd percentage hadden ge vraagd. De voorz. verklaarde het tot de „reinste onzin" dat de gem. het erop af had gestuurd dat de vissers de pas gereed gekomen nieuwe koelcellen zouden ge bruiken omdat het gebruik de gemeente alleen maar geld kost. De enige reden was dat de handel vertrok omdat er tussen de vroegere en de latere aanvoer die ochtend een te grote tussen poos lag waarom men gezamenlijk besloot weg te wezen. In maart van het nu bijna afgelopen jaar had de voorzitter van de Ver. van Aal vissers in Zuidwestelijk Nederland in de jaarvergadering te Zierikzee een aalschol ver op de tafel gezet en wees hij deze vogels aan, als één der grootste natuur lijke vijanden van de aal of palingvisser. Berekend is nu door de landelijke Bin nenvisserij, dat de schade die de aal scholvers aan de Binnenvisserij toebren gen even groot of groter is, dan de bin- nenvissers zelf vangen. Vooral in het buitenland is men overtuigd dat in Nederland veel te weinig wordt gedaan, om deze vogel te bestrijden, die allen in Nederland voor een bedrag tussen 7,7 en 11,5 miljoen gulden aan vis con sumeert. Het aantal aalscholvers in Ne derland wordt op 40.000 geschat. Als zij gedurende de 200 dagen dat ze in Neder land fourageren 0,4 kilo vis door hun kelen laten glijden, betekent dat een hoeveelheid van 3,2 miljoen kilo. De N. V. Water maatschappij Zuid West Nederiand W.M.Z.) is bezorgd over mo gelijke vestiging van een kerncentrale bij Moerdijk aan het Hollands Diep. Bij een mogelijke kalamiteit kan radio-aktiviteit in het water terecht komen, dus ook in de dichtbij gelegen Haringvliet. Het Haring vliet tussen Goeree Overflakkee en Voome Putten is voedingsbron voor de Watervoorziening van Goeree Overflak kee en Schouwen Duiveland omdat water uit het Haringvliet in de duinen wordt gefilterd. De gezondheid van 70.000 inwoners van beide eilanden en van honderdduizenden vakantiegangers kan daardoor worden aangetast, al za' in zo'n geval de infil tratie natuurlijk worden gestaakt Van de rond 239.000 in 1984 verzon den watergeld rekeningen gaf slechts 1% incassoproblemen, in 189 gevallen of 0.08% moest door afsluiting betaling worden afgedwongen. Voorzitter Gede puteerde W. Don toonde zich verheugd over het gering aantal hiervan. Nu de waterfabriek bij Temeuzen wordt gesloten, zal de watervoorziening uit het Biesbosbekken, dat al jaren geleden mede met het oog daarop, aangelegd, in wer king komen. Kosten leidingwerken 40 miljoen. Kosten zuivering pompstation Braakman bij Philipine 15 miljoen. Kos ten daarvoor op te vangen door de ge vormde reserve hiervoor. Extra versterking van die reserve en extra afschrijvingen zullen nodig zijn, maar op de tarieven voor 1986 zal dit niet van invloed zijn. De grootste afnemers van water in Zeeuws Vlaanderen zijn N-S.M. in Sluis- kil en Dow Chemical in Terneuzen. Het voorstel om het aantal commissarissen van 18 naar 9 te brengen werd met grote meerderheid verworpen. Zoals ook blijkt uit de mededeling op de voorpagina zal het eerstvolgende nummer a.s. maandag verschijnen. Het zou echter kunnen gebeuren dat de krant pas later op die dag bij de bezorg adressen kan worden afgeleverd zodat die eerst dinsdag kunnen gaan bezorgen. We laten dat over aan de omstandigheden en het initiatief van de bezorgers. Het Consultatiebureau te Middelharnis, Langeweg 72, zal met ingang van 1 ja nuari 1986 gesloten worden. Personen die in aanmerking komen voor een onderzoek zullen voortaan worden verwezen naar het Consultatiebureau voor Tuberculose, Schiedamsedijk 95 te Rotterdam. Tel. 010 - 339657. GOEDEREEDE De ledenvergadering van het C.D.A. afd. Middelharnis heeft de kandidaten lijst voor de komende gemeenteraads verkiezingen als volgt samengesteld: 1N. M. vanEck-Knape, Middelharnis. 2. M. v.d. Boogert, Stad a/h Haringvliet. 3. H. L. van Kampenhout, Sommelsdijk. 4. H. J. van Rumpt, Middelharnis. 5. Joh. Wesdorp, Sommelsdijk. 6. A. H. Hutink, Sommelsdijk. 7. J. Bijsterbosch, Middelharnis. 8. L. A. Dambruin-Stok, Middelharnis. 9. A. Gravendeel, Sommelsdijk. 10. H. Groen, Middelharnis. 11. G. C. de Pee, Middelharnis. 12. A. J. Visser, Stad a/h HaringvUet. 13. J. W. G. Verolme, Middelharnis. 14. J. L. Vogelaar, Middelharnis. 15. D. A. la Fleur, Middelharnis. 16. T. C. Tieleman, Nieuwe Tonge. 17. P. v.d. Wende, Middelharnis. 18. Joh. Maliepaard, Stad a/h Haringvl. 19. J. van Eek, Middelharnis. 20. A. J. Jakobs, Middelharnis. D.V. zaterdagavond 21 december zal in „de Open Deur" de zanggroep „Shalom" optreden. De groep bestaat uit ongeveer 8 leden. Zij maken gebruik van diverse instrumenten. Shalom betekent vrede, niet zomaar vrede maar de hemelse vrede. Iedereen leeft naar het Kerstfeest toe. Het is een gebeuren wat alom geaksep- teerd en ingeburgerd is. De winkels zul len volstromen, door de luidsprekers zal het „vrede op aarde" klinken. Velen zul len het hebben over vrede. Wordt daar mee de vrede bedoeld zoals die er is door de komst van Jezus op deze aarde? Wat zijn de drijfveren van mensen, van ons om het Kerstfeest te vieren? D.m.v. hun liederen wil de zanggroep „Shalom" getuigen van de hemelse vrede, die voor mensen mogelijk is geworden door de geboorte van Jezus zo'n twee duizendjaar geleden. De avond zal in het teken staan van het Kerstfeest en dan met name gericht zijn op de ware betekenis van kerst n.l. dat God de Vader vanuit zijn volmaakte liefde zijn eniggeboren Zoon Jezus naar deze wereld heeft gezonden om de zonden van mensen te dragen en zo de verlossing voor hen daardoor mogelijk te maken. Jongeren van 16 jaar en ouder zijn van harte welkom. Zaal open: 19.30 uur. Aanvang: 20.00 uur. Entree 2,50. Plaats: „De Ark" te Goedereede. Op 12 september 1985 stelde de Oost- flakkeese gemeenteraad een krediet be schikbaar voor het uitvoeren van een on derzoek naar probleemsituaües rond jon geren in Ooltgensplaat. Dit zal uitgevoerd worden door medewerkers van de juri dische faculteit van de Erasmus Universi teit te Rotterdam. Men wil met het onder zoek inzicht verkrijgen in de aard en omvang van de probleemsituaties en de wijze waarop daarmee kan worden om gegaan. De aard van het onderzoek brengt met zich mee dat de medewerkers van de uni versiteit zo objectief mogelijk gegevens gaan verzamelen. Men wil b.v. de ideeën die in Ooltgensplaat over de bedoelde problemen leven, achterhalen door ge sprekken (z.g. open interviews) met een aantal inwoners van het dorp. Hen zal in eerste instantie schriftelijk om mede werking worden gevraagd. De inhoud van de gesprekken wordt door de onderzoe kers als vertrouwelijk beschouwd en zul len begin februari 1986 gehouden wor den. Op basis van een analyse van de interviews, documenten, eigen waarne mingen enz. zal een rapport worden op gesteld, dat rond de jaarwisseling 1986/ 1987 klaar zal zijn. Het rapport zal onder meer aanbevelingen tot het zoveel moge lijk opheffen van de problemen bevatten. De universiteit is bereid om mee te werken aan een konkrete uitwerking van de aan bevelingen. Tijdens het inmiddels afgeronde voor onderzoek hebben de onderzoekers al veel medewerking van een aantal Platenaren ondervonden en gehoopt wordt dat dat zo kan blijven. Iedereen die nog vragen heeft of infor matie wenst, kan zich wenden tot me vrouw drs. Hilde J. F. M. van Ransbeek, p/a postbus 25,3257 ZG Oolgensplaatof op de Erasmus Universiteit, kamer H 13- 17, postbus 1738, 3000 DR Rotterdam. Zondag 22 december 1985 Vierde Adventszondag OUDDORP-Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof- Ger. Gem. 9.30 en 16.00 uur lezen - Ger. Kerk 10.00 uur ds. P. Ravensbergen en 17.00 uur kand. Jvan Westenbrugge - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur dhr. F. J. Modderkolk. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uurdr. Joh. vanEck,Lexmond- 18.30 uur ds. G. H. Abma, Gouda. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Codée en 18.00 uur ds. A. van Herk; kollekte Stichting Schuil- plaats-Ger. Kerk 10.00 uur kand. van Westenbrugge en 17.00 uur ds. P. Ravensbergen, Wijnjewoude. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr., v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. Nabetrachting Heilig Avondmaal; ex tra kollekte verwarming - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 uur ds. A. v.d. Waal en 17.00 uur ds. H. J. van Dalen. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. I. Hoornaar en 18.00 uur ds. C. H. Bax, Heteren; extra kollekte diakonie -Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur eerw. hr. A. H. Veldhuizen en 18.00 uur ds. P. H. van Trigt; extra kollekte bouwfonds - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur eerw. hr. K. Groenendijken 18.00 uur ds. K. van Meijeren; extra kollekte Woord en Daad - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. M. Vos-Wiegand, Vlaar- dingen. LUKASKAPEL HDG - 10.15 uur ds. J. T. Cazander. MIDDELHARNIS- Herv. Gem. 10.00 uur ds. P. H. van Trigt en 18.00 uur ds. L. Quist; Heidelberger Catechismus zondag 41extra kollekte kerk - Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. A. Car- stens-Chr. Ger. Kerk 10.00 en 18.00 ds.P.denButter-Gér.Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen- Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. den Engelse en 17.00 uur ds. P. Blokland - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur lezen en 14.30 uur ds. B. Gratz. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur kand. J. van Beelen en 18.00 uur geen opgave; Ie kollekte kerkvoogdij en 2e kollekte quotum - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. N. P. J. Kleiberg, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal; kol lekte Stichting Hulp Oost Europa - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur kand. W. C. Zuijder- duijn en 18.00 uur ds^ïoh. de Rijke - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur dhr. Hartkamp, Brielle. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vos en 18.00 uur eerw. hr. A. H. Veldhuizen; extra kollekte kerk- Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur de heer A. v.d. Schee, Spijkenisse. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. K. van Meijeren en 18.00 uur ds. L. Kruijmer; extra kollekte kerk en krijgsmacht - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 uur ds. Maliepaard en 18.00 uur drs. H. A. L. v.d. Linden. LANGSTRAAT - 10.00 uur ds. W. H. van Kooten. SINT PHILIPSLAND - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. Oskam, Game ren - Ger. Gem. in Ned. 3x lezen - Oud Ger. Gem. 3x lezen. Dankbaar en blij laten wij u weten, dat de HEERE, Die leven gaf en leven spaarde, ons verblijdde met de geboorte van een dochter en zusje Arentje Wij noemen haar Marijke. Jan van Dijk Lineke van Dijk-van Rossum Leen en Lianne 20 december 1985 Wernerlaan 51 3247 XT Dirksland Tevens wensen wij u goede kerst dagen en een gezegend 1986 toe. fipoggoo^ggopp [^g D o o griP" Annex verenigingsgebouw in dit multi-funktionele gebouw bieden wij u: een voor het houden van tournooien en sportmanifestaties met een tribune capaciteit van 300 personen (faciliteiten voor rolstoelgebruikers) een waar u afhankelijk van uw wensen kunt kiezen uit een zaal voor 600, 350,150, 60 of 20 personen, een ruime en modern geoutilleerde van waaruit ook tijdens uw bijeenkomsten koffie en drankjes kunnen worden verzorgd, een moderne die u desgewenst heerlijke soep, warme snacks of belegde broodjes voorschotelt, zéér ruime bil Kortom, wij zijn trots u dit te kunnen bieden en hopen u binnenkort te de beheerden "^OQ©" verwelkomen In het sportieve centrum van Ouddorp. J. Flohil, Tel. 01878-1314 „Dorpstienden", Dorpstienden 2, 3253 AS Ouddorp. Heden nam de Heere, tot onze diepe droefheid, na een liefdevolle verpleging in het verpleeghuis „De Samaritaan" te Sommelsdijk van ons weg onze lieve zorgzame vader, behuwdvader, groot- en overgroot vader, zwager en oom LEENDERT BREEMAN weduwnaar van Baaltje Knöps in de ouderdom van 90 jaar. Zij die hem van nabij gekend heb ben zullen beseffen wat wij in hem verliezen. Ons van uw deelneming overtuigd houdend. Nieuwe Tonge: J. M. Breeman S. J. Breeman-v.d. Ham Leen Ria en Piet Marco en Sarina Rien en Corrie 19 december 1985 Verpleeghuis „De Samaritaan" te Sommelsdijk Correspondentie-adres: J. M. Breeman, Zuiddijk 1 3244 AZ Nieuwe Tonge Gelegenheid tot condoleren: Zater dag 21 december van 20.00-21.00 uur in de rouwkamer van „De Sa maritaan", Kon. Julianaweg 59 te Sommelsdijk. De begrafenis is bepaald op D.V. maandag 23 december a.s. om 14.00 uur op de algemene begraaf plaats te Nieuwe Tonge vanuit het Herv. verenigingsgebouw „Elim", Zuiddijk 19 te Nieuwe Tonge waar vooraf de rouwdienst wordt ge houden. Geen bloemen ^llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll| s Burgemeester en Wethouders i van Goedereede maken bekend, dat de minimarkt te Stellen- s dam gehouden zal worden op s I maandag 23 december 1985 I van 13.00 tot 17.00 uur. ^lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli MIDDELHARNIS Beroepen Uit het gestelde dubbel tal ds. P. Blok van Capelle a.d. IJssel en ds. M. Mondria van Waardenburg, is door de Ger. Gemeente eerstgenoemde predi kant beroepen. Familie, vrienden en bekenden een voorspoedig 1986 toegewenst. Mevr. N. v.d. Wekke-Boogerman Bejaardencentrum „Uitzicht" J Churchillsingel 483 Vlaardingen MERCEDES 300 D 1980 Kleur bruin met., centrale deur vergr., w.w. glas, S trekhaak, schuifdak, r. spiegel, 200.000 km. X MERCEDES 240 3.0 1976 S Kleur rood, stuurbekr., trekhaak, stoelverwarming, S 180.000 km. DATSUN CHERRY 1300 luxe HB 1979, goud met., 85.000 km. 8 DATSUN CHERRY 1200 luxe HB 1979, rood, 100.000 km. S PEUGEOT 305 Break GL diesel 8 Aug. 1983, blauw met, 60.000 km. Garantie, inruil, financiering GARAGE Nijverheidsweg 4 DIRKSLAND Telefoon 01877 - 1598, b.g.g. 2289 S ooQoseoooooooe&soeooooeoQooooooooooO occasions]

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 2