Stuurman monsterde na 26 jaar af bij woningbouwver. MIddelharnis V isser Nieuwe sportaccomodatie in Ouddorp bracht -Sportver. „de Krieicel" explosieve groei J WUNfSCHUfFMATEN TOT5CHUIFLA[)DER5 ijl> Garage KNÖPS B.V. huShreéMse Kerstzangdienst fJaniiS^emoH v. A.s. maandag weer een krant D iplomazwemmen I-^^rt^ Citroen-Hesselink Ramoco b.v. Goeree-Overflakkee Gem. Middelharnis kandidaat voor Verkeersvelligheids-prijs AUTO-SCHADE S8e Jaargang No. 5457 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 33 cent per mm. Bij contract speciaal tarief „Zwaar overdreven" Nieuwe voorzitter Bij Philips VHS video's 4 Quality Grade banden van 3 uur GRATIS VHS videorecorder vanaf f I ^3 0," fHï1-1li*ir Dirksland, 01877 - 1357 RENAULT-dealer X C. Breen, 01878 - 2496 PEUGEOT TALBOT Au Kasta Tel. MIDI tobedrijf njelaan 41-43 01870 - 3094 3ELHARNIS -/ Arensman levert alle machines en gereedschappen voor hout- en metaalbewerking, weg- en waterbouw, woningbouw en de agrarische sector. Zuiddijk 17, Nieuwe Tonge, tel. 01875-1609 of 1787 ARENSMAN Autobedri|f A. J. van Rumpt Vert.C. Bakker, tel. 01877-1589 Welliclit snellieidsbeperi(ende maatregelen in Rottenburgseweg Nieuwe directeur Sticht, gezinsverzorging Voor al uw en REPARATIE van gelaagde autoruiten VRIJDAG 20 DECEMBER 1985 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN De gaande en komende voorzitter, de heren Stuurman en v.d. Waard. Na 26 verdienstelijke jaren bij de woningbouwver. Middelharnis, waarvan hij maar liefst 22 jaar als voorzitter fungeerde, heeft dhr. H. Stuurman woensdagavond om leeftijdsredenen zijn taak neergelegd. Hij heeft het werk graag en van harte gedaan, zo liet hij weten toen hij in zijn slotwoord instemde met de woorden die in zijn vroegere werkkring oud- dijkgraaf Mijs hem eens had toegevoegd toen ze vanaf een dijk het flakkeese land beschouwden: „dit land is het waard je ervoor in te spannen...!" Dhr. Stuurman's inspanning op het terrein van de volkshuisvesting bleek gróót te zijn geweest en daar oogstte hij deze avond grote waardering voor. Namens de vereniging verwoord door dhr. P. Tieleman als wnd.-voorzitter toen deze eraan herinnerde dat de ver. in 22 jaar was uitgegroeid van een bezit van 400 woningen naar thans 1750 woningen, 69 garages en diverse andere gebouwen. „Als geboren leider hebt U daar leiding aan gegeven", waardeerde dhr. Tieleman de tlidiis SciiciJeaue licei Siuurinaii, gedachtig aan dé nauwelijks te meten tijd die dhr. Stuurman aan het werk ten koste had gelegd: elke maandagavond vergaderen, 22 jaar lang en talloze andere vergaderingen met aannemers en Overheidsvertegenwoordigers. Ook mevr. Stuurman werd in de waardering bedacht omdat zij het is geweest die haar man vele avonden heeft moeten missen. Namens het Rayon West van de Nat. Woningraad werd dhr. Stuurman dank gebracht door dhr. v.d. Lans, wetend hoezeer dhr. Stuurman de Ver. op krachtige wijze stuur heeft gegeven. Daar stelde de Nat. Woningraad graag de Erepenning voor bijzondere verdiensten tegenover: „u was in onze kring een belangrijk man, nü hebt U het bewijs daarvan!" liet dhr. v.d. Lans bij de overhandiging van de penning weten, verzekerend dat de penning alleen toegekend wordt aan de „zwaargewichten" in het werk ten behoeve van de Volkshuisvesting. Zeker ook aandacht namens het gemeentebestuur, verpersoonlijkt in wethouder Jacobs. Zich verantwoordelijk wetend voor de portefeuille Volkshuisvesting realiseerde dhr. Jacobs zich hoeveel werk dhr. Stuurman en de zijnen de gemeente al uit handen heeft genomen: „als een kundig stuurman hebt u het schip van de woningbouwver. geleid", zo complimenteerde hij dhr. Stuurman, hem waarderend als een dominerend figuur die toch steeds de democratische beginselen in acht heeft genomen. „Misschien wat spijtig voor uw opvolger dat de tijd van bouw van grote aantallen woningen voorbij lijkt en dat het maar gaat aankomen op consolideren en renoveren", dacht dhr. Jacobs, anders tevreden over het feit dat gezegd kan worden dat woningnood en woningschaarste tot het verleden behoren. Namens de gemeente bood hij dhr. Stuurman een ets aan. Gelukwensen kwamen voorts uit de ledenraad, waarin alle leden vertegenwoordigd zijn, gesproken door dhr. W. den Eerzamen. Hij wist hoezeer de ver. van een kleine vereniging was uitgegroeid tot een .optimaal functionerend woningbedrijf' in de wording waarvan hij dhr. Stuurman een grote verdienste toekende. Dhr. den Eerzamen bood dhr. Stuurman een cadeaubon aan. Namens het personeel werd een woord van dank, waardering en afscheid gesproken door opzichter Jaap Jongejan, die er geen geheim van maakte dat het afscheid van dhr. Stuurman door het personeel wordt betreurd. Zijn manier van leiding geven, z'n organisatievermogen en z'n bijna fotografisch geheugen waren dikwijls heel goed te pas gekomen. Nadat nog woorden van soortgelijke strekking gesproken waren door dhr. A. Robijn namens de woningbouwver. „Dirksland", architect Fris en dhr. T. van Prooijen uit Dirksland was het slotwoord aan dhr. Stuurman zelf. Hij vond het maar zwaar overdreven deze avond te zijn bejubeld als „een heilige op het gebied van de volkshuisvesting". „Ik was slechts lid van het bestuur en had slechts één stem. De penning die is uitgereikt is dan ook voor de Vereniging, alleen ik mag hem bewaren", zo relativeerde dhr. Stuurman alle gehoorde loftuitingen. Wederkerig bracht hij dan ook dank aan de velen die hem het besturen en goed functioneren mogelijk hadden gemaakt. „Het was inderdaad een hele klus maar met oud-dijkgraaf Mijs zeg ik dat het de moeite waard was me ervoor in te spannen!" zo liet dhr. Stuurman na. Ter vergadering werd de nieuwe voorzitter dhr. F. M. van de Waard geïntroduceerd. Dhr. van de Waard was voor hij maandagavond benoemd werd eenjaar lid van de Raad van Commissarissen. Hij is 35 jaar, geboren in Heinkenszand, leraar bouwkunde aan de Technische School te Middelharnis en woont in een woning van de Wbv Sommelsdijk Uw geliefd programma of film kijken op de die u schikt. Alleen bij ons 3 JAAR volledige GARANTIE* vooralle zefeerheul! viNGERLiNG 3-Middelharnis-TEL oi870-25i8 MELISSANT In de Gereformeerde Kerk wordt op 25 december 1985 een kerstzangdienst ge houden. Aanvang 17.00 uur. Medewerkenden: Voorganger: ds. J. M. Wilschut Organist: Sjaak Melissant Koor: Vaya con Dios 0.1.V. J. Zuidgeest Trompettist: André v.d. Hoek Declamatie: Mw. J. Joppe-Roodzant Voor topkwa/iteil, goede service en voordelige prijzen FOTO-FILM-REPORTAGE VIDEO COMPUTER CJ C3 CU CJ C3 C3 WesUXraat 35 Molenweg 4 Ouddorp Telefoon 01878-1612 en 2120 Filiaal Renene Printshop Hogezoom 172 - Telefoon 01116 2400 voor J Verkoop Service ftl87I - 1662 X Verkoop na 17.00 uur: ■N m professional equipment Van 1 t/m 24 januari zijn wij (behalve voor spoedgevallen) gesloten. Met ingang van 25 januari zijn wij gevestigd aan de Kaai 5 te Sommelsdijk. Terwijl de nieuwe sportlial, onderdeel van het multi functionele gebouw „Dorpstienden" uit de steigers verrees zag de Ouddorpse sportver. „de Kriekel" zijn ledenbestand groeien in tal en last. Het tal, inmiddels de 500 gepasseerd, werd graag genoteerd maar evenzeer wordt door het aktieve bestuur de last voor lief genomen, zéker nu een van de be- stuurderen ervoor zorgde dat de computer een uitdraai produceerde kompleet met alle namen, adressen, roepnamen, de sport of sporten die door het lid beoefend worden en zelfs het contributie bedrag. „De Kriekel" slaat zich energiek door een bijzonder enerverende periode in haar 17-jarig bestaan. Zó voortvarend als nu, met een zo grote veelsoortigheid van sporten en een zo welgevuld ledenbestand is „de Kriekel" niet eerder geweest, maar dat kon ook moeilijk met de vorige accomodatie die men zich nu als een „oude krakkemikkige troep" herinnert. Al begin van dit jaar nam het Kriekel- bestuur het voortouw waar het de invulling van het gebruik van de sporthal betreft met als resultaat: drie bijna volle avonden, een deel van de vierde avond en de beoefening van maar liefst 9 sporten welk aantal voor het gereedkomen van de sporthal tot drie was beperkt. Toen gymnastiek en turnen, jazzgymnastiek en trimmen, nü daarenboven badminton (met wachtlijst!), basketbal, judo, tafeltennis, volleybal en zelf verdediging, elk door meerdere tientallen leden beoefend. De behoefte aan de diverse sporten werd gepeild via een enquête in de krant en een daarop gevolgde huis-aan-huis enquête. De term ,,voor elk wat wils" moge dikwijls ten onrechte worden gebruikt, zo niet waar het het assortiment sporten betreft die onder de parapluie van „de Kriekel" kunnen worden beoefend. Dat gebeurt sinds begin november toen de hal in gebruik kon worden genomen en nóg wordt naar uitbreiding van het scala gezocht. Jazzgymnastiek voor kinderen op de vroege woensdagmiddagen is er één van (kinderen die belangstelling hebben kunnen zich tevoren opgeven of woensdag 8 januari een kijkje nemen) en het is de bedoeling wat te doen aan het activeren van hartpatiënten, uiteraard onder medische begeleiding waaraan duidelijk behoefte blijkt te bestaan. Ook de schermsport komt al in het verschiet. Ieder die meer over een en ander wil weten kan die inlichtingen vragen via dhr. Frijters, Stenenbaak 7, Ouddorp, tel. 01878- 1123. De bestuurders van „de Kriekel" mogen de wetenschap hebben in hun bijzondere aktie niet over andere verenigingen te zijn heengewalsd of anderen te hebben beperkt. Op de zaterdagen heeft de Ver. geen claim willen leggen omdat die Het nieuwe vignet van „de Kriekel" Gym en turnen vormen nog steeds het hart van de Vereniging. „De kop van Goeree Overflakkee, het gezondste plekje van Nederland", zo propageertde Kriekel". beschikbaar blijft voor toernooien. Het bestuur lijkt overal aan te hebben gedacht, zelfs aan een reductie van 50,op de contributie wanneer een gezin drie aktieve sportbeoefe naars telt. Toetreding als lid staat open voor bewoners van elk van de dorpen van de gemeente Goedereede en daaruit blijkt het ledental ook voort te komen. Voorts stelt het bestuur zich voor nu en altijd open te blijven staan voor wensen en suggesties» alleen bestaat niet de illusie dat de Ver. ooit in „beteren doen" zal komen. Sponsors zullen dan ook heel welkom zijn; voor de keur turnsters bestaat daar momenteel de meeste behoefte aan....! Misschien zal daar op de openings dag, vrijdag 10 januari iets van te merken zijn? SINT ANNALAND „Accelerando" geeft Kerstconcert Op zaterdag 21 december geeft de Konin klijke Fanfare „Accelerando" een Kerst concert in de Sakofahal aan de Bierens- straat. Deze bijeenkomst begint des avonds om 19.30 uur (half acht) en is gratis toegankelijk. stad aan 't Haringvliet Tel. 01871 - 1553 MIDDELHARNIS In de laatstgehouden begrotingsverga dering waarin ook om beperking van de snelheid van het verkeer over de Rotten burgseweg werd gevraagd, heeft het Col lege de raad mee moeten delen dat voor een snelheidsbeperking géén medewer king van GS wordt verkregen. GS zouden op hun beurt weer het verzoek tot snel heidsbeperking aan de Minister moeten voorleggen terwijl bekend is dat de Minis ter aan dergelijke verzoeken geen mede werking verleent. GS hebben wel laten weten in te willen stemmen met het aanbrengen van snel- heidsbeperkende maatregelen, waarvan de kosten voor 75% door de Provincie worden gesubsidieerd; in principe is ook dat door de Provincie toegezegd. Ten gemeentehuize is inmiddels een planver- keersveiligheidsmaatregelen Rottenburg seweg" gereed, dat begin volgend jaar in de commissie-, en wellicht al in februari door de gemeenteraad behandeld zal wor den. Het plan voorziet in het beter mar keren van de kruisingsvlakken zodat die meer opvallen. Er zullen verkeersgelei- ders worden aangelegd die een meer visuele dan werkelijke versmalling zul len geven. Ook zal de verlichting van de kruisingen worden verbeterd. We herinneren er onze abonnees en bezorgers aan dat het volgende nummer van Eilanden Nieuws a.s. maandag verschijnt. We hopen dan het Kerstnummer uit te brengen waarvan we hopen dat ook onze postabonnees het tij dig, dinsdag, zullen ontvangen. Redaktie Met een twaalftal andere gemeenten, verdeeld in een viertal categorieën, staat de gemeente Middelharnis kandidaat voor de Verkeersveiligheidsprijs van de ANWB die volgend jaar 25 april, op het dan te houden Nat. Verkeersveiligheids- congres, voor het eerst zal worden uit gereikt. Middelhamis is ingedeeld in de categorie kleinere gemeenten"; mede dingers naar de prijs in deze categorie zijn de gemeenten Goor en Valburg. De gemeenten die kandidaat staan is gevraagd in een rapport vast te leggen welke aktiviteiten in de periode 1983- 1984 ten gunste "an de verkeersveiligheid hebben plaats gevonden. Het rapport zal door een deskundige jury onder voor zitterschap van de ANWB worden be oordeeld. Het is de bedoeling de verkeers veiligheidsprijs voortaan om de twee jaar toe te kennen. MIDDELHARNIS Op zaterdag 14 december 1985 hebbende volgende leerlingen uit het Instructiebad van Middelhamis te Dirksland hun A of B diploma gezwommen. Diploma A Lize Adriaensens; Elles Terpstra; Kim Breen; Aart van Sliedrecht; Hennie Groe nendijk; Miranda Overbeeke; Jollen Oos terling; Hein Brinkman; Michelle Ver- planke; Klazina Groen; Mark Jongerius; Diana Vroegindeweij; Addie Vroeginde- weij; Danielle Koppenaal; Annet Droo- ger; Dirkje Maasmans; Simone Hollaar; Gerwin Krijgsman; Nina van der Zwan; Janet Rottier; Carohen van Broekhoven; Riëtte Koppelaar; René Koopman; Ri chard van Papenveld; Piet Wanrooy. Diploma B Arend Kooyman; Corine Jongejan; Co Melissant; Hilde Bmning; Richard van Etten; Denny Arensman; Bastiaan de Jager; Maaike Bruning; Annemarie van der Baan; Robert Pauiïssen; Anita van Klinken; Conny Bom; Meijk van Nim- wegen; Silvia Noteboom; Dagan Oomes; Eelko van Breda; Arnold Petermeijer; Natasja Verkerke; Teuni Paasse; Willy van Doom; Johny van Brussel. MELISSANT Met ingang van 16 december 1.1. is mevr. E. M. Verolme te Dirksland benoemd tot directeur van de Stichting Gezinsverzor ging „Dirksland" te Melissant. LANGEWEG 113 TEL. 01870 - 2222 MIDDELHARNIS

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 1