I" „In Middelharnis mag alles wordt gezegd n.a.v. merkwaardig bouwsel ■'^SS^^.fc Predikbeurten Ervaren uitvoerder Vai(bel(wame timmerlieden Bouwl(raanmacliinist Kerstconcert bij kaarslicht a^^^2 0^"^ Qf0 Oud papieraktie Dirksland CDA-Goedereede MANS' Rechtbank hield zitting in Sommelsdijk VVD-lijst Oostflakkee MANS' aannemingsbedrijf b.v. l6e Land- en Ttiinbouw- mechanisatie-show 17-18-19en 20 december 1985 Dr. A.E Philipsstraat Goes Dagelijks geopend van 14.00 tot 22.00 uur. CEBECO-HANDELSRAAD Bladz. 2 Het zgn. „Lugje", de direct langs de Prov.weg staande woning tussen Middelharnis en Nieuwe Tonge heeft donderdagmiddag de raadsvergade ring gehaald. Soms wat berispend tegenover de eigenaar, soms ook wat schamper zoals de raadsvoorzitter burg. van Welsenis het bedoelde. „In Middelharnis mag kennelijk alles!" krijgt hij meermalen te horen van bezoekers die het Lugje op weg naar Middelharnis zijn gepasseerd. Ze doelen dan op het bouwsel, een soort houten serre, die de eigenaar op de schuur heeft geplaatst na eerst het pannendak te hebben weggesloopt. Vrije sector woningen in Nieuwe Tonge Kramen uit het dorp weren Nationaal Revalidatie Fonds bestaat 25 jaar. .petto; NEDERLAND >UITDEBOL i^Cf^^^ NATIONAAL J:^{fO«J^. REVALIDATIE ri96Ö\i[/^85| FONDS De jubileum-pakketten kunt u ook kopen bij de erkende tuincentra, aangesloten bij de NVT, herkenbaar aan het aktie-spandoek. bankrekening: 707070554 jubileum-infolijn: 020-326272 Postbus 323, 3500 AH Utrecht vervolg van voorpagina Riolering Openstelling postkantoren 24 en 31 december 1985 De postkantoren op Goeree-Overflakkee zullen op dinsdag 24 en dinsdag 31 december om 12.00 uur sluiten. Het postkantoor te Middelharnis is deze dagen geopend van 08.30- 15.00 uur. SOMMELSDIJK BMW personenauto gestolen Dam- en Schaakvereniging „Ontspanning" te Ouddorp Zondag 15 december 1985 Derde Adventszondag Mans' Aannemingsbedrijf b.v. is een groeiende onder neming, aktiefin de Woning- en Utiliteitsbouw, Restau ratie en Renovatie, alsmede Beton- en Waterbouw. Voor onze afdeling Woning- en Utiliteitsbouw zoeken wij kontakt met een wiens taak zal bestaan uit het organiseren ep^(i(i§lSri3\^p>, arbeid en produktiemiddeleh, het kontrolefej teiten voor zowel hoeveelheid als kwaliteit,>ét tijdig sign^^ leren van eventuele afwijkingen. ^-^^^UBSS^^ Tevens is er plaats voor en een die in het bezit is van een hijsbewijs. Uw sollicitatie kunt u, zowel schriftelijk als telefonisch, richten aan de direktie van Vroonweg 25 Postbus 33 3247 ZG DIRKSLAND Telefoon 01877-1177 Kerstviering „Het Spectrum" te Stellendam Kerstavond Open Jeugdwerk a) LobtGott, (1877-1933) ihr Christen allzugleich Voor de l6e maal in successie organiseert Cebeco-Handelsraad de grootste land- en tuinbouwmechanisatieshow van Zuidwest-Neder land. Ter gelegenheid hiervan kunt u verzekerd zijn van een aantal interessante aanbiedingen. Deze GROOTSTE SHOW IN ZUIDWEST-NEDERLAND mag u beslist niet missen. ,EILANDEN-NIEUWS' VRIJDAG 13 DECEMBER 1985 De eigenaar, dhr. Schuurink is overigens al geruime tijd geleden duidelijk te ver staan gegeven dat wat hij gedaan heeft strijdig is met de gemesntelijke bouwver ordening. De gevraagde bouwvergunning is hem dan ook niet verleend maar dat heeft hem niet van de thans te constateren „verbouwing" weerhouden. Tegen de wei gering was dhr. Schurink bij de raad in beroep gegaan. De raad evenwel schaarde zich achter de weigering waarna dhr. Schuurink in beroep ging bij de afd. Recht spraak van de Raad van State. In de donderdagmiddag gehouden raadsverga dering werd besloten tot het voeren van verweer als t.z.t. de zaak zal dienen. Gevraagd naar de mogelijkheden die de gemeente heeft waimeer de gemeente in het gelijk wordt gesteld verklaarde weth. Jacobs dat de gemeente zover kan gaan dat ze op kosten van de eigenaar het dak in oorspronkelijke staat zou kunnen brengen. Wanneer de eigenaar dan niet betaalt zou zelfs tot openbare verkoop van de woning kunnen worden overgegaan, maar er wordt naar gestreefd het niet zover te laten komen. „We hebben wel de machtsmiddelen maar die hanterena we niet zo gemakkelijk", verklaarde dhr. Ja cobs. Hij betreurde het met anderen dat de woning destijds niet door de Provincie was aangekocht voor de sloop. Een zeer gevaarlijk punt voor het verkeer had dan geslecht kunnen worden. Nu zal, in ruil- verkavelingsverband de Groeneweg een lus moeten maken om een duidelijk over- zichtspunt op de Prov.weg te krijgen. De raad maakte duidelijk het verweer niet uit de weg te gaan en dhr. Schuurink des noods met harde middelen te willen dwin gen het bouwsel ongedaan te maken. Een voorbereidingsbesluit werd geno men voor het braakliggende terrein te Nieuwe Tonge waarop de bedrijven van Breston en Visbeen hebben gestaan. Men wil er op zo kort mogelijke termijn woning bouw realiseren maar de Woningbouw vereniging heeft in dit stadium geen be hoefte aan de realisering aldaar van so ciale woningbouw omdat de vraag mo menteel minimaal is. Door architectenburo D. Vroegindeweij b.v. is thans een plan ontworpen voor de bouw van 30 a 40 goedkope vrije sector woningen, voor de verkoop waarvan Ma kelaarskantoor L. Tamboer Jr. b.v. wordt ingeschakeld. Er zal door deze een be hoeftepeiling worden gedaan van de uit slag waarvan het verloop van een en ander afhankelijk is. In zijn beantwoording van enkele vragen gaf weth. Jacobs de indruk weer dat Nieuwe Tongenaren meer dan overige flakkeeërs de wens kennen een eigen wo ning te bezitten. Ook verklaarde hij dat er van de beschikbare grond flink wat aantal kubieke meters is afgevoerd en momenteel „in quarantaine" gehouden omdat ze door de vroegere bedrijven verontreinigd zou kunnen zijn. Het verschijnsel dat hier en daar in de dorpen verkoopkramen worden opgezet is zeker niet naar wens van het gemeente bestuur maar er kan nauwelijks tegen wor den opgetreden. Helemaal niet wanneer ze de verkeersveiligheid niet in gevaar brengen en de exploitanten zorgen daar wel voor. Bij het voorstel tot verhoging van de leges met 3,5% meende dhr. Kers- bergen een mogelijkheid te zien om het voor de verkopers veel minder interessant te maken. Ze betalen nu 5,60 per dag welk bedrag dhr. Kersbergen graag tot 100,verhoogd zag, in het achterhoofd wel wetend dat de Minister van Econo mische Zaken zo'n extreme verhoging niet toe zou staan. Toch kreeg de suggestie van dhr. Kers- bergen wel weerklank. De raad kon hele maal meedenken met de raadsvoorzitter die voorstelde het tarief weliswaar nu met 3,5% te verhogen maar dat successieve lijk op te trekken tot het niveau van de prijs van een marktkraam, zijnde 240,per jaar. Thans betalen de venters voor een kraam elders in het dorp 157,50 perjaar. „Misschien komen we een keer af van die lastige mensen die de winkeliers in de dorpen heel wat concurrentie aandoen" hoopte dhr. Kersbergen. ^SSJAAR'fr Twee mannen, uit Sommelsdijk en den Haag en een vrouw uit Melissant hadden vanaf het terrein van „Flakkee Expresse" aan het Nieuwdorp te Middelharnis een stalen ladder weggenomen. De ladder leek uitermate geschikt voor de woning van de Melissantse en op klaarlichte dag had het drietal de ladder ingeladen. Ter zitting verklaarden ze dat het niet bij hen opgekomen was dat ze diefstal pleegden; de ladder leek bij grofvuil te liggen en wie zou er kwaad van denken als daar iets uit meegenomen wordt? Dat deden wél de Officier en de Politie rechter die beiden diefstal bewezen acht ten. Ze meenden dat de verdachten dat kunnen hebben geweten temeer omdat ze zich op het terrein van de „Flakkee Expresse" bevonden. De ladder was trouwens te breed en te lang gebleken waarom de verdachten hem zelf maar aan het grof vuil hadden mee gegeven en ook dat werd hen erg kwalijk genomen. Het had hen meer gesierd wan neer ze de ladder hadden teruggebracht en nu dat niet is gebeurd werden ze ertoe veroordeeld de schade a 900,- aan de „Flakkee Expresse" te vergoeden. Elk van de verdachten werd daarom veroor deeld tot een geldboete van 400,-, waarvan 350,- voorwaardelijk. Wan neer ze niet binnen 3 maanden de schade hebben vergoed zal het voorwaardelijke gedeelte van de boete ten uitvoer worden gelegd. Met maar liefst 2,93 pro-mille alcohol in zijn bloed was een akkerbouwer met zijn auto staande gehouden. De man was nauwelijks aanspreekbaar. Hem werd de rijbevoegdheid ontzegd voor de tijd van 18 maanden waarvan 10 maanden voor waardelijk met de heel nadrukkelijke waarschuwing dat dit echt de allerlaatste keer moet zijn. Een voorwaardelijke ontzegging van 6 maanden en een geldboete van 3000,- moest worden geïncasseerd door een in woner van Ouddorp die tijdens het auto rijden betrapt was op 1,59 pro-mille alcohol in zijn bloed. VerdachteA.v.V. uit Sommelsdijk werd ervan verdacht zonder daarvoor de ver eiste vergunning te hebben een zendin richting, te weten radio Atletico te Mid delharnis, te hebben geëxploiteerd. De Officier liet als strafverzwarende omstandigheid gelden dat de zender een commerciële zender was, die geëxploi teerd werd uit winstbejag. De Off. eiste tegen de verd. een geldboete van 500,- en een week hechtenis voorwaardelijk. Verd. slaagde er echter in duidelijk te maken dat hij zeker niet bij de exploitatie van de zender betrokken is geweest. Hij verleende slechts zijn medewerking door thuis, op eigen apparatuur, een band met country-muziek in te spreken. De Po litierechter, Mr. Fransen, achtte inder daad niet bewezen dat verd. de zender voorhanden heeft gehad; hij sprak de verd. dan ook vrij. Een voorbereidingsbesluit van/ 7.000,- werd beschikbaar gesteld voor een ver beteringsplan voor de riolering in de Prin ses Marijkestraat te Middelharnis. De voorz. gaf dhr. v.d. Ketterij toe dat er elders ook problemen zijn. Ook die zullen zij het in een later stadium aan de orde komen. Met name in Sommelsdijk zijn enkele „erg problematische" gevallen. Uitvoerig discussieerde de raad over het voorstel tot het vaststellen van een af vloeiingsregeling voor het personeel van het openbaar basisonderwijs en het spe ciaal onderwijs. B en W besloten tot terug name van het voorste nadat meerderen uit de raad uitdrukking hadden gegeven aan hun teleurstelling dat er kennelijk te wei nig overleg met de betrokkenen was ge weest. Dat overleg zal alsnog op gang worden gebracht en de betrokkenen zal worden gevraagd zo mogelijk tot een eensluidend standpunt te komen. Een extra krediet van 10.761,35 werd gevoteerd t.b.v. de bouw van de accomo- datie voor de wijkgroep „de Zwaluw" te Sommelsdijk. Er moeten voorzieningen worden aangebracht die niet in de offerte zijn ingecalculeerd, zoals.... de raad kon nauwelijks geloven dat dat over het hoofd was gezien aansluiting op gas, elec- trisch en water en een telefoonaansluiting. De raadsvoorzitter verzekerde dat de architect het echt niet heeft vergeten maar dat er sprake is van een misverstand. Toch zat het de raad allerminst lekker. Vanaf de car-pool plaats even voorbij de Haringvlietbrug, in de Hoekse Waard, is woensdag de BMW 320 personenauto van Arve Hoogzand uit Sommelsdijk ge stolen. De jongeman is werkzaam bij de douane te Rotterdam en was vanaf de parkeerplaats met een Brabantse college meegereden naar Rotterdam. De waarde van de BMW was zeker tienduizend gul den plus nog duizend gulden aan onder delen voor racefietsen, de sport waarmee Arve zich bezig houdt. De ledenvergadering van de VVD afd. Oostflakkee heeft de kandidatenlijst voor de komende gemeenteraadsverkiezingen als volgt samengesteld: 1. I. Bax, Oude Tonge. 2. P. H. v.d. Ree, Ooltgensplaat. 3. G. v.d. Boogert, Den Bommel. 4. Jac. van Nieuwenhuijzen, O'plaat. 5. C. W. Tekenbroek, Den Bommel. 6. J. Wijnhoff-Lokker, Oude Tonge. 7. P. C. H. Noordermeer, Achthuizen. 8. P. van Schouwen, Oude Tonge. 9. E. V. Hassent-Radewalt,D. Bommel. 10. W. Kramer, Achthuizen. Zaterdag 14 december aanstaande is het de laatste keer dit jaar dat we het oud papier weer bij u op komen halen. Wij hopen vanaf 09.00 uur weer bij u langs te komen en rekenen er op dat u het weer gebundeld klaar hebt staan. Bedankt!! al diegenen die het afgelopen jaar met ons mee hebben gespaard. We hopen dat er nog meer mensen mee gaan doen zodat de opbrengsten nog groter worden. Mogen we weer op uw medewerking rekenen!? Tot zaterdag dan!! In de op 10 december 1985 gehouden ledenvergadering is de kandidatenlijst van het CDA in de gemeente Goedereede vastgesteld. Voor de op 19 maart 1986 te houden gemeenteraadsverkiezingen ziet de lijst er als volgt uit: 1. L. Visser, Stellendam. 2. J. van Oosterom, Goedereede. 3. J. L. Padmos, Ouddorp. 4. M. Koese, Goedereede. 5. J. Soeteman-d. Eerzamen, Ouddorp. 6. M. Bruinsma, Stellendam. 7. E. Hameeteman-de Voge, Ouddorp. 8. A. J. Kastelein, Goedereede. 9. C. van Ede, Ouddorp. 10. J. Koppenaal, Stellendam. 11. J. van der Vlugt, Stellendam. 12. A. van Huizen, Ouddorp. 13. A. Akershoek, Ouddorp. 14. A. H. Tanis, Ouddorp. 15. ABruinsma, Stellendam. 16. E. Tanis-Hardon, Goedereede. Uitslagen van 2 december 1985: Dammen: J. Moerkerk - A. Meijer0-2 G. Tanis - P. van Dam0-2 H. Tanis - C. Akershoek2-0 K. Voogd-Tanis - J. Visbeen0-2 J. Westhoeve - J. ten Hove2-0 C. Tanis - C. Mierop1-1 K. Tanis - A. Meijer2-0 Schaken; afdeling 1: K. v.d. Wende - C. Wassenaar 1 - O M. Breen - E. Santifort1-0 J.Dijkstra-G.J.M.vanAlebeek..0-1 Afdeling 2: Jac. Santifort - R. Kickert1-0 W. J. Tanis - F. Troost1-0 W. J. Tanis - F. Troost1-0 J. W. J. Breve - J. Dolieslager.'/z - Vi P. Westhoeve - M. H. J. van Doomonbekend Uitslagen van 9 december 1985: Dammen: A. Meijer - H. Tanis2-0 C. Mierop - G. Tanis1-1 P. van Dam - C. Tanis0-2 K. Tanis - K. Voogd-Tanis0-2 J. ten Hove - J. Moerkerk0-2 J. Westhoeve - C. Akershoek2-0 J. Visbeen - K. Tanis1-1 Schaken; afdeling 1: J. Soeteman - J. Dijkstra0-1 C. Wassenaar - A. van Huizen 1 - O K. v.d. Wende - G. J. M. van Alebeekafgebr. De heer Alebeek heeft met 2 pionnen voor duidelijk winstkansen. OUDDORP - Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof, v.m. bediening Heilig Avondinaal en nam. dankzeg- gingHeilig Avondmaal. Woensdag 18 december: 19.00 uur eerw. hr. G. Meuleman- Ger. Gem. 9.30 en 16.00 uur lezen-Ger. Kerk 10.00 uur ds. H. S. Munnik en 17.00 uur kand. G. M. Franke - Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur dhr. F. H. Kroon, Huizen. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00, 10.45 en 18.30 uur ds. H. Westerhout. STELLENDAM-Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Codée, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzeg ging Heilig Avondmaal; maandelijkse koUekte kerkvoogdij. Vrijdag 20 de cember: 15.30uurds.J. Codée, huwe lijksbevestiging E. M. Keijzer en J. J. Meiaard - Ger. Kerk 10.00 uur kand. G. M. Francke, Barendrecht en 17.00 uur ds. H. VoUmuUer, Zuidland. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr., v.m. voorbereiding Heilig Avondmaal; ex tra kollekte vrije zitplaatsen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen-Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. Bolijn, 1G roo s Ic G rlcG DIRKSLAND- Herv. Gem. 10.00 uur j ds. M. van der Linden en 18.00 uur ds. 1 I. Hoornaar; extra kollekte: exploitatie j Onder de Wiek - Ger. Gem. 10.00 en I 18.00 uur lezen. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur eerw. hr. A. H. Veldhuizen; extra kollekte fonds chr. belangen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. L. Kruijmer, Dordtse Leerregels hfdst. 26-9; extra kollekte kerkvoogdij. LUKASKAPEL HDG - 10.15 uur ds. W. H. van Kooten. MIDDELHARNIS- Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. L. Quist, v.m. be diening Heilig Avondmaal en dank zegging Heilig Avondmaal; extra kol lekte kerk - Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. J. Bruning - Chr. Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. P. den Butter-Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen-Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. v.d. Waal en 17.00 uur ds. R. Stutvoet - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 en 14.30 uur ds. G. J. Bruijn. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. van den Bom, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal; Ie kol lekte kerkvoogdij en 2e kollekte jeugd werk eigen gemeente - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. N. P. J. Kleiberg, v.m. voorbereiding Heilig Avondmaal en extra kollekte verwarming - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. Joh. de Rijke; kollekte diakonie - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen- Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. J. den Bakker, Schie dam en 16.00 uur dhr. Hartkamp, Brielle. DEN BOMMEL-Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos, v.m. bediening Heilige Doop - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur de heer Hartkamp, Brielle. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. K. vanMeijeren, Heidelberger Catechismus zondag 41 extra kollekte ondergrondse kerk - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen- Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur drs. H. Meijer, Middelburg. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur eerw. hr. K. Groenendijk. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 uur (H.A.) en 14.30 uur ds. J. G. van Loon - Ger. Gem. in Ned. 3x lezen - Oud Ger. Gem. 3x lezen. Ouders, leerlingen en leraren van de Chr. Mavo „het Spectrum" te Stellendam ho pen a.s. vrijdag 20 december om 10.30 uur in het schoolgebouw samen een kerst viering te houden. Naast een meditatie door dhr. G. Korte- land zullen de leerlingen een groot deel van het programma vullen met declama ties, koor- en solozang. Ouders en andere belangstellenden wor den door leraren en leerlingen van harte uitgenodigd om deel te nemen aan hun samenzijn. Vanuit Ouddorp rijdt op de normale vertrektijd een speciale bus van de ZWN zodat er geen vervoersproblemen zullen zijn. MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK Zaterdagavond 14 december 1985 a.s. hopen we als open jeugdwerk onze kerst avond te houden. Het belooft heel gezellig te worden. Degenen die zich hebben opgegeven voor deze avond zijn vanaf 17.00 uur welkom in „de Hoeksteen" aan de Ring. Om 17.30 uur hopen we te beginnen met de broodmaaltijd. Het avondpro gramma zal op een kreatieve-wijze wor den doorgebracht, voorafgegaan door een diaklankbeeld. Het thema van deze avond is „Licht". Tenslotte wijzen we jullie erop dat de kosten, verbonden aan deze avond, zijn vastgesteld op 4,00 per persoon. Tot zaterdag en een gezellige avond toe gewenst. Team open jeugdwerk Middelharnis/Sommehdijk MAASSLUIS In de concertserie 1985 zal Jaap Kroo- nenburg op zaterdag 21 december a.s. te 20.15 uur een orgelconcert verzorgen op het Garrelsorgel van de Grote Kerk te Maassluis. Het programma van Jaap Kroonen- burg luidt als volgt: 1. a) FeestvoorspelJan Zwart „Komt allen (1877-1937) tezamen" b) Twee variaties op „Stille Nacht" 2. Ghoralbearbeitungen.S. Karg-Elert b) Aus meines Herzens Grunde 3. Weihnachten op. 145 Max Reger no. 3 (1873-1916) 4. Thema conMarius Mormikendam variatione (1896-1977) per la notte di natale 5. MeditationCharles Marie Widor (1845-1937) 6. ToccataW. Ralph Driffïll in f-minor 7. Finale overFeike Asma kerstmelodieën (1912-1984) waarvan tot slot samenzang: „Daar is uit 's werelds duist're wolken" en „O Vredevorst, Gij kunt gebieden" Plaatsbewijzen zijn verkrijgbaar op de concertavond in de kerk, die vanaf 19.30 uur open is. Toegang 5,kinderen tot 12 jaar en houders van een CJP en PAS 65 3,50. c Dr. AF Philipsstraat 9 4462 EW Goes Telefoon 01100-21200

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 2