I I I Uniek concert Grijsoordse Schetsen Predikbeurten Gehandicaptenzorg Grandioos postduivengebeuren in Ooitgensplaat De media in „De Open Deur in Middelharnis Open jeugdwerk „Onder de Wiek" CONPiJTER Complimenteuze reactie m.b.t. „Spee" Winnaars tekenwedstrijd Sommelsdijl( IVIEDISCHE DIENSTEN Kapitaal exploitatietekort op kabel-t.v. Tholen Uitvoering gymnastiel( Proj8l(t Las Flors Kerk in Peru Bladz. 2 ,EILANDEN-NIEUWS' VRIJDAG 6 DECEMBER 1985 Donderdag 28 november 1985 werd in het Verenigingsgebouw der Gereformeerde Gemeente te Nieu- werkerk de jaarlijkse ledenvergade ring gehouden van de afdeling Goe- ree-Overflakkee Schouwen en Duiveland van de Vereniging Ge handicaptenzorg van de Gerefor meerde Gemeenten. De vergadering werd begonnen met het zingen van ps. 845. Daarna werd ps. 84 gelezen en de zegen des Heeren gevraagd, niet alleen voor de vergadering maar ook voor het werk van de Vereniging en allen die daarbij betrokken zijn. Na een kort openingswoord naar aan leiding van Ps. 84, werden de jaarversla gen voorgelezen. Daaruit bleek dat de afdeling wel voor velen in een behoefte voorziet door maandelijks met lichame lijk of geestelijk gehandicapten en hun ouders of verzorgers bij elkaar te komen. Deze middagen worden geopend met het zingen van een psalmvers, dan wordt er een stukje uit de Bijbel gelezen en ge beden. Vervolgens wordt er geluisterd naar de vertelling van een Bijbels verhaal, waarover nog enkele vragen gesteld wor den. Daarna is er pauze, waarin koffie en limonade geschonken worden. Na de pauze wordt er geknutseld, d.w.z. tekenen, kleuren, plakken of knippen met elkaar. Om ongeveer half vijf wordt dan weer met het zingen van een psalmversje en dankgebed geëindigd. Uit het verslag bleek ook dat er nog een busreis geweest was naar het werkeiland Neeltje Jans in Zeeland, waarop de terug reis onderweg nog een gezamenlijke broodmaaltijd werd genuttigd. Ook is de afdeling van Capelle a.d. IJssel nog op bezoek geweest in Dirksland. A.s. zaterdag hoopt „De Open Deur" in Goedereede een avond te organiseren die in het teken zal staan van de massa-media, met de nadruk op televisie. De heer Pee Koele wijn, medewerker van de Evangelische Omroep, wil aan deze avond zijn medewerking geven. Hij zal iets laten zien van wat er nodig is om een televisieprogramma te maken. Ook zal hij ingaan wat de t.v. voor invloed heeft op ons denken en doen. Ook de gevaren die daaraan kleven zullen on getwijfeld niet onbesproken blijven. Verder is er ook voldoende ruimte voor diskussie. Daar met name de t.v. een grote plaats inneemt in het leven van de jon geren, is deze avond bij uitstek geschikt om wat dieper in de achtergronden te duiken. De zaal is ongeveer half acht open en het programma begint acht uur precies in „De Ark" (bij de Kerk) in Goedereede. drukkerij kranse bv Extra kerkdienst Ger. Gemeente NIEUWE TONGE - dinsdagavond 7.30 uur student G. J. van Aalst, Nieuw Beijerland. Open School Goeree-Overflakkee haalt de landelijke politiek Op 2 december j.l. werd de aktie tot het behoud van het vak Engels in de basis educatie afgesloten. Een delegatie van deelneemsters van Open Scholen uit Zeeland, Voorne Put ten, Rozenburg, Vlaardingen en Goeree Overflakkee overhandigden minister Brinkman èn de voorzitter van de Com missie Onderwijs hun ludieke protest. Een spel, gemaakt door een Open Schoolgroep uit Melissant, werd ter hand gesteld. Een gedicht van Maja Metaal uit de Open Schoolgroep Den Bommel werd later in de officiële commissievergade ring voorgelezen en in de handelingen vastgelegd. Hierbij het gedicht. tM.v. de Heer Deelman When I buy a radio, en ik bekijk 'n dan is zo, zie ik wel 't merk Philips staan, maar dat gaat me niet zo aan. Want spelen doet elk apparaat, als je maar weet wat er bij de knoppen staat Play, volume, en stop. Daar kijkt niemand meer van op. Maar mode en selector, dat klinkt me niet bekend in 't oor. Bij de wasmachine krijg ik 't pas goed naar m 'n zin, daar staat easy care en interval spin. Boiling wash en dirty kan ik kiezen, maar ook al zit ik lang te kniezen, 'k snap het echt niet goede man, gaan we maar naar Deelman dan? Roepen we daar allemaal in koor, ENGLISH.... WE NEED IT HOOR. Maja Metaal Open School Goeree Overflakkee Zowel minister Deetman als een motie uit de commissie geven aan dat de aktie doel heeft bereikt. Engels moet in de basiseducatie blijven. Op 12 december a.s. zal daarover een definitief besluit worden genomen in de Tweede Kamer. Wat de financiën betreft bleek, dat de inkomsten minder zijn geweest dan de uitgaven, maar doordat er nog wat reserve was kon daar toch in worden voorzien zonder schuld te maken. Opgemerkt werd dat eventuele giften voor de afdeling duidelijk aan de afdeling gericht moeten worden, anders ontstaat er verwarring met de Landelijke Vereniging. Het volgende punt van de agenda was verkiezing bestuursleden, deze verliep ge lukkig nogal vlot. Onder het zingen van psalm 42 1 en 4 werd er een kollekte gehouden voor de afdeling. Toen was er pauze met koffie. In de pauze was er gelegenheid om wat met de hand geschilderde presentjes te kopen, waarvan de opbrengst na aftrek van de onkosten ten bate van de afdeling was. Na de pauze werd er door mevr. van Vliet een lezing gehouden over: een „Ge zinsvervangend tehuis is een „huis", een „tehuis" en een „thuis". Dit werd op een boeiende en leerzame wijze gedaan. Dat bleek ook uit de vele vragen die er in de bespreking naar voren kwamen. In de beantwoording van de vragen bleek, dat mevr. van Vliet als hoofd van het Gezinsvervangend tehuis „De Beuke laar" veel ervaring, maar ook liefde en takt heeft om haar bewoners te verzorgen en te onderwijzen uit de Bijbel als het Woord van God. Voor vele ouders en verzorgers is dit zeer belangrijk wanneer uithuisplaatsing van hun kind of familielid nodig wordt, door gezins- of familie-omstandigheden. Moge de Heere geven dat in de toekomst er nog meerdere huizen zoals „De Eerste ling" en „De Beukelaar" zullen komen om in de nood die er bij velen in dezen is te kunnen voorzien. Het was een nuttige en leerzame avond die besloten werd met het zingen van ps. 103 5 en 7 en dankgebed. De Plaatse" postduivenvereniging ,,de Zwaluw" organiseert ook dit jaar weer een tentoonstelling, welke gehouden zal worden op 13 en 14 december 1985 in gebouw 't Centrum", van Weelstraat 10 te Ooitgensplaat. Net als vorig jaar zijn wij er in geslaagd een aantal bedrijven te vinden die onze tentoonstelling willen steunen. Hierdoor is het mogelijk schitterende prijzen voor de 12 en 3 prijswinnaar, van onze tentoonstelling te garanderen. Op vrijdag en zaterdagavond is er weer een rad van avontuur. Zoals ieder jaar zijn ook dit jaar weer grandioze prijzen te winnen bij een bezoek aan dit evenement. Bijna alle bij ons te winnen produkten zijn afkomstig van plaatselijke firma's, deze staan garant voor de kwaliteit. Zaterdagavond is om 21.30 uur de trekking van de grote verloting. Voor de duivenliefhebbers die meedoen aan onze tentoonstelling (zij die niet mee doen zijn ook van harte welkom) hebben we ook dit jaar iets extra's gedaan. Op de avond van het inzetten, donderdag 12 december a.s., hebben wij de bekende duivenfilmjoumalist C. Donkers uit Ber gen op Zoom uitgenodigd. Morgen, zaterdag 7 december, vindt een uniek concert plaats in de Rooms Katho lieke Kerk aan de Langeweg te Middel harnis. De bekende organist Paul Kieviet, als mede de Kon. Muziekvereniging „Sem- pre-Crescendo" o.l.v. Arie Stolk, hopen daar een afwisselend programma te bren gen, met zowel optredens van organist, orkest, koper-ensemble en solisten. Het belooft een schitterend concert te worden, waar zowel orgel- als blaas- muziekliefhebbers volop van kunnen ge nieten. De aanvang is om 20.15 uur, de kerk is open om 19.45 uur. Toegangsprijs 5,00 Het programma ziet er als volgt uit: 1Concert Prelude, P. Starke, orkest. 2. Toccata in d klein, D. Buxtehude, orgel. 3. New Baroque Suite, T. Huggens, orkest en orgel. 4. Andante uit Trompetconcert in Es, J. Haydn, Ron Braber cornet, en orgel. 5. Fantasia in d klein, G. P. Telemann; en Fantasia in g klein, G. P. Tele mann; orgel. 6. Concerto voor 2 trompetten, A. Vivaldi, Arie Noordijk en Pim Schrij ver, cornet, orkest en orgel. 7. Mars uit Second Suite, G. Holst, orkest. 8. Preludium en Fuga in g groot, J. S. Bach, orgel. 9. Largo, F. Schorer, orkest en orgel. 10. Trumpet Tune and Air, H. Purcell, koper-ensemble. 11. Serenade, D. Bourgeois, orkest. 12. Sine Nomine. R. Vaughan Williams, orkest en orgel. SINT ANNALAND Zwaar gewond na autobotsing De heer A. G. uit Sint Annaland ligt zwaar gewond in het ziekenhuis te Tilburg na een autobotsing, vrijdagmiddag rond half een. Hij reed op de Zoetwaterweg, toen hij geen voorrang kreeg van de van links komende L. K., eveneens uit Sint Anna land. De auto van G. raakte in de sloot en de bestuurder bleek verschillende been breuken te hebben. Hij werd per ambu lance overgebracht naar het ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom. Later verslechterde zijn situatie, waardoor over brenging naar het ziekenhuis in Tilburg noodzakelijk werd geacht. De beide auto's werden zwaar beschadigd. Deze komt met zijn film van Duffel tot Barcelona, met als onderwerpen: 1. Chateauroux van de Z.N.B. 2. Barcelona 3. Hans Vultink 4. Bergerac 1985 5. Nat Hof 1983 6. Steven van Bremen, kweek technisch inzicht. Op donderdag 12 december hebben we ook duivenbonnenverkoop van bekende liefhebbers uit geheel Nederiand: 1. Pleun Kramer - Stekelingen. 2. Comb, de Koning-Rouwit - Bruinisse. 3. B. Boekee - Oud Beyerland. 4. P. Ambachtsheer - Holnes. 5. Joh. Kwist - Den Bommel. 6. J. Ypelaar en Zn. - Achthuizen. 7. Comb. Hokke-van Dam - Ooitgensplaat. 8. J. Nobels en Zn. - Achthuizen. 9. Pim van Rijn-Eagels - Bodegraven. I 10. P. van Alphen - Nieuwe Tonge. I 11. W. Kamp - Ooitgensplaat. j 12. B. de Waard - Ridderkerk. I 13. Gebr. Pellikaan - Dordrecht. I 14. Piet Kwist - Den Bommel. I Geschenken: jonge duiven of "n koppel I eieren. Zie voor nadere informatie de verkooplijst I in de zaal. j Zaterdagmiddag is er voor de kinderen een speciale middag georganiseerd met o.a. een grabbelton en leuke dingen op het rad van avontuur, aanvang 14.00 tot 16.00 uur. De tentoonstellingscommissie van P.V. „de Zwaluw" heet u allen van harte welkom op de aanstaande tentoonstelling. Inschrijfformulieren te verkrijgen bij P. de Vos, Prunuslaan 27, Ooitgensplaat, tel. 01873- 2364. Stichting Radiogemeente Tholen Radio-uitzendingen van de Bloemen- daalse radio-predikant ds. A. H. van Gent elke vrijdagavond van 19.00 tot 20.00 uur en elke zondagmiddag van 14.30 tot 15.30 uur via de SLOTH (F.M. 97,1). Kontaktpersoon: A. A. Nieuwkerk, Her tenkamp 10,4691 HG Tholen (tel. 01660 - 3737). Ingezonden: Daar er over het „geval Spee" al het nodige is gezegd en geschreven, doet het mij genoegen eens een geheel ander geluid te laten horen, hopenlijk ter afsluiting van het „probleem Spee". Deze keer werden wij niet met een geluidswagen hierop attent gemaakt maar middels de hiervoor geëigende kanalen en spoedden wij ons naar het nieuwe kantoor van de Woningbouw-vereniging Sommels dijk. Het daar gepresenteerde plan verdient alle lof, daar dit aansluit bij de gedachte van velen welke zich daar een voorstelling van hebben gemaakt. Het zgn. „plan Sint Joris" rekent af met het zwaarbeladen „Spee" en kan zo snel mogelijk worden vergeten. Architect Ad Gestel heeft dit uitstekend op papier ge zet, zodoende uiting gevend aan de wen sen van de commissie onder voorzitter schap van dhr. van Kampenhout, welke een doeltreffende en doordachte oplossing hebben gevonden voor „het gat van Spee". Als de suggesties en ideeën welke op de hoor-avond geopperd werden in de bouw zullen worden gerealiseerd weet ik zeker dat de kern van ons dorp op die plaats in ere is hersteld. Corn. G. v.d. Sluys Ping-pong competitie. Dit tafeltennis- spel staat centraal in de ontspannings avond die alle jongeren van 14 jaar en ouder kunnen bezoeken. Die leeftijds grens benadrukken we met opzet daar het gebleken is dat ook jongeren van 13 en 12 jaar de avonden bezoeken. Wij doen dan ook langs deze weg een oproep aan ouders en jongeren hier de hand aan te houden. Wij sturen namelijk liever niemand weg maar moeten wel als die grens wordt overschreden! Dus jongelui, van harte welkom op zater dagavond 7 december v.a. 19.30 uur in „Onder de Wiek". Naast de georgani seerde ping-pong competitie zijn er ook andere spelen te doen, dus voor elk wat wils. En als prijs een lekkeremmmm. Tot ziens, het OJW-team Honderden tekeningen en werkstukjes heeft de Sint en z'n Zwarte Pieten zater dagmiddag in Sommelsdijk in ontvangst genomen. En de bedoeling was dat de Sint op z'n verjaardag de mooiste tekeningen of werk stukjes beloond met een geschenk. Dat was niet gemakkelijk voor de Sint. Maar toch in overleg met z'n zwarte pieten zijn de volgende kinderen de gelukkige win naars en hebben op 5 december het ge schenk in ontvangst genomen: Jannetien Reedijk, Sommelsdijk; Rudi Zoon, Middelharnis; Patrick v.d. Boo- gert, Sommelsdijk; Arjan v.d. Sluys, Som melsdijk; Rianne Bom, Middelharnis; Mariëtte van Kampenhout, Middelharnis; Floruska Streefkerk, Sommelsdijk; Jo- landa van Gerdingen, Sommelsdijk. HUIS VERKOPEN? makelaar tamboer bellen voor deskundige bemiddeling 01870-3477 m DD van vrijdag 6 december t/m zondag 8 december 1985 ARTSEN Middelharnis - Sommelsdijlc: van zaterdagmorgen 8.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter J. Dogterom, tel. 01870-2121. Dokter Dogterom is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirltsland - Herliingen - Melissant: van vrijdagavond 19.00 uur tot maan dagmorgen 8.30 uur heeft dienst dokter H. O. Zoon, tel. 01877- 1262. Stellendam - Goedereede: van vrijdagavond 17.00 uur tot zondag avond 24.00 uur heeft dienst dokter R. P. van Rijswijk, tel. 01879 - 1207. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: van vrijdagavond 17.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter W. Westra, tel. 01874- 1259. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooitgensplaat: van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter H. P. Maas, tel. 01871 - 1269. APOTHEEK „MENHEERSE" Voorstraat 16 Middelharnis Telefoon 01870 - 3666 J. Slager apotheker, werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.30 tot 11.30 uur en 17.30 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Spoed- recepten kunnen via de dienstdoende arts j in de overige uren altijd worden aange- boden. j Inlichtingen via telefoonnummer 3666; of via mededelingen dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tandarts van Overbeeke. tel. 01877 - 1457 (van I 1.00 tot 11.30 uur). DIERENARTSEN De weekenddienst wordt opgegeven via de antwoordapparaten bij: P. R. J. M. Schilder, Oude Tonge. tel. 01874 - 2441 L. Tjebbes. Middelharnis, tel. 01870 - 2966: W. J. Vink, Sommelsdijk. tel. 01870- 2897. I WIJKVERPLEGING i Wanneer u de wijkzuster nodig heeft, kunt u het wijkgebouw in uw woonplaats bellen: Achthuizen01873- 1440 i Den Bommel01871 - 1312 I Dirksland01877- 1500 Goedereede01879 - 1267 Herkingen01876- 224 Melissant01877- 1234 Middelharnis/Sommelsdijk 01870-2300 Nieuwe Tonge01875 - 1390 Ooitgensplaat01873- 1310 Ouddorp01878- 1321 Oude Tonge01874- 1289 Stad a/h Haringvliet.... 01871 -2301 Stellendam01879-1296 STICHTING MAATSCHAPPELIJK WERK „Goeree - Overflakkee" Oost-Achterweg 15a 3245 AN Sommelsdijk Telefoon 01870-5166 Spreekuur: ma t/m vrij 9.00 - 10.00 uur Crisissituaties: ma t/m vrij 9.00-12.00 13.00-17.00 uur WEEKENDDIENST Gelieve in het weekend 01870 - 5166 te bellen, u hoort dan via de bandrecorder welke maatschappelijk werker weekenddienst heeft. Stichting KRAAMCENTRUM Goeree - Overflakkee Telefoon 01883-10 000 Stichting Gezinsverzorging „DIRKSLAND" MELISSANT: Plein 1, 01877 - 2478. Spreekuur: Maandag t/m vrijdag 8.30 - 9.30 uur. DIENSTENCENTRUM „MIDDELHARNIS" Doetinchemsestraat 27, Middelharnis Pedicure dhr. J. T. v. d. Meijden elke Ie maandag van de maand van 14.00 -17.00 uur in het dienstencentrum. Ontspanningsvereniging voor alleenstaanden „ONDER ONS" telefoon 01870 - 4399 en 01870 - 5404 ONGEWENST ZWANGER Bel voor hulp aan moeder en kind 01873- 1968 of033-620244 Ned. M.S. Stichting afd. Goeree Overflakkee Contact-Coördinator: K. M. Schippers-Berghuis tel.01879- 1815 Vereniging Borstvoeding Natuurlijk ledere 1 e dinsdagavond van de maand moedergroep bij Lianne Steenhof in Ouddorp, tel. 01878-2511 Informatie- en klachtenburo over de Gezondheidszorg: Tel. 01100-31594 op maandag t/m donderdag van 9 tot 12; dinsdag half 2 tot 5 en donderdagavond van 6 tot 9 uur. Hoe verging het goudschip „De Lutine" en waar rust het wrak met miljoenen waarde op de bodem der zee. Dan moeten we eerst zien hoe en waarom het vele goud werd verscheept. In een zeeslag verloren de Fransen veel schepen, één daarvan opgebracht naar Engeland was,.De Lutine". In Londen woonde ook de schatrijke Aaron Goldsmid Hij was rijker dan de latere Rothschild's. Aaron had in zijn jeugd les en onderricht gekregen in verschillende zaken van een zeer wijze Rabbie. Toen hij stierf liet hij een pakketje na voor Aaron, waarop stond: zorgvuldig bewaren ongeschonden en uw huis zal gezegend worden en groeien als de cederen op de Libanon. Het kwade zal u echter achtervolgen, als u deze zegels verbreekt. Goldsmid bewaarde het pakketje zorgvuldig en sprak er met niemand over. Zijn zaken gingen enorm goed, als bankier stichtte hij ook neven-bedrijven in heel West- Europa en was verre weg de rijkste man in Engeland. Later deed hij zijn bedrijven over aan zijn vier zoons en genoot van zijn welverdiende rust. Maar hij verveelde zich; door zijn succes in 't zaken doen, kon hij moeilijk meer geloven dat het pakketje hem deze weelde had gebracht. En meer uit nieuwsgierigheid nam hij het pakketje in handen en opende het en wat gebeurde er toen? De huishoudster verwachtte hem aan tafel voor het middagmaal Na een uur opende zij met één van de zoons de deur van de werkkamer van de oude heer. Zij vonden hem dood in zijn stoel, met in zijn handen een perkamenten pakketje. Een gedeelte was nog leesbaar: zorgvuldig bewaren uw huis zal bloeien en ten andere het kwade u achtervolgen. Met ere en grote belangstelling werd de heer Goldsmid begraven. Het pakketje met andere waardeloze documenten verbrand. De broers zetten het bedrijf van hun vader voort, maar ze hadden veel teleurstellingen en tegenslag. Ze weten dit echter aan de omstandig heden en wat is een miljoen verlies voor een Milliardair. Maar ook in Hamburg gingen de zaken slecht, de suikerprijs was enorm gedaald. Met collega's werd overeengekomen met goud deze zaken overeind te houden. „De Lutine" werd gecharterd en met goud geladen. Goldsmid alleen al verzond 16 miljoen aan baren goud en dukaten. 9 oktober 1799 lag het schip zeilreè in Yarmouth maar het zou nooit Hamburg bereiken. (wordt vervolgd) Zondag 8 december 1985 Tweede Adventszondag OUDDORP-Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof, v.m. voor bereiding Heilig Avondmaal. Woens dag 11 december: 19.00 uur ds. P. van Bergen Bravenboer, Scherpenisse -Ger. Gem. 9.30 en 16.00 uur lezen- Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. J. Janssen en 17.00 uur kand. Miekerk - Doops gezinde Gem. 9.30 uur dhr. W. H. v.d. Dool, Rotterdam. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uureerw. hr. K. Groenendijken 18.30 uur ds. H. Westerhout. STELLENDAM-Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Codée, voorbereiding Heilig Avondmaal en Heidelberger Catechismus zondag 33; kollekte bij stand in het pastoraat - Ger. Kerk 10.00 uur kand. Miekerk en 17.00 uur kand. v.d. Sterre. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr.; extra kollekte quotum-Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. M. van Krimpen, Dor drecht, H.A. en dankzegging. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. I. Hoornaar en 18.00 uur ds. M. van der Linden; extra kollekte ver warming- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uureerw. hr. A. H. Veldhuizen; extra kollekte GZB - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. Kruijmer en 18.00 uur ds. A. Jonker, Schoonrewoerd; extra kollekte Stichting Schuilplaats - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. De Blank, Dor drecht. LUKASKAPEL HDG -10.15 uur kand. H. Klink, Putten. MIDDELHARNIS-Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. Quist, voorbereiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. P. H. van Trigt; extra kollekte verwarming - Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. A. Carstens-Chr. Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen-Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. v.d. Waal en 17.00 uur ds. de Vries - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur lezen en 14.30 uur ds. H. W. Noordman. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. van den Bom, v.m. voorbereiding Heilig Avondmaal en nam. Heidelberger Catechismus zon dag 21,vraag en antwoord 54en55;le kollekte kerkvoogdij en 2e kollekte kerkeraadsfonds. Vrijdag 13 decem ber: 14.15 uur ds. J. van den Born, huwelijksbevestiging bruidspaar Bree- derveld-Both - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. C. van Sliedregt, Katwijk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. T. Cazander, bevestiging kand. Joh. de Rijke en 14.30 uur ds. Joh. de Rijke, intrede; 1 e kollekte kerk en 2e kollekte beroepings- werk- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur dhr. de Haan, Spijkenisse. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur kand. W. van Vreeswijk, Zoeter- meer en 18.00 uur ds. A. Vos; extra kollekte quotum- Ger. Kerk 10.00 uur dhr. G. J. Smouter en 18.00 uur ds. J. Noordhof OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. M. van der Linden en 18.00 uur ds. K. van Meijeren; extra kollekte Orgelfonds - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen-Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur drs. H. A. L. v.d. Lmden. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. K. van Meijeren; extra kollekte IZB. De cazema n.v., exploitant voorde kabel voor Radio en Televisie programma's op Tholen heeft in 1984 op deze exploitatie een verlies geleden van 636.562,Men had gerekend dat 80% van de bezitters van een televisietoestel zouden aanslui ten, na twee jaar is dat aantal nog slechts 35,41%. Men heeft nu het programma nog uit gebreid, ondanks dat wil men de abonne mentsprijs handhaven op 21,45 per aan sluiting per maand. Intussen heeft ook Zekatel zich op de Zeeuwse markt gepresenteerd en aan de gemeenten Goes, Middelburg, Temeuzen en Vlissingen een verlaagde offerte aan geboden van ƒ10,50 per maand voor een onvolledig pakket tot 19,50 voor een volledig pakket. Zeekatel is een volle dochter van de P.Z.E.M. DIRKSLAND Afgelopen zaterdagmiddag gaf gymnas tiekvereniging ,,01ympia" in Dirksland een zeer geslaagde uitvoering in sporthal „De Gooye". Alle leeftijdsgroepen waren vertegenwoordigd. Vooral de kleuters genoten toen ze, sa men met gymnasten tot 40 jaar, een ritmische vrije oefening ten tonele brach ten. Het was dan ook een schitterend geheel. De jongens toonden hun kunnen op de brug, lange mat en rekstok. De jazz-ballet-oefening, door dames en meisjes in kleurige rokken, viel zo in de smaak dat deze moest worden herhaald. Sint en Pieten maakten het succes van de middag kompleet. Ieder heeft van de middag genoten. Het bestuur hoopt dat vele nieuwe leden zich zullen aanmelden. Er is in alle groepen nog plaats genoeg. OUDDORP Morgen, zaterdag hopen wij weer oud papier en lorren op te halen voor boven staand projekt. Het gaat nog over 18 ton, en dan hebben wij 200 ton oud papier opgehaald dit jaar. Vorige jaren lag dit tussen de 180 en 190 ton. Het heeft dit jaar goed opgebracht, jammer dat de prijs nu wat gezakt is. We willen u langs deze weg dank zeggen: Aan allen die dit jaar hebben meegehol pen, hetzij in het sparen van oud papier of ophalen hiervan, want daar zit menig vrij uurtje in! Ook gedragen kleding is nog steeds wel kom. Wilt u alles wat u weer hebt voor half negen aan de weg zetten? Wie mee wil helpen is a.s. zaterdag om half negen welkom aan de Duinkerkerweg 6. Opbrengst deze maand: Oud papier935,90 Lorren150,00 Giften100,00 Postzegels205,00 Totaal1390,90 Oude stand27084,18 Nieuwe stand28475,08 Mooi bedrag deze maand. Hartelijk dank. De zendingscommissie SINT MAARTENSDIJK- Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. J. G. vanLoon- Ger. Gem. in Ned. 9.30 (H.A.), 14.30 en 18.30 uur ds. W. Verhoeks - Oud Ger. Gem. 3x lezen. Donderdag 12 december: 19.30uurds.A. v.d. Meer, St. Philipsland. .99 I voorstraat 13 3245 l}g sommelsdijk tel. 01870-2275

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 2