EiüvriDEn-riiEmi/s NIEUWS uit de Kerken pvangmiddagen in „de Vliedberg" voor thuiswonende ouderen goed bezoclit Dementie Bouwen in het buitengebied afhanl(elijl( van uitspraal( van de Kroon Jans Groenendijk Open Jeugdwerk Schaakclub „De Zwarte Pion Louis van Dijk en Klaas Jan Mulder concert op orgel en twee vleugels Oliebollenal(tie in O'plaat en omstrel(en No. 5450 Raad Goedereede: Raadsmeerderheid verleende toch medewerking aan nieuwe aanvraag HYPOTHEEK NODIG? makelaar tamboer bellen voor gratis computerberekening 01870-3477 g JL^ Fietsenspecialist Sommelsdijk Tel. 01870 - 2430 Ouddorp: Voor al degenen die betrokken zijn bij de verzorging van patiënten in een dementeringsproces £§»iftCgtCf»C(,^Cf»ip^^^i(»^Cft^Cf»^^^^^^if»^:f,^ VERVOLGVERHAAL LAAT MIJ MAAR ZWERVEN 22 G.F.CallenbachB.V. Nijkerk 2e Blad DINSDAG 26 NOVEMBER 1985 Omdat het volstrekt duidelijk is dat Gedeputeerde Staten hun goed keuring zullen onthouden aan 's raads medewerking aan de bouw van een tweetal woningen in het buitengebied (de Kelderweg te Oud- dorp), was het zeer tegen de zin van burg. van Velzen dat de raad in zijn vergadering van j.l. donderdag avond een voorbereidingsbesluit nam voor een perceel grond, ge legen tussen de panden Kelderweg 35 en 39, waarop architect v.d. Aa twee woningen wil bouwen. Het was dan ook de meerderheid van het College, exclusief de voorzitter, die de raad dit voorstel deed. De Collegemeerderheid baseerde zijn voorstel op het feit dat de behoefte tot het bouwen van woningen in het buitengebied duidelijk aanwezig is, welke behoefte ze tegenover GS willen accentueren. De Collegeminderheid daarentegen vond ver lening van medewerking in dit stadium on gewenst i.v.m. de aangespannen Kroon- procedure tegen GS. Het gemeentebe stuur ging n.l. bij de Kroon in beroep tegen de weigering van GS medewerking te ver lenen aan de bouw van een vijftal wo ningen in het best.plan „Oudeland en Oude Nieuwland". Het gemeentebestuur zal in het Kroonberoep ter verdediging aanvoeren dat ook vanwege het gem. bestuur aanvragen voor het bouwen in het buitengebied zeer selectief benaderd zul len worden. Het leek de voorzitter toe dat aan die laatste toezegging in het onder havige niet wordt voldaan en hij vreesde dan ook dat instemming met het verzoek de gemeentelijke positie in de aangespan nen procedure zal verzwakken. Op zaterdag 30 november zal in de Grote zaal van De Doelen in Rotterdam een optreden plaats vinden van twee groot meesters in de Nederlandse muziek wereld: Louis van Dijk en Klaas Jan Mulder. Zij verzorgen dan een concert op twee vleugels en het grote Doelen-orgel. Het concert begint om 20.15 uur. Klaas Jan Mulder en Louis van Dijk brengen een geheel nieuw repertoire, waarin vierhandig pianospel, muziek voor orgel en vleugel samen werken voor twee vleugels afgewisseld worden met soli. Naast een greep uit 3 eeuwen muziek- literatuur, van Bach tot Gershwin, is rui me plaats ingeruimd voor beider speciali teit: het improviseren. De achtereenvol gende programma-onderdelen worden met een korte toelichting aaneengepraat door Louis van Dijk. Kaarten voor dit concert kosten 15, (CJP, Pas 65 en t/m 15 jaar 12,—) en zijn 's avonds vanaf kwart over zeven aan de kassa van De Doelen verkrijgbaar of tot zaterdagmorgen 11 uur in voorverkoop bij o.a.: Orgelhandel B. Verweij, Voor straat 39, Dirksland. Na gehouden bespreking bleken de twee man tellende PvdA fractie en dhr. J. van Gurp (RPF) zich niet met het meerder- heidsvoorstel te kunnen verenigen: „....het is daar een gevoelige plek, be schermd agrarisch gebied waar niet ge bouwd mag worden", stelde men vast, om daarachter de veronderstelling te laten volgen dat wel meer dorpsgenoten daar zouden willen bouwen. „G.S. zullen in „zeer bijzondere" gevallen medewerking verlenen, maar dit geval is niet zeer bij zonder", vond ze. Van CDA en SGP zijde werd instem ming met het meerderheidsvoorstel be tuigd omdat men de eigen inwoners graag wil helpen" en zo deed ook dhr. Hans Grinwis en dhr. L. X. den Hol lander (VVD) die beide goed waren voor een dialoog met de voorzitter: Verdichting van de lintbebouwing moet toch mogelijk zijn; dat lijkt me in Den Haag best te verkopen", vond dhr. Grin wis. Hij raadde het College de heren uit Den Haag eens uit te nodigen voor een warme fietstocht. Ze zijn hier trouwens al meer geweest, ook bij mij en dan laten ze zich er best positief over uit!" liet dhr. Grinwis weten. ,,De leden van Gedeputeerde Staten hoeven niet ter oriëntatie naar Ouddorp te komen; ze kennen hier elk weggetje en elk slootje", verzekerde de voorzitter. Dhr. L. X. den Hollander vond de ge dachte dat GS zich eens zouden komen vergewissen zo gek nog niet: ,,laat ze maar eens zien hoe aan de Broekweg de huizen als met een schoenlepel tussen elkaar ge wrongen staan en laat ze dan maar eens beoordelen wat er mooier is, dat of bou wen in het landelijk gebied". MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK Inmiddels zijn we aardig de winter in gerold, dat vraagt om gezellig knusse avonden. Uiteraard draagt het openjeugd- werk in „de Hoeksteen" daarin zijn steen tje bij. Ér staan de komende tijd twee fraaie avonden op het programma. Om maar gelijk met de deur in huis te vallen; zaterdag 30 november houdt de Chris telijke Stichting voor Hulp aan Gewetens- vervolgden een presentatie-filmavond voor ons. Deze avond begint om acht uur. Vanaf half acht is „de Hoeksteen" open. Het christen zijn" zal deze avond cen traal staan. Aan de hand van de film: ,,Een kaars in de wind", zal de situatie van de chris tenen in Rusland getoond worden. Mee leven, meestrijden met deze christenen is een noodzaak!. Veertien dagen later, za terdag 14 december, hopen we onze kerst avond te houden. Dit jaar met het thema „Licht", wat we mede aan de hand van een dia-klankbeeld hopen te bezien. Uiter aard ontbreekt de traditionele broodmaal tijd niet. Het is echter wel zaakje vooraf op te geven, dat is vanaf heden mogelijk wanneer je 01870 - 6128 draait. Ook aanstaande zaterdag hopen we hieraan nog de nodige publiciteit te geven. We rekenen eigenlijk op jullie komst, zowel aanstaande zaterdagavond, als op de kerstavond. Tot ziens in „de Hoek steen". NED. HER V. KERK Beroepen te: Lekkerkerk ('t Venster) L. Quist te Middelharnis; Vinkeveen J. H.C. Olie te Opheusden; Wijnjeterp-Duurs- woude (toez.) A. D. Poortman te Echteld; Benthuizen J. Boer, kand. te Nieuwveen; Lienden A. van Wijk, kand. te Hardinx- veld-Giessendam. Bedankt voor: Capelle a.d. IJssel R. van Koeten te Zeist; Wijk bij Heusden W. Arkeraats te Hardinxveld-Giessendam. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te: Heeg drs. N. J. van de Herik, kand. aldaar, die dit beroep heeft aangenomen; Wommels (part-time) W. Loosman, kand. aldaar, die dit beroep heeft aangenomen; Boven-Hardinxveld H. Out, kand. aldaar, die dit beroep heeft aangenomen; Vlagtwedde i.s.m. Onst- wedde M. T. Montague, kand. te Uit hoorn, die dit beroep heeft aangenomen; Gronigen-Helpman drs. J. Dijkstra, voor heen zendingspredikaht te Uraquay, wo nende te Workum. Aangenomen naar: Groningen-Noord- Oost (S.O.W. met Herv. Gem. Beynum) J. C. van Loon te Paterswolde; de part synode Drenthe t.b.v. jeugd- en jongeren pastoraat (part-time) J. L. Bakker, pas toraal assistent te Hardegarijp. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te: MariënbergJ. M. A.Groe- neveld te Ridderkerk; Hoek A. L. Th. de Bruijne, kand. te Lelystad; te Winscho ten J. Zwart, kand. te Kampen; Almelo H. Drost te Eemdijk; Langerak i.c.m. Gor- cum M. A. Marknesse (N.O.P.) J. Zwart, kand. te Kampen; Rotterdam-Delfshaven J. C. van Krijtenburg te Sliedrecht; Leer dam M. A. Dronkers te Hengelo (kand.); Axel M. Heemskerk te Hoogezand-Sap- pemeer; Voorburg R. Houwen te Spaken burg-Zuid; Pretoria (Zuid-Afrika) (Die Vrije Geref. Kerke) H. J. Messelink te IJmuiden. Aangenpmen naar: Kollumerzwaag Zwaagwesteinde i.c.m. Twijzel, J. Hagg, kand. te Kampen; Nijverdaal A. L. Th. de Bruijne, kand. te Lelystad. Bedankt voor: Assen-Zuid (miss. dienst Brazilië), Hoek, Monster, Wetsinge-Sau- werd en Zuidwolde (Groningen) A. L. Th. de Bruijne, kand. te Lelystad; Zuid wolde i.c.m, Ruinerwold-Koekange J. C. van Krijtenburg te Sliedrecht; Uithuizen T. O. G. M. Bosma te Haarlem; Rouveen J. Luiten te Alkmaar. CHR. GEREF. KERKEN Aangenomen naar: Steenwijk Th. Rut- ters te Amsterdam-Noord. Tweetal te: Vlaardingen L. W. Bilkes te Ermelo en J. Oosterbroek te Harderwijk; 's-Gravenzande B. de Graaf te Zierikzee en W. van Sorge te Rijnsburg. Beroepen te: Bunschoten J. Oosterbroek te Harderwijk. Bedankt voor: Doornspijk R. van Beek te Veenendaal (Pniëlkerk). NED. GEREF. KERKEN Beroepen te: Marknesse i.c.m. Zwart sluis H. J. Zuidhof te Breukelen. Aangenomen naar: Dalfsen J. van At- ten, kand. te Zaandam. GEREF. GEM. IN NEDERLAND Beroepen te: Elspeet, Norwich (Onta rio) A. van Straalen te Barneveld. GEREFORMEERDE GEMEENTEN Beroepen te: Oud-Beyerland N. W. Schreuder te Goes; Arnhem R. Katten- berg te Scheveningen; Enkhuizen A. Bac te Bodegraven; Wageningen E. Venema te Middelburg-C; Veen L. Blok te Nun- speet. Aangenomen naar: Werkendam J. Mol te Elspeet. Bedankt voor: Middelburg-Zuid R. Boogaard te Leiden; Haarlem N. W. Schreuder te Goes; Oosterland J. W. Verwey te Ridderkerk; Lisse j. J. van Eckeveld te Zeist; Barneveld, Leerdam, Middelharnis E. Venema te Middelburg- Centrum; Dirksland N. W. Schreuder te Zoals voor velen van u bekend is er op dinsdag j.l. via de NCRV een uitzending geweest over dementie en de gevoelens en gedachten van de verzorgende familie leden. Als gevolg op deze uitzending wil de groep: ,,naastbestaanden van demen terenden" de familieleden en betrokkenen uit Rotterdam en omstreken de mogelijk heid bieden onderling ervaringen uit te wisselen om te komen tot informatie ge ven en bespreekbaar maken van deze zo weinig bekende problematiek. U bent welkom op dinsdag 3 december a.s. in de Centrale Gemeente Bibliotheek Hoogstraat te Rotterdam van 1-4 uur. Mocht u geïnteresseerd zijn en niet in de gelegenheid die middag te komen zend u dan naam en adres naar onderstaand adres waardoor u op de hoogte gehouden worden van eventuele verdere ontwikke lingen. Kontaktadres: Familieleden van dementerenden Nieuwendijk 2 3252 LK Goedereede Als woensdag 27 november bij u de bel gaat, kan het zijn dat er iemand op de stoep staat met heerlijke verse oliebollen. Deze akde gaat uit van de Gem. Zangvereni ging ,,Advendo" en de opbrengst is be stemd voor nieuwe kostuums voor de herenleden. Vanaf 9.30 uur kunt u ze ook afhalen in de garage van Kreeft in de Pieter Bigge- straat naast het postkantoor. Dus een oliebol, vers gebakken. En onze heren, nieuwe pakken! Zangveren. ,,Advendo" Goes; Slikkerveer J. J. van Eckeveld te Zeist; "s-Gravenzande A. Bac te Bode graven. OUD GEREF. GEMEENTEN Beroepen te: H. L Ambacht A. Kot te Rijssen. VRIJE OUD GEREF. GEMEENTE Beroepen te: Oldebroek dhr. A. van Housselt te Krimpen a/d IJssel. De opvangmiddagen voor thuiswonende ouderen, die sinds een jaar tweemaal per week in „de Vliedberg" worden gehouden blijken in een bijzondere behoefte te voorzien. Niet alleen voor de deelnemers aan die middagen maar óók voor hen die thuis de verzorging van de oudere op zich hebben genomen. Op beide middagen wordt hen die zorg even van de schouders genomen en ook dat blijkt nodig te zijn.! Dat vinden althans een hele serie ver zorgenden, zoals de leidsters van de ge zinszorg, de medewerksters van maat schappelijk werk, de predikanten, de art sen en de wijkverpleegkundigen en wie zou dat beter kunnen beoordelen dan juist zij? Zij zijn het dan ook die adviseren, waarna het tenslotte de huisarts is die een deelnemer aan de middagen aanmeldt. Die deelnemer wordt overigens niets op gedrongen, deelname is dan ook geheel vrijblijvend en kosteloos omdat de mid dagen gesubsidieerd worden in het kader van het zgn.flankerend ouderenbeleid". Nadat een jaar praktijk met de opvang- midagen is opgedaan kwam burg. van Velzen van Goedereede de deelnemers donderdagmiddag vertellen dat het be stuur van ,,de Vliedberg" waarvan dhr. van Velzen voorzitter is, bijzonder te vreden is over het verloop van de mid dagen en de deelname eraan. Mej. Janny Kievit kreeg een burgemeesterlijk compli ment voor de manier waarop zij het coördi nerend werk doet en dhr. van Velzen sprak evenzeer waarderend over de rol van de vrijwilligsters, veelal afkomstig uit het Rode Kruis Wellfare werk. Op de ontspanningsmiddagen wordt door de deelnemers niet alleen gepraat, al wordt het onderlinge kontakt ook waarde vol geacht. Ze doen ook mee aan be wegingsoefeningen onder leiding van een bevoegd therapeut. Die oefeningen blij ken de spieren los te houden terwijl het thuis nauwelijks tot bewegen komt. De deelnemers aan de middagen worden, evt. per rolstoelbus, gehaald en weer thuis gebracht. De sfeer is er uitstekend. Genoten wordt van de ontmoetingen die er plaats vinden en na gedane zaken inspanning mag het nauwelijks heten wordt koffie gedron ken en gaan de wegen van de deelnemers weer uiteen. Thuis wacht hen dan weer het familielid dat hen verzorgt zodat de in eigen huis en omgeving kunnen blijven. Van burgemeester van Velzen en van vele anderen kregen de middagen een dikke voldoende. Geen wonder dan ook dat de wens werd geuit dat er nog lang mee zal worden doorgegaan. De competitie verloopt dit jaar erg vlot. Er wordt bijzonder fel gestreden om de punten. Vaak staan de partijen op een vrij hoog peil. Nu er in één groep wordt gespeeld is het opvallend, dat enkele spe lers uit de 2e groep van het vorige seizoen nu doordringen tot de bovenste helft van de ranglijst. Aan onderstaande stand kunt u zien, dat er een andere puntentelling plaats vindt. Er is aan het begin van het nieuwe seizoen gekozen voor het systeem KEIZER. Daarbij worden b.v. meer punten gegeven bij een overwinning op een hoger geplaat ste speler dan op een lagere geplaatste speler. Het grote voordeel is, dat nieuwe leden zo in het systeem kunnen worden ingepast en dus aan de competitie kunnen meedoen. Als er dus liefhebbers zijn, die graag schaken, kom dan op maandagavond om 20.00 uur naar de club. Wij spelen in het zaaltje boven café ,,de Kok", Kaai 49, Sommelsdijk. De uitslagen van 18 november zijn: E. Verbeek - G. de Jager0-1 Joh. du Pree - C. J. Smit0-1 C. Poortvliet - M. L. v.d. Waal1 - O W. Tieleman - Ant. Visser0-1 W. I. Peeman - J. Noordijkafgebr. W. Markwat - J. KruikVi-Vi P. Lesuis - Ad. Visser0-1 J. Boeter - N. van BrachtVi-Vi De stand is op dit moment: 1. M. Verolme357'/2 pnt. 2. G. de Jager345i/2 pnt. 3. Joh. du Pree278'/2 pnt. 4. C. J. Smit269 pnt. 5. E. Verbeek257'/2 pnt. 6. C. Poortvliet255 pnt. 7. M. L. v.d. Waal243 pnt. 8. Ant. Visser237 pnt. 9. T. C. van Prooijen235'/i pnt. 10. J. Noordijk210 pnt. 11W. Tieleman204 pnt. 12. W. I. PeemanI971/2 pnt. 13. J. Kruik197 pnt. 14. P. Lesuis172 pnt. 15. W. Markwat164 pnt. 16. C. Groenendijk159'/2 pnt. 17. J. Boeter157 pnt. 18. Ad. Visser157 pnt. 19. N. van Bracht155 pnt. ^^^^»»♦*^^^f♦^^#.^^♦^^J^♦♦♦^^♦^♦♦*^^♦J^J^♦J>.^^^^^^*^^^^*^^♦^^^^♦^^.^^*^^4^^^J^*^^#♦♦^^♦♦*♦*J»^>.^^♦#■^^»♦Jf FRiiaad van den Oever Wat moet dat nu toch worden? vroeg ze eens. Een duidelijk antwoord gaf hij niet. Vele avonden werkte hij er aan. Telkens borg hij het. voor ze naar bed gingen, op. Niemand mocht er iets van zien. Op de schuur had hij een ongelukje. Een splitshoorn schoot uit. In de muis van zijn hand. Daar was hij een paar weken mooi mee. Dat speet hem, want hij wilde alleen zijn vleet voltooien. Hij kwam bij de dokter. Deze verbond hem. Gezond vlees, schipper, zei hij. Gelukkig wel, dokter. Gaat het goed met uw vrouw? Dank u, dokter, ze is er best aan toe. 't Zal wel goed gaan, ze is niet zo sterk, 't Hart was nogal onrustig. Maar och, ze is jong. Ze moet zich echter vooral niet te druk maken. Hij werd wit. Doet het zeer, schipper? Neen, neen, dokter. Hij had weleens meer, dat men hem iets zei, dat verkeerd in zijn maag viel. Zou het goed zijn, als ik thuis was, dokter, wanneer het gebeurde? Allicht, allicht, 't zal half Juli worden. Dat kan misschien net, als u de jager bent. Arend-Michiel ging weg. Toen hij thuis kwam zei hij: nu ik niet naar de schuur kan, zal ik het zware werk wel voor je opknappen. En hij klopte de kleedjes, nam de loper op, wrong, zo goed en kwaad als dat met zijn hand ging, de was uit en schilde aardappels. Over wat de dokter gezegd had, zei hij maar niets. Hij zat daar soms, vooral tussen licht en donker, aan te staren en dacht: wat zal ik ook blij wezen als dat voorbij is. Ieder ogenblikje, dat overbleef, besteedde hij verder aan zijn flessenschip. De romp was klaar, de masten stonden er in, alles natuurlijk nog gestreken, want het moest zo door de hals heen. Nu spon hij de draden voor de trossen en mat hij de zeilen. Over haar breiwerk heen zag Wil hoe hij, met één hand in het verband, tobben moest. Dat fijne werk kon hij nu niet doen, maar hij wilde doorzetten en niet om hulp vragen. Een tijdje, liet ze hem worstelen, soms hoorde ze hem binnensmonds mopperen, wanneer een draadje brak of iets hem uit de vingers schoot. Tenslotte kon ze het niet langer aan zien. Ineens stond ze naast hem. Hij keek op. Ze zag hem aan: worstelaar, dacht ze, nooit stil, nooit rust. Met haar ellebogen op de tafel gepoot en daarin het hoofd rustend, keek ze alles aan. Hij ging door. Heerlijk vond hij het. Hij voelde haar zachte, altijd frisse adem, zijn hand strelen. Het ging niet. Ze greep hem beet, en duwde hem met zijn rug in de stoel. Wat zijn je ogen rood, zei ze geschrokken. Ja, dat kon wel, al dat priegelwerk maakte ze moe. Blijf jij nu eens rusten, dan zal ik het doen. Eerst wou hij niet. Maar toen zei ze: Jongen, vind je het niet prachtig, dat we samen hèt schip bouwen? Daar ben ik toch ook zo zuinig op. Toen vloog hij op, zoende haar en zei: Jij begrijpt ook alles. En hij liet haar begaan. Zij naaide de kleine zeiltjes en spon de draden. Ja, dat was werk voor vrouwenvingers, hij moest het erkennen. Maar toen het eenmaal zover was, wilde hij niet naar bed voor alles klaar was. Ook Wil bleef op. Het werd kwart voor twee die nacht. Toen hief hij triomfantelijk de fles op zijn hand omhoog en ze keken er naar. Wil leunde tegen hem aan. En nu móet je zeggen, wat het is. Hij antwoordde niet direct, maar vroeg: Zul je het nooit aan iemand laten zien? 't Gaat niet op, maar in de kast. Ja, jongen, sprak ze. Goed hoor. Het was koud in de kamer. Ze merkten nu pas, dat de kachel allang uit moest zijn. Laten we naar bed gaan, zei hij huiverend. Best. Maar ze liet hem niet los. Hij moest het vertellen. Ze lagen boven. Er woei een barre winterwind. Die joeg briesend over de pannen, soms kletterde de regen. Lekker weer om diep onder de dekens weg te kruipen. Ze kropen vlak bij elkaar en toen ging hij zacht spreken. Alleen tegen jou, Wil, zal ik het zeggen. En hij vertelde: Een schip, van dit model kliefde op de maannacht, toen ik juist bruigom was, ons vaarwater. Ik heb het na staan kijken en ik zie het alledag voor me. Nu ook in een fles. Je mag het weten, ik heb gezegd: als een schip een ziel heeft, zit daar de ziel van mijn Wil in. Dat geloof ik nog. Als ik jou op zee dicht bij me probeer te halen, passeert dat schip mijn verbeelding. Want 't is iets bijzonders, 't is net iets waar ik naar verlang. Met zo'n schip kun je vissen en vrachtvaren, je kunt er mee lezen en schrijven, om zo te zeggen. Daar is altijd werk voor, zomer en winter. Het kan scheren op de zeilen, het moet ruimte bieden om er een machine in te laten bouwen. Dat is het schip van mijn verlangen. En hij drukte haar zo dicht tegen zich aan, dat ze een zacht-blij gilletje gaf, en als ik geld heb en ik zie dat schip, dan koop ik het. O, Wil, dan ben ik eigen baas, dan kan ik vrij varen en doen wat ik wil. Ze keerde zich om. Hij duwde zijn hoofd tegen haar aan en stiet schor uit: O, Wil, dat zou ik zo graag willen. Voor m'n eigen, ja, natuurlijk, maar ook en nog meer voor onze jongen. Wat zou het zijn als we hem samen een eigen schip konden geven. Ineens zat ze rechtop in bed. Jongen, wat geweldig. Ze sloeg haar arm naar hem uit. Wat jij wilt, dat gebeurt. Weetje nog, datje me zei: ik word schipper. Je werd het. Als jij het wil. O, jongen, ik zal nog meer spa.... Ze sprak het woord niet uit, want omdat hij expres zijn overschot op de rijkspost- spaarbank had gebracht, dacht zij, dat hij nog nergens van wist. En datje zo om onze jongen denkt. O, Arend- Michiel, wat zal ik toch blij zijn, als alles achter de rug is. Ze kneep hem vast, stijf, om hem te laten voelen hoe ontroerd ze was. Een poosje later sliepen ze in, vlak tegen elkaar aan. Alles verliep verder rustig. Zijn hand genas snel. Daarna werkte hij intens door aan het want op de schuur. Toen het klaar was, een paar weken later, riep hij d'n heer. Hij had daar veel verwachting van. Hij dacht: d'n heer zal zelf versteld staan, van wat het geworden is. want hij wist: dat is goed, in dat want moet haring te vangen zijn. D'n heer kwam boven. Goeiemorgen. mannen. (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 5