Geef een wülbon David Blok goed voor minstens 2,5 miljoen slagen op de grote trom „De 70 miljoen die nu is gepasseerd JEUGDWERK Altrex bevordert „veilig klimmen" De soUicitantenbank ook op Arbeidsbureau Middelharnis Wolschuur I" 2,00 1,25 Horloger Jan Walhout opende donderdag 21 november zijn geheel vernieuwde zaal( in de Voorstraat 'I Bladz. 2 Visafslag Goedereede haalt record, maar: Spectaculair Grote taart TAXATIE NODIG? makelaar tamboer bellen beëdigd taxateur 01870-3477 K3 CZI DD Met de handige Kangaroo, die op bijna elke trap past Bij 't {(iirnmen en wericen daardoor altijd beide lianden vrij Sint Annaland: Voor werkzoekers een nieuwe effectieve manier om te solliciteren Voor werkbieders een nieuwe wijze om snel aan mensen te komen Speciale aanbieding: POLAR ALASKA ZWARTE SCHAAP Super van 1,85 per 50 gram per 50 gram 5'/. Nicolaastip 2, 3 en 4 december geopend van 13.00-20.00 uur Normale openingstijden: iedere middag van 13.00-17.00 uur. behalve 's maandags. Vrijdags koopavond tot 20.00 uur. Zaterdag gehele dag van 9-12 uur en van 13.00-16.00 uur. Philipshoofjesweg 3a, DIRKSLAND, tel. 01877 - 1661 Middelharnis: Door de muziekvereniging „Sempre Crescendo" is vrijdagavond stilgestaan bij het 40-jarig jubileum van grote-trom slager David Blok en bij het 25-jarig jubileum van Arie Noordijk als Cornettist tijdens een gezellige avond in „de Notekraker", een naam die symbolisch zou blijken te zijn, want er werd me een noot gekraakt....! „EILANDEN-NIEUWS" DINSDAG 26 NOVEMBER 1985 Toen vrijdagmiddag in de kantine van de visafslag van Goedereede, door een glazen wand gescheiden van de nog volop aan de gang zijnde visverkoop, werd stilgestaan bij het passeren van een omzet van 70 miljoen gulden zou niemand het in z'n hoofd gekregen hebben enig ontevreden geluid te laten horen. De vloot had een knappe prestatie geleverd en die werd ook door het gemeentebestuur in dank afgenomen, maar tóch; het had nóg beter kunnen zijn. Als alle schepen van Goerees' vloot in de thuishaven zouden hebben gemarkt was wellicht de 100 miljoen voorbij gestreefd.! Grote tevredenheid toch ook over de bereikte 70 miljoen; naar burg. van Vel zen verklaarde niet omdat er meer aan voer was geweest in kilo's maar omdat de vis weer duurder was geworden. Dhr. van Velzen oogstte applaus van de zijde van de verzamelde handelaren toen hij vaststelde dat de ,,dame en heren handelaren" kenne lijk prima prijzen geven! Vorigjaar was de omzet 62 miljoen geweest, bij een gemid delde kg. prijs van 4,13. Dit jaar kan de prijs op gemiddeld 5,21 worden gesteld. In 1972 begon de vismijn met een jaar omzet van 15 miljoen. Dhr. van Velzen betitelde de gemeente Goedereede als een spectaculaire ge meente op visserijgebied. Anders dan vis- sersplaatsen als Arnemuiden, Katwijk en Urk heeft Goedereede een eigen, prima ligplaatsaccomodatie. Spectaculair is ook de groei van het visserijgebeuren die zo bezag dhr. van Velzen haaks staat op de quotering, waaraan het hoofd geboden kon worden door een uitruil met Urk, die een kwan tum tong met Goeree ruilde voor een kwantum schol. Zou die uitruil niet heb ben plaats gevonden, dan zouden verschil lende bedrijven in de problemen zijn ge komen", veronderstelde burg. van Vel zen. Het was zo goed als een oproep die hij deed toen hij erop wees dat met aller inspanning de 100 miljoen kan worden gepasseerd: ,,U steelt uit eigen zak als u niet naar hier komt!" hield hij de vissers voor die hun vangsten nog elders aan wal brengen: „hier hebt u gratis licht, gratis water en een gratis ligplaats!" Vrijdagmorgen om half twaalf bleek de 70 miljoen te zijn gepasseerd bij de ver koop van 200 kg. klein/middel tong van de gebroeders Brinkman. De partij werd ge kocht door de firma Jansen te Stellendam. in de persoon van dhr. P. Sperling. Zowel dhr. Sperling als de beide gebroeders Aren en Henk Brinkman kregen een taart aangeboden in de vorm van een maquette van de vismijn. En toen was er koffie met taart, met smaak geconsumeerd door de raadsleden die vrijwel allemaal aanwezig waren. NIEUWE TONGE Extra kerkdienstOpD.V. woens dag 27 november hoopt ds. Cv.d. Berg uit Leerbroek op uitnodiging van de Mannen- vereniging voor te gaan om 19.30 uur in gebouw „Elim", Zuiddijk 19. SINT ANNALAND Ouderlingen namen hun benoeming aan In de vacature van ouderling Mars. J. Ampt, en in die van ouderling H. Bij- vank, die per 1 januari 1986 wegens het bereiken van de zeventigjarige leeftijd niet herkiesbaar zijn, werden respectievelijk gekozen diaken J. Wessels en oud-ouder- ling Johs. Overbeeke Nics.zn. die beiden hun benoeming hebben aangenomen. Door de benoeming van diaken J. Wes sels tot ouderling zullen de leden van de Hervormde Gemeente nu nog een nieuwe diaken moeten kiezen. STELLENDAM Na twee maal een actueel programma te hebben gehad willen we nu op D.V. zater dag 30 november een spel programma houden met o.a. Babelonië, Kwis in groepsverband en wie is de mysterieuze gast. Deze keer willen we weer in het Chris telijk Jongeren Centrum ,.de Schuur" sa menkomen en wel vanaf half 8 "s avonds voor een ieder van 15 jaar en ouder. Voor het programma van 14 december met fondue of gourmet kan men. indien je dit wil. zich opgeven op deze zaterdag 30 november of telefonisch bij mevr. van Gurp, nummer 2354. Kangaroo, de handige traphulp van Al trex, is een veilige vondst. U schuift de rode Kangaroo, over de kniebeugel van uw huishoudtrap en klap de Kangaroo uit. Dat Altrex deze bijdehante traphulp in Australië zijn baby met zich meedraagt, zo kunt u in uw traphulp alles kwijt wat u nodig hebt. Nu houdt u bij elk klusje altijd beide handen vrij. Tijdens het ramen lap pen geen gejongleer meer met emmers en spons, nee uw emmer zet u rustig in uw Juwelier-horloger-opticiën Jan Walhout opende donderdag 21 november zijn zo wel van buiten als van binnen geheel vernieuwde winkel. Het is dan ook een juweeltje geworden. De voorgevel is in de stijl van 1882 hersteld, waarmee het ge meentebestuur dan ook zeer gelukkig is. Bijzonder aan het exterieur is verder de uit Duitsland afkomstige klok, waarmee Wal hout de derde in Nederland is. In de Voorstraat is nu steeds een tijdsaandui ding te zien en dat komt nu zeker goed uit, want het torenuurwerk is al weken uit de roulatie. In de winkel is het oude toren uurwerk te zien, dat Jan Walhout van z'n veertiende tot zijn zestiende jaar als jong ste klokkenist in Zeeland om de andere dag ging opwinden. Vader Walhout kocht het uurwerk destijds van de gemeente, toen men het als oud ijzer wilde opruimen. Twintig jaar stond het in de schuur, maar neef Johan Walhout uit het Schouwse Haamstede renoveerde het oude toren uurwerk in originele staat en stijl. Jan Walhout is er dan ook bijzonder trots op. „Het is een uniek ding, helemaal hand werk". In de achter de winkel liggende kamer voor de oogmeting, waar nu ook de werk plaats is ondergebracht, staat nog een monument, namelijk het uurwerk uit het gemeentehuis in de Bierensstraat, dat in 1840 door Eysbouts uit Asten is vervaar digd. Op 23 november 1960 betrok wijlen Walhout het huidige pand (Voorstraat 32 en destijds bewoond door de gezusters Slager) na eerst aan het begin van de Voorstraat (nu cafetaria Westdorp) de juwelierszaak te hebben uitgeoefend. Door de werkplaats bij de winkel te trek ken, is er een grotere ruimte voor de klanten ontstaan om horloges, brillen, sie raden en klokken uit te zoeken. Neef Jan Walhout maakte van mahoniehout de vi trines en van gips werd een klassiek pla fond gemaakt, waarin onzichtbaar tien tallen halogeenspotjes zijn verwerkt. Al leen de centrale (pijpjes) lamp is bij het binnenkomen te zien. In plaats van één grote etalage zijn er thans vier kleinere, waarin alles veel overzichtelijker kan wor den gepresenteerd. Voorheen stond er meer in de kluis, dan in de winkel", aldus Jan Walhout. „Alles komt nu veel royaler naar voren, het assortiment is aanzienlijk verbreed", aldus de juwelier, die de af gelopen dagen maandag en dinsdag door velen werd gelukgewenst met het prach tige resultaat. Kangaroo en uw spons en zeemleerlap legt u ernaast. Een veilig idee. Zoo ook als u aan het witten of het schilderen bent. Geen angst dat u emmer of pot uit uw handen laat vallen of uw evenwicht verliest. De Kangaroo zit hoger dan het stavlak. U hoeft dus veel minder te bukken en bovendien kunt u het stavlak nu benutten waarvoor het is: om veilig op te staan (meestal zetten we daar nu onze spullen op, zodat we er zelf niet kunnen staan). Ook andere karweitjes doet u veel rus tiger en makkelijker met deze traphulp. Behangen, lampje indraaien, schilderijtje ophangen, elektriciteit aanleggen, gor dijnen of lamellen bevestigen. De Kangaroo past op bijna elke huis houdtrap en beide zet u tegelijk ingeklapt weer weg. De Kangaroo is een handig en veilig kado met de feestdagen voor de deur. Want hoe makkelijk is het niet om de kerstversiering in uw Kangaroo te leggen en met beide handen vrij de piek op de boom te plaatsen? Zo bevordert Altrex „veilig klimmen". Met de Kangaroo, die verkrijgbaar is bij DHZ-zaken, bouw markten, huishoudelijke artikelen zaken en warenhuizen. De KANGAROO is een handige traphulp. Een veilig idee. U houdt beide handen vrij. Met ramen lappen, maar ook straks bij 't optuigen van de kerstboom. Inlichtingen: ALTREX - Nunspeet, telefoon (03412) 5 38 41. In navolging van het initiatief van het Gewestelijk Arbeidsbureau Spijkenisse en gestimuleerd door het sukses daarmee gehaald, zal ook het Arbeidsbureau Middelhar nis binnenkort beschikken over een simpele doch doeltreffende manier om werknemers aan werk en werk gevers aan mensen te helpen. De soUicitantenbank. Nu is het zo dat,een werkgever aan het Arbeidsbureau vraagt om een bepaalde |- persoon voorde vakaturedie in zijn bedrijf is ontstaan. Op grond van die gegevens zoekt het Arbeidsbureau uit het bestand personen op die daar zoveel als mogelijk aan voldoen. Vervolgens attendeert of verwijst het deze mensen op de vakature. Dikwijls komt het voor dat het deson danks niet tot een dienstverband leidt. Waarom? Voor de werkgever was dit niet de persoon die hij zocht, achteraf had hij toch te weinig ervaring en nog veel meer. Voor de werkzoeker blijkt het werk niet te zijn wat hij zoekt, hij vindt het te zwaar etc. De gegevens die het Arbeidsbureau van beide partijen heeft blijken in een aantal "gevallen te summier om de partijen bij elkaar te brengen. Om voor een groot deel de nadelen van deze zg. vraag/aanbod-vergelijking weg te nemen, werd een idee ontwikkeld waarbij werkgever en werknemer direkt met el kaar in kontakt gebracht worden zonder verdere inmenging door derden. De ene partij schrijft zijn wensen, zijn opleiding en ervaring op een soort open sollicitatie brief al of niet voorzien van zijn/haar pasfoto. De andere partij zoekt uit dit aanbod naar een kandidaat die hij voor zijn vaka ture geschikt acht en neemt kontakt met hem/haar op. Het blijkt dat hiermee veel meer gegevens boven tafel kunnen komen welke gemakkelijker tot een dienstver band leiden. Omdat de sollicitanten op eigen initiatief maandelijks beslissen of zij al dan niet in de soUicitantenbank willen blijven staan zegt het ook iets van zijn/haar gemoti veerdheid om aan werk te komen. Ver geet men na een maand te bellen, dan wordt de kaart vernietigd. Een voordeel bovendien is dat het sys teem duidelijk voor iedereen is die werk zoekt. Dus werkloos of niet. En ook worden personen van buiten Flakkee in de soUicitantenbank opgenomen. Het is overigens wel zo dat naast de .soUicitantenbank de eerder genoemde vraag/aanbod-vergelijking gewoon blijft voortbestaan. Deze week begint het Arbeidsbureau Middelharnis met een campagne om de ingeschreven werkzoekenden op de nieu we mogelijkheid te wijzen. Ook voor degenen die niet werkloos zijn en eventueel ander werk zoeken kunnen vanaf dit moment gebruik maken van de soUicitantenbank. Binnen een maand zullen we ook de werkgevers de nieuwe mogelijkheid bie den om aan gemotiveerde mensen te ko men. Geheel los van de soUicitantenbank van het Arbeidsbureau Middelharnis staat het een ieder die dat wil natuurlijk vrij om gebruik te maken van de soUicitantenbank van het Gewestelijk Arbeidsbureau Spij kenisse of van andere sollicitantenbanken. Men dient dan wel evenveel kaarten in te vullen en zelf voor de verlenging te zorgen. van 2,75 voor voor '^'-^^i.<^<-<^'-^^V^<-^^t-^-'«-<5^ï-^^'--^*-^^ L De beide.jubilarissen: v.l.n.r. dhr. Noordijk en Blok, ontvangen een attentie uit handen van ,,Sempre" voorz. van Lente Daar zorgde dhr. de Ruiter uit Zevenhuizen voor, als penningmeester van de KNF, de Koninklijke Ned. Federatie. Het kan zijn dat dhr. de Ruiter z"n avond niet had, maar "t kan ook zijn dat hij nooit veel meer woorden besteedt aan verdienstelijke muzikanten. Hij blunderde vooral toen hij veronderstelde dat David Blok z'n vrouw vele avonden alleen had gelaten om naar de muziek te gaan. David, verstokt vrijgezel, kon er hartelijk om lachen en zo deed ook de zaal, waarna de heer J. van Lente, de voorz. vanSempre" de situatie keurig redde door te verzekeren dat David niet één-, maar vele vrouwen heeft door wie hij met zorg wordt omringd. Zeker geldt dat voor David's zus Jaan die zorgt dat het David aan niets ontbreekt. „Een bijzonder geval", zo werd David door dhr. van Lente getypeerd. Kort na de Tweede Wereldoorlog werd hij lid, geboeid als hij was door de cadans en het ritme dat hij zo voortreffelijk op de grote trom weet aan te geven:zonder dat is het hele korps nergens!" zo gaf dhr. van Lente uitdrukking aan z'n waardering voor de rol van David die naar eigen zeggen geen nóót kan lezen al was'ie zo groot als een koe! David was in de tijd van de revues die „Sempre" met veel succes opvoerde de acteur van de Ver. geweest en wanneer het op dirigeren aankomt weet hij ook z'n mannetje te staan. In dgn lande wist dhr. van Lente voorts geen betere wimpelbewaarder, kortom, ,,Sempre's" voorzitter wist dat de Ver. een stuk van Davids leven geworden is dat zich met een pen nauwelijks laat beschrijven en hij stelde hem de jongeren graag tot voorbeeld hoe ze als lid van Sempre" moeten zijn. Altijd bereid te helpen, welgehumeurd en slagvaardig: „minstens 2,5 miljoen klappen heeft hij al op de grote trom gegeven!" had dhr. van Lente bij benadering becijferd. Een even vriendelijke woordenstroom kreeg Arie Noordijk over zich heen. In 1960 begonnen als tamboer bij de drumband, maar al spoedig zodanig in de cornet geïnteresseerd dat hij daar meester op werd en al zoveel noten heeft weggespeeld dat dhr. van Lente de afgelopen 25 jaren graag als dubbele jaren wilde tellen. ,,Heel muziekminnend Flakkee tot ver daarbuiten weet wie Arie Noordijk is; er is een reuze muziekant uit hem gegroeid", stelde dhr. van I Lente waarderend vast. Daarbij dacht hij ook aan de rol die dhr. Noordijk al vele jaren speelt bij de opleiding van y nieuwe muziekanten waarmee elke zaterdag veel vrije uren heengaan: „niet voor eigen roem maar om de y muziekbeoefening zo goed mogelijk uit te dragen", wist en waardeerde dhr. van Lente die beide jubilarissen, wetend hoezeer ze uit het goede hout gesneden zijn, namens de Ver. bloemen aanbood. Van dhr. de Ruiter hadden ze elk een herinneringsspeld uitgereikt gekregen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 2