„Amicitia" Dirksland nam afscheid van dirigent Willemsen 40-jarig jubileum drukker Jaap Rooij met Koninklijk Zilver gesierd Politieberichten Politieberichten Open jeugdwerk .J tlomeeteman Niet parkeren op paralelweg Sint. Nicolaas a.s. zaterdag in Sommelsdijlc I I I I I I I I I I I I I I I I I I II EMGO-tarieven Ideinverbruilc niet omtioog in 1986 Redul(tie op gasprijs over 1985 GEMEENTE GOEDEREEDE Zaterdag Wilgen Knotten Stichting „Musea in de Delta" opgericht Goedereede Middelhamis Aquarellen van P.Heerscliap in Ouddorps museum Oostflakkee k^i^^^^ S8e Jaargang No. 5450 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 33 cent per mm. Bij contract speciaal tarief HUIS VERKOPEN? makelaar tamboer bellen vóór deskundige bemiddeling nu 01870-3477 m DD BENOEMINGEN Middelhamis: Te onrustig FOUTEN... HELAAS.! MIDDENSTAND SOMMELSDIJK Extra kerkdienst Ger. Gemeenten 1/ DINSDAG 26 NOVEMBER 1985 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN T.g. V. de komst van St. Nicolaas, die a.s. zaterdagmiddag om 2 uur op het Markt- veld wordt ontvangen vjfordt voor de jeugd een teken-, kleur-, of plakwedstrijd ge houden. De deelnemertjes dienen minstens 12 jaar te zijn; de werkstukjes moeten zater dag worden meegebracht om door de Sint en de Pieten in ontvangst te worden ge nomen. Op 5 december zullen de twee mooisten worden uitgekozen en zal bij de win- naartjes een leuke prijs worden thuisbe zorgd. DIRKSLAND Gelegenheid tot het opgeven van schaat sen in „De Uithof' op vrijdag 29 novem ber a.s. bij C. Vreeswijk, Molenzicht 98, tel. 01877 - 3424. De raad van commissarissen van de Emgo heeft besloten de basis tarieven elektriciteit en gas voor kleinverbruikers per 1 januari 1986 niet te verhogen. Dit betekent onder meer, dat de door de minister van Economische Zaken vastgestelde verhoging van de inkoopprijs voor aardgas per 1 januari 1986, niet zal worden doorberekend aan de kleinverbruikers. Tevens is besloten om de kleinverbruikers over het gemeten gas- verbruik in 1985 een prijsreduktie te verlenen van 3,57 cent (incl. BTW) per kubieke meter. Hierdoor zal de eindafrekening per 31 december a.s. bij een gemiddeld jaarverbruik van 2500 kubieke meter zo'n kleine 90 gulden lager uitkomen dan oorspronkelijk het geval zou zijn. I I I I I I I I I I I I I I I I I Op woensdag 27 november a.s. zal de gemeentesecretarie vanaf 9.30 uur gesloten zijn l.v.m. Interne-opleiding personeel. Burgemeester en wethouders Dhr. Willemsen (r) overhandigt de dirigeerslok aan zijn opvolger dhr. de RooiJ. Dirkslands muziekvereniging „Amicitia" heeft zaterdagmiddag tijdens een bijzonder spontane bijeenkomst in „de Schakel" afscheid genomen van dirigent H. Willemsen. Niet alleen het vijftal jaren die dhr. Willemsen het Dirkslandse korps leiding gaf maar ook alle overige jaren die hij verdienstelijk was voor de blaasmuziek op Goeree-Overflakkee vormden de aanleiding tot het grootse afscheid dat dhr. en mevr. Willemsen geboden werd. In grote stijl heeft dhr. Willemsen de beëindiging van zijn loopbaan als dirigent aanschouwelijk gemaakt door ten besluite met veel overgave de mars „High School Cadetts" te dirigeren, waarna hij de dirigeerstok overdroeg aan zijn opvolger dhr. Peter de Rooij uit Goes wie hij een goede tijd met „Amicitia" toewenste: „haal er méér uit dan ik gedaan heb!" adviseerde de scheidende dirigent dhr. de Rooij. Waartoe dhr. Willemsen „Amicitia" gebracht heeft hoorde hij daarna toen de Ver. o.l. v. dhr. de Rooij enkele prachtige nummers speelde als toegifte, waarvan de fam. Willemsen zowel als de belangstellenden zichtbaar genoten. Er hadden nogal wat sprekers hun opwachting gemaakt, onder wie burgemeester Oversier, die zich bijzonder ingenomen toonde met de aanwezigheid van een korps als „Amicitia" in zijn gemeente. Van dirigent Willemsen wist dhr. Oversier dat die prettig in de omgang kon zijn maar die ook streng kon optreden als de maat vol was. Dhr. Oversier liet niet na dhr. Willemsen van harte te bedanken voor het vele dat hij ten dienste van de blaasmuziek op Goeree Overflakkee heeft gedaan, inclusief de lange Stellendamse periode die hij in 1950 begon en in het eind van de zeventiger jaren op minder verkwikkelijke manier af moest breken. Sinds 1980 had dhr. Willemsen voor „Amicitia" de dirigeerstok gehanteerd, met genoegen en met een grote vak bekwaamheid. Hartelijk werd dhr. Willemsen ook toegesproken door de voorz. van de afd. Zuid Holland van de KNF en dhr. J. Lodder als voorzitter van „Amicida". Dhr. Lodder vergeleek de levensfases van dhr. Willemsen met de jaargetijden. Z"n jeugd, het voorjaar, de zomer, z'n Stellendamse periode waarin zijn dirigentschap tot bloei kwam, het najaar, z'n Dirkslandse periode waarna hij nu staat voor de winter, de periode van welverdiende rust. Een enveloppe met inhoud was het stoffelijk blijk waarmee „Amicitia" haar vertrekkende dirigent dankte. Hij mag zich verzekerd weten van de allerbeste flakkeese wensen, zoals die o.a. door burg. Oversier werden vertolkt: „Een goede en langdurige rustperiode waarin u moge beluisteren datAmicitia" groeit en bloeit!" A.s. zaterdag 30 november, zal de ver eniging voor Natuur- en Landschapsbe scherming Goeree-Overflakkee het res tant van de wilgen aan de Krammerweg te Oude Tonge knotten. Op 26 oktober j.l. hebben 20 vrijwilligers het werk niet hele maal af kunnen maken. Zaterdag hopen we met meer vrijwilligers het projekt Krammerweg af te sluiten. Wanneer er tijd over, is, zal het gedeelte dat volgend jaar geknot moet worden, worden ge stikt". Dit wordt gedaan om de pruik" voller te maken. Met deze aktie komt de aktie, vermeld in de Sterna" aan de Hofdijksweg (Elzen- meet) in Ouddorp te vervallen. Deze wordt verschoven naar zaterdag 28 de cember a.s. De aktie aan de Krammerweg begint om 8.45 uur en duurt tot 12.30 uur. Hand- gereedschap is in geringe mate aanwezig, wie in het bezit is van een goede hand- of motorzaag wordt aangeraden deze mee te brengen. Het afkomende hout zal onder de hel pers worden verdeeld en verkocht voor 10 m\ De Krammerweg is te bereiken via de provinciale weg vanuit Oude Tonge, bij het voormalig dierenpension ,,Ons Eiland" rechtsaf de Heerenweg op, daar na links de Heerendijk op en rechts naar beneden. Verdere inlichtingen 01870 - 5566 of 01870-4156. GOEDEREEDE Kerkdienst Donderdagavond half 8 hoopt op uitnodiging van de Mannen- vereniging in de Dienst des Woords voor te gaan ds. J. van Rossum te Waarder. GOEDEREEDE Door de Stichting voor Maatschappe lijk en Sociaal Werk in de gemeente Goedereede hebben enkele benoemingen plaats gevonden. Mevr. S. M. Baas werd benoemd tot directeur van de Gezinsverzorging. In de vacature die ontstaat door het vertrek van de huidige dir. van ,,de Vliedberg" dhr. Meijer naar Meppel is tot zijn opvolger benoemd dhr. J. van Beek (39) en ais adjunct directeur dhr. D. Hoek (27). Kortgeleden hebben negen musea op de Zuidhollandse- en Zeeuwse Eilanden een stichting in het leven geroepen ter beharti ging van de gemeenschappelijke belangen en ter bevordering van de publiekswerving. Daartoe zal in het voorjaar van 1986 een gezamenlijke folder worden uitgebracht, die o.a. in de V.V.V.-kantoren te ver krijgen zal zijn. Het stichtingsbestuur hoopt daarmee het museumbezoek ook van groepen te bevorderen en men wil het bezoeken van alle negen musea stimuleren door een attentie uit te reiken. De genoemde musea zijn: Brielle: Trompmuseum. Dreischor: Landbouwmuseum Schouwen-Duiveland. Goedereede: Torenmuseum. Heinenoord: Streekmuseum Hoeksche Waard. Hellevoetsluis; Gesigt van 't Dok en Nationaal Brandweermuseum. Ouddorp: Museum Ouddorps Raad- en Polderhuis. Sommelsdijk: Streekmuseum Goeree-Overflakkee. St. Annaland: Streekmuseum Tholen en St. Philipsland. Hoogstwaarschijnlijk zal het Rijdend Tram Museum te Hellevoetsluis zich ook bij de stichting aansluiten. Het secretariaat van de stichting is tele fonisch te bereiken onder nr. 01879 - 2030. Dat heeft burgemeester van Welsenis van Middelhamis met H.M. de Koningin gemeen dat elk van hen veel waardering weet op te brengen voor burgers van wie gezegd kan worden dat ze „met groot enthousiasme en met grote toewijding" gedurende langere tijd hun werk hebben gedaan. Vrijdag gold dat voor drukker Jaap Rooij en graag bezocht dhr. van Welsenis, mét een Koninklijke boodschap, de receptie die dhr. Rooij t.g.v. zijn 40-jarig jubileum bij drukkerij Rooij en Van der Velde aangeboden werd. Dhr. van Welsenis wist, als drukkers zoon, precies waarover hij praatte toen hij ten overstaan van dhr. Rooij, zijn gezins leden, werkgever en oud-collega's van de brandweer die mede waren uitgenodigd, het drukkersvak een pracht vak noemde. ,,Eén van die vakken die maar ten dele lukken als er behalve een brok vakman schap ook niet een stuk liefde voor het vak aan te pas komt", was 'sprekers stellige overtuiging. In dhr. Rooij wist dhr. van Welsenis een goed vakman van het oude stempel te hebben getroffen die zijn vak met kennis van zaken uitoefent in het bedrijf waarin hij is opgegroeid als zoon van een van de voormalige ondernemers. Thans wordt de drukkerij geëxploiteerd door dhr. A. Groo- tenboer die zijn werknemer overigens een prachtige toerfiets cadeau deed! In zijn felicitatiewoord sprak dhr. van Welsenis ook met veel waardering over het lidmaatschap van de brandweer dat dhr. Rooij lange tijd heeft vervuld en een achttal jaren uit die 27-jarige periode was hij voorz. van de brandweerver. Vooral de verdiensten die dhr. Rooij heeft in „het registreren en documenteren" van alle zaken die de brandweer betroffen en be treffen werd, ook uit historisch oogpunt op grote waarden geschat. Veel vrije tijd stak dhr. Rooij ook in het ordenen van de ar chieven van de Ned. Herv. Kerk vanaf het jaar 1491 tot heden, een werk waarvoor hij ook van de Rijksarchivaris en de archi- Voor tapkwsliieJt, goede se n voordelige prijzen: FOTO FILM - REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER cj crj cj CU Westsua3t35 Molenweg 4 Ouddorp Telefoon 01878-1612 en 2120 Filiaal Renesse - Prinrsfiop Hogezoom 172 - Telefoon 01116-2400 - Olie gemorst i Door een defect aan een pomp stroomde in de haven van Stellendam 20 ton gas- olie. Dit gaf een onprettige geur in die omgeving. Rijkswaterstaat werd gewaar schuwd en deze zou zorg dragen dat de olie werd opgeruimd. - Diefstal Van een personenauto werd een auto jaloezie weggenomen.' De waarde van het app. was ongeveer 170, Vanuit een tuin bij een zomerbungalow werden 8 planten gestolen. De waarde van de planten was ongeveer 100 gulden. - Inbraak sportzaak In de nacht van 22 november j.l. werd er ingebroken in een sportkledingzaak op de Westdijk te Middelhamis. Via de achter zijde van de winkel, grenzende aan het Spuiplein, is men de zaak binnengeklom- men. Wat er allemaal werd ontvreemd kon nog niet met zekerheid worden vast gesteld, wel staat vast dat men een aantal sportartikelen, waaronder een aanzien lijke hoeveelheid sportschoenen ont vreemdde. - Aanrijding met gewonde Op 23 november 1985 omstreeks 17.00 uur vond op de kruising van de Lange weg met de Molendijk te Nieuwe Tonge een aanrijding plaats tussen een personen auto en een wielrijdster. De bestuurder van de personenauto, W. Ch. uit Th. reed over de Langeweg. De fietser, mevr. B. uit N. T. kwam vanaf de Molendijk en meen de voor de auto de weg nog te kunnen oversteken. Dat ging echter niet waardoor een aanrijding ontstond. De wielrijdster werd met rugklachten en een gebroken been overgebracht naar het ziekenhuis in Dirksland. Fiets en auto werden aanzien lijk beschadigd. - Doorrijden na een aanrijding Op 24 november j.l. parkeerde een in woner uit N. a.d. IJssel zijn personenauto, een Mercedes Benz, op de Burg.. Over- dorpstraat te Nieuwe Tonge. Toen hij na enige tijd bij zijn auto terugkwam bleek dat het voertuig aan de voorzijde beschadigd, was. De schade was kennelijk veroorzaakt door een ander motorvoertuig. De be stuurder van dat voertuig is na de aan rijding doorgereden. varis belast met het toezicht op de kerke lijke archieven grote waardering oogstte. Het was dan ook met instemming dat dhr. van Welsenis dhr. Rooij ervan in kennis stelde dat hem de Zilveren Ere medaille in de Orde van Oranje Nassau was toegekend. 'Nadat burg. van Welsenis hem het Ere metaal had opgespeld sprak dhr. Rooij een woord van dank voor de ontvangen Onder scheiding. Hij bevestigde dat de typo grafie een mooi vak is, maar hij was er zo verklaarde hij wat te onrustig voor geweest om daarmee te volstaan. ,,De brandweer en het ordenen van archieven zijn m'n hobby's geworden en zo is het toch nog wat geworden in m'n leven...!" liet hij weten. Dhr. Rooij krijgt het Kon. Zilver opgespeld. Helaas zijn in het nummer van j.l. vrijdag enkele storende zetfouten ge maakt. Eén ervan kwam voor in het relaas van mevr. Dieke Schipper-Vaar- zon Morel over de betekenis van de naam Bagge, zoals de fam. Blankers in Middelhamis hun huis hebben ge noemd. Mevr. Schipper herinnerde korrekt in haar copy aan Spreuken 11 vers 22 waarin wordt gezegd dat „eene schoone vrouwe die van reden afwijckt is als een gouden bagge in een verckens- snuyte". In het artikel heette het dat in Spreuken 12 22 wordt gesproken over een varkensspruyte". Excuses mevr. Schipper! Ook in het stukje raadsver- slag van de gemeente Goedereede werd een zetfout gemaakt al zou je willen dat het waar was wat er stond. De leeftijd van jongeren aan wie in Goedereede vuurwerk mag worden verkocht werd van 14 tot 18 jaar verhoogd. In het verslag werd over 18 jaar gesproken. Ten onrechte. MELISSANT Ophalen oud papier Morgen (woensdag) wordt weer oud pa pier opgehaald. Graag goed gebundeld en tijdig gereed zetten s.v.p. Voor beroep bedankt Ds. A. Vlietstra Jr'. heeft voor het op hem door de Herv. Gem. van Poortvliet uit gebrachte beroep bedankt. Aquarellen en pastels van landschappen en stillevens, van de hand van dhr. F. Heerschap, wonend te Ouddorp en leraar Nederlands aan de Pr. Mauritsschool te Middelhamis, wordert a.s. donderdag en vrijdagavond, van 19 tot 22 uur geëxpo seerd in het museum in het v.m. Raad- en Polderhuis. Er zullen ook o.a. kerststukken vanBloe- menhuis Margriet te zien zijn. S o MME L SDU K Teken, kleur of plak iets voor de Sint. Breng dat a.s. zaterdag 30 nov. mee. Twee uur op het Marktveld. Oké. W I N K E'L H A fl T De paralelweg langs de Langeweg tus sen Middelharnis-Nieuwe Tonge en ver der richting Oude Tonge is zoals be kend zal zijn aangewezen als voor rangsweg. De weg is bovendien gelegen buiten de bebouwde kom van de ge meente. Over die paralelweg gaat veel landbouwverkeer en bovendien wordt de weg intensief gebruikt door een groot aantal scholieren die in de gemeente Mid delhamis het voortgezet onderwijs volgen. Daar de weg is aangewezen als voorrangs weg en buiten de bebouwde kom is gelegen mag op de rijbaan nimmer worden ge parkeerd, met welk voertuig dan ook. De laatste tijd krijgt de politie veel klach ten over het parkeren van voertuigen op de rijbaan van die weg. Er wordt soms zo danig geparkeerd dat andere weggebrui kers in hun doorgang worden belemmerd. Tot nog toe is de polide waarschuwend opgetreden. Mede door dit bericht wil de politie nogmaals een ieder op zijn ver antwoordelijkheid wijzen. Mocht men in de toekomst toch weer overgaan tot het parkeren op de rijbaan van die weg dan loopt men het risico hiervoor een bekeu ring te krijgen. Laat het echter niet zover komen en parkeer Uw voertuig daar waar het wel is toegestaan. - Diefscal tuinset Door Rijkswaterstaat werd aangifte ge daan van diefstal van een tuinset vanaf de Grevelingendam. Door de verankering uit de grond weg te halen kon(den) de dader(s) het straatmeubilair meenemen. - Auto over de kop J.l. zaterdagavond, omstreeks 20.00 uur werd op de Grevelingendam (N 59) door een automobilist uit Middelhamis, de 55- jarige R. K.) een inhaalmanoeuvre uit gevoerd, welke een grote materiële schade tot gevolg had. Bij de inhaalmanoeuvre werd K. nl. verrast door een soort vlucht- heuveltje, waardoor hij scherp naar rechts moest sturen en vervolgens de macht over het stuur verloor. De auto begon te slin geren, ging enkele malen over de kop en kwam op de weghelft terecht welke be stemd is voor het tegemoetkomende ver keer. Daar kwam hij in botsing met een tegenligger, een personenauto bestuurd door een 61 -jarige inwoner uit Rotterdam. Er vielen geen gewonden. STAD AAN 'T HARINGVLIET- don derdag 3 uur en half 8 (H.D.) ds. J. Koster (dankdag).

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 1