Ouddorps Rode Kruis haakt in op ledenwerfaktie r De deur Gordijnen dicht geen belacliellji(e gewoonte goed jeugd- hoekje Winst Dames 3 Intermezzo Okkultisme in de Open Deur te Goedereede NOVEMBERRAADSEL 3 EXTRA RAADSEL St. Nicolaasmiddag van Oom Ko z Bladz. 2 HYPOTHEEK NODIG? makelaar tamboer bellen voor gratis computerberekening 01870-3477 g BLOEMEN BESTELLEN Bloemenhuis Korteweg bellen 1. plaats in Limburg 2. vruchtje 3. draadloze omroep 4. karwats 5. wafeltje 6. sterrenbeeld 7. kerklied 8. automerk 9. plaatsje in Noord-Holland 0. verdieping 1. scheepsuitruster. J 9 J- Briefwisseling Aktie zuinig stoken: ALLEMAAL Cursus geestelijke vorming „EILANDEN-NIEUWS VRIJDAG 22 NOVEMBER 1985 Onder hetmotto vanEen best besluit; lid worden van het Rode Kruis, wil afdeling Ouddorp inhaken op de landelijke leden werfaktie welke gehouden wordt vanaf 18 nov. tot begin december 1985. Bij deze huis-aan-huis aktie zullen alle bewoners worden benaderd, met de vraag of ze lid willen worden van het Rode Kruis, zodat het Rode Kruis ook namens u kan blijven helpen. De vier hulpterreinen van liet Rode Kruis Hulp waar en wanneer maar nodig is. In binnen- en buitenland. Tot in de verste uithoeken van de wereld. Bij oorlogsge weld, natuurrampen en in allerlei nood situaties. Hulp in de ruimste zin. Ook aan zieken, bejaarden en gehandicapten. Zon der onderscheid des persoons. En zonder politieke kleur of voorkeur. Ziedaar in het kort de aktiviteiten van het Rode Kruis. Een enorm werkveld dat is onder te ver delen in de volgende vier hulpterreinen: 1. eerste hulpverlening bij rampen in eigen land; 2. internationale hulpverlening bij ram pen en konfllkten; 3. medische dienstverlening; 4. welzijnsaktiviteiten. Hoe meer leden, hoe meer hulp De doelstelling van het Rode Kruis is even duidelijk als indringend: mensen in nood helpen. Niemand uitgezonderd. Overal op de aarde. Vanzelfsprekend brengt deze wereldwijde hulpverlening heel veel taken met zich mee. Taken die alleen uitvoerbaar zijn met een zo breed mogelijk draagvlak in de Nederlandse samenleving. Afkomstig uit alle lagen van de bevolking. Daarom vormen onze leden met recht de basis van waaruit de hulp verlening van het Rode Kruis kan plaats vinden. Dus: hoe meer leden, hoe meer hulp. Zo simpel ligt dat. Het grote doel; 2 miljoen Nederlandse leden Het Rode Kruis telde op 1 januari om precies te zijn 1.035.028 leden in ons land. De hoogte van het jaarlijkse kontri- butiebedrag wordt door deze mensen zelf bepaald. De één betaalt wat meer, de ander wat minder. Dit aantal van ruim 1 miljoen leden is de laatste jaren vrij kon- stant gebleven. Wil het Rode Kruis echter zijn doelstelling „het helpen van mensen in nood, wie of waar ook ter wereld" blijven waarmaken, dan zullen in elke geval de financiële middelen daarvoor aanwezig moeten zijn. Logisch. Vandaar dit grote doel: van één naar twee miljoen leden! Ambitieus, dit streven? Inderdaad ja, maar beslist niet onhaalbaar. Want Ne derlanders hebben hart voor hulp. Die laten de medemens nooit of te nimmer in de kou staan. Er is nog zo veel te doen. Help mee, wordt ook lid Zoals al werd gezegd, is de steun van de leden onmisbaar bij de uitvoering van het grote aantal nationale en internationale hulptaken. Het Rode Kruis durft dan ook met een gerust hart dit dringende verzoek aan u te doen: wordt óók lid. Er is nog veel te doen aan hulpverlening. Nog steeds sterven dagelijks tienduizenden mannen, vrouwen en kinderen van honger of aan de gevolgen van een brute, zinloze oorlog. Natuurrampen eisen honderdduizenden slachtoffers. Nog altijs massa's zieken, invaliden, bejaarden en eenzamen, on mogelijk zonder hulp. Help mee. Het is het waard. Duidelijk voorlichting over alle aktiviteiten Geen geheimzinnig gedoe, maar volle dige openheid. Het Rode Kruis geeft zijn leden op verschillende manieren voorlich ting over alle aktiviteiten. Legt tevens verantwoording af over de financiële be stedingen. Via radio en televisie. In dag en nieuwsbladen. Op de jaarlijkse alge mene ledenvergadering. Zo blijft u als lid uitstekend op de hoogte van de gang van zaken bij het Rode Kruis. Het besluit van cfe dag: de antwoordkaart invullen Goed, u weet nu zo ongeveer wat het Rode Kruis doet. En hoe hard u daarbij nodig bent. Het invullen van de antwoord kaart is dan ook het besluit van de dag. Met uw lidmaatschap helpt u daadwerke lijk mee aan de vele hulpverleningsakti- viteiten en geeft u het Rode Kruis een bredere basis. U bepaalt zelf het kontri- butiebedrag. Pen al bij de hand? Bedankt! OUDE TONGE De plaatselijke Commissie Welzijns werk te Oude Tonge organiseert op 4 december 1985 een Sint Nicolaasmiddag. Deze Sint Nicolaasbijeenkomst zal wor den opgevuld met Bingo met daaraan verbonden leuke prijzen. Tevens zal u koffie of thee worden aan geboden met versnapering. Deze middag is kosteloos. De Sint Nicolaasmiddag wordt gehou den in het Dienstencentrum, Bernhard- straat 27 te Oude Tonge. Aanvang: 14.00 uur. Zij die beslist vervoer nodig hebben kunnen dat telefonisch doorgeven op nummer 01874-1344 tijdens kantooruren. Voor een goede organisatie moet u zich wel laten inschrijven, dit kan op boven genoemd nummer. Deze middag is toegankelijk voor per sonen vanaf 60 jaar en ouder. Wij wenzen u een prettige middag toe. dan Zandpad 68. Wliddelharnis Telefoon 01870 2328 Heeft u nog vragen? Uw plaatselijke Rode Kruis afd. Oud dorp beantwoord ze graag. Is iets u nog niet helemaal duidelijk? Hebt u nog vragen? Neem even kontakt op met het Rode Kruis in uw woonplaats. U hoort dan alles wat u weten wilt. De telefoonnummers zijn 1885 of 1203. Schriftelijk kunt u terecht via Het Rode Kruis afd. Ouddorp, p/a Bokweg 10, 3253 AB Ouddorp. U krijgt per kerende post uw antwoord op uw vragen. Hallo jongens en meisjes, we zullen maar weer met de deur in huis vallen. We hebben wel volop tijd, maar er is zo'n achterstand gekomen, dat we moe ten proberen dit in te halen. Daarom be ginnen we maar rechtstreeks met het nieuwe raadsel. Hier nog een nieuwe foto van Els Vroegindewey, die 15 november jarig is geweest. De eerder geplaatste foto was verouderd. X 1. zoon van Aaron (Num. 3) X 2. graansoort (Ex. 9) X 3. één der kleine profeten X 4. koning van Israël X 5. zuster van Tubal-Kaïn (Gen. 4) X 6. vader van Mozes X 7. tot hier sloeg Jozua de Amorieten (Joz. 10) X 8. onderkoning van Egypte X 9. voedsel (Gen. 1) X 10. broer van David 1 Sam. 16) X 11. zoon van Gad (Gen. 46) X 12. geboorteplaats van d.e moeder van Amon (2 Kon. 21) X 13. moeder van koning Josafat 1Kron. 22) Op de kruisjes van boven naar beneden, de woorden die koning Saul tot David sprak, toen hij de reus ging bevechten. Woorden vertikaal invullen. Bij juiste in vulling op de bovenste en op de onderste balk, horizontaal, een beroep (twee be roepen dus). /a ff Tergend langzaam gaan de uren In de stille ziekenzaal Hulpeloos maar kalm berustend Met een wilskracht als van staal De ogen zoeken en zij dwalen Langs het sombere interieur Tot zij plotseling blijven rusten Op de wonderlijke deur. Tergend langzaam gaan de dagen. Als een kwelling als een straf. Wij weten van de buitenwereld En van geen dag of datum af Bezoekuur heeft zich aangekondigd Op alle wangen komt weer kleur En bij toverslag gaan d'ogen Weer nieuwsgierig naar de deur. Tergend langzaam gaan de nachten Woelend, worstelend voorbij Strak en werkloos achterover Even steunend op mijn zij Bij het krieken van de morgen Komt er leven komt er fleur Gelukkig daar verschijnt de zuster Steeds weer door diezelfde deur. O deur gij pleister op de wonde We zijn heel blij dat gij bestaat Voor hen die mijn genezing zoeken Maar ook voor hen die u verlaat Als eens de dag is aangebroken Dat 'k weer hersteld ben heerlijk thuis Zal ik in stilte vaak gedenken Aan de zaaldeur van het ziekenhuis. Christine Hoogesteger - 's Gravenpolder: Jij hebt weleens last van verveling Chris tine; dan heb je weinig werk. Oom Ko verveelt zich nooit, en die is de hele dag thuis. Je moet werk zoeken. Als je op de EHBO gaat, zou je die tijd datje niet weet wat te doen steeds verbanden kunnen leggen. Met de trein reizen is inderdaad iets aparts. Ik kan met niet heugen een treinreis gemaakt te hebben Christine! André Kastelein - Zeist: De herfstvakantie is weer al lang achter de rug André, nu ben je zo weer aan de Kerst vakantie toe. Fijn dat je wat kan ver dienen, want een nieuwe brommer kost een aardige duit. Inderdaad een hele over gang van het boerenbedrijf naar een win kel. Als hetmaardraaien wil André; en als het je zin is!! Opa moet heel wat mee maken zeg. Jaqueline Funcke - Nieuw Zeeland: Je hebt een fijne verjaardag gehad zeg. Het is daar bij jullie al net zo als bij ons. En nog wat feestjes in het vooruitzicht. Het kan niet op Jaqueline! Ja, als die Abel Tasman er niet was geweest had jij niet in Nieuw Zeeland gewoond. Misschien had een ander het dan wel ontdekt. Als je mij je geboortedatum eens volledig schrijft mag je ook de verjaardag van oom Ko uit rekenen. Je hebt me niet geschreven in welk jaar je geboren bent! Of ik ben vergeten het te noteren. Er is wat afgelachen toen aan het begin van de jaren zeventig de toenmalige minister van Economische Zaken de heer Lubbers, ons opriep de gordijnen 's avonds dicht te doen. Toch is er intussen veel veranderd. Toen deed bijna niemand de gordijnen dicht. Nu worden in meer dan de helft van alle huizen 's avonds de gordijnen gesloten. Winkeliers van gordijnstoffen doen al jaren goede zaken, vooral in de zwaar dere kwaliteiten. En veel mensen zijn overtuigd geraakt van het nut van dikke, dichte gordijnen: ze kunnen u vele tientallen kubieke meters gas per jaar helpen besparen. Er zijn verschillende manieren om goed gebruik te maken van gordijnen. Het gaat er in elk geval om, dat tussen de dichte gordijnen en de ruit een stilstaande luchtlaag ontstaat, die in feite als isolerende laag werkt. Staat er onder het raam een radiator, dan moet u er dus voor zorgen dat de warmte van die radiator niet langs de koude ruit kan strijken. Dat is te voor- AKTIE ZOISIG STOKEN Be tabel voor de week van ff *in nove/n&er ftfSS weergegevens Valkenburg ZH berekeningsmodel GE Sen Haag gelijk open als de zon lekker schijnt. Want daarmee haalt u weer een hele boel gratis warmte naar binnen. Tegenwoordig wordt ook veel reclame gemaakt voor rolluiken. Die kunnen uiteraard bijdragen tot energiebespa ring. Maar denk er wel aan dat u de hoge aanschafkosten pas na een hele lange tijd hebt terugverdiend. Alléén rolluiken aanschaffen vanwege de energiebesparing levert niet genoeg op. Dan zin dikke gordijnen vrijwel net zo goed, maar stukken goedkoper. Rolluiken geven echter ook beveiliging tegen inbraak en dat alles bij elkaar kan toch een reden zijn om ze aan te schaffen. Tenslotte nog iets over de inrichting van uw woonkamer. Zorg ervoor dat in de winter niemand met zijn rug naar de ramen hoeft te zitten, want het glas oppervlak geeft fiink wat kou af Ook al staat de verwarming aan. Bij dubbel glas is dit effect veel minder. Zet bovendien geen meubels voorde radia tor. Die verhinderen dan dat de warm te rechtstreeks de kamer in kan. Met een beetje aandacht voor kleinigheden kunt u óók besparen. E M.G.O. komen door een brede vensterbank aan te brengen en de gordijnen daar precies op te laten vallen. U kunt ook vloer- lange gordijnen nemen, maar die moet u dan wel achter de radiator langs draperen. Heeft u vitrage, doe die dan ook "s avonds dicht. Want alle beetjes hel pen. Maar doe ze overdag zoveel mo- A ^P^ m N.V. ENERGIE MAATSCHAPPIJ GOEREE - OVERFLAKKEE Postbus 5 3240 AA MIDDELHARNIS Hoflaan44 Tel 01870-2244 heel voorzichtig pal<l<en ze alle glazen in heel handig halen ze die grote antieke kast uit elkaar heel gemakkelijk nemen ze de vloerbedekking op heel rustig vervoeren ze de piano heel behendig nemen ze de moeidikste bochten in de gangen heel erg goed die jongens van flakkee expresse flakkee expresse 01870-2188 middelharnis 01883-20016 hellevoetsluis 01110-3163 zierikzee Remco Funcke - Nieuw Zeeland: Met je oom gaat het weer een beetje, maar het is geen weer om er eens uit te gaan. Een beetje voorzichtig aan hé. Hoe is het nu met je broertje Remco? Het valt niet mee voor zo'n klein kereltje hé. Dat was wel een verrassing Remco om een vlieg tuig te krijgen. Leuk speelgoed hoor. Met de vlieger liep het niet zo best af. Kijk maar uit met je vliegtuig. Rudolf Verkerke - Nieuwe Tonge: Heb jij even een goede verjaardag gehad Rudolf Met zo'n trein kun je fijn spelen. Ook nog een hoop spulletjes erbij. Ja, er is heel wat te koop van Lego. Wel duur, maar wel goed. Nu nog zo'n hond als Snuf zeg, kan je mee gaan spoorzoeken. Maar die geven ze ook niet weg, en een hond blijft geld kosten hoor. Andrea van Zielst - Texas: Dat is niet zo mooi watje me daar schrijft Andrea. Het kan natuurlijk meevallen. Maar het blijft oppassen. Jullie hebben dus ook veel regen gehad; hier is het nu behoorlijk koud. Het heeft ook wat ge vroren. Je gaat dus met orgelles goed vooruit? Goed blijven studeren hoor! En heb je al een ander poesje? Co Melissant - Nieuwe Tonge: Jij helpt dus je vader al in de winkel; maar goed je best doen, ga je straks je vaders plaats innemen Co. Dat zijn gevaarten hé, die caissons. Die hebben ze daar gebruikt om dat stroomgat te dichten. Maar dat weetje wel, want dat heeft je vader je wel verteld. Het is wel ontspannend en gezond om zo door de polders te rijden. Leer je veel van Co. Martha Vroegindewey - Ochten: Met oom Ko gaat het zo'n beetje, maar met jullie gaat het gelukkig goed volgens je brief. Oom kent het boekje niet Martha; er zijn twee delen van? Welke schrijver is het? Dat zal best een fijne herfstvakantie zijn geweest, jaarmarkt, winkelweek en spaarweek. Het lijkt me echter wel een dure week geweest te zijn. Of is dat mee gevallen? Els Vroegindewey - Ochten: Jij dacht natuurlijk heeft oom Ko weer die oude foto laten afdrukken. Dat komt door mijn ziek zijn Els, zodoende had ik je brief te laat. Maar we zullen nog een afdruk laten maken, dan is dat ook weer hersteld. Je brief gaat eerst naar Eilanden-Nieuws, en als er niets tussenkomt, krijgt oom Ko dinsdags die brieven. Komt je brief b.v. 's woensdags op kantoor, dan blijft die daar een week. Gesnopen? Rudolf Verkerke wil allen die hem een kaart stuurden voor zijn verjaardag, daar voor hartelijk bedanken. Ook hartelijk dank van Jaqueline Funcke aan alle puzze laars, maar ook de „niet-puzzelaars" die haar een kaart stuurden, hartelijk dank. Door de omstandigheden had oom Ko vergeten te zeggen dat het inzenden was. Gelukkig hebben de meesten het toch ge daan. Dit is dan voor hen die de oktober- oplossingen nog niet instuurden. Allemaal de groeten van OOM KO Dames 3 heeft zaterdag van Vovero uit Rozenburg gewonnen. Het was een moei lijke wedstrijd, maar liep voorspoedig af voor de Dames van Intermezzo. De eerste set had men duidelijk de tijd nodig om erin te komen en om aan het systeem te wennen. Het zat de Dames de eerste set niet echt mee, want in deze set ging een speelster van Intermezzo door haar enkel. Op dat moment was Dames 4, die met z'n zevenen waren begonnen, nog maar met hun zessen. Het beloofde dus een zware wedstrijd te worden, want tot over maat van ramp werd ook nog de eerste set verloren. Maar de Dames lieten zichzelf niet ken nen en kreeg de smaak te pakken en raakte de tegenpartij wat in de war. Vanaf dat moment liep de wedstrijd als een trein en de volgende drie sets werden ruim gewonnen. Het tamelijk moeilijke systeem wordt de Dames steeds duidelijker, waardoor de Dames aanzienlijker steeds beter gaan spelen. Succes gewenst de volgende wed strijd!!! De apdere uitslagen zijn als volgt: Vierpolders - Mini Meisjes3-0 SV Kwiek - Meisjes B22-2 Rowido - Meisjes A20-3 Vovero - Jongens C3-1 Apollo - Heren 21-3 Vovero 2 - Heren 33-0 Vovero - Jongens B 1-3 DAC - Dames 13-1 Vovero - Dames 43-0 Vovero 5 - Dames 60-3 Vovero - Heren 43-0 Het programma voor volgende week is als volgt: 10.00 uur Meisjes C - Vovero 10.00 uur Meisjes B2 - v/Quick 10.00 uur Meisjes Al - Rowido 11.00 uur Meisjes B1 - sv Kwiek 11.00 uur Heren 2 - Kangoeroes 11.00 uur Jongens C - Vovero 12.30 uur Dames 2 - Gauwe Ouwen 12.30 uur Dames 6 - Geervliet 3 12.30 uur Heren 3 - Kangoeroes 2 12.30 uur Hereti 4 - YUM 2 14.00 uur Dames 4 - YUM 3 14.00 uur Heren 1 - YUM 14.00 uur Dames 1 -Amsterdam/B Komt allen kijken! Op D.V. maandag 25 november hoopt ds. H. Visser uit Woudenberg een inlei ding te houden over het onderwerp „Sig nalen van de eindtijd". De cursisten worden hartelijk uitgeno digd om de avond bij te wonen. Aanvang 19.45 uur. Plaats: Hervormd verenigings gebouw „De Hoeksteen", Ring te Mid delharnis. STELLENDAM Hout- en Bouwbond CNV Inlevering Kerst van RBS op 25 novem ber om 18.30 uur tot 21.00 uur bij E. van Oostenbrugge, Langeweg 72 te Stellen- dam. Op velerlei manieren worden wij met allerhande okkulte zaken gekonfronteerd. Horoskopen in de krant en in tijdschriften; dierenriemtekens om je nek; geneeskrach tige stenen in je zak; wanneer iemand zoek is geraakt of wanneer een misdrijf is gepleegd wordt de hulp van een helder ziende ingeroepen. Veronica start zelfs een programma over magnetisme op de t.v. Het zijn maar enkele van de vele voorbeelden waaraan je kunt zien dat het okkultisme in velerlei vorm springlevend is. Er zijn zelfs mensen die over genees krachtige gaven beschikken en menen dat zij die van God hebben gehad om de medemens hiermee tegemoet te treden. Op het eerste gezicht klinkt het heel aannemelijk. De vraag is wel of het zo gezien mag worden wanneer we kijken wat de Bijbel ons hierover te vertellen heeft. In feite weten wij er niet altijd goed raad mee. Wat is nu okkultisme, wat moet er wor den verstaan onder spiritualisme of mag netisme, wat is nu het verschil tussen witte en zwarte magie. Velen van ons zijn in middels op de hoogte van de zogenaamde bmkeermuziek, die alles met onze ge- dachtenbeïnvloeding te maken heeft. Hoe komt het dat de aanhang van de Satans kerk in Nederland groeit? Op zaterdag 23 november a.s. hopen wij op vele vragen een antwoord te krijgen. Dhr. JL. van B aaren hoopt ons die avond meer te vertellen over de ware bedoe lingen van dergelijke praktijken. Dhr. vna Baaren is verbonden als direkteur aan de Stichting Moria. Deze Stichting stelt zich ten doel vooral te waarschuwen tegen allerlei gevaren van deze tijd zodat die tijdig worden onderkend. In één van de brochures die de Stichting Moria uitgeeft staat o.a. dat Satan's grote kracht de onherkenbaarheid is. Veel van de informatieverstrekkende maar vooral waarschuwende brochures zijn aanwezig op de uitgebreide boekentafel. Voor en kele luttele guldens kan men zich volledig laten informeren. Het bekende gezegde dat „Een gewaar schuwd mens voor twee telt" gaat hier zeker op! Jongeren van 16 jaar en ouder zijn van harte welkom in het verenigingsgebouw „De Ark" te Goedereede. Zaal open 19.30 uur. Aanvang programma 20.00 uur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 6