Politieberichten Taaie Transport b.v. bevindt zich wél op nieuwe stek Raad Middelliarnls sctirild van de prijs van een muur: 45.000- Geslaagd concert „Excelsiar"-Dirksland Oostflakkee Voor beroep bedankt Grote Klubaktie fl anuSemoH Sempre naar concours Aktie Zuid-Soedan hard tegengevallen De Rarekiek exposeert in het Diekhuus Rommelmarkt Steilendam Bommeldinrien in Schouwen- uuiveiandse gemeentehuizen Afscheid en kennismaking artsen-echtparen 58e Jaargang No. 5446 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 33 cent per mm. Bij contract speciaal tarief Ooitgensplaat-Achthuizen- Langstraat e.o. tryiii*'!* HUIS VERKOPEN? makelaar tamboer bellen vóór deskundige bemiddeling [=3 01870-3477 DD Middelhamis: De vlag gehesen DINSDAG 12 NOVEMBER 1985 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELKARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, SoiTimelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Op vrijdag 8 november j.l. heeft het Gemengd Koor „Excelsior" uit Dirks- land weer haar jaarlijkse winteruitvoering gegeven in het verenigingsgebouw „de Schakel". Na de opening door de voor zitter werd het programma aangekondigd door lady-speaker Giela de Jong. „Excelsior" o.l.v. dhr. Gebben en pia nist dhr. E. Luijnenburg opende de avond met „Maruschka" en het „Osterchor" uit de opera „Cavalleria rusticana" met so praansoliste Anja Blok. Daarna trad op de Neutrale Gemengde Zangvereniging „Crescendo" uit Puttershoek o.l.v. dhr. A. den Broeder. Het koor zong o.a. Lon donderry Ari en het Soü Deo Gloria van Hendrik Altink. Als laatste koor voor de pauze trad op de Gemengd Zangvereni ging „Advendo" uit Ooltgensplaat o.l.v. dhr. C.C. van den Heuvel. Het koor zong een vijftal werken die zeer zuiver en goed gezongen werden. Na de pauze trad de close-harmony groep op van „Excelsior" met het „Yesterday" en „People" van Anita Kerr. „Excelsior" zong vervolgens nog een selectie uit de operette „lm weissenRössl" van Robert Stolz. Dit werk werd goed ten gehore gebracht zeer zeker dankzij de solisten van het koor. Zeer ritmisch werd gezongen het „I'd like to teach the world to sing" dankzij de drumsolo van Leen de Rooy. Ook de andere koren vervolgden met hun programma zoals het Zigeuner koor. Sag beim Adschied leise Servus, Holland en het Lied der Berge. Tot slot was er nog traditiegetrouw een gezamenlijk optreden van de koren met het ,,Ambrosianischer Lobgesang" en het „Slavenkoor". Na afloop was er nog een gezellig samenzijn met het Trio Mengel moes. Excelsior" mag terugzien op een ge slaagd concert. Op woensdag 11 decem ber geeft het koor in samenwerking met de muziekvereniging „Amicitia" uit Dirks- land weer een gezamenlijk kerstconcert in het ver.geb. ,,De Schakel". Medewerking hieraan wordt verleend door het kinder- ivOUl' ,,uc i^ciitcKiUKjcS Uit ivicilSSaiil o.l.v. Jaap Zuidgeest. Fanfare-Orkest ,,De Hoop" organiseert een grote rommelmarkt met diverse at- trakties in het Haegse Huus te Stellen- dam. Openingstijden: vrijdag 15 november a.s. vanaf 19.00 uur en zaterdag 16 novem ber a.s. vanaf 9.00 uur v.m. Komt u vooral eens kijken! Toegang gratis. - Rommel op wegdek In de nacht van zaterdag op zondag bleek er op een aantal plaatsen op de N 59 een aantal stukken steen te liggen waardoor 4 voertuigen aanzienlijke schade bekwa men. De herkomst van de stukken steen is niet bekend geworden. Daar in Numans- dorp eveneens een aantal van dit soort gevallen is voorgekomen, wordt automo bilisten aangeraden om met name in de avonduren attent te wezen. - Inbraak in winkelwagen In het afgelopen weekend werd ingebro ken in een in Oude Tonge geparkeerd staande winkelwagen. Na verbreking van de deur werden een aantal pakken koffie en een aantal flessen drank weggenomen. Schade ca. 850,—. MIDDELHARNIS Ds. E. Venema predikant van de Ger. Gemeente te Middelburg-Centrum, heeft voor het op hem door de Ger. Gemeente van Middelhamis uitgebrachte beroep be dankt. STEILENDAM Zwemclub „Df Stelle" maakt bekend dat er op de door laar verkochte loten één prijs is gevallen. DEze prijs van 25,is gevallen op nummer 25/226"73. De houder van het lot met dit numn.er wordt verzocht kon- takt op te nemen met W. J. Hansen, Narcissenpad 44 te Steilendam, tel. 01879- 1027. De 6 gemeentehuizen op Schouwen- Duiveland zijn vrijdagmorgen van even na 8 uur tot even 10 uur gesloten geweest. De politie stelde in die tijd een onderzoek in naar de aanwezigheid van een bom in elk van de gemeentehuizen. Op een 3 tal gemeentehuizen was een telefonische melding gekomen dat in elk van de 6 gemeentehuizen een bom zou zijn geplaatst. Het personeel had daardoor 2 uur vrij en wachtte in andere gebouwen de uitslag van het politie-onderzoek af Er werd niets gevonden. Zoals reeds is bekend zal op zaterdag 16 november a.s. in het Verenigingsgebouw „'t Centrum" te Ooltgensplaat des nam. van 3 tot 5 uur gelegenheid zijn om af scheid te nemen van het artsen-echtpaar Kramers-van den Dorpe mét hun gezin. Gelijktijdig bestaat de gelegenheid om met hun opvolgers, het artsen-echtpaar Nijhof-de Morée en hun kleutertweeling kennis te maken. Op deze receptie, waar iedereen hartelijk welkom is zal aan de heer en mevrouw Kramers een afscheids cadeau worden aangeboden. Het schei dende echtpaar wil gaarne de opvolgers aan u voorstellen. Tevens kan ook af scheid worden genomen van de assistent waarnemer mevrouw dr. F. W. A. Veul. Voof topkwaliteit, goede st en voordelige prijzen FOTO-FILM HEPORTAGE-VIDEO-COMPUTER CZI C=l CZ> en CJ CZ3 tJ [U Wesatraat35 Molenweg 4 Ouddorp - Teleloon 01878 1612 en 2120 FiliaaLRenesse Printstiop Hogezoon' 172 - Telefoon 01116-2400 Zaterdag 16 november hoopt de Konin klijke Fanfare „Sempre Crescendo" deel te nemen aan de nationale KNP muziek- wedstrijden in het theater 's Spant in Bussum. Op vrijdag 15 november is ieder in de gelegenheid de Generale repetitie te be zoeken. Deze wordt gehouden in ,,De Notenkraker", Juliana van Stolberglaan 17a. De aanvang is 19.30 uur en de toe gang is gratis. Het eerste werk dat wordt uitgevoerd is de Concert Prelude van Philip Spark. Gustave de Roeck, een Belgische compo nist, schreef het verplichte werk Epami- nondas. Een dramatische ouverture die zeker het beluisteren waard is. Het derde werk het keuze werk is de Second Suite For Brass Band van de Engelse componist Gordon Jacob voor fanfare bewerkt door Jack Ham. Het is ook mogelijk de wedstrijden in Bussum bij te wonen. Inlichtingen over deze concertreis bij de penningmeester van Sempre Crescendo", tel. 01870 - 4887. De raad van Middelhamis is in de donderdagavond gehouden ver gadering behoorlijk zo niet onbehoorlijk geschrokken van de prijs van een muur die op kosten van de gemeente zal moeten worden aan gebracht tegen het pand Zuiddijk 2 te Nieuwe Tonge. De te bedekken gevel kwam er kaaltjes bij te staan toen de gemeente aldaar de oude werkplaats en woning van Breston tegen de grond liet halen. De binnenscheidingsmuur is met het verdwijnen van dat naastgelegen pand buiten muur geworden waarom een nieuwe buitenmuur zal dienen te worden aangebracht. De kosten daarvan worden geraamd op maar liefst vijfenveertig duizend gulden. De raad schrok zich een hoedje: „als één muur al 45.000,kost, wat moet dan de prijs van een heel huis wel zijn?" was een verbaasde reactie van mevr. van Eck-Knape, waarop dhr. Rijvers haar bijviel met de vraag of er inplaats van bouwstenen misschien edelstenen zullen worden gebruikt? Wethouder J. Th. M. Jacobs vond het zelf ook een kapitaal bedrag maar hij had tenminste de verklaring gereed waarnaar de raad zo hunkerde, welnu. De kale bouwprijs is berekend op 29.000,met inbegrip van de moeilijkheidsgraad die de bouwers wacht omdat de bestaande muur lelijk uit het lood staat. De 29.000,dienen te worden vermeerderd met 4000,onvoorzien, 6335,BTW en.... 5001, directiekosten! ,,Er zijn dus termen aanwezig om tot het genoemde totaalbedrag te komen", verklaarde dhr. Jacobs wat timide. Dhr. v.d. Ketterij (SGP) vond ook wel dat de kosten de pan uitrijzen, ,,maar", zei hij: ,,dat is ook het geval met de kosten van die heren die wel eens dag naar de gemeente komen". De raad besloot dat de muur er toch maar moet komen waarop de voorzitter een excursie in het vooruitzicht stelde als het kapitale ding er eenmaal staat. Ingezonden: Had er in het eilanden nieuws van dins dag 29 oktober niet beter kunnen staan ,,Alle gevers hartelijk dank voor de door u bijeengebrachte 30.897,57 ten behoeve van de aktie Zuid-Soedan?" of„Goe- ree Overflakkee bracht 30.897,57 op voor vluchtelingen in Zuid-Soedan?" Dan zouden alle gevers/geefsters aan deze aktie goed geïnformeerd zijn geweest over het door hen bijeen gebrachte bedrag. Maar nu moeten ze wel het idee gekregen hebben dat het maar om een fooi ging en velen zullen dit ervaren als een klap in hun gezicht. Het was hard tegengevallen vol gens het artikel. Mag en moet men juist niet enorm blij en dankbaar zijn voor elke cent die men ontvangen heeft? Moet men niet ontzettend dankbaar zijn dat er toch nog zovelen zijn geweest die nog echte nood wilden lenigen, en iets van Gods heerlijkheid werkelijkheid wilden laten worden? Hoe kan men dan teleurgestelt zijn? Goed, men heeft het streefbedrag niet gehaalt, maar hoe vaak in ons eigen leven beantwoorden we ook niet aan de eisen die we ons in het vooruitzicht heb ben gesteld? Het artikel gaat verder met „de vluchte- üngen in Soedan zullen moeten worden teleurgesteld". Waarom zo vraag ik mij af of is het zo dat deze mensen al voor dat de aktie begon een koe met gouden horens is belooft? Zou juist een vluchteling juist niet erg blij zijn, juist voor welke hulp dan ook? Of waaruit deze hulp dan ook be staan mocht? Juist hij of zij die hebben moeten achterlaten al wat hun dierbaar was, zouden juist zij teleurgesteld zijn met een gift van 30.897,57? Ik kan het me niet voorstellen. Maar mocht het dan toch zo wezen afgaande op het artikel dan zou ik niet van vluchtelingen willen spreken, maar van Of was het de schrijver van dit artikel zelf die om bepaalde redenen teleurgesteld was, en dit dus dan maar botvierde op de grote massa? Gerrit Tabak. Dorpsweg 8, Ouddorp Voor één middag en avond hebben alle motoren van Taaie Transport b.v. te Middelhamis gezwegen en heeft er het geroezemoes van een goed beklant horecabedrijf geheerst. Dat gebeurde j.l. zaterdagmiddag tg. v. de feestelijke opening van het nieuwe bedrijfscomplex aan de Huygens, op het industrieterrein Oostplaat te Middelhamis. Honderden genodigden maakten met vader (J. J.) en zoons (Rien en Jaap) het feestelijke gebeuren mee, waarin ook werd teruggedacht aan het moment waarop vader Taaie bijna een halve eeuw geleden z'n eerste Fordje de sporen gaf. De zoons bouwden het bedrijf verder uit en zaterdagmiddag was er het voorlopige hoogtepunt: de opening van het nieuwe transport- en overslagbedrijf.! Best iets om trots op te zijn en dat waren Voorts werd gesproken door dhr. van ze ook, de Taales. Zó trots zelfs dat ze om fjg gemeente een handje te helpen" aan de gem. richtingwijzers hun naam bordjes hebben bevestigd. Zaterdagmid dag hoefde dat nauwelijks omdat het be drijf van verre werd gemarkeerd door tientallen vlaggen die in de harde wind best wilden wapperen en dat leek symbo lisch voor het bedrijf dat best vooruit wil. Eén vlag, met de gestileerde T's van het bedrijf werd daar later nog aan toege voegd, gehesen door drs. J. van Ede, alg. secretaris van de PCB, de Prot. Chr, Bond van Wegvervoerders. Na hartelijk verwelkomd te zijn door mevr. Katy Taaie, die kwistig met compli menten strooide jegens alle bij de bouw betrokkenen, waarin ze de bouwers als „kunstenaars" verhief stond een rij van sprekers gereed om van hun instemming met de goede gang van zaken in het bedrijf te doen blijken. Dat deed architect Vroeg- indeweij, die mede namens hoofd- en onderaannemers dankte voor de ontvan gen opdracht en daaraan de terechte con statering koppelde dat de flakkeese bouw wereld ook grote werken best wel klaren kan. Hoofdaannemer was de fa. C. Boeter Zn. Vader J. J. Taaie dacht in zijn geluk wens, hoe kon het ook anders, aan de tijd terug waarin hij, in 1937, het bedrijf was begonnen. Ook de rol die wijlen mevr. Taaie daarin heeft vervuld werd deze gedenkwaardige middag niet vergeten en dhr. Taaie herinnerde met instemming aan haar uitgangspunt dat aan 's Heeren zegen alles is gelegen. Die wenste dhr. Taaie zijn zoons ook voor de toekomst toe. ,,Ik hoop het verdere verloop als zeer belangstellend toeschouwer te blijven vol gen", liet dhr. Taaie weten. Het is al weer een jaar geleden dat fotoclub De Rarekiek een grote expositie had in Middelhamis. Dat was in de voor malige toonzaal van de Emgo op het Zandpad, die enkele duizenden belang stellenden trok, vooral dank zij de bra derie. In juni van dit jaar was er een tentoon stelling in het Diekhuus die niet veel publiciteit heeft gehad maar wel positief ontvangen is. Vandaar deze maand een tweede tentoonstelling van ongeveer 40 foto's en een continupresentatie van een tachtigtal dia's. De teritoonstelling wordt aanstaande zaterdagmiddag om vier uur geopend en is te bezichtigen tot en met zaterdag 23 november tijdens de openings uren van het Diekhuus. Clubavonden november Er zijn nog twee clubavonden van de fotoclub deze maand en wel op 15 en 29 november. Kerkstraat 7, Sommelsdijk, aanvang 20.30 uur. Stekelenburg die, in de Molenweg garage Taaie bijna 25 jaar als aoede buur had gehad, voorts door een van de onder nemers, dhr. Marien Taaie die de woor den van zijn vader graag onderschreef en van zijn dankbaarheid jegens God voor het welslagen van het bedrijf getuigenis gaf Volgende spreker was dhr. van Die ren Sr. wiens bedrijf de fa. Esselink, al bijna veertig jaar van de diensten van transportbedrijf Taaie gebruik maakt. In een prima harmonie, zo liet dhr. van Dieren blijken: ,,want nooit hebben we woorden gehad!" Temeer daarom speet het dhr. van Dieren dat de persoonlijke contacten afnemen naarmate de bedrijven uitgroeien. Spr. besloot met de wens dat de heren Taaie zegen op hun werk zullen ontvangen. Voor het kantoor bood hij hen een prachtig tegeltableau aan. De gevoelens van de werknemers wer den vertolkt door chauffeur Han Fun, naar zijn mededeling al een kleine dertig jaar" aan het bedrijf verbonden en hij vond het heel plezierig nu met de anderen te mogen werken in een omgeving die van alle gemakken is voorzien. Hij bood de directie een geschenk onder couvert aan. Een prachtige luchtfoto waarop het nieu we bedrijf al is afgebeeld werd vervolgens ontvangen uit handen van burg. van Wel- senis. Spr. gaf de heren Taaie de wens mee dat ze in alle en zeker ook in econo misch opzicht de wind mee mogen hebben. Ook het gemeentebestuur is bijzonder in genomen met de bijzondere fraaie vesti ging van nu al het derde transportbedrijf op het industrieterrein, terwijl de vestiging van een vierde aanstaande lijkt te zijn. Uit het feit dat de transportsector sterk ver tegenwoordigd is in de gemeente Middel- harnis trok burg. van Welsenis de con clusie dat de vestiging van een douane post toch zeker op z'n plaats zou zijn. De transporteurs die bij b.v. overslag nu moe ten wachten op douanemensen uit Zee land zouden daar bijzonder mee geholpen zijn. Dhr. van Ede hijst de vlag. Alvorens dhr. van Ede aan zijn openings toespraak begon werd hem eerst de eer vergund buiten, op het terrein, de bedrijfs- vlag te hijsen. De vlag werd aangedragen door de zoons van de ondernemers Rien en Jaap, de derde generatie van wie men veronderstelt dat ze t.z.t. het bedrijf voort zullen zetten in een harmonie zoals die nu tussen de beide broers aanwezig is. Dhr. van Ede verzekerde overigens de oiticieie opening zeer van harie Le vei- richten, temeer omdat het bedrijf en de familie Taaie hem welbekend zijn. Dhr. van Ede was met ieder verheugd over de stormachtige groei die het bedrijf heeft doorgemaakt, mede dankzij het feit dat hard werken nimmer was geschuwd: 15 eenheden met een gezamenlijk laadver mogen van 300 tori waarvan 75 ton voor het buitenlands vervoer", stelde hij waar derend vast. Het nieuwe terrein en de gebouwen beziend geloofde dhr. van Ede stellig dat de heren Taaie een knappe investering op de toekomst hebben ge pleegd en nu hij de toekomst toch be schouwde viel hij graag burg. van Welse nis bij dat de mogelijkheid tot het ver vullen van douanefaciliteiten op Flakkee meer dan gewenst is: ,,....ook aan de zeezijde waar nu al te veel met de losse hand gebeurt", merkte hij op in de richting van de haven van Steilendam die ,,zo lek als een mandje moet zijn". Spr. besloot zijn openingswoorden met de hartelijke wens dat de heren Taaie nog vele mil joenen rendabele kilometers zullen mogen noteren en dat ze Gods zegen op hun werk zullen mogen ondervinden. Hij bood hen namens de Bond een prachtig portret van het Koninklijk paar aan. Burg. van Welsenis ontving uit handen van dhr. van Ede een nieuwe penning. „Een steekpenning" lichtte dhr. van Ede toe. De ene zijde van de penning vertoont een ridder met lans en dat vond dhr. van Ede een goede symboliek voor dhr. van Welsenis. Hij bood dhr. van Welsenis de penning aan ,,voor de gegeven inzet en de onkreukbaarheid van de Nederlandse ambtenaar". De openingsbijeenkomst, die overigens nog lang voort zou duren werd wat het officieële gedeelte betreft door dhr. Jaap Taaie besloten. De dank van de Taales is groot, dat maakte hij vooral duidelijk...! De overhandiging door dhr. van Ede, links van het portret van het Koninklijk paar.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 1