Politieberichten Het muziekjaar 1985 geïmproviseerd Waterschapsgebouw met fraaie lichtbalk aangeduid V.W. Golf over de kop De Open Deur Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Goedereede Middelhamis Expositiegebouw „Delta Expo" blijft in gebruik Verwikkelingen omtrent werkgelegenlieid bij Vleesliandel J. Krijgsman B.V. Oliebollenaktie Woord en Daad een succes! fJontiSemoH 960 flessen Jonge Hoppe gestolen 58e Jaargang Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KV^ARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 33 cent per mm. Bij contract speciaal tarief Ingezonden: Hoog suikergehalte in bieten Het gebouw van het Waterschap Goeree-Overflakkee wordt sinds eind vorige week door een fraaie lichtbalk in de tuin aangeduid. De balk draagt behalve de naam van het Waterschap ook het wapen van het Schap en verspreidt 's avonds een blauw licht, waarmee de kleur van het water gesymboliseerd wordt. De balk is bevestigd tussen twee houten meerpalen en is behalve functioneel zeker ook decoratief fp^=^y"*) HUIS VERKOPEN? makelaar tamboer bellen vóór deskundige bemiddeling UZI 01870-3477 m DD DINSDAG 5 NOVEMBER 1985 No. 5444 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) teL 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAd OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Afgelopen vrijdag bracht dhr. J. A. de Wit direkteur van Vleeshandel J. Krijgsman B.V. ons op de hoogte omtrent de vorderingen van de nieuw bouwplannen van Vleeshandel Krijgs man. Deze nieuwbouw kan zowel in Middel- harnis als in Zele (België) geschieden. Indien dit in België gebeurt zo vertelde de heer de Wit zal dit ten koste gaan van zo'n 20 arbeidsplaatsen in Middel- harnis. En het heeft er alle schijn van dat dit gaat gebeuren. De reden hiervan is dat de heren Wet houders van de Gemeente Middelhamis weigeren akkoord te gaan met de voor waarden van verplaatsing van Vleeshan del J. Krijgsman B.V. zoals die door des kundigen is vastgesteld. Zelfs de partij die ARBEID zo hoog in z'n vaandel heeft staan kan zich voorals nog niet met het voorstel verenigen. Het is dan ook te gek om los te lopen dat de Gemeente Middelhamis zo'n unieke kans laat schieten om: a. 5000 m^ industriegrond te verkopen. b. 1700 m^ grond in het centrum van Middelhamis te verkrijgen. c. geluidsoverlast t.o.v. de buurt weg te krijgen. d. direkt 8 arbeidsplaatsen te behouden i.v.m. koelcontainer. e. op langere termijn nog eens 12 arbeids plaatsen te behouden. f. binnen 2 jaar 20 arbeidsplaatsen erbij te krijgen. g. stuk werkgelegenheid bij toeleveran ciers te behouden. h. bij verwachte groei nog eens 7000 m^ industriegrond te verkopen. Wij het voltallig personeel van Vlees handel J. Krijgsman B.V. verzoeken zowel het College van B en W als de Raadsleden zich de gevolgen van bedrijfs- verplaatsing goed te realiseren. Bij afwijzing van de voorwaarden door deskundigen opgesteld zullen 20 arbeids plaatsen verloren gaan terwijl bij instem ming er zo'n 20 arbeidsplaatsen bij zullen komen. U krijgt nu de kans om onzes inziens voor een gering bedrag 20 arbeids plaatsen te creëeren in het bedrijfsleven. Gezien de prestige-objecten die gereali- seered zijn of nog gerealiseerd dienen te worden (Winkelcentrum D'n Diek, Ge meentehuis, Sportcomplex), moet dit be drag 114.000,voor 20 extra arbeids plaatsen een haalbare kaart zijn. Wij hebben er het volste vertrouwen in dat dit punt op de agenda van de raadsvergade ring van 7 november a.s. helemaal geen punt van discussie hoeft te zijn. U stemt uiteraard voor bedrijfsverplaatsing van Vleeshandel Krijgsman en daarmee vóór 40 arbeidsplaatsen in de Gemeente Mid delhamis. Van vrijdag op zaterdag hebben ver schillende vrijwilligers hun nachtrust op geofferd om ervoor te zorgen, dat vanaf 11 uur vrijdagavond 2000 oliebollen per uur werden gebakken en in de zakjes kwamen. Zaterdagmorgen trotseerden de vele ver kopers in de diverse dorpen van ons eiland veelal schoolkinderen weer en wind om de oliebollen aan de man te brengen. De verkoop liep zo vlot, dat helaas niet iedereen van oliebollen kon worden voor zien. De aktie, die ongeveer 2 uur duurde en bestemd is voor het werk van Lia Jonge- jan op Haïti, bracht netto dank zij de belangeloze medewerking van de olie bollenbakker en zijn personeel 6.113,65 op. Een mevrouw, die geen oliebollen kan verdragen, gaf 25, Allen, die op welke wijze dan ook tot het welslagen van deze aktie hebben bij gedragen, heel hartelijk dank! OUDDORP - heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. A. F. Honkoop, Zwijn- drecht. OOLTGENS PLAAT - heden (dinsdag) avond 7.3ü uur ds. Chr. v.d. Poel, Yerseke. Het suikergehalte van de aan de fabrieken geleverde bieten blijkt dit jaar boven normaal hoog. Suikergehaltes van 16% of meer zijn in onze regio meer regel dan uitzondering, zelfs 17% komt voor en dat werd de laatste jaren niet genoteerd. Ook het tarra percentage blijft dank zij het goede weer aan de lage kant en de fabrieken die de laatste jaren zo hebben gepleit voor een tarra percentage van minder dan 20% hebben hun zin. Het tarra percentage schommelt rond de 14%. Namens het personeel van Vleeshandel J. Krijgsman B.V. r Peekstok Redactie, hartelijk dank voor de plaatsing van ons schrijven. - Diefstal gasolie Door een inwoner van Ouddorp werd aangifte gedaan van diefstal van ongeveer 500 liter gasolie, gepleegd tussen 25 en 29 oktober 1985. De olie werd ontvreemd uit een tank, liggende voor een woning aan de Kelderweg. - Diefstal aanhangwagen Vanaf een terrein nabij de buitenhaven te Stellendam werd in de nacht van 28 op 29 oktober ontvreemd, een auto, c.q. boottrailer merk Roll, voorzien van een electrisch te bedienen lier. Een aanhang wagen is een z.g. tandemasser. - Gevonden zeemijn Op de laagwaterlijn van het Noordzee strand, t.h.v. de doorlaatsluis op de Brou- wersdam werd een nog volledig intakte Duitse zeemijn uit de Ie wereldoorlog aangetroffen. De mijn bevatte nog een lading van ongeveer 350 kg. springstof Door de marine-opruimingsdienst werd de mijn gedemonteerd en afgevoerd. - Diefstal bromfiets Door een inwoonster van Stellendam werd aangifte gedaan van diefstal van een bromfiets, merk Solex. De bromfiets werd op 24 oktober weggenomen vanaf de bushalte te Goedereede en is inmiddels, grotendeels verbrand, teraggevonden op de parkeerplaats aan de Westerlosedijk. De politie stelt een nader onderzoek in. - Woninginbraken In de nacht van donderdag op vrijdag werd er ingebroken in 4 woningen te Stellen dam. De toegang tot woningen werd ver moedelijk met een valse sleutel verschaft. In alle gevallen kwam men via de achter deur de woning binnen. Ontvreemd werd o.m.: geld, betaalcheques, eurocheques en paspoorten. Ook hier wordt een verder onderzoek ingesteld. De politie komt graag in kontakt met mensen die die nacht iets verdachts gezien of gehoord hebben. - Illegaal storten suikerbieten Tegen een inwoner van Ouddorp en eer inwoner van Melissant werd proces-ver baal opgemaakt terzake het storten van suikerbieten op niet daarvoor aangewezen plaatsen. - Gevallen Een inwoner van Middelhamis, genaamd B. V. viel in de nacht van 2 november j.l. van de trap bij bar-dancing Kajo aan de Zandpad te Middelhamis. Hij kwam zo ongelukkig terecht dat hij bewusteloos raakte. Een ontboden arts achtte over brenging naar het ziekenhuis te Dirksland noodzakelijk. De jongen werd daar per ambulance naar toegebracht en opge nomen. Tegen een inwoner uit O. T. gen. J. J. IJ. werd proces-verbaal opgemaakt omreden hij onder invloed van alcohol houdende drank een personenauto bestuurde. Van In 1985 worden allerwegen Bach, Handel en Scarlatti geëerd met thema-concerten. Vooral op orgelterrein zijn de vele Bach-concerten dit jaar overweldigend. Echter alléén de nieuw ontdekte Bach-koralen konden voor een nieuw element in de herdenkingen zorgen. Dit alles was de aanleiding voor de Rotterdamse boek- en muziekhandel Lindenberg om in het kader van het muziekjaar 1985 de drie Jubilerende musici" op een andere manier in het zonnetje te zetten. In samenwerking met de concertcommissie van de Oud- Katholieke Kerk „Het Paradijs" te Rotterdam vindt op 13 november a.s. een improvisatieconcert plaats, te geven door vijf jonge organisten. Zij krijgen elk als opgave om over een bepaald thema 15 minuten te improviseren. De vorm waarin, staat hun geheel vrij; er is slechts één opdracht: de improvisatie dient geheel inde stijl van Bach, Handel of Scarlatti te worden gegoten. En daarmee is een betrekkelijk eenvoudige opdracht tegelijkertijd een bij zonder moeilijke opgave geworden: deze grootmeesters wisten nauwkeurig waar zij mee bezig waren; de improvi sator zal zich dus goed moeten kunnen verplaatsen in alle barokke vormen en technieken. Deze uitdaging wordt aangegaan door vijf jonge impro visatietalenten: Wouter Blacquière uit Rotterdam, Henk Gijzen uit Vinkeveen, Cor de Jong uit Amsterdam, Dick Sandermkn uit Rijssen en Willem van Twillert uit Spakenburg. Een leuke bijkomstigheid voor het publiek is de mogelijkheid om vooraf thema's in te sturen. Er wordt dan een selektie gemaakt waaruit de deelnemers kunnen kiezen. De thema's kunnen zowel vrije- als koraal gebonden, thema's zijn. De inzendtermijn sluit zaterdag 9 november; het adres is: Lindenberg's Boekhandel afd. Muziek, Slaak 4-14, 3061 CS Rotterdam^ Het concert vindt plaats in de Paradijskerk, Nieuwe Binnenweg 23 te Rotterdam op 13 november 1985, PARADUKSKERK, Nieuwe Binnenweg 25, Rotterdam Orgel 1721 (Matthijs Verhofstad) herzien midden 19e eeuw (J. Batz Co) aanvang 20.00 uur. Toegangsprijs 5,Kaarten zijn vooraf verkrijgbaar bij Lindenberg's Boekhandel, en 's avonds aan de kerk. ^i^-'"';^^'^ «de service en voordelige prijzen: y-PEPORTAGC-VIDEO-COMPUTER Weiasraat 35 - Molenweg 4 OuOdorp Telefoon 01878-1612 en Zt20 1/ Renesse Printshop Hogeioam 172 Telefoon 01] 16-2400 hem werd een bloedproef afgenomen en hij kreeg een rijverbod van 8 uren. - Diefstal Een inwoner van Middelhamis, gen. D. deed aangifte van diefstal van vijf eenden. De eenden zaten achter gaas. Wie de eenden heeft gestolen is nog niet bekend. Een winkelierster uit Middelhamis deed aangifte van diefstal van een stapel strip penkaarten vanuit de winkel. Vermoede lijk zijn de kaarten gestolen door be zoekers van de winkel. - Tegen lantaarnpaal Een inwoner van NT, E. v. H. reed zaterdagavond met zijn motorfiets over de Oostdijk te Sommelsdijk. Hij botste met zijn voertuig tegen een aldaar staande lantaarnpaal. Hij brak daarbij zijn rechter- onderarm en werd afgevoerd naar het ziekenhuis te Dirksland. Hij bleek alcohol te hebben genuttigd en van hem werd een bloedproef afgenomen. Zijn motorfiets werd behoorlijk beschadigd. SOMMELSDIJK Dieven hebben in de nacht van vorige week woensdag op donderdag uit het pakhuis van drankengroothandel fa. van Eesteren 80 dozen met elk 12 flessen Jonge Hoppe jenever gestolen. De deuren van het langs de Dorpsweg staande pak huis gaan 's avonds hermefisch dicht, maar dat heeft de dieven niet verhinderd toch binnen te komen. Ze deden dat via het dak, na eerst bij timmerman v.d. Laan een ladder te hebben gehaald. Eenmaal binnen kon de dubbele toegangsdeur van binnenuit geopend worden en werd de personenauto van dhr. A. van Eesteren naar buiten gereden en enkele straten verder weggezet. Kennelijk hebben ze daarna een busje het pakhuis binnen gereden om daarin de vracht te laden. Onbegrijpelijk trouwens dat de diefstal onongemerkt is gebleven omdat de Dorps weg toch een vrij drukke weg is en omdat het motorgeluid en het kapotbreken van het dak toch behoorlijk veel lawaai moet hebben gemaakt. De fam. van Eesteren woont tegenover het pakhuis. De vragen die twee leden van de Tweede Kamer recentelijk aan Min. Smit-Kroes hebben gesteld m.b.t. het verdwijnen van de „Delta Expo" uit Stellendam en het kennelijke voomemen ook het expositie gebouwtje te verwijderen blijken mosterd na de maaltijd te zijn. Dhr. L. X. den Hollander te Ouddorp, die zich als voor zitter van de VVV Ouddorp bijzonder heeft ingespannen voor het behoud van de Expo in Stellendam, als welkome toeris tische attractie, is al sinds 19 oktober bekend met de antwoorden die de gestelde vragen zullen krijgen.... Op die datum ont ving dhr. den Hollander n.l. de toezegging dat het expositiegebouwtje zal blijven staan en aan de regionale Sdchting die de exploitatie van de tentoonstelling voort zal zetten, beschikbaar zal komen. Wel wordt er in het Ministeriële schrijven op gewezen dat wel het gebouwtje-, niet echter de naam van deDelta Expo" mag worden voortgezet. De benaming „Delta Expo" is voorbehouden aan de perma nente expositie die bij de stormvloed kering in de Oosterschelde zal worden in gericht. Aan de Stellendamse Expo die specifiek over de bouw van de spuisluizen voorlichting zal geven zal derhalve een andere naam worden gegeven. Zaterdagavond 9 november D.V. is er in De Open Deur een avond rond het thema: „Israël, wat nu?" Israël blijft brandpunt in de wereldpolitiek: Geruchten over bijv. de terugkeer van duizenden Russische Joden duiken steeds vaker in de media op. Zijn dit waandenkbeelden, of komen er op dit moment profetische beloften tot vervul ling (2 Petr.J 19)? In Israël bereidt men zich in ieder geval al voor op hun komst. Als Israël inder daad de barometer is van de wederkomst van Christus, zoals men wel zegt, zullen we naar antwoorden moeten zoeken op deze vragen. Zaterdagavond zullen we deze actuele ontwikkelingen belichten met o.a. authen tiek filmmateriaal. Allen, 16 jaar en ouder zijn vanaf 19.30 uur welkom in onze Goereese Ark. Met het bekend worden van het beschik baar blijven van het Expo gebouwtje zijn de vragen van de Kamerleden van der Heijden en Eversdijk achterhaald. Er was n.l. aanvankelijk sprake van dat de te vormen Stichting een exposifie-gebouwtje op het Industrieterrein in zou moeten rich ten. Bezwaar daarvan zou zijn geweest dat de loopafstand naar de nablaliggers die mogen worden bezichtigd, te ver zou zijn geworden. Zaterdagavond iaat is oe 2i-jarige automobilist J. van K. uic aLellendam met zijn V.W. Golf nabij boerderij ,,Koornlust" tussen Goedereede en Stellen dam uit de bocht gevlogen. De wagen kwam met zware schade op de kop aan de linkerkant van de weg terecht. Van K. was met twee zusjes Pollemans uit Middelhamis uit Ouddorp op weg naar Middelhamis. Een van de zusjes werd dermate verwond dat ze in het ziekenhuis moest worden opgenomen met o.a. een gekneusde rugwervel en een gebroken sleutelbeen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 1