Prijs voor Bommelse fam. Mijs VERKOPING Politieberichten Zilveren onderscheiding voor voorzitter C. Grootenboer van de l\led. Herv. Zondagsschool te Melissant Voor 11 miljoen zuiveringswerken in Oostflakkee Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Van profane film wordt afgezien Opbrengst aktie voor Zuid Soedan hard tegengevallen Tienerclub „'t Haventje" MELISSANT Grote partij hasj op zeiljacht gevonden Uitslag verloting bazar Geref. Kerk M'harnis Laatste verkeerskoker op stormvloedkering Oosterschelde Middelharnis Diabetes Ver. Nederland Diefstal bij Padmos machinefabriek Bruinisse Nieuwe cursus E.H.B.Ü. Concourswerl(en „De Hoop" Papier „Ons Koor ans Groenendijk Cursus Bloemschikken in Nieuwe Tonge 58e Jaargang -ü%-' No. 5442 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 33 cent per mm. Bij contract speciaal tarief 2881 Voorlichtingsavond dierlijke mest in organische stof- voorziening ^T!Ii1-1li*ll* Fietsenspecia list Sommelsdijk Tel. 01870 - 2430 HYPOTHEEK NODIG? makelaar tamboer bellen voor gratis computerberekening 01870-3477 irai DINSDAG 29 OKTOBER 1985 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Goeree Overflakkee blijkt maar ma tig gegeven te hebben in de aktie die medio oktober werd gehouden ten bate van de vluchtelingen in Zuid Soedan. Wanneer Goeree Over flakkee in een gezamenlijke in spanning een royale ton bij elkaar zou brengen zouden 500 vluchte lingen uit Oeganda aan 2 ha land per gezin kunnen worden gehouden en zouden de vluchtelingen met de hen te verstrekken bouwmaterialen een nederzetting kunnen stichten waarin men in eigen onderhoud zou kunnen voorzien. De benodigde 110.000,is er (nog) niet ge komen en de vluchtelingen zullen dan ook moeten worden teleur gesteld, óf het zou moeten zijn dat de nagekomen giften die nog steeds worden ontvangen de voorlopige opbrengst nog wat opvijzelen. Mo menteel is er een bedrag van 30.897,57 uit de vier eilandelijke gemeenten ontvangen, t.w. uitGoe- dereede 8633,70; uit Dirksland 4529,40; uit Middelharnis 9948,95 en uit Oostflakkee 7785,52. Bijdragen aan de aktie „Angutua Zuid" kunnen nog wor den overgemaakt op Bankrekening- nr. 3420.24.698 bij de Rabobank te Middelharnis t.n.v. de aktie Vluch telingen Goeree Overflakkee. GOEDEREEDE Allen a.s. weer hartelijk welkom in ,,de Ark". In ons midden de fam. Tabak. Zij zijn hier met verlof en doen zendingswerk in Zaïre. Zij laten een zelfgemaakte film zien hoe de mensen daar wonen en hun werk doen. Zij hebben ook voorwerpen uit Zaire bij zich om te laten zien. Er wordt een kollekte gehouden voor het zendings werk. Onze bezorgers, fam. H. Huizer, Bernhardstraat 52 zijn tel. aangesloten onder nr. GOEDEREEDE Tijdens een sur veillance langs de kust werd door het douanevaartuig „Zeevalk" in de haven van Stellendam het Hondurese zeilvaar- tuig „Fair Weather" aangetroffen. Bij visitatie van dit jacht werd naast een vuur wapen een dertigtal jute zakken gevonden, welke hashish bleken te, bevatten. De totale hoeveelheid bedraagt ongeveer 1.200 kilogram. De straatwaarde komt neer op ongeveer 6 miljoen gulden. Aangehouden werden: M. S., 31 jaar, wonende te Pisa (Italië); W. S. M. van A., wonende te Scheelde (België), oud 26 jaar; K. van der W., oud 27 jaar te Zevenbergen; Verder werden aangehouden: G. van der W., oud 50 jaar, Zevenbergen en R. van der W., oud 25 jaar. Zeven bergen. Er is een onderzoeksteam geformeerd dat bestaat uit de justitiële dienst van de rijkspolitie district Dordrecht, de rijks politie te water district Dordrecht, de douanerecherche uit Vlissingen en Rotter dam. Op 24 oktober kwam de verenigde ver gadering van het zuiveringsschap Hol landse Eilanden en Waarden bijeen. De volgende besluiten werden genomen. Een krediet van 160.000,werd beschikbaar gesteld voor de aankoop van twee percelen grond ten behoeve van de bouw van de afvalwaterzuiveringsin richtingen (awzi's) Den Bommel en Ooltgensplaat. Het afvalwater van de kernen Stad aan 't Haringvliet en Den Bommel wordt nu nog ongezuiverd geloosd op het Haringvliet. Het afvalwater van Ooltgensplaat wordt afgcvoeid liaai utti Volkerak. Vanwege het recreatieve gebruik van deze wateren hebben de awzi's Den Bommel en Ooltgensplaat een hoge prio riteit gekregen in de meerjarenbegroting 1986-1991 van het zuiveringsschap. Be gin 1986 zal gestart worden met de bouw van beide awzi's, die dan begin 1987 moeten gaan werken. Met de uitvoering van de werken is een bedrag gemoeid van circa 1.1 miljoen gulden. Met de gemeente Oostflakkee zal een overeenkomst tot verdeling van exploita tiekosten worden aangegaan met betrek king tot werken die zowel een zuiverings- technische als een rioleringstechnische funktie vervullen. Uitreikint van videorecorder door de heer Schipper, rayon-vertegenwoordiger van Motrac B. V. Van links naar rechts: v.d. Scheer, Motrac B. V.; Schipper, Motrac B. V.; Barendregt dealer MF op Oude Tonge en Rhoon: familie Mijs. Op 2 grote landelijke Massey-Ferguson demonstraties in Boekei en Lelystad, welke georganiseerd werden door Motrac B.V., importeur van Massey Ferguson in Neder land en waarvoor een speciaal Massey-Ferguson demonstratie-team was over gekomen, konden bezoekers meedoen aan een prijsvraag. Daarvoor moest de totale waarde van alle trakteren en werktuigen waarmee werd gewerkt geschat worden. Als men deze geschatte waarde goed had, maakte men een kans op het winnen van een videorecorder. Voor zowel Boekei als Lelystad werd een videorecorder beschikbaar gesteld voor deze prijsvraag. De winnaar in Boekei was de familie Mijs uit Achthuizen, een klant van dealer Jac. Barendregt B.V. uit Oude Tonge en de winnaar in Lelystad was de familie Wilpshaar uit Holthone, die met hun dealer Hulst de Krim B.V. uit De Krim naar deze demonstratie waren gekomen. DIRKSLAND A.s. zaterdag 2 november wordt er een verkoping gehouden ten bate van de Herv. Kerk in „Onder de Wiek". Openings tijden zijn van 9.00 - 12.00 uur en van 2.00 - 5.00 uur. Er worden allerlei leuke attrakties ge boden, terwijl een voorbereidend comité samen met een aantal dames voor allerlei fraaie handwerken hebben gezorgd. MELISSANT Ophalen oud papier Morgen (woensdag) wordt weer oud pa pier opgehaald. Wilt u het goed gebundeld tijdig gereed zetten? Programma fotoclub De Rarekiek Vrijdag 1 november: Inkleuren van foto's - Er zijn veel mogelijkheden om zwart-wit foto's een eigen gezicht te ge ven. Een ervan is het inkleuren met de Airbrush, een soort verfspuit voor heel fijn werk, dus ook fotografie. Dit is het be langrijkste onderwerp van deze avond. Daarnaast is er gelegenheid om foto- en diawerk mee te nemen. Vanavond, dinsdag, wordt voor akker bouwers en veehouders een informatie avond gehouden over de plaats van dier lijke mest in de organische stof-voorzie- ning. Plaats: de Schakel, Dirksland, om 8 uur. Spreker: ing. J. Kroon, C.A.T. Van de j.I. zaterdag gehouden verloting op de bazar van de Geref Kerk te Middel harnis zijn een aantal winnende nummers nog niet ingeleverd. Dat kan alsnog a.s. zaterdag 2 november gebeuren, van 10 tot 12 uur 's morgens. De nog niet afgehaalde prijzen zijn gevallen op de volgende num mers: Ie prijs: portable TV, 222 (wit); 3e prijs: grammofoonplaten, 416 (wit); 6e prijs: electr. kachel, 474 (rood); 8e prijs: schemerlamp, 232 (wit); 10e prijs: fles wijn, 346 (rood). Voorts: de 13e prijs op 252 (rood), de 17e, 18e, 19e prijs op 567, 131, 191 (wit), de 24e prijs op 287 (rood), en voorts prijzen op de nrs. 142 en 301 (rood) op 301452, 328 en 462 (wit), op 113 (rood), 284 (rood), 587 (wit) en 434 (rood). De overige prijzen zijn al afgehaald. Minister Smit-Kroes van Verkeer en Waterstaat zal donderdag 31 oktober aan wezig zijn bij het plaatsen van de laatste verkeerskoker op de stormvloedkering in de Oosterschelde. De in totaal 68 ge plaatste verkeerskokers overde pijlers van de stormvloedkering vormen dan een vaste verbinding tussen Noord-Beveland en Schouwen-Duiveland. Dit betekent niet dat ook meteen de autoweg over de storm vloedkering voor het openbaar verkeer open gaat. Deze is pas gereed in de tweede helft van 1987. De verkeerskokers worden aangebracht met 's werelds grootste zelfvarende bok, de Taklift 4, die in mei vorig jaar de eerste koker heeft geplaatst. De kokers zijn 45 meter lang en wegen elk 1.150 ton. In de betonnen kokers wordt de bedienings- apparatuur voor de schuiven opgesteld en over de kokers komt de verkeersweg. De verkeerskokers zijn 10 meter breed, maar door het aanbrengen van verbre dingen (flappen) aan weerszijde wordt het wegdek 20 meter breed. Hierop worden een enkelbaans autoweg en een werkweg aangelegd. De werkweg wordt ook open- geseld als fietspad. Voor de wegen die aansluiten op de weg over de stormvloed kering worden de plannen momenteel uit gewerkt. Bij het plaatsen van de laatste verkeers kokers zullen behalve minister Smit- Kroes ook de heerBoertien, Commissaris der Koningin in Zeeland, en de burge meesters van Veere, Westenschouwen en Wissenkerke aanwezig zijn. MELISSANT - woensdagavond 7.30 uur ds. J. Beens, Scherpenisse. MIDDELHARNIS - donderdagavond 7.30 uur ds. W. Hage, Kruiningen. OUDE TONGE - woensdagavond 7.30 uur ds. D. Rietdijk, Moerkapelle. - Advies van de politie De laatste maanden vonden in de ge meente Middelharnis veel inbraken plaats, o.a. in scholen, kantoren en woningen. Bij het onderzoek naar die inbraken is de politie gebleken dat het de inbrekers soms wel erg gemakkelijk was gemaakt om bin nen te komen. Bij de woninginbraken bleek dat men verzuimd had het deurslot op het nachtslot te doen. Met zeer een voudige middelen kan men bijvoorbeeld door de brievenbus, het slot en daarmede de deur opendoen. Mede aan de hand van datgene wat is geconstateerd wordt ge adviseerd het nachtslot wel te gebruiken. Mocht u onverhoeds twijfels hebben over de juiste werking van uw slotbeveiliging dan wordt u geadviseerd kontakt op te nemen met de politie. U kunt dan een gratis advies krijgen over de beveiliging van Uw woning en Uw daarin aanwezige eigendommen. Aanhouding verdacliten inbraken Onlangs werden te Middelharnis twee verdachten op heterdaad aangehouden toen zij aan het inbreken waren in een bedrijfspand op het industrieterrein te Sommelsdijk. Zij bekenden na hun aan houding ook een aantal schoolinbraken. De goederen die gestolen werden bleken inmiddels te zijn verkocht. Ook de heler van die goederen werd aangehouden. Bij onderzoek bleek verder dat meerdere per sonen in het recente verleden soortgelijke inbraken hadden gepleegd. Ook deze ver dachten, o.a. verdacht van de inbraak in het Jailhouse en Good-Luck, werden in middels aangehouden. In totaal zijn in deze zaken een achttal verdachten, allen woonachdg in Middelharnis, aangehou den en verhoord. Meerdere van deze ver dachten zijn voor kortere of langere tijd in verzekering gesteld. Inmiddels zijn allen weer in vrijheid gesteld. - Aanrijding met gewonde In de nacht van 27 oktober j.I. reed C. K. uit Middelhamis met zijn bromfiets over de Hobbemastraat te Middelharnis. Op die weg raakte hij kennelijk de macht over het stuur van zijn voertuig kwijt. Hij botste tegen een geparkeerde personenauto en vloog daarbij door de achterruit van dat voertuig. Hij werd zodanig gewond dat hij per ambulance naar het ziekenhuis in Dirksland werd vervoerd. Daar bleek dat operatief ingrijpen noodzakelijk was. Hij bleek nl. een onderbeen te hebben ge broken. - Vernieling auto Een inwoner van Middelharnis, R. d. W., werd op 27 oktober j.I. aangehouden ter zake vernielingen. Deze had een aantal vernielingen aangericht aan een personen auto van een inwoner uit Den Bommel. Zijn voertuig stond geparkeerd op het parkeerterrein aan het Zandpad te Middel harnis. De schade aan de auto bedroeg ca. 1300 gulden. If topkwaliteit, goede si n voordelige pri/zen: FOTO-FILM REPORTAGE -VIDEO -COMPUTER C3 C3 CD C3 a ■■■■■■UtSAK C3 m CJ IZ3 C3 WesKtr3al35 Molenweg 1 Ouddorp Telefoon 01878-1612 en 2120 Filiaal Renesse Prinrsfiop Hogezoom 172 Telefoon 01116-2400 Korre kt ie: In het nr. van j.I. zaterdag hebben we per abuis het oude adres van de Diabetes Vereniging Nederland weergegeven. Het nieuwe adres is: Postbus 933, 3800 AX Amersfoort. Onbekenden hebben in de nacht van dinsdag op woensdag op het haventerrein door verbreking van een slot bij machine fabriek Padmos Bruinisse voor/ 38.000,- aan metaal gestolen. Meegenomen wer den 80 pijpen van verschillende lengte in totaal 4000 kg, drie ronde metalen schij ven van 120 kg per stuk, dertien draad schijven en een oud ijzer bak. Band en voetsporen werden door de politie op gemeten. OOLTGENSPLAAT e.o. Bij voldoende deelname start er op 12 november een nieuwe cursus E.H.B.O. Onder het motto: ,,'n Leven heb je zo gered" en ,,Hoe u bij ongelukken eerste hulp kunt verlenen" leert U op deze begin- cursus, waarvoor U zich kunt aanmelden vóór 8 november a.s. bij de E.H.B.O., afdeling Ooltgensplaat. Adres: mevrouw N .Kamp-de Vos, Voorstraat 11, tel. 01873 - 1346. Reeds gedane aanmeldmgen blijven geldig. Burg. Oversier speldt de jubilaris de Kon. Onderscheiding op. Het kwam de heer en mevrouw Grootenboer wel verrassend over, toen ze j.L vrijdagavond het Ned. Herv. Verenigingsgebouw „de Poort" binnen kwamen, en zagen dat de zaal al druk bezet was. Ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum van dhr. Grootenboer aan de plaatselijke zondags school, waren naast zijn kinderen en kleinkinderen en het personeel van de zondagsschool, ook alle kerkelijke colleges en functionarissen uitge nodigd. Ook burgemeester en mevrouw Oversier, wethouder en gemeente secretaris ontbraken niet. De avond werd begonnen met het zingen van Ps. 119 vers 7, waarna de 2e voorzitter, dhr. J. KeyzervoorlasuitGods Woord Gen. 32 vers 1 t/m 12, en voorging in gebed. Hij heette iedereen hartelijk welkom, en memoreerde dat de jubilaris in alle lust en liefde Gods Woord had mogen vertellen aan kinderen.,,Moge u persoonlijk er in gezegend worden, voor tijd en eeuwigheid", was de wens van de 2e voorzitter. Ds. Vlietstra las de aanwezigen voor Ps. 72, en sprak enkele woorden naar aanleiding van vers 17. Ds. Vlietstra merkte op dat altijd geëindigd moet worden in Hem, Davids Grote Zoon, ook bij een jubileum. Davids naam, Salomo's naam, onze naam gaat een maal weg. Zijn Naam moet eeuwig eer ontvangen. Buiten die Naam gaan wij verloren, die Naam te kennen is nodig. Het is een wonder dat de Heere nog zondaren wil gebruiken, om die Naam onder kinderen bekend te maken. Hij is het zo eeuwig waard, aldus ds. Vlietstra. Na deze korte meditatie mocht burgemeester Oversier met genoegen dhr. Grootenboer, in opdracht van Hare Majesteit de Koningin, de zilveren ere-medaille opspelden. In zijn korte toespraak, vroeg de burgemeester zich af, of dhr. Grootenboer in het verleden wel eens in zijn gezin was geweest, de lijst overziende van kerkelijke en burgerlijke functies die hij verricht of verricht had. De burgemeester sprak de wens uit, dat op het gedane werk de zegen des Heeren moge rusten. Na deze plechtige handeling, werd staande het Wilhelmus gezongen. Omdat de burgemeester elders deze avond nog meer verplichtingen had, vroeg dhr. Grootenboer voor dat de pauze aanbrak, de burgemeester de dank aan de Koningin over te brengen voor deze onderscheiding, en dankte tevens de burgerlijke overheid voor hun inbreng deze avond. Na de pauze kondigde de 2e voorzitter een viertal sprekers aan. Namens het personeel van de plaatselijke zondagsschool sprak dhr. C. A. L. Leijdens, en overhandigde de jubilaris een zakbijbeltje, en z'n vrouw ontving een boeket bloemen. Mevr. Quist bracht namens het Hoofdbestuur een felicitatie over, en dhr. Vreeswijk namens het streek- bestuur. Beiden overhandigden de jubilaris een boekenbon. Als laatste spreker nam ouderling P. A. Leijdens het woord, namens kerkeraad, kerkvoogdij en notabelen. Ook hij mocht namens die colleges de jubilaris een boekenbon overhandigen. In zijn dankwoord gericht aan de sprekers, ook tot zijn vrouw en kinderen, merkte de jubilaris op, wij mochten zaaien en planten, maar de Heere moet de wasdom geven. Moge Zijn Naam eeuwig de eer ontvangen, ook over mijn 40-jarige arbeid op de zondagsschool, in alle gebrek geschied. Op verzoek van dhr. Grootenboer werd gezongen Ps. 72 vers 1 en 11. Deze avond in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw ,,de Poort" te Melissant, werd besloten me thet zingen van Ps. 121 vers 3 en 4, waarna streekbestuurslid dhr. Vreeswijk voorging in dankgebed. STELLENDAM Zaterdag 2 november a.s. gaat Fanfare- Orkest ,,De Hoop" o.l.v. Arie Stolk naar het KNF-concours te Sliedrecht. Vrijdag 1 november a.s. 19.30 uur, kunt u de openbare generale repetitie bijwonen in het Haegse Huus te Stellendam. Toegang gratis! De 3 concourswerken zijn: Inspeelwerk: Prelude for an occasion - Gregson Keuzewerk: Sunset Rhapsody - Eric Ball Verplicht werk: Prometheus ontboeid - Bantock SOMMELSDIJK A.s. zaterdag 2 november haalt het man nenkoor weer oud papier op in Sommels dijk. Vanaf 9 uur kunt u hen verwachten. De oproep die we in het nummer van j.I. vrijdag plaatsten om mede protest aan te tekenen tegen de plannen om een film te maken over het sexuele leven van Jezus is gelukkig achterhaald. De filmmakers in Amerika hebben onder een sterke pu blieke druk besloten van hun heilloze plan af te zien. De Dorpsgroep Nieuwe Tonge" start met een cursus Bloemschikken". De cursus wordt gehouden op 6 donderdag avonden van 8.00 uur tot half tien. De eerste les wordt gegeven op 7 november a.s. in het Padvindershuisje. De kosten voor de gehele cursus be dragen 60,00 inclusief materiaal per persoon. Dus elke cursist(e) gaat na elke les met een zelfgemaakt stukje naar huis. Verder inlichtingen en opgave bij mevr. L. Ariaans, Prinsessestraat 8 te Nieuwe Tonge. Tel. 01875 - 1948.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 1