Stakende stemmen rond motie van wantrouwen NIEUWS Predikbeurten uit de Kerken Herdénkiiff van de Reformatie op dinsdag 29 olctober 1985 te Middelliarnis Kleurwedstrijd Mazzel en pech in de visserij -^\u\iüia üe^,- Gemeenteraadsvergadering in Dirksland: dit keer anders dan anders Vergadering Ned. Bond van Gepensioneerden Dam- en Schaakver. „Ontspanning"' te Ouddorp Bladz. 2 De Inktvis Gemeentewerken Samenhangend beleid Extra kerkdienst Ger. Gemeenten Bibliotheek Stichting In de Rechte Straat Zondag 27 oktober 1985 ,EILANDEN-NIEUWS' VRIJDAG 25 OKTOBER 1985 Het heet dat het bijwonen van de maandelijkse vergadering in Dirlcslands raad een genoeglijke bezigheid is. Gezelligheid is er troef. Wat wil Je: het aantal leden houdt het overzichtelijk (elk kent elk!) en men is verdeeld over maar vier fracties. De vergaderingen zijn meestal kort. Aan bakke leien wordt niet veel tijd besteed. Nee, de sfeer is goed daar in Dirksland. Het gebruik van „moers taal", het eigen dialect, door menig raadslid geeft al aan dat men zich op z'n gemak voelt onder elkaar. De om het halfuur slaande hangklok maakt de sfeer in de raadzaal nog extra huiselijk. Maar gisteravond ging het er toch wat anders toe.... Het begon zo vriendelijk en eensgezind Wethouder Van Rossum liet verstek gaan om in de kring van gezin en familie zijn verjaardag te vieren; de raad zou het zonder hem toch wel maken. Op voorstel van de heer Koningswoud besloot de raad hem een felicitatietelegram toe te zenden. De ijverige bode zorgde er aanstonds voor. Een klein beetje grimmigheid begon zich al af te tekenen bij de behandeling van de ingekomen stukken en mededelingen. Verbolgen, naar zijn eigen woorden, was de heer Poortvliet over de gewijzigde namen van de openbare basisscholen. In Dirksland werden „Wilhelmina" en „Margriet" prijsgegeven ten behoeve van „De Inktvis". De Melissantse school heet voortaan ,,Roxenisse". Van een en ander deed het college de raad mededeling. Dit laatste nu was mede de oorzaak van de heer Poortvliets' boosheid. De raad kende ooit de namen toe, zo was zijn verwijt. Dan kan niemand anders daarin wijziging aanbrengen dan diezelfde raad. En wat de naam ,,De Inktvis" betreft, die herinnerde hem slechts aan een gelijk namige t.v.-serie over de Maffia. De voor zitter evenwel betwistte hem het recht tot deze vergelijking. En aangaande de com petentie van de raad reageerde hij recht uit: „U kunt kennelijk nog slechts wennen aan het democratiseringsproces bij het onderwijs". Enige gram dus al aan het begin van de vergadering. Dit was nog maar een inci dentele schermutseling vergeleken bij de stellingen die een uurtje later werden betrokken. Het zou allemaal uitlopen op een motie van wantrouwen ten laste van wethouder Grootenboer, althans het in stemming brengen daarvan. De stemmen staakten: zes - zes. Voor het echter zover was, waren nog enkele andere onderwerpen aan de orde. In de Raad van de gemeenschappelijke regeling „De Grevelingen" benoemde de gemeenteraad de heren Oversier en Van der Velde. In afwijking tot de wettelijke voorschriften gebeurde dat bij acclamatie. Ondanks een poging tot amendering door de heer Van Dis, volgde de raad het voorstel van B en W inzake een voor dracht voor vervulling van een vacature in de Raad van commissarissen van de n.v. Emgo. Ook werd besloten tot het nemen van een verkeersmaatregel in de Juliana- weg te Melissant. Toen stelde de voorzitter agendapunt acht aan de orde: de reorganisatie van de buitendienst van gemeentewerken, in clusief de uitbesteding van een aantal werkzaamheden. In het voorstel aan de raad was een en ander omstandig uiteen gezet. De kosten van de sportvelden wer den enigszins naar beneden gebracht, dit om de mate van dekking te laten groeien. Als het aan B en W ligt tot 30%. Zover is het echter nog niet. Tariefsverhogingen voor 1986 werden niet voorgesteld. Het voorstel behelsde verder de uitbesteding van het maaiwerk van sportvelden en plantsoenen, alsmede enige maatregelen met betrekking tot het straatvegen en kolkenzuigen. In hun reactie op de voorstellen steunden de sprekers de intentie van het college tot kostenbesparing dat dit ten aanzien van de sportvelden tot 30% kon worden op gevoerd, dat werd door menigeen betwij feld. „Een loffelijk streven", aldus de meest positieve typering. De vrees tot een verschraling van het dienstenpakket aan de burgers was aanwezig bij de heren Van Dis en De Berg. De voorzitter trachtte in zijn beantwoording deze angst weg te nemen. Het was met name de heer De Berg (PvdA) die aandacht vroeg voorde perso nele aspecten van de maatregelen. Door het verloop van de discussie had hij er zelfs tot drie keer de gelegenheid toe. Door slechts de buitendienst te reorgani seren had het gemeentebestuur, naar zijn inzien, een dubbeltje opgeraapt, maar zij het een gulden liggen. Verder was zijn verwijt dat er geen of nauwelijks overleg met het desbetreffende personeel was ge weest. De voorzitter deelde daarop mee dat met de betrokkenen individueel was gesproken. Reorganisatie van de totale dienst is in een later stadium wellicht te overwegen. De heer Eshuis (eveneens PvdA) her innerde het college, nadat hij had mee gedeeld met het voorstel als zodanig weinig problemen te hebben, aan een eerder gedane toezegging. In de ver gadering van 28 maart jongstleden im mers had de raad het college uitge nodigd, of eigenlijk verplicht, „binnen HELLEVOETSLUIS - woensdagavond 30 oktober half 8 ds. P. Blok van Capelle aan de IJssel. drie maanden een samenhangend be leid aangaande het beheer van de ge meentelijke gebouwen" aan de raad te presenteren. Na meer dan een halfjaar na deze raadsuitspraak vroeg hij ver antwoording aangaande de uitvoering van deze opdracht. De voorzitter liet de beantwoording in dezen over aan wethouder Grootenboer (CDA). Deze op zijn beurt volstond met de weergave van zijn mening dat de PvdA- fractie in een later stadium een dergelijk beleid zou hebben geblokkeerd. De heer Eshuis, in tweede instantie aan het woord, typeerde het verweer van de wethouder als een mistdeken, niet ter zaken en ge tuigend van onbegrip en onvermogen. Hij adviseerde de bewindsman de raad te verzoeken hem van zijn verplichtingen te ontslaan of een portefeuilleruil binnen het college te bewerkstelligen. Het meningsverschil dreigde te esca leren en ging dat naderhand ook doen, toen de wethouder 's raadslids woorden betitelde als een geheel van kreten. Tot zijn eigen verantwoording voerde hij werk- drukte en ziekte op de secretarie aan. ,,Er zijn dingen die voorgaan". Na schorsing van de besprekingen, waarin de notulen van de maartvergadering nog eens werden nagelezen, gaf de voorzitter gelegenheid tot een derde ronde. De heer Van Dis (CDA) trachtte een confrontatie te voorkomen met zijn sug gestie alsnog te trachten een beleid als door de raad gevraagd, te formuleren. De sportadviescommissie zou daarbij ingeschakeld dienen te worden. De woorden van de heer Eshuis waren enigszins scherper. Hij meende dat de heer Grootenboer zich achter zijn ver antwoordelijkheden verschuilde met ar gumenten die niet terzake waren. Niet een collegelid maar de raad bepaalt het beleid. En het is de taak van het college daaraan uitvoering te geven. De heer Van Nieuwenhuijzen (VVD) confor meerde zich aan deze kwalificatie. Hij herinnerde eraan dat de wethouder de raadsuitspraak van maart jongstleden zelf had helpen totstandkomen. Na een alweer summiere en kennelijk onbevredigende beantwoording van de wethouder verzocht en ontving de heer Eshuis schorsing voor nader beraad. Na heropening deelde hij, mede namens de fracties van PvdA en VVD mee een motie van wantrouwen tegen wethouder Groo tenboer in te dienen. Dit vanwege een kennelijke negatie en weigering van uit voering van een raadsopdracht. De voor zitter vervolgens bracht in stemming het ingediende voorstel „om te bepalen dat de wethouder opgehouden heeft het vertrouwen van de raad te bezitten". Zoals gezegd: de stemmen staakten. Steun ontving de wethouder van de frac ties van SGP en CDA. Ook de heer Grootenboer zelf stemde tegen.... In de volgende vergadering komt het voorstel opnieuw aan de orde. Nauw was deze kwestie (voorlopig) af gedaan, of een nieuw heet hangijzer dien de zich aan: de flnanciële medewerking aan de bibliotheekvoorziening te Dirks land. Ook over dit punt zijn veel woorden gewisseld. Burgemeester en wethouders stelden de raad voor de Stichting Chris telijke Openbare Bibliotheek Dirksland financieel te steunen door het verstrekken van een renteloze lening ter grootte van 250.000,Tegenover deze geldelijke bijdrage werd een raadsvertegenwoordi- ging van één persoon (van een niet-con- fessionele partij) geclaimd. De beoordeling van dit voorstel was divers. Kort gezegd: de SGP steunde het voorstel, maar was niet gelukkig met de beperking in de keuze van een vertegen woordiger. De heer Van Nieuwenhuijzen (VVD) prees bij herhaling de inbreng van de vrijwilligers en ging met het voorstel akkoord, onder beding dat de raadsin- breng tot twee personen zou worden uit gebreid. De PvdA, bij monde van de heer Rigter, diende een alternatieve financiële opzet in, die zich kenmerkte door een grotere financiële inbreng van de kerken en ver hoging van de leesgelden met 33%. Te vens eiste hij een tweetal bestuurszetels voor de gemeente. De voorzitter achtte het voorstel van de PvdA gekunsteld en onhaalbaar. Wet houder Grootenboer voegde daaraan nog toe het te betreuren dat de financiële bijdrage van de kerken zo gering is. Toen vervolgens het amendement van de VVD op het oorspronkelijke voorstel van het college in stemming werd gebracht, bleek dat slechts de PvdA-fractie èn de heer Koningswoud SGP) dit niet konden steunen. De Stichting Christelijke Openbare Bibliotheek zal dus mèt de renteloze lening in kas een extra gemeentelijke vertegenwoordiger in het bestuur mo gen tegemoetzien. Van de overige beslissingen volgt hier onder slechts een opsomming. Unaniem besloot de raad uit te spreken dat de vestiging van een kerncentrale te Moer dijk ongewenst is, zulks gelet op het drink waterbelang. Windkrachtcentrales zullen er nabij Herkingen langs de Grevelingen beslist niet mogen komen, althans naar de mening van de raad. Wel wil men met de provincie meedenken over een alterna tieve plaats in de gemeente. De verorde ning onroerend-goedbelastingen zal per 1 januari 1986 worden gewijzigd, dit ver band houdend met de dit jaar uitgevoerde hertaxaties. Deze stormachtige en (naar Dirks- landse begrippen) langdurige vergade ring werd besloten met aanbieding en uitdeling van de ontwerp-begroting voor 1986. Helaas was voor de pers nog geen exemplaar voorhanden. De attente chef financiën deelde uw verslaggever na de vergadering echter de stand van zaken mee. De ruimte op de begroting bedraagt rond 360.000,De speci- flcatie daarvan is als volgt (voor de lief hebbers zij het vermeld): verplichte re servering voor onvoorziene uitgaven ƒ55.000,—; reservering voor herbezet ting personeel 75.000,reservering voor onderwijsuitgaven 55.000,re servering voor overig nieuw beleid ƒ175.000,—. 7^ '^v Tfr SINT ANNALAND Extra kerkdienst Op woensdag 30 oktober zal er des avonds om half acht in de Ned. Herv. Kerk een extra kerkdienst wordengehouden, waarin voorgaat ds. J. H. C. Olie uit Opheusden. Deze dienst is voor de Hervormde Mannenvereniging „De Heer' is mijn Banier". Tevens zal dan de Kerkhervorming worden herdacht. DIRKSLAND Woensdag 23 oktober j.l. werd in gebouw „Vroonlande" de algemene najaarsver gadering gehouden van de N.B.G., afde ling Goeree-Overflakkee. De voorzitter de heer J. Buysse, heette allen hartelijk welkom, o.a. de twee afge vaardigden van de afdeling Dordrecht- Gorinchem en het hoofdbestuurslid, de heer M. Wolters. De notulen en het jaarverslag werden voorgelezen door mevrouw D. Soldaat- Poortvliet en onveranderd goedgekeurd. Tijdens de pauze werden leden-lijsten uitgereikt, waarom eerder was gevraagd. Te zijner tijd zullen ook de andere leden een dergelijke lijst ontvangen. Na de pauze sprak genoemde heer Wol- ter o.a. over ziekte-kosten vergoedingen. De gast-spreker, de heer R. H. O. van der Laan te Franeker gaf op duidelijke wijze informatie over inkomens- en belasting vraagstukken. Het was inmiddels na vij ven geworden toen de voorzitter deze levendige middag sloot, waaraan ook vele aanwezigen door hun aktieve deelname een steentje bijdroegen. Vanuit Polen ontvingen wij onderstaande brief: „Deze maand is de mogelijkheid ontstaan om het boek „Mijn weg naar het licht" te laten drukken hier in Polen, dus met officiële toestemming van de betreffende regeringsinstantie. Maar.... dan moet het benodigde papier van buiten ons land gratis worden ingevoerd. We denken aan 10.000 exemplaren en dat zou betekenen 3600 kilo papier. Het zou geweldig zijn, als dat lukte. Maar de beslissing moet genomen zijn vóór eind december. Het is een unieke kans. Dit jaar hebben we dat verlof ge kregen. De volgende gelegenheid zal pas september 1986 zijn en alleen de Heere weet of we dan dat verlof opnieuw krijgen. Schrijf spoedig, want indien u meent dat de christenen van Nederland daar niet in geïnteresseerd zijn, wil ik het in een ander land, in de eerste plaats Engeland, pro beren." Het Bestuur van de Stichting In de Rechte Straat was echter van oordeel dat de christenen van Nederland graag voor dat papier willen zorgen. Het gaat om een bedrag van ongeveer 16.000,-, trans portkosten inbegrepen. Dat betekent dus 1,60 voor elk exemplaar van „Mijn weg naar het licht" waarin ds. H. J. Hegger getuigenis aflegt van de weg die God vanuit Zijn vrije genade met hem gegaan is, waardoor hij uit de duisternis waarin hij leefde hij was r.k.-priester getrok ken werd naar Gods wonderbare licht. Wij hebben dan ook meteen een telegram naar Polen gestuurd dat wij dat papier voor onze rekening willen nemen. NED. HERV. KERK Beroepen te: Wassenaar J. Wieman te Bodegraven; Oudewater A. Langerak te Lopikerkapel; Huizen (N.H.) J. Maas land te Waddinxveen; Wijk bij Heusden W. Arkeraats te Giessendam-Nederhar- dinxveld. Aangenomen naar: Moordrecht P. J. Teeuw te Blauwkapel-Groenekan; Spijk, tot bijstand in het pastoraat, J. van den Born te Nieuwe Tonge; Maassluis P. Vermaat te Veenendaal. Bedankt voor: Benthuizen L. W. Chr. Ruijgrok te Bruchem en Kerkwijk; Boven- Hardinxveld A. Schalkoort te Streefkerk; Oud-Beijeriand G. S. A. de Knegt uit Huizen. Beroepbaar en toegelaten tot de Evan geliebediening: I. den Ouden-Ligtelijn, Romeijnenstraat 139, 5935 SE Steyl; M. J, vandenBeld-Rijflcogel, Speelweide 17, 5761 CH Bakel; W. van Weelden, Zuider- lingedijk 169,4211 BD Spijk; H. Postma, Jozef Israëlstraat 101, 9718 GH Gro ningen; J. A. W. Verhoeven; P. J. Troel- straiaan 63c, 3818 KS Amersfoort; L. G. J. Kopmels, Hoge Hagt 24, 8162 CC Epe; G. J. van Beek, Hofdijkstraat 58 te Harderwijk; H. P. Hummel, Noordersta tionsstraat 104 te Groningen; P. S. van Walbeek, Stichtsend 59 te Ankeveen. Ds. A. Vlietstra, losgemaakt van Doorn- spijk: Op D.V. 15 november zal ds. A. Vlietstra losgemaakt worden van de ge meente Doornspijk. Dit heeft het breed moderamen van de Ned. Herv. Kerk bekendgemaakt en deze uitspraak is bin dend. In 1984 had hetzelfde moderamen ds. Vlietstra opnieuw verbonden aan de gemeente Doornspijk. Ditn.a.v. de schor sing in 1982, die vier maanden heeft geduurd. DE uitspraak van het breed moderamen werd door de kerkeraad van Doornspijk betwist en zij wenste ds. Vliet stra niet meer als predikant te accepteren. Omdat is gebleken, dat de relatie tussen predikant en kerkeraad onherstelbaar bleek heeft het moderamen deze beslis sing genomen. Zij blijven van mening dat de kerekeraad van Doornspijk duidelijk in strijd hebben gehandeld van de kerkorde. De uitspraak van het breed moderamen mag dan ook niet uitgelegd worden als een in het gelijk stellen van de kerkeraad van Doornspijk. Zowel provinciale als gene rale visitatoren hebben geprobeerd de onderlinge relatie te herstellen, evenwel zonder enig resultaat. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te: Alphen aan den Rijn-Aar- landerveen P. W. van Wijngaarden te Erica; Baambrugge (part-time) drs. P. Smilde, kand. te Duivendrecht, die dit beroep heeft aangenomen; Nijmegen als ?iekenhuispredikant in het Sint-Radboud- ziekenhuis G. Dijkstra, plaatselijk predi kant te Nieuwegein, die dit beroep heeft aangenomen. Aangenomen naar: Leeuwarden-Hui- zum J. Ritsema te Bellen; Rotterdam- Bergschenhoek (als geestelijk verzorger van de Rotterdamse verpleeghuizen De Rustenburg)A. vanderZwaagteScheve- ningen; Tijnje en Nijbeets drs. H. K. Zijlstra te Soesterberg. Bedankt voor: Appelscha drs. H. K. Zijlstra te Soesterberg; de benoeming tot ziekenhuispredikant(BleuIandziekenhuis) te Gouda G. J. G. Roolvink te Heerhugo- waard. Beroepbaarstelling: H. Thorn, K. Wa- genfeldstrasse 55,4430 Steinfuhrt, BRD; drs. P. Smilde, Neptunus 815, 1115 VK Duivendrecht. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te: Enschede-Noord J. T. Ol- denhuis te Helpman (Groningen); Rou- veen J. Luiten te Alkmaar; Zeist Jt. Jans sen te Loppersum en Westeremden; Wet- singe-Sauwerd A. L. Th. deBruijne, kand. te Lelystad; Uithuizen T. O. G. M. Bos- ma te Haarlem. Bedankt voor: Bergentheim H. Hidding te Bunschoten; Byford (W.-Australië) en Pretoria (Z.-Afrika) C. van den Berg te Assen-Noord. Aangenomen naar: Hoogeveen C. de Putter te Oegstgeest en Lisse. GEREFORMEERDE GEMEENTEN Beroepen te: Werkendam J. Mol te El- speet; Lisse J. J. van Eckeveld te Zeist; Ouddorp J. C. Westrate te 's-Graven- polder; Oosterland J. W. Verweij te Rid derkerk; Meliskerke en Nieuwdorp A. Bac te Bodegraven; Middelburg-Zuid R. Boogaard te Leiden; Haarlem N. W. Schreuder te Goes; Middelhamis E. Ve- nema te Middelburg-Centrum. Tweetal te: Dirksland Chr. van der Poel te Yerseke en N. W. Schreuder te Goes. Bedankt voor: Hoogvliet J. Mijnders te Veenendaal; CHfton (USA), Kapelle-Bie- zelinge en Apeldoorn J.J. van Eckeveld te Zeist; Alblasserdam E. Venema te Mid delburg-Centrum; Spijkenisse R. Boo gaard te Leiden; Krimpen aan den IJssel en Meeuwen M. Mondria te Waarden burg; Hilversum en Gouda A. Moer kerken te Nieuw-Beijerland; Aalst J. C. Westrate te 's-Gravenpolder; Lelystad H. Paul te Vlissingen; Naaldwijk J. Karens te Opheusden; Emmeloord J. W. Verweij te Ridderkerk. DIRKSLAND Beroepen Op de woensdagavond gehouden ledenvergadering der Ger. Ge meente werd uit het gestelde tweetal ds. Chr. v.d. Poel van Yerseke en ds. N. W. Schreuder van Goes, laatstgenoemde pre dikant beroepen. D.V. dinsdag 29 oktober a.s. zal er in het kerkgebouw van de Hervormde Gemeen te aan de Ring te Middelhamis een inter kerkelijke Herdenkingsdienst van de Re formatie worden gehouden. Deze samenkomst wordt ook dit jaar weer georganieerd door het regionale co mité Goeree-Overflakkee van de Stich ting „In de Rechte Straat" en zal beginnen om half acht. Ds. P. H. van Trigt, plaatselijk Herv. predikant, zal spreken over het thema: Wat wij herdenken". Ds. P. den Butter, plaatselijk Chr. Ger. predikant, zal spreken over het thema: Herdenken wordt bidden". Medewerking zal worden verleend door het Christelijk Flakkees Mannenkoor 0.1.V. Jaap de Geus. B ij de ingang van het kerkgebouw zal een uitgebreide boekentafel staan opgesteld. In verband daarmee zal het kerkgebouw om zeven uur zijn geopend. Tijdens de samenkomst zal er één kol- lekte gehouden worden waarvan de op brengst ten goede komt aan het werk van de Stichting. U kunt uw bijdrage ook overmaken op OUDDORP - Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur eerw. hr. G. Meuleman. Donder dag 31 oktober: 19.00 uur ds. W. J. op 't Hof, Kerkhervorming - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. H. Paul, Vlissingen - Ger. Kerk 10.00 uur ds. Willems, Brussel en 17.00 uur dhr. A. v.d. Schee-Doopsgezinde Gem. 9.30 uur dhr. F. J. Modderkolk, Capelle 3 d TTssgI GOÉDEREÉDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur kand. W. van Vreeswijk, Zoetermeer en 18.30 uur ds. H. Wes terhout. Woensdag 30 oktober: 19.30 uur ds. J. R. Volk, Veenendaal. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Codée, Heidelberger Catechismus zondag 28; Jubileum- kollekte IZB. Donderdag 31 oktober: 19.30 uur ds. J. Westland-Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. J. de Bakker, Schie dam en 17.00 uur ds. Willems, Brussel. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur kand. A. Belder, Ridderkerk en 18.00 uur ds. C. M. Buijs, Gameren; extra maandelijkse koUekte kerkvoogdij - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 uur kand. L. J. Lingen, Kampen en 17.00 uur ds. J. Hage, doopdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. I. Hoornaar en 18.00 uur ds. M. van der Linden; extra koUekte IZB - Ger. Gem. 10.00 uur (H.A.) en 18.00 uur ds. J. Koster, Klaaswaal. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur eerw. hr. A. H. Veldhuizen; extra kollekte kerk-Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. Kruijmer en 18.00 uur kand. W. Meijer, Katwijk aan Zee; extra kollekte restauratiefonds - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. G. Berveling, themadienst. ,In de Rechte Straat" GEREF. GEM. IN NED. Bedankt voor: Dordrecht A. van Straa- len te Bameveld. Beroepen te: Veenendaal A. van Straa- len te Bameveld. CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor: Maassluis W. van Sorge te Rijnsburg; Bunschoten C. Westerink te Den Helder. Aangenomen naar: Veenwouden D. J. Steensma te Hierden. NED. GEREF. KERKEN Beroepen te: DalfsenJ. van Atten, kand. te Zaandam. OUD GER. GEM. IN NEDERLAND Bedankt voor: Werkendam W. Kamp te Grafhorst. Uitslagen van 21 oktober 1985: DAMMEN: J. ten Hove - K. Westhoeve2-0 A. Meijer - P. van Dam1-1 C. Mierop - C. Akershoek1-1 J. Moerkerk - J. Westhoeve1-1 C. Tanis - J. Visbeen0-2 G. Tanis - mej. K. Tanis2-0 H. Tanis - K. Tanis0-2 SCHAKEN: Afdeling 1: J. Grinwis - A. van Huizen'/i - '/i M. Breen - K. v.d. Wendeafgebr. C. Wassenaar - J. Soeteman1-0 A. Kastelein-G. van AlebeekVi-^/i J. Dijkstra - E. Santifort1-0 Afdeling 2: M. van Doom - A. Verhage1-0 C. Orgers - P. Glemm0-1 R. Kickert - J. Breve0-1 Jac. Santifort - J. Dolieslager0-1 W. Tanis - P. Westhoeveafgebr. „DeWartburg"yelp bankrekening 3420.57.533 t.n.v. „In de Rechte Straat" bij de Rabobank te Mid delhamis. Giro van de bank is 34.62.24. Met velen uit onze regio Goeree-Over flakkee hopen wij ons D.V. dinsdagavond te mogen bezinnen op het wezenlijke van de Reformatie, wat ook in 1985 niet mag worden prijsgegeven. U komt toch ook?! Het regionale comité „In de Recfite Straat" LUKASKAPEL HDG - 10.15 uur ds. W. H. van Kooten; extra kollekte Oost Europa. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Westerhouten 18.00 uur ds. L. Quist; extra kollekte IZB. Dinsdag 29 oktober: 19.30 uur Herdenking Reformatie - Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. A. Carstens - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter- Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen-Ger. Kerk 10.00 uurds.A. v.d. Waal en 17.00 uur ds. W. v.d. Kooy- Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur lees- dienst en 14.30 uur ds. G. J. Bruijn. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. van den Bom, Heidelberger Catechismus zondag 16, vr. en antw. 43 en 44; Ie kollekte diakonie en 2e kollekte kerkvoogdij - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. P. de Jager, Schoonhoven en 18.00 uur ds. N. P. J. Kleiberg- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. P. H. van Trigt en 18.00 uur ds. L. Kruijmer; Ie kollekte kerkvoogdij en 2e kollekte beroepings- werk- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Hage en 18.00 uur kand. Lingen. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds, A. Vos en 18.00 uur ds. W. H. van Kooten; extra kollekte kerk- Ger. Kerk 10.00 uur drs. A. Moolenaar en 18.30 uur ds. J. Noordhof. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. K. van Meijeren en 18.00 uur ds. F. van Roest, Groot Ammers; extra kollekte IZB - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen- Ger. Kerk 9.30 uur ds. Baks, Haamstede en 18.00 uur dhr. Verheul, Spijkenisse. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur eerw. hr. Groenenboom, Capelle aan den IJssel; extra kollekte ver warming. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur (H.D.) ds. J. G. van Loon - Ger. Gem. in Ned. 3x lezen - Oud Ger. Gem. 3x lezen. DIRKSLAND Veel kleurplaten, uitgereikt bij de her opening van de gemoderniseerde zaak van de fa. Jelier in Dirksland, zijn weer in geleverd. Om een keuze te maken uit de prachtig gekleurde platen viel zeker niet mee. De basisschooljeugd is er duidelijk met veel enthousiasme mee aan de slag geweest. Vrijdag 25 oktober worden om ongeveer 4 uur de prijzen uitgereikt. Leeftydsgroep 4 t/m 7 jaar: 1. Gerard BaanBritains combine 2. Arnold van LentenLegodoos 3. Thijs LeydensLegodoos Leeftijdsgroep 8 t/m 12 jaar: 1. Dineke van BmsselRollerskates 2. Chantal TanisGezelschapsspel 3. Lennart DoomDs. Play-Mobil De bewoners van Huize Salem ont vangen gezamenlijk een mooie prijs. De fa. Jelier, al meer dan 25 jaar ge vestigd in Dirksland, heeft ook voor de jeugd een open deur! In het begin van dit jaar verloor op de Smiths Knol, onder de Engelse kust, de Bru 7, Hoop op Welvaart van de Gebrs. van der Spek, zijn vistuig. Voor pas be ginnende ondememers een gevoelig ver lies. Maar de zee neemt en geeft. Vorige week kwam het net onbeschadigd boven, toen het werd opgevist door de Noordzee- kotter Wolfer Franke Bm 12 uit Bmi- nisse. Een dag later overkwam schipper Wim Otte, die van de Wolfert Franke, die het net van de Bra 7 netjes had afgeleverd, hetzelfde ongeval, men verspeelde een vistuig door een obstakel op de zeebodem.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 2