Jeugdig bezoek uit Zwitserland Gymnastiekver. SSS Nw. Tonge vierde prachtig gouden jubileum Politiebericliten flontidemoH VERKOPING VERKOPING Herdenkingssamenkomst van Reformatie op dinsdag 29 oktober 1985 te Nliddelharnis Cursus geestelijke vorming Vertrektijden C.V.B. „Boerenspullen" gevraagd in „De Samaritaan" Al(tie voor snellieids- beperl(ing Rottenburgseweg Oostflakkee Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 33 cent per mm. Bij contract speciaal tarief HUIS VERKOPEN? makelaar tamboer bellen vóór deskundige bemiddeling CD 01870-3477 m DD ^-|.l.r|.IIJ«n«) Goedereede: Uitvoering DIERENBESCHERMING POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN De interkerkelijke herdenkingssa- menkomst van de Reformatie zal Deo Volente dit jaar worden op dinsdag 29 oktober a.s. in het kerk gebouw van de Ned. Hervormde Gemeente aan de Ring te Middel- harnis. Al vanaf 1972 wordt deze bijeenkomst ononderbroken geor ganiseerd door het regionale comité Goeree-Overflakkee van de Stich ting „In de Rechte Straat". De bijeenkomst begint om half acht. Met het oog op de boekentafel is het kerkgebouw al om 7 uur voor de bezoekers toegankelijk. De gereformeerde wereld rondom ons is in beweging. In alle kerken die ook binnen Nederland uit de reformatie zijn voort gekomen heerst een indentiteitscrisis. Vele jongeren zien het in de kerken niet meer zitten en haken af Er wordt aller- wege geklaagd over verschraling van de prediking. Meer dan ooit is het daarom nodig, dat er binnen onze kerken een be zinning plaats vindt op het rijke erfgoed, dat ons vanuit de reformatie is aangereikt. Daarom, is het goed, om ook dit jaar rond 31 oktober samen te komen, in een ge meenschappelijke herdenking. De grote zegen van de reformatie is toch wel ge weest, dat Christus weer in het centrum van de prediking werd geplaatst. Dat alleen het waarachtig geloof in Hem, gewerkt door de Heilige Geest, ons schenkt de vergeving van de zonden en het eeuwige leven. Verzoening door voldoe ning! Ongetwijfeld zal dit ook de grondtoon zijn van de toespraken die op de herden kingsavond zullen worden gehouden. Aanvankelijk was het de bedoeling dat ook ds. J. S. van der Net, predikant van de Ger. Gemeente in Dordrecht zijn mede werking zou verlenen. Helaas moest hij in een laat stadium ons doen weten, dat hij om zijn we als comité erg dankbaar dat ds. den Butter de opengevallen plaats kon en wilde innemen. Ds. P. H. van Trigt, één van de plaatse lijke predikanten van de Hervormde Ge meente hoopt nu samen met ds. P. den Butter, plaatselijk predikant van de Chr. Ger. Kerk een toespraak te houden. In het nummer van a.s. vrijdag hopen we het thema van hun toespraken te vermelden. Het Christelijk Flakkees Mannenkoor dat onder leiding staat van Jaap de Geus zal een aantal liederen ten gehore bren gen. In het programma is verder plaats ingeruimd voor samenzang. Met de PTT is overeengekomen dat de samenkomst te beluisteren zal zijn over de kerktelefoons van Middelhamis en Som melsdijk. Hierdoor kunnen ook onze zie ken en bejaarden, thuis en in de verzor gingstehuizen, de herdenking meemaken. Zoals we dat gewend zijn, zal bij de ingang van het kerkgebouw een boeken tafel met een uitgebreid assortiment staan opgesteld. Verder kunt u er terecht voor langspeelplaten, cassettebandjes met eigen opnamen van samenzang. Tenslotte kunt u er pakjes ansichtkaarten kopen met bijbelteksten en kerst- en nieuwjaars kaarten. Kom dus wat vroeger naar de kerk voor een bezoek aan deze boekentafel! U komt er al om 7 uur terecht en uiteraard ook na afloop. Alle baten van de verkoop komen geheel ten goede van het evangelisatiewerk van de Stichting „In de Rechte Straat" waar aan de bekende ex-priester ds. H. J. Hegger als directeur is verbonde Werving nieuwe abonnees Voor en na de bijeenkomst is er gelegen heid om zich als abonnee op te geven op het mooie geïllustreerde maandblad „In de Rechte Straat". De inhoud van dit blad draagt een sterk getuigend karakter en wil leiding en voedsel geven aan het geestelijk leven. Er worden getuigenissen in op genomen van ex-roomskatholieken die tot het reformatorisch geloof in Jezus Chris tus zijn overgegaan. Voor het betrekkelijk geringe bedrag van 22,75 komt u in het bezit van eenjaarabonnement. Decomité- leden zullen uw naam graag noteren! Enige maanden geleden is er een nieuwe aktie voor abonneewerving begonnen. Wij hopen dat Goeree-Overflakkee niet achterblijft! KnUekte Tijdens de samenkomst zal slechts één kollekte worden gehouden, ten behoeve van de financiële steun, voor het binnen- en buitenlandse werk van de Stichting. Door verspreiding van de pauskrant dit voorjaar, in met name Brabant en Lim burg, zijn er heel veel kontakten gelegd met rooms-katholieken. Hier en daar wor den er evangelisatiesamenkomsten belegd. Ten behoeve van steun aan buitenlandse Op D. V. maandag 28 oktober hoopt drs. A. Exalto uit Benthuizen een inleiding te houden over het onderwerpVerkiezing". De cursisten worden weer hartelijk uit genodigd. Aanvang: 19.45 uur. Plaats: Hervormd Verenigingsgebouw „De Hoeksteen", Ring te Middelhamis. Voor topkwaliteit, goede service en voordelige prijzen FOTO - FrLM REPORTAGE VIDEO COMPUTER Westttrast35 Molenweg 4 Ouddorg- Telefoon 01878-1612 en 2120 Filiaal Renesse Printshop - Hogezoom 172 -. Telefoon 01116-2400 kerken worden regelmatig vertalingen van reformatorische werken uitgegeven. Ook ds. Hegger zelf schrijft van tijd tot tijd brochures die ook in buitenlandse ver malingen worden gepubliceerd. Tenslotte willen we nog wijzen op de steun aan ex-priesters en andere gelovigen die evangelisatiewerk verrichten onder protestantse minderheden in Latijns- Amerikaanse landen, zoals Guatamala, Columbia, Peru, Argentinië, Cuba, El- Salvador e.a. Al deze projekten moeten gefinancierd worden uit bijdragen en kol iekten. Daarom bevelen we deze kollekte hartelijk bij u aan. U kunt uw bijdrage ook storten op bankrekening 3420.58.533 t.n.v. „In de Rechte Straat" bij de Rabo bank te Middelhamis. Giro van de bank is 34.61.24. Tenslotte Hartelijk hoopt ons comité dat veien niet alleen uit Middelhamis en Sommelsdijk maar uit geheel Goeree Overflakkee volgende week dindsag D.V. aanwezi;; zullen zijn. Het is ons een vreugde teiken- jare bekende gezichten weer terug te mo gen zien. Dat geeft onderling een verbon denheid aan elkaar, als behorend tot een zelfde familie. Wij hopen echter naast bekende gezichten ook nieuwe te ont moeten. Wilt u deze avond vrij houden om aanwezig te zijn?!! Het regionale comité „In de Rechte Straat". Toen ds. M. Aangeenbrug in 1984 uit de N.H. gemeente van Goedereede vertrok naar Thusis in Zwitserland, heeft hij niet kunnen dromen dat hij P/2 jaar later met een aantal jongeren uit zijn nieuwe gemeente in Goedereede zou zijn. Maar 't was de afgelopen dagen wel waarheid. Een groep van 23 catechisanten uit Thusis verbleef, samen met ds. en mevr. Aangeenbrug van 17 tot en met 22 oktober in Goedereede, ondergebracht in gastgezinnen en overdag gehuisvest in het verenigingsgebouw ,,De Ark". Ze waren per trein van Thusis naar Nederland gereisd en hebben hier door middel van een gevarieerd programma een indruk opgedaan hoe het was in de vorige gemeente van „hun" dominee. Diverse Bijbelstudies vanuit het thema: „Onderweg, maar waarheen!", werden afgewisseld door bezoeken aan o.a. de visafslag, de molen te Stellendam, de toren van Goedereede, het werkeiland Neeltje Jans. Het hoogtepunt was ongetwijfeld de vaartocht op het Haringvliet en de Noordzee met de GO 36. De avonden waren gevuld met een quiz; Thusis-Goedereede, een muzikaal programma met Duitse en Nederlandse zang en uiteraard een afscheidsavond in Zwitserse stijl voor de gastgezinnen. Per fiets trokken ze die dagen door ons mooie en vlakke Goeree. Of deze uitwisseling bevallen is?, de tijd zal het leren. Misschien kunnen we over enige tijd Goereese catechisanten zien klauteren in de bergen rond Thusis! De Nieuwe Tongse Gymver. SSS „Sport Sterkt Spieren", kan terug zien op een welgeslaagde herden king van het 50-jarig bestaan. Dat gebeurde j.l. vrijdagmiddag en -vond, waarvan 's avonds met een druk bezochte receptie en zaterdag met een klinkende jubileumuitvoe ring. De meest verdienstelijke SSS leden werden tijdens het officiële gedeelte van de vrijdagavond ge houden receptie door het Kon. Ned. Gym Verbond met een speld van verdienste geëerd. Het was, namens het KNGV en de Rotterdamse Turnbond dhr. van Willigen die in zijn gelukwens van die onderschei dingen gewag maakte. Wegens 20-jarig lidmaatschap vielen ze ten deel aan de dames mevr. Boogert-Tijl, mevr. Hum- blet-de Jong en mevr. Peter-Hogchem. Haar echtgenoot, dhr. Peter kreeg een speld van verdienste omdat hij als voor treffelijk voorzitter de Ver. al twintig jaar leiding geeft in welke kwaliteit hij ook altijd aanwezig is op de vergaderingen van de Rotterdamse Turnbond, welke inte resse door dhr. van Willigen evenzeer op hoge prijs werd gesteld. Het deed dhr. van Willigen deugd dat de Nieuwe Tongse Vereniging na vele ups en downs thans weer met 118 leden een duidelijk ,,up" vertoont, al is het ledental ooit groter geweest. Spr. wist dat SSS sinds 1935 zo stevig in de Nieuwe Tongse dorpsgemeenschap is geworteld dat ze daar niet meer uit weg te denken is. Niet alleen de Vereniging zelf ook Nieuwe Tonge werd hartelijk gelukgewenst met het bezit van een Vereniging als SSS. Daar kon weth. L. C. Kievit van harte mee instemmen in zijn, namens het ge meentebestuur gesproken gelukwens. De leden van SSS geven door deelname aan wedstrijden hun Vereniging en daar mee Nieuwe Tonge een grote bekendheid temeer ook waar die, o.a. de jaarlijkse springwedstrijden veel publiek trekken. Wederkerig dankte de voorz. dhr. Peter voor al de belangstelling die zich deze avond zo duidelijk in „Ons Dorpshuis" manifesteerde. Dhr. Peter sprak zijn grote waardering uit voor zijn medewerkers met wie het zal lukken de toekomst van SSS met vertrouwen tegemoet te gaan. Zaterdag werd vervolgens de jubileum uitvoering gehouden waarbij ook alle jeugdleden betrokken werden. De gehouden verloting kreeg de vol gende uitslag: Prijzen kunnen worden af gehaald bij mevr. Humblet, Fr. vanBorse- lenstraat 37. De winnende nrs. zijn: 2177, 1431, 1163, 1620, Het bestuur van de gouden Vereniging. 1893, 1277, 1742, 1937, 1312, 1949, 1278, 2133, 1105, 2160, 1447, 2086, 2052, 1930, 1136, 2372, 1744, 1223, 1517, 2131, 1757, 2058, 1660, 1801, 1464, 2276, 1227, 2134, 1754, 2442, 1635. 1140, 1621, 1036, 1130, 1272, 2426, MIDDELHARNIS De vertrektijden naar de bijeenkomst te houden D.V. woensdag 23 oktober te Dirksland zijn als volgt: 19.10 uur Dienstencentmm 19.15 uur Muziektent 19.20 uur bushalte Samaritaan 19.25 uur Kantongerecht. GOEDEREEDE Geen spreekuur De burge meester van Goedereede is verhinderd a.s. vrijdag 25 oktober spreekuur te hou den. MELISSANT Wijziging opening bibliotheek De bibliotheek in Melishofzal ditmaal niet zoals gebruikelijk, op vrijdag zijn geopend, maar op donderdag 24 oktober op de bekende uren. DEN BOMMEL De handwerkkring der Ned. Herv. Kerk hoopt D.V. zaterdag 26 oktober van 10.00 - 16.00 uur haar jaarlijkse ver koping te houden in gebouw ,,Bij de Bron" naast de Herv. Kerk. De opbrengst is deze keer bestemd voor de verwarming van de kerk. Verkocht wordt er o.a. mooie hand werken, zoals spreien, tafellakens, prach tige truien, sokken, ook klederdracht poppen, beschilderde voorwerpen zoals theeblaadjes, schilderijtjes e.d. Dan zijn er nog leuke attrakties zoals enveloppe trekken (zonder nieten), in schrijven, raden, enz. Ook is er een bloemenstand, koekjes en een gezellig koffiehoekje. Dus voor elk wat wils. Komt U ook kijken, het is beslist een bezoekje waard. In de maand november staat het thema „het Boerenleven" centraal in het ver pleeghuis ,,De Samaritaan" te Sommels dijk. Diverse aktiviteiten worden rond dit thema georganiseerd. Men organiseert ook een tentoonstelling over „het boerenleven" met o.a. een schil derijenverzameling van Rien Poortvliet. Voor deze tentoonstelling zoekt men aller lei spullen die op de één of andere wijze iets met dit thema te maken hebben zoals oude gebruiksvoorwerpen, melkemmers, huishoudelijke spullen kortom alles wat op ,,het boerenleven" slaat. Kunt u spullen voor een maand missen om deze voor de tentoonstelling te leen te geven dan kunt u deze afgeven bij de receptie van „De Samaritaan" te Som melsdijk (Kon. Julianaweg 59). Wilt u meer informaüe dan kunt u kon- takt opnemen met het verpleeghuis 01870 - 2500 en vragen naar Jaap Reedijk. B innenkort volgen er meer mededelingen over de te houden aktiviteiten. NIEUWE TONGE De Vrouwenverg. ,,Ora et Labora" van de Herv. Kerk hoopt D.V. morgen woens dag 23 oktober haar verkoping te houden in Herv. Centrum ,,Elim", Zuiddijk 19. De opening is om 14.00 uur door ds. v.d. Born. De verkoop is van 14.30 - 16.30 uur en van 19.00- 20.30 uur. Ieder hartelijk welkom. Vermist Sinds enige tijd vermist rood katertje, draagt wit viooienbandje. 5 a 5 mnd. Graag inlichtingen fam. van Gemerden, Bernhardstraat 17. Ouddorp. tel. 01878- 3047. MIDDELHARNIS Eindelijk, na een reeks bijna- en enkele echte ongeluk ken met tragische afloop, is het een van de aanwonenden van de Rottenburgseweg te Middelhamis te gortig geworden dat ze auto's en motoren met snelheden ver boven de 100 km per uur voorbij ziet razen. Zij mevr. Verbeek is de deuren langs gegaan met een lijst waarop een verzoek aan het gemeentebestuur tot beperking van de max. snelheid tot 50 km per uur kan worden ondertekend. Overal waar ze belde, langs de Rotten burgseweg en de daarachter gelegen wo ningen, werd haar aktie gewaardeerd; de lijst telt dan ook al zo'n honderd namen en naarmate ze het wervingsgebied uit zou breiden zou het namental groeien, dat is haar duidelijk geworden. Mevr. Verbeek woont op de hoek Doetin- chemsestraat-Rottenburgseweg, het kruis punt waar al enkele dodelijke ongelukken zijn gebeurd. Het zijn ouderen die er op weg naar de volkstuinen oversteken maar het is ook schooljeugd die van en naar het nieuwe fietspad oversteekt en met eigen ogen heeft mevr. Verbeek al tal van ge vaarlijke situatie gezien waarom ze met stelligheid durft verzekeren dat het op die kruising steeds gevaarlijker wordt. Op de Rottenburgseweg die net buiten de bebouwde kom valt mag thans 80 km per uur worden gereden. Wanneer ze de pe titie aan het gemeentebestuur overhandigt hoopt ze dat daar ernst mee wordt ge maakt en dat het gemeentebestuur de weg van de Provincie over zal nemen waarna de 50 km. beperking ingesteld kan worden. In Goedereede gebeurde dat kennelijk moeiteloos door overname van enkele Ouddorpse weggedeelten van het Water schap. We zijn benieuwd in hoeverre Middelhamis' gemeentebestuur slagvaar dig blijkt.... - Diefstal uit supermarkt Er blijkt 's nachts ingebroken te zijn in een supermarkt te Den Bommel. De daders deden er illegaal boodschappen in het groot want er werd voor vele duizenden guldens aan rook- en etenswaar meege nomen. Men kwam binnen na verbreking van een deur. Het onderzoekt duurt voort. MELISSANT - woensdagavond 7.30 uur ds. C. J. Meeuse, Rotterdam-Zuid (Bed. H. Doop). DIRKSLAND - woensdagavond 7.30 uur student G. J. van Aalst van Nieuw Beijerland. NIEUWE TONGE - woensdagavond 7.30 uur ds. A.F. HonkoopvanZwijn- drecht. OUDE TONGE - woensdagavond 7.30 uur student P. van Ruitenburg van Zevenhuizen. OOLTGENSPLAAT- woensdagavond 7.30 uur ds. B. v.d. Heiden, van Woer den.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 1