I all-round metselaar j FOTO BLANKERS PLOOIEN MAKEN HET BIJZONDER „De Vitaminebron Tuinfrees Deze Japon Annette Weekend-aanbieding v.d. Made-Kalle b.v. i Weekend-aanbieding in „de Vitaminebron" Centrum Slagerij Wagenaar „Zeemanspot" borg weer stoffelijk overschot Fortuin opgevist kunstfotografie FOTO BLANKERS Fotografisch het beste Aangepaste kerkdienst Verenigd Gemeentebelang een feit Oesterdiefstallen uit het Grevelingenmeer Vertrel(tiiden autobussen E.O. Jongerendag 119: Modehuis FAMILIEBERICHTEN Verplaatsing publikatiebord van superieure kwaliteit. De hele week: KIPWEEK Aann.bedr. Gespecialiseerd in reprodukties van oude foto 's. J Installatiebedrijf \?i. EIV696, gebr. Koornneef I Gespecialiseerd in het zuinig malcen van cv. en warmwater installaties ■I I I I I I Dam- en Schaakvereniging „Ontspanning" te Ouddorp Uni geplooide broekrok van 100% scheerwol, gecombineerd met blouse in kleurrijke print Broekrok 1/ 9r W W W w 'X' w 'X' W w 'X' 'X' 'X' W 'X* w w w De enige groente-speciaalzaak van het eiland. '*«¥'****«¥»'¥'«¥»'¥»^F»«¥»«¥»*** geboortekaartje en nog vele andere Japonnen kunt U vrijblijvend passen bij: Altijd de moeite waard om eens langs te komen. VRIJDAG 11 OKTOBER 1985 „EILANDEN-NIEUWS Bladz. 3 Bedroefd geven wij u kennis van het overlijden van mevrouw ADRIANA TIMMERS-MAST ons aller lieve tante Jaan in de ouderdom van 94 jaar. neven en nichten 10 oktober 1985 Verpleeghuis „De Samaritaan" te Sommelsdijk Correspondentie-adres: N. L. Mast, Molendijk 74, 3258 LN Den Bommel Gelegenheid tot condoleren: zaterdag 12 oktober van 20.00 - 21.00 uur in de rouwkamer van het verpleeghuis „De Samaritaan", Kon. Julianaweg 59 te Sommelsdijk en na afloop van de begrafenis. De begrafenis is bepaald op maandag 14 oktober a.s. om 11.00 uur v.m. op de oude algemene begraafplaats aan de Hoflaan te Middelhamis van uit de Lukaskapel van „De Samaritaan", waar vooraf de rouwdienst wordt gehouden. Zij die onze geliefde overledene de laatste eer willen bewijzen worden hierbij uitgenodigd om 10.15 uur in bovengenoemde kapel aanwezig te zijn. DANKBETUIGING Wij willen een ieder bedanken voor de grote belang stelling, kaarten, bloemen, cadeau's e.d., die wij mochten ontvangen bij ons 40-jarig huwelijk. J. den Boer K. D. den Boer-den Baars Herkingen, oktober 1985 Onderlangs 4 g DANKBETUIGING Hiermede willen wij allen hartelijk danken voor de jj vele felicitaties, d.m.v. bloemen, planten, kaarten, kado's e.d. ter gelegenheid van ons 25-jarig huwe- S lijksjubileum ontvangen. Dit alles heeft deze dag voor ons onvergetelijk gemaakt. S Bovenal dank aan Hem, Die alles heeft welgemaakt. |:ji farn. Duim-v.d. Vliet '0 Ooltgensplaat, oktober 1985 Prins Hendrikstraat 46 De bemanning van de Stellendamse red dingsboot ,,de Zeemanspot" heeft giste ren vanuit het zg. „Bokkegat", dicht onder de kust, op aanwijzing van de SL 30 een stoffelijk overschot geborgen. Het betrof dat van een man, gekleed in zwembroek. Hij droeg een trouwring. Naar de identi teit van het stoff'elijk overschot wordt een onderzoek ingesteld. Ook vorige week werd, op een melding van de SL 16, een lijk geborgen. Dat verkeerde in de meest verregaande staat van ontbinding. OUDDORP Het publikatiebord aan de Stationsweg is verplaatst naar het raad- en polderhuis aan de Raadhuisstraat. Deze verplaatsing is nodig, omdat het bord op de huidige plaats veelal niet bereikbaar is, omdat er auto's voor geparkeerd staan. Bovendien is de nieuwe plaats meer cen traal gelegen. Het is bekend dat onze Noordzee- vissers niet alleen veel vis vangen maar ook diverse andere voor werpen in hun netten krijgen, vooral de kettingmatten van de tong en scholvissers zijn goede vangers. Veel oorlogstuig, stukken van vlieg tuigen en schepen, naast voorwer pen door andere schepen verloren, maar vooral ook rudimenten van dieren, die leefden in een vroeg tijdperk. ledere visser heeft wel een verzameling mammoetkiezen, of beenderen van dit of andere vroege dieren in zijn huis of zijn achtertuin. Een spectaculaire vondst deed schipper J. Melissant van het schip Catharina GO 1. Een zeer bij zonder stuk steen (waarschijnlijk een halfedelsteen) waarvan men in Stellendam spoedig wist te vertel len dat schipper Melissant een gro te ruwe diamant had opgevist, die miljoenen waard zou zijn, men sprak al van 170 miljoen gulden. Of de schipper zelf in die rijkdom heeft geloofd, vermeldt de geschie denis niet, wel dat een door hem geraadpleegde deskundige een ex pertise verrichte met als resultaat dat de steen geen waarde heeft. Mevrouw Melissant wil de praatjes die desondanks toch voortduren de kop indrukken en zegt resoluut: Wie duizend gulden biedt, mag de steen zo mee nemen. Wel een echt stuk „barnsteen" werd bij de mosselzaadvisserij op de Waddenzee opgehaald door schipper W. van den Berg van de mosselkotter Johannes Bru 40. Schipper van den Berg zal er oor bellen en een hanger van laten ma ken bij een bekend edelsmid. Heden heeft de Heere tot onze grote droefheid, na een langdurig geduldig gedragen lijden, in de Daniël den Hoed kliniek zacht en kalm van ons weg genomen mijn innig geliefde vrouw, onze lieve zuster, schoonzuster en tante MARIA VOGELAAR echtgenote van Laurens Robijn op de leeftijd van 74 jaar. Mede namens de familie: L. Robijn 3247 AG Dirksland, 9 oktober 1985 Irenelaan 10 Gelegenheid tot condoleren vrijdag 11 oktober 1985 van 19.00 tot 20.00 uur in „Onder de Wiek", Ring 57 te Dirksland. De begrafenis zal D.V. plaats hebben zaterdag 12 oktober 1985 om 14.00 uur op de algemene be graafplaats te Dirksland. Aanvang rouwdienst in „Onder de Wiek" om 13.15 Met droefheid geven wij kennis dat van ons is weggenomen onze lieve zuster, schoonzuster en tante MARIA VOGELAAR echtgenote van L. Robijn op de leeftijd van 74 jaar. fam. Vogelaar Sommelsdijk, 9 oktober 1985 Heden nam de Heere, na een langdurige verpleging in ,,de Samaritaan" te Sommelsdijk, uit onze fa miliekring weg onze geliefde broer, zwager en oom ARIE CORNELIS EWOUDT LEIJDENS in de ouderdom van 79 jaar en 8 maanden. A. J. A. Leijdens A. L. Leijdens-Kroon neven en nichten 3257 BE Ooltgensplaat, 10 oktober 1985 Wilhelminastraat 2 De begrafenis zal D.V. plaats vinden zaterdag 12 oktober des nam. 2 uur te Ooltgensplaat. Zij, die de overledene de laatste eer willen bewijzen, worden verzocht om 1.15 uur in ,,Elthato" aan wezig te zijn. Gelegenheid tot condoleren in ,,Elthato" na de begrafenis. Onze oprechte dank aan allen die de viering van onze 55-jarige echtvereniging tot een onvergetelijke dag gemaakt hebben, door uw aanwezigheid, of door kaarten, bloemen en cadeaus. Ook namens kinderen, klein- en achterkleinkin deren hartelijk dank. de Vogel G. de Vogel-Hameeteman 3253 AM Ouddorp, oktober 1985 Molenweg 8 Schouderkarbonade9,98 p/kg Ribkarbonade11,50 p/kg Haaskarbonade12,50 p/kg Wij hebben weer een DIKBIL geslacht Let u de volgende week op onze raambiljetten. Het scheelt guldens. Van maandag 14 oktober tot zaterdag 19 oktober. Ook verzorgenwij uw huisslachting vakkundig. Weststraat 2 OUDDORP Telefoon 01878 - 1245 WIJ VRAGEN: Tel. 01870 - 3144; b.g.g. 4203; b.g.g. 01877-1411 MIDDELHARNIS Portretstudies ook bij u thuis of werkomgeving Bruidsfoto's Kinderfotografie Familiefoto's op onze studio tot 25 personen Pasfoto's Kleur en zw/wit (o»o biankers Hobbemastraat 49 MIDDELHARNIS Telefoon 01870 - 2461 MIDDELHARNIS D.V. zondag 13 oktober wordt in de Chr. Ger. Kerk aan de Hoflaan een aangepaste kerkdienst gehouden, waarin hoopt voor te gaan ds. B. de Romph te Noordeloos, Aanvang 14.45 uur. PREDIKBEURTEN ZEELAND Zondag 13 oktober 1985 SINT ANNALAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. van Herk en 18.00 uur ds. A. B. Cysouw uit Sint Philipsland- Ger. Gem. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Gem. in Ned. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst. Ingezonden: GOEDEREEDE Dinsdag 24 sep tember werd door Raadslid Joh. Grinwis verantwoording afgelegd over drie en een halfjaar Raadslidmaatschap. Verder gaf hij achtergrond informatie over hoe hij tot bepaalde besluiten was gekomen. Veel v-an zijn in 1982 genoemde programma punten, waar toen soms om werd geglim lacht, zijn verwezenlijkt. Steeds heeft het belang van en vóór de Gemeente Goedereede bovenaan gestaan. Dit in tegenstelling tot andere politieke partijen, waar het partijbelang weleens de boventoon voerde, aldus dhr. Grinwis. Eén en ander leidde er al snel toe dat dhr. Grinwis op eigen titel in de Raad ver tegenwoordigd was. Dat het beleid van „Hans" resulteerde in een veelheid van reakties van verschillende groeperingen burgers, die het door hem gevoerde wel aansprak, had hij niet kunnen voorzien. Wel leidde hij hieruit af dat hij met goede zaken bezig was, waaruit de gedachte van een Verenigd Gemeente Belang dan ook voortkwam. Een Verenigd Gemeente Belang voor burgers van welke (landelijke) politieke voorkeur dan ook. Een Partij zonder lan delijk stempel, met maar één doel: "t belang van en vóór de Gemeente Goede reede. Dit alles werd dinsdagavond uitvoerig uitgelegd en daarna door de aanwezigen besproken. Het idee voor een Verenigd I Vissersstraat 16/3253 XK Ouddorp/tel.01878-2517of01879-1614 Duizenden oesters gaan de grens over, zonder dat wij daar iets van merken, aldus de adjudant van de Rijkspolitie op Schouwen Duiveland H. J. Teunissen. Er zijn nu dit seizoen al 30 personen bekeurd wegens diefstal van oesters uit de Grevelingen en de aanhoudingen vinden met de regelmaat van de klok plaats. Het zijn vooral Belgen en Noord Fran sen, die worden gesnapt en ze komen hier met auto's die speciaal voor het vervoer van oesters zijn uitgerust, met speciale goten voor het lekwater en met versterkte schokdempers. Het Grevelingenmeer is een uitgezocht gebied voor sportduikers en het zijn deze duikers, die (en dat was toch eigenlijk al langer bekend onder de insiders, naar boven halen wat van hun gading is), al thans een deel van hen. Dat zijn zee- anemonen en andere flora en fauna van de rivier bodem, maar vooral ook oesters en kreeften. De duikers die worden gesnapt, ver liezen hun duikuitrusting, maar ook hun duikvergunning. De bestuursleden van de Belgische dui kersverenigingen zijn integere personen, maar een deel van hun leden kan het niet laten het zo begeerde zeebanket mee te nemen, als ze het maar voor het oprapen hebben. Gemeente Belang kreeg al spoedig aan hang, terwijl ook voordat de vergadering was begonnen er al aanmeldingen binnen waren. De eerste aanzet voor een Ver enigd Gemeente Belang is ingezet, veel moet nog georganiseerd worden, maar Verenigd Gemeente Belang wordt een feit. Een ieder die zich aangetrokken voelt tot de ideeën achter het Verenigd Gemeente Belang kunnen zich aanmelden bij: Secr. Peter Grinwis, Weststraat 1, 3253 AR Ouddorp, tel. 01878 - 3042 of 1597; Penn. Joh. Grinwis, Beatrixweg 20, 3253 BB Ouddorp, tel. 01878 - 2187. Vertrektijden en plaatsen van de auto bussen naar de E.O. Jongerendag op zaterdag 12 oktober 1985 inde Jaarbeurs hallen te Utrecht. Ouddorp, V.V.V. kantoor6.40 uur Goedereede, ZWN halte6.45 uur Stellendam, Busstation6.50 Uur Dirksland, Schelpenpad7.00 uur Sommelsdijk-Middelharnis, Rusthuis7.05 uur Oude Tonge, Pulleman7.15 uur Ooltgensplaat, Weespad7.25 uur Eventuele nadere informatie verkrijg baar bij familie J. de Keizer, telefoon 01870- 3620. Uitslagen van 7 oktober 1985: Dammen: P. van Dam - K. Westhoeve2-0 J. ten Hove - C. Akershoek1-1 J. Moerkerk - mej. K. Tanis0-2 C. Tanis - K. Tanis0-2 G. Tanis - H. Tanis2-0 J. Visbeen - J. Westhoeve1-1 Schaken; afdeling 1: C. Wassenaar - J. DijkstraO - I J. Grinwis - J. SoetemanVi-Vi G. J. M. V. Alebeek-M. Breen 1/2 - Vi A.v.Huizen-G.J.M.v.Alebeek.afg. K. v.d. Wende-A. J. Kastelein.uitgest. E. Santifort - G. J. M. van Alebeekuitgest. M. Breen - A. van Huizenuitgest. Afdeling 2: P. J. Glerum - A. Verhage1-0 M. H. J. van Doom - J. W. J. Breve'/z - '/2 R. Kickert - J. Dolieslager0-1 N. A. L. van Doorn - P. Westhoeve0-1 P. Westhoeve - C. Orgers1-0 Jac. Tanis-W.J. TanisO- 1 Een onvervalste herfst rauwkostsalade. Puur verse groenten200 gram voor J lL,2,j ZUURKOOLSALADE. Iets bijzonders. 200 gram voor f 1,95 Onze groente en fruit zijn uitsluitend van eerste klasse kwaliteit. M Weststraat 4 OUDDORP Tel. 01878 - 1245 TE KOOP 5 PK benzine -|- nieuwe bandenwielen Vaste prijs f 600, Tel. 01879 - 2074 Uw geluk met de geboorte van uw kleine maakt u met een welverzorgd bekend. Drukkerij Gebrs. de Waal wil er graag voor zorgen. De nieuwste modellen snel leverbaar. Langeweg 13 SOMMELSDIJK Zandpad 90 Middelharnis Tel. 01870 - 2431

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 3