I Vastheid Predikbeurten De Open Deur Oud papieraktie Dirksland Jaarprogramma CPB afd. Goeree Antwoord Raadslid Hans Grinwis Gemeente Goedereede Speculaasaktie mannenkoor „Ons Koor" U.D.I. zoekt (jeugdjleden Morgen eilandelijke brandweerwedstrijd in Sommelsdijk Dam- en Schaakver. „Dirksland" „EILANDEN-NIEUWS" VRUDAG 11 OKTOBER 1985 iii;' De mens zoekt naar een land waar 't veilig is te gaan yi Een plaats waar onze voet onwankelbaar kan staan. Si j; We zien hoe de aarde beeft, is er zo'n land te vinden? lij Een vloedgolf, als ze komt, kan duizenden verslinden. S S De mens zoekt naar een ander mens waarop hij kan vertrouwen Maar mensenwoorden zijn als wind, je kunt er niet op bouwen. i-j; En ook ons eigen hart is wankel, moeilijk te doorgronden jiij Een vaste grond om op te gaan, waar wordt ze hier gevonden? |:j We worden altijd weer teruggeworpen op het ene vaste Woord. iii: Dat door geen macht ter wereld in haar voortgang werd verstoord, ijii Het ging de eeuwen door zijn eigen vaste gangen S; Gods eeuwig, feilloos Woord, het is niet te vervangen. lil: Gods Woord geeft vastheid in een wankelende staat i|ii Een wereld die geen raad meer weet, geen liefde geeft maar haat S ijii Grijp vast dat Goddelijk Woord dat is, dat was, i|i: i:|i vanaf het eerste begin. |i|: Wie met het Woord van God door 't leven gaat, l:-: iii; gaat d'eeuw'ge vreugde in. |i|: 1 LANERTA jS In z'n garage heeft de musicus Rinus Verhage uit Middelharnis niet een glanzende automobiel gestald; het bezit ervan zou trouwens nauwelijks tot z'n verbeelding spreken. Het absolute pronkstuk wat hij wèl in z'n tot studio verbouwde garage heeft geplaatst is een huispijporgel van een onwaarschijnlijke schoonheid. Dhr. Verhage zag deze zomer met de komst van het orgel zijn droom vervuld, en zelfs méér dan dat. Zó mooi als het orgel geworden is, gemaakt door de talentvolle orgelbouwer David Kunst uit Oostburg, zó schoon had dhr. Verhage het zich nog niet durven dromen David Kunst, heet de orgelbouwer, een 27-jarige landbouwerszoon uit het Zeeuwse Oostburg, een jongeman nog aan het begin van een stellig veel belovende carrière. Hij studeerde aan de Orgelbouwvakschool in het Duitse Ludwigsburg en mag zich pp grond van zijn studieresultaten Meester orgel bouwer" noemen. Dhr. Verhage zal de eerste zijn om 's mans kunde te bevestigen want nog elke dag verbaast hij zich over de preciesie waarmee orgelbouwer Kunst te werk is gegaan, zowel wat de fraaie orgelkast als het speelwerk betreft. Alles, behalve de tinnen orgelpijpen, maar wél de eiken, werd door dhr. Kunst zelf gemaakt. „Een Renaissance man", werd hij door een bewonderaar van zijn produkt genoemd, iemand die de klassieke orgelbouwkunst weer nieuw leven inblaast, opnieuw beoefent en dat lijkt een raak getroffen typering. Gevraagd wat het bezit van zo'n fantastisch mooi pijporgel voor een musicus betekent, verzekert dhr. Verhage dat dat de vervulling van een droom betekent, waarbij hij aanvult dat die droom geen ijdele is; het bezit van een pijporgel heeft voor hem ook duidelijk praktische kanten, omdat de beschikbaarheid ervan voorkomt dat hij in de koudere seizoenen in koude kerken les zou moeten geven of zelf zou moeten studeren want ook dat is een musicus genoopt te doen....!! „Orgelspelen is vergelijkbaar met het beoefenen van sport", verzekert dhr. Verhage en het ontbreken van een oefenmogelijkheid om deconditie" op peil te houden en te verhogen zou hij dan ook als een enorme handicap ervaren. Hij heeft die niet te vrezen, voor en van hem het prachtige Kunst orgel, waarop de naam van de maker en het bouwjaar, alsmede de psalmregel „Alles wat adem heeft love den Heere" in gouden letters op rood sierleder vermeld worden. Het orgel van dhr. Verhage is het eerste orgel dat dhr. Kunst in opdracht heeft gemaakt. Zijn allereerste creatie, van notenhout en rijkelijk versierd met bladgoud lijkt voor geen goud te koop te zijn. Inmiddels werkt dhr. Kunst aan een prachtig pijporgel voor het Herv. verenigingsgebouw te Ouddorp. Musicus Verhage is graag bereid aan echt geïnteresseerden het orgel te laten zien en te demonstreren. Geïnteresseerden, graag ook in het detail, want ook daarin heeft dhr. Kunst zich kunstenaar getoond. Het orgel telt 5 registers en 5 sprekende stemmen en heeft een mechaniek dat zo verzekert dhr. Verhage mede door z'n compactheid ingewikkelder is dan die van een groot kerkorgel; het heeft een extra manuaal-koppel en daar heeft dhr. Kunst een knap stukje werk mee geleverd. Tot in het detail bewonderenswaardig is ook de Amerikaans grenen kast, gesierd met prachtig houtsnijwerk. De klavieren en de zgn. bakstukken zijn van ebbehout, de toetsen zijn bekleed met been. Been van een 2-jarige stier dat door dhr. Kunst bij een slager gehaald werd. Hij trok de benen schoon en bleekte ze nadien met waterstofperoxide, zaagde ze op maat en polijste ze met water en krijt! In het ebbehout werden benen versiersels aangebracht en al zou het orgel niet meer dan alleen maar kast zijn, dan zou dat nog de grootste bewondering mogen wekken. Zowel het pedaal als de klaviatuur hebben van de maker de afmetingen van een historisch orgel gekregen. De orgelkast is 2.50 m hoog en 1.50 m breed. Alleen al aan de klaviatuur werkte dhr. Kunst 3 maanden; aan het hele orgel heeft hij anderhalfjaar gewerkt. De CPB Goeree" heeft voor het aan staande seizoen 1985/1986 het volgende aantrekkelijke programma samengesteld. Donderdag 17 oktober: Jaarvergadering, musical met medewer king van mevr. L. Tuk-Tempelaar uit Mijnsheerenland. Donderdag 21 november: Lezing met voorlichtingsfilm over de Ned. Brandwondenstichting te Beverwijk. Donderdag 19 december: Kerstwijding. Donderdag 16 januari: de heer C. W. de Kievit uit Hellevoetsluis, lezing over alternatieve geneeswijzen. Dinsdag 18 februari: De Echte Bakker Kommer Akershoek uit Ouddorp met een dia-klankbeeld van de „Stichting Voorlichting Brood" en met hartige broodvariaties. Donderdag 20 maart: Paassamenkomst met medewerking van Mevr. R. Driesprong-Visser uit Dor drecht. Het thema: vrouwen rond het kruis en de opstanding van de Heere Jezus. Donderdag 17 april: Dokter Kappers, psychiater, verbonden aan het Dijkzigtziekenhuis te Rotterdam, lezing over post-natale depressie. Donderdag 22 mei: De heer Joop Wagenaar uit Rotterdam komt ons vertellen over het werk van de Novib. Cursussen: - Korte cursus Experimenteren met voeding", 4 lessen gegeven door do centen van de Chr. School voor LHNO ,,Westvoom". Is al volgeboekt. - Gezond Bewegen, cursus van 6 lessen door docente van HVP. Hier kunnen nog enkele dames bij. - Rondom het boek. Deze interessante cursus van 4 a 5 avonden is er elk jaar weer bij. What's in a name?" Weet u 't nog? „Een naem is niet zoamar een naem. D'r zit wat achter. Maer wat?" M'n speurtocht bracht me ditmaal in Stellendam. Bij de bushalte aan de Een- drachtsweg draai je rond't pleintje met de bus en 't kan niet missen: je oog valt op dat huis met die triomfantelijke naam ,,Pour Ie boulanger!" Voor de bakker, 't Is Frans en 't is geen Frans, maar wel duidelijk! Een Hollander begrijpt, dat hier een suc ces geboekt is, hoe dan ook. Een Frans man zal verbaasd naar de niet aanwezige verse broodjes blijven loeken. ,,Erop af meisje", zei ik bij mezelf: ,,Allez votre corridor!" 't Risico van een verhaal van twee regels zat er dik in: ,,We hadden op 't nippertje genoeg geld. Met de hakken over de sloot is 't toch gelukt. Voor de bakker dus". Tot mijn grote verrassing kwam er echter een kostelijk verhaal uit de bus. 't Verhaal van een droomwens: een eigen huis. 't Verhaal van hoe je met weinig financiën, maar met een goeie dosis durf, ideeën, inzet van alle beschikbare krachten vier broers -f- een buurman doorzetten en volhouden die droomwens tot werkelijk heid maakt. De heer C. A. van de Nieuwendijk hij ziet er ook uit als een echte Zeeuwse doorzetter, met zijn vrouw achter zich vertelt met rechtgeaarde trots 't verhaal van Het Huis. De familie van de Nieuwendijk woonde in 1969 in een huurhuis in de Haagse straat. Man, vrouw en vier dochters. Hij een originele Stellendammer, zij afkom stig uit Ouddorp, meisjesnaam van de Klooster, 't Was geen vetpot, elk dub beltje nog eens omkeren, maar toch zo graag: dat eigen huis. Samen met latere buurman Admiraal, woonachtig in Oude Tonge, huisschilder van beroep: Zijn vrouw wou graag terug naar Stellendam. De heer van de Nieuwendijk zat in de aan- nemerij, hij had 't vak in z'n totaliteit van de grond af in de praktijk geleerd. Dat Morgen, zaterdag 12 oktober zal in Som melsdijk de jaarlijkse eilandelijke brand weerwedstrijd gehouden worden. Die be gint 's morgens om 9 uur. 's Middags om kwart over vijf zullen in „Vita Nova" de prijzen worden bekend gemaakt door burg. van Welsenis. Aan de wedstrijd wordt deelgenomen door alle flakkeese korpsen, incl. de PTT brandweer Middelharnis, maar met uit zondering van Sommelsdijk, die deze dag gastheer is. Zaterdagavond 12 oktober hopen we onze tweede Open Deur-avond te organi seren. Thema van deze avond is: Sport, maar hoe? Als gast is uitgenodigd dhr. A. Don, die zelf als prof speler bij o.a. Holland Sport en F.C. Vlaardingen de topsport van nabij heeft meegemaakt. Op een wonderlijke wijze heeft God hem de leegheid van het topvoetbal laten zien en hij mag er nu van getuigen dat niet voetbal, maar Jezus C hristus Koning is in zijn leven. De sport heeft voor hem hierbij niet afgedaan, maar het heeft een nieuwe rijke funktie gekregen. Vanaf 16 jaar is iedereen hartelijk uit genodigd te luisteren en mee te denken over dit onderwerp. Ook vertonen we enkele filmbeelden over wat in de sport kan, en waartoe het leiden kan. Zaal open: 19.30 uur. Plaats: De Ark, Goedereede. Voor inlichtingen en opgave voor cur sussen kunt U zich wenden tot de secre taresse mevr. H. Westhoeve-Voogd, Ma- rijkeweg 11Ouddorp (Z.H.), tel. 01878 - 1421. schept mogelijkheden, 't Was toen nog niet zoals nu: je bent gespecialiseerd in „de" beton, je bent tegelzetter of je bent stucadoor, kortom voor elke klus bij de bouw een ander mannetje. Men stak de koppen bij elkaar. Te weten: vier broers van de Nieuwendijk, alle vier in de aannemerij en belangrijk: alle vier allround. De heer Admiraal voor 't schil- derswerk. Alleen voor de fijne afwerking, 't aftimmeren, 't deuren hangen, etc. is er een daarin weer gespecialiseerd vakman bij gehaald. De vier broers bouwden sa men voor elk van hen een eigen huis. De fam. v.d. N. had 't oog laten vallen op een stukje grond. Er is heel wat ,,afgeklust" voordat ze dat hun eigendom mochten noemen! Met de bouwvergunning ging 't in '69 ook nog niet best: 15 maanden! Sinds '72 zit daar heel wat meer schot in, dankzij onze huidige burgemeester. Eindelijk was 't zover, juni '69. De vier broers aan de slag. Al 't werk gebeurde na gedane dagtaak: elke avond tot 't donker, elke zaterdag van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat. Om nu bij die voldane bakker Ingezonden: Hoewel ik tijdens mijn Raadlidmaat- schap nog nooit via de pers een reaktie heb gegeven op ingezonden brieven, bij deze een (éénmalige) reaktie aan P. Versluis m/v Stellendam (adres??). Aangaande de vragen betreffende pro blematiek rond Verenigingsgebouw te Ouddorp aan het College van B en W het volgende: Natuurlijk heeft het College geantwoord dat het een aangelegenheid is van het Stichtingsbestuur. Echter gelezen heb bende de statuten moet het gebouw dienst baar zijn voor het plaatselijk Verenigings leven, voor het houden van vergaderingen, cursussen enz. (artikel 3). Het Stichtingsbestuur heeft echter het Verenigingsgebouw verhuurd voor een halfjaar aan een commerciële huurder. Dit voldoet niet aan de doelstellingen welke in de statuten zijn genoemd. Wijzi gingen van de statuten moeten door de Gemeenteraad worden goedgekeurd (ar tikel 17). Dit heeft niet plaats gevonden. Daar ligt de ingang voor mijn vraag stelling aan B en W. Voor d? jarenlange trouwe huurders moest plaatsvervangen de ruimte worden gezocht. Dat echter is zeer onzorgvuldig gebeurd. Dat heeft mij er toe gebracht deze zaak aan de orde te stellen. Het is al zonde dat de ,,Dorpstienden" (het nieuwe multi functionele gebouw) niet alle huurders van het Verenigingsgebouw onderdak zal bieden. Eén vereniging heeft o.a. door de onzorg vuldige handelswijze van het Stichtings bestuur definitief elders onderdak ge nomen. Het verenigingsleven is een be langrijk gebeuren in de Gemeente Goede reede, daar dient niet mee gesold te wor den. Aangaande uw link naarde verkiezingen van maart'86 het volgende: De aanzet tot oprichting van het „Verenigd Gemeente Belang" is gebeurd. De definitieve in vulling daarvan wordt voorbereid. Vier jaar lang als eenmansfractie is een zware opgave. De hoop uit te spreken dat bij de volgende verkiezingen er meer raads- zetels inzitten getuigt van moed en durf. Uw genoemdeverkiezingskoorts" is niet van toepassing. Als ik drie en een halfjaar aktief bezig ben met de belangen van de Gemeente Goedereede is het onzin om de aktiviteiten van het laatste halfjaar als verkiezingsstunts te zien. Mocht u willen reageren op dit schrijven, dan geniet een persoonlijk gesprek de voorkeur. De redaktie bedankend voor plaatsing, hoogachtend. Joh. Grinwis, Beatrixweg 20, Ouddorp Tel. 01878-2187 SINT ANNALAND Aardappelveiling van dinsdag 8 ok tober 1985 Bintjes gewone 0,11 - ƒ0,13. Bintjes bonken 0,24 - 0,27. Bintjes drielingen 0,11. Bintjes kriel 0,40 - 0,41. Eigenheimers gewone 0,25 - 0,28. Irene gewone 0,23 - ƒ0,27. Irene bonken 0,08. Aardappel prijs per kilogram. Aanvoer: negen en veertig ton. uit te komen geef ik een klein overzicht van wat er gedaan werd. Dat was: uit zetten, graven, bekisting stellen, beton storten, fundering metselen, begane grond- vloer leggen, profielen stellen, de opbouw (ruwbouw) maken, glas- en waterdicht maken, voegen en binnen afwerken. Hier na kwam de timmervakman voor 't fijne werk, daarna de heer Admiraal voo r't schilderwerk. En ziedaar, mei 1970 was 't klaar. Een puntgaaf eigen huis. Klaar om in te gaan wonen. Twee huizen aan één, één voor buurman Admiraal. ,,Hee", zei deze, „nou zouden we toch eigenlijk nog een toepasselijke naam moeten hebben". „Voor de bakker" zei de heer van de Nieuwendijk. „Pour Ie boulanger", ver taalde de heer Admiraal dat vlot. „Et voila, c'est pa, la victoire", en ziedaar, de overwinning. Droomwens vervuld, maak ik ervan. Dank aan de familie van de Nieuwendijk voor 't „kittige" verhaal! Zo zie je maar weer: what's in a name?" Dieke Schippers-Vaarzon Morel Na het grote succes van vorig jaar, houdt het Mannenkoor „Ons Koor" dit jaar weer een aktie met speculaaspoppen. Nu is er reeds weer al vraag of het Mannenkoor dit jaar nog speculaaspop pen verkoopt. Bakkerij Nipius uit Stad aan het Haring vliet heeft wederom haar medewerking toegezegd om deze aktie tot een succes te maken. De opbrengst van deze aktie zal worden bestemd voor de opbouw van het reper- toir. Een koor wat steeds vooruit wil, zal van tijd tot tijd nieuwe muziek aan moeten schaffen. Een mannenkoornummer kost al gauw 60,00 voor een eenvoudig werk tot 150,00 voor een wat groter werk, afhankelijk van de componist. De aktie wordt gehouden in de week van 14 oktober. De speculaaspop met aman delen en verpakt in een leuke doos kost 2,50 per stuk. Het mannenkoor hoopt dat velen deze aktie zullen steunen. Uitslag comp. Dam- en Schaakver. Dirksland". Dammen: K. de Jong - P. v.d. Groef2-0 H. Koppelman - B. Troost2-0 B. Roetman - J. v.d. Groef2-0 J. Knops - W. Nieuwland0-2 H. Grootenboer - C. van Welie.O - 2 A. van Rossum - C. v.d. Kroon.2 - O M. van't Geloof-K. de Munck0-2 Schaken: D. Notenboom - M. PieterseO - 1 J. Notenboom - H. Zorge0-1 W. Zorge - P. Koppelman1-0 J. Koppelman - H. Bal1-0 J. van 't Geloof- J. C. de Jong.1 -O Zondag 13 oktober 1985 OUDDORP-Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof- Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur lezen - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Amesz (Jeugddienst) en 17.00 uur ds. P. Plaatzer - Doops gezinde Gem. 9.30 uur ds. Smink, Barendrecht. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur drs. A. de Reuver, Delft en 18.30 uur ds. B. den Butter, Stave- niss6 STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur kand. W. Zuijderduijn en 18.00 uur ds. A. Vos; kollekte voor de bij stand in het pastoraat - Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. R. Plaatzer en 16.00 uur ds. J. Hage. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr., v.m. bediening Heilige Doop; extra kollekte Generale Kas - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. W. Baas, Sassenheim. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. I. Hoornaar, bediening Heilige Doop en 18.00 uur ds. M. van der Linden; extra kollekte verwarming - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur eerw. hr. A. H. Veldhuizen; extra kollekte bouwfonds - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur eerw. hr. K. Groenendijk en 18.00 uur ds. H. C. Bultman, HoogBlokland; extra kollekte Hulp Oost Europa - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. E. Went-van der Vring, Bloemendaal. LUKASKAPEL HDG - 10.15 uur ds. L. Kruijmer. MIDDELHARNIS-Herv. Gem. 10.00 uur ds. P. H. vanTrigten 18.00 uur ds. L. Kruijmer; extra kollekte kerk - Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. A. Carstens - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter; 14.45 uur aangepaste dienst, ds. B. de Romph, Noordeloos - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen-Ger. Kerk 10.00 uur dhr. Lergner en 17.00 uur kand. J. van Wallinga - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 en 14.30 uur ds. J. P. v.d. Wal. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. van den Bom, Heidelberger Catechismus zondag 15; Ie kollekte kerkvoogdij en 2e kollekte kerkeraadsfonds - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. N. P. J. Kleiberg-Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. B. den Butter, Stavenisse en 18.00 uur ds. K. van Meijeren-Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. J. Hage. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vos en 18.00 uur kand. W. Zuijderduijn - Ger. Kerk 10.00 uur drs. A. J. de Bakker en 18.00 uur drs. A. Moolenaar. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. C. van Sliedregt, Katwijk aan Zee; extra kollekte orgel fonds - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 uur ds. A. G. v.d. Stoel en 18.00 uur ds. M. C. Kersten. LANGSTRAAT-Herv. Gem. 10.00 en 14.30 uur ds. K. van Meijeren, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. J. Harteman, Moerkapelle - Ger. Gem. in Ned. 3x lezen - Oud Ger. Gem. 3x lezen. Het gaat geweldig met de inzameling van het oud papier. We merken aan de op brengst dat steeds meer mensen enthou siast met ons mee gaan sparen. Een stij gende lijn dus, fantastisch!! We hopen dat u blijft mee sparen en zo het jeugdwerk van de Ned. Herv. Kerk alhier steunt. Wij komen heta.s. zaterdag 12 oktober weer bij u ophalen. Zet u het weer gebun deld klaar, vanaf 09.00 uur. Alvast weer vriendelijk bedankt namens de jeugd en vrijwilligers. SINT ANNALAND Uienveiling van dinsdag 8 oktober 1985 Uien, maat veertig opwaarts, klasse twee N.L. 14,00 - 14,80. Uienprijs per honderd kilogram. Aanvoer: honderd en vijf en zestig ton. OOLTGENSPLAAT Bedankt De hervormde oud-predi- kant van Ooltgensplaat ds. A. W. v.d. Plas te Bergambacht heeft ook voor het beroep naar Delft bedankt. OOLTGENSPLAAT De muziekvereniging U.D.I. te Oolt gensplaat is op zoek naar nieuwe leden, graag ook jeugdleden die het korps willen komen versterken. Wie interesse heeft of eens kennis wil maken met de muziek van de Plaat is hartelijk welkom op een repetitie-avond die op maandagavonden in „'t Centrum" wordt gehouden van 6.30 tot 9.30 uur. Instrumenten en een uniform zijn gratis ter beschikking. De contributie is voor jeugdleden 4,per maand, een gering bedrag. Gaat er eens heen, het bestuur geeft u gaarne alle gewenste inlichtingen. „Whafs in a name?''

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 2