Waterschap Goeree-Overflakkee maakt plannen voor fietspad en wegreconstructies Van Driel Visser Koos v.d. 40 jaar IVIaden, Achthuizen, in Gemeentedienst IVliddenstand S'dijl( centraal in bijzondere raadsvergadering IVliddelliarnis 12 maanden GARANTIE Garage KNÖPS B.V. 1 1699,- fianii^ieinaH Garage v.d. Velde Verkoping in Melissant ten bate van teliuis „De Scliutse" AUTO-SCHADE Autobedrijf E.H.B.O. reanimatie-cursus in Oude Tonge Jeugdvereniging „Daniër Streekvergadering Herv. Mannenver. Ophalen oud papier Citroen-Hesselink Dirksland, 01877 - 1357 Gemeente wil S'dijkse wi nkelpanden aankopen RamoGO b.v. Goeree-Overflakkee 45-/- ttS'S' 58e Jaargang Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 33 cent per mm. Bij contract speciaal tarief Fietspad Middelharnis - Den Bommel Omlegging Geldersedyk Dirksland Verbetering Groeneweg, Kruis-/Vroonweg en Zandweg Eindbuizen drainages Jaarrekening 1984 Automatisering Heemraden Hoofdingelanden en -plaatsvervangers Bedrijfsarts Voor al uw en REPARATIE van gelaagde autoruiten Deze tydelijke MIELE feestaanbieding maakt Uw keus gemakkelijk Autobedrijf V, A. J. van Rumpt Vert.C. Bakker, tel. 01877-1589 Tech. Handelmij. Tel. 01810-2726 Verkoop en verhuur van: PEUGEOT TALBOT op gebruikte auto's bij: Voormalige Fordgarage RENAULT-dealer VRIJDAG 11 OKTOBER 1985 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Op 4 oktober j.l. vergaderde de verenigde vergadering van het wa terschap Goeree-Overflalikee in ver enigingsgebouw „'t Centrum" te Ooltgensplaat. Onder voorzitter schap van dijkgraaf H. L. van Kam penhout werden een groot aantal besluiten genomen, waarvan de be langrijkste waren: Al sinds 1970 heeft het waterschap ge tracht een reconstructie van de weg Mid delhamis - Den Bommel te bewerkstel ligen. De gemaakte plannen daarvoor wer den destijds door de provincie goedge keurd. De benodigde subsidie werd echter wegens gebrek aan financiële middelen niet beschikbaar gesteld, omdat prioriteit werd gegeven aan aanleg en verbetering van wegen in de verstedelijkte gebieden van Zuid-Holland. Echter er wordt sinds kort een verande ring van het provinciaal beleid voorge staan, waardoor per regio prioriteiten ge steld zullen worden. Hierop inhakend werd door het waterschap besloten een bedrag van 750.000,beschikbaar te stellen voor aanloopkosten. Er zal een nieuw reconstructieplan gemaakt worden, bestaande uit verbetering van de hoofdrij baan en het aanleggen van een fietspad daarlangs. De totale reconstructiekosten worden zeer globaal op 12 tot 13 miljoen gulden geraamd. Er wordt op gerekend, dat dit gehele bedrag door de provincie vergoed wordt! Het waterschap streeft er naar de recon structie binnen 2 a 3 jaar te realiseren. Daarmede zal dan eindelijk de gevaarlijke verkeerssituatie op deze weg, met name voor iietsenüe en Dromiietsenüe school kinderen, zijn weggenomen. Het vorengaande geldt oók voor de weg Dirksland-Herkingen. Ook hier bestaan reeds lang goedgekeurde reconstructie plannen. Het grootste knelpunt vormt het gedeelte van de Geldersedijk nabij en in de bebouwde kom van Dirksland. Dit zal opgelost worden door de Gel dersedijk van af ongeveer de Havelozeweg af te buigen. De nieuwe rijbaan wordt dan achter langs de aanwezige bebouwing en het kerkgebouw van de gereformeerde gemeente gelegd en zal recht aansluiten op het Schelpenpad in Dirksland. De totale kosten worden geraamd op 1,6 miljoen gulden, welk bedrag naar stellige verwachting eveneens geheel door de pro vincie vergoed zal worden. Overigens dient deze bochtomlegging beschouwd te worden als de eerste fase van dé reconstructie van de gehele weg Dirksland-Herkingen. ,,De Schutse" vraagt uw aandacht. ,,De Schutse" is een landelijke stichting tot oprichting van een tehuis voor verstande lijk gehandicapten uit de Reformatorische Gezindte. Hiervoor is veel geld nodig! September j.l. is reeds begonnen meteen dagverblijf in Veenendaal voor jonge en oudere verstandelijk gehandicapten. Dit dagverblijf wordt geheel gefinancierd d.m.v. vrijwillige bijdragen, giften en op brengsten van verkoopakties. Een aantal dames op Goeree-Overflak kee zijn aktief om de Schutse te steunen. D.V. 19 oktober organiseren zij een ver koping in verenigingsgebouw ,,De Poorf' Voorstraat 14 te Melissant. Te koop zullen o.a. zijn: consumptie goederen, boeken en handwerken. U bent van harte welkom! van 10.00 uur tot 16.00 uur in voornoemd verenigings gebouw. In het kader van de ruilverkaveling „Flak- kee" zullen diverse wegen verbeterd wor den. In de kosten daarvan verleent het waterschap een bijdrage. In eerste in stantie zullen de Groeneweg te Nieuwe Tonge, de Kruis- of Vroonweg te Middel harnis en de Zandweg te Den Bommel worden verbeterd. Het waterschap acht echter de wegbreedtes volgens het ruil- verkavelingsplan van de Groeneweg en de Kruis- of Vroon weg te gering, omdat deze wegen een belangrijker functie hebben dan alleen die van polderweg. Besloten is dan ook deze wegen een grotere breedte te geven dan in het ruilverkavelingsplan is opgenomen. De extra kosten ad 1,16 miljoen zullen voor 75% door de pro vincie vergoed worden. Bij het onderhoud van watergangen ont staan, met name in het westelijk deel van het eiland, regelmatig problemen met eind buizen van drainages die buiten het talud uitsteken. Er is nu een adviescommissie ingesteld, die gaat onderzoeken op welke wijze deze problemen in de toekomst voorkomen kunnen worden. In deze com missie hebben zitting heemraad D. C. Goekoop (voorzitter) en de hoofdinge landen C. J. de Rooij, J. M, Vreeswijk, D. van Loon en A. L. van Vugt. De jaarrekening 1984 werd vastgesteld met een batig saldo van 248.000,Een groot deel van dat batig saldo is gereser veerd om in de toekomst een omslag stijging ais gevolg van de in de ruilverka veling F!.;''J;;e tot stand te brengen wer ken zoveel mogelijk te nivelleren. Besloten werd tot de aanschaf van een mini-computer en een micro-computer voor de administratieve dienst van het waterschap. Door de verplichte invoering van een nieuw begrotingsmodel (moderne bedrijfsadministratie) en de automatise ring van het rijkskadaster wordt dit nood zakelijk. Voorts worden een aantal ar beidsintensieve zaken geautomatiseerd, waardoor de arbeidstijdverkorting zonder personeelsuitbreiding kan worden op gevangen. De drie heemraden-ongebouwd, D. C. Goekoop, C. Stehouwer en M. van Nieu- wenhuijzen, treden per 1 januari 1986 periodiek af De heren Goekoop en Ste houwer stelden zich herkiesbaar; de heer Van Nieuwenhuijzen om persoonlijke re- dehen. Na schriftelijke stemming werden de herenD.C. Goekoop, C. Stehouwer en Th. L. Jacobs als eerste op de aanbeve lingslijst geplaatst. De Koningin zal wor den verzocht genoemde heren voor 6 jaren te benoemen. Eveneens per 1 januari 1986 treden de 16 hoofdingelanden en hun 16 plaats vervangers van de districten I en III periodiek af De verenigde vergadering besloot de nieuw verkozenen per 1 januari 1986 toe te laten. In verband met de inwerkingtreding van de Arbeidsomstandighedenwet werd be sloten tot aansluiting bij de Bedrijfsge neeskundige Dienst, waarbij ook het Binnenhofen de É.M.G.O. zijn aan gesloten. Een bedrijfsarts zal gaan waken over het lichamelijk en geestelijk welzijn van het personeel. Aan het einde van de vergadering waren o.a. de Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, de heer mr. S. Patijn, de gedeputeerde, de heer S. Over- water, o.a. belast met waterschapsaan- gelegenheden, en de dijkgraaf van het waterschap Schouwen-Duiveland, de heer M. J. Steur, als gasten van het water schap aanwezig. LANGEWEG 113 TEL. 01870 - 2222 MIDDELHARNIS u o o o o ■;"<3, ■•- ^■x-:-:-''." Vy JK^ ^>iU- K,^t^^ ft - f. met 3 JAAR volledige GARANTIE* MERCEDES-BENZ stad aan 't Haringvliet Tel. 01871 - 1553 BEDRIJFSWAGENS (tijdens kantooruren) Tel. 01878-3064 (na 18.00 uur) Lastransformatoren Snijbranders, kompl. met Hessenwagens Slangen en reduceerventielen Electr. gereedschap Haakse slijpers, boormachines en kettingzagen, enz. Kastanjelaan 41-43 Tel. 01870 - 3094 MIDDELHARNIS Ook dit winterseizoen willen bij wij vol doende deelname onder leiding van het Ned. Mibile team Reanimatie opleiding, dhr. M. Fievet, weer een REANIMATIE kursus organiseren in Oude Tonge. Het is reeds in de praktijk gebleken, dat hoe meer mensen de reanimatie techniek kennen, des te meer patiënten er van een acute dood gered kunnen worden, (b. v. Bij een palotselinge hartstilstand). Velen heb ben deze kursus reeds met goed gevolg volbracht. Waarom u nog niet? Geef u daarom nu op voor de kursus. Enige vooropleiding b.v. EHBO, is niet nodig. Iedereen kan dit leren. U kunt zich opgeven bij: A. A. de Gast, Nieuwstraat 14, Oude Tonge, tel. 01874- 1366. H. D. Bijleveld, Mariniersweg 55, Oude Tonge, tel. 01874- 1861. De kosten zijn 30,per persoon voor twee avonden, inklusief lesmateriaal. OUDDORP Evenals vroeger jaren de gewoonte was, wil de Jeugdvereniging Daniël" ook thans weer een openbare vergadering gaan houden. Deze openbare vergade ring, waarop een inleiding verzorgd wordt door Hester Grinwis en een diaklankbeeld te zien is over Nederland en Oranje, zal plaats vinden op D.V. vrijdag 11 oktober 1985. Het aanvangstijdstip is bepaald op 20.00 uur in het verenigingsgebouw ,,Eben Haëzer". Alle leden, oud-leden, leden van andere verenigingen en verdere belang stellenden worden hartelijk uitgenodigd deze avond te bezoeken. Hopelijk tot ziens. Voor topki/vsliteil, goede service en \/oordelige prijzen: FOTO - FILM - REPORTAGE VIDEO - COMPUTER l^l'ffil.'IIJeiC' Weititraaf 35 - Molentveg 4 Ouddorp Telefoon 01878- J612 en 2120 Filiaal Renene Prinahop Hogeroorn 172 Telefoon 01116 2400 Op D.V. 16 oktober a.s. wordt in het Hervormd Verenigingsgebouw aan de Kolfweg te Oude Tonge de streekverga dering gehouden van de Hervormde Man- nenverenigingen op G.G. van Flakkee. Inleider voor deze avond is dhr. J. Sprong over ,,Het leven en sterven van Stefanus" n.a.v. Hand. 6 en 7. Gaarne wekken we allen leden en ook belangstellenden op deze vergadering bij te wonen. Aanvang: half acht. Het streekbestuur STELLENDAM Op zaterdag 12 oktober wordt weer oud papier ingezameld door de financiële com missie van het open Hervormd Jeugd werk. Wij beginnen om 8.15 uur op de Molenkade en Spuipad en om 9.00 uur vanaf de Nieuweweg richting Stellebos. Zet u het gebundeld gereed? Bloemen voor mevr. v.d. Maden. Vrijdagmiddag is in de lering van personeel van de Gemeente Oostflakkee het 40-jarige jubileum in gemeentedienst van dhr. Jacobus (Koos) v.d. Maden uit Den Bommel herdacht. Dhr. v.d. Maden bleek een veteraan die zijn sporen al zette in de zelfstandige gemeenten Den Bommel en Oude Tonge om na de gemeentelijke herindeling in januari 1966 in dienst van de gemeente Oostflakkee te komen. Dhr. van der Maden hoopt het lopende jaar nog vol te maken om dan in de VUT te gaan als „vakman met bijzondere bekwaamheden"Het dienstverband met de gemeente Den Bommel begon 1 oktober 1945 toen dhr. v.d. Maden als twintigjarige begon als wegwerker voor de Zuidzijde. Hij had in de oorlog twee jaar in Duitsland doorgebracht en werkte 3 jaar bij de fam. Mijs. In 1965 kwam dhr. v.d. Maden in dienst van de gemeente Oude Tonge om in 1966 mee te verhuizen naar Oostflakkee. Het bleken uit de woorden van burg. de Vos verdienstelijke jaren te zijn geweest. De heer v.d. Maden kreeg er als stoffelijk blijk van waardering twee gevulde enveloppen en 's burgemeesters welgemeende complimenten voor. Dhr. de Vos heeft dhr. v.d. Maden weliswaar niet lang meegemaakt maar uit de mond van dhr. Sprong had drs. de Vos kunnen vernemen hoezeer dhr. v.d. Maden „gemakkelijk in de omgang, eerlijk en behulpzaam is, over een groot rechtvaardigheidsgevoel beschikt en recht op de man af pleegt te zijn. Tot een werknemer van die snit bood drs. de Vos namens het Gemeentebestuur graag zijn waardering uit. Voor mevr. v.d. Maden liet burg. de Vos die vergezeld gaan van een boeket bloemen. Uit de kring van collega's werden dhr. v.d. Maden vele gelukwensen en attenties toebedacht. In de bijzondere raadsvergadering waartoe de gemeenteraad van Mid delharnis a.s. dinsdag bijeen wordt geroepen zal het voornamelijk gaan om de belangen van de Sommels- dijkse middenstand. Wanneer het voorstel van het College door de raad wordt gevolgd zal er sprake zijn van een belangrijke gemeente lijke handreiking aan die Sommels- dijkse bedrijven die zich naar het winkelcentrum Middelharnis wil len verplaatsen. De gemeente koopt dan n.l. hun Sommelsdijkse winkel panden...! ,,Een gemeente van onze grootte is niet gediend met twee winkelcentra", meent het College in de toelichting op het voor stel en dat is één van de argumenten om ten koste van veel geld het winkel centrum van Sommelsdijk niet te ver beteren, zoals dat aanvankelijk de be doeling was. Aan de hand van de te ver wachten ontwikkelingen vinden de Som melsdijkse middenstanders dat eveneens en uit een gehouden enquête bleek dat 75% van de Sommelsdijkse middenstan ders de mogelijkheid tot verblijfsverplaat- sing wil onderzoeken. Die verplaatsing die dienstbaar zal zijn aan het gemeentelijk beleid één sterk winkelcentrum te bezitten wordt hen door de gemeente mogelijk gemaakt door als gemeente de door de middenstanders te verlaten panden aan te kopen! Kennelijk doet de gemeente dat in het besef dat die verplaatsing mede door het gemeente beleid noodzakelijk geworden is. De aankoop van de panden wordt de gemeente ook ingegeven ter bescherming van het unieke dorpsgezicht van Som melsdijk voor 't welk het desastreus zou zijn als er winkelpanden leeg zouden blij ven staan. Er zou dan spoedig van een verpaupering sprake zijn, vreest het Col lege. Aan de overname van de te verlaten panden stelt de gemeente uiteraard wel een aantal voorwaarden. De winkelpan den moeten o.a. op redelijke wijze en voor een aanvaardbaar bedrag te verbouwen zijn tot één of meerdere woningen en de panden moeten aan de bestemming detail handelsbedrijven worden onttrokken. B en W vinden niet dat het scheppen van deze mogelijkheid een leegloop van de kern van Sommelsdijk tot gevolg zal heb ben. Liever spreken zij van een kwalita tieve" korrektie. ,,0p deze wijze wordt een gemeentelijk belang gediend om in het kader van de dorps- en stadsvernieuwing het be schermd dorpsgezicht Sommelsdijk te ver beteren, alsmede worden voorwaarden geschapen waardoor in onze gemeente gevestigde detaillisten hun bedrijf op meer adequate wijze dan voorheen kunnen voortzetten", zo beargumenteert het Col lege zijn voorstel. De vraag aan de raad is of die zich met dit beleidsuitgangspunt kan verenigen. ,,De versterking van de middenstand, geconcentreerd op en bij d'n Diek, het bieden van hulp aan de detaillisten die gedwongen zijn om te verplaatsen, maar bovenal het tegengaan van verkrotting in een gebied dat aangemerkt wordt als be schermd dorpsgezicht"" rechtvaardigt naar onze mening een financiële in spanning van de gemeente"", zo legt het college de raad voor en dat komt voor de raad zeker niet onverwacht, Dorpsweg 28-34, Sommelsdijk Tel. 01870 - 4466 In de raadscommissies financiën en eco nomische aangelegenheden en die van Ruimtelijke Ordening is een en ander al uitvoerig aan de orde geweest. Om de plaats van de voormalige Ford garage aan het Beneden Zandpad een de tailhandelsbestemming te geven, om al daar de vestiging van middenstanders uit Sommelsdijk mogelijk te maken, wordt de raad gevraagd een voorbereidingsbesluit voor het betreffende perceel te nemen. Zonder die bestemmingswijziging zou er alleen een garagebedrijf mogen worden voortgezet. De Provincie heeft kenbaar gemaakt aan die wijziging te willen meewerken mits er geen uitbreiding van het winkelapparaat plaats vindt en de Sommelsdijkse panden die verlaten worden hun detailhandels bestemming wordt ontnomen. Het is de bedoeling de bestaande garage te slopen en er winkelunits met daar boven woningen te bouwen. voor Verkoop Service 01871 - 1662 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, 01878 - 2496 J

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 1