Een nieuwe partij in Diricsiand Ie en 2e prijs voor Somi Girls Kievit legde (tussen Sperwer en Koel(oel(| eerste steen voor „de Zwaluw" Politieberichten Inwoner Middelharnis van fraude verdacht f[ame^£inaH Vragen raadslid Grinwis, gemeente Goedereede Uitvoerder ernstig verbrand op mrk in Dirl(sland Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Op dierendag nog wel.... Plattelandsvrouwen Midden Flakkee Middelharnis 58e Jaargang No. 5436 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 33 cent per mm. Bij contract speciaal tarief Ingezonden: Ingezonden: Politiebericht: Toogdag GBS in Barneveld Steentjes-aktie DIERENBESCHERMING JJ-I-I-II--'») HUIS VERKOPEN? makelaar tamboer bellen vóór deskundige bemiddeling CD 01870-3477 m DD DINSDAG 8 OKTOBER 1985 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langewèg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel, 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Al sedert vele jaren wordt de Dirks- landse gemeenteraad gevormd door ver tegenwoordigers uit de vier bekende poli tieke partijen SGP, CDA, PvdA en de WD. ledere partij heeft zijn eigen groep aanhangers en niemand lijkt anders te wensen. Er is immers voor ,,elck wat wils". De inwoners van de gemeente Dirksland vertonen een nogal konstant stemgedrag en dat geldt met name voor de opkomst bij de raadsverkiezingen. De meeste thuis blijvers zijn te vinden bij de zeer jonge stemgerechtigden en bij de 65-plussers. In maart volgend jaar (1986) worden er opnieuw verkiezingen gehouden voor de gemeenteraad. Zal het weer zo gaan als in 1982? Is men tevreden over de partij of persoon die men in 1982 koos? Zijn de thuisblijvers van toen nog even ongeïnte resseerd, anti-politiek of ontevreden als vier jaar geleden? Is hun aantal toe genomen? Hebben de raadsleden gedaan wat ze via hun verkiezingsprogramma beloofden? Of zijn ze alleen vlak voor de verkiezingen aktief? Volgens onze informatie zijn veel men sen ontevreden over de huidige gang van zaken in politiek Dirksland. Mensen die teleurgesteld zijn over raadsleden die on voldoende presteren of te weinig op de beurs van de burger passen. Mensen die nergens een klankbord kunnen vinden voor hun problemen of vragen; soms klei ne, zoals een verzakte tegel en soms grote, zoals bouwvergunningen of wijzigingen van bestemmingsplannen. Vooral de in woners van Herkingen en Melissant voe len zich vaak geïsoleerd van alles wat er in V het gemeentehuis afspeelt. Teveel wordt alles op Dirksland geconcentreerd. Als gevolg van deze ontevredenheid ra ken steeds meer mensen politiek dakloos, ze hebben geen vertrouwen meer in de lokale politiek van nu en zien uit naar een alternatieve oplossing. En dat is nu precies wat wij de burgers van de gemeente Dirksland aanbieden, een ZINVOL ALTERNATIEF. Vandaar de oprichting van een kiesver eniging die de belangen van de burgers van Dirksland zal gaan behartigen, ongeacht leeftijd, geloof of levensbeschouwing, sexe, afkomst, huidskleur of woonkern, dus voor iedereen toegankelijk. De be langenbehartiging willen we realiseren via één of meerdere raadszetels onder de naam Gemeentebelangen. De kiesvereniging, welke leden zal heb ben, zal geen binding met landelijke poli tieke partijen hebben en is als zodanig dan ook geen POLITIEKE partij. Het zit niet vast aan een landelijk beginselprogram, er wordt dus niets „van boven" opgelegd, zoals bij de andere partijen. Het verkiezingsprogramma zaldan ook In uw krant is gepubliceerd de door raadslid Hans Grinwis gestelde vragen over het gebruik van het verenigings gebouw te Ouddorp door de diverse ver enigingen nu de Rabobank dit gebouw tijdelijk gehuurd heeft. De door hem gestelde vragen zijn be handeld in de raadsvergadering op 26 september j.l., alwaar hij ten antwoord kreeg dat het in gebruik geven van het gebouw een verantwoordelijkheid is van het Stichtingsbestuur en niet van het Col lege (In het verenigingsgebouw Oostdam in Goedereede is dat net zo, dus het antwoord was hem bekend). Ik vraag me af of deze publikaties in uw krant met de „verkiezingskoorts" te ma ken hebben. In het geval dit zo zou zijn, dan heb ik gemist het verslag over de bijeenkomst op 24 september j.l. in het verenigingsgebouw Oostdam te Goede reede, die hij georganiseerd had om ver antwoording af te leggen van zijn politieke aktiviteiten van de afgelopen 3 jaar in de gemeenteraad. Hoe hij dan de hoop tegenover de tien aanwezige personen in de zaal durft uit te spreken om bij de volgende verkiezingen twee raadzetels te halen, lijkt mij een gebrek aan „niet met je beide benen op de grond te willen staan". Met dank voor plaatsing, Stellendam F. Versluis geheel samengesteld worden door de in woners van de drie dorpskernen. Hiertoe zullen voldoende bijeenkomsten worden belegd. Hiermee zijn we de enige partij in Dirksland die echt „van onderaf' gevoed wordt. De nieuwe partij zal een demokratisch karakter krijgen doch zal door zijn opzet in staat zijn zich te concentreren op de individuele problemen der burgers. Ze zal in principe met elke andere partij kunnen en willen samenwerken zolang dat in het belan? is van de burgers, dit in tegen stelling met de andere partijen die soms al op voorhand tegen eikaars voorstellen zijn. De nieuwe partij zal voorstellen, uit welke hoek dan ook, zonder vooroordelen aanhoren en naar waarde voor de burgers beoordelen. We zijn ervan overtuigd dat met de oprichting van een nieuwe partij in Dirks land in een behoefte wordt voorzien, mede gelet op de vele positieve reakties vanuit de burgerij. Kennelijk zijn er met ons vele andere ontevreden over de resultaten en de samenwerking van de huidige partijen in de raad van Dirksland en is het de hoogste tijd voor een nieuwe aanpak en een zinvol alternatief L. van Prooyen, voorz. Kontaktadres, Kapoenstraat 5 Dirksland, tel. 2995. Zaterdag 5 oktober was het Mini- en Majoretten Peleton de Somi Girls uit Middelharnis-Sommelsdijk op een K.N.F, concours in Heinkenszand, waar niet alleen majoretten maar ook diverse drum- en muziekbands uitkwamen in verschillende divisies. 4 jaar geleden gingen de Somi Girls voor het eerst naar een concours, waar ze uitkwamen in een Introductie divisie. Behaalden daar een eerste prijs en werden gepromoveerd naar de 3e divisie. Het jaar daarop promoveerden ze naar de 2e divisie waar ze weer werden beloond met een 1 e prijs, en nu zaterdag 5 oktober uitkomen in de 2e divisie, om dan een 1 e prijs te behalen met maar liefst SOSVi punt, met promotie naar de 1 e divisie. Een prachtige beloning voor de intensieve training van de meisjes en hun Instructrice Basti van Asperen. Ook de minirettes deden hun uiterste best en werden gehonoreerd met een 2e prijs wat heel goed is, als men weet dat er meisjes bij zijn van nauwelijks 8 jaar. Het was een fijne dag met een blij en gelukkig einde. Een uitvoerder van aannemingsbedrijf C. v.d. Lindeloof b.v. uitEtten Leur, dhr. J. de Wit uit Drunen, is vrijdagmorgen over 40% van zijn lichaam bedekt met 2 en 3e graads brandwonden naar het zie kenhuis gebracht. Vandaar is hij overge bracht naar het Zuiderziekenhuis te Rot terdam. Hij wordt thans in het brand wondencentrum te Beverwijk verpleegd en is sinds zondag buiten direct levens gevaar. De man werd getroffen door de steek vlam van een gasexplosie, terwijl hij in een nieuw aangelegde rioolput in de Gelderse- dijk met een zgn. laserapparaat een in spectie uitvoerde. Het bedrijf legt ter plaatse een riolering aan t.b.v. het best. plan Dirksland-Zuid waarbij de Gelderse- dijk moet worden gekruist. Donderdag hadden de werknemers bij het graafwerk al gas geroken waarom de Emgo was gewaarschuwd. De Emgo had daar don derdag op gereageerd en had de nodige voorzieningen getroffen. Desalniettemin vond vrijdagmorgen de explosie plaats. De directeur van het aann.bedrijf, dhr. Lindeloof en een werk nemer die boven aan de put stonden werden door de steekvlam in hun ge zichten getroffen. De Arbeidsinspectie heeft een onder zoek naar de toedracht van het gebeurd, ingesteld. MIDDELHARNIS Onder leiding van twee rechters-commissarissen en in aanwezigheid van twee officieren van jus titie uit het arrondissement Rotterdam, heeft de justitiële dienst van de rijkspolitie in het district Dordrecht in samenwerking met de rijkspolitie te Middelharnis maan dagmorgen huiszoeking gedaan in eer woning te Middelharnis en in een garage bedrijf en autoglasservice te Dirksland. Daarbij werd de 45-jarige B. P. H. uit Middelharnis aangehouden. Hij is in het districtsbureau van de rijkspolitie te Dor drecht in verzekering gesteld. De huiszoeking vloeide voort uit een onderzoek, dat de rijkspolitie heeft in gesteld naar de praktijken van de pseudo- meester in de rechten W. A. van D. te Rotterdam. De man, die o.a. van fraude en oplichting wordt verdacht, zit in bewaring. Tijdens het onderzoek, dat al ongeveer eenjaar aan de gang is, zijn al 28 personen aangehouden geweest. De aangehouden H. wordt, naast meer dere frauduleuze handelingen, onder meer verdacht auto's te hebben doorverkocht, welke waren onttrokken aan (nagenoeg) failliete boedels. W. A. vanD. raadde zijn „cliënten" aan de auto('s) zolang te stal len bij H., zodat na opheffing van het faillissement weer over de auto('s) kon worden beschikt. In de praktijk was men de auto echter kwijt, omdat deze dan was doorverkocht. Tijdens de huiszoeking werd een aan zienlijke hoeveelheid aan administratie inbeslaggenomen, welke de komende tijd zal worden nageplozen. Bij de aktie van maandagmorgen, waar bij ook de belastingdienst was betrokken, namen in totaal 16 ambtenaren van ver schillende diensten deel. De rijkspolitie verwacht, dat nog meer dere aanhoudingen zullen volgen. Zaterdag 19 oktober wordtin de Rehoboth- kerk aan de Nairacstraat te Barneveld de twintigste Toogdag van de Gereformeerde Bijbelstichting gehouden. De bijeenkomst begint om half elf. Tijdens de morgenbijeenkomst spreken ds. F. Mallan te-Alblasserdam, ds. S. de Jong te Katwijk aan Zee en ds. A. van Heteren te Werkendam. 's Middags voeren het woord ds. L. Blok te Nunspeet, ds. J. van der Haar te Houten en ds. E. du Marche van Voorthuysen te Leersum. In de hal van de kerk en in de Veluwehal bevinden zich boekentafels met alle GBS- uitgaven, terwijl ook bijbels en boeken in andere talen beschikbaar zullen zijn. Voor elke bezoeker zal er als aandenken aan deze dag een landkaart van Kanaan in de tijd der Richteren beschikbaar zijn STAD aan 't HARINGVLIET - woens dagavond 7.30 uur ds. C. J. Meeuse, Rotterdam-Zuid. OUDDORP - woensdagavond 7.30 uur ds. J. C. Weststrate, 's-Gravenpolder. MELISSANT Kerkdienst Heden (dinsdag)- avond hoopt voor de Ger. Gem. in Ned. voor te gaan ds. A. van Straalen van Barneveld. Aanvang half 8. SOMMELSDIJK Er werd vrijdagmiddag in een deel van Sommels dijk gretig met vogelnamen gehusseld en daar was een allerplezierigste aanleiding toe! De Wijkgroep „de Zwaluw" beleefde een gelukkige dag omdat voor het in aanbouw zijnde wijkcentrum in Sommelsdijk Zuid, gesitueerd tussen Sperwer en Koekoek door weth. L. C. Kievit de eerste steen kon worden gelegd. De welwillende medewerking die de Wethouder van Welzijn verleende was omgekeerd evenredig aan die van David de Vries, de jongste peuter uit de peuterspeelzaal; hij vertikte het om z'n handafdruk in de nog zachte cement te drukken.... De wethouder, vervolgens dhr. van Hel den als één van de oprichters van „de Zwaluw" en Joyce v.d. Broecke, die een tekenwedstrijd had gewonnen, hadden daar duidelijk minder moeite mee. Toch kwam ook een afdruk van het knuistje van David tot stand, zij het geen mooie. De betontegel met de afdrukken zal worden ingemetseld ter symbolisering van het voornemen dat het wijkcentrum straks voor ieder toegankelijk is. In die wetenschap heeft het gemeente bestuur voor de bouw een bedrag van 480.000,beschikbaar gesteld en dat werd vrijdagmiddag bij de feestelijke 1 ste steenlegging „een genereus gebaar" ge noemd. Door dhr. Vincent Hullegie werd nog eens teruggezien op de totstandko ming van de Wijkgroep in 1979 waartoe dhr. Piet van Helden de initiatiefnemer is geweest. Helemaal onderaan het lijstje „met verlangens stond een Wijkgebouw" gekrabbeld en 't zou de eerstee jaren een verlangen blijven. En nu, anno 1985 is het zover.... Ook voor weth. Kievit was dat een heel plezierige zaak, ,,want", zei hij: ,Je ziet hier resultaat op je werk!" De Welzijns wethouder bleek de aktieve aanwezigheid van de Wijkgroep zeer op prijs te stellen en hij gunde de bestuurderen graag de ver wezenlijking van hun „indrukwekkende" plannen. De gemeente heeft er bijna 5 ton voor over gehad, de inrichting zal ,,de Zwa luw" uit andere middelen moeten zien te financieren maar dhr. Kievit gelooft er zeker in dat dat zal lukken. „Veel succes", wenste hij de Wijkgroep toe: moge uw nieuwe gebouw in een grote behoefte voorzien". De Wijkgroep gaat binnenkort een steen tjes-aktie houden. Men kan dan in het kader van die aktie miniatuur steentjes kopen voor één gulden per stuk. Vrijdag - middag gingen er al meerdere van de hand. Over het gebruik van de accomodatie en de naamgeving zal in de wijk een enquête worden gehouden. STAD AAN 'T HARINGVLIET Beroep aangenomen De Herv. Gemeente zal kort na het ver trek van ds. G. C. Klok weer een nieuwe eigen predikant kunnen begroeten. Kand. J. de Rijke van Vlissingen heeft het op hem uitgebrachte beroep aangenomen. OUDDORP Beroepen Door de kerkeraad van de Ger. Gemeente werd een beroep uit gebracht op ds. J. C. Weststrate van 's- Gravenpolder. Poes; bruin met grijs Bij de fam. v.d. Berg, Westdijk 15, tel. 01877 -1232, verblijft momenteel een poes die woens dag is opgevangen in „Molenzicht" te Dirksland. De poes is bruin met grijs, met twee rode vlekken op de kop en een rode vlek op de staart. De eigenaar/es gelieve met bovengenoemd tel.nr. kontakt op te nemen. SINT ANNALAND Aardappelveiling van donderdag 3 oktober 1985 Bintjes gewone 0,12 - 0,14. Bintjes bonken 0,25 - 0,26. Bintjes kriel 0,68. Irene gewone 0,15 - 0,26. Irene bonken 0,10. Eigen heimers gewone 0,25. Wildstar gewone 0,23. Lady Rosita gewone 0,22. Furore gewone 0,22. Aardappelprijs per kilogram. Aanvoer: negen en veertig ton. De afd. Midden Flakkee van de Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen komt a.s. donderdag weer bijeen, om 19.45 uur in het Dienstencentrum te Mid delhamis. Dhr. G. Hoek hoopt aan de hand van dia's een lezing te houden over de oude flakkeese boerderijen. Geïnteresseerde dames zijn hartelijk welkom. Voor topkwaliti I voordelige priiien. FOTO - FILM - REPORTAGE - VIDEO COMPUTER Wnmraat 35 Mo/enweg 4 Ouddorp Telefoon 01878-1612 en 2120 filiaal Renesse - Pnntthap Hogezoom 172 Telefoon 011W 2400 OOLTGENSPLAAT Beroepen De Herv. oud-predi- kanten van Ooltgensplaat, ds. P. Vermaat van Veenendaal ontving een beroep naar Maassluis; ds. A. W. v.d. Plas te Berg ambacht kreeg een beroep naar Delft en bedankte voor de beroepen naar Wijk (N.B.) en Capelle a.d. IJssel. Weth. Kievit plant z'n rechterhand in de nog natte specie, geheel rechts dhr. van Helden, links Joyce v.d. Broecke en daarnaast David de Vries en z'n mamma. David sabbelt op z'n rechterknuist en steek die dan maar 'es in de cement. Geen denken aan, vond David. Architekt Vroegindewey ontwierp het gebouw binnen het beschikbare budget. Voor het aannemerswerk dragen de aan nemers Wielhouwer en Mackloet zorg, terwijl als onderaannemers ook plaatse lijke bedrijven zijn ingeschakeld. De bouwkommissie bestaande uit archi tekt, Gemeente, aannemer en wijkgroep verwacht dat het centrum in het vroege voorjaar gereed zal zijn. - Snelkraak In de nacht van drie oktober j.l. vond er te Dirksland een snelkraak plaats. Met een straattegel werd een grote ruit van de electrazaak van Van der Heijden B.V. ingegooid. De daders, vier in totaal, na men uit de etalage twee kleuren t.v.- toestellen mee, alsmede een videorecor der. Een zeer oplettende getuige kon een signalement van de auto opgeven waar door nog diezelfde nacht de daders in de omgeving van Brielle konden worden aan gehouden. Een der verdachten had een grote hoofdwond bekomen. Hij werd met de meeste spoed naar het Dijkzigtzieken- huis vervoerd omreden hij veel bloed had verloren. Na te zijn behandeld werd hij later naar een ziekenhuis in Dordrecht vervoerd. De daders waren nog in het bezit van de gestolen goederen. Zij wer den na aanhouding in verzekering gesteld. Het zijn alle Dordtenaren, te weten D. J. a. L, E, B. B., H. C. N. en W. v. W. Laatstgenoemde werd gewond. Later zijn de verdachten in vrijheid gesteld. - Diefstallen In het afgelopen weekend werd op meer dere plaatsen te Middelhamis ingebroken. Zo werd er ingebroken in de Chr. Mavo aan de Sportlaan. Daar kwam men binnen door een ruit uit de stopverf te halen. Uit die school werd wat klein gereedschap ontvreemd. Ook brak men in in de tech nische school. Daar vernielde men een deur en ontvreemde men wat klein geld. Vervolgens brak men in in de S. J. Men heer school. Ook daar verbrak men een ruit doch er werd niets vermist. Tenslotte kreeg de Eurodiscount onge wenst bezoek. Daar verbrak men de deur en nam men een aanzienlijke hoeveelheid rokerij mee. Een ieder die meent wat te hebben gezien van deze inbraken wordt verzocht dat desnoods anoniem aan de politie mede te delen. De politie garan deert geheimhouding. Door een landbouwer uit Nieuwe Tonge werd aangifte gedaan van diefstal van een aantal plastic landbouwkisten. Deze ston den gevuld op het land in de polder. Men heeft de inhoud uit de kisten verwijderd en de lege kisten meegenomen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 1