Gemeentelijke reddingsploeg Dirksland wordt opgeheven Ouddorp: iVlodeliuis „nnadelinde" hield geslaagde modeshow Predikbeurten Lustrumavond VBOK Keramiek in de Vloeiplanke Hans Groenendijk] Energie-wijzers signaleren stroomverbruil( in de Iceuicen Borstvoeding natuurlijk Hans Groenendijk kampioen P.V. „De Postduif" te Middelharnis Bladz. 2 Plan van scholen Fietsenspecialist fe Sommelsdijk Tel. 01870 - 2430 P. V. „De Postduif' Uitslagen: werkgroep Goeree-Overflakkee Zondag 29 september 1985 ,EILANDEN-NIEUWS" VRUDAG 27 SEPTEMBER 1985 In minder dan een uur heeft Dirks- lands gemeenteraad gisteravond de toch vrij omvangrijice agenda afge werkt. „Eigenlijk zaten ze allemaal te slapen", zei een „boze" tong over de raadsleden van wie meerderen agrariër zijn en dientengevolge mid den in de oogstwerkzaamheden ver keren. De raad bleek overigens klaar wakker bij die punten die een nadere bespreking behoefden maar dat waren er dit keer zo weinig.... Het voorstel tot opheffing van de ge meentelijke reddingsploeg was er een dat enige discussie kreeg, met de nadruk op enige. Dhr. Kalle (SGP) vond dat de ploeg, die minstens 20 a 25 jaar z'n best heeft gedaan er wat magertjes afkomt: „ze wordt zomaar aan de kant gezet". De raadsvoorzitter bracht in zoverre een korrektie aan dat het niet de oorspronke lijke BB-ploeg is die thans wordt op geheven. Dat gebeurde al twee jaar ge leden nadat de Overheid had besloten dat de vrijwillige BB zou worden opgeheven. Ter overbrugging van de periode die nog restte tot aan de inwerking treding van de Brandweerwet besloot de gemeente Dirks land een gemeentelijke reddingsploeg in te stellen. Nu de brandweerwet per 1 maart van dit jaar in werking is getreden kan de gemeentelijke reddingsploeg, die derhalve ruim twee jaar heeft bestaan, worden op geheven. Inderdaad bestond die voor het merendeel uit oud B.B.'ers en dhr. Over- sier liet dan ook niet na zijn waardering voor de manschappen tot uitedrukking te brengen. De gezamenlijke elektriciteitsbedrijven ver enigd in de Vereniging van Exploitanten van Exploitanten van Elektriciteitsbedrijven in Ne derland (VEEN) brengen vier nieuwe ener- eie-wiizers uit. De energie-wijzers geven informatie over het energieverbruik per 24 uur bij koelkasten en diepvriezers of per programma bij wasautoma- ten en afwasmachines. Bovendien wordt aangegeven hoe zuinig een koelkast of diepvriezer per liter inhoud of een was- of afwasmachine per programma is. Door deze gegevens zal de energie-wijzer bij aankoop van een nieuw apparaat een goede leidraad zijn. Behalve een beoordeling van het energiever bruik wordt de bruto adviesprijs genoemd en wordt aangegeven of het betreffende apparaat voorzien is van het KEMA-KEUR, een garan tie voor elektrische veiligheid. Tevens worden andere specifieke gegevens genoemd waardoor een compleet overzicht ontstaat van de op dit moment in ons land verkrijgbare apparatuur. De consument is daar door zelf in staat op een overzichtelijke wijze een afweging te maken bij de aanschaf 'van nieuwe apparatuur. In de brandweerwet is vastgesteld dat de brandweer de kern moet gaan vormen voor het bestrijden van rampen en het verlenen van hulp. In geval van ramp formeert de brandweerreddingsploegen tot evt. gewonden naar een gewondennest vervoeren waar hen door het Rode Kruis hulp wordt geboden. Een gemeentelijke reddingsploeg hoort niet meer thuis in de georganiseerde ramp bestrijding en bij een voortbestaan zou bij een alarmering de grootst mogelijke ver warring kunnen ontstaan. De voorz. vond het overigens wel heel merkwaardig dat de Overheid al driejaar geleden de BB ophief terwijl nu pas de Brandweerwet van kracht is geworden. B en W waren m.b.t. het al dan niet opstellen van een scholenplan voor de eerstkomende drie jaren tot de conclusie gekomen dat het opstellen van zo'n scho lenplan achterwege zou kunnen blijven. Vermeerdering van openbare scholen zou in de planperiode niet nodig zijn om te voorzien in voldoende gelegenheid tot het volgen van openbaar onderwijs. Dhr. Poortvliet (VVD) maakte tegen zo'n redactie bedenkingen die overigens werden weggenomen toen de voorzitter verduidelijkte dat vaststelling van een driejaarlijks plan jaarlijks gebeurt. Mocht er tussentijds in Herkingen waarop dhr. Poortvliet doelde behoefte komen aan openbaar onderwijs dan kan dat volgend jaar in het scholenplan worden opge nomen. Overigens heeft een vorig jaar gehouden enquête geleerd dat die be hoefte slechts bij enkelen aanwezig is. Op donderdag 3 oktober is er weer moedergroep-avond bij Lianne Steenhof in Ouddorp, tel. 01878 - 2511. MELISSANT Kerkdienst Zaterdagavond 7.00 uur hoopt voor de Ger. Gemeente voor te gaan ds. J. Karens van Opheusden. De energiewijzers 85-86 zijn gratis te ver krijgen bij de elektriciteitsbedrijven. Dinsdagavond 24 september j.l. was het weer een volle bak in bar-disco „de Kreek" in Ouddorp. Geen disco die avond maar wel een flitsende mode-show. Modehuis Madelinde uit de Weststraat toonde aan vele belangstellenden de nieuwe herfst-winter koUektie. De dames konden genieten van de vele mooie combi naties voor jong en oud. Onze mannequins Aat, Janet, Mirjam, Myra, Esther, Sjaan en Annelies showden afwisselend klassieke en moderne mode van kleine tot grote maten. Felle kleuren zijn deze winter de grote mode. Kobalt, cyclaam, groen en niet te vergeten paars maken alles tot een vrolijk geheel. Voor de blouses worden prachtige satijn achtige stoffen gebruikt die net een tik keltje feestelijk maken. Grote strikken mogen zeker niet ontbreken deze winter in uw garderobe. Voor de klassiekere dames waren er wollen mantelpakjes te zien in vele va riaties. Daarbij vielen vooral de tweed- stoffen op. Prachtige jacquard-pullovers in verschil lende modellen en kwaliteiten, o.a. van Claire D'abry, ontbraken ook niet. Voor de oudere dames waren er schitterende japonnen van o.a. Bremer, Lady F. en het nieuwe merkMarcelle Griffon. Vooral die laatsten waren een groot succes. Ook Claire mode was vertegenwoordigd met vlotte rokken gecombineerd met blouses en blazers. Het merk Charpentier had weer totale koUektie pantalons, blouses, pullovers, blazers, rokken en coats; alles qua kleur en model op elkaar afgestemd zodat u heerlijk kunt combineren. Ook mantels ontbraken niet. Er waren mooie modellen te zien in twee, visse- graat-motief en ruiten. De korte jasjes zijn er dit seizoen ook weer volop in verschil lende modellen en lengte's. Heel praktisch om op de lange plooirokken en pantalons te dragen. Ook leuke regenjassen werden geshowd. De show werd besloten met de grote blikvangers van deze avond: 2 leren ja ponnen, cirkel-rok en jasjes. Al met al een hele gezellige avond waar in een ieder aan zijn trekken kwam. MIDDELHARNIS Het duivenseizoen van 1985 is weer teneinde, een duivenseizoen dat door de duivensportliefhebbers ronduit een slecht seizoen genoemd wordt. De veel tè lage temperatuur en de talrijke regenbuien van deze afgelopen zomer maakten het voor de duivenliefhebbers niet gemakkelijk om de duiven in goede doen te brengen en te houden. Dat Hans Groenendijk deze kunst wel verstond, is in het afgelopen seizoen wel gebleken, in de kop van alle wedvlucht uitslagen van het afgelopen seizoen prijkt de naam van deze sportieve duivenlief- hebber. Hans Groenendijk die over een geweldig hok duiven beschikt kan zich ondanks het vreemd verlopen seizoen van 1985 kam pioen noemen, een kampioenschap dat niet gekregen is maar echt verdiend. Dhr. H. de Vos die in het vorige vlieg- seizoen het kampioenschap voor zich op eiste heeft in dit seizoen ook weer ge weldig gespeeld, deze duivensportlief- hebber die al vele malen het Generale kampioenschap van P.V. „De Postduif' op naam heeft gebracht, heeft in het af gelopen seizoen een geweldige en spor tieve tegenstand geboden aan de huidige Generale kampioen. Voor de duivensport liefhebbers breekt nu een periode van rust aan, straks als de duiven van een nieuw verenpak voorzien zijn en de duiven weer op hun mooist zijn is het weer tijd voor de tentoonstellingen, een evenement waar iedere duivensporter in het stille seizoen verlangend naar uitkijkt. Nu het duiven- sportseizoen voorbij is, willen wij mede namens bestuur en leden van P.V. „de Postduif' alle mensen bedanken die in het afgelopen seizoen zo enorm veel werk hebben verzet voor de duivensport. We denken hierbij b.v. aan de Gebr. Vroeg- indewey voor de vlotte en korrekte wed- vlucht uitslagen, aan dhr. N. Meinders voor de begeleiding van de postduiven transporten, en aan de plaatselijke mid denstand die het door haar sponsoring voor de duivensport aantrekkelijk heeft gemaakt, we hopen in het volgende sei zoen weer op uw medewerking te mogen rekenen. Vitesse Onaangewezen: 1. H. de Vos985 pnt. 2. D. BAkker932 pnt. 3. C. Polder930 pnt. 4. A. Sarelse908 pnt. 5. J. Groenendijk900 pnt. Vitesse Aangewezen: 1. H. de Vos1768 pnt. 2. C. Polder1449 pnt. 3. D. Bakker1342 pnt. 4. J. Groenendijk1321 pnt. 5. A. Sarelse1187 pnt. Midfond Onaangewezen: 1. C. Polder858 pnt. 2. J. Groenendijk784 pnt. 3. M. de Blok752 pnt. 4. H. de Vos735 pnt. 5. A. Sarelse614 pnt. Midfond Aangewezen: 1. C. Polder1481 pnt. 2. J. Groenendijk1173 pnt. 3. H. de Vos1118 pnt. 4. M. de Blok1095 pnt. 5. A. Sarelse907 pnt. Fond Onaangewezen: 1. J. Groenendijk660 pnt. 2. A. Sarelse650 pnt. 3. J. Jongejan596 pnt. 4. J. C. Polder565 pnt. 5. H. de Vos519 pnt. Fond Aangewezen: 1J. Groenendijk1206 pnt. 2. A. Sarelse1191 pnt. 3. H. de Vos803 pnt. 4. J. Jongejan754 pnt. 5. J.C. Polder704 pnt. Totaal oude duiven: Onaangewezen: 1. J. Groenendijk2344 pnt. 2. H. de Vos2239 pnt. 3. C. Polder2220 pnt. 4. A. SArelse2172 pnt. 5. M. de Blok1884 pnt. Aangewezen: 1. J. Groenendijk3700 pnt. 2. H. de Vos3689 pnt. 3. C. Polder3567 pnt. 4. A. Sarelse3285 pnt. 5. M. de Blok2733 pnt. Jonge duiven: Onaangewezen: 1. H. de Vos1272 pnt. 2. J. Groenendijk1253 pnt. 3. J. C. Polder1250 pnt. 4. J. v.d. Valk1207 pnt. 5. C. Polder1126 pnt. Aangewezen: 1. J. C. Polder1794 pnt. 2. D. Melissant1437 pnt. 3. J. v.d. Valk1432 pnt. 4. J. Groenendijk1369 pnt. 5. Mevr. Dubbeld 1217 pnt. Keizerkampioenschap jonge duiven 1985: 1. J.C. Polder3044 pnt. 2. J. v.d. Valk2639 pnt. 3. J. Groenendijk2622 pnt. 4. D. Melissant2422 pnt. 5. Mevr. Dubbeld 2275 pnt. Natour: Onaangewezen: 1. J. Groenendijk595 pnt. 2. H. de Vos576 pnt. 3. D. Bakker5575 pnt. 4. A. Sarelse563 pnt. 5. C. Polder547 pnt. Aangewezen: 1. D. Bakker978 pnt. 2. H. de Vos977 pnt. 3. A. Sarelse956 pnt. What's in a name Op z'n Flakkees gezeit: een naem is niet zoamar een naem. D'r zit wat achter, maar wat? Soms, wande lend, fietsend de auto moet je echt even laten staan door die dorpjes op ons mooie eiland sta je voor een gevel, hetzij oud, hetzij jong, en dan is daar zo'n naam. Je staat stil en denkt ,,héé". Probeer erachter te komen wat die nou in houdt. En 't is vaak zo leuk, zo origineel. Een avontuur. Ik ga met u op avontuur, achter die namen aan. In Goedereede, wandelend langs de N.Z. Haven kom je in de Catharinastraat terecht, in de volksmond: de Kapoenhoek. Hier was ooit 't oude Catharinaklooster, de naam „Kapoenen" (gecastreerde haan tjes voor de kloosterlingen), die hier woon den, spreekt voor zichzelf. Er staan daar twee mooi gerestaureerde huisjes, „de Kapoenhoek" en „'t Huisje waar Mar- gootje slaapt". Ik heb daar gestaan tussen mensen, die 't mij haarfijn konden ver tellen. „Mevrouw, dat is uit een legende. een heel oud sprookje van een prinsesje, dat hier sliep". „O ja?" zei ik belang stellend, „wat interessant". Een beetje vals was 't wel, want ik wist beter! Wij huurden nl. 't huisje zelf van een familie in Goedereede, voor onze dochter Marjolein en schoonzoon Bram, die op dat moment met woonperikelen zaten. Ze hadden een piepklein dochtertje, Mar- gootje, van één jaar. Ze zat altijd zoet in de box te spelen als haar grootmoeder Dieke op een steenworp afstand les stond te geven in de oude Lagere School. Zoontje Rogier, toen nog een ventje van tien, vond 't heerlijk in de pauze's daar binnen te banjeren bij z'n grote zus. Hij deed dat ongebreideld, met zeer veel la waai. Dan riep zijn grote zus: „Rogier, sssst, Margootje slaapt". „Och, ja, hij was 't weer even vergeten. Marjolein wan hopig, hing bij de eerste deur een groot bord op met: Ssst, Margootje slaapt"Het hielp. Rogier sloop naar binnen en fluis terde, 't Jonge echtpaar verhuisde, maar 't bord bleef hangen. Notaris Klein, die 't huisje kocht, vond 't lief en frappant. Het huisje werd kostelijk gerestaureerd en op 't raam boven de deur staat nu in fraaie lettertjes: „'t Huisje, waar Mar gootje slaapt". En zoiets is leuk, want wie weet dat nou? Margot, onze kleindochter is inmiddels een potige prinses, aanvoer ster van het hockey-elftal van Bergen op Zoom! Ze glimlacht als ze, op bezoek bij ons, langs 't huisje loopt. Ach ja, „what's m a name.' (wordt vervolgd) Dieke Schippers-Vaarzon Morel [ffi Dinsdagavond 24 september j.l. werd in „de Hoeksteen" te Middelharnis de lus trumavond gehouden van de VBOK-werk groep op Goeree Overflakkee. Na het openingswoord door de voor zitter, vertelde dhr. P. de Munck hoe 5 jaar geleden de oprichting plaatsvond van de flakkeese werkgroep van de Vereniging ter Bescherming van het Ongeboren Kind. Vervolgens kreeg mej. M. Zomer het woord om over haar werk te vertellen. Zij is als maatschappelijk werkster in dienst bij de VBOK en wordt zodoende dagelijks geconfronteerd met de nood van de on gewenst zwangere vrouw. Laten we niet denken dat een vrouw zomaar naar een abortuskliniek toestapt" hield mej. Zomer de aanwezigen voor. „Meestal wordt de beslissing om de zwan gerschap te laten beëindigen genomen onder druk van haar omgeving. Zij ziet op dat moment geen andere oplossing voor haar problemen. Indien echter de problemen worden door gepraat en alle hulpverleningsmogelijk- heden opgesomd, dan blijken veel meisjes en vrouwen te beslissen hun kind geboren te laten worden". Na deze inleiding werd de film „Help, ik ben zwanger" vertoond. Hierin bleek dui delijk hoe groot het innerlijk conflict is van de ongewenst zwangere vrouw en hoe weinig mensen werkelijk naar haar willen luisteren. Na een levendige discussie werd deze goedbezochte avond besloten. GOEDEREEDE Ophalen oud papier Morgen (zaterdag) wordt weer oud papier opgehaald in Goedereede, Oostdijk en Havenhoofd. Wilt u het tijdig en goed gebundeld gereed zetten s.v.p.? 4. J. Groenendijk921 pnt. 5. C. Polder915 pnt. Totaal Generaal 1985: Onaangewezen: 1. J. Groenendijk4192 pnt. 2. H. de Vos4087 pnt. 3. C. Polder3893 pnt. 4. A. Sarelse3775 pnt. 5. M. de Blok3368 pnt. Aangewezen: 1. J. Groenendijk5990 pnt. 2. H. de Vos5617 pnt. 3. C. Polder5588 pnt. 4. A. Sarelse5394 pnt. 5. M. de Blok4529 pnt. Keizer Kamp: H. Groenendijk: 10182 pnt J. W. S. OUDDORP-Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof- Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur lezen - Ger. Kerk 10.00 uur ds. Willems, Brussel en 18.30 uurkand. G. M. Franck, Baren- drecht- Doopsgezinde Gem. 9.30 uur dhr. v.d. Dool, Rotterdam. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00, 10.45 en 18.30 uurds.H. Westerhout. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uurkand. W. C. Zuijderduijn en 18.00 uur ds. J. Codée, opening winterwerk; koUekte eigen jeugdwerk - Ger. Kerk 10.00 uur kand. G. M. Francke en 17.00 uur ds. Willems, Brussel. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vlietstrajr. en 18.00 uur drs. K. Exalte, Benthuizen; extra maandelijk se kollekte kerk- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur drs. D. Stolk, Boxtel. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. I. Hoornaar, opening winterwerk en 18.00 uur ds. M. van der Linden; extra kollekte quotum - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur eerw. hr. A. H. Veldhuizen, opening winterwerk en 18.00 uur ds. P. H. van Trigt, bediening Heilige Doop; extra kollekte kerk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Codée en 18.00 uur eerw. hr. K. Groenendijk; extra kollekte onder grondse kerk-Rem. Ger. Gem. 10.00 uur dhr. H. J. Oosterloo, Middelharnis. LUKASKAPEL HDG - 10.15 uur ds. W. H. van Kooten. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. P. H. van Trigt, opening winter werk en 18.00 uur ds. A. Schaap, Arnemuiden; extra kollekte kerk - Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. Posthumus Meyes, Oostvoorne-Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. Roos, Utrecht-N. - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 uur ds. P. Blokland en 17.00 uur ds. A. v.d. Waal - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 en 14.30 uur ds. B. Gratz. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur eerw. hr. M. Schoonderbeek, Lun- teren en 18.00 uur ds. J. van den Bom, opening winterwerk; Ie kollekte dia- konie en 2e kollekte kerkvoogdij - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. N. P. J. Kleiberg, v.m. opening winterwerk; extra kollekte zon dagsschool - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.0 uur ds. J. van den Bom en 18.00 uur kand. J. de Rijke, Vlissingen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen Voor de eerste keer in haar raim vijfjarig bestaan zal er in Galerie „De Vloei- planke" keramiek te bezichtigen zijn. De maker van het geëxposeerde werk is Elt de Boer uit 't Harde (Gelderland). Elt de Boer volgde opleidingen aan de Akademie van Amersfoort en Arnhem; volgde een stagejaar aan de Akademie te Kampen en momenteel aan de Akademie te Utrecht. Daamaast is hij werkzaam als leraar handvaardigheid aan een scholen gemeenschap. Keramiek wil zeggen: vormen gemaakt van dunwandige, daarna geglazuurde klei. Dit kan leiden tot gebmUcsvoorwerpen (schalen, vazen), noodzakelijk is dit even wel niet. Het werk van Elt de Boer geeft een goed beeld van wat met keramisch werken mogelijk is. De expositie is te bezichtigen van 2 tot en met 26 oktober. De openingstijden van Galerie „De Vloeiplanke" zijn: woensdag-----van 15.00 tot 18.00 uur vrijdagvan 19.00 tot 21.00 uur zaterdagvan 15.00 tot 18.00 uur en na afspraak 01879 - 2236 (na 18.00 uur). - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Hage en 18.00 uur ds. R. Stutvoet, Brouwers haven. DEN BOMMEL- Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos; extra kollekte Hulp Oost Europa - Ger. Kerk 10.00 uur dhr. A. G. Lergner en 18.30 uur ds. J. Noordhof. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. K. vanMeijeren, v.m. opening winterwerk en nam. Hei- delberger Catechismus zondag 37; ex tra kollekte eigen jeugdwerk - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 en 16.00 uur drs. J. H. Becker, Marram, v.m. H. Doop en nam. Jeugddienst. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Jongebreur; kollekte ver warming. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. J. G. vanLoon- Ger. Gem. in Ned. 3x lezen - Oud Ger. Gem. 3x lezen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 2