Familie Kramers legt artsenpraktijk neer Ds. J. van Drenth met emeritaat V isser In december eerste bewoners Verz.huis voor bejaarden Dirksland Garage KNÖPS B.V. De klok een uur terug 498,- huünechUe Trouwreportages AUTO-SCHADE Opening jeugdwerk EO woensdag 2 oktober „te gast in Zierikzee" Ramoco b.v. Goeree-Overflakkee H Dhr. L. J. Verwijs tot directeur benoemd Wat is de mooiste vogel? kV4-H^^ 5 8e Jaargang VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1985 No. 5433 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur(alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 33 cent per mm. Bij contract speciaal tarief Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Ooltgensplaat, Achthuizen, Langstraat e.o.: Het zal voor de inwoners van Ooltgensplaat, Achthuizen, Langstraat en omstreken wel een schokkende ervaring zijn om via een advertentie in deze krant kennis te nemen van het vertrek van de familie Kramers, die ongeveer 60 jaren de artsenpraktijk onder ons heeft uitgeoefend. Vanzelfsprekend is aan voornoemde beslissing véél vooraf gegaan! Het oorspronkelijke plan, dat één of twee zonen van het echtpaar Kramers-van den Dorpe de „familie-praktijk" zouden voortzetten, komt te vervallen, omdat de onlangs als arts afgestudeerde zoon zich elders gaat specialiseren. En omdat de tweede „medicus-inwording" zich aangetrokken voelt tot een ander deel van de medische wetenschap. Na een langdurig beraad hebben de heer en mevrouw Kramers besloten, nu zij al meer dan 33 jaar de praktijk onder ons hebben waargenomen, het wat rustiger aan te gaan doen. De bevolking, die zij zoveel jaren met hun gehele inzet (stoffelijk en geestelijk) met raad en daad terzijde hebben gestaan, zal dit zeer zeker respecteren, maar.... hieraan kunnen wij direkt toevoegen, dat Ooltgensplaat, Achthuizen, Langstraat e.o. hen node zien gaan. In de geest van de bevolking denkende en handelende, hebben het echtpaar Kramers-van den Dorpe, samen met mevrouw Veul, intensief gezocht naar een artsen-echtpaar, dat beslist met hun hoedanigheden bij deze dorpsgemeenschap zal passen, en dat tevens beschikt over een ruime en lange praktijkervaring. Uit de advertentie kunnen de bewoners opmaken, dat ook de inwerkperiode serieus zal zijn. De naam Kramers behoort bij Ooltgensplaat en omstreken. Begin van de twintiger jaren kwam wijlen dr. C. W. Kramers uit Heerde (Gld.) als arts naar de Plaat. In het begin van de vijftiger jaren werd hij opgevolgd door zijn zoon en diens echtgenote de heer en mevrouw Kramers-van den Dorpe. Het is daarom niet teveel gezegd, dat de naam Kramers verweven is met de streek en de bevolking. Bij het afscheid t.z.t. komen wij vanzelf nader op dit gebeuren terug. Giessen/Rijswijk - Ooltgensplaat: De hervormde predikant, drs. J. van Drenth heeft per 16 oktober a.s. emeritaat verkregen. In verband hiermede hoopt hy D.V. zondag 6 oktober a.s. van zijn gemeenten Giessen en Ryswijk (N.Br.) af scheid te nemen. De dienst te Rys- wijk begint te 14.30 uur. Wegens restauratie van de kerk te Gies sen zal er ook in Rijswijk een tweede dienst gehouden worden om 18.30 uur voor de gemeenteleden van Giessen. Na afloop van beide diensten kunnen de ge nodigden van ds. en mevrouw afscheid nemen in resp. de gebouwen ,,De Slag boom" te Rijswijk en „'t Dijkhuis" te Giessen. Tevens zijn er nog twee afscheidsavon den en wel dinsdag 1 oktober te 1930 uur in het Gemeenschapshuis, Heerlijkheid- straat 4 te Giessen en donderdag 3 okto ber te 19.30 uur in het Gemeenschaps huis, Vijfmorgen 2 te Rijswijk. Op elk van deze avonden is iedereen van harte wel kom. Levensloop Jacobus van Drenth werd op 23 januari 1921 te Utrecht geboren. Na zijn studie werd hij in 1946 predikant te Waverveen. Van 1951 tot 23 september 1962 was ds. Van Drenth predikant te Ooltgensplaat. Zowel te Waverveen als te Ooltgensplaat werd hij in het ambt bevestigd door ds. A. Meijers, predikant te Utrecht en vriend van de familie Van Drenth. Ds. Meijers, die thans 92 jaar is woont nu te Zeist. Van 1962 tot 1976 was ds. Van Drenth indus triepredikant te Ede. Als zodanig werd hij aldaar door ds. E. F. Vergunst bevestigd. Na opheffing van deze kerkelijke arbeid in de industrie werd ds. Van Drenth in 1976 predikant te Giessen-Rijswijk in Noord- Brabant. Hij werd aldaar tot zijn ambts werk bevestigd door ds. G. Biesbroek te Ede. Deze tweeling-gemeente heeft hij dus tot aan zijn emeritaat gediend. Tijdens zijn Ooltgensplaatse-periode heeft ds. Van Drenth, bijgestaan door zijn inmiddels overleden echtgenote, veel ker kelijke arbeid verricht, zowel plaatselijk, classicaal en in de Ring Flakkee. Geruime tijd was hij redacteur van de Hervormde Kerkbode „De Zaaier". Het kerkblad voor geheel Goeree-Overflakkee, dat in middels 50 jaar bestaat. In deze periode werd met de kerkeraad te Ooltgensplaat overeen gekomen dat ds. Van Drenth gedurende eenjaar en zes weken als leger predikant in Noord-Brabant in militaire dienst ging. Het nieuwe woonadres van de familie Van Drenth zal per 10 oktober zijn: W. J. Bitterstraat 56, 6712 DX Ede. Tel. 08380- 11831. Voor al uw en REPARATIE van gelaagde autoruiten LANGEWEG 113 TEL. 01870 - 2222 MIDDELHARNIS K* OOLTGENSPLAAT Ruim f 1700,-voor Pr. Beatrixfonds De huis-aan-huis-kollekte voor het Prin ses Beatrixfonds ten bate van de polio- bestrijding, spasticiteit, multiple sclerose, spierziekten, ziekte van Parkinson, enz. heeft 1741,50 opgebracht. Vorig jaar 1865.Gevers en koUektanten heel hartelijk dank. Heden vrijdag 27 september om 19.00 uur zal in „Elthato" de opening plaats hebben van het hervormde jeugdwerk. Alle kinderen, hun ouders en verdere belangstellenden worden hartelijk uitge nodigd. Naast een Bijbelvertelling, het samen zingen, worden ook de dia's en de film over het kamp te Huijbergen vertoond. Heel interessant. De Evangelische Omroep is D.V. woens dag 2 oktober „Te gast in Zierikzee". In de Concertzaal (Paardenstraat 4) ver zorgt men een gezellige familie- en ont moetingsavond, waarvan tevens een op name wordt gemaakt voor het radio-pro gramma „Te gast in...." Aan deze avond werken onder anderen mee: gospelzanger George Webb, EO's radio- en tv-orkest „Psalter" onderleiding van Harry Govers, burgemeester Th. H. de Meester, ds. B. de Graaf en andere bekenden uit de omgeving. De aanvang is om 19.30 uur en de toegang is vrij. De presentatie is in handen van Steffe Bak. UNIEK! Japanse top kwaliteit, met 'n oorstre- lende weergave, nu voor een uitzonderlijk lage prijs. Component systeem Type PC 30 Adviesprijs 550,- NU vooraOeuÊterheidi r=; Foto ArjO vanderGraaff VOORSTRAAT 58-DIRKSLAND TELEFOON 01877-3517 RENAULT-dealer voor Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, 01878 - 2496 r PEUGEOT TALBOT Al Kasta Tel. MIDI tobedrijf njclaan 41-43 01870- 3094 3ELHARNIS De „Te gastin...."-avondbestatuittwee onderdelen. Vóór de pauze praat Steffe Bak onder anderen met de burgemeester en een min of meer bekende Nederlander. Ook laat hij Dirk-Jan Bijker, die pro gramma-leider is bij de EO, aan het woord. Voor de muziek zorgen George Webb, „Psalter" èn een nieuw muzikaal talent. Laatstgenoemde heeft meegedaan aan een door de EO gehouden talenten jacht en heeft nu zijn/haar eerste radio optreden. Dit optreden wordt bovendien nog beoordeeld door een jury. Na de pauze krijgen de aanwezigen door middel van een promotiefilm en een toe spraakje informatie over de EO. De avond, waarin ook veel ruimte is voor samen zang, wordt door dominee De Graaf af gesloten met een kort appellerend woord. Dhr. Verwijs tegen het decor van het in aanbouw zijnde „Geldershof'. Uit de 66 sollicitanten naar het directeurschap over Dirkslands in aanbouw zijnde verzorgingstehuis voor bejaarden „Geldershof' is dezer dagen door het Stichtingsbestuur dhr. L. J. Verwijs tot directeur benoemd. Dhr. Verwijs, hij is 26, is vormingsleider van beroep, werkzaam in de regio Rotterdam en in Goes en sinds juli 1984 te Dirksland wonend. Zijn echtgenote is vormingsleidster te Maassluis en beiden geboren in Rotterdam hebben zeer bewust voor het wonen op het platteland gekozen. Dirksland is ze dan ook uitstekend bevallen en dhr. Verwijs is bijzonder ingenomen met zijn benoeming waaraan hij ten behoeve van de bejaarden graag inhoud gaat geven. Dhr. Verwijs voelt zich tot ouderen aangetrokken en voor hij vormingsleider werd heeft hij met veel genoegen stage gelopen in een Instelling voor Gezins- en bejaarden verzorging. Ook spreekt het hem zeer aan bij de organisatie van het nieuwe tehuis betrokken te worden. De bouwer zal het nieuwe complex op 10 oktober opleveren. Verwacht mag worden dat in de loop van december de eerste bewoners ontvangen zullen kunnen worden. Het huis telt 75 bedden waarvan de 6 tweepersoons kamer alle al uitgegeven zijn. Van de eenpersoonskamer resteren er nog enkele maar het zal zeker geen probleem geven ook die te bezetten. De nieuwe bewoners zullen vrijwel alle Dirkslanders en oud- Dirkslanders zijn. Realistische ooriogsoefening op de Grevelingen Zeshonderd Britse Mariniers, het 45e commando van de Britse Royal Marines vormend, gaan de eilanden in de Greve lingen veroveren waar ernstige verzets- haarden aktief zijn. Deze verzetsmensen zijn 200 Nederlandse mariniers die de eilanden verdedigen. Ook op andere plaat sen in Schouwen Duiveland en Noord Beveland, zijn ze verdekt opgesteld en de Engelsen moeten ze opruimen. Het wordt een echt realistische oefening, als maandag 30 september zeshonderd Britten van twee landingsschepen af en beschermd door zes helicopters, bij Neel- tje Jans, en bij Brouwershaven zullen pro beren te landen, vooral ook door de zeer sterke stroom die in de monding van de Oosterschelde loopt. Dinsdagavond ver zamelen de drie compagniën zich in Brui- nisse om woensdag over te steken naar Noord Brabant waar de oefening wordt voortgezet, op de oefenterreinen Prinsen- bos, Mastbos, Loonse, Drunense en Ruc- phense heide. Cursus Geestelijl(e Vorming Op D.V. maandag 30 september wordt de eerste cursusavond gehouden van het seizoen 1985/1986. Drs. A. de Reuver uit Delft hoopt een referaat te houden, met als thema „Hoop doet leven Luther over de chris telijke toekomstverwachting. Plaats: Hervormd Verenigingsgebouw „De Hoeksteen", Ring 11Middelhamis. Aanvang: 19.45 uur. Mocht u zich nog niet hebben opgegeven en u wilt de avonden tóch bijwonen, dan kunt u het bedrag van 15, a. overmaken op bankrekeningnummer 3420.77.139, t.n.v. Cursus Geeste lijke Vorming, Mej. K. Mulder, Aza leastraat 19, Sommelsdijk; of: b. op de avond zelf kontakt betalen. Wij hopen dat velen van u deze avonden zullen bezoeken. Tot ziens! De Stuurgroep Doe mee met de wedstrijd van Vogelbescherming 10 er Tekening: Ed Hazebroek. Is deze bijeneter de mooiste vogel, of vind jij een andere vogle mooier? Vraag een gratis Vogelaartje aan en doe mee met de wedstrijd! Iedereen houdt van vogels, maar welke vogel vinden we nou het mooist? Een grote vogel, of juist een kleine? Een vogel met veel kleuren of toch maar een vogel met een rood borstje? Om dat te weten te komen, is er nu de wedstrijd „Wat is de mooiste vogel?" En die wordt uitgeschreven door 't Vogel aartje, het jeugdtijdschrift van Vogel bescherming. Hier zie je al een heel mooie vogel: een bijeneter. Hij heet zo, omdat hij bijen eet, en wespen en hommels. Dat is heel bij zonder, en hij ziet er ook heel bijzonder uit, met prachtige kleuren. In 't Vogelaartje van oktober staan veel kleurenfoto's van bijeneters, maar ook van andere mooie vogels als pimpelmezen en torenvalken. En er staat natuurlijk ook in hoe je kunt meedoen. In de nacht van zaterdag op zondag zal weer een eind komen aan de zomertijd. De klok wordt één uur terug gezet. Dat betekent dat het 's avonds vroeger donker-, en 's mor gens wat vroeger licht is. PREDIKBEURTEN ZEELAND Zondag 29 september 1985 SINT ANNALAND - Herv. Gem. 10.00 en IS.OOuurds. A. vanHerk- Ger. Gem. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst- Ger. Gem. in Ned. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst. OOLTGENSPLAAT Bejaardenmiddag D.V. woensdag 2 oktober a.s. des nam. 2.30 uur zal in „Elthato" de maandelijkse bejaardensamenkomst gehouden worden. Autobedrijf A. J. van Rumpt Vert-C. Bakker, tel. 01877-1589 Doe je mee? Vraag dan 't Vogelaartje gratis aan. Maar je mag er best een extra postzegel bijdoen voor de verzendkosten. Stuur een kaartje naar: Vogelbescherming, Driebergseweg 16c, 3708 JB Zeist. En zet erbij: 't Vogelaartje - oktober. Dan krijg je het zo gauw mogelijk toe gestuurd! VlfJGEBLING3-MIDDeLHAflNIS-TEL 01870-2518 Verschillende voorbeeldalbums met trouwreportages i V liggen bij ons ter inzage. ^•^lflfl^'^•^>f>f'^*'^'^■1■*>^*'^'^*>^'^'^■'^■**'^. 4- t Verkoop Service 01871 -1662 Voor topkwaliteit, goede service en voordelige pri/zen; FOTO - FILM - nePORTAGE VIDEO -COMPUTER c IJ.I..|.|l.>ltg| WesBti-M( 35 Molenw^ 4 Ouddorp Telefoon 0I873I6I2 en 2120 Filiaal Renesse Prinlshop Hogezoom 172 Telefoon Oil J6 2400 M MERCEDES-BENZ stad aan 't Haringvliet Tel. 01871 - 1553 BEDRIJFSWAGENS

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 1