Ds. H.J.Hegger sprak over „Het leven des geloofs" Bazar Samaritaan 27 en 28 september VERKOPING Aktie Zuinig Stoken start in oktober Open huis in uw bibliotheek Nóg een verhaaltje over piepklein spul Zoekaktie chloorgascilinders NRF-jubileum-aktie vindt in Zuid-Holland veel steun Concert dorpskerk Spijkenisse Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" DINSDAG 24 SEPTEMBER 1985 IRSsamenkomst te Middelharnis: Jn de Reclite Straat „Gij hebt wederom van node dat men u lere welke de eerste be ginselen zijn van de woorden Gods; gij zijt geworden als die melk van node hebben en niet vaste spijze. Daarom nalatende het beginsel van de leer van Christus, laat ons tot de volmaaktheid voortvaren, niet we derom leggende het fundament van de bekering van dode werken en van het geloof in God". De bijbelse leer van het geloof en de bekering is in de gezegende Reformatie van de 16e eeuw van de kerk terug geschonken. Toen Maarten Luther op zijn bange vraag „Hoe vind ik een genadig God" uit het Woord antwoord ontving, sprong naar zijn eigen woorden de poort van het paradijs hem open. De genade Gods, zo bekende hij nu, verwerven wij niet met een eigen gerechtigheid maar is ons deel slechts op grond van de ge schonken gerechtigheid van Christus. Deze waarheid die van de rechtvaar diging van de goddeloze door het geloof is de kern, het hart van het christelijk geloof. Dat zij sedert de kerkhervorming weer wordt gepredikt, is onwaardeerbaar. Dat zij in het persoonlijke leven waar wordt bevonden, is temeer een gave Gods en een reden tot onuitsprekelijke ver wondering. Toch, hoe groot ook, de schrij ver van de Hebreeënbrief rekent haar tot de eerste beginselen, de „melk". Bij het vinden van de genadige God mag de gelovige niet blijven staan; het leven met deze God is onlosmakelijk daaraan ver bonden. Het is immers onmogelijk dat wie Christus door het geloof is ingeplant, niet zou voortbrengen vruchten der dankbaar heid. Woord van Christus Met deze woorden ongeveer leidde ds. H. J. Hegger afgelopen vrijdagavond zijn meditatie over „Het leven des geloofs" in. Dominee Hegger, de bekende ex-priester en schrijver van veel publicaties, sprak in het kerkgebouw van de chr. geref. kerk te Middelharnis in het kader van een samen komst, georganiseerd door het regionale comité „In de Rechte Straat". Wie ds. Hegger kent uit woord en ge schrift, weet dat van hem geen theore tische, nog minder vrijblyvende woor den mogen worden verwacht. De bood schap die hij brengt, heeft hemzelf ken nelijk zodanig aangegrepen dat zijn ge tuigenis daarom alleen al indruk maakt, als namelijk blijkt dat zijn eigen hart en gemoed erin meeklinkt. Evenwel niet zijn eigen woord en bevinding brengt de getrouwe prediker. Hij is getuige en boodschapper van een Ander, de Geest des Heeren. En het was met name die boodschap van genade en zaligheid, doorwerkend in het leven van een zon dig mens, die de prediking van ds. Hegger tot een hartstochtelijk en be zield getuigenis, een recht bevindelijk woord, maakte. Er werd veel meegegeven, die vrijdag avond; er was veel te ontvangen. Wie niet aanwezig was, deed daarmee zichzelf te kort... De pastor loei, rf^. P. den Butter, sprak het openingswoord en wel n.a.v. Coloss. 3 \6: „Het Woord van Christus wonerijke lijk in u". Dat het Woord van God ons is toebetrouwd, is een voorrecht; het be- haagtde Heere d.m.v. de Woordverkondi ging Zichzelf bekend te maken. Dat we dat Woord in handen hebben, dat het in de mond van de dienaar is, is echter niet genoeg. Het moet woning hebben in ons hart, ons innerlijk, ons leven. Daar moet het Woord het Woord van Christus, de Gezalfde Gods! rijkelijk, vorstelijk, als in een paleis wonen. Slechts zó komt het tot de gehoorzaamheid aan het Woord. Gode tot eer en ons tot zaligheid. Aldus ds. Den Butter in zijn korte woord ter opening. Verootmoediging „Het leven desgeloofs", zo luidde dus het thema van ds. Heggers referaat. Hij ty peerde haar als „de voortgezette recht vaardiging". Wat de Heere in de recht vaardiging schenkt als hij de zondaar neerslaat èn opricht, en door het geloof deel geeft aan Christus en Zijn gaven moet in het leven des geloofs worden ver diept. De belijdenis van de kerk noemt dat de „waarachtige bekering", namelijk de afsterving van de oude mens en de op standing van de nieuwe mens. Ds. nam in deze tweedeling zijn uitgangs punt en noemde het leven der bekering heel treffend, enerzijds een groei in ver ootmoediging en anderzijds een groei in verwondering. Wie de verborgen omgang met God kent, aldus ds. Hegger, komt onder de indruk van Zijn verblindende heilig heid en volstrekte liefde.De Heere is volkomen in alles. En het is deze zelfde God die Zijn genade en barmhartigheid betoont aan zondige mensen. Wie nu zichzelf in dit licht beschouwt zon daar te zijn, doortrokken van de ik zucht, mens met inhalerige armen, te genover deze God met uitgebreide ar men verootmoedigt zich, schuwt en vliedt de zonde. Naarmate we dichter bij God leven, hebben wij te meer pijn aan ons zondig bestaan, aldus spreker. Naar aanleiding van een gestelde vraag, kwam ds. Hegger later op de avond op dit aspect terug. Laten we toch, zo zei hij in dat verband, de zondekennis niet los maken van de Heere God. Niet de kennis van de zonde moeten we zoeken, maar God! En zal dan niet degene die in de gemeenschap met de Heere leeft, een hartelijk leedwezen om de zonde kennen?! Maar er is meer dan dat. Ook de groei in verwondering mag een plaats hebben. Is de verwondering niet hèt kenmerk van het geloof? „Hoe kan het zijn dat God mij genadig is?" Deze verwondering komt uit in een leven van dankbaarheid en na volging. De zich wegschenkende liefde van Christus stroomt in de zijnen en maakt hen gelijkvormig aan hun Hoofd. Het redenerende verstand neemt afstand, al dus ds. Hegger; het neemt God tot voor werp van bespiegeling. Het geloof daaren tegen kenmerkt zich door de overgave. Zoals Christus zich aan deze wereld over gaf, ja zoals de Vader Zijn Zoon „voor ons allen heeft overgegeven", zo brengt de Geest tot de overgave aan de Heere. Zij „DeWnrlburg'Vclp kunnen niet meer staande blijven maar worden door de Wind des Heeren onweer staanbaar tot Hem gebracht. Luisterhouding Zeer gepassioneerd sprak ds. Hegger ver volgens over de vervulling met de heerlijk heid Gods. Het eeuwige leven dat in ons wordt uitgestort, doet ons deel hebben aan Gods natuur. Dit is het rusten in Christus, „Dewelke gij niet gezien hebt en nochtans liefhebt, in Dewelke gij nu, hoewel Hem niet ziende maar gelovende, u verheugt met een onuitsprekelijke en heerlijke vreugde". Wat is nu de wijze waarop en welke is het middel waardoor wij mogen groeien in dit geloof?, vroeg ds. Hegger tenslotte. Wel, de Geest geeft oog en oor voor het Woord Gods. Het is het Woord, onder spanning van de Heilige Geest, uitgeademd door de Geest. Stil te worden voor het Woord en te leven in een luisterende houding, dat is tot zegen. Om het met Guido Gezelle te zeggen: Als de ziele luistert/ spreekt het al een taal dat leeft, 't l ijzigst e gefluister ook een taal en teken heeft: wegen van Gods heiligen voet, talen en vertolken 't diep gedoken Woord zo zoet.... als de ziele luistert! Na afloop van de samenkomst bleek dat de inzameling bijna 1.200,had op gebracht. Tevens is er voor enkele hon derden guldens boeken verkocht. De ba ten zijn bestemd voor het werk van de Stichting „In de Rechte Straat". Bij dragen blijven welkom op de bankreke ning van IRS (nummer 3420.58.533 bij de Rabobank te Middelharnis; giro van de bank 346124). DE laatste week van september wordt traditiegetrouw in verpleeghuis „De Sa maritaan" te Sommelsdijk de jaarlijkse bazar gehouden. Dit jaar vallen deze bazardagen op vrijdag 27 september en zaterdag 28 september. Deze bazar wordt elk jaar door dui zenden mensen bezocht die enthousiast deelnemen aan de diverse aktiviteiten. Het thema voor deze bazar is „zomer en winter". Dit thema zult u op de een of andere manier steeds bij de aktiviteiten tegen komen. Wat kunt u allemaal verwachten? De rekreatiezaal is het centrum van de aktivi teiten met daar omheen natuurlijk nog veel meer. De bloemenkraam met verschillende prachtig opgemaakte bloemstukken en droogbloemen. Verschillende bewoners van De Samaritaan zijn maanden in de weer geweest om hier een kleurrijk geheel van te maken. D'n draaischijf treft u aan op het po dium van de rekreatiezaal met daar om heen prachtige prijzen die grotendeels door de middenstand van Goeree Over- flakkee zijn geschonken. De home trainerrace is altijd sensatio neel. Stap op de fiets en laat zien hoe snel u bent over een kilometer afstand. De behendigheidsspiraal is bekend. Ook tijdens de bazar zal dit vreemd ver bogen metaal de nodige spanning op roepen. De huisomroep ROGOS staat in de zaal om u te informeren over de huis omroep en alle aktiviteiten in de zaal. Natuurlijk heeft ROGOS zelf ook enkele aktiviteiten waaraan u mee kunt doen. De loterij gaat gewoon door. U heeft een kans op één van de vele prijzen waaronder een splinternieuwe fiets. Oliebollen kunnen het hele jaar worden gegeven, natuurlijk ook tijdens de bazar. Kinderaktiviteiten zijn er volop. Een goed gevulde grabbelton, een kegelbaan, de gehele dag kinderfilms en een verfton waar hele mooie schilderijen mee te ma ken zijn. Bovendien kan iedereen zich laten schminken of zelf schminken. Visverkoop. De verkoop van vers ge bakken vis bleek vorig jaar een groot succes te zijn dankzij de bereidwillige hulp van de vissersvloot van Goedereede. Ook dit jaar kunt u vers gebakken vis eten of meenemen. De vis wordt in De Samari taan gebakken dus verser kan het niet. De vis wordt alleen op zaterdag verkocht. De rommelmarkt trekt veruit de meeste mensen en terecht want er is een gigan tische hoeveelheid spullen opgeslagen voor erg weinig geld. Wie houdt er niet van om eens lekker tussen deze spullen te snuffelen? Zelfgemaakte spullen zijn in twee kra men verzameld. Deze spullen zijn ver zameld en gemaakt door de bewoners van De Samaritaan. Van bloemenmandjes tot prachtige poppen zijn te koop. De boekenkraam ziet u direkt in de hal waar u binnen komt. Een grote hoeveel heid boeken staat hier uitgestald. Streek romans, kinderboeken, stripboeken, de tectives en nog veel meer bij onze boeken kraam. Dia's en videovertoning. Tijdens de bazardrukte kunt u even uitrusten en tege lijk genieten van een aantal mooie dia series en video-opnamen van o.a. Goeree Overflakkee. Deze series zijn doorlopend te zien. De sponsorloop is een sportief element dat heel wat mensen op de been brengt. Vrijdag 27 september om drie uur starten een aantal personeelsleden van De Sama- HYPOTHEEK NODIG? makelaar tamboer bellen voor gratis computerberekening CD 01870-3477 |S| HERKINGEN De zendingskrans van de Ger. Gem. te Herkingen hoopt D.V. 27 september haar verkoop te houden in „Ons Huis". Aanvang 's middags van 2 tot 's avonds 8 uur. De opbrengst is geheel t.b.v. de zending. Mogen wij op uw belangstelling rekenen. ritaan om een uur holland rond het ver pleeghuis door te brengen. Voor ieder rondje wordt men gesponsord door de middenstand maar ook particulieren kun nen per gelopen ronde inzetten. Etenswaren zijn er natuurlijk altijd bij zo'n bazar. Een lekker broodje worst met een glaasje fris of een eigen gebakken kruukplaetje bij de koffie, alles is mogelijk. En voor een beetje afkoeling is er altijd nog de ijscokar in de hal met diverse smaken ijs. Kegelbaan. De Samaritaan heeft enkele lange gangen die zich er uitstekend voor lenen om een kegelbaan neer te zetten. Zowel jong als oud zullen dit spel zeker niet voorbij lopen zonder een bal gegooid te hebben. Veel personeelsleden en bewoners zijn reeds maanden aktief om ook deze bazar weer te laten slagen. De bazardagen zijn immers belangrijke dagen voor het ver pleeghuis. Deze bazardagen zijn echte ontmoetings dagen. Behalve dat het de gezelligheid brengt hebben veel bewoners de kans om weer eens oude bekenden uit het geboorte dorp te ontmoeten. Veel bezoekers maken dan ook van de gelegenheid gebruik om naar de afdelingen te gaan. Natuurlijk is de opbrengst van deze ba zar ook erg belangrijk. Deze opbrengst is bestemd voor de welzijnszorg die daarvan diverse aktiviteiten organiseert. Zangavonden, filmavonden, bingo, dia vertoningen, vakanties, de huisomroep ROGOS, de huiskrant Samenloop en ook het gebruik van de rolstoelbus zijn enkele aktiviteiten die bekostigd moeten worden uit de opbrengst van de bazar. Juist om deze aktiviteiten te blijven orga niseren is veel geld nodig. Daarom hopen we dat deze bazar weer mensen bij De Samaritaan zal brengen. U bent van harte welkom. De bazar is geopend op vrijdag 27 september van 10.00 uur's morgens tot 21.00 uur 's avonds en zaterdag 28 september van 10.00 uur 's morgens tot 16.00 uur 's middags. Vorige maand bent u als verbruiker van de EMGO door middel van een huis-aan-huis folder in kennis gesteld van de aktie „ZUINIG STOKEN" waarmee de EMGO het komend sei zoen van start gaat. Daarbij werd u in de gelegenheid gesteld om met behulp van een antwoordcoupon kenbaar te maken of u wenste mee te doen met de aktie „ZUINIG STOKEN". De reak- tie hierop was boven verwachting. Zo'n 1800 verbruikers hebben te kennen gegeven mee te willen doen aan deze aktie. Ondanks dit fantastisch resultaat ho pen wij dat nog meer verbruikers zich bij deze aktie aansluiten. Wij vinden eigenlijk dat iedereen mee moet doen. Met weinig moeite kunt u namelijk flink geld overhouden. Dat moet in deze tijden van inleveren een prettige gedachte zijn. Om te bereiken dat zoveel mogelijk gezinnen meedoen worden de meterkaarten waarop u we kelijks de meterstand invult huis-aan- huis verspreid. De meterkaart zal in dien mogelijk in de week van 23 sep tember worden bezorgd. De meterkaart Een belangrijk hulpmiddel bij de aktie is de reeds eerder genoemde meter kaart. Hierop kunt u vanaf 6/7 oktober van week tot week kontroleren of u meer of minder gas heeft verbruikt dan voor die week normaal was. Op de achterzijde van de meterkaart vindt u een mogelijkheid om ook uw elektrici teitsverbruik bij te houden. Verder geeft de meterkaart eenvoudige tips over energiebesparing welke zonder investering toch het nodige voordeel kunnen opleveren. Aan het einde van deze aktie zullen de meterkaarten of een copie daarvan van u worden teruggevraagd. Aan de hand van de door u opgenomen en be rekende gegevens kunnen we oordelen over het resultaat van de aktie. Ieder een die aan het einde van het seizoen zijn/haar ingevulde meterkaart inzendt kan rekenen op een aardige verrassing. Aktie op grote schaal Het sukses van reeds eerder gevoerde akties in o.a. Brielle, Rotterdam, De venter, Hilversum en de provincie Friesland, is ook voor andere gas bedrijven in Nederland aanleiding om soortgelijke akties te houden. Via de werkgroep welke is gevormd uit de kring van voorlichters „regio Zuid- Holland", hebben alle 26 gasbedrijven in de provincie Zuid-Holland besloten samen aktie te gaan voeren. Zij ver zochten diverse huis-aan-huis bladen of dit mogelijk was in verband met het wekelijks publiceren van de tabel met het streefverbruik. Nadat de kranten medewerking had den toegezegd, is de organisatie van start gegaan. In Zuid-Holland worden van begin oktober tot eind april weke lijks 1.250.000 huishoudens van infor matie voorzien. Als slechts 10% mee gaat doen betekent dit dat er 125.000 deelnemers zijn. Verwacht wordt dat die met z'n allen tot een gigantische besparing zullen komen. In een volgend artikel meer over deze aktie. N.V. ENERGIE MAATSCHAPPIJ Ook Zuid-Holland aktief „Nederland uit de bol" heetdejubileum- aktie van het 25-jarig Nationaal Revali datie Fonds. Het NRF probeert daarbij één van Ne derlands meest vriendelijke produkten (bloembollen) zoveel mogelijk „aan de man te brengen". Deze originele manier om gelden in te zamelen voor belangrijke gehandicaptenprojekten beleeft straks op maandag 30 september een hoogtepunt. Dan besteden AVRO-radio (Hilversum- 3, de gehele dag, en AVRO-TV('s avonds met Ria Bremer als presentatrice) veel aandacht aan Nederland uit de bol. Een spel-element daarbij is dat 's avonds op TV bekende Nederlanders, gesteund door een eigen team telefonistes, hun eigen provincie-genoten gaan oproepen zoveel mogelijk bollenpakketten te be stellen. Voor Zuid-Holland is Conny van den Bos de aanvoerdster van een heel Zuid-Hollands telefoon-team. Zij heeft 30 september een speciaal telefoonnum mer in de tv-studio: 02977 - 40205. Via een scorebord volgt Ria Bremer gedu rende deze avond-uitzending van 2 uur het resultaat per provincie. Ook doen vele tuincentra zeer aktief mee: u vindt daar o.a. infomateriaal over het Nationaal Revalidatie Fonds (vaak in de vorm van een kleine expositie) en natuurlijk kunt u daar direkt de bollen pakketten kopen. Per pakket gaat 10,naar het jarige Nationaal Revalidatie Fonds. Een buiten pakket met liefst 144 bollen kost 25, een binnenpakket is verkrijgbaar voor 27,50. Deze NVT-tuincentra zijn herkenbaar aan een groot aktie-spandoek van het Na tionaal Revalidatie Fonds. De adressen krijgt u via de infolijn 020 - 326272. Op Goeree-Overflakkee is dat te Dirksland: Tuincentrum Hogchem, Vroonweg 23. Let op: voor deze unieke aktie hebben de NVT-tuincentra de winstmarges ingele verd! BRUINISSE Kerkdienst donderdagavond half 8 hoopt voor de Oud Ger. Gemeente voor te gaan ds. A. D. Muilwijk van Dordrecht. Volgende week hervat Rijkswaterstaat de opsporing en berging van chloorgas- cilinders op de Noordzee. Er worden nog 15 cilinders vermist van een partij van 51 die in 1979 door het Iraakse vrachtschip Sindbad ten westen van IJmuiden werd verloren. De cilinders zijn aangetast door het zeewater en zijn daardoor gevaarlijk voor de vissers en overige scheepvaart. Van de juiste positie van de cilinders heeft men nooit een nauwkeurige opgave kunnen krijgen. Dat heeft het zoeken altijd sterk bemoeilijkt en zeer kostbaar gemaakt. De akties zullen een periode van twee tot drie maanden in beslag nemen en ruim een miljoen gulden kosten. Vanaf het onderzoekvaartuig „Mitra" van Rijkswaterstaat zal gewerkt worden met een modem onderwater zoek- en inspectiesysteem. Tevens wordt een magnetometer ge bruikt voor het opsporen van cilinders die onder het zand liggen. Begonnen wordt met het bergen van vier cilinders die door twee Texelse vissers en een mijnenjager van de Koninklijke Ma rine zijn gevonden. Daarna zal een aantal gebieden nauw keurig worden onderzocht en 35 ver dachte objecten die met Sonar apparatuur zijn ontdekt worden geïdentificeerd. Aan de omvangrijke aktie wordt-dooreen groot aantal bedrijven en instanties deel genomen zoals AKZO, bergings- en duik- bedrijven, scheepvaartautoriteiten en Rijkspolitie. Voor zover mogelijk zal ook de Koninklijke Marine assisteren. DIERENBESCHERMING Vrijdag 4 oktober Warelddierandag De Ned. Verg. tot bescherming van dieren hoopt in de week van 30 september t.m. 5 oktober de jaarlijkse kollekte te houden. Op zaterdagavond 28 september begint in de Dorpskerk te Spijkenisse het eerste van de reeks „restauratieconcerten ten bate van het orgel" in het seizoen 1985/ 1986. Paul Kieviet, organist te Sommels dijk, verzorgt een programma met muziek uit de vroege- en de hoogbarok. De restauratieconcerten, waarvan de op)- brengsten bestemd zijn voor het orgel van de Spijkenisser Dorpskerk, zijn na vier jaar een begrip geworden in het concert leven van de regio Voome-Putten-Rozen- burg. Het restauratiewerk is echter nog niet voltooid en daarom gaat de serie gewoon verder. Traditiegetrouw wordt elk seizoen ge opend met een orgelconcert. In tegen stelling tot wat in het jaaroverzichtje ver meld staat is het niet Frans*\'ah Tilburg, maar Paul Kievit die dit openingsconcert voor zijn rekening neemt. Deze jonge organist studert aan het Rotterdams Con servatorium bij Arie J. Keijzer voor het diploma Uitvoerend Musicus. Onlangs behaalde hij een eerste prijs op het Eerste Nationale Orgelconcours voor conserva toriumstudenten te Leiden. Op het programma van de 28ste prijken de namen van D. Buxtehude, A. van Noordt en J. S. Bach. Halverwege het programma zal de organist een eigen improvisatie ten beste geven. Het concert begint om 20.00 uur. De toegang is vrij, maar aan het eind is er de gebruikelijke kollekte voor het orgel. Op zaterdag 28 september houdt de bibliotheek Middelharnis open huis. Van 14.00 uur tot 17.00 uur is de bibliotheek geopend voor zowel leden als niet-leden. Iedereen is van harte welkom om te komen kijken wat de bibliotheek te bieden heeft. U kunt natuurlijk terecht voor infor matie, maar daarnaast is er: - een boekententoonstelling over Goe ree-Overflakkee. - boetevrij inleveren van de boeken die U vergeten bent op tijd terug te brengen. - een tentoonstellingstafel met gevonden voorwerpen. Mist U soms een boeken legger of foto's? De kans bestaat dat U die in een bibliotheekboek hebt laten zitten. - Voor de eerste maal is er verkoop van afgeschreven boeken. Misschien zit er iets van uw gading bij. - een bieb-kruiswoordraadsel. Uit de goede oplossingen worden vijf prijswin naars getrokken die een geschenken bon voor een jaar gratis lezen ont- vangen. De oplossingen kunt U inleveren/instu ren tot en met maandag 14 oktober. De winnaars worden dezelfde week nog bekend gemaakt. De meeste openbare bibliotheken in Ne derland doen mee aan deze eerste Lande lijke Bibliotheekdag met het thema „Infor matie, we zijn er voor". De Landelijke Bibliotheekdag is een initiatief van het Nederlands Bibliotheek en Lektuur Cen trum (NBLC), de vereniging van open bare bibliotheken in Nederland. De bibliotheek in Middelharnis is ge vestigd: Zandpad 162, Middelharnis. U KOMT TOCH OOK Het zal nu een week of zes geleden zijn dat in de kennel van de fam. v.d. Berg een nogal ongebruikelijk nest van 6 dwergpoedeltjes werd geboren. Eén ervan, de kleinste van het stel, werd al gauw verstoten en onder de voet gelopen door al die broertjes en zusjes en had vrijwel zeker doodgegaan als mevr. de Leeuw uit Dirksland zich er niet over had ontfermd. 165 gram woog het hondje toen het bij haar kwam, en je zou er geen cent voor hebben gegeven. Mevr. de Leeuw legde hem in een nestje van schapewol op een warme kruik zodat hij toch een beetje het gevoel had bij zijn moeder te liggen. Ze voedde hem om 't uur a 1 Vi uur speciale puppiemelk in een 5 cc spuitje met een speentje erop. Eerst viel hij nog af naar 150 gram, maar toen hij begon te groeien, groeide ook de hoop dat hij zou blijven leven. Het 5 cc spuitje moest worden vervangen door een 20 cc spuit en het nestje moest worden vervangen door een rennetje. En nu ziet mevr. de Leeuw haar eindeloos geduld beloond met een gezonde spring in 't veld die al zo'n 4x het geboortegewicht weegt en het hele huis door dartelt. Op bijgaande foto is pukkie 4 weken oud. E.M.G.O. k GOEREE - OVERFLAKKEE Postbus 5 3240 AA MIDDELHARNIS Hoflaan44 Tel. 01870 - 2244

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 2