Ford dealer Witvliet b.v. betrok nieuw bedrijfspand Overval verijdeld Met VARKEN Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Concert Stellendam fiontiSiemavi Appèlavond jeugdver. Ger. Gemeenten Ouddorp maakt kennis met nieuwe winkeiformule „Familux", komplete speciaalzaak Oproep voor alle jongeren van 14 jaar en ouder Verbouw v.m. school „De Nobelaer" tot sociaal-cultureel centrum Was er overleg met huurders oud Ver.gebouw? Koffie-ochtend Diekhuus 58e Jaargang No. 5432 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 33 cent per mm. Bij contract speciaal tarief DIERENBESCHERMING Open jeugdwerk „Onder de Wiek' P.V. „de Trekvogels" jTTII'"''*"* DINSDAG 24 SEPTEMBER 1985 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur(alleen voor redactie) teL 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Ouddorp heeft j.l. vrijdag voor het eerst kennis gemaalit met de winkel formule van „Familux". De nieuwe zaak opende op die dag zijn deuren aan de Hoenderdijk, in een pand met een verkoopoppervlakte van 300 vierkante meter. Dhr. A. de Reus noemt „Familux" een beduidende aanwinst voor het Oucjdorpse winkelbestand. De mening van dhr. de Reus wordt ondersteund door de fraaie vormgeving en inrichting van de zaak. Ook in het aanbod hanteert „Familux" een bijzondere formule. „In alle produkten zal de cliënt een duidelijke voorkeur voor de betere merken constateren", zegt dhr. de Reus. „Dat bewust streven naar kwaliteit is iets dat kenmerkend is voor de „Familux"-for mule. Opvallend is ook de consument- vriendelijke aanpak die tot uiting komt in de wijze van presentatie. Het gehele programma wordt overzich telijk weergegeven in verlichte schap pen de gangpaden zijn breed en de kleuren uitnodigend. Een muziekje past er bij". Speciaalzaak ledere afdeling van Familux" zou om schreven kunnen worden als een kleine speciaalzaak. Van de verscheidene pro duct-groepen is veelal het komplete pro gramma aanwezig. De cliënt vindt er Stellendam Gratis af te halen jonge poesjes. Fam. van Rijswijk, Mr. I. Cau- straat 1, tel. 01879- 1207. Aanstaande zaterdag 28 september ho pen we de OJW-avonden weer te starten, ledere 14 dagen zal het ontmoetings centrum „Onder de Wiek" op de zaterdag avond weer open staan. Jongeren in de genoemde leeftijd zijn dan van harte welkom om elkaar hier op een ontspannen wijze te ontmoeten. Er zijn mogelijkheden voor het be oefenen van spel maar ook om gezellig in een praathoekje wat bij elkaar te zitten. Ook zullen er avonden georganiseerd worden met een stuk bezinning over een bepaald onderwerp. Wat verder het pro gramma betreft willen we jullie verwijzen naar de programmaboekjes die in Dirks- land verspreid zijn maar ook op de avon den verkrijgbaar zijn. De startavond bestaat ook dit jaar weer uit Bingo waarmee leuke prijzen te win nen zijn. „Onder de Wiek" is open vanaf 19.30 uur, en om 20.00 uur hopen we van start te gaan!! Tot ziens!! Het OJW-team huishoudelijke hulpmiddelen en electri- sche apparatuur, serviezen, glas en porse lein, keuken- en bakartikelen, (speelgoed), tuinmeubelen en cadeau-artikelen. Alles van gerenomeerde merken", zegt A. de Reus. „Tot ons aanbod behoren ook veel leuke „trendy" artikelen. Dat is ook een van de charmes van „Familux": het snel inspelen op nieuwe ontwikkelingen en behoeften. Wordt er ergens een nieuw produkt groot of klein gepresen teerd, dan wordt het in no-time in de koUektie opgenomen. Zo is bijvoorbeeld een origineel cadeau snel bij ons ge vonden". De eigenaar wijst er overigens op dat, hoewel „Familux" het zelfbedienigns- principe hanteert, het service-aspect ge handhaafd blijft. „De medewerkers zijn met alle produkten vertrouwd en zijn in staat om met grote deskundigheid te advi seren". Scherpe prijzen „Familux" is aangesloten bij een grote landelijke inkoopcombinatie. Voor de con sument betekent dat aanmerkelijke voord elen. Niet alleen in de samenstelling van de kollektie, maar ook waar het de prijs stelling betreft. „Vanwege de massale inkoop, rechtstreeks van de fabrikant, kunnen lage prijzen worden bereikt. Dat betekent dat wij de consument steeds met aantrekkelijke prijzen tegemoet kunnen treden, ook als het gaat om topmerken", aldus dhr. A. de Reus. OUDE TONGE Zondagavond, omstreeks 21.50 uur, za gen oplettende bewoners van de Stations weg in Oude Tonge dat 2 jonge mannen met een motor zich opvallend gedroegen bij benzine;-nkstation Pulleman te Oude longe. JJe daarop geattendeerde politie trof de motorfiets onbeheerd aan tussen 2 bedrijfsloodsen, terwijl de jonge mannen zich uit de voeten maakten. Na een intensieve speurtocht, waarbij o. a. gebruik gemaakt werd van een politie hond, en assistentie werd verleend door personeelsleden van de groep Middel- harnis en de verkeersgroep werden op de Oostdijk de 2 mannen, beiden inwoners van Den Haag, aangehouden. Beide man nen, die goede bekenden zijn van de Haagse politie, werden overgebracht naar het groepsburo in Oude Tonge, doch moesten na verhoor maandagochtend weer in vrijheid worden gesteld. Het was hen kennelijk te doen geweest om de dagopbrengst van het benzine station. MELISSANT Ophalen oud papier Morgen (woensdag)avond wordt weer oud papier opgehaald. Wilt u het s.v.p. goed gebundeld, tijdig gereed zetten? OUDE TONGE Op 18 september j.l. heeft de aanbeste ding plaats gevonden van de in opdracht van de gemeente Oostflakkee uit te voeren verbouwing van het oude schoolgebouw van „De Nobelaer" aan de West-Achter weg te Oude Tonge. Gunning heeft inmiddels plaats gevon den en wel aan het Bouwbedrijf Boender en Maasdam B.V. te Nieuw-Beijerland. Volgens plan zal op maandag 30 sep tember a.s. met de werkzaamheden wor den begonnen. De verbouwing zal on geveer vier maanden in beslag nemen. Na gereedkoming zal de oude school omgeto verd zijn in een sociaal-cultureel centrum dat voor verschillende doeleinden ge bruikt kan worden. Zo zullen een peuter speelzaal, een kerkbestuur, een muziek vereniging en een bibliotheek de toe komstige gebruikers zijn. Het centrum zal geheel toegankelijk zijn voor minder-validen, door de aanwezig heid van o.a. een lift. Het voor het gebouw gelegen plein zal tevens gereconstrueerd worden en dan niet gebruikt kunnen worden voor het par keren van auto's. op zaterdag 28 september a.s. is het de bedoeling om met een varken door Ouddorp te gaan. U kunt dan voor 2,raden naar het gewicht. Organisatie: ^^lv^^^^>v^^^^^v^^<.^H.^^^^^^v^•»v^K^v.©X^^^>l^^u^^^v.tf^<^^^^^^^v^^fc^x^v.<?^utf>^^.^^^ MIDDELHARNIS: De Volleybalvereniging „Inter mezzo" heeft zaterdag haar 20- jarig bestaan gevierd en dat is zelfs tot het winkelcentrum doorgedron gen! Het winkelend publiek werd met de meest merkwaardige figu ranten geconfronteerd zoals de knaap die onder aan het Zandpad zat te vissen, in een rioolputje wehswaar. Hij speelde het zo echt dat hij zelfs stukjes brooddeeg in het putje gooide! Hij zat er, hele maal in het oliegoed en met de zuidwester op, zoals een zichzelf respecterend visser betaamt. De Jongeling, Harry Boersma, heeft veel meewarige blikken geïncas- seerd, want menigeen moet heb ben gedacht dat hij écht niet beter wist.... Hij was overigens een van de fi guren die in een vossenjacht moes ten worden gevonden, dus niks aan de hand met Harry.... Vis heeft'ie trouwens niet ge vangen. GOEDEREEDE Raadslid Hans Grinwis wil van het Col lege van B en W graag in de a.s. donderdagavond te houden raadsvergade ring weten of er met de gebruikers van het Ver.gebouw aan de Stationsweg over leg is geweest, nu het gebouw wordt ver huurd aan de Rabobank en het gebouw in die periode niet door anderen kan worden gebruikt. Dhr. Grinwis vraagt het College of geplande tentoonstellingen, repetities e.d. toch op de juiste data gehouden zuilen kunnen worden en in welke locaties dat die dan zullen plaats vinden. Voorts is het dhr. Grinwis de vraag of verenigingen die meerjarige afspraken hebben met de Stichting Ver.gebouw in het nieuwe multifunctionele gebouw voor dezelfde huurprijs terecht kunnen en hij vraagt zich af wat de juridische conse quenties zullen zijn als die vraag ont kennend zou moeten worden beantwoord. MIDDELHARNIS Automo bielbedrijf Witvliet b.v., een van Neerlands oudste Ford dealers, (sinds 1924!) bestaat sinds vrijdag in een totaal nieuwe gedaante voort. Op die dag werd het nieuwe bedrijfs pand aan de Kon. Julianaweg in gebruik genomen en presenteerde zich de nieuwe driehoofdige direc tie in de personen van J. v.d. Made, dir. en de heren A. Grootenboer en C. P. Ihrman. Uiteraard hadden de vele genodigden oog voor het ge showde Ford-program maar be wondering bestond ook voor de ge daanteverwisseling die de voor malige ZWN remise heeft onder gaan. Die immers werd tot deze nieuwe toekomst getransformeerd..! Burgemeester van Welsenis die met graagte de officiële opening verrichtte zag er in zijn gelukwens op terug dat de remise bepaald ,,geen overmatige aanwinst voor het dorpsschoon" was geweest en nu hij die in nieuwe glorie terugzag waardeerde dhr. van Welsenis de gepleegde ingreep als eenface-lift" voor de gemeente. Spr. wist vanuit zijn betrokkenheid met de ver huizing dat het voor de firmanten niet eenvoudig was geweest een nieuwe ge schikte plaats van vestiging te vinden nadat duidelijk gebleken was dat in het voormalige pand aan het Zandpad een doelmatige bedrijfsvoering niet langer mo gelijk was. Eerlijkheidshalve verklaarde dhr. van Welsenis dat ook het Gemeente bestuur de fa. Witvliet daar liever zag verdwijnen. Waarheen werd pas duidelijk toen de gemeente de ZWN remise aan kocht, nietvanwege z'nestetische schoon- neia ,,maar" zo verklaarde de burge meester omdat zó'n pand op zó'n plaats echt maar één keer te koop komt...' „We hebben de remise enthousiast ge kocht maar bijzonder enthousiast weer aan u verkocht.!" zo verzekerde hij de directieleden, hen gelukwensend met hun nieuwe bedrijf op deze strategische plaats in de gemeente. Hen complimenterend ook met de betoonde moed het bedrijf voor eigen rekening voort te zetten en de uit daging die daarvan uitgaat aan te durven. Namens het gemeentebestuur wenste dhr. van Welsenis de ondernemers daarin alle geluk. Later, in zijn dankwoord, het dir. J. van der Made niet onbesproken dat het ge meentebestuur en de gemeente-ambte naren elk voor zich aan dat geluk mee kunnen werken, waarbij dhr. v.d. Made al vooruitzag op de komst van het nieuwe gemeentehuis, schuin tegenover de Ford garage: „als jullie dan onze Fords zien, vraag je dan af waarom jullie niet zelf in zo'n Koninklijke automobiel rijden...", zo adviseerde hen dhr. v.d. Made; „er is altijd wel wat aan te doen!" De directeur van Ford Nederland, dhr. G. Laurent bleek zich al evenzeer over de metamorfose van de remise te hebben ver baasd. Nu hij de nieuwe garage zó fraai aantrof noemde dhr. Laurent die graag „een grote aanwinst voor de totale Ford organisatie" en een bekroning op het Ford ondernemer zijn. Dhr. Laurent wist zich te gast bij een van 's lands oudste Ford- dealers; al op 20 maart 1924 begon de fa. Witvliet met de verkoop van T-Fords en hij wist dat de verkoop van Fords nog steeds de eerste doelstelling van het be drijf is, in welk verband hij met instem ming vaststelde dat sinds het aantreden van het nieuwe drieman-schap november MELISSANT- zaterdagavond 7.00 uur ds. J. Karens van Opheusden. STAD aan 't HARINGVLIET - don derdagavond 7.30 uur ds. J. Baayens van Aagtekerke. Drie orkesten uit de Vaandelafdeling zullen in het Haegse Huus te Stellendam op zaterdag 28 september a.s., aanvang 19.30 uur, een concert geven. U kunt dan luisteren naar Fanfare „Ons Genoegen" uit Rockanje o.l.v. Henk Zwij gers, Fanfare-Orkest „De Hoop" uit Stel lendam o.l.v. Arie Stolk alsmede Har monie NLS uit Klaaswaal o.l.v. Dirk Koster. Uitgevoerd worden werken van Rimmer, Klaas v.d. Woude, Huggens, Seifert, J. S. Bach, Brahms, van Lijnschoten e.a. De toegang is gratis. U bent van harte welkom! Burg. van Welsenis begint aan de openingshandeling; dwars door in de deuropening gespannen plastic folie. De drie ondernemers ontvangen een ets. V.l.n.r. dhr. v.d. Made, dhr. Grootenboer en dhr. Ihrman. vorig jaar op Flakkee al 150 nieuwe Fords hun weg hebben gevonden. Nadat aannemer Jaap v.d. Made mede namens de onderaannemers een dank woord voor de ontvangen opdracht had gesproken was het dhr. Jan v.d. Made die namens de Ford directie een dankwoord sprak. Hij deed dat voor de vele belang stelling maar zeker ook voor de enorme hulp die hen van alle kanten geboden was bij de gedeeltelijke sloop en de vernieuw bouw van de remise. Die dank liet dhr. v.d. Made ook de dames van de helpers gelden die maar steeds hadden geslikt dat hun mannen „naar de Ford" moesten. MIDDELHARNIS De wijkgroep centrum en de peuterspeel zaal „De driewieler" organiseren op don derdagmorgen 26 september a.s. zo rond de klok van 10.00 uur een koffie-uurtje in het Diekhuus, Ben. Zandpad, Middel- harnis. We willen op deze manier pro beren ouders met elkaar in kontakt te brengen. Een onderwerp van gesprek kan zijn je kind wel of niet naar de peuterspeelzaal, wat missen we in onze omgeving voor jonge kinderen. Maar natuurlijk ook voor schooljeugd en volwassenen. Wij hopen u donderdagmorgen te mogen verwelkomen. Breng gerust uw baby en/of peuter mee, er is gelijk gelegenheid om uw peuter op te geven voor dé peuterspeel zaal. SINT ANNALAND Aardappelveiling van donderdag 19 september 1985 Doré gewone 0,28- 0,39. Bintjes gewone 0,10 - 0,14. Bintjes bonken 0,23 - 0,24. Bintjes drielingen 0,13. Bintjes kriel 0,55 - 0,57. Wilstar gewone 0,30. Irene gewone 0,25 - 0,32. Eigenheimers gewone 0,31 - 0,34. Aardappelprijs per kilogram. Aanvoer: honderd en twaalf ton. Ook het eigen personeel werd in die dank betrokken. Dhr. v.d. Made maakte duidelijk hoezeer hij en zijn collega directieleden met de nieuwe vestiging zijn ingenomen. Die biedt een ruime werkplaats, een goed geoutilleerd magazijn en een prachtige showroom. Voor niemand nog enig be letsel om met het nieuwe bedrijf kennis te komen maken. Ook de niet Ford rijders zijn welkom, verzekerde dhr. v.d. Made, besluitend met de wens dat de naam „Automobielbedrijf Witvliet b.v." ieder nog lang vertrouwd in de oren mag klinken. Voor topkwslile/l, goede service en voordelige prijren: FOTO - FILM REPORTAGE VIDEO - COMPUTER C3 m C3 C3 C3 Weststraat 35 Molenweg 4 - Ouddorp Telefoon 018/8 7612 en 2120 Filiaal Renene Prinishop Hogeioom )72 - Telefoon 01J16-2400 Op D.V. vrijdag 27 september zal de jaarlijkse appèlavond gehouden worden van de jeugdverenigingen-16/-I-16 van de Ger. Gemeenten op ons eiland. De bijeenkomst, die om half acht begint, zal plaats vinden in het verenigings gebouw „Rehoboth" van de Ger. Ge meente te Dirksland. De heer G. J. van Aalst, theologisch student te Nieuw-Beyerland, zal spreken over het onderwerp:Waarom ga je naar de kerk?" We verwachten op deze avond de leden van alle jeugdverenigingen -16/-I-16 op ons eiland met de leidinggevenden, ouders en verdere belangstellenden. Wie geen lid is van een jeugdvereniging mag uiteraard ook komen. Iedereen, jong of oud, die belangstelt in het jeugdwerk is van harte welkom.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 1