Een moedig stuk Voor Zr. van Dommele een cadeau om van te smullen Belangstellenden zijn dinsdagavond welkom in IVI.E.A.O. te Oude Tonge I Voor Zr. van Dommele om van te smulle Belangstellenden zijn dii welkom in M.E.A.O. te 1 Predikbeurten VISSTROPER Zeehond in haven Brouwershaven Mosselzaadvisserij Ver. „De Christenvrouw" afd. Dirksland Aantal werklozen hoger door meetelling nieuwe schoolverlaters Recreatienota en Beleidsplan Recreatie de inspraak in Marie Durand-herdenking 15 oktober Herstel broedplaatsen Gemeenschapsbibliotheak te Ooltgensplaat Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" VRUDAG 20 SEPTEMBER 1985 Hoofdartikel: Deze week werd met het uitspreken van de Troonrede een zeg maar toelichting gegeven op de Rijksbegroting. In zeker opzicht een moedig stuk. Moedig omdat de regering de lijn van achterliggende jaren doortrekt. Er worden geen verkiezingscadeautjes in het vooruitzicht gesteld, maar ook geen kommer en kwel. De patient geneest, maar laat hem nu niet te snel uit bed komen zou je kunnen zeggen. Dat het de goede kant uit gaat, ja dat wordt onderstreept. Wat dat betreft lijkt het eerste deel veel op een gezamenlijk verkiezingspamflet van de coalitiepartners. Het gaat goed, dus hebben we indertijd de juiste aanpak gekozen. Het heeft veel gekost, maar het kon niet anders. Gelukkig hebben werkgevers en werknemers ook hun gezonde verstand getoond. Een extra probleem was de staatsschuld en de neiging om die schuld voor zich uit te schuiven. Dat kon niet langer en daarom wordt dit beleid gevoerd en moeten we volhouden. Als je dat leest denk je erbij: PvdA-pakan. Vooruitschuiven, van schuld, volhouden, een overheid die soberder moet leven. Kies CDA-VVD. Op zich is het natuurlijk haar goed recht om naast de benadrukking van de noodzaak van het beleid te onderlijnen wat bereikt werd. Daarna wordt aangegeven hoe de regering de verschillende groepen in de samenleving dient. Het bedrijfsleven, de burger, het midden- en klein bedrijf. Zij betalen echter ook tol. Omdat het met het bedrijfsleven beter gaat overigens ook omdat er flink gesaneerd is geen verdere lastenverlichting. In grote lijn geldt dus: het bedrijfsleven moet het vanuit de nu bereikte positie zelf kunnen „maken". Overigens helpt de burger daaraan mee door een koopkracht „die nog steeds pas op de plaats" maakt. Vrij vertaald: geen belastingverlaging en sociale partners a.u.b. geen forse looneisen of helemaal geen looneis. Opmerkelijk is dat de problematiek van de knelpunten op de arbeidsmarkt qua opleiding en vakkracht een passage iimeemt. Bij- en omscholing zullen wellicht nog meer aandacht moeten krijgen om alle plaatsen te vervullen. Niet alleen de werkgelegenheid en het materiële maar ook het ideële krijgt een beurt Daarin is het geen moedig stuk, ook niet bemoedigend. Er staan passages in waarin de onderscheiden partijprogramma's te herkennen zijn. Is dat nu een kwestie van compromis of kool en geit? In ieder geval is het weinig bevredigend. „Voorzieningen moeten worden aangepast aan gewijzigde omstandigheden en inzichten". Al meer hebben we betoogd dat de norm dan gezocht wordt bij de mens. Je kuntje momenteel alleen maar afvragen waar bij het CDA de grens ligt voor dat aanpassen en daarmee van samenwerken-met. Zo'n zin schetst een hele problematiek: als christelijke partij kan je dat niet zomaar schrijven. Maar door wel grenzen te trekken manouvreert zij zich uit het centrum van de macht. Is het niet nu dan wel later. Een stuk als de troonrede waarin ieder die erbij betrokken is zoveel mogelijk van zichzelf tracht te brengen illustreert dat nog eens. Gevolg is een wat vlakke opsommende tekst. De processen gaan echter wel door. Dat wordt ook onderkend, ook dat de overheid een taak heeft. In het kader van de ontwikkeling rond leven en dood wordt gezegd: „met behoud van ieders verantwoordelijkheid kan onze rechtsstaat niet heen om de vragen die zich hier opdringen". Natuurlijk niet, maar tegelijkertijd is er bij ons dan het verlangen dat die overheid dat doet als het orgaan dat onze vaderen beleden in artikel 36 van de geloofsbelijdenis. Dus met een normenpatroon onüeend aan de Bijbel. Wie veel heeft kan, ook als hij moet inkrimpen, toch nog wel wat missen. Op zich is het goed dat we ondanks alles niet tomen aan de ontwikkelingshulp. Er wordt kennelijk orde op zaken gesteld. De passage over Zuid-Afrika is gegeven de omstandigheden zorgvuldig en verstandig geredigeerd. Zij zal velen lang niet ver genoeg gaan. Ook hierin wordt moed betoond. Dat geldt ook voor het slot. Daarin wordt in wezen het regeringsstandpunt in de discussie rond de kernwapens ingebracht. Het vertolkt het junibesluit van vorig jaar en geeft aan waar de verantwoordelijkheden liggen. Daar kunnen we het mee doen. Zomaar een paar grepen uit een stuk wat enerzijds moedig en duidelijk is. Anderzijds aan de kant van de ethische kwesties is er weinig bemoedigends te bespeuren. De voornemens staan er. En nu de verkiezingen. Was deze rede inderdaad een verkapte verklaring van we willen doorgaan? Of werd er maakt uzelf maar uit door wie gesuggereerd: Wie biedt het meest. We wachten af. Duidelijk is dat het CDA nog in het centrum van de macht opereert. Duidelijk is ook dat èn PvdA èn WD dringen naar regerings verantwoordelijkheid. In het eerste geval is er dan een meerderheid, maar die zal ongetwijfeld gevolgen hebben voor het beleid. In het tweede geval is er geen meerderheid. Het zou dan wel eens kunnen uitlopen op(gedoog)steun door „klein rechts" of doorD'66. De laatste partij wordt weer een factor die meespeelt, maar de rekening zal hoog zijn. Hoe dan ook, het is te wensen dat de laatste zin in de troonrede realiteit wordt. Wie weet afhankelijk te zijn van Gods zegen op het werk, weet ook Wie uiteindelijk regeert. Hij zal zich daarnaar passen. 4« 41 4» 4» 4» 4» «L jtt Het verslag op de voorpagina van het afscheid van Zr. van Dommele van het ziekenhuis te Dirksland geeft een weergave van 2 het officiële gedeelte zoals zich dat 's middags voltrok, 's Avonds is de afscheidsbijeenkomst doorgegaan en die bijeenkomst V heeft evengoed verrassingen geboden, zoals die, die door het keukenpersoneel werd binnengedragen. Het bleek op schaal <p 1:15 een miniatuur van de woning aan de Burg. Zaaijerlaan waarin mevr. van Dommele heeft gewoond. Jb Het huis en de naastgelegen garages waren van cake, de daken en muren van marsepein. In het bouwwerk waren o. a. 400 eieren verwerkt, 10 kg. bloem, 10 kg. suiker, citroensap, 5 kg. marsepein, 5 kg. crème en nog wat smaakstoffen. Er werden totaal 60 manuren aan besteed. Zr. van Dommele zou de versnapering onmogelijk zelf kunnen verorberen waarom haar werd geadviseerd het aan «P „Hemesseroord" te schenken waar de pupillen er best raad mee zullen hebben geweten.! De Staatssecretaris van Onderwijs, mevr. Ginjaar-Maas, met wie het jf Het verslag op de voorpagina van het afscheid van Zr. van Dommele van het zieker 2 het officiële gedeelte zoals zich dat 's middags voltrok, 's Avonds is de afscheidsbij V heeft evengoed verrassingen geboden, zoals die, die door het keukenpersoneel wen <p 1:15 een miniatuur van de woning aan de Burg. Zaaijerlaan waarin mevr. var Jb Het huis en de naastgelegen garages waren van cake, de daken en muren van marsepe j. verwerkt, 10 kg. bloem, 10 kg. suiker, citroensap, 5 kg. marsepein, 5 kg. crème en n manuren aan besteed. 'v Zr. van Dommele zou de versnapering onmogelijk zelf kunnen verorberen w «P „Hemesseroord" te schenken waar de pupillen er best raad mee zullen hebben g De Staatssecretaris van Onderwijs, mevr. Ginjaar-Maas, met wie het gemeentebestuur van Middelharnis en zijn voorzitter burg. van Welsenis, best nog een appeltje zou willen schillen, komt woensdag 13 november naar Oude Tonge om de daar gevestigde MEAO officieel te openen. Het is haar beschikking geweest dat de school in Oude Tonge is gekomen en niet in Middelharnis, zoals ze aanvankelijk had besloten. De directeur, dhr. P. A. G. Bendegem is geen partij geweest in de discussie over de plaats van vestiging. Met Oude Tonge heeft hij dan ook alle vrede. „We liggen redelijk centraal in de driehoek Rotterdam-Spijkenisse-Middelburg, de plaatsen waar MEAO scholen gevestigd zijn; met vestiging in Oude Tonge lijkt me die witte vlek goed ingevuld", is zijn mening. Voorts zand erover, de school staat in Oude Tonge: „voor de leerlingen en nitüAtior wdlke gemeente of welke politiek dan ook", vindt dhr. van Bendegem. Op D.V. woensdag 25 september ope nen we het vergaderseizoen in „Onder de Wiek" (aanvang 19.45 uur). Spreker voor deze avond is dhr. Rik Valkenburg, hij houdt een lezing over „Achtergronden van mijn werk". Graag willen we met al onze „oude" leden beginnen. Maar we zouden ook graag nieuwe leden tegemoet zien. Onze vereniging wil, vanuit de Bijbel, Christenvrouwen behulpzaam zijn om te komen tot een ^eter inzicht over pro blemen van deze tijd ten aanzien van gezin, maatschappij, staat en cultuur. Ook proberen we in ziekte en zorg, maar ook in blijdschap met elkaar mee te leven. Op deze manier ontstaat er een stuk gemeenschap. 8 oktober Op D.V. 8 oktober organiseren we een excursie naar D.E. in Utrecht. U kunt zich daarvoor opgeven op 25 september. De kosten hiervoor zijn 11,(Er is plaats voor 50 dames). Hopenlijktotziens op 25 september. Hieronder is een overzicht van ons pro gramma tot december 1985: 23 oktober: Een gecombineerde vergadering met on ze zustervereniging uit Middelharnis. Mevr. P. Bennink uit Doom spreekt over: „Mijn plaats als vrouw". 20 november: De Fa. W. den Hertog uit Dirksland demonstreert met een hapje en een drank je- 11 december: Deze avond staat het komend Kerstfeest in het middelpunt. Meditatie door ds. Van Trigt uit Middelharnis. Schoolverlaters die zich als werkzoe kende laten inschrijven bij het Arbeids bureau, worden eerst met ingang van 1 augustus als zodanig meegeteld en gere gistreerd. Op elk gewenst moment is het dan mogelijk om te zien hoeveel er daad werkelijk nog een baan zoeken. Dit jaar lieten 288 schoolverlaters zich als werkzoekende inschrijven. (110 jon gens en 178 meisjes). Een deel van hen heeft zich al weer laten uitschrijven. Vorig jaar lieten zich als werkzoekende inschrijven 388 schoolverlaters. Van hen staan er nog ongeveer 30 geregistreerd. Gemeente Oostflakkee Op 3 oktober a.s. zal in de „Bommel stee" in Den Bommel, door het gemeente bestuur van Oostflakkee een voor ieder een toegankelijke voorlichtingsavond wor den georganiseerd over de Recreatienota en een daarop gebaseerd Beleidsplan. In verband hiermee zal voor die tijd huis- aan-huis een door de gemeente uitgegeven krant worden verspreid met bijzonder heden over nota en plan. Het plan is o.a. gebaseerd op een inventarisatie van vraag en aanbod op het terrein van de openlucht recreatie in de gemeente. Er worden voorstellen in gedaan over mogelijke en wenselijke recreatie-ontwik kelingen. De werkgelegenheidseffecten daarvan komen ook aan de orde. De Stichting „In de Rechte Straat" te Velp belegt in samenwerking met de Ned. Hervormde wijkgemeente „St. Joriskerk" te Amersfoort een bijeenkomst ter her denking van de herroeping van het Edikt van Nantes in oktober 1685. Deze herroeping was het begin van een weergaloze vervolging van de Hugenoten. Bekend is de geschiedenis van Maria Durand, die niet minder dan 38 jaar om haar geloofsstandvastigheid werd ge vangen gehouden in de Toren van de Standvastigheid in Aigues-Mortes. De samenkomst zal worden gehouden in de St. Joriskerk te Amersfoort, en wel op dinsdagavond 15 oktober. Aanvang 19.45 uur. Ds. P. Molenaar, N.H. predikant te Amersfoort zal spreken over: „De rechte eenheid", terwijl ds. H. J. Hegger spreken zal over „Geloofsstandvastigheid" (n.a.v. Hebr. 11). Medewerking verleent het chr. gem. koor „Soli Deo Gloria" uit Langbroek, o.l.v. Martin den Boer. Solo dwarsfluit Han- neke Vroon. Organist Dick van Luttik- huizen. Ter gelegenheid van deze herdenking geeft In de Rechte Straat een vertaling uit van het boek van Arno Pagel, getiteld: „Marie Durand, 38 jaar in de Toren van de Standvastigheid". Dit boek zal op de samenkomst verkrijgbaar zijn voor 9,80. Zondag 22 september 1985 OUDDORP-Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur kand. A. Belder, Ridderkerk. Vrij dag 27 september: 14.45 uur ds. W. J. op 't Hof, huwelijksbevestiging - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur lezen - Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. J. Krol, Gorinchem en 18.30 uur dhr. A. v.d. Schee, Spijkenisse - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur dhr. F. J. Modderkolk, Capelle a.d. IJssel en 18.30 uur ds. Bolijn, Serooskerke. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. H. Westerhouten 18.30 uur ds. J. A. H. Jongkind, Brandwijk. STELLENDAM-Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds, J. Codée, v.m. Heidel- berger Catechismus zondag 26; kol- lekte medische zending - Ger. Kerk 10.00 uur dhr. v.d. Schee, Spijkenisse en 17.00 uur ds. A. J. Krol, Gorin chem. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vlietstrajr. en 18.00 uur kand. J. C. de Groot, Ridderkerk; extra kol- lekte quotum - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur kand. A. P. Vlieger, Am sterdam. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. van der Linden en 18.00 uur ds. I. Hoornaar; extra koUekte schuld- delging. Vrydag 27 september: 15.00 uur ds. M. van der Linden, huwelijks bevestiging - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur eerw. hr. A. H. Veldhuizen en 18.00 uur eerw. hr. K. Groenendijk; extra kollekte fonds chr. belangen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. L. Kruijmer, v.m. bediening Heilige Doop en opening winterwerk en nam. Dordtse Leer regels 1 par. 8-12; extra kollekte restauratiefonds - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur dhr. H. J. Oosterloo, Middel harnis. LUKASKAPEL HDG -10.15 uur ds. J. T. Cazander; extra kollekte schuld- delging. MIDDELHARNIS-Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. P. H. van Trigt, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal; extra kollekte kerk- Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. A. Carstens en ds. A. B. Pool-Bast - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 uur ds. A. v.d. Waal en 17.00 uur ds. de Vries, Haamstede - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 10.00 en 16.50 uur lezen. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. van den Bom, v.m. bediening Heilige Doop en nam. Hei- delberger Catechismus zondag 13; Ie kollekte kerkvoogdij en 2e kollekte kerkeraadsfonds - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Smit, Hilversum - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. B. den Butter, Stavenisse en 18.00 uur ds. W. H. van Kooten - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. J. G. Arensman, Drachten. DEN BOMMEL-Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. W. C. P. den Boer, em.pred. Harderwijk. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur drs. A. Kagchelland, Kame- rik en 18.00 uur ds. K. van Meijeren, Heidelberger Catechismus zondag 36; extra kollekte quotum - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 uur dhr. K. Baas en 18.15 uur drs. S. Alblas, Heinenoord. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. H. van Kooten. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30uurds. J. G. vanLoon- Ger. Gem. in Ned. 3x lezen - Oud Ger. Gem. 3x lezen. Met de accomodatie, in drie weken tijds gewrocht in het oude Verenigingsgebouw aan de Schoolstraat, is het trouwens reuze meegevallen. Het gebouw was ooit zijn bestaan als schóól begonnen en dat hielp om de aanwezige ruimte in vijf lokalen te verdelen al is dat niet zonder grote vinding rijkheid tot stand gekomen. Er schoot nog ruimte over voor een gemeenschapszaal en een docentenkamer terwijl de direc teurskamer en het kantoor voor de admini stratie erbij werden gemaakt, de laatste N.B. van de filmcabine die het oude Verenigingsgebouw rijk was.... De school biedt precies genoeg ruimte aan de 87 leerlingen, de 13 docenten, de beide krach- teff in de huishoudelijke dienst en de administratrice, maar méér mogen het er niet worden...., als niet voor het nieuwe cursusjaar de nieuwe school is gebouwd. De tekeningen zijn daarvoor al gereed en de bestemming is geregeld. Wanneer de Staatssecretaris in Oude Tonge verschijnt zal haar de noodzaak van nieuwbouw zeker heel nadrukkelijk op het hart worden gebonden! De 87 leerlingen die er nu zijn het aanbod was nog iets groter, maar meer konden niet worden geplaatst komen redelijk verdeeld van de eilanden Schou wen Duiveland en Goeree Overflakkee, 40 van het eerste, 45 van het tweede genoemde eiland en voorts nog een leer ling uit Zuid Beijerland en een uit Willem stad. Ze ontmoetten elkaar op 19 augus tus om de dag daarop, dinsdag de 20e met de lessen te beginnen, verdeeld over 3 klassen waarvan er één helemaal uit meis- jesleerlingen bestaat omdat zij voor de Twee doctorandussen in dienst van de provincie c.q. de provinciale waterstaat, die zich belasten met milieuzaken John Beijersbergen van Henegouwen en Anton van Haperen zien in het herstel van de broedplaats voor vogels in de Schouwse inlagen een hartewens vervuld. De vogelbroedplaatsen van nationaal belang herbergen duizenden vogels, maar na de februariramp van 1953 was er aan het onderhoud weinig meer gedaan en de toeneming van het aantal toeristen liet weinig over van de rust die voor broed- vogels noodzakelijk is. Over een lengte van 1600 meter wordt de dijk langs de inlagen. Wevers en Flauwersinlaag af- gerasterd, terwijl het eiland in de Flau wersinlaag weer tot eiland wordt gemaakt, waardoor het alleen per boot bereikbaar zal zijn. Inlagen zijn percelen grond tussen de bestaande zeedijk en de daar achter gelegen slaperdijk, el dorado voor water vogels. secretariaatsopleiding zullen kiezen. De MEAO opleiding is overigens een drie jarige. Het eerste leerjaar biedt een alge mene oriëntatie waarin 15 verschillende vakken worden geleerd. In het tweede leerjaar zullen de leerlingen al een richting hebben bepaald waarbij keuze kon wor den gemaakt uit een viertal hoofdrich tingen als de bedrijfs-administratieve, de bestuurlijke richting, voorts de commer ciële en de secretariaatsopleiding. Aan het eind van het tweede leerjaar lopen de leerlingen zes weken stage in hen pas sende bedrijven, daarbij gecoacht door een begeleider. Van de stageperiode die nen ze later een verslag te maken. Het derde leerjaar, houdt de examenklas zich bezig met de voorbereiding op het examen. Dat wordt onder toezicht van een Rijks- gecommitteerde in de school of een an dere localiteit afgenomen. De examen kandidaat doet examen in zes vakken waarvan er 4 verplicht zijn en in relatie zullen staan met de gekozen studierichting. Het huidige geïmproviseerde schoolge bouw kon ze net allemaal hebben, maar volgend jaar zullen de leerlingen van van nu drie 2e klassen vormen en mag worden verwacht dat zich vier 1 e klassen zullen aandienen. Gehoopt wordt dan ook dat de nieuwe school dan gereed zal zijn, anders moet met bijgebouwen of depandances worden gewerkt en dat zal voor de goede voortgang van het onderwijs niet bevor- delijk zijn. De spanning die een en ander meebrengt heeft de nieuwe directeur dhr. Bendegem bewust gezocht. Voordien was hij als adjunct directeur verbonden aan een Scholengemeenschap in Gouda met De Stichting Gemeenschappelijke Openbare bibliotheek Oostflakkee zal za terdag 28 september in Ooltgensplaat de nieuwe bibliotheek openen. Die wordt gevestigd in het pand Pieter Biggestraat 45. NIEUWE TONGE Beroepen Ds. J. v.d. Bom, Herv. predikant alhier, heeft een beroep ont vangen naar de Herv. Gemeente van Spijk (bij Gorcum). R. P. uit het duivelandse dorp Ouwer- kerk werd betrapt op het illegaal lichten van fuiken in een afwateringssloot van de Kreek bij zijn woonplaats. De fuiken waren eigendom van een beroepsvisser. De paling werd in de Kreek temggezet, de fuiken in beslag genomen. zo'n tweeduizend leerlingen. Ook de MEAO maakte van die gemeenschap onderdeel uit, maar dhr. van Bendegem heeft voor een kleinschaliger opzet willen kiezen: „een zo grote school als in Gouda werd me wat te fabrieksmatig", verklaart hij; „veel interessanter leek het me een school vanaf de grond op te bouwen". Dhr. Bendegem woont nog in Schoon hoven maar zal zich op Overflakkee ves tigen wanneer de verkoop van zijn woning z'n beslag heeft gekregen. Het docentenkorps bestaat uit 13 krach ten die voornamelijk van het eiland-, of zeker uit de regio komen. Geen van hen heeft overigens al een dagtaak, het zijn alle deeltaken tussen 3 en 13 uren per week. Een lesweek heeft een totaliteit van 99 lesuren. Alle docenten op twee na, die daar nog voor studeren, hebben hun vol ledige bevoegdheid. De MEAO in Oude Tonge draait der halve uitstekend en wie zou daar niet gelukkig om zijn? Voor geslaagden be staan goede perspectieven omdat de prak tijk heeft geleerd dat MEAO geslaagden vrijwel altijd direct aan de slag kunnen terwijl ook de weg naar een Hogere op leiding voor hen open ligt. Het bedrijfs leven kan zijn medewerking aan het wel slagen van de MEAO opleiding leveren door hun bedrijven open te stellen voor hen die aan een stage-periode toe zijn. Bedrijven die daarvoor voelen ze wor den overigens nog aangeschreven, wordt gevraagd dat aan directeur Bendegem kenbaar te maken. Open avond Bij de officiële opening op 13 november zal i.v.m. de beschikbare plaatsmimte maar een beperkt aantal genodigden aan wezig kunnen zijn. (De opening wordt ook bijgewoond door een lid van Ged. Staten van Zeeland en een van Zuid-Holland). Om overige belangstellenden in de ge legenheid te stellen de school te be zoeken om te zien wat er tot stand is gekomen wordt a.s. dinsdagavond 24 september „open-avond" gehouden van 19.00 tot 20.00 uur. Elke belang stellende is daar hartel^'k welkom. Een volwassen en op het zicht zeer gezond uitziende zeehond heeft kans ge zien door de spuisluis in de Brouwersdam op het Grevelingenmeer te komen. Het heeft vervolgens de jachthaven van Brou wershaven als zijn domicilie gekozen en maakt daar nu goede sier achter en tussen de jachten. Men is niet van plan het dier te vangen, want hij vormt een attractie op zichzelf voor de opvarenden van de jachten. Zoals in de lijn der verwachtingen lag, was de mosselzaadvisserij op de Zeeuwse Stromen, minder succesvol dan veertien dagen geleden en ook minder dan de mosselzaadvisserij op het westelijk Wad. Van de Waddenzee kwamen berichten over goede vangsten op diverse visplaat- sen. De mosselkwekers hadden de keuze om twee dagen in Zeeland of twee dagen op de Waddenzee te vissen. De meesten kozen voor het Wad. <wA»n AA»«4Al«Ao4'iaav«* «r*i*« a^/l aI tvawn ie aw% '7a«n ¥rrkr\«*Ta4"é-A«* kii a*<T «ravi lA/AlCAavaC

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 2