EIIAIIDEfl-rilEUWa Raad Oostflakkee tast in de beurs voor bestrijding vandalisme en ideine criminaiiteit Verdaclite zocht z'n eigen fuiken in verboden viswater Eerste woningen voor plan „de Staver" Sommeisdijk MannenkoormanifestatJe in Sporthal IVliddelliarnis HYPOTHEEK NODIG? makelaar tamboer bellen voor gratis computerberekening E3 01870-3477 j^ OD Meer aangeven Uitslag P.V. „De Trel(vogels" Romm8lmarl(t op Havenhoofd Vereniging „De Cliristenvrouw" afd. IViiddelharnis/Sommelsdijl( Kantongerecht Sommeisdijk: Snel verkeerslicht Verkeersovertredingen Nie waar VERVOLGVERHAAL LAAT MIJ MAAR ZWEgVEN - 2 G.F.CallenbacliB.V.—Nijkerk 2e Blad DINSDAG 17 SEPTEMBER 1985 No. 5430 Kleine criminaliteit en baldadigheden, een gemeente kan er óud mee worden, maar het gemeentebestuur van Oostflakkee is niet van plan het zover te laten komen. In de donderdagavond gehouden raadsvergadering urerd ten behoeve van een onderzoek door de Erasmus Universiteit te Rotterdam een krediet van 28.000,beschikbaar gesteld. Dat onderzoek, dat zich over 1,5 jaar uit zal strekken zal met name de probleemsituaties van jongeren in Ooltgensplaat onderzoeken om aan de hand van de bevindingen met konkrete aanbevelingen te komen tot een gerichte aanpak van de problemen. Overigens werd niet de schijn gewekt dat onder de Plaatse jeugd nogal wat crimi nelen schuilen; die kwalificatie achtten College en raad een te geladen term voor de jongelui die bushaltes bekladden en wel eens een ruit vernielen, kortom „die de leefsfeer zó aantasten dat de ander niet meer prettig kan wonen", zo werd het door de raadsvoorzitter drs. de Vos verwoord. De raad ging unaniem akkoord met het voorstel, zij het ook dat iemand als SGP vertegenwoordiger dhr. Breeman dat niet zonder bedenkingen deed. Evenmin ver klaarde hij in het resultaat vertrouwen te hebben: „De jeugd moet teruggebracht worden tot de Wet en de Getuigenis, tot Gods Woord", adviseerde dhr. Breeman. Hij meende dat de gemeente daarin zou kunnen helpen door het kerkelijk jeugd werk te subsidiëren en te stimuleren en aldus de jeugd weer bij het kerkelijk leven te betreldcen. Het speet dhr. L. Hokke (CDA) tegen over de veronderstelling van dhr. Bree man vast te moeten stellen dat de balda dige jeugd ook best uit kerkelijk mee levende gezinnen kan komen. „Betrokken zijn bij het kerkelijk leven geeft geen garantie dat de jeugd uit dat milieu niet ontspoort", moest dhr. Hokke benadruk ken. Overigens vond hij de duur van het onderzoek, anderhalf jaar, eigenlijk te lang omdat de jeugd die in het onderzoek wordt beschouwd na die anderhalfjaar misschien al getrouwd is. „Dan zijn er zo weer anderen met nieuwe tactieken en met een nieuwe manier van werken", vreesde dhr. Hokke. De raadsvoorzitter maakte duidelijk dat het zeker niet de bedoeling is van de onderzoekers om bepaalde Plaatse ge zinnen „tegen het licht" te houden. Voor- Op woensdag 18 september 1985 zal de eerste paal worden geslagen van een 21- tal premie A- en B-woningen welke via bemiddeling van ons kantoor zijn ver kocht. De eerste paal zal worden geslagen door de heer J. T. H. M. Jacobs, wet houder van de Gemeente Middelhamis. Tijdstip: 16.00 uur. Het betreft hier de eerste woningen welke in het bestem mingsplan De Staver in aanbouw worden genomen. De woningen zijn ontworpen door archi- tektenburo Vroegindeweij b.v. te Middel- harnis. De woningen worden gebouwd door aannemingsbedrijf Wielhouwer b.v. te Middelhamis. Oplevering van de wo ningen zal plaats vinden in april/mei 1986. Alle woningen worden traditioneel ge bouwd, waarbij gebruik gemaakt wordt van duurzame materialen en optimale aandacht wordt besteed aan isolatie waar door lagere energiekosten ontstaan. komen moet worden dat de mensen zich „gestigmatiseerd" (aangewezen, gebrand merkt) voelen, waarom de voorzitter de kwalificatie „crimineel" dan ook niet in de mond wilde nemen voor hen die zich schuldig maken aan de zgn. kleine crimi naliteit. Het onderzoek moet ertoe dienen dat die in de toekomst voorkomen kunnen worden. De jeugd te laten terug keren tot het kerkelijk leven achtte de voorzitter niet een taak van de Overheid, hij acht dat een verantwoordelijkheid van de individuele mens te zijn. Van dhr. L. Hokke kwam nog de sugges tie in bepaalde dorpsdelen burgers de wacht te laten betrekken, maar van de zijde van het College werd voor zo'n burgerwacht niets gevoeld. Dhr. vanDam waarschuwde voorts dat in sommige ge vallen de middels erger zijn dan de kwaal, waarmee hij voor grote voorzichtigheid pleitte opdat sommigen zich niet in be paalde kwesties gaan herkennen. Van PvdA zijde werd bij monde van dhr. Bamhard toegezegd dat de PvdA zou instemmen met subsidiëring van kerke lijke- of andere jeugdverenigingen wan neer dat door de onderzoekers als een effectief middel tegen de baldadigheid zou worden aanbevolen. Burg. de Vos maakte in zijn beantwoor ding duidelijk dat niet pas na anderhalf jaar iets met de bevindingen zal worden gedaan. Zodra bepaalde achtergronden en oorzaken duidelijk zijn zal de gemeente daarop beleid moeten maken. De politie kampt overigens met het probleem dat er te weinig aangiftes worden gedaan terwijl men, vanuit een sociale controle, best weet wie wat gedaan heeft..! OUDDORP Wedvlucht Peronne, 220 km. P. Mierop: 1, 10, 14, 18, 39, 62, 68, 74, 79, 85, 91; Joh. Grinwis: 2, 23, 42, 89; KL Meijer: 3, 11, 15, 17,41,59,72,82; Comb. Kievit: 4, 26, 40, 54; Comb. Cees enMiep: 5, 6, 7, 8,16, 21, 22, 25, 28, 29, 31, 32, 35, 44, 56, 57, 88; Comb. K. en B.: 9, 12, 45, 48, 61, 83, 84; Comb. Pijl/Verhage: 13, 33, 46, 60; T. v.d. Bok: 19, 20, 37,65, 77; C. M. Grinwis: 24, 30, 47, 50, 64, 69, 73, 87, 90, 92, 93; A. Melissant: 27, 36, 51, 63, 70, 75, 76; A. Venneman: 34, 38, 49, 58; J. v.d. Berg: 43, 71, 78; L. Sperling: 52,53, 55, 66; H. Kleijn: 67, 81; J. Hameeteman: 80; A. Klijn: 86. SINT ANNALAND Aardappelveiling van dinsdag 10 september 1985 Doré gewone 0,40- 0,43. Doré bonken 0,10. Doré kriel 0,80. Gloria gewone 0,11 - 0,17. Gloria bonken 0,20. Gloria driehngen 0,10. Bintjes gewone 0,10 - 0,16. Bintjes bonken 0,23 - 0,25. Bintjes kriel/0,86-ƒ0,95. Prior gewone 0,15 Eigenheimers gewone 0,33 - 0,39. Mildstar gewone 0,45. Aardappelprijs per kilogram. Aanvoer: twee honderd en negen en twintig ton. Op 21 september zal er op de christelijke school op het Havenhoofd een rommel markt gehouden worden. Met de op brengst daarvan zullen artikelen gekocht worden, die niet door de overheid betaald worden. Door de ouders en kinderen zijn veel spullen bij elkaar gebracht. Er zijn ge bruikte dingen bij, maar ook speciaal voor deze markt gemaakte artikelen. Een ge deelte van de markt zal speciaal voor spel letjes gereserveerd worden. Kinderen gaan daar nooit met lege handen naar huis. Verder is er verkoop van bloemen, hand- werkartikelen en een speciaal kofïïehoek- je waar koffie met cake geserveerd zal worden. In deze dure tijden zullen de prijzen redelijk worden gehouden. De rommelmarkt begint om 13.00 uur tot ongeveer 17.00 uur. Dus: zaterdag 21 september van 1 tot 5: Rommelmarkt op het Havenhoofd. Op D.V. donderdag 19 september a.s. hopen wij de eerste vergadering van dit seizoen te houden. Ds. C. A. Korevaar uit Rotterdam zal voor ons een lezing houden over het onderwerp: „Depreek, de dominee en de gemeente". Aanvang: 19.45 uur in „De Hoeksteen" te Middelhamis. Gasten zijn hartelijk wel kom! Op zaterdag 28 september staat het zingen centraal in Middelhar- nis. Ais afsluiting van het jubileum jaar van het Mannenkoor „Ons Koor" organiseert dit koor in sa menwerking met hun zangersbond een provinciale zangersdag in de Sporthal te Middelhamis. Aan deze manifestatie zullen 10 mannen koren met totaal 500 zangers deelnemen. Zij komen allemaal uit de provincie Zuid- Holland, o.a. Den Haag, Rotterdam, Lek- kerkerk, Vlaardingen, Wateringen, Dor drecht en Krimpen a/d Lek. 's Morgens worden bestuursdelegaties van de koren ontvangen op het Gemeente huis van Middelhamis voor een samen komst met Burgemeester en Wethouders. 's Middags om half drie begint het mid daggedeelte, waar na de opening van de voorzitter van ,,Ons Koor", burgemeester L. J. van Welsenis een toespraak zal houden. Het middag- en avondgedeelte wordt gevuld met elk vijf koren, die per koor 20 minuten zullen zingen. DE koren zullen worden beoordeeld door Anton de Beer, lid van de muziek- commissie van het Koninklijk Nederlands Zangersverbond. Het avondprogramma begint om half acht, wat geopend wordt door de voor zitter van het KoninklijkNederlands Zan gersverbond, de weledele Heer G. J. A. Billekens. In het avondprogramma treden o.a. op Rotte's Mannenkoor, Kunst Na Arbeid, Dordrecht. Tot slot van de avond zullen alle koren hetDomine, SalvamFacReginam vanA. Giessen zingen o.l.v. Willem Chr. Meij- boom, dirigent van het Mannenkoor ,,Ons Koor". „Ons Koor" zal zelf beginnen als orga niserend koor met de spits af te bijten in het middagprogramma. Hun dirigent Wil lem Chr. Meijboom zal het publiek laten zien en horen wat hij de afgelopen maan den al heeft bereikt met dit koor, want een dirigentenwisseling is voor allemaal toch weer even wennen. Voor de begeleiding vanOns Koor" zal Marjan Timmer-van Neuren zorg dragen. De organisatie hoopt dat velen een be zoek aan de Sporthal zullen brengen. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de Rabo bank Middelhamis-Sommelsdijk of aan de Sporthal. Prijzen: middagprogramma 3,00; avondprogramma 3,50; middag avond/6,00. Bloemen waren er vrijdagmorgen, op de kantongerechtzitting te Som meisdijk, voor de Officier van Justitie Mr. Scheffers. Ze werden hem overigens niet toegedacht door een minzame verdachte maar ze dienden uit vriendenkring, om het afscheid van de sympathieke Officier met een bloemengift te markeren. Mr. Scheffers gaat met pensioen na o.a. elf jaar lang het Openbaar Ministerie ten kantongerechte te Sommeisdijk te hebben vertegenwoordigd. De kantonrechter Mr. Schravendijk ge tuigde ervan dat mr. Scheffers dat heeft gedaan op een warme, menselijke manier en de kantonrechter verklaarde meer malen getroffen te zijn geweest door de manier waarop de Officier de verdachten in zijn requisitoir benaderde, gesierd met een „kwinkslag-vaardigheid" die er zijn mocht. Voor mr. Schravendijk was de samenwerking dan ook prettig geweest en nu de tijd van scheiden was aangebroken kon de kantonrechter de scheidende Mr. Scheffers dan ook van heler harte alle goeds voor de toekomst toewensen. De „kwinkslagvaardigheid" van de Offi cier kwam alweer naar voren toen hij de bloemen in ontvangst nam en de aan- biedster mevr. v.d. Heuvel hem verze kerde dat ze lang zullen blijven staan. ,,Ze hebben inderdaad lange stelen...." constateerde de Off. met een glimlach, een glimlach die hem vele malen had gesierd: „....mensen die voor het kanton gerecht komen zijn geen misdadigers; ze wisten wel wat ze deden maar ze deden het nooit zo express", zo bedekte hij nu de vele door hem bestrafte overtredingen met grote vergevingsgezindheid. Als politie rechter was het nodig geweest „anders van leer te trekken..!", zo verzekerde de Officier. Daama was er werk aan de winkel. Twee broers V. uit Herkingen werden ervan verdacht met een bootje te hebben gevist in de Grevelingen, zonder visacte en zonder vergunning van de visrecht- houder. De broers reageerden behoorlijk verontwaardigd dat in het proces-verbaal was vermeld dat ze getweeën hadden gevist. „Bij aanhouding vonden ze dat alleen m'n broer mee moest; ik heb drie keer moeten zeggen dat ze niethem-, maar mij moesten hebben.!" verbaasde zich broer M. Hij meende dat de politie, in 't donker, hen nooit heeft kunnen zien, maar wacht es.... ,,ik ben zelf ook in 't gelukkig bezit van een nachtkijker en je houdt het niet voor mogelijk wat je daardoor kunt zien!" verzekerde de Officier. Verd. M. verklaarde dat hij alleen maar had gedregd naar uitstaande fuiken, niet om er de vis uit te halen maar om vast te stellen of die fuiken wellicht van hem gestolen waren. Op de Maasvlakte was verdachte M. al zo'n driehonderd fuiken kwijtgeraakt. „Toch hebben de verbalisanten onder een van de losse vloervlonders een le vende paling aangetroffen" verbaasde zich de kantonrechter zoals hij het ook merkwaardig vond dat de verdachten voor het binnenlopen van de haven eerst bij een jacht langszij waren gegaan. Tegen beide verdachten werd door de Off. een geldboete van elk 200,geëist en dat vonden ze veel te hoog, waarom hoger beroep dan ook wordt overwogen. De kantonrechter vonniste elk tot 150,- met zoals ook de Officier had gevraagd verbeurdverklaring van het in beslag genomene. Het was er verd. M. N. uit Sommeisdijk niet om begonnen te ontkennen dat hij in Oude Tonge door het rode verkeerslicht bij de voetgangersoversteekplaats was ge reden, maar wél vond verd. dat hij even zeggen moest dat dat gele hcht daar zo mirakel snel is.Slechts 3,5 sec. staat het op oranje.!" verzekerde verd. die dat later met een stopwatch gemeten had. Die korte tijd was er volgens verd. oorzaak van geweest dat hij echt niet meer had durven remmen in de vrees dat achter hem rijdend verkeer zijn wagen zou rammen. Ver dachte schatte dat hij zo'n 15 meter van het licht verwijderd was geweest toen het door de voelers in de weg op oranje, en vervolgens in 3,5 seconden op rood sprong. Verd. die als Emgo monteur het licht meermalen gerepareerd had ontkwam niet aan een boete; 125,3 dgn., eiste de Officier. ,,En ik dacht nog wel in m'n recht te staan", wierp verd. tegen, maar ook zijn bewering dat een verkeerslicht minstens 6 seconden op geel moet staan werd niet geaccepteerd. De uitspraak was 100, 2 dgn. Verd. H. J. B. uitMiddelhamis wasopde Sommelsdijkse havendijk verbaliseerd toen hij daar met een aanhangertje achter de auto reed waarvan de banden glad waren. Bovendien was de bedrijfsrem on voldoende en was de auto niet verzekerd en dat werd hem nog het meest kwalijk genomen. „Wie betaalt als er wat gebeurt?" vroeg de Officier hem bits. Het waarborgfonds", meende verdach te. Dat werd hem evenwel snel uit het hoofd gepraat. Eigenlijk voelt verd. zich gediscrimineerd door de verzekerings maatschappij die hem niet meer accep teert omdat er van rijden onder invloed sprake is geweest. „Dat ligt dan niet aan de Verzekering, maar helemaal aan uzelf!" maakte de Officier verd. duidelijk. „Een borreltje of een biertje kan best eens lekker zijn, maar u moet dan niet meer gaan rijden". De Officier eiste tegen verd. een totaal aan boetes van 750,De rechter maakte er totaal/650,van, met4 mnd. v.w. ontzegging, zoals de Officier geëist had. Verd. N. van L. uit Dirksland zou ge reden hebben zonder registratieblad in de tachograaf van zijn vrachtwagen. Verd. haastte zich overigens dat te ontkennen. Wel had de schijf erin gezeten maar die was door vergeetachtigheid oningevuld gebleven. De Officier eiste 200,4 dgn. Stuur maar een berichtje dan ga ik wel zitten", verklaarde verd. De uitspraak luidde/ 175,—4 dgn. De rijdende schoenwinkel van verd. A. W. uit Middelhamis bleek niet gekeurd te zijn toen hij werd aangehouden, maar wist verdachte veel. „Nee écht niet" verzekerde verdachte die verklaarde dat ook de verbalisant aan diens collega had moeten vragen of zo'n wagen eigenlijk wel gekeurd moest zijn, wat inderdaad het geval bleek te zijn. Verd. meende dat een waarschuwing in dezen toch op zijn plaats was geweest. Twee jaar tevoren was de wagen trouwens i.v.m. de inbouw van een LPG installatie nog gekeurd en voor 100% in orde be vonden. Dat hielp, de eis luidde een geldboete van/ 200,maar uitgaand van de goede trouw van de verd. reduceerde de kanton rechter die tot 100,— Een Dirkslandse jongeman, W. O. Sch. had zonder rijbewijs gereden, in de wagen van zijn broer die de sleutels daarin achter had gelaten. Trots kon verdachte nu het rijbewijs laten zien dat hij enkele maanden nadien gehaald had. „Dat scheelt een slok op een borrel", liet de Officier hem weten. Eis 100, uitspraak 90,2 dgn. Zestig gulden boete kreeg een Plaatse jongeman die bekeurd was omdat de lin- kervoorband van zijn auto glad was ge weest. De jongeman bleef dat met grote stelligheid ontkennen. Thuis had hij het profiel direct nagemeten en nog 3 mm aangetroffen. „Hier en daar zat'er misschien nog wat profiel op", zo minimaliseerde de Off. de stelligheid van de verd. Een Vietnamees verdedigde zichzelf en z'n vrouw strikt onverstaanbaar. Alleen toen de Off. veronderstelde dat hij als een haas naar het gemeentehuis was gerept om z'n paspoort te laten verlengen ont kende hij dat heftig met: „nee...., nie waar.!" ZE hadden niet de papieren bij zich die ze als vreemdeling steeds bij zich moeten dragen maar nu was 't al weer lang in orde. „Nu alles klaar?" vroeg onze Vietna- meese gast die een veel erger straf had verwacht dan elk een geldboete van/15,- Clementie werd betracht met W. J. B., medewerker van het Diekhuus die tijdens de verhuizing van het Diekhuus z'n wagen langs het Kerkepad had geparkeerd, een overtreding waarop door de politie inten sief jacht wordt gemaakt. Ook toen er plaatselijk 2 meter sneeuw lag en op het hele nabijgelegen parkeerterrein geen auto te zien was. Verd. verklaarde spullen te hebben ingeladen en dat kon best eens twintig minuten hebben geduurd, zoals de verbalisant had vastgesteld. Officier en kantonrechter hielden zich aan het politie- tarief, 35, Het hoeft u niet te spijten als u deze heren nooit in levende lijven hebt ontmoet, links de scheidende Off. van Justitie Mr. Scheffers, in 't midden de kantonrechter Mr. Schravendijk en rechts Griffier Joh. Tanis. ^;^l^>f.4.lfJ^^l^^^l^l^J^J^l^l^.4.:^J^J^4.J^lf]fJ>.J^J^l^l^4.l^l^l^.J^I^]^^l^4■:^l^l^J^J^l^l^l^lfJl^4.l^l^^l^l^l^4.:^4.l^J^J^:f^.^^ FenaM van rten Oever Onder de Engelse Wal, waar we nu vissen, heb ik het ontdekt. Dit: soms zwemt de haring om zo te zeggen dicht tegen de spiegel aan en soms dieper. Ja, ja, dat kan best, waarom niet, de zee en de haring blijven nu eenmaal raadselen, maar wat zou dat? D'n heer luisterde aandachtig verder, want die jongen had, als hij ergens mee kwam, iets bijzonders. Dit, meneer, we zouden netten moeten hebben, die al naar believen, diep of ondiep kuimen vissen en dan dacht ik zo: op zee veranderen. D'n heer fronste de wenkbrauwen. Het was een beste jongen. Van Roon, daar niet van, maar mst kreeg je nooit bij hem. Altijd wat nieuws, altijd wat anders. Wat wil je dan? Je hebt nu een zinkvleet met wije mazen en een drijver met nauwe, wat wil je nu nog meer? Een vleet, die daar tussen in staat. Waar haal ik die vandaan? Maken, meneer. Hij haalde z'n schouders op. Veel te duur, daar kom ik nooit mee uit Komt u altijd mee uit, meneer. Wie zal dat betalen, Van Roon? De zéé, meneer. Hij wachtte even. Maar daar zou je nu toch weinig aan hebben? Ik wel, meneer. Wat wou je dan? Hij zei het kribbig. Deze jongen was heel anders dan de andere schippers, die waren uiteindelijk volgzaam. Hij beet zich als een terrier vast in een plan en geen aardse macht bracht hem er af Arend-Michiel keek zijn reder aan. Geef me toestemming, meneer, om een aantal netten en serzings op zee te veranderen. Da's een goedkope proef. -Jij? Ja, ik.' Hij zei het bits. D'n heer dacht even na. Toen ging hij staan en maakte uit: Niets daarvan, geen gepmts aan mijn netten, dat altijd wat anders bij jou moet nu maar eens uit zijn. Ze botsten. En het was steviger dan ze dachten en wilden. Arend-Michiel keek grimmig. Hij ging ook staan. Het horloge in zijn zak woog hem zwaar. Hij had het zo wel op het bureau willen smijten. Daar had hij nu zoveel van verwacht; tegenkanting eerst, natuurlijk, dat was d'n heer zijn natuur, maar tenslotte, dat hij zou zeggen: da' s goed. Van Roon, ga je gang, de zegen en gezondheid. Dat was het mooiste geschenk op de dag van zijn ondertrouw geweest Het had zijn geluk voor vandaag sterk en volkomen ge maakt Hij moest het hoofd buigen. D'n heer besliste, als d'n heer zei: morgen is wit zwart, was het zo. Dat wat hij dacht, dat het beste was, mocht niet Nijdig verliet hij het kantoor. Hij stapte de kant langs, het volk keek hem aan, enkelen maakten een praatje, hij las in de ogen: daar gaat die geluksvogel. Gelüksvogel?! Ha, ha. Hij stond voor de VL 130. Zijn stuurmansmaat vroeg hem een paar dingen. Hij was ouwe, zijn wil was wet, hij was koning aan boord. Koning? Ha, ha. Hij spuwde. Hij kon het nare gevoel niet van zich afzetten, dat hij een koning in ketenen was. 's Middags wapperden de vlaggen op de Volharding. Dat had Gerrit Krab gedaan, natuurlijk. Schipper Arend-Michiel van Roon was in ondertrouw. Ze gingen arm in arm naar het huis kijken en spullen kopen. Hij lette niet op een dubbeltje. Het moest mooi en goed zijn. Hij liet Wil maar keus maken. Zo midden onder het gepraat over een paar gaatjesstoelen voor de voorkamer, kwam het in hem op: wat heb je aan de mooiste meubelen, als je.... Hoe vin je dat? Hij keek. Hij knikte. Toen ze buiten waren, zei Wil: Je bent zo stil en afwezig. Hij lachte en zoende het antwoord op die vraag midden op straat weg. Dat mocht nu, hij was de bmigom. 's Avonds was er feest bij Wil thuis. Het heerlijke feest der Vlaardingse vissers. De kamers waren passend versierd. Lange tafels, met grote witte lakens er over, stonden gedekt Daaromheen stoelen voor de naaste familie. De rest zat op banken, grotendeels van de buren geleend. De mooiste stoelen waren voor het bruidspaar. Hun kopjes en glazen waren versierd en door de oren zat een roosje. Op de spiegel stond met kaarsvet geschreven: Welkom aan bmid en bmidegom. Daaronder een nagebootste logger: VL 130, de Vol harding. Van Arend-Michiel waren er moeder en de meiden, beiden zelf getrouwd. Vader en Chris zaten op zee. Er zou een staretje (restje) uit de flessen voor hen worden bewaard. Van Wil was de hele familie aanwezig; haar moeder, broers en zussen. Een vader had zij allang niet meer. Op Albertien na stond Arend-Michiel neutraal tegenover Wil's familie, met uitzondering van Sophie, die halve dagen boette bij Vriens. Albertien mocht hij graag. Sophie niet Sophie was de oudste, een zuur schepsel, dat thuis veel beredderde. Hij vond haar bemoeizuchtig en afgunstig. Aan teveel belangstelling voor haar bezondigde hij zich niet. Het fest begon als altijd. Toen het bmidspaar binnen kwam, zong men een pasklaar gemaakt welkomstlied op de wijze van: o, schitterende kleuren van neder- lands vlag. Daama begon de pret. Er was volop. De glazen werden gevuld en geledigd. Er kwamen geschenken. Halfin de avond werd een groot bloemstuk bezorgd, 't Had de vorm van een logger. Op de zeilen van papier stond: „De Volharding". Men was er allemaal stil van. Arend-Michiel het langst Die bloemen en dat horloge, hij wist er d'n heer achter. Ieder glaasje, dat men hem aanbood, dronk hij leeg. Van achter uit de kamer riep iemand hem toe: Je staat veertien dagen onder de geboden, Arend- Michiel, je zorgt zeker wel, datje op tijd vol temg bent Ho, ho, werd waarschuwend geroepen, dat is dronkemanspraat en de Heere verzoeken. Aan Zijn zegen is alles gelegen! Voordat ze broodjes met kaas en ham zouden gaan eten, kwam de dominee nog even. (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 5