Gemeente Oostflakkee gaat daadwerkelijk iets aan ontwikkelingswerk doen Politieberichten Sproeivliegtuigje noodlanding maakte na demonstratie in de Greveiingen Herldngense ideuters op liet trouwfeest van de juf fiontiSiemavi Spreekbeurt ds. H. J. Hegger a.s. vrijdagavond te Middelharnis Sempre behaalde concourssucces Automobiliste ernstig gewond D deling geboren Nieuwe specialisten ziekenhuis Dirl(sland Oostflakkee Veertig jaar getrouwd Kollel(te I(anl(erb8striiding stabiel Extra këikdieiisteii Ger. Gemeenten 58e Jaargang No. 5430 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 33 cent per mm. Bij contract speciaal tarief Het gemeentebestuur van Oost flakkee heeft j.l. donderdagavond de gemeente Oostflakkee geschaard onder die ca. 200 landelijke ge meenten, die zich daadwerkelijk met hulp aan de Derde Wereld gaan bezig houden. De manier waaróp zal nog worden opgesteld door een werkgroep tot de instelling waarvan ter vergadering werd be sloten. f?'!!!]-''!!*"* HUIS VERKOPEN? makelaar tamboer bellen voor deskundige bemiddeling C3 01870-3477 m DD Werving nieuwe abonnees i^ei- Kollekte Tenslotte DINSDAG 17 SEPTEMBER 1985 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN 't Wordt niet maar alléén een financiële handreiking uit de gemeentekas, maar de bedoeling is dat de Oostflakkeese bevol king er bij wordt betrokken. Die „daad werkelijke betrokkenheid" en het leggen van een „duurzame band" tussen de ge meente en de plaats-, of het project werd in 1972 door de Kroon verlangd; vóór die datum n.l. vernietigde de Kroon elk raadsbesluit tot steun aan de Derde Wereld wegens strijdigheid met het ge meentebelang. En nog zullen de gemeen telijke initiatieven worden getoetst aan de door de Overheid vastgestelde normen die voor alles actie onder en vanuit de be volking verlangen. Dan kan een geldinza meling zijn of uitzending van vrijwilligers maar de actie kan ook gericht zijn op een bewustwordingsproces onder de gemeen tenaren. Belangrijk wordt het geacht dat door groepen uit de bevolking activiteiten wor den ontplooid. Voor een bewustwordings project kan worden gedacht aan onder wijsprojecten, vormingsprojecten, wereld winkels e.d. in de gemeente zelf, elk met het doel de betrokkenheid van de bevol king te bevorderen. „Als gemeenten besluiten nemen in deze zin, met Inachtneming uiteraard van de f!:'!S'?rff''f- pi'jïfïe; /fan 7.si) de Staatssecretaris niet de schorsing of vernietiging van dergelijke besluiten be vorderen", zo wordt de gemeenten toe gezegd. De hulp aan de Derde Wereld zou een zo hecht en breed mogelijk draagvlak onder de Nederlandse bevolking moeten krijgen en Oostflakkees' gemeentebestuur wil aan dat streven graag zijn medewerking geven, in de hoop dat genomen initiatieven door het particulier initiatief verder gedragen zullen worden. De te vormen werkgroep uit de bevolking en de raad zal worden gevraagd een be leidsnota op te stellen waarin ook wordt vervat wat momenteel al door kerken en scholen aan ontwikkelingshulp wordt ge daan. Bij het ontwikkelen van de voor stellen die t.z.t. zullen volgen zal gebruik worden gemaakt van de kennis van lande lijke organisaties als NOVIB en CEBE- MO, de NCO en de Stichting Neder landse Vrijwilligers. De raadsleden van VVD, PvdA enCDA gaven graag hun instemming; alleen dhr. J. van Dam verklaarde namens de SGP fractie de nodige reserves te hebben. „Ik lees maar steeds over het „bewustwor dingsproces en dat klinkt ons niet zo goed in de oren", verklaarde dhr. van Dam; ,,ik zie landelijk dat dat maar steeds vanuit een bepaalde politieke groepering wordt gepropageerd; de rest die daar rondom zit doet het kennelijk niet goed", consta teerde dhr. van Dam. De raadsvoorz. drs. de Vos meende onder aanvoering van enkele voorbeel den, dat dhr. van Dam voorzichtig moest zijn naar één bepaalde politieke partij te wijzen. Volgens de voorz. is dat zeker niet het geval. Voor topknahte, I voordelige prijzen FOTO - FILM - HEPOfiTAGt VIDEO COMPUTER WiKKtrast 35 - Atolenm-g 4 Quddorp Telefoon 0)8^3 1612 en 2120 Filiaal Renesse Pnntihop hogezoom 172 Telefoon 01116-2400 BRUINISSE Kerkdienst Woensdagavond 18 september hsl^S hoopt voor de Oud Ger. G em. voor iff gaan ds. A. v.d. Meer van St. Philipsland. Ds. H. J. Hegger, de bekende ex-priester en al vele jaren predikant-directeur van de landelijke Stichting „In de Rechte Straat" hoopt D.V. vrijdagavond, 20 september a.s. een spreekbeurt te vervullen in het kerkgebouw van de Chr. Ger. Kerk aan de Hoflaan te Middelhamis. De bijeenkomst waarvan de organi satie berust bij het interkerkelijke regio nale comité Goeree-Overflakkee zal om half acht beginnen. De opening wordt verzorgd door ds. P. den Butter, plaatse lijk predikant van de Chr. Ger. Kerk. Zoals reeds is aangekondigd, hoopt ds. Hegger te spreken over het thema: „Het leven des geloofs met de Heere". Aan het begin van een nieuw verenigings- en vergaderseizoen hopen we dat vele jongeren en ouderen de interkerkelijke bijeenkomst zullen bezoeken. Ook bij het ouder worden blijft het bij ds. Hegger zijn diepste verlangen om de groot heid van Gods erbarming in Jezus Chris tus te mogen verkondigen. Zelf levende in de verwondering over Gods genade aan een verloren zondaar bewezen, wil hij Christus prediken als de Weg, de Waar heid en het Leven. Met de P.T.T. is overeengekomen dat de samenkomst te beluisteren zal zijn over de kerktelefoons van Middelhamis en Som melsdijk. Hierdoor kunnen ook onze zie ken en bejaarden, thuis en in de verzor gingstehuizen, meeluisteren. B ij de ingang van het kerkgebouw zal een boekentafel, met een uitgebreid assorti ment boeken, staan opgesteld. Kom dus vroegtijdig naar de kerk voor een bezoek aan de boekentafel! U kunt er al vóór 7 uur terecht. Alle baten van de verkoop komen geheel ten goede aan het Evangelisatiewerk in binnen- en buitenland. Voor en na de bijeenkomst is er gelegen heid om zich als abonnee op te geven op het mooie geïllusteerde maandblad „In de Rechte Straat". De inhoud draagt een sterk getuigend karakter en wil leiding en voedsel geven aan het geestelijk leven. Ook in het septembernummer lazen we weer getuigenissen van ex-roomse leken ,In de Rechte Straat" „De Wartburg" Veip en priesters die soms na jaren van zware geestelijke strijd kwamen tot het geloof in Jezus Christus. Voor het betrekkelijk geringe bedrag van 22,75 komt u in het bezit van een jaar abonnement. De comitéleden zullen uw naam graag noteren! Enige maanden ge leden is er een nieuwe aktie voor abonnee werving begonnen. Wij hopen dat Goeree- Overflakkee niet achterblijft! Tijdens de samenkomst zal slechts één kollekte worden gehouden bestemd voor de voortgang van het evangelisatiewerk in binnen- en buitenland. Mocht u niet in de gelegenheid zijn de bijeenkomst te be zoeken, terwijl u toch dit noodzakelijke werk in Gods Koninkrijk wil steunen, dan kunt u uw bijdrage overmaken op bank rekening 3420.58.533 t.n.v. „In de Rech te Straat" bij de Rabobank te Middel harnis. Giro van de bank is 34.61.24. Wij denken daarbij in het bijzonder aan de luisteraars bij de kerktelefoon. Hartelijk hoopt ons comité dat velen niet alleen uit Middelharnis en Sommels dijk maar uit geheel Goeree-Over flakkee a.s. vrijdagavond aanwezig zullen zijn. U komt toch ook?! Het regionale comité „In de Rechte Straat" - Inbraak In de nachtelijke uren van vrijdag op zater dag werd een verkoophal aan de provin ciale weg „vereerd" met een bezoek door onbevoegden. Na het stukmaken van een afrastering om het terrein, werd een bui tendeur geforceerd. Buiten de aangerichte schade werd voor een bedrag van on geveer 1000,aan kleding en geld gestolen. De daders zijn niet bekend. - Oogstdagen te Oude Tonge Met name zaterdag was het centmm van Oude Tonge dmk te noemen vanwege de feestelijkheden. Op een enkele uitzonde ring na, waren er geen problemen. Ter zake mishandeling werd de 30-jarige D. uit Stad aan het Haringvliet aangehouden en gehoord. Hij had een 20-jarig meisje geslagen. Tegen hem wordt proces-ver baal opgemaakt. Verder moest de politie enkele malen ruzies tussen jongelui onder ling sussen. Een automobilist moest vast stellen dat er van zijn geparkeerde auto een spatbord in elkaar was gedmkt. De veroorzaker was weggereden zonder zich bekend te maken. Dit geval is nog in onderzoek. MIDDELHARNIS Zaterdag j.l. nam de drumband der Ko ninklijke FanfareSempre Crescendo" te Middelharnis deel aan het 27e drumband en majorettenfestival te Schiedam welke onder auspiciën van Kon. Ned. Fed. werd gehouden. Nadat in de maand julie het Wereld Muziek Concours heeft plaats gevonden en iedere muziekliefhebber nog na in de oren klinkt stond er zaterdag 14 sep tember alweer een muzikaal en showspek- takel te wachten nl. het Schiedamse Dmm- bandfestival „Fanfare 85". Een happe ning dat niet meer weg te denken is gezien het feit dat 40 bands en majoretten- peletons ingeschreven hadden om bij dit spektakel aanwezig te mogen zijn en deel te kunnen nemen. Vanaf 11.00 uur tot 20.00 uur streden de bands met en tegen elkaar om de hoogste eer. Een goede en deskundige jury stond er borg voor dat de 40 bands en majoretten peletons naar hun juiste waarde beoordeelt werden. Het spannendste moment was de prijsuitrei king die kort na het laatst deelnemende korps plaats vond. De dmmband van Sempre kreeg van de jury maar liefst 82,92 pnt. toebedeeld en kreeg daarna te horen dat zij het hoogste aantal punten hadden in hun afdeling, de normaal klasse. De gelukkige instmcteur en tamboer- maitre Cor Buskop mocht uit handen van de festivalleider de daarvoor beschikbaar gestelde wisseltrofee in ontvangst nemen en kreeg tevens nog een blijvende herinne ring aangeboden. 's Middags had de dmmband van Sem pre ook nog deelgenomen aan het défilé dat werd afgenomen door de burgemees ter van Schiedam, de heer H. Scheeres. Hierbij eindigde zij als tweede en kreeg tamboermaitre Cor Buskop 7,2 als waar deringscijfer. De dmmband is inmiddels al stevig aan het repeteren voor de volgende wedstrij den. Dat is het K.N.F, concours te Hein- kenszand op 5 oktober a.s. Zaterdag 21 september maakt de dmm band samen met het orkest een mars door Numansdorp en werken zij mee aan een concert dat wordt gegeven door de mu ziekvereniging „De Hoop", de muziek vereniging „Wilhelmina" en de Konin klijke Fanfare „Sempre Crescendo". Het bestuur van het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis in Dirksland maakt bekend dat zij een tweetal nieuwe specialisten heeft toegelaten tot het ziekenhuis. Het betreft: - Dr. M. v.d. Veer, anaesthesiologe narcotiseur), die nu samen met Dr. Hölzenspies de verantwoordelijkheid draagt voor de anaesthesie in het zieken huis. - Dr. D. van Hasselt, keel-, neus- en oorarts, die tezamen metDr. W. Baars- ma de praktijk K.N.O.-heelkunde zal uitoefenen. Spreekuren volgens afspraak. Het bestuur spreekt de hoop uit dat beide specialisten zich spoedig in Dirksland thuis zullen voelen en dat deze uitbreiding van het aantal specialisten zal bijdragen aan een verdere verhoging van de kwali teit en verbetering van de service van ons ziekenhuis en van onze polikliniek in Hellevoetsluis. De sproei-vliegtuig piloot Arthur Tjon uit Dinteloord, die zaterdagmiddag nabij de Damweg te Stellendam vanaf een lan- dingsstrip een demonstratie gaf heeft later op de middag een noodlanding moeten maken in het water van de Grevelingen. Hij kampte, op de temgweg naar het vlieg veld Midden-Zeeland, boven de Greve lingen, ca. anderhalve kilometer verwij derd van de Grevelingendam, met een acute motorstoring die hem noodzaakte een noodlanding in het water te maken. De piloot deed dat met de hem eigen perfectie die hij eerder op de middag had laten zien en de noodlanding liep dan ook gunstig af. Wel maakte het vliegtuigje, een Piper Pawnee een buiteling en kwam op de kop in het water terecht. De piloot die ongedeerd was gebleven kon zich uit de riemen bevrijden en werd door een passe rend jacht opgepikt. Het jacht sleepte ook de Piper die drijvend was gebleven, achter zich aan naar de wal. Zaterdag werd het vliegtuigje nog op de kant getrokken en zondagmorgen werd het, met gedemon teerde vleugels, met een dieplader naar de hangar vervoerd waar het gerepareerd zal worden. Naar de oorzaak van de motor storing wordt een nader onderzoek in gesteld. Duidelijk is dat het niet een tekort aan brandstof was; de Piper had voor 3 uur brandstof in de tank terwijl er nog slechts 3 kwartier gevlogen was. De sproei-demonstratie werd gegeven op verzoek van de „Ver. van liefhebbers van bijzondere automobielen op Goeree Over- flakkee", die in samenwerking met de Nederlandse Mercedes 170 club een ge- zelligheidsrit organiseerde. Het sproei vliegtuigje kon gebmik maken van een gedeelte van het tracé van de nieuwe Damweg welk als landingsstrip gebraikt wordt wanneer wordt gesproeid in op dracht van Gewasbescherming v.d. Wal te Melissant. De Piper tijdens de demonstratie. OOLTGENSPLAAT In familiekring herdacht zaterdag 14 september j.l. het echtpaar Jac. de Vos en A. de Vos-Troost, Langeweg 11 te Oolt- gensplaat hun 40-jarige echtvereniging. Vanaf deze plaats onze hartelijke geluk wensen. Ooitgensplaat-Achthuizen-Langstraat De huis-aan-huis-kollekte te Ooltgens- plaat, Achthuizen en Langstraat voor het Koningin Wilhelminafonds, ten bate van de kankerbestrijding heeft 5.221,85 op gebracht. Vorig jaar was de opbrengst totaal 5108,05Gevers en kollektanten namens hoofdbestuur en plaatselijke com missie heel hartelijk dank. De 22-jarige leerling-verpleegkundige Nicole Jumelet uit Hoogvliet, werkzaam op „Hernesseroord" te Middelharnis, is gistermiddag ernstig gewond geraakt bij een botsing die ze veroorzaakte toen ze met haar auto, een V.W. Golf vanaf het terrein van Hernesseroord" de rijweg opreed. Daar naderde op dat moment, uit de richting Middelhamis, een Mercedes, be stuurd door dhr. I. Ras uit Sommelsdijk. De Mercedes dmkte de linkerzijkant van de Golf in. Het rechterportier bleek af gesloten te zijn. De gealarmeerde brand weer heeft dat via de achterklep geopend, waarna het slachtoffer kon worden be vrijd. Ze is ernstig gewond, met o.a. een schedelbasisfractuur en een bekkenfrac tuur, naar het ziekenhuis overgebracht. OUDDORP - dinsdagavond 7.30 uur ds. W. Hage, Kminingen. NIEUWE TONGE - dinsdagavond 7.30 uur ds. J. W. Verwey, Ridderkerk. HERKINGEN - woensdagavond 7.30 uur ds. J. Koster, Klaaswaal. STAD aan't HARINGVLIET-donder dagavond 7.30 uur ds. W. Hage, Kmi- ningen. STELLENDAM In het ziekenhuis te Dirksland is vrijdag door mevr. L. J. Koese-Non uit Stellen- dam een drieling ter wereld gebracht, een meisje en twee jongens. De fam. Koese heeft te kennen gegeven in dit stadium geen prijs te stellen op (verdere) bericht geving. De kleuters van de Prins Johan Frisoschool te Herkingen hebben zaterdagmiddag een stukje van de huwelijksdag van hun juf, de Plaatse Marijke in 't Veld meebeleefd. Voor het gemeentehuis in Ooltgensplaat wachtten de kleuters met erebogen het bmidspaar op, dat vanuit de ouderlijke woning van de bmid met een old-timer naar het huis der gemeente werd gereden waar door ambtenaar van de burgerlijke stand, dhr. Klaas Baas, het huwelijk werd voltrokken. De bmidegom Ir. Wim van Krieken, productbegeleider bij de Kon. Zaad- teelt en Zaadhandel Sluys Groot b.v. te Enkhuizen was op de tocht onder de bogen door royaal door de knieën gemoeten. Op weg naar het gemeentehuis. Het bruidsmeisje is een nicht van de bruid, Marieke Modderkolk uit Ede. In de Herv. Kerk werd het huwelijk kerkelijk bevestigd door ds. Jac. Griffioen, Gereformeerd predikant te Herwijnen en vriend van de bruidegom. In de kerk werden door de kleuters de verzen 1 en 2 van Gezang 256 gezongen. Het bmidspaar woont voorlopig nog in Dirksland maar zal t.z.t. in Enkhuizen gaan wonen. Tot zolang hoopt de juf, nu mevr. van Krieken aan de school verbonden te blijven. <^V.^\\^^\^^^^^'^^*^V.^\'^^^^>l'^>l*-^^t^*'&'*^VK^V^\t^\*^^li^V^\*^V^V^V.^V^^^^^\^V.^^^^'\%^^*f.^V.^\\^'V^^^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 1