EIIAIIDEII-niEUWS Overdenking Begrafenisonderneming „VOORZORG" Uitgifte Kinder postzegels 1985 uit de Heilige Schrift Cursus Jeugd-EHBO Eerste deel Tafeltennisliefhebbers /sters opgelet HET '^KUkVENSTER Uitslagen P.V. Je Reisduif" Opbrengst Anjerkollekte EBO Vastgoed bv Ophalen oud papier Verkoping zendingskrans 2e Blad VRIJDAG 13 SEPTEMBER 1985 No. 5429 blik op kerk "j/ en samenleving tj - Vloeken - Vrijheid van meningsuiting - Geen groter zonde Het is alweer enige tijd geleden dat ik op deze plaats aandacht vroeg voor de politie verordeningen die door enige gemeenten op de Veluwe werden gemaakt tegen het topless-zonnebaden en tegen het misbruik van Gods Naam. Ik stelde toen al hoewel dergelijke verboden moeten wor den toegejuicht dat het moeilijk, zo niet onmogelijk zal zijn toezicht te houden op de naleving ervan. Maar inmiddels is er een hele discussie op gang gekomen of de betreffende gemeen ten met deze politie-verordeningen hun boekje niet te buiten zijn gegaan. Gedepu teerde Staten van Gelderland lieten weten dat bijvoorbeeld een vloekverbod naar hun mening strijdig is met de vrijheid van meningsuiting. De vrijheden die Nederlandse burgers genieten zijn bij de Grondwet geregeld. Er is in ons land vrijheid van godsdienst, vrijheid van drukpers, vrijheid van ver gaderen, enz. Hoewel vrijheid van meningsuiting niet uitdrukkelijk wordt genoemd, valt dit on der de vrijheid van drukpers. In principe mag iedereen dus zeggen of schrijven wat hij of zij wil. Is het mogelijk dat er achter af maatregelen kunnen worden genomen, want de genoemde vrijheden zijn niet onbeperkt, ze gelden namelijk „behou dens ieders verantwoordelijkheid bij de wet". MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK Een wedvlucht d.d. 7 september 1985 vanuit Moeskroen. In concours 369 oude en jonge duiven. Afstand 130 km. P.vanMoort:l,5,7,8,13,15,17,19,21, 31,37,38,42,47; F. v.d. Geest: 2,3,4,6, 10, 16, 22, 28, 48, 50, 84, 86; Gebr. Kieviet: 9, 34, 51, 52, 53, 65, 75, 85; M. A. van Nimwegen; 11, 29, 49, 58, 90; C. Vroegindeweij: 12, 41, 45, 59, 78, 79; P. v.d. Sluijs: 14, 24, 25, 26, 39, 80, 82; P. v.d. Boogert: 18, 60, 72, 76, 83; J. v.d. Slik en Zn.: 20, 46, 61, 62, 63, 66; H. A. W. van Rees: 23, 35,43, 91; A. de Gans: 27, 32, 33; P. Verkerke: 30; Comb. Bake- laar. 36, 44, 71; K. Groenendijk: 40; G. Meiaard: 54, 67, 73; A. Meiaard: 55, 81, 89; C. Looij: 56,57; A. Human: 64,68; J. van Alphen: 69, 70, 74,77, 87; J. Vis van Heemst: 88; A. v.d. Linde: 92. En een wedvlucht vanuit Chartres. In concours 200 jonge duiven. Afstand 414 km. Gebr. Kieviet: 1,8,11,13,22,32,33,41; P. v.d. Geest: 2, 3,5, 6,9,10,14,16,18, 20, 21, 25, 46, 47, 48, 50; G. Kieviet: 4, 36, 45, 49; P. van Moort: 7, 15, 28, 34, 43; A. de Gans: 12,27, 37,42; M. Kievit: 17, 26, 29, 30; M.A. van Nimwegen: 19, 31, 35, 39; C. Looij: 23; H. A. W. van Rees: 24; D. Maliepaard: 38, 40; J. v.d. Slik en Zn.: 44. Wanneer iemand een ander bewust en opzettelijk krenkt in woord of geschrift, dan komt men in strijd met het algemene beginsel van gelijkheid, dat wil zeggen dat men de ander niet mag beledigen of dis crimineren. In hoeverre dat inderdaad ge schiedt moet de rechter beoordelen. Welnu, volgens GS van Gelderland zou het vloeken een bepaalde meningsuiting zijn, die niet door een verbod aan banden mag worden gelegd. De vraag is wel of GS daarin gelijk hebben. Is vloeken inderdaad uiting geven aan een bepaalde mening? Christenen zullen dat laatste ontkennen en staande willen houden dat vloeken lasteren is van Gods heilige Naam. Maar dat het in Nederland moeilijk is om iemand wegens Godslatering te veroor delen hebben diverse processen reeds be wezen. De rechter is niet meer in staat zo luidt het verweer om uit te maken wat verstaan moet worden onder „sma lende Godslastering". Dat is het gevolg wanneer niet meer het Woord van God, maar de mening van mensen ten grondslag hgt aan de wetgeving. Er is echter nog een ander aspect aan de zaak. Door vloeken kwetst men anderen. En dan zou iemand die vloekt weleens in botsing kunnen komen met de anti-discri- minatiewet. We moeten daar echter maar niet te hoge verwachtingen van hebben. Het gaat erop lijken dat in Nederland discriminatie ver boden is, behalve wanneer het mensen geldt die nog bij het Woord willen leven. Die mogen rustig gediscrimineerd wor den. Daar moeten we ons maar op voor bereiden. Veel erger is dat in Nederland de Naam van God straffeloos gelasterd mag wor den. Terwijl er toch geen zonde is aldus de oude Heidelberger die God méér vertoornt dan deze. Waarnemer HYPOTHEEK NODIG? makelaar tamboer bellen voor gratis computerberekening 01870-3477 g MIDDELHARNIS De totale opbrengst van de onlangs in de gemeente Middelharnis gehouden Anjer kollekte bedraagt 4.682,95. De opbrengst per woonkern is als volgt: Middelharnis/ Sommelsdijk3.235,15 Nieuwe Tonge897,80 Stad aan 't Haringvliet550,00 Totaal4.682,95 1/3 deel van dit bedrag wordt verdeeld over de verenigingen in de gemeente welke aktief aan de kollekte hebben deelgenomen. 2/3 deel komt ten goede aan het Anjer fonds, dat financiële steun verleent aan verenigingen, stichtingen en andere orga nisaties ter bevordering van allerhande kulturele aktiviteiten. Ook in Middel harnis zijn/worden in dat kader door het Anjerfonds regelmatig financiële bijdra gen verleend. Donderdagavond 19 september a.s. be- gmt in „De Melishof' te Melissant, bij Tafeltennisvereniging „De Treffers" het nieuwe tafeltennisseizoen. Voor jeugd van 9 t/m 14 jaar van 18.30 tot 20.00 uur en voor jongens en meisjes en dames en heren van 15 jaar en ouder, van 20.00 tot 23.30 uur. Ook al heeft u in lange tijd niet meer gespeeld, of u wilt meer dan op de huis kamertafel spelen, of u wilt het nu einde lijk eens leren? Kom gerust eens langs op een van onze donderdagavonden. Wij beschikken in „De MeUshofover 'n zeer moderne accomodatie en spelen met het nieuwste materiaal. Ook is er gelegenheid om tussendoor gezellig een drankje te gebruiken. Het speelseizoen duurt vanaf 19 sep tember a.s. tot eind april volgend jaar, en kent behalve onze onderlinge competitie diverse hoogtepunten in de vorm van onderlinge en open toernooien. Men wordt naar sterkte ingedeeld in 'n team en het systeem is zodanig dat u op kunt klimmen naar een sterker team. Wij zijn tevens aangesloten bij de NTTB afd. Rotterdam, waarin we met twee teams vertegenwoordigt zijn in de af delingscompetitie resp. in de 4e en 5 e klasse. Zowel dames als heren zijn van harte welkom en mocht u meer willen weten? Onderstaande personen zijn van harte bereid uw vragen te beantwoorden. Klaas Petersen, Marykelaan 28, Melissant, 01877 - 1367; Henk Lodder, Lijster 1, Sommelsdijk, 01870 - 2403; Cor Zuidwijk, Fabiusstraat 3, Melissant, 01877-2119; en speciaal voor de jeugd: Ed Krijgsman, Fabiusstraat 41, Melissant, 01877 - 3017. Tot ziens in ,,De Melishof'!! Tel. 01870-5141 Op 13 november 1985 geeft PTT een serie van vier Kinderpostzegels met bij slag uit. De serie zegels, met als thema „Kind en Verkeer", is ontworpen door Rob Schroder, in samenwerking met Lies Ros en Frank Beekers, allen uit Amster dam. Tegelijk met de serie van 4 Kinder postzegels geeft PTT een velletje en een postzegelmapje uit. Het zinnetje „Denk aan mij" op de post zegel van 504-25 cent geldt als thema van de Kinderpostzegelaktie 1985. De afbeeldingen op de postzegels tonen het verkeer bekeken door kinderogen als een vaak riskant spel, dat niettemin ge leerd moet worden. De Kinderpostzegel van 50-1-25 cent laat een contactslot met sleutels zien en een fotolijstje met daaronder het zinnetje „Denk aan mij". De zegel is uitgevoerd in de kleuren rood, geel, turquoise en zwart. Een schietschijf beheerst het beeld op de zegel van 604-20 cent. Als kleuren zijn gebruikt: rood, geel, blauw, violetblauw en zwart. Op de postzegel van 65-1-20 cent is een gevarendriehoek afgebeeld. Kleuren: rood, geel, blauw, groen en zwart. De zegel van 704-30 cent draagt een waarschuwingsbord overstekende kin deren". In deze zegel zijn de kleuren rood, geel, blauw en zwart verwerkt. Op de zegels komt het jaartal 1985 (jaar van uitgifte) voor. De prijs van de serie is 3,40. Het velletje Kinderpostzegels is samen gesteld uit vier postzegels van 504-25 cent en twee zegels van 704-30 cent. Op de velrand staat de tekst: Kinderpostzegel aktie 1985 „Denk aan mij". Het velletje kost 5, Voor het postzegelmapje (nummer 33) dient 4,40 te worden betaald. Jezus staat voor Zijn Kerk in Maar hij, vol zijnde des Heiligen Geestes, en de ogen houdende naar den hemel, zag de heerlijkheid Gods, en Jezus staande ter rechter hand Gods. En hij zeide: Ziet, ik zie de he melen geopend, en den Zoon des mensen, staande ter rechterhand Gods. (Hand 7 55, 56) In zijn rede heeft Stefanus de heilige stoel onder de Hoge Raad uitgetrokken. Hun vroomheid is aan de kaak gesteld als een weerstaan van de Heilige Geest. De te genstelling treedt haarscherp aan het licht: die éne man, vol van de Heilige Geest, tegenover de macht van de duisternis, die boordevol woede alle fatsoen laat varen. Straks storten de hoge heren zich als een blinde horde op Jezus' weerloze volge ling. Maar wie gelijk heeft, komt nu ook aan het licht. Daar staat Stefanus in de storm van redeloze woede. God maakt Zijn dienaar klaar voor de hemel. Hij is vol van de Heilige Geest. Merkwaardig, hoe die woorden Stefanus als het ware van het begin af begeleiden tot aan zijn levens einde toe. Omdat Stefanus niet alleen vóór maar veel meer nog van Jezus was. Wie van Jezus is, is ook vol van de Heilige Geest. En in een heel bijzondere zin wordt dat hier gekoppeld aan het vrijmoedig ge tuigen voor en van Jezus. Daar komt de Heilige Geest in uit en in mee. Letterlijk staat er hier: de Heilige Geest was volop voorhanden over Stefanus. Dat was op zijn gezicht te lezen en je zag het aan zijn ogen: die richten zich omhoog naar de hemel. Nu komt de climax van zijn prediking. De verkondiging van het Evangelie, van de enige Naam daarom gaat het ook in dit gebeuren. De eerste martelaar van de christelijke Kerk ziet de hemel open, die God voor hem opengedaan heeft. Op die manier bereidt de Heere Zijn knecht voor op het einde, dat een heerlijk begin zal zijn. Hij ziet de heerlijkheid van God, de glorie, de lichtglans. Zijn verhevenheid. En hij ziet.... Jezus, staande aan de rechterhand van God. En dat hij dat zégt dat is de kroon op de verkondiging van Gods grote daden ten overstaan van de Hoge Raad. Dat is Pasen en Pinksteren opnieuw, samengebald in dit gezicht van een mens, tussen wie en de dood het straks maar één stap, slechts één steen zal zijn. Jezus is opgestaan en Hij is de Zoon van God. Ik zie Hem voor mijn ogen aan de rechterhand van God.... Dat is het breekpunt! Ze hebben alles nog verdragen, maar dit verdragen ze niet meer. Nu moet het uit zijn! En de discipel is niet meer dan zijn heer. Straks drukt deze leerling de voetstap van de Meester. Onder een regen van stenen sterft hij. Maar dat Woord blijft staan, onwrikbaar vast: Ziet, ik zie de hemelen geopend en de Zoon des Mensen, staande ter rechter hand Gods. De prediker sterft in het harnas, maar het Woord strijdt verder. Ten diepste gaat het in deze geschiedenis namelijk niet om Stefanus en zijn levens einde, niet om zijn zielsgesteldheid. Zeker, het ontroert ons zoals deze eerste bloed getuige de dood tegemoet gaat. Wie zou eigenlijk zó niet willen sterven: met het zicht op een open hemel, op Jezus, Die Zijn dienaar staat op te wachten? En toch ligt daar de spits van dit gebeuren niet. In Stefanus te eindigen betekent een grenzeloze uitholling van zijn getuigenis. Zijn einde staat niet in een martelaren- boek, maar in de Bijbel, in het rapport van de handelingen van de verhoogde Christus! De inhoud van de prediking, van alle woord en werk in de Kerk, is eigenlijk: Jezus, de Zoon des Mensen, staat aan de rechterhand van God in Zijn Konings heerlijkheid, de verhoogde Mensenzoon. Hij heeft alle macht in hemel en op aarde. Hij regeert en leidt de geschiedenis vanuit de vaste troon van Gods heerschappij. En Hij gaat er bij staan als het gaat spannen. Niet alleen in grote konflikten maar ook voor die éne diaken, Stefanus, komt Hij overeind. Als om te laten zien: hier ben IK! Niemand kan Mij aan. Het is hier de eerste maal dat Christus zich aan Zijn Kerk vertoont in een gezicht als Degene, Die aan de rechterhand van God is. Dat wisten de discipelen wel en ze pre dikten het ook. Maar Stefanus is de eerste, die het ook ziet. En dat gebeurt uit gerekend op het moment, waarop het bloed van de eerste martelaar-getuige vloeit. Nu valt het zicht open op Jezus in de heerlijkheid, op Jezus, Die staat. Nu de Kerk de poort uitgaat, de weg op van bloed, tranen en lijden. Maar die zijn dierbaar in Zijn oog en kostelijk is in het oog van God de dood van Zijn gunst- genoten. Maar het wordt nu menens. De Kerk redt het vege lijf niet langer. Niet de wonderlijke reddingen, maar de vervol ging tot de dood, zal de wet zijn, waaraan de Kerk is onderworpen. Dat is niet aanlokkelijk voor het vlees. Wie weet wat voor tijd wij hier met de Kerk tegemoet gaan. De vrijheid van eeuwen is eigenlijk een uitzondering op de regel, 't Zou best kunnen zijn, dat we hoe langer hoe meer „een secte worden, die overal wordt tegengesproken". Er zijn duidelijke symptomen in die richting. Maar deze geschiedenis loopt over van troost voor de Kerk onder het kruis. Zonder verdrukkingen van welke aard ook kunnen we het Koninkrijk niet binnengaan. Maar in de hemel is uw Heere en Zaligmaker. En als er iemand, die dit leest, in strijd en nood leeft: de hemel is open! Dat ver kondigt u het levenseinde van Stefanus. Jezus staat aan de rechterhand van God, klaar om te helpen. Ook gereed om u aan het einde van de loopbaan te ontvangen. Zo kunt u verder. Zelfs met blijdschap! Lees dit gedeelte van de Bijbel als een opgericht teken, dat de komende over winning van onze Koning meldt. Er kome wat komt. Wij zien de Mensenzoon, verheven op Gods troon. Zalig wie in Zijn handen eeuwig veilig is! Huizen N.H. ds. A. Beens «MMMMMM MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK De Kon. Ned. Ver. EHBO afdeling Middelhar nis-Sommelsdijk start op woensdag 2 oktober a.s. met een jeugdcursus A in het zaaltje boven de brandweerkazerne in Middelharnis. De cur sus is van 18.00 tot 19.15 uur, hij duurt tot eind maart, begin april ongeveer 20 lessen. Vorig jaar hebben wij een cursus verzorgd op de Gr. van Prinstererschool, dat werd een succes. 50 leerlingen deden daar aan mee en allen slaagden bij het examen. Gezien de gemotiveerd heid bij de jeugd leek het ons zinvol om met jongens en meisjes van 11 tot 13 jaar een EHBO A cursus te beginnen. Men leert hoe te handelen bij ongevallen, maar ook hoe men ze soms kan voorkomen. Met geslaagden worden er onderlinge wedstrijden georganiseerd met de zusterverenigingen. De cursus wordt gegeven door gediplomeerde EHBO-ers. Examen wordt afgenomen door arts of instructeur. Kosten 10, Voor opgaaf en inlichtingen kan men kontakt opnemen met: Mevr. Rooij-Visser, Gel. Comelissestraat 16, tel. 01870-4504. Mevr. Koning-de Waal, Pr. Hendrikstraat 22, tel. 01870-5114. P.S. Bij de cursus voor volwassenen zijn nog enkele plaatsen vrij. Voor opgaaf of inlichtingen kan men bellen: 01870 - 3545, mevr. de Rek of 01870 - 4849, mevr. Kroos. STELLENDAM Op zaterdag 14 september wordt weer oud papier ingezameld door de financiële commissie van het open Hervormd Jeugd werk. Wij beginnen om 8.15 uur op de Molenkade en Spuipad en om 9.00 uur vanaf de Nieuweweg richting Stellebos. Zet u het gebundeld gereed? DIRKSLAND De beide verenigingen, de zendingskrans „Prisca" en de jonge vrouwenvereniging „Acti Agimus" hopen D.V. dinsdag 17 september hun jaarlijkse verkoping te houden in het verenigingsgebouw „Reho- both" der Ger. Gemeente te Dirksland. De verkoopuren zijn van 's morgens 10 tots middags 5 uur. Wij nodigen een ieder uit deze verkoping te bezoeken! Voor koffie en fris voor de kinderen wordt gezorgd. Er zijn veel handwerken, o.a. gehaakte spreien en kleedjes, schortjes, sokken, baby en kinderjurkjes (gebreid en ge naaid), speelgoedbeesten, volksschilder kunst, bloemen en heerlijke zelfgemaakte advocaat. Ook is er een verscheidenheid aan speel goed voor de kinderen. De opbrengst komt ten goede van de zending. Hopende van tot ziens! Namens beide besturen VERVOLGVERHAAL LAAT MIJ MAAR ZWEgVEN 1 - G.F.CallenbachB.V.—Nijkerk Op de dag, toen schipper Arend-Michiel van Roon dacht, dat de hemel een paar uur op aarde was gekomen, ervoer hij tevens, dat het geluk maar broos en onvolkomen is hier. Gisteren viel hij binnen, vandaag zal hij in ondertrouw gaan, morgen kiest hij weer zee. De Volharding, VL 130, lag voor de kant, vól. Zijn stuurmansmaat Gerrit Krab joeg hem van boord met ogen vol goedlachse geheimzinnigheid. Hij begreep het best. De vlaggen zouden er op gaan. Arend-Michiel stapte naard'n heer, de reder zogezegd. Tijd had hij er nauwelijks voor, maar hij wilde toch beslist iets met hem bespreken. Het was waarschijnlijk nog nimmer in enig visserman opgekomen, wat hij hem zeggen wilde. Het was een heerlijke najaarsdag, mild en windstil, de lucht teerblauw met aan de einders een lichte trilling. Boven de dekken der binnenschepen hing wat witte nevel, zacht als een vacht. Achter hem blies een vrachtboot. Gendag, gendag! schreeuwde de sirene. Het schip stoomde zeewaarts. Stellig Vlaardingers aan boord. Och, waar een vlag van stag wappert, zijn die te vinden. Arend-Michiel keek niet om, zoals anders. Hij zag zijn geluk vooruit: Wil, zijn meisje nü, zijn vrouw straks, hun huis, hun toekomst. Ook was hij vol van stoute plannen, die hij nu al zo lang koesterde. En daarvan ging hij d'n heer deelgenoot maken. Het was herfst. De Beijerlandse boot voerde de vruch ten der eilanden aan. De bladerkronen der kastanjes. waar hij onderdoor liep, waren in het brons gehuld. In de tuinen van de voorname redershuizen hingen aan de appelbomen de vruchten, gaaf en rijp, te wachten op de pluk. God, wat was de wereld prachtig op deze dag! Arend-Michiel stond voor d'n heer. Eigenlijk stond d'n heer voor hem. ledere hand van de reder was gevuld; in de ene een kaart, in de andere een kistje sigaren. Hij gebaarde hem te gaan zitten. Welkom binnen! Ja, natuurlijk was het na zo'n reis: welkom binnen. Grappenmakers langs de kant maakten er van: welkom haring! Arend-Michiel keek d'n heer aan. Hij werd nu toch wel zichtbaar ouder. Maar taai was hij en als hij ooit een tekening van de patroon zou kunnen krijgen, zou hij het zó willen hebben: d'n heer achter zijn schrijftafel, met de zeekaarten onder de armen. Dat was kracht: de schippers zo te ontvangen, de kaart open te rollen, zeker en soiled de grote bril op zijn neus te schuiven en te zeggen: weinou, wijs maar eens aan waar ze in je netjes kropen. Want d' n heer wilde altijd weten waar de haring vandaan kwam. Arend-Michiel zat tegenover d'n heer. Er was voor hem veel veranderd op dit kantoor. Wil Struis, zijn meisje, die hier jaren alles in de boeken had bedisseld, was weg. Maar Wil, handig ding, had Albertien, haar jongste zus er in kunnen werken. Hij zag haar en maakte een grapje. Och, hij was zo johg als een kleine jongen en hij mocht Albertien graag. Vanmiddag werd hij bruidegom en vanavond was er feest! Ineens verhief d'n heer zich, als wilde hij een toespraak houden. Dat ging hem niet best af. Elkeen wist, dat de gave-der- mededeling hem niet was geschonken. Hij begon, hortend, stotend. Arend-Michiel sloeg de ogen neer. ....Waarde,.... veelbelovende.... o, meneer, houd op! dacht hij schipper Van Roon. Heden gaat gij in ondertrouw. Punt. Even wachten. Kijkt op een stukje papier. Verder. Gij zijt de jongste schipper van Vlaar- dingen en de meest betekenende, ge zijt, Arend- Michiel voelde een kriebel tot diep onder z'n hemd ge zijt wel eens driest, vermetel, tegen overmoedig aan,, maar dat is uw jeugd. Punt. Een lade van het bureau wordt opengeschoven. Een doosje wordt voor hem open neergelegd. Hier. Arend-Michiel kijkt verrast: een gouden horloge en een gouden ketting in de watten. Het streelt zijn eergevoel. Zoiets kregen de oude schippers toch pas wanneer ze voorgoed aan de wal gingen? Hij zei minzaam: Dank u wel. En in zijn ogen lag: da's teveel eer, meneer. Maar d'n heer zei hem, dat het wel goed was. Hij scheen immers voor het geluk geboren. Arend- Michiel glimlachte alleen. Wat-een-dag. En d'n heer, dromerig door de vitrage turende naar zijn vloot voor de kant, zei nog: Ik geloof, dat jouw geluk geen grenzen kent, Van Roon. Drie en twintig, driejaar reeds schipper, driejaar de hoogste of bij de hoogsten. Heus, pak het zonder wroeging aan, dat heb je wel verdiend voor het kantoor. Die éne opmerking temperde zijn blije stemming. Hij ging ineens dat glinsterend kleinood in het doosje anders zien en de woorden van d'n heer kregen een andere inhoud. Hij had het verdiend. Dat was d'n heer weer, de eeuwig rekenende, uitkienende reder. Als hij matroos was, zou hij niets ontvangen hebben en wat minder gelukkig misschien een bosje bloemen. Hij liet het doosje bijna achteloos in zijn zak glijden. Zo, dat was dus voorbij. D'n heer ging vaderlijk naast hem staan, bei bogen ze zich over de kaart. En waar kropen ze in je netjes. Van Roon? Arend-Michiel wees hem de visgrond, die hem zijn vangst opleverde. O, o, ja, ja, mooi, mooi. D'n heer sprak, met het ouderworden, steeds meer tweemaal hetzelfde woord. Nog bijzonderheden. Van Roon? Neen, meneer. O, o. Nu, hij zou wel weinig tijd hebben, wat hem betrof kon hij gerust gaan en „veel plezier, veel plezier". Ja, hij had weinig tijd, maar hij wilde graag nog wat bespreken. Dat kon, natuuriijk. Ga je gang, ga je gang, schipper. D'n heer strekte lekker lui z'n benen onder het bureau en zakte in zijn stoel een tikje weg. Zo gingen zijn blikken langs de kade en door het kantoor. Of het heel vertrouwelijk was, dan liet hij de juffrouw weggaan. Arend-Michiel schudde het hoofd en zei alleen: zij brengt geen geheimen overbreed. Albertien kreeg een kleur. Warm heet werd ze er van. Dat was Arend- Michiel, haar zwager. Ze was trots op hem. Hij sprak: Och, 't is, al heb ik er nog zo lang over nagedacht, gauw verteld, meneer. Tevens Taxi (dag en nacht bereikbaar). P. Vroegindeweij, Emmalaan 18, Middelharnis Tel. 01870-2996 if heel voorzichtig pakken ze alle glazen in heel handig halen ze die grote antieke kast uit elkaar heel gemakkelijk nemen ze de vloerbedekking op heel rustig ven/oeren ze de piano heel behendig nemen ze de moeilijkste bochten in de gangen heel erg goed die jongens van flakkee expresse J flakkee expresse MA Art 01870-2188 middelharnis ^J^'t^^fl 01883-20016 hellevoetsluis 01110-3163 zierikzee *^^♦♦♦♦♦♦**♦***♦*♦***♦*♦♦*♦♦¥♦*♦♦♦♦*♦*♦♦^^♦^^♦^^♦*♦♦^^*^^^^♦**J»***♦♦^♦^^*♦♦^^♦♦*•l^♦♦♦*■♦♦♦♦*♦♦♦♦'^*♦*♦♦*♦♦**♦**♦*♦*♦ Fp.imQdl van (ten Oever

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 5