BLOKHUTTEN Het „Arensman-tracé" in Stad wordt verbeterd ABONNEMENT „Mooij difftemp" bij koelen en drogen van akkerbouwprodukten De Stelle tweemaal tweede Bestel Uw visitekaartjcs n Mededeling aan onze relaties abonnementenbestand van Eilanden-Nieuws PROEFABONNEMENT Ford Taunus Voor beroep bedankt bij Drukkerij Gebrs, de Waal Thans voor de laagste prijs Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten 108 zwemdiploma^ s in Stellendam Het postkantoor als gemeentesecretarie RABOBANK OUDDORP FAMILIEBERICHTEN Met droefheid geven wij u kennis dat toch nog onverwacht van ons is heengegaan mijn geliefde man, onze zorgzame vader, grootvader, broer, zwager en oom JOHANNIS HAMEETEMAN echtgenoot van Pieternella Annetje Klink op de leeftijd van 84 jaar. P. A. Hameeteman-Klink A. de Ronde-van Rossum K. de Ronde Diana, Bianca en Simone 3251 CV Stellendam, 10 september 1985 Meidoomstraat 2 Gelegenheid tot condoleren dagelijks aan huis van 15.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. De begrafenis zal plaats hebben vrijdag 14 sep tember 1985 om 14.00 uur op de Algemene Be graafplaats te Steüendam. Aanvang rouwdienst in „de Rank", Bosschieter- straat 6 te Stellendam om ca. 13.15 uur. Heden nam de Heere uit onze familiekring weg, onze geliefde broeder, zwager en oom JOHANNIS HAMEETEMAN echtgenoot van Pieternella Klink Stellendam: A. van Rossum-Hameeteman D. van Lenten neven en nichten Stellendam, 10 september 1985 DIRKSLAND Ds. J. Koster van Klaaswaal heeft voor het op hem door de kerkeraad van de Ger. Gemeente uitgebrachte beroep, bedankt. Zwemclub de Stelle had het het af gelopen weekeinde niet bepaald rustig. Van vrijdag op zaterdag deden 8 leden (Paola Troost, Marleen Grootenboer, Jo- landa van Soest, Anne-Marie Lokker, Martin Troost, Jouke van Gosliga, Kees Akershoek en Jan Snoey) mee aan „de Nacht van Klundert". Dat betekende dat er 12 uur lang (van 's avonds 8 tot 's ochtends 8 uur) een lid van de zwemclub in het water moest liggen. Elk uur werd een tussenstand gegeven, zodat iedereen de stand goed bij kon hou den. De Stelle nam na een uur zwemmen gelijk een tweede plaats in beslag en zou die niet meer afstaan. Wel probeerde ze nog de eerste plaats te bedreigen, maar grote inspanning en luide toejuichingen van de disejockey (er was de hele nacht muziek) mochten niet baten. Echter zon der de goede zorgen van de fam. Grooten boer en de fam. Heerschap zouden de Stellendammers nooit zo'n goed resultaat behaald hebben. Met 40.100 meter lagen ze ruim een kilometer achter de winnaar en ruim twee kilometer voor op de derde plaats. Deze ploeg was nog maar een paar uur thuis of ze moesten alweer voor een wedstrijd het water in, want afgelopen zaterdagmiddag zou de driekamp wed strijd worden verzwommen tussen de Kempvis uit Spijkenisse, de Schotejil uit Middelhamis en de Stelle uit Stellendam. Maar helaas bleef de Schotejil thuis zodat het een tweekamp werd. De Kempvis wist dat de Stelle een sterke ploeg had en eigenlijk alleen maar bij de jeugd verslagen kon worden. Ze zwom men dan ook of hun leven ervan afhing. En met resultaat! Hun jeugd zorgde voor een voorsprong van 3 punten, die de oudere Stelleleden verrassend genoeg niet meer konden inhalen! Natuurlijk lieten de Stellendammertjes het niet op zich zitten en vochten verwoed voor elke meter. Nu wisten ze de achter stand keurig tot diezelfde 3 punten te houden. Maar bij de oudere Stelleleden ging de nachtmarathon toch in de benen zitten en konden ze niet meer het voor beeld van de jeugd volgen en groeide de achterstand zelfs tot 4 punten. Door winst op de estafette werd het verschil welis waar teruggebracht tot 2 punten, maar toch werd de Stelle voor het eerst sinds 4 jaar in eigen huis verslagen. De uitslag van deze wedstrijd is: 1. de Kempvis56 punten 2. de Stelle54 punten Met nog twee wedstrijden te gaan, kan het nog een hele spannende aangelegen heid worden! Tot onze diepe droefheid werd hedenmorgen plotse ling van ons weggenomen mijn innig geliefde man, onze zorgzame vader, schoonvader en opa ABRAHAM HARTOG echtgenoot van Maria Witvliet op de leeftijd van 68 jaar. Oude Tonge: M. Hartog-Witvliet Sommelsdijk: H. C. Hartog M. Hartog-Visbeen Oude Tonge: C. P. Hartog C. L, Hartog-Schuurmans 's-Gravendeel: S. C. D. van der Spoel-Hartog A. van der Spoel Oude Tonge: C. M. Bouwens-Hartog L. J. Bouwens Dirksland: M. J. Smit-Hartog J. Smit en kleinkinderen 8 september 1985 Julianastraat 30, 3255 BH Oude Tonge De crematie zal plaats vinden op woensdag 11 september om 14.45 uur in het Crematorium, Mae- terlinckweg 101, Rotterdam-Zuid. Vertrek van het woonhuis 13.45 uur. Gelegenheid tot condoleren dinsdag na 19.00 uur, Julianastraat 30 en in het Crematorium na de crematie. DANKBETUIGING Wij willen ook mede namens onze kinderen en kleinkinderen iedereen bedanken voor de belang stelling die wij in de vorm van kaarten, bloemen enz. hebben mogen ontvangen. Onze 40-jarige huwelijksdag werd mede hierdoor voor ons onvergetelijk. C. Kieviet G. D. Kieviet-van Wageningen Herkingen, september 1985 Oranjestraat 9 Straks geboortekaartjes nodig Bij drukkerij GEBR. DE WAAL ligt een pracht modellenboek voor u ter inzage. Ook uw keus is er zeker bij Bij tijdige bestelling snel gereed. LangewegU SOMMELSDIJK Met droefheid geven wij u kennis dat de Heere na een geduldig gedragen lijden uit onze familiekring heeft weggenomen onze lieve broer, zwager en oom KRIJN PRINSEN echtgenoot van C. E. Visser in de leeftijd van 54 jaar. Middelhamis: J. Prinsen-Schol P. A. Prinsen C. Prinsen-Wittekoek M. Prinsen Rotterdam: M. E. Prinsen A. G. Prinsen-Benne Alphen a/d Rijn: Joh. Prinsen J. A. Prinsen-Eekman neven en nichten 10 september 1985 Langeweg 13 SOMMELSDIJK 50 Jaar betrouwbaar vakmanschap TUINHUISJES, BERGINGEN Div. modellen met rieten kapwerk; TIMMERFABRIEK „SOLIDE" HOUTBOUW v/h Jac. Brand en Zoon Binnendams 60, Hardinxveld-Giessendam Vraagt gratis folder. Tel. 01846 - 2218 Zaterdag geopend; kom kijken Er staan 20 modellen opgesteld DIERENBESCHERMING Vermist Sinds 1 week 2 jaar oude, gester. poes, zwart met wit gevlekt, een oog wit, een oog zwart. Inl. L. v.d. Baan, Langeweg 153, Sommelsdijk, tel. 01870- 5490. Rood gecyperd katertje, 5 maanden oud, vrij groot, draagt vlooienbandje. Inl. mevr. v.d. Windt, Bernhardweg 17, Ouddorp, tel. 01878- 3047. Een krediet van 152.000,werd j.l. donderdagavond door de raad van Middelhamis gevoteerd voor de verbetering van de oostelijke berm van de Molendijk. Nu, en sinds vele jaren, is de grintverharding van de berm van slechte kwaliteit, een weggoot en kolken ontbreken zodat bij regenval het hemelwater via erven en tuinen van particulieren wordt afgevoerd. In de toelichting wordt eraan herinnerd dat dat ongemak nogal eens aanleiding heeft gegeven tot terechte klachten. Raadslid T. Arensman heeft talloze malen de aandacht erop gevestigd. „Het zal dhr. Arensman deugd doen te lezen dat de verbetering er nu toch eindelijk van gaat komen; je zou het bijna het Arensman-tracé gaan noemen", vond mevr. van Eek. „Ze worden al als „Arensman bermen" betiteld" had dhr. Hoogzand gehoord..! - MELISSANT-donderdagavond7.30 uur ds. C. Harinck van Oostkapelle. DIRKSLAND - donderdagavond 7.30 uur ds. A. F. Honkoop vanZwijndrecht. MIDDELHARNIS - heden (dindag) avond 7.30 uur ds. J. C. Weststrate van 's Gravenpolder. NIEUWE TONGE - heden (dinsdag) avond 7.30 uur ds. J. Karens van Op- heusden. OUDE TONGE - woensdagavond 7.30 uur ds. W. Hage van Kruiningen. OOLTGEN SPLAAT - woensdagavond 7.30 uur student G. J. van Aalst, Nieuw Beijerland. In het verwarmde openluchtbad te Stel lendam hebben 108 jongens en meisjes j.l. zaterdag 7 september een zwemdiploma behaald. Voor het A diploma 75 en voor het nationale B zwemdiploma 33 per sonen. Het was voor de tweede maal dit seizoen dat er in Stellendam diplomazwemmen georganiseerd werd. Tot de beoordelings commissie behoorden dhr. L. Tom en dhr. W. J. Hansen. Alles werd letterlijk in goede banen geleid door de badjufFrouwen mej. T. Akershoek, mej. M. Heerschap en mej. J. v.d. Ree. Dezelfde badjuffrouwen hebben dit seizoen ook de zwemlessen gegeven. Mede door het systeem van „elke dag zwemles" in Stellendam, had den veel van de kandidaten slechts zes weken zwemlesa nodig om het zwem diploma te behalen. Vóór dat de diploma's werden uitgereikt feliciteerde en waarschuwde de bedrijfs leider van het bad, dhr. M. A. Snoey, de kinderen, om vooral nu niet te denken dat ze met het behaalde diploma de Noordzee in kunnen duiken en naar Engeland kun nen zwemmen. Zover is het nog niet. Hij drong er op aan, om uiterst voorzicht te zijn in „open water" en vooral de zee met de immer gevaarlijke stromingen. Van de geslaagden waren er 36 af komstig uit Ouddorp, 34 uit Stellendam, 25 uit Goedereede, 11 uit Hellevoetsluis, 1 uit Dirksland en 1 uit Rotterdam. Het openluchtbad in Stellendam, dat op zaterdag 14 september voor het zwemsei- zoen 1985 gesloten wordt, heeft ondanks de slechte weersomstandigheden deze zo mer, flink wat bezoekers getrokken. Het is geen „top"-jaar geworden, maar het be zoekersaantal is tóch ver boven de 60.000 gekomen, hetgeen neerkomt op een ge middelde van zo'n 500 bezoekers per dag. Deze week zal bij ieder huishouden van Oostflakkee een folder in de bus glijden met als titel; Het postkantoor als ge meentesecretarie. Het is n.l. de bedoeling, dat de bewoners van de kernen Achthuizen, Den Bommel en Oude Tonge, vanaf maandag 16 sep tember a.s. voor allerlei zaken waarvoor ze nu in de regel naar het gemeentehuis in Ooltgensplaat moeten komen (paspoor ten, rijbewijzen, uittreksel uit het per soonsregister enz.), terecht kunnen op de in die kernen gevestigde postkantoren. Dit bespaart reistijd en geld! De gemeente denkt met deze, in samen werking met de PTT getroffen, maatregel, de dienstverlening aan het publiek te kun nen verbeteren. De regeling zal voorlopig als proef voor één jaar gelden. Op 16 september a.s. zal de verbouwing van ons bankgebouw beginnen. Tot en met vrijdag 4 oktober blijven wij in ons huidige gebouw. Op 7 en 8 oktober gaan wij verhuizen naar onze noodbehuizing in het Ver enigingsgebouw aan de Stationsweg. Die twee dagen zullen wij gesloten zijn. Wij hopen dat U zo weinig mogelijk hinder zult ondervinden bij het afhandelen van Uw bank zaken. Voor eventuele zaken die niet helemaal zijn zoals dat zou behoren bij voorbaat onze verontschuldigingen met het verzoek daarvoor begrip te hebben. Van onze kant zullen wij proberen U optimaal van dienst te zijn. Nadere mededelingen volgen rond 2 oktober in de vorm van een bouw-informatie-bericht dat huis-aan-huis zal worden bezorgd. Rabobank Ouddorp 'X' 'i' 'X' 'X' w 'JL' 'i' 'X' 'X* w 'X' 'JL' 'X' w 'X' 'X' 'X' Het zou een uitstekend voornemen zijn eraan mee te helpen het te laten groeien. Misschien zijn eronder Uw kennissen aan wie een best besteed zou zijn? Vraag voor hen gerust een aan TE KOOP 4deurs; 1977 Prima staa.t;prij's f 750- Tel. 01875 - 1951 Eilanden-Nieuws is het blad voor uw familieberichten Vanaf 1 oktober werkster gevraagd voor 't eenmaal schoonhouden van een zomerhuisje, staande Oosterweg 59, Ouddorp Tot 1 april, daarna Caravan op Camping „de Groeneweide" Oud Nieuwlandseweg Ouddorp Verzoeke te schrijven aan: A. J. BAAS Camping „de Groeneweide", plaats 22 OUDDORP Mooij Kamerik bv, technieken en levering van systemen voor ventilatie, koeling, droging, bewaring en opslag van agrarische produkten, heeft een nieuwe differen tiaal thermostaat ontwikkeld, de „Mooij difftemp". De „Mooij difftemp" is ontwikkeld voor het op een simpele manier vol automatisch bedienen van ventilatoren voor het drogen, koelen en bewaren van akkerbouwprodukten. Ook kunnen met de „Mooij difftemp" nauwkeurig tempera turen worden gemeten. Een ervaringsfeit is dat agrarische produkten op de voor hen specifieke bewaar- temperatuur gedroogd, gekoeld of bewaard moeten worden. Een eerste en minimale vereiste daarvoor is het op snelle en nauwkeurige manier opnemen van de temperatuur. Daarna moeten de ventilatoren pas ingeschakeld worden, wanneer de buitenlucht koeler is dan de produkttemperatuur. Zodra de buitenlucht niet koeler is of zelfs hoger in temperatuur, moet onmiddellijk met ventilatie gestopt worden. De „Mooij difftemp" biedt tegen extra lage kosten veel mogelijkheden. De „Mooij difftemp" heeft een traploos instelbare differentie van O tot 10° C. Er is een keuzeschakelaartje op het front voor de standen „koelen" of „ver warmen". Dit laatste wordt gebruikt om de aardappelen voor aflevering te kunnen opwarmen. Met de schakelaar kan ook de buitentemperatuur worden afgelezen. De „Mooij difftemp" is geschikt voor aansluiting van maximaal 24 temperatuur- opnemers. Deze zijn afleesbaar op een display L.E.D., voor een snellere en duidelijke aflezing. Deze kunnen op eenvoudige wijze d.m.v. kabels met schroefverbindingen op de „Mooij difftemp" worden aangesloten. Door middel van een systeem met verdeelboxen en meeraderige kabels kunnen de temperatuuropnemers op de „Mooij difftemp" worden aangesloten. De aansluitspanning is 220 Volt. De „Mooij difftemp" wordt geheel stekkerklaar afgeleverd. Hierdoor is de montage eenvoudig uit te voeren. ^^^^^^^*^^i^N^^^^^«ii^^a

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 4