Politieberichten Brandweerploeg Middelharnis haalde in Assen het Landsicampioenschap Aan reconstructie Hellegatplein l(an al gauw de laatste hand worden gelegd Politieberichten Beeldende kunst Tanis - Hameeteman Grinwis - Breen Ir. Terluin overleden TT^^^ Oostflakkee Middelharnis Houten schermen bij kruising Staverseweg Middelharnis Biblioth8ei(„Elthato" heropend Gevonden voorwerpen QS3SS) mn mam^MUMi Goedereede E.H.B.O. afd. Ouddorp Küntal(tbijeenkomst verstandelijk gehandicapten 58e Jaargan DINSDAG 10 SEPTEMBER 1985 No. 5428 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 33 cent per mm. Bij contract speciaal tarief - Oefenvergunningen Rectificatie op het bericht omtrent oefen vergunning voor motorfietsen: in tegen stelling tot het verleden week gepubli ceerde m.b.t. de verlening van oefenver- gunningen voor motorfietsen, wordt mede gedeeld dat in die berichtgeving een fout geslopen is en wel dat de oefenvergun ningen NIET MEER VERLENGD kun nen worden. Dit betekent dat reeds af gegeven vergunningen na 30 september geheel komen te vervallen. Men moet daarna lessen nemen en examen doen via de erkende rijscholen. - Flessentrekkerij Aanhouding van een flessentrekkerij ver dachte inwoner van Achthuizen. Op 30 augustus j.l. werd door de Rijkspolitie van Oude Tonge in Achthuizen aangehouden de 25-jarige R. P. R. van B. uit Acht huizen. De aanhouding geschiedde op verzoek van enkele politiekorpsen in den lande die de verdachte moesten horen terzake oplichting en flessentrekkerij. De verdachte had zich sinds enkele weken in Achthuizen gevestigd in een pand aan de Bommelsedijk alwaar hij zaken wilden doen voor door hem gestichte bedrijven onder de namen van „Wobutrans" en „Trobutrucks". In korte tijd bestelde ver dachte bij diverse bedrijven en instel lingen goederen, variërend van gordijnen tot vrachtwagens, waarbij hij er een ge woonte van maakte om niet te betalen voor de geleverde goederen: hij verdween vervolgens met „de noorderzon". Op di verse plaatsen in Nederland heeft hij op deze wijze grote schulden gemaakt waar voor hij dan ook door de politie gezocht werd. Ook in Oostflakkee heeft hij op deze wijze een hoop goederen besteld zonder te betalen. Hoewel een aantal benadeelden reeds aangifte gedaan hebben bij de politie Oude Tonge, wordt aan andere, nog niet bekende leveranciers/schuldeisers, even eens verzocht om aangifte te doen. - Diefstal bromfiets Van een inwoner van Brainisse, die een paar weken geleden met zijn bromfiets gewond raakte bij een ongeval in Oude Tonge, bleek het voertuig te zijn ont vreemd vanaf de plaats waar de bromfiets was achtergelaten. Doordat de man bij dat ongeval zijn arm brak was hij niet in staat om de bromfiets, merk Zündapp, kleur blauw, verzekeringsnummer JLQ-448, thuis te brengen, en moest hem aldaar achterlaten. Een ingesteld onderzoek heeft niet het gewenste resultaat opgeleverd. - Verboden oversteek Gebleken is dat veel landbouwers, die hun landerijen aan de Staverseweg hebben, via de bermen van de weg oversteken. Zij worden geadviseerd uitsluitend gebruik te maken van de legale oversteekplaatsen, elke andere oversteekplaat' is levensge vaarlijk. Terreer daar men i')ms met vrij grote snelheden over de Stawrseweg rijdt. De politie zal nauwlettend toezien op overtreders. - Loslopend vee Nog steeds komen er meldingen binnen over loslopend vee op de rijbaan. Reeds eerder werd op het gevaarlijke daarvan gewezen. Veelal komt het vee de rijbaan op omdat de afrasteringen niet voldoen. Vee op de rijbaan is nu eenmaal levens gevaarlijk. Ondanks eerder waarschu wingen komt het helaas nog vaak voor. Indien zulks weer wordt geconstateerd zal de politie niet schromen tegen de eigenaar van het vee proces-verbaal op te maken. - Diefstal Door een inwoner van Nieuwe Tonge werd aangifte gedaan van diefstal van benzine uit een motor, staande in een opslagplaats in de polder aldaar. Boven dien vernielde men het slot van het motor blok en moest een accu het ontgelden. De schade bedraagt ca. 150 gulden. - Botsing Op de Langeweg te Middelhamis vond op 7 september j.l. een aanrijding plaats tus sen een personenauto en een motofiets. De bestuurder van de personenauto, J. R. V. K. uit Middelhamis reed over die weg en wilde naar een rechts gelegen parkeer- strook rijden. Op dat moment werd hij rechts ingehaald door de motorrijder, J. W. S. uit Middelhamis. Er ontstond een aamijtiing waarbij beide voertuigen be schadigd werden. De bestuurder van de motorfiets werd gewond. Hij werd ter plaatse behandeld door een huisarts uit Middelharnis. In de berm bij de kruising Staverseweg- Langeweg te Middelhamis zijn vorige weelc door de Provincie een aantal houten vlechtschermen geplaatst. Navraag over het doel van deze schermen waarnaar ook in de j.l. donderdagavond gehouden raadsvergadering werd gegist leerde dat die zijn geplaatst om voor de auto mobilisten die vanuit Middelharnis de kruising naderen de lengte van de weg die kan worden overzien wat in te perken. Meerdere botsingen en bijna botsingen ontstonden n.l. doordat men de voorrang genietende auto's wel zag naderen maar hun snelheid onderschatte en daarom toch het kmisingsvlak opreed. De schermen beperken het uitzicht enigermate zodat de automobilist eerder geneigd zal zijn voor de stopstreep te stoppen en niet meer na een vluchtige-, maar pas na een over tuigende kennisname van de verkeers situatie de kruising op te rijden. Een greep uit de namen die veelvuldig op de kop van ons eiland voorkomen, en bij ieder bekend zijn. Weinig mensen weten echter waar deze namen hun oorsprong gevonden hebben en wat voor betekenis ze vroeger hadden. Een deskundige bij uitstek op dit gebied. Dr. J. C. Braber uit Dreischor zal hier op ingaan tijdens een lezing in gebouw Oost dam in Goedereede op vrijdag 27 sep tember a.s. om 19.30 uur. Dr. Braber is bekend vanwege zijn grote belangstelling voor- en kennis van de genealogie en familiewapens. Het andere deel van deze avond wordt verzorgd door Dr. van Lamoen, een geo loog uit Den Haag die zich verdiept heeft in de geschiedenis van de grote stenen welke regelmatig door Goereese vissers worden opgehaald bij de Bruine bank. Aan de hand van dia's zal hij dit nader toelichten. De avond wordt georganiseerd door de Stichting Stad Goedereede, als vervolg op de presentatie-avond in maart. Ieder is hartelijk welkom. De toegang is gratis. De komplete ploeg van Middelhamis. Twee M iddelharnisse brandweerploegen hebben zaterdag j.l. een tocht naar Assen gemaakt die een glorieuze zou blijken te zijn. Eén van de ploegen behaalde op de landelijke brandweerwedstrijd waaraan werd deelgenomen zelfs het Landskampioenschap, de andere plaatste zich op een verdienstelijke 4e plaats in het veld van twaalf landeiyke deelnemers in deze wedstrijd voor brandweerploegen 2e klasse. Geen wonder dan ook dat de thuisreis, in gezelschap van de dames, in de beste stemming werd aanvaard.! Elk van de wedstrijdploegen heeft een bezetting van zes man. Dat Middelharnis dubbel vertegenwoordigd was kwam door de prima resultaten die werden behaald op de eerder gehouden gewestelijke wedstrijden in Reeuwijk, gevolgd door de selectiewedstrijden te Alphen aan de Rijn, op welke laatste beide ploegen een tweede prijs behaalden, goed voor deelname aan de zaterdag gehouden landskampioenschappen. Ook de PTT brandweer uit Middelhamis was daar trouwens aktief en behaalde er zelfs een 3e plaats! Dat betekende dat van de vier die het hoogst eindigden drie ploegen uit Middelhamis waren, t.w. de nrs. 1, 3 en 4. Tweede was Zwijndrecht geworden. In de wedstrijd werd verondersteld dat in een bedrijfsgebouw, tijdens het autogeen lassen, brand was uitgebroken. De vrouw van de man die aan 't lassen was werd daarbij gewond, haar man vluchtte ontredderd naar een bovenverdieping. Taak van de brandweer was de vrouw te verwijderen, de in brand geraakte acetyleenfles te koelen en op de bovenverdieping de man op te sporen en vandaar af te voeren. I.v.m. de gesimuleerde rookontwikkeling moest daarbij van persluchtmaskers gebmik worden gemaakt. Middelhamis II deed dat het best van alle ploegen en behaalde met 694 pnt. zelfs 22 punten meer dan de ploeg van Zwijndrecht die als tweede eindigde. De brandweer van Ouddorp nam in Assen deel aan de TAS-HD wedstrijd waarbij ze als 4e eindigde. Het zal de regelmatige passant van het Hellegatplein niet ontgaan zyn dat daar, op het meest oostelijke puntje van Flakkee, maar overigens al Brabants grondgebied, de afgelopen maanden veel werk is verzet. Ryks- waterstaat als opdrachtgever en wegenbouwmy. J. Heijmans b.v. uit Rosmalen hebben de aanleg van een nieuw circuit zó in kunnen delen dat het doorgaand verkeer er nauwelijks door gehinderd is geweest. Ook in de eindfase van het werk zal dat niet meer het geval behoeven te zijn. Het wordt er voor het verkeer alleen maar makkelijker op zónder zelfs de aanwezigheid van verkeerslichten die volgens RWS mede oorzaak zijn geweest van het ontstaan van files op en nabij het Hellegatplein. De hoofdoorzaak van de vooral zomerse filevorming is het ontbreken van een Auto snelweg op Goeree Overflakkee en op Schouwen Duiveland. De wel aanwezige Auto-weg heeft een onvoldoende capaci teit waarin door de reconstmctie van het kmispunt Hellegatplein helaas geen ver betering zal worden gebracht. Enig sou laas voor een wat vlottere afwerking van de verkeersstroom zal wellicht een nieuwe Rondweg noordelijk van Oude Tonge bie den, waarvan de aanleg voor 1987 is gepland. Aan het Hellegatplein zal het voortaan niet meer liggen, wél aan de daar vlakbij geldende „categoriewijziging", van Autosnelweg (Hoekse Waard) naar Autoweg op Flakkee. In de eerst komende jaren zal daar geen verandering in komen. Aanvankelijk werd door RWS met de reconstmctie van het Hellegatplein gewacht maar nu voorlopig van de aanleg van een autosnelweg op Flakkee is afgezien bestond geen aanlei ding meer om de reconstmctie nog langer voomit te schuiven. Eind vorig jaar werd i er dan ook mee begonnen en deze- en komende maand zal er gedifferentieerd de laatste hand aan worden gelegd. Mocht er ooit toch nog een autosnelweg worden aangelegd dan behoeft het thans gereed gekomen circuit een slechts kleine wijzi ging. Per 19 september wordt de Ie fase van licl gciïiaakie werk in gebruik genomen. Het verkeer van Flakkee gaat dan onder het nieuwe viaduct door naar de dan nog aanwezige T-kruising met verkeerslichten en op die datum zal het verkeer uit de richting Flakkee naar Brabant gebmik kunnen maken van de nieuwe vloeiende afslag naar rechts die aansluiting geeft op de autosnelweg naar Brabant. DE inge- bmikname van de 2e fase vindt plaats op 26 september. Ook het verkeer richting Flakkee vanuit de Hoekse Waard komt dan onder het nieuwe viaduct door. Op 24 oktober zal het verkeer uit Brabant óver het nieuwe viaduct worden geleid en met een lus op de autoweg richting Flakkee terecht komen. Die lus heeft een vrij kleine straling om daarmee duidelijk te maken dat men vanaf een autosnelweg op een weg van een andere categorie, aan Auto weg, terecht komt. Met het gereedkomen van die baan zal de thans bestaande T- In de leeftijd van 77 jaar is in Den Haag Ir. G. Terluin overleden. Dhr. Terluin heeft op ons eiland grote bekendheid ge noten omdat hij door Prov. Waterstaat in febmari 1953 belast werd met de leiding over het dijkherstel op Goeree-Over- flakkee. Dhr. Terluin bleef tot 1946 waar na hij naar Suriname vertrok. Nadien is hij directeur van de Prov. Waterstaat in Zuid Holland geworden. De crematie heeft naar wens van de overledene in besloten kring plaats gehad. OOLTGENSPLAAT Vanaf donderdag a.s. is de Chr. leesbi bliotheek „Elthato" weer heropend voor het milen van boeken van 18.30 tot 19.30 GOEDEREEDE 415. Portemonnee. 420. Snoeimes. 423. Sweater. 424. Sleutelbos. 425. Jack. 430. Portemonnee met inhoud. 431. Fietssleutel. 436. Leesbril. 458. Teleconvurter. 463. Sleutelbos. 465. Portemonnee met inhoud. 466. Sierdop. 471: Bril. 493. Autosleutel. 496. Div. bankbiljetten. 497. Zilveren hangertje. Genoemde gevonden voorwerpen liggen op het politiebureau te Ouddorp, Wil helminaweg 14. Tel. 01878 - 1244. kmising met verkeerslichten worden op geheven. Trouwens zal het vanaf 19 september al niet meer mogelijk zijn komend uit de richting Rotterdam de parallelweg naar Ooltgensplaat te bereiken. Die zgn. „uit- wisselingsmogelijkheid" wordt geheel af gesloten. Wie komend uit Rotterdam de parallelweg naar Ooltgensplaat wil nemen moet al de afslag Numansdorp nemen. Vanuit Brabant neme men dan de afslag Willemstad. Wie vanuit Ooltgensplaat de parallelweg berijdt zal geen „uitwisse- lingsmogelijkheid" met de Autoweg of autosnelweg meer hebben dan via aanslui tingen bij Willemstad of Numansdorp. Dat betekende dat de car-pool parkeer plaats bij het Hellegatplein moest worden opgeheven. In de plaats daarvan zijn bij de Schaapsweg, nabij Willemstad en nabij Numansdorp nieuwe parkeerplaatsen aangelegd. Het tracé van de parallelweg heeft in de nieuwe opzet een wijziging ondergaan. De weg loopt nog wel parallel aan de Helle- gatdam maar loopt na een kromming door een tunnel ónder de banen van en naar Brabant om vervolgens met een royale lus óm de broedplaats van meeuwen en vis- diefjes heen te lopen em vervolgens op nieuw met een tunnel de autosnelweg Brabant-Rotterdam te kmisen. HELLEGATSPLEIN - Diefstal Vanuit een logger, liggende in de haven van Stellendam werd een scanner ont vreemd. De diefstal vond plaats in de periode tussen 6 augustus en 9 september. - Diefstal Door een inwoner van Stellendam werd aangifte gedaan van diefstal van een kistje met gereedschap en enkele ankers. De diefstal vond plaats vanaf een polyester visbootje, liggende in de Stellendamse haven. - Alcoholcontrole In de nacht van vrijdag op zaterdag tracht te een inwoner uit Ouddorp aan een controle van de politie te ontkomen. Na dat de man met grote snelheid naar huis was gereden rende hij het huis binnen en dook hij het bed in alwaar hij zich sla pende hield. Mocht de man al dromen dan werd het een nachtmerrie want binnen de kortste keren stond ook de politie naast zijn bed en mocht hij alsnog mee naar het politiebureau. Aldaar werd een blaastest en een bloedproef van hem afgenomen. Tegen deze bestuurder zal proces-verbaal worden opgemaakt terzake het rijden on der invloed van alcoholhoudende drank. - Diefstal fuiken De afgelopen week werden er in de pol ders rond Stellendam 10 fuiken gestolen. Nabij Ouddorp werden 3 fuiken ont vreemd. SOMMELSDIJK Wegens bijzondere belangstelling wordt de Rijnhard Schregardus expositie in de galerie „Potteriet" te Sommelsdijk met enkele weken verlengd tot eind september. Bovendien is de getoonde selectie aan gevuld met enkele recente werken van de, vooral om zijn zandschilderijen bekend staande, kunstenaar. Openingstijden: wo. 9-18; vrij. 13-21; za. 9-12.30 uur. Galerie „Potteriet", Oranjestraat 8, SOMMELSDIJK Tel. 01870 - 6099, b.g.g. 01875 - 1723. OUDDORP Begin oktober 1985 hopen wij weer een nieuwe kursus E.H.B.O. te beginnen. Hebt u interesse of wilt u inlichtingen? Bel E. v.d. Wende, Hofdijksweg 36, tel. 01878- 1811. De afdeling „Goeree-Overflakkee/ Schouwen Duiveland" van de „Vereni ging Gehandicaptenzorg van de Gerefor meerde Gemeenten" nodigt alle verstan delijk gehandicapten en hun ouders/ver zorgers uit voor een kontaktmiddag op D.V. 21 september a.s. om 14.30 uur in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente te Dirksland. Het programma voor deze middag is: Ontvangst met koffie, opening, bijbel verhaal, vragen stellen n.a.v. het bijbel verhaal, pauze, met koffie en limonade, samenzang, broodmaaltijd, sluiting (19.00 uur). ''J .A 1 r: I o 1 HOEKSEWAARD EINDSITUATIE Voor look wal Ik n voordelige prijzen- FOTO - FILM REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER CJ t3 CJ Wesairaat 3S - Molenuveg4 Ouddorp Telefoon 01878-1673 en 2120 Filiaal Renes» - Prinishop Hogeioom 172 -. Telefoon 01116-2400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 1