v.h. Fa. C. VIS te Sommelsdijk weer in de lift; bedrijf werd belangrijk uitgebreid Voor Middelharnis' jeugd ligt fietscrossbaan nog in fabeltjesland Orleans Predikbeurten De „Zeemanspot" redt twee opvarenden van Noors jacht Kotters op de bliek Drie vaarzen door bliksem getroffen Twee Thoolse vissers zwaar beboet Flakkeese zaterdagvliegers Uitbreiding Goereese vloot P.V. „Gevleugelde Vrienden" Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" VRIJDAG 6 SEPTEMBER 1985 In de nieuwe werkhal klinkt weer luide het lied van de arbeid. Er is een tijd geweest, een heel lange zelfs, dat iedereen op Flakkee en velen ver daarbuiten terdege wist van het bestaan van „smederij" VIS te Sommelsdijk. Het bedrijf maakte aanvankelijk kleinere lahdbouwgereedschappen maar schrok later ook niet terug voor constructie van machines voor de wegenbouw en leverde knappe staaltjes werk tb.v. de Deltawerken. Overal in den lande plaatste de Fa. Vis weegbruggen totdat het in de zeventiger jaren lelijk fout leek te gaan. kerngezond is het bedrijf uit een reorganisatie tevoorschyn gekomen en wéér klinkt er het lied van de arbeid, gedirigeerd door Henk Vis, de 6e generatie en zyn meewerkende echtgenote Janie, achter haar bureau de stem van het herrezen bedrüf. De oorsprong van de Fa. Vis ligt al in 1803, waarmee ze één van Flakkees' oudste bedrijven is. Van de toenmalige twee broers Vis, beiden kneuterboertjes vanuit een boerenbedoeninkje in de Ring, had één zich niet helemaal aan z'n leest gehouden. Hij laste en smeedde kleine landbouwgereedschappen als hij daar even de tijd voor vond en 't is kennelijk een wijs besluit van hem ge weest er zijn broodwinning van te ma ken en het land aan z'n broer te laten. Smederij Vis was geboren en zou door de jaren heen van vader op zoon worden voortgezet. Zoon Kees, zoon Jan, zoon Kees die bekend geworden is als Keesje Vis, een verdienstelijk vakman en een verdienstelijk Sommelsdijker die in 1954 overleed. Maar liefst 52 jaar was hij organist geweest van de Ned. Herv. Gemeente, ook was hij oprichter van het Mannenkoor en medeoprichter van de metaal-unie. Twee zoons. Lauw en Jan Vis hadden het bedrijf al overge nomen en 't ging goed met de Fa. Vis, de „b.v. Constructiebedrijf en Handelson derneming v/h Fa. C. Vis", die per 1 september 1974, als zoon van een van de beide firmanten, dhr. Lauw Vis, de zaak overnam. Een niet meer bloeiende zaak in een economisch weinig aan trekkelijke periode.... „Met het werk voor de Deltawerken was het afgelopen", zo ziet Henk Vis terug op die periode waarin hij de moed had het bedrijf voort te zetten. Er waren kubels zelfs naar Saoedi-Arabië gegaan en door het hele land waren en zijn weegbruggen van de Fa. Vis te vinden. Fa. Vis was betrokken geweest bij de vervaardiging van sluisdeuren en ook als hoefsmederij werd bekendheid ge noten. Samen met Wijnand Dijkers had „ome" Jan Vis gewerkt aan machines voor de wegenbouw, dat alles kwam in de zeventiger jaren op een laag pitje te Weegbruggen r-Vis.JzN.sonnELSDtJK. Een advertentie uit de oude doos, waarmee de Fa. Vis zijn specialisme in de bouw van weegbruggen bekend maakte. Recentelijk plaatste het bedrijf een 60 tons electronische weegbrug met Philips-apparatuur bij Jan Tuinstra aardappel- handel b.v. te Herkingen. Voorts heeft Fa. Vis nog veel weegbruggen in den lande in onderhoud; op Flakkee werden er door de Jaren heen zo'n dertig gebouwd. staan. Het personeelsbestand nam af totdat Henk Vis en nog samen met Jan Wolfert deed. Nu telt het bedrijf 7 man personeel en 2 part-timers die allemaal met veel ambitie werken, 't Gaat goed met de Fa. Vis Voor firmant Henk en zijn minstens zo aktieve echtgenote betekende dat, dat aan uitbreiding moest worden gedacht. Achter het bedrijf aan de West-Ach terweg verrees een aangebouwde hal van 18x15 meter, het kantoor werd gemoderniseerd zodat de klant een re presentatieve ontvangst kan worden ge boden. De bouw, onder architectuur van arch, bureau Koole en verwezen- j^op zoon heeft voortgezet, lijkt door aannemer Boeter, duurde pre cies 9 maanden zodat in het bedrijf van een „gezond kind" gesproken wordt. Zaterdag wordt voor relaties „open huis" gehouden. Henk Vis denkt er die dag maar niet aan dat hij de laatste van de generaties is die hetbedrijf van vader Met eenzelfde ernst als die waarmee het gemeentebestuur van Amster dam zou hebben gesproken over de aanleg van weer een nieuwe bulder- baan op onze nationale luchthaven Schiphol, heeft het gemeentebestuur van Middelharnis in zyn gisteravond gehouden raadsvergadering gewikt en gewogen over de aanleg van een fietscrossbaan. De jeugd die de baan zo graag gewild had lag waarschijnlijk voor een deel al te bed toen de raadsleden, daarin gesterkt door een veelheid van soms „kunstig ver dichte" argumenten, vonnis velde. De crossbaan komt er niet, zo besloten de 14 aanwezige raadsleden maar de jeugd werd de nodige deelneming betuigd: ,jammer", zo klonk het op uit de raad: „dat we in onze kinderrijke woonwijken geen speelgelegenheden hebben aangelegd..." Keren we terug tot de crossfietsbaan of fietscrossbaan, hoe zo'n ding ook heten moge en tot een meer objectieve ver slaggeving want u zult bemerkt hebben dat we ons even lieten gaan, ach ja. Ook verslaggevers zijn geneigd partij te trekken voor de zwakkeren en dat was de jeugd, tegenover veertien volwassen raadsleden en derzelver argumenten.... Vanuit „hetDiekhuus" was de aanvrage gekomen, gesteund door een drietal wijk- groepen in Middelharnis-Sommelsdijk ten behoeve van zo'n honderd kinderen in de leeftijd van 7 tot 12 jaar. Aanvragers hadden het oog geslagen op het sportveld nabij de sporthal, grenzend aan de Frans Halslaan waarvan zo dachten ze, best een veldje kon worden afgesnoept. Voor het beoefenen van een buitensport zou dan nog een veldje van 150x45 meter resteren. Kosten van de totale aanleg 4.632, beperkt dankzij de zelfwerkzaamheid die de wijkgroepen bij de aanleg hadden toe gezegd. Ze kunnen evenwel de handen in de zakken houden, de baan was althans daar een illusie.... Wat ver gezocht leek het argument dat dhr. v.d. Ketterij, namens de SGP fractie naar voren bracht, een tegenargument, voor alle duidelijkheid. Hij meende dat het crossfietsen niet als een sport-, maar meer als een vorm van recreatie moet worden gezien, op grond waarvan hij tot de slot som kwam dat de aanleg van een cross baan aldaar in strijd zou zijn met het bestemmingsplan dat het gebied als „sport terrein" bestempelt. De verantwoordelijte wethouder, dhr. L. C. Kievit, voerde ter ontmanteling van die stelling het Groot Woordenboek der Nederlandse Taal aan waarin het begrip sport wordt gedefinieerd als ontspanning, inzonderheid in de open lucht. Fietscrossen moet op grond daar van, volgens de wethouder, toch zeker als een sport worden gezien. „Niet", vond dhr. v.d. Ketterij en de 5 SGP stemmen moesten bij die van de tegenstanders wor den opgeteld.... In de gehouden bespreking werd uiter aard meermalen herinnerd aan het be zwaar dat de aanwonenden tegen de drei gende aanleg hebben laten horen. Mevr. Mouw verwijt hen die zich daar door hebben laten beïnvloeden dat ze weinig vertrouwen hebben in de wijk groepen zomin als in de politie die heeft verzekerd dat ze gemakkelijk controle uit zou kunnen oefenen en ervoor zou zorgen dat de crossbaan niet door bromfietsers zou worden gebruikt. „We zouden de jeugd en de omwonenden willen ver zoeken met eikaars wensen rekening te houden en enige tolerantie te tonen", zo argumenteerde mevr. Mouw. De volgende spreker, dhr. Kersbergen, was heel wat minder enthousiast over het plan en wat hem betreft zou het dan ook niet doorgaan. Liever zou hij in Sommels- dijk-Zuid een crossbaan aangelegd zien omdat dat zou voorkomen dat de jongere jeugd vanuit Sommelsdijk, op de cross- fiets, die niet aan een aantal eisen voldoet, het drukke kruispunt van de Langeweg over zou steken. Levensgevaarlijk leek hem dat. Ook dhr. G. C. Joppe voelde meer voor twee banen, een in Middelharnis en een in Sommelsdijk, zoals dhr. Kersbergen ook had gesuggereerd en zo dacht ook dhr. Kemner van lijst Hoogzand die daarbij ook aan de kernen Nieuwe Tonge en Stad dacht. Ook die mogen van hem een cross baan. Beter half ei... Mevr. van Eck-Knape (CDA) kon daar best in mee denken maar nu verkoos ze liever een half ei dan een lege dop. Ze wilde de spelende en crossende jeugd het liefst zo gauw mogelijk van de onveilige straat waarop t.o.v. vroeger zoveel meer gevaren loeren: „vroeger verzamelde je zelfs autonummers. Wanneer je er 30 op een dag had was het druk geweest", herinnerde ze zich.... Mevr. van Eek verklaarde zich pijnlijk getroffen door de reacties van de aan wonenden die zo bezag ze alle wel degelijk mogelijkheden hebben om sport te beoefenen. Van hen had ze tegenover de jeugd graag wat meer tolerantie gezien, dat zou zo dacht ze de samenleving zeker ten goede komen. Men zou elkaar meer tot een hand en een voet moeten zijn dan elkaar tot last te worden.... In tegenstelling tot de bewering van dhr. v.d. Ketterij dat de lokatie een onjuiste zou zijn hield weth. Kievit vol dat het terrein als de enig juiste lokatie moet worden beschouwd, vlakbij een grote be volkingsconcentratie. Gevraagd naar de degelijkheid van de afrastering merkte dhr. Kievit schamper op dat de huidige afrastering wat verpleging behoeft: „....er zijn vanaf de weg enkele doorgangen ge maakt, kennelijk door de bewoners van de Frans Halslaan om hun hondje uit te laten. Het tegenargument van dhr. v.d. Ketterij achtte dhr. Kievit een spielerei met woorden te zijn en hij vond dat de omwonenden ten onrechte vrezen dat er van overlast sprake zou zijn; bijna durfde dhr. Kievit garanderen dat dat zeker niet het geval zal zijn. Trouwens, wanneer dat onverhoopt zou gebeuren dan zou de crossbaan voor minder dan duizend gul den weer in de oude staat zijn terug gebracht", zo probeerde de wethouder het juiste klimaat te scheppen met het getal der tegenstanders zou te groot blijken te zijn. In de verdediging van zijn minderheids standpunt herinnerde weth. Koppelaar aan een bepaalde sticker achter op vracht wagens: „bij twijfel niet inhalen!" Aldus gewaarschuwd meende hij dat nu, bij twijfel aan overlast en aan de juistheid van de locatie niet tot aanleg moet worden overgegaan. Veel liever zag hij een cross baan buiten de bebouwde kom gesitueerd. „Trouwens", zo dacht dhr. Koppelaar, „het crossen is nu een rage maar wie weet wat de commercie straks weer uitdenkt. Laten we eerst maar eens even aanzien of de rage voortduurt. Dhr. Koppelaar meen de dat in deze niet bij het gemoed-, maar bij het verstand te rade moet worden gegaan, voor hem betekende dat een af wijzing van de crossbaan. De discussie voer nog geruime tijd voort, o.a. gevoed door mevr. Mouw die aan tekende dat de jeugd nu crosst op bouw terreinen en bouwplaatsen, alsof dat niet gevaarlijk zou zijn. Haar oproep aan de raad zou tevergeefs zijn. DIERENBESCHERMING Vermist in omgeving Leeuwerikstraat Sommelsdijk, rode gestreepte kater van plm. 3 mnd. oud. Inl.: 01870 - 5053. Duivensport Aalst, 1618 duiven. 1 P. v.d. Geest, Nieuwe Tonge; 2 P. v.d. Boogert, Sommelsdijk; 3,6 Ph. Logmans, Herkingen; 4, 11 M. Melissant en Zn., Stellendam; 5 G. Meiaard, Stad aan 't Haringvliet; 7, 14 J. van Seters en Zn., Stellendam; 8 Joh. Koppelman, Dirks- land; 9 J. H. Ju, Stellendam; 10 J. v.d. Slik en Zn., Middelharnis; 12 D. van Lenten, Stellendam; 13, 21 Comb, de Jong-Tie- leman, Dirksland; 15, 18, 30 K. de Jong, Dirksland; 16, 17 L. S. v.d. Baan, Dirks land; 20 A. J. A. Volaart, Herkingen; 22 Comb. Cees en Miep, Ouddorp; 23, 27 Joh. Leune, Dirksland; 24 J. Vis van Heemst, Sommelsdijk; 25 P. van Moort, Nieuwe Tonge; 26 J. Smit, Stellendam; 28 L. Hoek, Stellendam; 29 W. Nieuw- land, Dirksland. Voor het tweede achtereenvolgende jaar werd het nationale concours Orleans niet op de geplande zaterdag gelost en werden de zaterdagvliegers daarvan de dupe. Kon vorig jaar nog enigszins aan een goede afloop bij lossing worden getwijfeld mede omdat de helft van de jonge duiven door paramyo was aangetast, dit jaar was de faalangst van de lossingscommissie vol komen onterecht. Reeds vanaf acht uur werden op vele franse en belgische stations duiven gelost bij droog weer en zuidwestenwind. De ex- convoyeur van de zaterdagvliegers, de heer Dolk zei ons indertijd en hij had veel ervaring „bij zuidwestenwind kan men altijd lossen, ook als het regenf' Jammer van dit enorme concours, een reden echter temeer om het initiatief van de oud-secretaris NB vZ, de heer van Es te steunen, om volgend jaar een nationale zaterdagvliegerskrachtmeting te houden vanaf de franse grens, in de nabijheid van Baden-Baden. De fractie van SGP, de twee leden van lijst Hoogzand, dhr. G. C. Joppe en dhr. Kersbergen stemden tegen. Weth. Kievit was duidelijk teleurgesteld toen hij wat kaatste met het begrip tole rantie: „iedereen gunt de jeugd wel een crossbaan...., maar dan wél bij de ander voor de deur...!" Zondag 8 september 1985 OUDDORP-Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof, v.m. voor bereiding Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur lezen - Ger. Kerk 10.00 uur ds. Z. C. Versluis, Maassluis en 18.30 uur ds. G. Tromp, Oenkerk - Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur dhr. T. H. Kroon, Huizen. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00, 10.45 uur ds. H. Westerhout, voor bereiding Heilig Avondmaal en 18.30 uur eerw. hr. G. Meuleman. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Codée, voorbereiding Heilig Avondmaal; koUekte bijstand in het pastoraat - Ger. Kerk 10.00 uur ds. G. Tromp, Oenkerk en 18.30 uur ds. Z. C. Versluis, Maassluis. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur eerw. hr. A. H. Veldhuizen en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr., voorbereiding Heilig Avondmaal; extra kollekte jeugdwerk eigen gemeente - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 uur tevens kindernevendienst en 17.00 uur ds. J. G. Smink, Schoon hoven. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. van der Linden en 18.00 uur ds. I. Hoornaar; extra kollekte diakonie - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur kand. A. J. Gunst. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur eerw. hr. L. van der Sluys, Veenendaal; extra kollekte onder- houdsfonds. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. Kruijmer en 18.00 uur ds. J. T. Cazander; kollekte diakonie - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. E.H. Cossée, Rotterdam. LUKASKAPELHDG-10.15 uur ds. J. T. Cazander; extra kollekte medische zending. MIDDELHARNIS-Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. Quist en 18.00 uur eerw. hr. A. H. Veldhuizen; extra kollekte kerk- Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. Polhuis, Rotterdam - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 9.30 uur (H.A.) en 18.00 uur ds. J. Koster, Klaaswaal - Ger. Kerk 9.30 uur ds. Goudzwaard en 17.00 uur kand. J. van Wallinga, Lei derdorp - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur ds. A. Geelhoeden 14.30 uur ds. C. Kleijn. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. (dien sten in gebouw „Elim") 9.30 uur ds. A. Vlietsü-a jr. en 18.00 uur ds. G. Hendriks, 's Grevelduin Capelle; Ie kollekte kerkvoogdij en 2e kollekte vrije zitplaatsen- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. N. P. J. Kleiberg, voor bereiding Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Codée en 14.30 uur ds. G. C. Klok, afscheid; extra maandelijkse kollekte - Ger. Gem. 10.00 uur lezen en 14.30 uur kand. A. J. Gunst- Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. J. Hage. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. C. van der Plas, Zwijndrechten 18.00 uur kand. P. Buijtelaar, Rotter dam; extra kollekte medische zending - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur drs. A. Moolenaar, Ulvenhout (H.A.). OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. K. van Meije- ren, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avond maal; extra kollekte kerk. Vrydag 13 september: 15.00 uur ds. G. C. de Jong, Zoetermeer, huwelijksbevesti ging Rini Kamp en Joke van der Wal - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen- Ger. Kerk 9.30 uur ds. J. v.d. Haagen, Barendrecht en 18.30 uur ds. J. Noord hof, 's-Gravenpolder. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Neijenhuis, Cothen. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. S. de Jong, Katwijk aan Zee - Oud Ger. Gem. 3x lezen - Ger. Gem. in Ned. 3x lezen. OOLTGENSPLAAT Dinsdagavond omstreeks halftien ont laadde zich plotseling een hevig onweer boven het dorp gepaard gaande met regen en wind. Een z.g.n. bolbliksem zette het gehele dorp in een grote vuurgloed met gelijktijdig een enorme knal. In de kerksingel werd een lichtmast ge raakt ter hoogte van de Nieuwstraat. Vele woningen zaten even zonder licht en de lichtmast van beton werd gedeeltelijk ver brijzeld. Ook radio en t.v.-toestellen werden bij enkele bewoners vernield of beschadigd. Persoonlijke ongelukken en brand deden zich gelukkig niet voor. De bewoners waren wel erg geschrokken. Van de landbouwer KI. Neels A.zn. werden drie vaarzen door de bliksem getroffen. Donderdag werd dit pas ontdekt. De beesten lagen bij elkaar tegen het talud van de Oudedijk waar geen bomen staan. Niets wees er op dat de dieren dood waren, totdat donderdag de eigenaar ont dekte dat het leven er uit was. Twee Thoolse vissers, I. Deurlo van de TH 25 en P. C. Kegge van de TH 42 kregen deze week forse boetes van de economische politierechter R. A. Fibbe. De schipper van de Pietemella Johanna (Deurioo) had in 1984 zijn kwantum tong 500 kg, tienmaal overschreden en 5000 kg aan land gebracht, zijn kwantum schol (2000 kg) acht maal. Deurioo was niet verschenen wegens motorpech. Kegge had eveneens bij een kwantum van 500 ton tong, tienmaal zoveel aan land gebracht en hij voerde negen ton schol aan, terwijl ook hij niet verder dan 2 ton mocht gaan. Fibbe en de officier van justitie mr. T. H. W. Stein tilden daar zwaar aan. Deurlo werd veroordeeld tot 10.000,— boete, Kegge 9.000,— waarvan 2.000,voorwaardelijk. De firma Jumelet-Otte-van Kooten voer vele jaren met de Noordzeekotter Bru 12, maar kocht vorig jaar een ander schip dat de naam Bru 12 kreeg. De oude Bru 12 werd door de firma Padmos duchtig op geknapt en van een nieuwe opbouw voor zien. Als GO 3 schipper Jan 't Mannetje werd het weer aan de vloot toegevoegd. Uit Scheveningen kwam de Sch. 132 naar Stellendam, dit schip was aangekocht door de firma J. van Dam en Zoon en vaart nu als GO 61. Ook de Sch. 32 zal binnenkort aan de Zuidvloot worden toe gevoegd. Meerdere kleinere kotters, die anders op platvis visten, maar die hun kwantum (de hoeveelheid die ze mogen vissen) hebben opgebruikt, of die dit willen sparen voor straks, beoefenen thans de bliekvisserij. De bliek blijkt dit jaar weer in redelijke hoeveelheden voor te komen in onze kust- wateren. Voor dit visje, dat door de firma Landa in Bergen op Zoom, al vele jaren in verduur zaamde toestand, in de handel wordt ge bracht, wordt een prijs betaald, die bij goede vangsten lonend is. DIRKSLAND Aalst, 311 duiven. 1 Joh. Koppelman; 2, 7, 22 Comb, de Jong-Tieleman; 3, 6, II, 13, 16, 21, 23, 27,30K.deJong;4,5,24L.S.v.d.Baan; 8, 9, 18, 20 Joh. Leune; 10, 19, 26 W. Nieuwland; 12,14B. LeijdensenZn.; 15, 25 N. H. v.d. Groef; 17 C. Nagtegaal; 28 D. J. van Noort; 29 C. Vermeulen. De bemanning van de Stellendamse reddingsboot „de Zeemanspot" heeft gistermiddag donderdag twee opvarenden van een Noors jacht dat voor de kust op de Hinder was gestrand in veiligheid kunnen brengen. Het 12 meter lange jacht, waaraan het Noorse nog jonge echtpaar 7 jaar werkte, gemaakt van ferry-beton ging op haar eerste reis verloren. Het was de bedoeling geweest vanuit Noorwegen naar de Caraïbische wateren te varen. Lv.m. het slechter wordende weer, er stond vanuit het westen een wind kracht 8, had de schipper Stellendam willen binnenlopen maar de Hinder zou hem verrassen. Rond half een 's middags zond hij via de radio een noodsignaal op waarop de Zeemanspot direct uitvoer. Door de ruige zee was het onmogelijk een verbinding te maken maar wel lukte het de vrouw van boord te halen. De man weigerde dat vooralsnog in de hoop dat zijn schip behouden zou blijven. Bij opkomend water, 's middags rond 5 uur, werd de situatie voor het jacht zo precair dat de eigenaar besloot zijn vaartuig te verlaten en in zee te springen. De reddingsboot die stand-by was gebleven pikte hem op en bracht hem in veiligheid. Het jacht is geheel verloren gegaan. De drenkelingen werden in Stellendam aan wal gebracht waarna ze de nacht in 's Koningspleisterplaats te Goedereede hebben doorgebracht. Hun grote illusie om enige tijd in de Caraibische wateren door te brengen was op de gevreesde „Hinder" in stukken geslagen. 4- 4- é/Pl<v£a,rul-.ei:^ 4- /-^ t^ f^ f^ >-^ i^ i-^ ty^ i-^ f» .x> i-x» ÏX» k>» iva» i>* iv« S« M> ks* iS* i>« K.K is* .<M> Na .-«a ,>a

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 2