S chietaccomodatie van Schietver. „Flakkee' kwam eindelijk gereed Poiitiebericliten Dokter Roelofs stuurde de sleper „Siberië feilloos de haven in Ned. M.S. Stichting Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten floniiSiemaH Cursus E.H.B.O./ Veilig Verkeer GROENTEN FRUIT SHOW IN OUDDORP Concert Jaap Kroonenburg Grote Kerk Maassluis Verkoop langs de deur !!;m Middelharnis Oud-inwoner overleden Op veerboot aangehouden Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond HUIS VERKOPEN? makelaar tamboer bellen vóór deskundige bemiddeling Cn 01870-3477 m DD Verkeerd imago Vijftig-jarige echtverenigingen DIERENBESCHERMING Rayon Goeree-Overflakkee ITüïllli*"* damvereniging„Denl(enZer Abonneert U op Eilanden-Nieuws 58e Jaargang DINSDAG 3 SEPTEMBER 1985 No. 5426 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 33 cent per mm. Bij contract speciaal tarief Voorz. L. J. C.vanA Iphen (l) neemt uit handen van dhr. Bakker het fraaie wandbord in ontvangst. De opluchting was op het gezicht van voorzitter L. J. C. van Alphen van de Schietver. „Flakkee" te le zen toen hy vrijdagavond de ope ning van de nieuwe schietaccomo- datie aan het Haveneind te Som melsdijk inleidde. ,,Na twee zorg zame, moeizame jaren is de bouw activiteit eindelijk ten einde en dat werd de hoogste tijd..!" zo liet dhr. van Alphen de genodigden weten; „het heeft verschrikkelijk lang en voor meerderen te lang geduurd..!" Dhr. van Alphen maakte er geen geheim van dat hem en zijn mede-bestuurderen de moed wel eens was ontzonken als voor genomen bouwplannen wéér op niets uit- Uepen, een ervaring die hen meerdere keren was overkomen. Ook toen de acco- modatie in Sommelsdijk er eenmaal stond werd een beroep gedaan op aller door zettingsvermogen waarom spr. het zeer betreurde dat meerdere leden tijdens de slijtageslag die volgde om het gebouw voor haar doel geschikt te maken, zijn „gesneuveld"; ze zijn uit de vereniging verdwenen en waren dientengevolge op de vreugdevolle openingsavond niet aan wezig. Tóch wilde dhr. van Alphen hen laten weten van de erkentelijkheid van de ver eniging voor de manier waarop sommigen van hen zich hebben ingezet: „....ook zij hebben gedeeld in de moeilijkheden, de problemen, de tegenwerking en de finan ciële zorgen", bezag dhr. van Alphen en hij schatte dat niet gering. Thans, aan het eind van de bouwperiode kon hij verzekeren dat de Vereniging bij zonder ingenomen is met de nieuwe acco- modatie die geheel aan haar doel be antwoordt. Aan weth. L. CKievit deze avond de eer om de accomodatie feestelijk te openen, niet met een daverend, maar wellicht mis, schot, maar door de onthulling van een wandversiering, een geknoopt embleem van de schietver. Weth. Kievit bleek er alles van te weten en in zijn openingsspeech somde hij een aantal locaties op waar de Ver. zich had willen settelen. In de jaren '74-'78 was het oog geslagen geweest op een plaats nabij Battenoord, nabij het Voetbalveld, het trainingsveld van NTVV tot ten laatste bij de zuiveringsinstallatie te Nieuwe Tonge maar 't was allemaal op niets uitgelopen. Enkele jaren was het toen stil gebleven tot de Ver. in 1981 het plan te kennen gaf in Sommelsdijk, op de huidige stek, te bou wen. In eigen beheer werd het gebouw opgetrokken en ingericht. „Door steeds dezelfden", had dhr. Kievit geconstateerd op die momenten dat hij kennis nam van de vorderingen van de bouw. „Het kind is tenslotte toch gezond geboren", stelde hij met instemming vast, wetend dat het de Ver. wel een royale zeventigduizend gul den heeft gekost. Dhr. Bakker van de Technische Com missie van de KNSA (Kon. Ned. Schut ters Associatie) verweefde in zijn felici tatiewoord de wens dat het zijns inziens verkeerde imago van de schietsport snel zal veranderen. „We zijn niet een stelletje criminelen dii^er als in een goedkope western maar op los schieten, maar we zijn heel serieus bezig met het beoefenen van een sport", benadrukte hij. Vandaar dat dhr. Bakker ook graag de namen van de landelijke schietverenigingen, met sa men 25.000 leden, veranderd zou zien in „sportschietverenigingen". Ook met de aanwezigheid van de gezellige bar was dhr. B akker het helemaal eens: „de schiet sport is een bij uitstek individuele sport waarbij de sociale kontakten wel eens te weinig aandacht krijgen. De cantine is een prima gelegenheid om die kontakten te verstevigen, vond hij. Hij bood de Ver. een fraai Delftsblauw bord aan met het wapen van de KNSA. Co Akershoek uit Ouddorp, voorzitter van de zusterschietver. „Raak de Roos" bood namens zijn vereniging gelukwen sen, een vaantje en een enveloppe met inhoud aan, ter herinnering aan de Ver., bij wie schutters van „Flakkee" veel vuldig geschoten hadden toen het hen aan een eigen accomodatie ontbrak. „Ik hoop dat jullie er wat van geleerd hebben". Het was dhr. Akershoek die eraan herinnerde dat de toenmalige Minister al in 1898 vergunning verleende in Sommelsdijk een Schietvereniging op te richten, 't Ver baasde dhr. Akershoek wel een beetje dat het bijna honderd jaar moest duren voor aleer die er zou komen.... De Stichting Propaganda Groenten en Fruit organiseert in samenwerking met C 1000 De Vooruit B.V. een Groenten Fruit Show op 5 september a.s. Deze avond, die om half acht begint, wordt in het Verenigingsgebouw, Sta tionsweg 3 te Ouddorp gehouden. De toegang is vrij. U kunt gratis uitnodigingen krijgen bij C 1000 De Voomit B.V., Molenweg 4 te Ouddorp. Al eet iedereen wel regelmatig groenten en fruit, toch wordt door de autoriteiten op voedingsgebied, zoals het Voorlichtings bureau voor de Voeding, aanbevolen meer plantaardige produkten te gebruiken. Daar vallen ook groenten en fruit onder. Veel mensen kampen echter met het probleem hóe een grotere hoeveelheid plantaardige produkten naar binnen te krijgen zonder daar méér voor te hoeven eten. Juist voor deze mensen heeft de Groenten Fruit Show veel te bieden. Door middel van films, dia's en discussie kunt u nieuwe ideeën opdoen om groenten en fruit te gebruiken, kennis te maken met nieuwe en bijzondere produkten en ge- bruiksmomenten. Bovendien zijn er op deze avond leuke en heel voordelige re ceptenboekjes te koop, vooral over wat minder bekende produkten uit binnen- en buitenland. Laat u daarom deze kans niet ontgaan! In de concertserie 1985 zal Jaap Kroo nenburg op zaterdag 7 september a.s. te 20.15 uur een orgelconcert verzorgen op het Garrelsorgel van de Grote Kerk te Maassluis. Het programma van Jaap Kroonenburg luidt als volgt: Verzoekprogramtna: 1. Orgelkoraal Psalm 91Jan Zwart „Hij die op Gods (1877-1937) bescherming wacht" 2. Trio in CJohann Seb. Bach (uitsonate5)BWV529 (1685-1750) 3. a) MarcheAlexander Guilmant Triomphaleopus35 (1837-1911) b) Prière et Berceuse opus 27 4. Toccata in DMarco E. Bossi (1861-1925) 5. Passacaglia,Cornells de Wolf koraal en fuga over (1880-1959) „Wie maar de goede God laat zorgen" 6. BenedictusAlec Rowley („Ik breng verfrissing, (1892-1958) rust en kalmte") 7. Final opus 21 no. 6.César Franck (1822-1890) 8. Fantasie overFeike Asma „'k Wil U o God mijn (1912-1984) dank betalen". Plaatsbewijzen zijn verkrijgbaar op de concertavond in de kerk, die vanaf 19.30 uur open is. Toegang 5,kinderen tot 12 jaar en houders van een CJP en PAS 65/3,50. OOLTGENSPLAAT-DEN BOMMEL Zaterdag 31 augustus j.l. was het echt paar Jac. van Dam en L. M. van Dam- Oudzegel, Pieter Biggestraat 20 te Oolt- gensplaat 50 jaar getrouwd. Woensdag 4 september herdenkt het echtpaar J. Mosselman en D. Mossel- man-Leijdens, Bommelsedijk 19b te Den Bommel eveneens hun 50-jarige echt vereniging. Van 19.00 tot 21.00 uur is er gelegenheid de familie te feliciteren in de „Bommelstee", Schaapsweg 34 te Den Bommel. Beide echtparen ook van deze plaats onze hartelijke gelukwensen. DEN BOMMEL De handwerkkring hoopt D.V. donder dag 5 september met vers gebakken ont bijtkoek en speculaasjes langs te komen. Koopt u van ons? Het is ten bate van de Ned. Herv. Kerk. - Diefstal aanhangwagen Ten nadele van een bedrijf uit 's-Graven- deel werd te Middelhamis een aanhang wagen gestolen. Op de aanhangwagen stonden meerdere gebruiksgoederen waar onder een aantal jerrycans met dieselolie. Het juiste tijdstip van de diefstal is niet bekend doch werd op 1 september j.l. ontdekt. - Met alcoholica achter stuur Een inwoner uit Spijkenisse, W. H. L. werd zondagnacht aangehouden omdat hij als bestuurder van een personenauto op trad terwijl hij onder invloed van alcoho lica verkeerde. Van hem werd een bloed proef afgenomen en hij kreeg een rijverbod van acht uur. - Doorrijden na aanrijding Op 1 september j.l. vond op de Langeweg te Middelhamis een aanrijding plaats tus sen twee personenwagens. De bestuurder van een van die voertuigen, C.B. uitRtd., wilde vanaf de Langeweg linksaf de Rot- tenburgseweg op rijden. In verband met tegemoet komend verkeer stopte hij tegen de wegas. Hier werd hij van achteren aangereden door de bestuurder van de andere auto, P. H. uit N. T. Na even ter plaatse te zijn gestopt reed de veroorzaker van het ongeval weg. Hij werd later ge hoord en erkende de aanrijding te hebben veroorzaakt. Beide voertuigen werden aanzienlijk beschadigd. - Snelheidscontroles In de afgelopen week werd door personeel van de verkeersgroep Dordrecht op di verse plaatsen in de gemeente snelheids controle gehouden. Op de Staverseweg werden in een kort tijdsbestek 34 over tredingen waargenomen waarbij de hoog ste snelheid 122 km per uur was. Op de Oudelandsedijk binnen de bebouwde kom van Sommelsdijk werden in een uur 15 overtredingen waargenomen. Hier be droeg de hoogste snelheid 81 km per uur. Op de Langeweg te Middelhamis (binnen de bebouwde kom) werden in drie kwar tier 17 overtredingen geconstateerd. Hier bedroeg de hoogst gemeten snelheid 89 km per uur. Dhr. Roelofs stuurt de „Siberië" door het lint. Achter hem dhr. C. Lugtenburg, voorz. van de Modelbouwersvereniging. Zich meer „zandhaas" dan stuurman wetend zou geneesheer-directeur dokter Roelofs van „Hernesser- oord" het niet hebben gewaagd een échte zeesleper binnen te varen maar nu het zaterdagmiddag een fraai radiografisch te besturen miniatuur betrof durfde dhr, Roelofs de tocht wel aan. Het was op verzoek van de modelbouwvereniging „Flakkee" dat hij, ter opening van de vijver die aan de Ver. in gebruik gegeven is, met de „Siberië" een aan de ingang van de miniatuurhaven gespannen crêpe- papieren lint doorvoer. Met „volle kracht vooruit" liet dhr. Roelofs de Siberië" op het lint invaren nadat hij de boot radiografisch de grote hobby van de leden van de modelbouwver. keurig voor de havenmonding had gemanouvreerd. Met eenzelfde overtuiging heette dhr. Roelofs de Vereniging welkom op het ten-ein van „Heir;t..ieioo.ü", de liinchiln^ waa; rneu eigoiilijk „aea bsecje botengek" is. Alle paviljoens hebben namen van scheepstypes of van onderdelen daarvan en het leek dhr. Roelofs, ook terwille van de integratie, een uitstekend idee dat de model-enthousiastelingen de vijver en het gebied rondom leven inblazen. Wat hem betreft wordt er door spoorenthousiasten nog eens een heuze tramlijn aangelegd waarop een stoomtram z'n weg naar het dorp vindt.... i „Een behouden vaart" zo wenste dhr. Roelofs de modelbouwers een plezierige tijd toe in de vijver van Hemesseroord. y Publiek is er welkom. Zaterdagsmiddags zal er steeds gevaren worden. OOLTGENSPLAAT Na een kortstondige ziekte overleed dins dag 27 augustus j.l. op de leeftijd van 59 jaar, de heer Teünis Pipping Jzn., echt genoot van mevrouw G. Pipping-de Boer en weduwnaar van mevrouw H. H. Bosch, wonende Vondelweg 496, 2026 BH Haarlem. De teraardebestelling heeft plaats gehad vrijdag 30 augustus op de Noorderbegraafplaats aan de Vergierde weg te Haarlem. SINT ANNALAND Benoeming De heer M. Goede- gebuur, onderwijzer aan de School met de Bijbel in Sint-Annaland is met ingang van l oktober a.s. benoemd tot onderwijzer aan de Christelijke School in Bleskens- graaf Vermist, sinds 4 weken, grijs met wit gestreepte poes, witte borst en pootjes, draagt oranje halsband, is zoek geraakt in de omgeving van Stellendam. Graag in lichtingen Carla Schenk, Koningsdam 1, Rotterdam, tel. 010 - 139622. Eveneens vermist sinds vrijdag j.l. 10 mnd. oud beige/donkergevlekte poes met streep op de rug en pluimstaart. Heeft rechts een oranje vlek en draagt een wit vlooienbandje. Inl. fam. Blom, J. Jansestraat 12, Som melsdijk, tel. 01870 - 4419 (dood of levend). Nu de zomervakantie achter de rug is willen we dinsdag 10 september weer van start gaan met onze soos. Deze wordt gehouden in de verjaardags kamer van „de Samaritaan" te Sommels dijk. Om 14.00 uur hopen we alle bekenden weer terug te zien. Zoals we afgesproken hebben zullen we deze eerste middag gebruiken om bij te praten en eventuele ideeën te bespreken voor de volgende middagen. Belangstellenden die onze soos nog niet eerder bezochten en toch graag kontakt zouden willen hebben, hetzij persoonlijk of telefonisch kunnen altijd een beroep doen op Mevr. K. M. Schippers, tel. 01879-1815 (coördinatrice). OUDDORP - woensdagavond 7.30 uur ds. J. Beens te Scherpenisse. MELISSANT - woensdagavond 7.30 uur ds. J. W. Verweij te Ridderkerk. OOLTGENSPLAAT - heden (dinsdag) avond 7.30 uur ds. M. Mondria te Waardenburg. HELLEVOETSLUIS - donderdagavond 7.30 uur ds. A. F. Honkoop te Zwijn- drecht. Voor Topkwaliteit, goede service en voordeligeprific' FOTO FILM - REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER Wnatraal 35 Molen\Mg 4 Ouddorp Telefoon 01878 1612 en 2120 Filiaal Renme Prinnhop - Hogezoom t72 Telefoon 01116-2400 De damverenigingJDenk en Zet" Som melsdijk houdt op maandag 9 september 1985 haar jaarlijkse ledenvergadering. Deze vindt plaats in hotel Bellevue, Zand pad 60 te Middelhamis, aanvang 20.00 uur. Hoewel de vereniging thans mim 40 leden telt moet het tot de mogelijkheden behoren om, mede gezien de uitbreiding van met name de plaatsen Sommelsdijk en Middelhamis, om meerderen te interes seren voor de damsport. Wellicht zijn er die zich de op 10 augus tus 1985 gespeelde simultaanwedstrijd heriimeren van 44 deelnemers tegen oud wereldkampioen Jannes v.d. Wal. Men heeft toen kunnen zien hoe boeiend een partij dammen kan zijn. Er moet echter niet van worden uit gegaan dat men alleen lid zou mogen worden als men een goede partij speelt. Ook voor beginners is er ruimschoots de gelegenheid om in kompetitie-verband te spelen. Tevens is er voor, in principe de spelers van het Ie 10-tal, de mogelijkheid deel te nemen aan de Zeeuwse competitie. Dit houdt in dat men dan speelt tegen een team uit bijv. Tholen. Al met al redenen te over om zich, in Ie instantie op de ledenvergadering, en hope- lijnk op de daarop volgende kompetitie avonden van bovenstaande te overtuigen. Het bestuur NIEUWE TONGE Dagelijks worden er in ons land vele verkeersovertredingen gemaakt die deels goed en deels minder goed aflopen. Verkeersovertredingen die er de oorzaak van kunnen zijn van de vele verkeerson gevallen die er plaats vinden. Heeft u ook al eens met zo'n situatie te maken gehad dat u graag wilde helpen maar niet wist hoe u het beste eerste hulp kon verlenen? Misschien heeft u ook pro blemen al die verkeersborden en verkeers regels uit elkaar te houden. Weten wat wel en niet mag, watje wel en watje niet moet doen. Daarom willen het Veilig Verkeer Nederland en de Kon. Ned. Ver. voor E.H.B.O. van de afdeling Nieuwe Tonge bij voldoende deelname een cursus E.H.B.O./Veilig Verkeer or ganiseren. De cursuskosten zullen circa 55,bedragen. Heeft u interesse en wilt u zich aan melden of wenst u nog meer informatie, wend u zich dan tot: mevr. I. Slinger, Lauwerijnstraat 1, Nieuwe Tonge, tel. 01875 -1998 of tot mevr. D. Koppenaal, Molendijk 142, Nieuwe Tonge, tel. 01875 - 1232 of 2137. Opgave kan ge schieden tot 30 september 1985. Op de veerboot Kminingen-Perkpolder werden door de Rijkspolitie Reimerswaal in samenwerking met de politie van Mid delburg, Den Haag, Amsterdam, Rotter dam en de Belgische Rijkswacht de 34- jarige R. E. L. uit Amsterdam en de 38- jarigeE. H. A. uitDen Haag gearresteerd, verdacht van het uitgeven van vervalste travelelrcheques in België. In Den Haag volgde later de arrestatie van de 40-jarige W. M. M., die als kontaktpersoon fun geerde. L. Bleek diverse vervalste passen op zak te hebben, ook A. had een vervalste pas, maar bovendien 10.000 gulden kontant geld bij zich. Passen en travellercheques waren in Amsterdam gestolen. In de woning van A. in Den Haag werd een vuurwapen gevonden met 300 stuks munitie en nog een vervalste pas.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 1