Raad Goedereede slikte teleurstelling over mindere uitgifte industriegrond Vijver van Hernesseroord, uniek plekje voor Modelbouwvereniging Flakkee De nieuwe Mazda 323 geïntroduceerd Predikbeurten Visserijgemeenten beraden zich op gezamenlijke motie „Eilanden-nieuws" ORGELCONCERT TE OUDE TONGE P.V. „Gevleugelde Vrienden" Flakkeese zaterdagviiegers Bladz. 2 Nieuw raadslid Makelaarskeuze Tijdens meerdere evenementen hebt U al waar kunnen nemen met hoeveel ambitie de leden van de Model-bouwvereniging Flakkee hun hobby beleven. Vanaf morgen zal die beleving een extra dimensie krijgen nu de Vereniging de beschikking heeft gekregen over de meest fantastische vijver die op heel Goeree Overflakkee te vinden is, op het terrein van Hernesser oord, makkelijk bereikbaar en voor iedereen toegankelijk.! Velen zullen van het bestaan van de vijver niet eens afweten. Ze ligt, prachtig aangelegd in een stukje glooiiend landschap helemaal achterin het terrein van Hernesseroord. De aanwezigheid van de modelbouwvereniging en de veelsoortige radiografisch bestuurde modelvaartuigen zullen daar zeker verandering in brengen. Dat is mede de opzet van de directie van Hernesseroord die voor het gebruik van de vijver graag toestemming heeft gegeven, terwille van de integratie van Hernesseroord met de overige dorpsgemeenschap. Wanneer geneesheer-directeur dhr. G. A. Roelofs morgenmiddag de opening verricht door met een modelbootje een lint door te varen zijn belangstellenden daarbij hartelijk welkom. De leden van de Vereniging hebben in de vijver al van een „natuurlijke" aankleding voorzien en het zal werkelijk een fantastisch gezicht zijn om vanaf de dichtbij geleden glooiing de bootjes te zien spelevaren, langs de steigers, de bossages en de rotspartijen die in de vijver zijn aangebracht. telt duizenden abonnee's en wordt op Goeree-Overflakkee zo goed als huis-aan-huis gelezen Duivensport HUIS VERKOPEN? makelaar tamboer bellen voor deskundige bemiddeling d] 01870-3477 m no EXTRA KERKDIENST GEREF. GEM. Zondag 1 september 1985 - Schenking - „EILANDEN-NIEUWS' VRIJDAG 30 AUGUSTUS 1985 In de veronderstelling dat U niet écht benieuwd bent naar alle frietsels en fratsels van Goerees' gemeentebestuur hebben we gisteravond de raads vergadering wat voortijdig verlaten. Laat genoeg echter om U deelgenoot te kunnen maken van de teleurstelling die het Gemeentebestuur te incasseren kreeg toen bleek dat een veronderstelde groot-afnemer van industriegrond, Ridderrikxhof Brandpreventie te Schiedam, terug kwam op zijn eerdere afname, erfpacht van ruim 6 ha en optie op nog eens 2 ha, en voorts wenst te volstaan met 2,5 ha. We hebben het trouwens óók maar van horen zeggen.... Ten gemeentehuize lijkt het nog steeds niet doorgedrongen te zijn dat na te zenden stukken (waarvan bovenbedoeld voorstel er een was) ook naar de krant dienen te worden gestuurd. Niet in het bezit van de volledige informatie sprokkelden we wat informatie bij elkaar uit de bespreking waaraan deze en gene uit de raad best behoefte had. "t Was wat moeilijk verteer baar, dat was duidelijk want was niet de schijn, ineens 8 ha industriegrond te slijten, schoon geweest? Het College evenwel hield de moed er in. Ridderikhof was niet helemaal wegge lopen en heeft zelfs bij vooruitbetaling al de erfpachtscanon a 245.000,voor eenjaar voldaan m.b.t. de 2,5 ha waaraan het bedrijf nog wél behoefte heeft. Boven dien was al eerder 92.000,geïncas- seerd. De rest van het achterstallige be drag a 191.00,zal over 5 jaar ook afgebouwd zijn. Dat alles beziend vond het College dat met Ridderikhof toch kan worden door gegaan ook al heeft het bedrijf het Ge meentebestuur een lelijke teleurstelling bereid. Ze is nu toch weer goed voor de afname van 2,5 ha en zo stelde de voorz. burg. van Velzen de vraag „waar vind je nog zo'n bedrijf?" Met dat uitgangspunt nam de voorzitter ook stelling tegen de mening van o.a. dhr. L. X. den Hollander die van een vonii van kwijtschelding van een deel van dachter stand aanvankelijk niet wilde weten. „Wanneer we vasthouden aan ce volle mep dan krijgen we die misschien maar daarmee hebben we dan geen bedrijf en geen werkgelegenheid binnengehaald", zo overwoog de voorzitter de conse quenties. De raad koos zo mag dat heten eieren voor z'n geld of, zoals Hans Grin- wis het illustreerde: „een half ei boven een lege dop". ,,En dat halve ei is toch nog goed gevuld", constateerde hij. Unaniem ging de raad ermee akkoord de vorige besluiten in te trekken en thans, aan Ridderikshof Brandpreventie b.v. 2,5 ha industriegrond in erfpacht uit te geven, in de goede hoop dat het bedrijf na vestiging spoedig behoefte aan meer zal hebben. Aan het begin van de raadsvergadering werd dhr. Krijn Kasteleijn (met z'n 26 levensjaren het jongste raadslid op Goe- ree Overflakkee) beëdigd als raadslid voor de SGP. Dhr. Kasteleijn volgt dhr. J. A. Biemond op die vertrok i.v.m. zijn ver huizing naar de gemeente Dirksland. Door de raadsvoorz. burg. van Velzen werd dhr. Kasteleijn hartelijk gelukge wenst, ook al begint zijn raadslidmaat schap dan ook in de nadagen van de lopende zittingsperiode zodat er voor het begin van de volgende periode, vol gend jaar september nauwelijks sprake is van een inwerkperiode. Overigens is dhr. Kasteleijn geen vreemdeling in het gemeentebestuurlijk gebeuren i.v.m. zijn werk ter secretarie te Dirksland. Dhr. van Velzen meende dhr. Kasteleijn toch een boeiende periode in het vooruitzicht te kunnen stellen, waarin o.a. de begroting aan de orde zal komen. Die zal meer dan in voorgaande jaren beleidsbepalend zijn voor een reeks van jaren. „De gemeente gaat jaren van moeilijker financiële om standigheden tegemoet", zo voorzag de voorzitter. ,,Meer dan in vorige jaren zal het beleid van het gemeentebestuur erop gericht moeten zijn met eigen middelen het hoofd boven het dalende niveau van de gemeentelijke vijver te houden waarin de toevloeiing van Rijksmiddelen niet meer in een zo rijke mate zal plaats vinden. U wordt a.h.w. vrij plotseling in het kol kende, zuigende water geworpen", zo be reidde de voorz. dhr. Kasteleijn op zijn raadswerk voor, waarbij hij hem wijsheid, gezondheid en Gods zegen toewenste. Wederkerig sprak dhr. Kasteleijn de hoop en het vertrouwen uit op een goede samenwerking met raad en College. Makelaarskantoor Wassenaar b.v., ook aktief in Goedereede, had in een brief bezwaar gemaakt tegen het feit dat de Gemeente aan particulieren bij verkoop van een woning ter bepaling van de waar de dhr. J. A. Struijk te Dirksland aan beveelt. Het betreft die gevallen waarin een ingezetene zijn woning wil verkopen om op gemeentegrond een andere te bou wen. De bestaande woning dient dan aan eigen inwoners te worden verkocht. Het gemeentebestuur raadt de betrokkenen aan de waarde van de woning door taxa teur dhr. Struijk vast te laten stellen. Het gemeentebestuur argumenteert die voor keur voor dhr. Struijk omdat deze niet optreedt als makelaar hetgeen in voor komende gevallen zou kunnen leiden tot vermenging van belangen. Alhoewel niemand van de raadsleden de integriteit van dhr. Struijk in twijfel wilde trekken waren er toch, o.a. de heren den Hollander, dhr. Komtebedde en dhr. Grinwis, die van die voorkeur af wilden stappen en de verkoper een geheel eigen keus wilden laten. Ook dhr. Reus (PvdA) dacht er zo over: ,,het is onjuist vond hij als gemeentebestuur een voorkeur uit te spreken en anderen uit te sluiten". Ook dhr. L. X. den Hollander (VVD) vond het niet juist iemand te verplichten een aan gewezen taxateur te nemen. Hij wilde die lijst dan ook uitgebreid zien met de namen van overige beëdigde taxateurs die in o.a. Goedereede werkzaam zijn, al zal dat niet een taxateur mogen zijn die bij de trans actie die gepleegd staat te worden verder betrokken zal zijn. Weth. Visser maakte duidelijk dat het College ook de taxatierapporten van an dere taxateurs heeft geaccepteerd zodat het gebruik maken van de diensten van dhr. Struijk nooit een absolute voor waarde is geweest. Het besprokene zal nog nader worden doorgenomen op de volgende week te houden Commissie vergadering. DIRKSLAND Chartres, 190 duiven. 1, 3, 7, 8 N. H. v.d. Groef; 2, 16 C. Nagtegaal; 4,10,13 B. van Oudenaren; 5, 12,18,20,23,25K.deJong;6,9,15,17, 26, 28, 29, 30 Joh. Koppelman; 11, 19, 22 L. S. v.d. Baan; 2124 Joh. Leune; 27 Comb, de Jong-Tieleman. Haasdonk, 307 duiven. 1,14, 15,16,21,26B.LeijdensenZn.;2, 4,7,24 K. de Jong; 3,28 N. H. v.d. Groef; 5,6,12. 18.23 Comb, de Jong-Tieleman: 8, 11, 25, 29 Joh. Koppelman; 9 Joh. Leune; 10. 27 J. Guldemeester; 13,30C. Nagtegaal; 17 L. S. v.d. Baan; 19 C. Vermeulen; 20. 22 W. Nieuwland. Met de gemeenteraad van Urk, die ook gisteravond vergaderde, heeft het ge meentebestuur van Goedereede gister avond een motie vastgesteld die ook de gemeentebesturen van alle overige vis serijgemeenten in ons land ter vaststelling zal worden voorgelegd. De motie luidt als volgt: De Raad van de gemeente Goedereede in vergadering bijeen op donderdag 29 augustus 1985, konstaterende, dat: - de Nederlandse visserij en het daarmee samenhangende markt- en handelsgebeu- ren en de visverwerkende industrie zelfs in de periode van algehele recessie heeft bijgedragen tot versterking van werkgele genheid in de sektor en behoud van ar beidsplaatsen in andere sektoren; - deze versterking slechts heeft kunnen plaatsvinden doordat binnen familiebe drijven een enorme arbeidsinzet aan de dag is gelegd en financiële risiko's zijn aanvaard; - deze versterking is gepleegd onder de vigeur van zeven jaar E.E.G.-non-beleid en een zodanig door de Nederlandse over heid gevoerd beleid betreffende de vis serij, waardoor er een diskrepantie is ont staan tussen de huidige vangstkapaciteit en de thans toegestane vangstquota; - de taak van de overheid bestaat uit het bevorderen van het zich zo gunstig moge lijk ontwikkelen van de bedrijfstak visserij met inachtneming van de in Europees verband getroffen maatregelen die in de nationale wetgeving zijn vastgelegd; - het voor de visserij, na jarenlange ak- septaktie, onmogelijk is om zonder enige tijd van aanpassing tot uitvoering van alle regels te komen; - plotselinge toepassing van alle regels, en met name die der vangstquota, desas treus zal blijken te zijn voor de gehele bedrijfstak alsmede voor de (export)po- sitie van de handels- en produktiebe- drijven; - èn het bedrijfsleven èn de overheid gezamenlijk verantwoordelijkheid dragen om in goed overleg uit de ontstane situatie te geraken; - de visserij-ondernemingen en de daar aan gekoppelde nevenbedrijven en de vis verwerkende industrie voor onze gemeen schap van levensbelang zijn; spreekt uit, dat de werkgelegenheid bin nen deze sektor behouden dient te blijven en dringt er bij de minister en staatssekre- taris van Landbouw en Visserij op aan initiatieven te ontwikkelen welke zullen leiden tot handhaving van de werkge legenheid binnen genoemde sektoren. Dit kan worden bereikt door het in over leg met het bedrijfsleven opzetten van een beleidsplan voor de visserij, hetwelk bin nen een redelijke termijn kan leiden tot aanpassing aan de gestelde regels. Haasdonk, 1485 duiven. 1, 6, 15, 17 J. v.d. Slik en Zn., Middel- harnis; 2, 3 C. Vreeswijk, Nieuwe Tonge; 4 C. Vroegindeweij, Middelhamis; 5, 28 F. v.d. Geest, Nieuwe Tonge; 7,26 Harry van Rees, Middelhamis; 8, 11, 12 A. de Gans, Sommelsdijk; 9, 13, 14 Gebr. Kie viet, Sommelsdijk; 10 M. A. van Nim- wegen, Sommelsdijk; 16 P. v.d. Boogert, Sommelsdijk; 18 Ph. Logmans, Herkin gen; 19 B. Leijdens en Zn., Melissant; 20 J. van Seters en Zn., Stellendam; 21, 27 K. de Jong, Dirksland; 22 N. H. v.d. Groef, Dirksland; 23 K. Kievit, Her kingen; 24 J. Molenaar, Herkingen; 25 M. Melissant en Zn., Stellendam; 29 J. van Alphen, Middelhamis; 30 Comb, de Jong-Tieleman, Dirksland. Chartres, 1393 duiven. 1 A. Molenaar, Herkingen; 3 D. van Lenten, Stellendam; 5 J. v.d. Slik en Zn., Middelhamis; 7 Comb. Pijl-Verhage, Ouddorp; 9, 24 P. v.d. Geest, Nieuwe Tonge; 12 Harry van Rees, Middelhamis; 14 K. Hameeteman, Stellendam; 19 C. Nagtegaal, Melissant; 22 N. H. v.d. Groef, Dirksland; 26, 30 Gebr. Kieviet, Sommelsdijk; 2, 16 S. du Pree, Stellen dam; 4, Il23,29 J. van Alphen, Middel- harnis; 6,15 J. van Seters en Zn., Stellen dam; 8, 21 G. Kieviet, Melissant; 10, 18 Comb. Westdijk-Witte, Stellendam; 13 J. L. Troost, Stellendam; 17 M. Kievit, Middelhamis; 20 W. Grootenboer en Zn., Stellendam; 25, 27 A. J. A. Volaart, Herkingen; 28 Comb. Kievit, Ouddorp. OOLTGENSPLAAT - dinsdagavond 7.30 uur ds. M. Mondria van Waardenburg. MAZL/A 323 HulchbucK OLX voorzien van originele accessoires Na een produktie van twee miljoen exemplaren van het vorige model heeft Mazda de nieuwe 323 geïntroduceerd. Vrijwel geen odnerdeel is identiek aan het vorige model, zodat duidelijk sprake is van een nieuwe Mazda 323. Grote aandacht werd geschonken aan komfort en ruimte, zonder een konsessie te doen aan de formidabele wegligging van zijn illustere voorganger. De nieuwe Mazda 323 is in al z'n buitenmaten groter dan z'n voorganger. De hierdoor ontstane ruimtewinst kwam vooral de achterpassagiers ten goede. Vering en wielophanging werden geheel herzien met meer souplesse en draagkracht, met als gevolg een nog betere stabiliteit en gelijkertijd meer komfort. Door diverse maatregelen van uiteenlopende aard werd het algehele geluidsniveau sterk gereduceerd. Niet alleen door vergaande isolatie, maar juist door een konsekwente aanpak van de oorzaken van geluiden en trillingen, behoort de nieuwe Mazda 323 tot de stilste auto's in zijn klasse. Een ander aspekt van het komfort betreft het krachtige en doelmatige verwarmings- en ventilatiesysteem. Evenals in het vorige model is de bestuurdersstoel in alle versies, behalve het basistype, al voorzien van zithoek- en lendesteunverstelling. Traditioneel voor Mazda is verder de ruime standaarduitrusting in drie niveau's: L, LX en GLX. H<?t motorengamma biedt keuze uit versies van 111.3 en 1.5 liter, die op diverse t^ten gemoderniseerd zijn. Verder is de nieuwe Mazda 323 leverbaar als drie- of vijfdeurs Hatchback en als vier-deurs Sedan, in totaal in negentien uitvoeringen. De verwachting luidt, dat de nieuwe Mazda 323 de positie van meest verkochte Japanse auto op de Nederlandse markt spoedig op de Mazda 626 zal veroveren. OUDDORP-Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof. Vrijdag 6 september: 14.45 uur ds. W. J. op 't Hof, huwelijksbevestiging - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur lezen - Ger. Kerk 10.00 uur (H.A.) en 17.00 uur dankzegging H.A.) ds. G. Tromp, Oen- kerk - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur dhr. F. J. Modderkolk, Capelle a.d. IJssel. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur eerw. hr. A. H. Veldhuizen en 18.30 uur ds. H. Westerhout. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uurds. B.Eysengaen 18.00 uur kand. W. Meijer; icollekte zitplaatsen - Ger. Kerk 10.00 uur dhr. G. M. Francke, Barendrecht en 18.30 uur ds. G. Tromp, Oenkerk. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uurds. A. Vlietstrajr.; extra kol- lekte vrije zitplaatsen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur drs. K. S. Visser, Andel. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. I. Hoornaar en 18.00 uur ds. M. van der Linden; extra kollekte me dische zending. Vrijdag 6 september: 14.30 uur ds. M. van der Linden, huwelijksbevestiging Cor van der Beek en Janny van der Sloot - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Westerhout, bediening Heilig Avondmaal en 18.00 uur eerw. hr. A. H. Veldhuizen, dankzegging Heilig Avondmaal; extra kollekte medische zending-Ger. Gem. 10.00 uur lezen en 14.30 uur student G. J. van Aalst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. L. Kruijmer, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal; extra kollekte medische zending - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur dhr. H. J. Oos- terloo, Middelhamis. LUKASKAPEL HDG - 10.15 uur ds. W. H. van Kooten, bediening Heilig Avondmaal. MIDDELHARNIS-Herv. Gem. 10.00 uurds. P.H. van Trigt en 18.00 uurds. L. Quist, Heidelberger Catechismus zondag 36 en 37; extra kollekte kerk - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uurds. P. den Butter - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 uur ds. A. v.d. Waal en 17.00 uur ds. P. Blokland, Zierikzee - Ger. Kerk (Vrij gemaakt) 9.30 uur lezen en 14.30 uur ds. G. J. Bruijn. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. van den Bom, Heidelberger Catechismus zondag 11 Ie kollekte kerkvoogdij en 2e kollekte vrije zitplaatsen-Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. N. P. J. Kleiberg; extra kollekte kerk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. G. C. Klok, v.m. bediening HeiUg Avond maal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal; extra kollekte medische zending. Avondmaalskollekte: Stich- tmg Nederlandse Verpleegkundigen - Ger. Gem. 10.00 en 18.30 uur student De Stichting Kerkconcerten Goeree- Overflakkee organiseert op zaterdag 31 augustus a.s. een orgelconcert in de Ned. Herv. Kerk te Oude Tonge. Zij heeft hiervoor uitgenodigd: Rinus Ver- hage, organist te Stellendam. Op het programma staan uitsluitend wer ken van Joh. Seb. Bach (1685-1750) t.w.: 1. Fantasia in G dur (allegro - adagio - allegro) 2. Koraalvoorspel: „Vater unser im Himmelreich" 3. Sonata in C dur (allegro - largo - allegro) 4. Partite diverse sopra: „Sei gegrüsset, Jesu gütig" (koraal en 11 variaties) 5. Praludium und Fuga in h-moU. De aanvang van het concert is 20.00 uur; kerk open 19.30 uur. De toegangsprijs bedraagt 5,- (voor scholieren, CJP-houders en 65-f: 3,-. STAD AAN 'T HARINGVLIET - Bejaardenaktiviteiten gaan weer van start - Op maandag 2 sept. handenarbeid 09.30 uur en gymnastiek 15.30 uur. Woensdag 4 sept. hopen we weer te beginnen met de bejaardensoos, 13.30 uur. Wij nodigen u uit deze gezellige bijeenkomsten te bezoeken. Alle aktiviteiten in het Trefpunt. Het comité. NIEUWE TONGE Het bestuur van de stichting VVB heeft gemeend een schenking ad 650,- te doen aan de Bejaardenvereniging Nieuwe Ton ge, met de bestemming van bijdrage in de revisie van één der biljarts. De bejaardenvereniging had te kampen met te oude stootbanden aan het biljart, waardoor niet effektief gespeeld kon wor den. De stichting VVB kan deze schen king doen door bijdrage van donateurs, opbrengst klaverjasavonden en Koningin nedag. Voor 10,- kunt U donateur worden, bij overmaking op bankrekening 3420.05.715. G. J. van Aalst- Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. J. de Bakker en 18.00 uur ds. Th. Weerstra. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos, v.m. be diening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal- Ger. Kerk 10.00 uur drs. A. Moolenaar en 18.30 uur ds. J. Noordhof OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. K. van Meijeren, voor bereiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur drs. E. F. Vergunst, Zoetermeer; extra kollekte medische zending- Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. Malie paard, Haamstede. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur drs. A. Kagchelland, Kamerik. SINTMAARTENSDIJK-Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uurds. J. G. van Loon- Ger. Gem. in Ned. 3x lezen - Oud Ger. Gem. 3x lezen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 2