Wegens vakantie GESLOTEN E. v.d. Bok Opslagruimte Rode Kruis Kolonne is op zoek naar nieuwe medewerkers Landbouwers OKKER's Zaden Piet van Dam EILANDEN-NIEUWS fa m ilieberich ten cel ruimte Contactlenzen en vermoeidheid DEMONSTRATIE MP SNORFIETS Politieberichten Oostflalcicee Een advertentie in Eilanden-nieuws heeft altijd succes..! LM.B.Jac. Barendregt DEUREN DEURKOZIJNEN PORTkS' Inboedelmarkt Van der Velde abonnementen bestand Jongdierendag kleindierensportvereniging „Fauna Sport" Hellevoetsluis Massay Ferguson nooit meer verven! PORTAS vakbedrijf Van onze speciale wol-leverancier: 2 pers. ledikant 3 drs. hangkast Klepkast commode proefabonnement FAMILIEBERICHTEN Tot onze droefheid nam de Heere van onze zijde weg mijn lieve moeder, onze zuster, behuwdzuster en tante MARIE MIEZELMOE weduwe van Abraham Akershoek in de leeftijd van 73 jaar. Ons van uw deelneming overtuigd houdend. Ouddorp: L. Akershoek M. T. Akershoek-Blokland 26 augustus 1985 Molenblok 2, 3253 AL Ouddorp Gelegenheid tot condoleren woensdag 28 augustus van 15.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur in het Hervormd Verenigingsgebouw, Preekhillaan 1 Geen bloemen De teraardebestelling zal D.V. plaats hebben op vrijdag 30 augustus a.s. om 15.00 uur op de algemene begraafplaats te Ouddorp. De rouwdienst, die gehouden zal worden in het Hervormd Verenigingsgebouw, zal aanvangen om 14.00 uur. Na een langdurig ziekbed behaagde het de Heere uit ons midden weg te nemen ons geacht en trouw lid, mevr. WUNTJE DOORN echtgenote van Pieter Visser De Heere sterke en trooste haar man, kinderen en familie in dit zware verlies. Mogen wij aan hen gedenken in onze gebeden. Het bestuur en de leden van „de Christenvrouw" Dirksland, 26 augustus 1985 Er is een land van louter licht waar heil'gen heersers zijn. Nooit gaat de gouden dag daar dicht in duisternis of pijn. (Gezang 290) Met diepe droefheid delen wij u mede dat van ons heengegaan is mevrouw A. C. VAN DER REE-GERLACH echtgenote van Barend van der Ree oud-medewerker van ons bedrijf. Wij willen haar danken voor alle hartelijkheid en vriendschap, die met name de kinderen, van haar mochten ontvangen. familie Visser-Abma Stellendam I DANKBETUIGING ■jij Daar ik door Gods goedheid weer mocht terugkeren wil ik doktoren en verplegend personeel van Ikazia danken voor de goede behandeling. Ook ds. Vliet- stra en kerkeraad en allen die mij een kaart stuurden ■i^ mijn oprechte dank. i;:; Mevr. G. van Putten-Rietveld ji;: Melissant, augustus 1985 •5 Nieuweweg 58 Heden heeft de Heere uit onze familiekring weg genomen onze geliefde schoonzuster WIJNTJE DOORN echtgenote van P. Visser op de leeftijd van 67 jaar. Sterke de Heere onze broer en kinderen in dit droeve verlies. Ouddorp: A. v.d. Bok-Visser Kr. v.d. Bok Sommelsdijk: M. Mackloet-Visser Hoogvliet: H. Melissant-Visser Dirksland: M. Matsinger-Visser M. Matsinger G. Wolfert-Visser P. Wolfert Dirksland, 26 augustus 1985 van maandag 2 september t.m. zaterdag 14 september Schoenhandel en lederwaren Weststraat 10 OUDDORP Iedereen die wil helpen is welkom: I Itr. BLANKE VLA 1,69 - Pierenstekers J.l. dinsdag werden er op de slikken van de Krammer, westelijk van de Oude Tongese haven, meerdere personen gesignaleerd, die zich bezig hielden met het steken van zeepieren. Twee mannen uit Reijen be vonden zich daarbij in de daar liggende mossel percelen, wat hen een proces-verbaal opleverde. De mosselpercelen worden aangeduid door takken die in rechte lijnen in de slikken zijn gestoken. Voor on bevoegden is de toegang daar steeds verboden. Veel visvergunninge, o.m. van de Deltafederatie vermelden als plaats, waar het pierensteken is toegestaan, de slikken van de Krammer, vanaf het havenhoofd te Oude Tonge in oostelyke richting tothmp. 326, d.w.z. tot enkele honderden meters voor het natuurgebied, de Krammerse slikken. Pierensteken westelijk van het havenhoofd vereist een aparte vergunning. J.l. zaterdag deed een winkelier aangifte van diefstal van een zgn. prijzenbeker uit zijn etalage. De beker die een waarde had van ongeveer 75,werd door een vertrekkende man zondermeer meegenomen. Deze persoon, L. uit Spijkenisse is later in het weekend gehoord en tegen hem wordt proces-verbaal opgemaakt. - Oefenvergunningen voor motorfietsen De huidige regeling met de 1 maand geldige oefen- vergunningen voor motorfietsen, komt per 1 september aanstaande geheel te vervallen. Na die datum is men geheel op de rijschool aangewezen. Degenen die vóór 1 september in het bezit zijn van een oefenvergunning, kunnen deze na die tijd op normale wijze nog laten verlengen tot 5 a 6 maal. Zij doen ook nog examen voor het rijbewijs A op de oude manier. Begint men na 1 september met lessen, dan volgt een geheel vernieuwd examen. te huur aangeboden voor caravans en boten Telefoon 01878 - 1226 OUDDORP Het Rode Kruis kent vele takken van dienstverle ning. Op diverse manieren wordt hulp geboden, worden zieken ver zorgd en adviezen gegeven. In zie kenhuizen en verpleeginrichtingen komen we vrüwilligers van de wel fare tegen. Zy verzorgen diverse projecten ten behoeve van het wel- zyn van patiënten. Maar bij het publiek meest bekende tak van dienst is we! de Rode Kruis Ko lonne. De helpers in het grijze uniform, die men tegen komt bij de sportmanifestaties bij pop-festivals, de vierdaagse en andere evenementen. Ook de afd. Ouddorp heeft sinds mei 1946 zo'n kolonne. Deze is gehuisvest in de voormalige Chr. School aan de Molen weg 3a te Ouddorp. Diverse malen heeft u in de streekbladen kunnen lezen over de door de kolonne ui^evoerde oefeningen en hulpverleningen. Een Rode Kruis Ko lonne is een medisch-verpleegkundige or ganisatie. Zij verleent eerste hulp bij on gevallen in zowel normale als buiten ge wone omstandigheden. Het laatste komt, gelukkig niet zo vaak voor. De mensen in een kolonne worden er op getraind om hun werk onder moeilijke omstandigheden te volbrengen. Dat betekent dat ze over de nodige vakkermis moeten beschikken, goed geoefend moeten zijn en over het nodige improvisatie-vermogen moeten beschikken. Vooral van belang is dat men moet kunnen werken in teamverband, dat kan levensreddend zijn, zowel voor even tuele slachtoffers als voorde hulpverlener zelf. Kursussen De benodigde kennis en geoefendheid moeten worden aangeleerd. Dat geschied in een aantal kursussen, waaronder een EHBO-kursus, een basisopleiding en een kursus Gewondenzorg onder Rampom- standigheden deel uit maakt. Het kolonne-lid krijgt niet alleen de dro ge theoretische kennis, aangevuld met enkele oefeningen. Ook wordt er regel matig stage gelopen „in het grootbedrijf kolonneleden zijn regelmatig te vinden in ziekenhuizen, verpleeginrichtingen en be jaardentehuizen. U kunt ze ook tegen komen op onze ambulancedienst. Dan wordt de helpende hand geboden aan zowel zieken als ongevals-slachtoffers. Naar buiten toe wordt de geoefendheid op peil gehouden door de al eerder ge noemde hulpverlening bij manifestaties. De transport-geoefendheid wordt bij gehouden door ziekenvervoer naar bij voorbeeld vakantiebestemming, en op de ambulancedienst. De Rode Kruis boot „De Henry Dunant" wordt grotendeels bemand door Rode Kruishelpers. Ook het vervoer van en naar de boot wordt door Rode Kruis mensen gedaan. Bij kleine ongevallen, op de arbeids plaats en op straat zal een kolonnelid onmiddellijk klaar staan met eerste hulp. De afd. Ouddorp houdt zich dan ook met al de genoemde werkzaamheden bezig. In haar eigen onderkomen aan de Molen weg worden maandag, dinsdag en donder dagavond de kursusbijeenkomsten ge houden. Daar staat ook het materiaal gestald en opgeslagen, waaronder de eigen ambulance, de eerste hulp mate- riaalwagen en de Verzamelplats gewon den materiaalwagen. fiiimen het kolonnewerk bestaan diverse functies. Natuurlijk de helpers de mannen en vrouwen dier laar staan om de eerste medische hulp te verstrekken. Maar zij kunnen niet werken zonder bijvoorbeeld de transporteurs en de chauffeurs. Voor het verstrekken van de nodige ma terialen is men weer afhankelijk van de medewerkers van de magazijndienst en administratieve dienst. En natuurlijk zijn er in de instructeurs en instructrice's, die verantwoordelijk zijn voor de diverse op leidingen. Nieuwe leden De Ouddorpse kolonne kent, op dit mo ment ruim 60 medewerkers in diverse funkties. Maar men wil het aantal graag uitgebreid zien met mensen die een deel van hun vrije tijd ter beschikking van het Rode Kruiswerk willen stellen. Ieder die kennis wil komen maken met het Kolonnewerk, met het Rode Kruis en met de huidige leden, worden uitgenodigd kontakt op te nemen met: mw. J. Moer- kerk-v.d. Klooster, Breenstraat 35 te Goe- dereede, tel. 01879- 2114. Bij voldoende belangstelling zal er een aparte voorlichtingsavond worden geor ganiseerd. Dan wordt u verteld op welke wijze de kursussen plaats vinden, wan neer en waar, welke functies binnen de kolonne te vervullen zijn en wat u daar voor moet doen. Uw inspanning is nodig om anderen te helpen, dat is het achterliggend maar zo belangrijke devies. Op zaterdag 31 augustus a.s. organiseert kleindierensportvereniging ,Fauna Sport' haar jaarlijkse Jongdierenkeuring. Deze zal worden gehouden in de Hallen van Vermaat's Autobusbedrijf aan de Provin ciale Weg te Hellevoetsluis. Er zijn zo'n 250 dieren te bewonderen zoals konijnen, kippen, cavia's, hamsters en watervogels. Ook worden er diverse loterijtjes ge houden ten gunste van de vereniging, waarmee u leuke prijsjes kunt winnen. Ook is er een hapje en een drankje ver krijgbaar. Tevens kan men er alle inlichtingen krij gen over de kleindierensport, een mooie vorm van vrijetijdsbesteding. De keuring is voor een ieder toegankelijk, gratis, en duurt van 09.00 uur tot 16.00 uur. Komt allen! Contactlenzen hebben de eigenschap stof aan te trekken. Vandaar dat dragers ervan wordt aangeraden om tenminste dagelijks hun lenzen schoon te maken. Stof kan de ogen bijzonder irriteren. Een oogwassing biedt dan uitkomst. Het aloude middel voor een oogwassing is Oculine. Door verandering van samen stelling is deze vloeistof ook geschikt geworden voor contactlensdragers.Niet alleen 's avonds, maar ook overdag is een oogwassing bij optreden van oogirritatie een oplossing. Er treedt dan een zacht- verkwikkende werking op. Met deze wijziging van samenstelling wordt vooruitgelopen op de nieuwe Cos- meticawet. De wetgever gaat namelijk strengere eisen stellen aan de steriliteit van inzetvloeistoffen en aan die normen moeten straks ook oogwassingen voldoen. Oculine Oogwassing is daarmee ge schikt geworden voor alle gebruikers, dus niet alleen contactlensdragers. Oogirri tatie treedt op na te hebben gezwommen in gechloreerd water, bij langdurig werken met beeldschermen of bij verblijf in stof fige of rokerige vertrekken. Vermoeid heid in de ogen wat men ineens voelt bij een lange autorit is ook een signaal van irritatie. Vernieuwde Oculine is in een kleine ver pakking (100 ml) verkrijgbaar voor inci dentele, en in een grote flacon (300 ml) voor regelmatige gebruikers. Oude Tonge, Tel. 01874 - 2928 Rhoon, Tel. 01890 - 13033 Zaai nu nog tot eind september EMERGO gele mosterd PEGLETTA bladrammenas De bodemstructuur wordt sterk verbeterd, en de bietencystenaaltjes worden bestreden. Ooltgensplaat, tel. 01873 -1692-1203 nsQOSOsosccososcoaooocoosoQoooao: Alle soorten wol, waarvan enkele partijen in de opniiming. Hiervoor zijn wij dagelijks geopend. Van onze groente- en fruitleverancier Jan VSII LIS o.a. APPELS, nu nog goedkoper; 1,25 per kg. Marijkeweg 22, OUDDORP TF, KOOP GEVRAAGD geh. of ged. inboedels bankstellen, eethoeken, gasfornuizen, koelkasten, kleuren tv's en stereo-app. enz. TE KOOP Nieuw model van 1.050,— voor 600.~ Tevens een KLEUREN T.V. 66 cm.; met afstandsbediening AUTOTREKHAAK voor Opel Kadett idem voor 2 CV Tel. 01873 - 1331 TE KOOP met omb. -I- spiegel, 2 nachtk. (grenen) Gladiolenstraat 4 SOMMELSDUK TE KOOP wit met oranje 100 Tel. 01870 - 2604 is het blad voor uw TE HUUR aangeboden voor Opslag aardappelen Tel. 01871 - 1398 Het zou een uitstekend voornemen zijn eraan mee te helpen het van Eilanden-Nieuws te laten groeien. Vraag gerust een aan - Diefstal Uitnodiging voor grote Massey-Ferguson en Niemeyer demonstratie op woensdag 11 september a.s. op het demonstratieterrein: "Arendsnest" te Boekei, gelegen aan de weg Gemert-Boekel. Demonstratietijdstippen 10.00 en 13.30 uur. Dit mag u niet missen! Wilt u meer informatie neem dan contact op met uw MF dealer. Hoe verbruikt of uitgeleefd Uw deu ren er ook uitzien, zij worden voorde lig in één dag weer blijvend mooi door middel van de PORTAS-kunst- stofommanteling in .vele natuurge trouwe fioutmotieven en effen kleu ren. Naar keuze als vlakke deur, stijl- of glasdeur. Sedert jaren een bewijs van kwaliteit. Vraag meer inlichtingen. Wij v*rni«uw*n d«ur«n «n kozijnen lllliir<ii450P0RTA5-Vili>i<ri|»ii li 10 Eyripiii luim. Bel op, of bezoek onze show 't Woud 9, 3232 LN Brielle Tel. 01810 - 5253; of Goes: 01100 -16907 scoecosoeooooeosoecoeccceoooec^ Ruilstraat 105 Tel. 010-25 42 06 Middelharnl^ Tel. 01 S70 - 2014

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 4