EiüvnDEn-riiEuws Drs. J. H. Becker nam afscheid van de Geref. Kerk Bewaar het pand Drie nieuwe gidsen in fotoland 7-jarig ambtelijk werk werd afgesloten Opleiding tot „Piping/ tekenaar/constructeur", een beroep met toelcomst! Uitslag verloting Rode Kruis afdeling üuddorp Taptoe Rocicanje 1985 2e Blad DINSDAG 20 AUGUSTUS 1985 No. 5422 HYPOTHEEK NODIG? makelaar tamboer bellen voor gratis computerberekening 01870-3477 g OOLTGENSPLAAT Zondagmiddag nam drs. J. H. Becker onder grote belangstelling afscheid van de gereformeerde kerk van Ooltgens- plaat, die iiij 7 jaren heeft gediend. In zijn kandidaten tyd 2^ jaar als pastoraal medewerker en sinds 1 maart 1981, dus AM jaar, als eigen predikant. Uit het gesprokene bleek dat zowel predikant als gemeente een goede tüd hebben gehad, waarvoor alleen God de dank werd toegebracht. Ds. Becker heeft een beroep aangenomen naar Marrum in Friesland, een gemeente die al AM jaar vakant is en waar men de overkomst van ds. en mevrouw Becker met vreugde tegemoet ziet. In de eerste gemeente van de Plaat werd ook vreugde ervaren. De bevestiging als predikant en de dag van hun huwelgk vorig jaar op 1 juni waren hoogtepunten. Het overlgden van hun beider vaders enkele weken geleden gaf rouw en verdriet Deze gebeurtenissen bü elkaar maken dat het verblijf in Ooltgensplaat on uitwisbaar zyn. Wie er waren Naast gemeenteleden, familie en vrien den gaven zondagmiddag ook andere per sonen blijk van belangstelling. Het ge meentebestuur werd vertegenwoordigd door burgemeester drs. C. M. de Vos. De hervormde kerk en Geref. Gemeente ter plaatse door enkele kerkeraadsleden. Ook van de zustergemeenten op Flakkee (o.a. van Den B ommel waar dsconsulent was) en van de nieuwe gemeente Marrum wa ren leden van de kerkeraad tegenwoordig. Zo ook bestuursleden van de Chr. Basis school „De Hoeksteen" met de pas in dienst getreden directeur, de heer W. A. J. Jansen en de directeur van de O.L. Basis school, de heer F. G. Bergsma. Op deze school gaf ds. catechisatie. Ook de oud- predikant drs. H. A. L. van der Linden uit De Bilt was voor dit afscheid overge komen en ontmoette nog vele goede be kenden. Verder drs. H. A. Speelman, predikant te Krabbendijke (als vriend) en de mentor ds. D. Braam, em. predt. te Uddel en thans hulpprediker te Voort- huizen. Als consulent is aangewezen ds. H. VoUmuUer te Zuidland. Overstappen in een andere trein De tekstkeuze voor deze dienst was 2 Cor. 13:11: „Overigens, broeders, weest blijde, laat u terecht brengen, laat u ver manen, weest eensgezind, houdt vrede. En de God der liefde en des vredes zal met u zijn". Kort weergegeven sprak ds. Becker aldus: E en afscheidsdienst is een wonderlijk ge beuren, 't Is iets bijzonders, vooral af scheid van een eerste gemeente. Je kan in zo'n dienst overal heen. Op de 7 jaar dat ik hier heb mogen werken iie ik niet vreugde terug, dat is het eerste. Maar wat de verantwoordelijkheid betreft schelde nu onze wegen en dan op kerkelijk gebied; niet persoonlijk. Per 1 september heb ik geen binding meer aan u als eigen predi kant, maar de persoonlijke relaties blijven. Vanmiddag draag ik u op aan God en Zyn genade. Dat is het grootste wat men in zo'n dienst kan doen en dat is ook het voornaamste. We hopen elkaar nog veel te zien. Maar vanmiddag vertrekt de trein, het fluitsignaal Is door de con ducteur gegeven. Onze tekst, aldus ds. Becker, handelt ook over een afscheid, een laatste groet. Maar wat blijft is de verbondenheid met Chris tus. De banden die ons binden zijn sterk in het geloof, de gemeenschap der Heiligen. We stappen over in een andere trein, de trein naar Marrum. Maar beide treinen worden door één Persoon bestuurd, n.l. Jezus Christus. Stem van Christus Sprekende over de kerkdiensten zei ds., dat het samenzijn altijd heeftjnogen staan in het teken van het blijde Evangelie. Ik heb steeds mogen doorgeven de Stem van Christus, de vergeving der zonden en de wederopstanding des vleses. Het Evangelie gaat door want geen mens is onmisbaar en daarom: weest blijde ook als een predikant vertrekt. Wij staan in het verbond met God, in de lichtkring van Zijn genade. Denk aan de treinreis, waarvan het eind doel gericht is op het Rijk van God. Het moet ons te doen zijn om de voltooiing van de Schepping. Gemeente laat u In deze vermanen, biyf er by, haak niet af. Blijf In de trein, biyf elkaar bemoedigen en ondersteu nen en weest eensgezind; dat Is In een gemeente een heel voorname zaak. Laat je eigen ideeën niet preveleren en alle kleine dingen u niet overheersen. Zeven f^ne jaren Een zeer voornaam punt is ook het woord uit onze tekst „houdt vrede"Want dan zal God met u zijn en Zijn liefde zal u dragen. God kan ook tegen je zijn en dat is verschrikkelijk. We nemen afscheid op het perron. De trein rijdt door. Wé zijn niet meer bij u. Maar het was fijn die 7 jaar in uw midden. Ik heb in die tijd fouten gemaakt, vergeef het mij. Heb dank voor alle liefde ervaren. „Denic aan de Grote Herder nu de kleine herder weggaat", aldus besloot ds. Becker zijn predikatie. Toespraken Enkele toespraken werden gehouden. Zij werden ingeleid door mevr. H. A. Sprong- Doeland, voorzitster van de regelings commissie. Als eerste sprak de mentor van ds. Becker, ds. D. Braam van Uddel. Hij dankte voor de fijne gesprekken, dat veel ging over het hart van de zaak. Spreker wenste ds. en mevrouw en de gemeenten Gods zegen toe ginds en hier. De praeses van de kerkeraad sprak ook mede namens de gemeente. De heer C. van Steeg had zijn toespraak voorzien van een thema n.l. het Bijbelse woord: „Het is beter te geven dan te ontvangen", met 3 punten: 1. de gemeente en haar dominee; 2. de dominee en zijn gemeente; 3. de gemeente zonder dominee. Spreker sprak over een goede en een fijne tijd en dankte ds. Becker voor het vele werk in de gemeente verricht. Wij hopen dat Hij die u naar hier bracht ook jullie leidsman mag zijn te Marrum en eventueel nog andere gemeenten. Ds. Becker danlcte de sprekers Hy dacht aan de bevestiging hier op 1 maart 1981 door zyn vader (die enkele weken geleden Is overleden). „Een hoogtepunt waaraan wy nog dageiyks met dankbaarheid terug denken". „Wy gaan niet weg omdat het hier niet fyn zou zyn, maar God riep ons naar Mar rum, een gemeente die AM. jaar vakant is", aldus ds. Becker. Hij dankte de organisten, het kosters gezin, de catechisanten, het koor, de per soonlijke vriendschappen, het medeleven bij vreugde en leed, de kerkeraad en de oud-leden van de kerkeraad, en nog veel meer mensen en instanties. „Gaat met God dan gaat het goed. U bent allen welkom in de pastorie in Marrum", aldus de scheidende predikant. Ook de ver tegenwoordigers van de plaatselijke her vormde kerkeraad, van de Geref. Ge meente en van de kerkeraad van Marrum werden dankgezegd voor hun aanwezig heid. Liturgie De Schriftlezing was Ezechiël 34 11- 16. Hetzelfde hoofdstuk als bij de intrede en waaruit toen de preek werd gehouden. Uit het Nieuwe Testament las ds. 2 Co- rinthe 13. Gezongen werd o.a. Ps. 84 1 en 2; Ps. 95 1,3 en 4; Gezang 101 ;Ps. 72 11; Gezang 72:1,2 en 5 en het lied „Ga dan heen in vrede" (staande), waarbij tijdens het zingen van het derde couplet ds., mevrouw en kerkeraad de kerk ver lieten op weg naar de consistoriekamer. Het jeugdkoor zong onder leiding van me vrouw Van Steeg-v.d. Steenhoven Ge zang 92 1 en 3 en een Danklied, gedicht door de heer F. Braber, waarin ds. en mevrouw door de jeugd dank werd gezegd voor hun werk in Ooltgensplaat en hen Gods zegen werd toegebeden in 't Friese Marrum. Wij citeren één regel: „Hij schenkt u, door Zijn Macht, gezondheid, vreugd' en kracht". Ds. Becker was zeer verrast en dankte mede namens zijn vrouw het koor voor deze onverwachte huldiging. Verder werkten aan deze dienst mee de organisten F. en Arie Braber, het jeugd koor „Jehoshua" (reeds genoemd) en Lian Duim, trompet. Druk in „de Magneet" Na de dienst was er gelegenheid tot koffiedrinken in „de Magneet" (naast de kerk) en afscheid nemen van ds. en me vrouw Becker, waarbij ook de moeder van de predikant aanwezig was. Enkele gezamelijke cadeaus van heel de gemeente werden hier aangeboden, n.l. een wandversiering van geglazuurde klei voorstellende kerk en pastorie met sym bolen uit de Bijbel, o.a. de duif, de Goedde Herder, de Alpha en de Omega, enz. Deze keramiek was een fijn werkstuk en toe passelijk bij dit afscheid. Een ander geschenk (ook van de ge meente) was een raam versiering in glas en lood, met gezichten uit de gemeente Oost- flakkee. De aanbieding had plaats door de beide vrouwelijke kerkeraadsleden, mevrouw Van der Gaag-Moerman en mevrouw Van Schelven-Sintemiklaas. Bij de aanvaar ding en het dankwoord verzekerde ds. en mevrouw beide geschenken een heel goe de plaats te zullen geven in de pastorie van Marrum. Hierna werden vele handen ge schud ten afscheid. Boekbespreking: (II) Enkele weken geleden promoveerde de heer C. S. L. Janse op een proefschrift over de „bevindelijk gereformeerden". Hij onderzocht met name de gevolgen van hun emancipatie, hun toegenomen gelijk berechtiging. In dit en het volgende artikel in kort bestek een overzicht van deze belangwekkende studie. Na het inleidende hoofdstuk 1 dat de probleemstelling en de werkwijze van de ze studie weergeeft, volgt een drietal hoofdstukken dat nogal theoretisch van inhoud is. Zo geven ze b.v. een nadere uiteenzetting van de in het boek voor komende sociologische begrippen. Heel boeiend en instruerend voor de liefheb bers, in ieder geval onmisbaar in een wetenschappelijke studie als deze, maar nog niet behorend tot het eigenlijke onder werp. Dat vangt eerst bij het vijfde hoofd stuk aan. Signalement De heer Janse begint en dat is heel logisch met een profielschets van de groep die hij onderzocht. Interessant is in dit verband met signalement dat hij geeft. Afgezien van de vraag of ieder zich in alle aspecten herkent, zijn de door hem ge noemde uiterlijke kenmerken in zijn al gemeenheid wel van toepassing. Zoals: de SGP als de aangewezen politieke partij; het RD als de meest verantwoorde krant; de handhaving van de zondagsrust; de kerkgang tweemaal per zondag; de voor keur voor de Statenvertaling; het han teren van ,,de tale Kanaans"; de kleding eisen tijdens de kerkdienst, en nog enkele. Daarmee zyn natuuriyk de wezensken merken van deze groepering niet aan gegeven. Die liggen op een ander vlak. Janse's aanduiding geeft er Iets van weer: „bevindeiyk gereformeerden". Niet zozeer het sociaal gedrag, noch ten diepste de kerkeHjke keuze, maar het karakter van de geloofsovertuiging geldt als criterium ter afbakening. „Het gaat daarby om het al of niet bevindeiyk georiënteerd zyn. Ziet men het geloof primair als een zaak van inneriyke be vindingen (existentiële ervaringen van een ingrepen van God In het persoon- lyk leven en de menseiyke reactie daar op) of ziet men het primair als een geheel en al Instemmen met een be paalde geloofsbelijdenis?" Welnu, zo schryft Janse, bij de bevindelijk ge reformeerden ligt op het eerste aspect de nadruk. Het beklemtonen van be kering en bevinding onderscheidt hen van het overige deel van de Gerefor meerde Gezindte. De historische schets gaat terug tot de vader van de gereformeerden: „Calvijn. Zijn theologische stellingname bleef in meerdere of mindere mate bepalend voor de opvattingen van de ,,bevindelijken". Maar direct daarna, en wellicht met nog meer recht, moet genoemd worden de beweging van de Nadere reformatie, die in later eeuw een krachtig pleidooi voerde voor de doorwerking van de gerefor meerde belijdenis in hart en leven. De naam van de 19e-eeuwse prediker Kohl- brugge ontbreekt in dit gedeelte van het boek(evenals elders); kennelijk is, in ieder geval volgens de optiek van Janse, van zijn invloed niet of nauwelijks sprake. Dat zou te betreuren zijn. Emancipatie De hoofdstukken 6 tot en met 9 geven een overzicht van het eigenlijke onderzoek en de resultaten daarvan. Een enquête onder de leerlingen van reformatorische scho len voor voortgezet onderwijs en hun ouders is daarbij een belangrijk hulp»- middel geweest. Verschillen in opvattin gen tussen twee generaties, verschuivin gen dus!worden op deze wijze zichtbaar. Jammer vind ik het wel dat door deze opzet de standpunten van de belangrijke leeftijdsgroep 20 tot 35 jaar niet door klinken; ook de gevorderden in leeftijd werden niet geënquêteerd. Wellicht dat op diverse punten de uitslag van het onder zoek een ander beeld had gegeven. Op de vraag of er bij de bevindelijk gereformeerden sprake is van emanci patie, antwoordt Janse dat dit voor een deel het geval is. Aan de andere kant is de machtspositie bepaald niet gunstiger ge worden; in de landelijke politiek heeft de SGP nog steeds een marginale plaats. Ook het gebrek aan eensgezindheid heeft de emancipatie niet positief beïnvloed. Maar wat is nu de invloed van de gecon stateerde emancipatie? Is er sprake van ledenverlies óf juist -toename? En in houdelijk: is er een afweerhouding tegen „Kies uw eigen camera" is de titel van één van de drie dit voorjaar verschenen fotogidsen. Vroeger was één camera in een gezin voldoende om daarmee alles wat een foto waard was vast te leggen. Tegenwoordig hebben steeds meer mensen hun eigen camera. De een fotografeert vooral de kinderen in huis, de ander trekt er met de camera op uit, en weer een ander wil graag het gemak van de direkt-klaar camera. Daarom is het goed dat er nu een boekje is verschenen dat vertelt welke soorten camera's er zijn en voor welke onderwerpen ze vooral geschikt zijn. Dat boekje heet„.K'fes' uw eigen camera" en is een duidelijke wegwijzer in cameraland. Het is vooral bedoeld voor mensen die zich niet willen verdiepen in allerlei technische zaken. Veel kleurige foto's laten zien wat er met de verschllende cameratypen en lenzen voor resultaten te bereiken zijn. Een tweede praktische fotogids is de uitgave „Zo maakt u leuke vakantiefoto's", waarin veel handige tips zijn opgenomen over bijv. wat u aan apparatuur zou kunnen meenemen en op welke manieren u uw vakantie in beeld kunt brengen. Ook wordt een groot aantal adviezen gegeven over het fotograferen zelf en het maken van een vakantie- albxmi of een diaklankbeeldserie. Er staan veel voorbeeldige vakantiefoto's in dit boekje. De derde fotogids die zojuist verscheen gaat over het maken van kinderfoto's. Er wordt antwoord gegeven op vragen als welke camera en welke film voor een bepaald doel het beste is, hoe en wanneer u kinderen kunt fotograferen, welke accessoires hierbij goed van pas kunnen komen, en hoe u een leuk foto-album maakt over het leven van een kind. „Zo maakt u de mooiste kinderfoto's" is met veel kleurige voorbeelden geïllustreerd. De boekjes zijn verkrijgbaar bij uw fotohandelaar. Als hij ze niet (meer) in voorraad heeft kunt u ze rechtstreeks bestellen door 5,50 incl. porto) over te maken op postgiro 3 3 8 t.n. v. de Stichting Amateurfotografie te Amsterdam, met vermelding van de gewenste titel(s). •X'J-.' 'S.* 'X' 'X' 'X' 'X' 'A.' 'X' w 'X' w 'X' over de invloeden van buiten, worden de rijen gesloten, óf signaleren we integen deel een toenemende houding tot(wereld)- gelijkvormigheid? Op deze vragen pro beert Janse in de resterende hoofdstukken een antwoord te vinden. Zuiltje Het blijkt niet altijd even gemakkelijk een eenduidige conclusie te trekken. De schrij ver spreekt van een „uiterst gecompli ceerd geheel van assimilatie- en persisten- tiebevorderende krachten". In de praktijk blijkt er een spanning tussen het streven naar het zuiver houden én het streven naar het bij elkaar houden van de groepering. Een strikte tuchtoefening leidt er wellicht toe dat de normen worden nagevolgd, maar zal tevens tot afvloeiing van leden kunnen leiden.... De maatschappelijke ontwikkelingen van de laatste tientallen jaren zijn voor het behoud van de eigen identiteit ongunstig geweest, zo concludeert Janse. Hij toont dat aan de hand van diverse aspecten aan. Als antwoord op die ontwikkeling is in de Nederlandse samenleving een,,reforma torisch "zuiltje ontstaan. De eigen organi saties hebben een duidelijke plaats ver worven. Hoofdstuk 8 is gewijd aan de getalsmatige ontwikkelingen. Met behulp van kerke lijke statistieken, volkstellinggegevens en verkiezingsuitslagen komt de schrijver tot de conclusie dat sprake is van een toe name van het aantal bevindelijk gerefor meerden. Vergeleken echter met de be volkingsgroei moet van een teruggang gesproken worden. Interessant is wat de schrijver boven water haalt met betrek king tot het kerkelijke en politieke grens verkeer. De statistieken van de kerken zelf blijken helaas onbetrouwbaar; men is veel al actiever in het verwerken van de toe tredingen dan van de uittredingen. Ten aanzien van de Gereformeerde Gemeen ten is sprake van een relatief groot en voortdurend toenemend verliessaldo ten bate van de Nederlandse Hervormde Kerk. Het is aannemelijk dat het hier vooral jongeren betreft. Op hun beurt verliezen de Gereformeerde Gemeenten in Nederland en de Oud Gereformeerde Gemeenten ten opzichte van de Gerefor meerde Gemeenten. Nog In de jaren vyftlg werd vanuit de Gereformeerde Bond geklaagd dat jaar- lyks „verscheidene honderden" de Her vormde Kerk verlieten „om zich aan te sluiten bij de één of andere gescheiden kerk"; zodoende werd „veel bloed van het lichaam van de kerk afgetapt". Jan se's studie maakt duldeiyk dat deze beweging In een tegengestelde Is ge- wyzigd. De promovendus blijft echter niet bij de cijfermatige ontwikkelingen staan. Het naar mijn indruk belangrijkste hoofdstuk 9 behandelt het bewaren èn het prijsgeven van de identiteit. Hierover in een volgend artikel. N.a.v. dr. C. S. L. Janse, „Bewaar het pand". Uitgeverij Den Hertog te Houten. 348 pagina 's. Prijs 75, J. K. De Gewestelyke Arbeidsbureaus In het Rijnmonfgebled gaan gezamenlijk een opleiding „Piping-tekenaar/con- structeur" organiseren. Dit In verband met het feit dat er geen werkzoekenden beschikbaar zyn met de kwaliteiten die voor dit beroep vereist zyn, terwyi er In het bedryfsleven wel grote behoefte aan is. De sterk op de praktyk gerichte cursus zal worden verzorgd door Com- primo B.V. De cursus is bedoeld voor werkloze werkzoekenden met een technische oplei ding op M.T.S.-niveau, eventueel een niet afgeronde H.T.S., in de richtingen bouw, werktuigbouw en weg- en waterbouw. Ook zij die een L.T.S. diploma metaal op C niveau hebben, kunnen aan de cursus deelnemen als zij sterk zijn in tekening lezen. Piping-tekenaar/constructeurs ontwer pen en berekenen pijpleidingsystemen voor b.v. (petro)chemische installaties zowel on shore als offshore alsmede voor nucleaire installaties. In de cursus wordt tevens uitgebreid aandacht besteed aan het werken met „Computer Aided Design" (CAD); ont werpen met behulp van computers. Daar mee sluit de cursus uitstekend aan op de technologische ontwikkelingen in het be drijfsleven. De duur van de opleiding bedraagt 9 weken. De eerste 7 weken is het een volledige dagopleiding, de laatste 2 weken wordt er gedurende 4 avonden per week les gegeven. De opleidingskosten worden vergoed door de arbeidsbureaus. De deel nemers behouden hun eventuele uitke ring. De cursus zal half oktober van start gaan. Opgave kan tot uiterlijk 13 september 1985. Degenen die zich hebben opgege ven, worden uitgenodigd voor een voor lichting waarna alsnog tot wel of niet deelnemen kan worden beslist. Geïnteresseerden kunnen zich opgeven bij de Informatie Centra van de 3 deel nemende arbeidsbureaus: G.A.B. Nieuwe Waterweg Noord (Schiedam) Laan van Bolnes 3 Tel. 010 - 705300 G.A.B. Rotterdam Schiedamse Vest 160 Tel. 010 - 147888 A.B. Rotterdam Oost Poolsterstraat 145 Tel. 010-561555 A.B. Rotterdam Zuid-West Slinge 303, Tel. 010 - 1000166 G.A.B. Spykenisse: A. van der Nootstraat 4 Tel. 01880- 15077 A.B. Oud Beyerland: Karel Doormanstraat 8 Tel. 01860- 13622 A.B. Middelharnis: Hofiaan 38 Tel. 01870-5500. ^c^c^^c^c^i^c^i^i^c^c^e^^ Ie prijsop no. 449 2e prijsop no. 589 3e prijsop no. 76 43 prijsop no. 243 5e prijsop no. 858 6e prijsop no. 189 7e prijsop no. 767 8e prijsop no. 159 9e prijsop no. 137 10e prijsop no. 843 De prijzen kunnen tegen overleg van het winnende lot worden afgehaald bij: A. Hoek, Bokweg 10, Ouddorp, tel. 1885. A.s. vrijdag 23 augustus zal de eerste Taptoe Rockanje een feit zijn. De Stich ting PROBARO heeft in samenwerking met de Stichting Combinatie van Korpsen (een landelijk fenomeen op taptoegebied) een voor deze regio uniek gebeuren ge organiseerd. Men heeft een keur van korp sen gecontracteerd, die hun sporen meer dere malen verdiend hebben. Naast de Rockanjese Fanfare „Ons Ge noegen" zullen achtereenvolgens optre den: - Show- en Drumfanfare ,,Door Vriend schap Sterk" uit Katwijk aan Zee, die naast een galashow een zgn. Euroshow zullen brengen. Deze show waar vijf lan den van de E.E.G. centraal staan, wordt gepresenteerd in de kledij en de muziek van de betiokken landen. - Showband „Rust Roest" uit Zierikzee. Deze band bestaat uit een majoretten peleton, colorguard, blazers-selectie en slagwerk. Hierbij komen de Amerikaanse showinvloeden goed naar voren. - Tamboer- en Trompettercorps Rijn mondband" uit Schiedam. Onlangs nog op de t.v. te zien geweest bij het wereld muziekconcours te Kerkrade. Zij zullen een show „Maritieme" ten gehore bren gen. Deze band is ver over onze lands grenzen bekend en speelt in een Engelse stijl, geïnspireerd op de British Guards. - Show-en Drumcorps „Jubal" uit Dor drecht. Deze uit ruim 100 leden be staande showband, is in de muziekwereld een begrip. Ze hebben een prachtig Ame rikaans Gala-uniform. Naast t.v.-optre- dens zijn ze graag geziene gasten in het buitenland. Onlangs sloten ze een toemee af in Noorwegen. Jubal is in september a.s. de gedoodverfde kandidaat om tot beste showband van Nederland te worden uitgeroepen. U ziet het, deze keur van bands mag u niet missen. Het gebeuren zal plaats vinden op sportpark Drenkeling" te Ro ckanje en vangt aan om 20.30 uur precies. U wordt aangeraden vroegtijdig aan wezig te zijn. Tot en met 22 augustus zijn kaarten in de voorverkoop te verkrijgen tegen de uiterst billijke prijs van 4,50 voor volwassenen en 3,00 voor kinderen t/m 12 jaar. De voorverkoop-adressen zyn: - WV-kantoren Rockanje en Oostvoome; - Hobbyhuis Rockanje; - Drogisterij Moree Rockanje; - Sportpark Drenkeling Rockanje en - NMB-bank Middelharnis.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 5