EiüvriDEn-niEuws NIEUWS uit de kerken Orgelconcert Grote Kerk Middelharnis KIJKVENSTER HET 65 jaar lampionoptocht Oostvoorne - woensdag 14 augustus 1985 Bezwaren tegen camping Sommelsdijk Mannenkoor „Ons Koor" gaat weer van start 2e Blad VRUDAG 9 AUGUSTUS 1985 No. 5419 blik op kerk "j? en samenleving tj Zuid Afrika - Het alternatief- Klaas de Jonge Wie het vandaag de dag durft opnemen voor het bewind in Zuid-Afrika, of ten minste enig begrip toont voor de blanke regering, loopt de kans meteen het etiket „fascist" opgeplakt te krijgen. Niet dat ik daar nu zo bang voor ben, maar ik stel er toch wel prijs op, vooraf te verklaren dat de regering-Botha nu niet mijn hoogste sympathie geniet. Ik denk dat we om principiële redenen de apartheid nooit kunnen goedkeuren. De vraag blijft klemmen: is er een alternatief? Als ik het goed zie is er behalve de politiek van apartheid maar één keuze mogelijkheid: een zwarte democratie, die in zeer korte tijd verandert in een één partijen-stelsel, dat vanuit de Sowjét- Unie wordt gedirigeerd. Zo is het gegaan in praktisch alle Afrikaanse landen die „bevrijd" werden van de blanke „onder drukking". Het is dan ook opvallend dat Rusland, dat zich overigens pleegt te bemoeien met alle buitenlandse problemen, in alle talen zwijgt over Zuid-Afrika, en over de apart- heids-politiek. De Sowjet-Unie zou na melijk niets liever zien dan dat de rest van de wereld zich keert tegen het blanke bewind aldaar. Dat zou voor haar de mogelijkheid dichterbij brengen om ook in dat deel van Afrika een dikke vinger in de pap te krijgen. Afgezien daarvan mogen we ons wel afvragen wat het lot zou zijn van de blanke minderheid, wanneer de zwarten het voor het zeggen krijgen in Zuid-Afrika. Het is zelfs de vraag of de zwarten erop vooruit zullen gaan wanneer het bewind in hun handen komt te liggen. Kritiek hebben op een beeld is nog iets anders dan zelf een beeld te moeten maken. Ik denk dat we allen onze grote vragen zullen hebben bij het feit dat de regering heeft gemeend de noodtoestand te moeten uitroepen. Het is geen gezonde zaak dat mensen zomaar kunnen worden opgepakt en gevangen gezet. Maar dan is wéér de vraag of er voor deze regering, die met haar rug tegen de muur staat, een andere mogelijkheid overblijft. Moet zij dan be rusten in terreur en geweld en lijdelijk toezien dat niet de blanken de zwarten, maar de zwarten elkaar uitmoorden? Het is onbegrijpelijk dat de moderne communicatiemiddelen ons dagelijks de zogenaamde wandaden van de politie voorschotelen, terwijl angstvallig wordt verzwegen waarom de politie optreedt zoals zij doet. Wat zou de politie doen in Unkse dictaturen wanneer daar op grote schaal geplunderd en gemoord werd? Maar die vraag is niet juist, want in zulke landen komt het nieteens zo ver. Waarbij ik graag aangetekend wil hebben dat mijn sympaüiie zeker niet uitgaat naar een zodanig bewind.... Nog een enkel woord over Klaas de Jonge, die door de regering van Zuid- Afrika wordt beschuldigd van terroristi sche aktiviteiten. Hij zou debet zijn aan het verbergen van munitie en ontstekings materiaal en zelfs aan het plaatsen van een bom in een auto, waardoor negentien mensen de dood hebben gevonden. De Nederlandse ambassadeur in Zuid-Afrika heeft bij voorbaat gezegd dat Klaas de Jonge onschuldig is, omdat hij een zacht aardig mens is. Maar Zuid-Afrika zegt dat het de bjgschuldigingen hard kan maken. Wie er gelijk heeft weten we niet. Maar daarom kon de Nederlandse ambassadeur beter zijn mond gehouden hebben.... WAARNEMER Dit jaar viert de Lampionoptocht Oos tvoorne een geweldig jubileum. De analen vermelden dat in 1920 voor het eerst een fakkeloptocht werd gehou den. Het thema van deze optocht is „Lam pionoptocht Oostvoorne door de jaren heen". De optocht belooft dan ook ditjaar speciaal te worden. Oostvoorne heet haar gasten op deze avond hartelijk welkom! De optocht wordt opgesteld vanaf 19.00 uur rondom en in de Hoflaan. Zes muziek korpsen zullen dit festijn muzikaal opluis teren: Sempre Crescendo - Hellevoetsluis Ons Genoegen - Rockanje Voorne-Putten - Nieuwenhoorn Harmonia - Zwartewaal Volharding - Oostvoorne en het speciale korps Volharding-1920! Tijdens de tocht en na afloop dragen zij zorg voor de zo nodige muzikale begelei ding. Inschrijving kan alleen geschieden op de avond zelfbij de VVV-stand op hetDorps- plein, waar ingeschreven kan worden in vijf categorieën: individueel fietsen karretjes verenigingen/groepen wagens Reklamewagens dienen eveneens aan gemeld te worden, welke wagens ook worden bejureerd. Daarom een dringend verzoek deze wagens ook goed èn verlicht aan te kleden. De jury zal in alle categorieën de kwali teit, originaliteit, kreativiteit alsmede de verlichting beoordelen. Om eer correct verloop van de lampionop tocht te wwarborgen gelden de volgende afspraken: 1. Deelname door paarden of pony's is niet mogelijk. 2. Vermijdt het uitreiken van strooibiljet ten, m.a.w. houdt Oostvoorne schoon. 3Maak op de wagens geen muziek en/of lawaai dat anderen, en dat zijn ook de deelnemende muziekkorpsen, hindert. 4. Let op de hoogte van de inzending daar de optocht door met bomen „overkap te" lanen voert. Een speciaal accent wordt gelegd op de tuinverlichting langs de route na de pauze vanaf de Zandweg. De KMTP afdeling Voome heeft haar medewerking verleend aan deze optocht, door tuinen die elek trisch of wel met kaarsen, fakkels en vlambouwen zijn verlicht te bejureren volgens het thema van deze optocht. Ook in deze categorie zullen bekers worden uitgereikt aan de prijswinnaars. Mevr. T. C. Groet (tel. 4282) verstrekt gaarne inlichtingen over deze wedstrijd. De deelnemers aan deze tuinverlichtings- wedstrijd worden verzocht zich telefo nisch te melden bij de V W Oostvoorne en wel t.m. 14 augustus 17.00 uur. Om 20.00 uur wordt vertrokken voor de gebruikelijke route met een pauze in de Zandweg voor het opsteken van de lam pions. Het eindpunt van de tocht is de Hofwei waar de muziekkorpsen gezamen lijk zullen optreden en waar de prijswin naars bekend gemaakt worden en de ere prijs wordt uitgereikt. De heer J. Witteveen, bestuurslid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rotterdam en de Beneden-Maas, welke kamer deze Lampionoptocht on dersteunt, zal deze prijzen uitreiken. BLOEMEN BESTELLEN Bloemenhuis Korteweg bellen NED. HERV. KERK Beroepen te; Zetten-Andelst. G. D. Kamphuis te Stolwijk;Poortvliet S. de Jong te Katwijk aan Zee. Bedankt voor: Wijk (bij Heusden) G. D. Kamphuis te Stolwijk; Wijnjewoude- Duurswoude J. L. Schreuders, kand. te Groenekan; Otterlo P. J. Teeuw te Blauw- kapel-Groenekan. Aangenomen naar: Tange-Alteveer (toez.) J. L. Schreuders, kand. te Groe nekan. GEREF. KERKEN Beroepen te: Monnickendam drs. K. Spronk, kand. te Kampen, die dit beroep heeft aangenomen. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te: Heerde t.b.v. missionaire dienst te Kwa Mdebele (Zuid Afrika), kand. J. Slagboom te Apeldoorn, die dit beroep heeft aangenomen. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Aangenomen naar: Dordrecht P. Nie- meijer te Zuidwolde (Gr.), die bedankte voor Byford (Australië), Dalfsen, Delf zijl, Dronten, Langeraki.c.m. Gorinchem en Winschoten. Hervormde predikanten richten zich in open brief tegen Samen op Weg In een brief van een vijftiental pagina's richten een aantal Ned. Herv. predikan ten zich tegen het eenwordingsproces van de NHK en de GKN. Zij zien deze eenwording als een bewe ging uit de mensen en niet vanuit de Heilige Geest. De verschillen in spreken, denken en belijden tussen de Nederlandse Hervorm de Kerk en de Gereformeerde Kerken in Nederland zijn zo groot, dat wij niet op weg kunnen gaan met S amen op Weg in de huidige vorm. De open briefis verzonden aan alle hervormd-gereformeerde kerke raden, de classes, provinciale kerkverga deringen, leden van de synode en de Besturen van de Gereformeerde Bond en de Confessionele Vereniging. Deze open briefis te bestellen bij ds. H. J. Stoutjesdijk, Koninginneweg 37, 3261 CA Oud Beijerland. Andere ondertekenaars waren de pre dikanten: J. H. van Daalen, Oud Alblas; R. A. Grisnigt, Bennekom; W. J. op 't Hof, Ouddorp; P. Kolijn, Krimpen a/d IJssel; P. v.d. Kraan, Bleskensgraaf; P. Molenaar, Amersfoort; J. H. C. Olie, Opheusden; L. Quist, Middelhamis; P. J. Teeuw, Blauwkapel-Groenekan; P. de Vries, Zwartebroek; H. J. Stoutjesdijk, Oud Beijerland. STELLENDAM - Oud papier - Op zaterdag 10 augustus wordt weer oud papier ingezameld door de financiële commissie van het open Herv. Jeugdwerk. Wij beginnen om 8.15 uur op de Molenkade en Spuipad en om 9.00 uur vanaf de Nieuweweg richting Stellebos. Zet U het gebundeld gereed? Onder dit motto organiseert de Evange lisatie Comm. van de Ned. Herv. Kerk te Sommelsdijk, weer twee tentdagen op dinsdag 13 en woensdag 14 augustus, van 10 tot 12 uur en van 2 tot 4 uur, voor de jeugd van 7 tot 12 jaar, de toegang is gratis. Er wordt geknutseld, gezongen, een spel gespeeld, een bijbelverhaal verteld en pannekoeken gegeten. De tent komt te staan aan de Specht in Sommelsdijk. Dinsdagavond 13 augustus is er in de tent een avond voor de oudere jeugd, met muziek en zang m.m.v. de zanger Jaap Booy. Aanvang 20.00 uur, de toegang is gratis. Tot ziens in de tent. op zaterdag 17 augustus 1985 door Jan J. van den Berg (organist Nieuwe Kerk Delft) Jan J. van den Berg werd 31 augustus 1929 te Amersfoort geboren. Zijn eerste orgellessen kreeg hij van zijn vader die ruim 20 jaar organist van de Lutherse Kerk te Amersfoort is geweest. In 1943 kreeg hij les van Adriaan C. Schuurman, die in dat jaar tot organist van de St. Joriskerk was benoemd. In 1947 zette Van den Berg zijn orgelstudie voort aan het Amsterdams Conservatorium onder wijlen Dr. Anton van der Horst, waarna hij in 195 2 het diploma behaalde. Intussen was zijn loopbaan als kerkorganist reeds begonnen. In 1945 werd hij benoemd tot organist van de Geref Kerk te Amersfoort, in 1946 in de Emmakerk te Soestdijk en in 1953 in de Nieuwe Kerk te Delft. De periode van deze kerkorganist wordt door twee punten gemarkeerd: de concerten en de composities. Velen hebben door middel van concerten in het hele land met de bekwaamheden van Jan J. van den Berg kunnen kennis maken. Voor hemzelf betekenen concerten steeds hoogte punten in zijn muzikale leven, die hem met vreugde achter de klavieren doen plaatsnemen om zijn programma te vertolken en over te dragen aan zijn publiek op de hem eigen stipte wijze. Het zijn van kerkorganist wordt in die concerten piet ver loochend. Steeds zullen op zijn programma's koraalbewer kingen voorkomen, waarin op muzikale wijze de woord verkondiging geschiedt. In 1949 hield hij zijn eerste solo concert in de St. Joriskerk te Amersfoort. Voor die tijd trad hij veel op samen met zijn leermeester Schuurman. In de loop der jaren heeft hij talrijke concerten gegeven, o.a. voor de N.C.R.V. en in Delft is zijn jaarlijkse Bach-herdenking een begrip geworden. In 1946 begon hij te componeren. Al zijn composities zijn op het kerklied gebaseerd. Invloeden van Schuurman zowel in constructieve als in inspiratieve zin treden hierin naar voren. Niettemin valt er in de werken van Van den Berg een eigen stijl te herkennen. Zij kenmerkt zich door konsekewntie met een mystieke inslag. Op het programma staan werken van o.a. Cornells de Wolf, Adr. C. Schuurman, Joh. Seb. Bach, J. L. Krebs, S. Karg Elert, A. Guilmant en Jan J. van den Berg. Geachte redaktie Naar aanleiding van het bericht in uw blad d.d. 30-7-'85 over camping voor de rustige kampeerder te Sommelsdijk gaarne het volgende. Het gaat hier om kamperen bij de boer. Wanneer een landbouwer, die meestal afzonderlijk langs een dijk of in de polder woonachtig is en zelf een besluit neemt om op zijn terrein kamperen toe te staan, dan hebben wij daar niets op tegen. Voor het kamperen bij de boer heeft men echter een vergunning nodig. Deze vorm van kamperen is echter aan beperkingen onderhevig. De Provinciale overheid kan daar op aanvraag vergun ning voor verlenen. Maar in ons geval ligt dit anders. Wij wonen in een kleine gemeenschap aan de Langeweg te Sommelsdijk, de zgn. zes huisjes, ook wel ,,den Beer" genoemd. Wij hebben met de verandering van de verkeerssituatie Langeweg-Staverseweg toch al het één en ander zien veranderen. Doch als nu één van de bewoners van de zes huisjes op zijn achtergelegen terrein een kampeerplaats gaat inrichten dan kunt u zonder meer begrijpen, dat wij daar hinder of last van zullen ondervinden. Bij gunstig weer, wat het naar wij allen hopen, toch ook wel weer zal worden, is tot laat in de avond, misschien zelfs reeds in de nacht, geluidsoverlast niet denkbeeldig. Wij zijn allen in de zes huisjes gewone werkmensen en moeten 's morgens vroeg tot heel vroeg opstaan, om ook onze boterham te verdienen. We gunnen de fam. Lammens zeker hun brood en waar deren over het algemeen hun partikulier initiatief, maar de oude vorm van kam peren in een nieuw jasje bij de boer achten wij in onze kleine gemeenschap niet van toepassing. Daarom hebben wij bij Ged. Staten van de provincie Zuid Holland bezwaren in gebracht tegen de eventuele afgifte van de benodigde vergunning welke intussen nog niet is verleend. Met dank aan de redaktie. Namens de bewoners, D. Prins Langeweg 127 Sommelsdijk HYPOTHEEK NODIG? makelaar tamboer bellen voor gratis computerberekening 01870-3477 g Na vier weken vakantie gaat het Man nenkoor „Ons Koor" de repetities weer hervatten. Op maandag 12 augustus gaat het koor weer werken aan hun programma. Na het succesvolle jubileumconcert en de diri gentenwisseling zal het koor zich voor gaan bereiden op een tweetal concerten. Op 14 augustus geeft het Mannenkoor een concert in de Herv. Kerk te Renesse en op 23 augustus in de Herv. Kerk te Haamstede. Vervolgens staat de Zangers- dag op 28 sept. op het programma, waar het Mannenkoor de organisatie van heeft en zelf ook zal zingen tezamen met nog 9 andere Mannenkoren. Het is voor de dirigent Chr. Meyboom uit Brielle een hele opgaaf om een koor met zo'n vol programma plotseling onder je hoede te krijgen, maar gezien de korte ervaring met hem, kan het koor vol ver trouwen aan de toekomst verder gaan. Willem Meyboom heeft van zijn hobby zijn beroep gemaakt. Na zijn studie aan de H.T.S. (bouwkun de) werd het toch muziek. Hij voltooide zijn muziekstudie bij Koos Bons (orgel en piano) en bij Aad Vos, Theorie, koordi rectie en zang. Daarna studeerde hij nog kerkmuziek. Momenteel is hij cantor in de Herv. Ge meenten te Nieuwenhoom en Vierpol- ders. Hij is ook muziekdocent aan het Voortgezet Onderwijs te Brielle en Ro zenburg en heeft twee vrouwenkoren en twee mannenkoren. De repetities van het Mannenkoor wor den gehouden op maandagavond van 20.00 uur tot 22.15 uur in het Diekhuus te Middelhamis. Nieuwe leden of belang stellenden zijn iedere maandagavond van harte welkom. STELLENDAM Hervatting repetities Op dinsdag 13 augustus hoopt de Cht. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" haar.repetities weer te hervatten. In ver band met het zingen in Goedereede deze keer op een dinsdag. Op woensdag 14 augustus om 19.10 uur vertrekken naar Goedereede vanaf de Rabobank. ^oe^ NATIONAAL REVALIDATIE FONDS GOEDEREEDE - Zomerzangdiensten - Op D.V. 7 en 14 augustus worden in de Ned. Herv. Kerk weer zomerzangdiens ten gehouden; aanvang half acht. Op 14 aug. hoopt medewerking te verle nen Ds. M. Aangeenbrug, met als onder werp „De Koning van Hispanje" m.m.v. „Soli Deo Gloria" te Stellendam o.l.v. C. v. d. Heuvel; orgel: L. Schoe. Na de dienst is er koffiedrinken in „de Ark", terwijl ook weer een boekentafel aanwezig zal zijn. Allen hartelijk welkom. VERVOLGVERHAAL door Fenand van den Oever - 76 - G.F.CalienbachB.V.—Nijkerk Want om zulke woorden vreesde hij in deze ogen blikken het Opperwezen, wiens Zegen hij in de aller eerste plaats nodig had. „Op hoop van zegen". Ze zeilden zonder tegenslag hun droge boeltje uit. Dat gaf Wijnand veel genoegen en het volk, naar traditie, een rakkertje jenever. Wijnand ging daarna meteen in de kooi, want hij was moe. Tot lang na het eten sliep hij. Om een uur of negen kwam hij eruit. Hij zei niets tegen Arend-Michiel, die in zijn kooi een beetje lag te roken. Deze kon niet slapen, want hoewel hij geen grote verwachtingen had, hoopte hij toch, als alle vissers, op het wonder. Daarom had hij ook, op Wil en d'n heer na, tegen niemand gesproken over wat zijn verstand zei over de komende visserij. Wijnand ging naar boven. Hij keek bij de man van de wacht hoe ze ervoor lagen, volgens het kompas. Toen ging hij op het voorschip staan, vlak bij de reepbolder. Voor hem uit, wist hij zeker, lag nu zijn vleet, als een gordijn en de haringschollen zwommen er misschien tegenaan. Hij snakte naar het uur van halen. Maar dat duurde nog wel even. Hij stond hier graag en veel, van jongen af aan. Het speet hem zo dat hij ouder werd, hij zou liever nooit dood gaan. Maar hij wist best, dat daar niet aan te ontkomen viel. Eenmaal was de dood bij hem aan boord geweest, vorig jaar. Een kwaaie zee bracht de dood mee en Aai van Noordt werd zijn prooi. Daar wilden ze hem óók de schuld van geven. Ja, ja, Wijnand heeft een hoop op zijn kerfstok. Veel dingen uit zijn schippersjaren gingen nu aan zijn geest voorbij. Hij wond zich op. Pas toen Gerrit Krab aan dek kwam en een paar milde melodietjes speelde, luwde de onstuimigheid wat. Mét Arend-Michiel, die het volk voor het halen riep, was hij die nacht het eerst aan dek. Het was een mooie, zachte zomernacht, met weinig maan en veel sterren. Het volk licht geschoeid voor de krebben en de jongens hadden zelfs geen oliegoed aan. Nog voor ze allemaal hun plaats hadden ingenomen, bracht Wijnand de donkey in beweging en begonnen zij de reep op te winden. Wijnand had het roer vastgezet en hing over de verschansing. De eerste netten bevatten geen vangst van betekenis, ook in de volgende waren de haringen te tellen. Toen ze halve vleet hadden, bemerkten ze ineens, dat Wijnand niet meer achterop stond. Arend-Michiel vond hem beneden, in zijn kooi. Hij riep hem voor een bakkie, want hij bemerkte, dat de ouwe niet sUep. Wijnand gaf geen antwoord. Zonder hem haalden ze daarna de rest. Een schraal kantje haring, te veel om op te eten, te weinig om dicht te slaan, hadden ze gevangen. De teleursteUing was ook voor Arend-Michiel groot, maar zij ontmoedigde hem niet. Hij had er half-om-half cp gerekend. Het want was te wijd en de droge netten waren denkelijk gekrompen. Hij wilde erover met Wijnand spreken. Het lukte oorspronkelijk niet. Wij nand bleef met zijn gezicht naar de scheepswand liggen. Maar Arend-Michiel, wetend, dat hij op den duur zou luisteren, hield vol. Ouwe, een misse nacht, kop-op! Hij wist, dit waren hete kolen op zijn hoofd. Wijnand bewoog zich, gesmoord hoorde hij hem zeggen: Och, opschepper, jij kan d'r ook geen draad van. Ouwe, ik heb het d'n heer ook gezegd, ons want is te wijd voor dat kleine goed. Daar zijn nauwere mazen voor nodig. Jij geeft altijd een ander de schuld. Ouwe, maak je niet kwaad. We hebben nou die netten wel gemuisd met vaste maten, maar dat was van droog want. Ons want is te water gekomen, is ge krompen, dus.... Wijnand keerde zich om. Dus? Dus de maten waren toch niet goed, we zouden nóu de maat moeten nemen en dan nog eens muizen. Daar hebben de anderen natuurlijk geen erg in. Wijnand keek hem aan. Hij ging, voor zover de kooi dat toeliet, opzitten. Zou dat helpen? Het kan, ouwe, zeker is het natuurlijk niet Op dat laatste gaf Wijnand geen acht. Hij kwam eruit en geen kwartier later moest het volk aan dek komen en de reep boven brengen. Daar werd, want het was een zwaar karwei, over geklaagd door de matrozen. Op zo'n manier kreeg je nooit rust. Vroeger, bij Dirk de Niet, had je tenminste nog een stuurmansmaat, die Wijnand probeerde koest te houden. Nu waren ze helemaal gesjochten, want die Arend-Michiel was op dat gebied nog gekker dan Wijnnand. Arend-Michiel moest daarover, verdekt, heel wat aanhoren. Voor de middag was alles echter gebeurd. De gehele verdere dag speelde Wijnand, boven en achterin, met zijn hond. Dan zei men zo min mogelijk tegen hem, want iedereen wist, dat als Wijnand zo uitgelaten met zijn hond deed, hij wat tégen de mensen had. Allerlei wangestalten zag hij vaak; hersenschimmen, die hem verontrustten. 's Avonds, toen hij, al s vanouds, weer op de voorplecht naar zijn want stond te kijken, liet hij eensklaps de man van de wacht Arend-Michiel roepen. Direct. Er was haast bij. Toen Arend-Michiel kwam, zag hij hem teleurgesteld aan. Te laat, te laat, zei hij, met meewarigheid in zijn stem. Ik heb je laten roepen. Ik stond daarnet voor me uit te kijken en daar, hij wees met zijn vinger naar een joon, zag ik een hoofd omhoogkomen en later een romp en een paar handen. Ik stond te beven, hier. Ik kon geen ja en geen nee zeggen en er werd geroepen: Hallo, ouwe, ik ben Aai van Noordt, Aai van Noordt, toe, roep Arend-Michiel eens, want daar was ik erg groot mee. En terwijl ik je laat roepen, heb ik een heel gesprek met h'm. Hij kwam al dichterbij en hij zei: dag ouwe, zo, vaar je nóg, nou, dat zal ook niet lang meer duren.... Ik schreeuwde:. Aai, Aai, hoe weetje dat? En net toen hij zijn mond open wou doen, hoorde ik je komen, ik keek om en toen weer naar Aai, maar d'r was van Aai niks meer te zien. Wijnand hield zich vast aan de reling. Hij keek hem hulpbehoevend aan. Wat denk jij daar nu van? Bijgeloof, ouwe, dat kan niet. Bijgeloof? Ja, ja, dat zal 't wel zijn, ja, ja.... en hij strompelde naar het achterin. Wijnand ging, met de ogen op het dek gericht, ervandoor. Toch zag hij niet, waar hij liep. (^^^dt vervolgd) dan Zandpad 68. Wliddelharnis Telefoon 01870 - 2328 ïk 9k ik He Ht 4e N< 4c Duizenden projekten voor lichamelijk gehandicapten werden mogelijk Postbus 323 3500 AH UTRECHT Tel. 030-331165 ^^.^.l^^^4.^^.^J^,^^.^.^.^.^.^^.4.^.^.^.^■^^■>^^.:^l^*'^^■*^■**■f■>^'^*^^■4■^■4■***4■^^■i■^■'^^■'^***'^'^'^^^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 5