Piano-concert te Ouddorp Predikbeurten Overdenking Oeltgetidag 1985 te Ooltgensplaat Merkwaardig levonden voorwerp uit de Heilige Schrift Garage KNÖPS B.V. Eilanden-Nieuws Uitschakelen mechanische ventiiatie Oosterscheldebrug in de belangstelling Hervatting repetities Onze SHOWROOM Oude altaarstenen opgevist P.V. de Reisduif Flakkeese zaterdagvliegers Bladz. 2 „EILANDEN-NlEUWS VRUDAG 9 AUGUSTUS 1985 Zaterdag 17 augustus is er de Oelt- gendag te Ooltgensplaat Volgens de organisatie is deze dag bedoeld voor de jeugd van 2 t/m 100 jaar, komen de kinderen tijd te kort, kan de jeugd zich meten in spel en kunnen pa, ma opa en oma flaneren over de braderie, waar van alles te beleven en te koop is. Het programma van deze Oeltgendag, die plaats vindt in de oude dorpskern, is inderdaad indrukwekkend en belooft een dag vol bezienswaardigheden, vermaak en gezelligheid. Wat gebeurt deze dag allemaal in Oolt gensplaat? Nadat de laatslapers gewekt zijn door de vrolijke muziek van het Burg, W. M. van der Harst „Tamboer en Trompetterkorps", dat samen met het majorettenpeloton „Vooruit" een rondgang door het dorp naar het feestterrein zal maken, begint om 10.00 uur 's morgens de Braderie op de boven- en benedenmolendijk. Op deze braderie is van alles te zien, te koop en te beleven zoals: - Demonstraties oude ambachten, dit is een groep uit Twente, die verspreid over de braderie zijn opgesteld. - Springkussen en kinderspelen voor de jongere jeugd, verzorgd door de ver enigde spaarbank. - Minivliegtuigen, een draaimolen voor de jeugd. - Rad van avontuur, en diverse vereni- gingsstands. - Braderiecafé, Drive-in muziek door radio Amanda. - Veel stands met aanlokkelijke aanbie dingen. Op en rondom de braderie zijn demonstra ties en spel gepland: - Oud-HoUandse smederij, door de plaat selijke smid. - Ponyrijden voor de jeugd tot 8 jaar. - Oude tractoren en oldtimer dorsmchine van A. de Vos. - Radiografisch bestuurbare modelboten door modelbouwvereniging Vaar groep Flakkee". In de middag om 14.00 uur is er voor de jongeren tot 12 jaar een Pretparade in het verenigingsgebouw „Het Centrum". Op het feestterrein begint om 14.00 uur het spektakelprogramma met veel vuur, vlammen en rook. Aangestoken door het Brandweerkorps uit Ooltgensplaat, die een demonstratie van haar kunnen en materiaal geeft (het is de bedoeling, dat de brand geblust wordt). MIDDELHARNIS In al de jaren waarin de politie de reeksen gevonden en verloren voorwerpen publi ceert is het nog niet eerder voorgekomen dat een apostelbeeld aan de gevonden voorwerpen kon worden toegevoegd. Ge zien de exclusiviteit van deze vondst is de politie van Middelhamis bijzonder nieuws gierig naar de herkomst van het beeld. Het werd zondagavond door een politiesur- veillance gevonden, in de omgeving van de Exoduskerk te Sommelsdijk, al zal die lokatie er niets mee te maken hebben. Het beeld, wit geschilderd over de oorspron kelijke andere kleur is van gips en heeft wat beschadigingen. De rechterhand van de figuur, kennelijk een van de apostelen, is afgebroken en is in de omgeving van de vindplaats niet teruggevonden. Het is ruim een meter hoog. Wie de herkomst van het beeld kent of vermoedt, wordt vriendelijk gevraagd dat aan de politie door te geven: 01870-2444. Om 15.30 uur kan de oudere jeugd zich meten in het Sla 'm erin-spel, een kussen gevecht boven water om de Oeltgentrofee. Veel plezier en lachen geblazen, vooral voor de toeschouwers. Tegen het einde van de middag vertrekt een grote heteluchtballon van het feest terrein. Passagiers aanmelden voor de start. Het vullen en oplaten van deze ballon is een spektakulair gebeuren, dat velen niet willen missen. Zaterdagavond gaan de Plaeteneren eten. Dat doen zij deze dag niet thuis, maar braden, bakken of verbranden dit zelf tijdens de grote openlucht barbecue. Hiertoe verplaatsen de aktiviteiten zich naar het plein bij de muziektent. Het Tamboer en Trompetterkorps zal op een muzikaal verantwoorde wijze de weg wij zen. Daar aangekomen neemt muziek vereniging UDI het over en zal het Bar becuespektakel muzikaal begeleiden. Oeltgendag 1985, een dag, waarvoor de Plaetenaers u uitnodigen hun gast te zijn en samen met hen feest te vieren. Voorafgaande aan zaterdag zijn er een aantal avondaktiviteiten bij de muziek tent: Woensdag: grote openlucht bingo met een hoofdprijs van 500,- en vele andere aantrekkelijke prijzen. Donderdag: Culturele avond verzorgd door de verenigingen uit Ooltgensplaat. Zang, Muziek en Gymnastiek. Vrijdag: Play-back wedstrijd. DE EMGO WAARSCHUWT: In de afgelopen jaren wordt in de wo ningbouw steeds meer mechanische venti latie toegepast. Voornamelijk in woningen met open keukens is het toepassen van mechanische ventilatie zelfs verplicht. Door de hoge energiekosten worden al lerhande middelen aangewend om hierop te besparen. Daarbij wordt ook vaak de mechanische ventilatie gedurende een bepaalde tijd uitgeschakeld. Dat hierdoor in sommige gevallen een levensgevaarlijke situatie kan ontstaan wordt in onvoldoende mate onderkend. Het goed functioneren van de gastoestellen is afhankelijk van een goede ventilatie. Zo is een ongeval bekend in een bejaar- denflat, waar om energie te besparen 's nachts de mechanische ventilatie wer uit geschakeld. In één van de appartementen is in deze periode een afvoerloze geiser zonder atmosfeerbeveiliging gedurende lange tijd in bedrijf geweest. Door het ontbreken van de ventilatie is de concentratie van de verbrandingsgas sen zodanig opgelopen dat deze geiser grote hoeveelheden koolmonoxyde is gaan produceren. Tengevolge hiervan is de bewoonster aan koolmonoxyde vergiftiging overleden. Bij de reconstructie is gebleken dat dit ongeval niet zou zijn gebeurd wanneer de mechanische ventilatie normaal in bedrijf was gebleven. Wij willen onze verbruikers er dan ook op attenderen een mechanische ventilatie nimmer buiten werking te stellen. Finland heeft grote belangstelling voor de stalen verbindingsbrug tussen Schou- wen-Duiveland en het werkeiland Neeltje Jans van Rijkswaterstaat in de Ooster- schelde. Deze brug die in 1978 door Rijkswaterstaat als verbindingsbrug werd aangelegd is 2700 meter lang en blijft tot medio 1987 in gebruik. Een Finse overheidsdelegatie heeft vo rige week de brug geïnspecteerd. In sep tember valt de beslissing, als nog een andere delegatie poolshoogte heeft geno men. In Finland moet de brug twee eilanden verbinden, die nu nog via een veerpont met elkaar in verbinding staan. De brug zal tussen 5 en 10 miljoen gulden moeten opbrengen. Makelaarskantoor H. Boo gaard b.v. te Sliedrecht is belast met het aan de man brengen van de brug en andere grotere en kleinere objecten die bij de Oosterschelde -afsluiting hebben dienst gedaan. De Stichting Kerkconcerten Goeree- Overflakkee organiseert op zaterdag 10 augustus a.s. een piano-concert in de Muziekkamer van P. Westhoeve, aan de Koolweg 1 la te Ouddorp. Concertgevers zijn Martine en Wim Soeters uit Nieuwe Tonge. Het programma luist als volgt: 1. Uit: Sonate in F (KV 497) - adagio - W. A. Mozart - allegro (1756-1791) (quatre mains) 2. Suite Bergamasque - Cl. Debussy - Prelude (1862-1918) - Menuet - Clair de Lune - Passepied 3. Uit: „Iberia" - I. Albéniz - Evocation (1860-1909) 4. Petit Suite - Cl. Debussy - En bateau - Cortege - Menuet - Ballet (quatre mains) Tussen de programmapunten 2 en 3 is een pauze gepland, waarin koffie verkrijg baar zal zijn. De aanvang van dit concert is 20.00 uur, de toegangsprijs bedraagt 5,- voor vol wassenen en 3,- voor scholieren, CJP- houders en 65+. MIDDELHARNIS Het bestuur van de zangvereniging „Canticum" deelr haar leden mede dat de eerste repetitie-avond NIET op woensdag 14 augustus is, maar op D.V. 21 augustus a.s. Nieuwe leden zijn hartelijk welkom. STELLENDAM Hervatting repetities Op dinsdag 13 augustus hoopt de Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" haar repetities weer te hervatten. In ver band met het zingen in Goedereede deze keer op een dinsdag. Op woensdag 14 augustus om 19.10 uur vertrekken we naar Goedereede, vanaf „de Rank". SINT ANNALAND - Uienveiling dinsdag 6 aug. I98S - Uien, plantuien, maat veertig/opwaarts. Klasse twee N.L. 42,30. Uienprijs per 100 kg. Aanvoer: vijf en twintig ton. - Aardappelveiling dinsdag 6 aug. '85 - Doré eerste soort 0,52 - 0,55; Doré tweede soort/0,48 -ƒ0,49; Doré apart/ 0,48; Doré bonken/0,11 -/0,13; Doré drielingen 0,11 - 0,12; Doré kriel 1,34-/1,54; Lekkerlanders eerste soort/ 0,45Gloria eerste soort/ 0,51Première eerste soort 0,45 - 0,48; Bintjes gewone 0,47 - 0,50. Aardappelprijs per kg. Aanvoer honderdenvierenveertig ton. - Kerkdiensten zondag 11 aug. 1985 - Ned. Herv. kerk 10 en 18.00 uur ds. P. Westland, em. pred. te Huizen N.H. - Geref. Gem. 9.30 en 14.00 uur en 's avonds 18.00 uur lezen - Geref. Gem. in Ned. 9.45, 14.15 en 18.15 uur lezen. - Extra kerkdienst - Voor de Geref. Gem. van St. Annaland hoopt D.V. op 15 aug. a.s. des avonds om 19.30 uur (half acht) voor te gaan in de dienst des Woords ds. M. J. van Gelder uit Tricht-Gelder- malsen. voor zondag 11 augustus 1985 OUDDORP - Ned. Herv. Gem. 9.00, 11.00enl8.30uurds.W.J.op'tHof- Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur lezen- Ger. Kerk 9.00 en 10.30 uur ds. A. J. J. van Noord; 18.30 uur ds. B. H. Rootmensen - Doopsgez. Gem. 9.30 uur ds. Homan, Enldiuizen. GOEDEREEDE - Ned. Herv. Gem. 9.00,10.45,17.00 en 18.45 uur ds. M. Aangeenbrug, Thusis. STELLENDAM - Ned. Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. van Herk, KoUekte bijstand pastoraat - Ger. Kerk 10.00 uur ds. B. H. Rootmensen; 18.30 uur ds. A. J. J. van Noord (tegenstr. opgave). MELISSANT-Ned. Herv. Gem. 10.00 uur eerw. heer K. J. Visser, Gouda; 18.00 uur ds. P. van Bergen Braven- boer, Scherpenisse; extra kollekte Ge nerale Kas - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 uur ds. W. Jeroense, Zwolle; 18.30 uur ds. J. Hage, Doop en belijdenisdienst. DIRKSLAND-Ned. Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. van der Linden, bed. Heilige Doop; 18.00 uur ds. D. Dekker - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. HERKINGEN - Ned. Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur eerw. heer A. H. Veldhuizen, extra kollekte quotum - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. SOMMELSDIJK - Ned. Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. L. Kruijmer, extra kollekte jeugdwerk in eigen ge meente - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. G. Bloemendaal, Delft. LUKASKAPEL HDG - 10.15 uur ds. N. P. K. Kleiberg, extra kollekte schulddelging. MIDDELHARNIS - Ned. Herv. Gem. 10.00 uur ds. L, Quist; 18.00 uur ds. P. H. van Trigt; bed. Heilige Doop, extra kollekte onderhoud orgel -. Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. A. Carstens - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 uur ds. Bruning; 17.00 uur kand. J. van Wallinga - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 en 14.30 uur ds. A. Geelhoed. NIEUWE TONGE - Ned. Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. van den Bom, bev. ambtsdragers; H.C. zondag 9, Ie kollekte kerkvoogdij, 2e kollekte ker- keraadsfonds - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE - Ned. Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. T. Cazander, bed. Heilige Doop; 18.00 uur ds. P. de Jager, Schoonhoven - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET - Ned. Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. H. van Kooten; 18.00 uur ds. A. Vos; extra kollekte beroepingswerk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J.Hage; 18.00 uur ds. A. v.d. Zwaag, Scheveningen. DEN BOMMEL - Ned. Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vos, bed. Heilige Doop; 18.00 uur ds. W. H. van Kooten - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur drs. J. H. Becker; openbare belijdenis, nam. OOLTGENSPLAAT - Ned. Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. K. van Meijeren, H.C. zondag 35, extra kol lekte chr. belangen - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 uur dhr. J. W. Verstrate, Lepelstraat; 18.(X) uur dhr. J. Verheul, Spijkenisse. LANGSTRAAT - Ned. Herv. Gem. 10.00 uur eerw. heer L. D. Burger, Waddinxveen. SINT MAARTENSDIJK - Ned. Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. J. G. vanb Loon - Ger. Gem. in Ned. 3 x lezen - Oud Ger. Gem. 3 x lezen. „Sta op en wandel" (Hand. 3 6), veirolg Denk niet: de genezing van de verlamde ging vanzelf. Dit heeft de Heere Jezus Christus alles gekost. Daarom verheer lijkt de H. Geest Hém! Hij heeft Zijn Vader en Zijn schepping en dus ook de mensenwereld zo liefgehad, dat Hij in de ziekten en in de zonde d.i. in de oorzaak van de ziekten en dood is „ingedaald"En Hij heeft dit alles als een Magneet naar Zich toegetrokken. Hij heeft onze zonde, de oorzaak van alle leed door Zijn Vader op Zich laten leggen. Hij heeft zonde, ziekte en dood in hun verderfelijke kracht aan Zijn gezegend lichaam laten „uitwoe den". Echter daar is Hij Zelf aan het kruis zo door „verminkt en verlamd", dat Hij geen voet meer verzetten kon. Hij is verbrijzeld; zo erg, dat Jesaja uitroept: Hij had geen gedaante noch heerlijkheid. Een Man van Smarten en verzocht in ziekte.... Hij was veracht en wij hebben Hem niet geacht. O, hoe vreselijk! Zie uw zonde, uw ziekten, verlamde, zieke mens, zondig mens! Ziet wat deze Hem aandoen. Hoe deze Hém ontluiste ren. En schaam u weg. Belijd en beween ze! En hoor de klaagtoon nee de jubeltoon van Jesaja: Waarlijk, Hij heeft onze krankheden op Zich genomen en onze smarten heeftHij gedragen. Hij is om onze overtredingen verwend, de straf, die ons de vrede aanbrengt, was op Hem. Zie het, zegt de H. Geest: van elke ziekte, van elke zonde, waarvan u verlost bent moet u Hem de eer geven. Maar ook: tegen élke zonde, elke ziekte, tegen alle ellende, ja zelfs tegen de dood is Zijn Naam nog krachtig, genezend, levend makend! Im mers Zijn Naam is nog sterke God, Vader der eeuwigheid. Vredevorst en aan Zijn heerschappij is geen einde! Gelooft u dat? Want u moet niet te sterk op Petrus en Johannes zien, alsof zij door eigen kracht of godzaligheid die man deden wandelen. Nee, de God vaft Abraham, Izak en Jacob heeft Zijn Kind Jezus verheerlijkt (vs. 13). Uit die naamjezus vloeien als uit een oceaan van genade de zegeningen van de Verhoogde aan zondaren, aan ziekten toe. In de Naam van Jezus Christus; door di;ie Naam gelovig aan te roepen is de HEERE daar bij dié zieke a.h.w. Zélf aanwezig. In Zijn liefde en heerlijke op standingskracht, d.w.z. in de kracht, waarmede Hij ziekte en dood te sterk is geworden. En bedenk dan: Hem is gege ven alle macht in hemel en op aarde. Welnu, Petrus gelooft zo sterk in de kracht van Zijn Naam, dat hij het bevel geeft: Sta op! En eer hij ziet, dat de man het doet, grijpt hij zijn hand al: Niet omdat hij vertrouwt op de benen van die man. Maar in een grenzeloos vertrouwen op de Naam, op Christus Jezus. Dat Hij Zelf waarmaakt, wat Petrus in de kracht van de Geest zegt en doet. En dan gebeurt 't wonder: Petrus wordt in dit geloof niet beschaamd. Door Zijn krachtige woord wordt het geloofsver trouwen in het hart van de verlamde door Christus gewekt.... zodat zijn voeten en enkels vast worden. Hij springt op, gaat met Petrus en Johan nes de tempel binnen, wandelende, sprin gende en lovende God. Wat heeft dit nu te zeggen? Velen in en buiten de kerk denken: niets! Die won deren en tekenen gebeuren vandaag niet meer. De Schrift geeft u daar geen gelijk in. Geschiedt dit dan nog in de christelijke gemeente? Ja, "'t gebeurt nog, dat opgege ven zieken in het gebed, door de prediking aan de Naam van Jezus Christus toever trouwd worden. En.... naar Zijn belofte genezen. Kort geleden hoorden we het van enkele zieken, die „opgegeven" waren. Hoe komt het dat deze dingen onder ons weinig gebeuren? Is dat wellicht, omdat we vaak niet preken en bidden vanuit een levend geloof? En niet*meer weten welk een onuitputtelijke rijkdom de gelovigen gegeven is in de Naam van Jezus Chris tus? Dat is in Hem, in Wie al Gods volheid woont. Paulus zegt in „Corinthe 1": Ik dank mijn God over u, vanwege de genade Gods, die u gegeven is in Christus Jezus! Dat gij in alles rijk zijt geworden in Hem... Alzo, dat het u aan gene gave ontbreekt. Ook niet aan de gave der ge zondmaking (1 Cor. 12). Leven de gelo vigen niet vaak ver beneden de maat? Wat hebben we nodig? Dit als schuld voor God te belijden (1). Gebed om een levend geloof in deze Naam (2) - Zoals dat van Pertrus - om een wereld in nood te dienen vanuit de onuitputtelijke rijkdom van de Naam van Christus. We mogen u oproepen om dat geloof te bidden. Versta me goed. Ik bedoel niet: geloof 't maar even en er gebeuren spek takels. Wel: de H. Geest wil dit geloof nog in ons hart werken. Dan moet er veel veranderen, denkt u. Inderdaad Petrus zei vroeger: Ik zal dit en ik zal dat... ik zal voor U de dood mgaan, heere Jezus, maar hij verioochende Chris tus en vervloekte zichzelf. Zie petrus daar staan als een goddeloze in zichzelf, als een bedelaar. Echter zie vooral wat de genade van Christus en wat de H. Geest vermag! Christus Die Petrus opzoekt, hem alles vergeeft, maar hem ook bekrachtigt met Zijn opstandingskracht, zodat hij van niemand wil getuigen dan van Jezus Christus, de Nazarener, alleen. Hij vindt alles in die ene Naam; hij mag anderen naar die Naam verwijzen en genezen in de kracht van Christus. Een laatste vraag: al zou een ieder in dit geloof leven, dan zou toch niet iedere zieke genezen worden? Nee! De genezin gen van Christus strekken zich niet uit naar alle mensen. Bartimeüs en deze man zijn genezen. Anderen niet! U moet er goed op letten, dat de genezingen in de Bijbel tekenen genoemd worden, m.a.w. ze wijzen ergens heen; Naar het Konink rijk van God, dat onder ons is gekomen en nog eenmaal ten volle openbaar wordt. M.a.w. de dag komt nog, dat Christus alle dingen nieuw maakt. Dat alle blin den, verlamden, zieken die in 't geloof gestorven zijn eenmaal met een verheer lijkt lichaam zullen opstaan om God te prijzen. „Alsdan, op Christus' dag zullen de ogen van de blinden geopend worden en de oren van de doven. Alsdan zal de kreupele springen als een hert en de tong van de stomme zal juichen. Leeft u uit die hoop? En jij? Zuchten wij die de eerstelingen van de Geest ontvangen hebben met de schep ping op het openbaar worden van de kinderen Gods? (Rom. 8). Is zo'n tekst geen zoethouder? Nee! Het Woord van de Heere staat er garant voor. Deze tekenen staan er garant voor, dat de Vader, de Zoon en de H. Geest niet rusten, voordat het waar is: „Ik maak alle dingen nieuw, u die op de Heere alleen vertrouwt, hoor het Evangelie: die hctop moet al ons leed verzachten. Die hoop doet roemen zelfs in de verdrukkingen. Die hoop doet weten dat ook ziekte, lijden en dood moeten medewerken ten goede. Die hoop be schaamt niet, omdat de liefde Gods in onze harten is uitgestort. Dat ligt vast in het werk van de Drieenige God! Zodat Hij, u en jou die zonder Hem, buiten Hem leven, zeer ernstig waarschuwt. Zalig is hij die aan Mij niet ge-ergerd wordt (d.i. niet voor eeuwig struikelt over Mij). Middelhamis P. H. Trigt is ook op vrijdagavond tot 9 uur geopend iLANGE WEG 113 TEL. 01870 - 2222 MIDDELHARNIS Schipper H. Bout heeft met zijn kotter „Zeearend", K.G. (Kortgene) 5 uit Co- lijnsplaat, bij het vissen op tong in de Oosterschelde een altaarsteen opgevist. Zoals bekend werden in het begin van de jaren 1970/71 ter plaatse, toen men daar extra naar viste vele van dergelijke al taarstenen, gewijd aan de godin Nehalen- nia, opgevist (140 stuks). In de eerste drie eeuwen van onze jaar telling moet ter plaatse een tempel zijn geweest, waar de kooplieden die voorde lige zaken hadden gedaan of een gelofte hadden in te lossen, deze altaarstenen lieten plaatsen. Het opschrift van de nu geviste steen, is nog duidelijk te lezen. Bout weet nog niet of hij de steen verkopen zal, maar hij wil hem in alle geval in Zeeland houden; ook „P.V. de Luchtbode" Herkingen - Uitslag wedvlucht Soissons 3-8-85 471 jonge duiven los om 11.40 uur Z.W. wind afstand plm. 263 km. Ph.Logmansl,6,8,9,10,19,29,31,38, 39,45,46, 51,54,58,59,64,77,78,80, 86, 91, 92; A. Molenaar 2, 95; B. v. d. Ochtend 3, 20, 67; A. Volaart 4, 61, 65, 69,72,89; H. Kievit 5,12,28,30,35,79, 90, 94; I. Kievit 7,37,40; J. den Boer 11 14,18,27,56,68,74,84; H. Kagchellend 13, 16, 22, 25, 71; C. Vreeswijk 15, 60, 85,87; M. Huizer en Zn. 17, 32, 34, 52, 62, 83, 93; A. het Jonk 21, 24, 73, 75; J. A. Veldhuizen 23, 42; Gebr. Volaart 26, 36,41,47,50,55,57,63,70; C. Aupper- lee 33, 44, 49, 81; H. Kamerling 43, 66, 82; K. Kievit 48, 53; J. Molenaar 76; C. Logmans 88. Uitslag wedvlucht Bergerac 2-8-85 136 duiven los om 15.30 uur Z.W. wind met regen, afstand plm. 809 km. eerste duif 3-8 om 8.45 uur. Gebr. Volaart 1, 11, 12, 20, 21, 30; Ph. Logmans 2, 5, 8,10; H. Kievit 3,18,22, 27,31H. Kamerling 4,9,26; A. het Jonk 6, 33; K. Kievit 7; A. Volaart 13,16, 23; C. Aupperlee 14,28; C. Vreeswijk 15; A. Molenaar 17, 24; J. den Boer 19, 25,29; M. Huizer en Zn. 32, 34. de heer L. J. Abelman, directeur van het streekmuseum Zuid- en Noord-Beveland dringt daarop aan. De steen moet eerst nog lange tijd in het zoete water om hem te ontzilten, doet men dit niet dan valt hij in puin. De in 1971 geviste stenen zijn alle verhuisd naar Leiden. Het opschrift op de altaarsteen luidt: „Dea Nihalenn Tertinus Virilus Et Ma- rius Agilis V.S.L.M. Twee heren, Ter tinus Virilus en Marius Agilis (handels- lieden) hebben de steen laten maken om hun gelofte jegens de godin in te lossen. De letters V. S.L.M, staan voor Votum Solvit, Libens Merito, wat dank uitspreekt en goede wil, voor de ontvangen weldaden, waarschijnlijk voordelige handelstrans- akties met Engeland. Fruitbomen en een schaal met appels verzinnebeelden de vruchtbaarheid, ook deze inscripties komen erg gaaf op de steen voor. MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK Een wedvlucht vanuit Bergerac, oude duiven d.d. 3-8-85. Deelname 112 dui ven; los 15.30 uur (815 km). A. de Gans 1, 2, 6, 14, 25; M. A. v. Nimwegen 3, 23; C. Looij 4; P. v.d. Boogert 5; Joh. Groenendijk 7; P. van Moort 8,17; J. Vis van Heemst 9,27; A. Human 10, 16; P. v.d. Geest 11, 22, 26, 28; A. v.d. Linde 12, 18; Gebr. Kieviet 13; H. A. W. van Rees 15; A. van Helden 20; K. Groenendijk 21. En een wedvlucht vanuit Soissons, jonge duiven. Deelname 508 duiven. Los 11.40 uur (269 km). J. van Alphen 1, 7, 27, 31,45, 87,107; P. vanMoort 2,49,69,124; P. v.d. Sluijs 3, 28, 38, 44, 83; G. Meiaard 4, 37 126; P. v.d. Geest 5,22,23,25,41,42,63,64, 74, 75, 78, 84, 88, 89, 110, 123, 127; Gebr. Kieviet 6, 16, 24, 82, 91, 92, 97, 109; P. Verkerke 8,55; A. de Gans 9,14, 21,29, 30, 36, 39,58,62,77,80,93, 94, 104, 105 113, 115, 116; M. A. van Nimwegen 10,54,61,66,99,102,118; J. Vis van Heemst 11,51,52,89, 111; A. Meiaard 12,19; C. Vroegindeweij 13,43; M. Kieviet 15, 26, 32, 46,47, 53; P. v.d. Boogert 17,18, 73,76,95,114,125; M. Bestman 20,48; A. v.d. Linde 33,40,50, 101, 112; G. Kieviet 34, 67, 68, 100, 119, 120; H. A. W. van Rees 35, 70, 79, 86,106; A. Human56,59,60,71,81; C. Blom 65,108; A. van Helden 85; C. Looij 90, 96, 103, 121, 122; D. Maliepaard 117. DIRKSLAND Oud papieraktie Zaterdagmorgen 10 augustus is het weer zover. Dan komen de vrijwilligers bij u langs om het door u gespaarde oud papier op te halen. Wij willen u wel vragen er oip te letten dat er geen ander afval tussen de kranten zit. Alleen kranten, karton en lorren!!! Al het andere afval wordt nl van het totaalgewicht afgetrokken en is ge vaarlijk bij de verwerking. Bij voorbaat weer dank voor uw mede werking en tot zaterdag. Bergerac 492 duiven 1. Gebr. Volaart, Herkingen; 2. Comb. Cees en Miep, Ouddorp; 3, 4, Comb, de Jong-Tieleman, Dirksland; 5, 15, 24, N. H. V. d. Groef, Dirksland; 6, 19, W. Nieuwland, Dirksland; 7, B. Dorsman, Ouddorp; 8, 9, C. M. Grinwis, Ouddorp; 10,13,J.A.Willemse, Ouddorp; 11,16, A. de Gans, Sommelsdijk; 12, 22, J. Kaptijn, Ouddorp; 14, 23, C. Vermeulen, Dirksland; 17, 30, Comb. Westdijk-Wit te, Stellendam; 18, M. A. v. Nimwegen, Sommelsdijk; 20, 21, L. Hoek, Stellen- dam; 25, S. du Pree, Stellendam; 26, Joh. Koppelman, Dirksland; 27, Ph. Log mans, Herkingen; 28, H. Kievit, Herkin gen; 29, D. J. van Noort, Dirksland. Opvallende prestatie J. Kaptijn, Ouddorp 11 van de 14 gezette vogels in de prijzen. Een echte Pyreneënspecialist P.V. Gevleugelde Vrienden, Dirksland Bergerac 70 duiven 12,18, Comb, de Jong-Tieleman; 3,6,9, 12, N. M. V. d. Groef; 4, 7, W. Nieuw- land; 5, 8,16, C. Vermeulen; 10,19, Joh. Koppelman; 11, 17, D. J. v. Noort; 13, 14, K. de Jong; 15BLeijdens en Zn.20, C. Nagtegaal. SOISSONS 316 duiven 1, 27, 28, B. van Oudenaren; 2,14, D. J. van Noort; 3, 9, 12, 16, 25, 30 Joh. Koppelman; 4,5,6,13, N. H. v. d. Groef; 7, 20, B. Leijdens en Zn.; 8, 29, Joh. Leune; 10,21,C. Vermeulen; 11,17,19, Comb, de Jong-Tieleman; 15, 23, K. de Jong; 18, W. Nieuwland; 22, L. S. v. d. Baan; 26, C. Nagtegaal; 31, J. v. Putten. Flakkeese Zaterdagvliegers 2096 duiven Soissons d.d. 3-8-85 1, 27, J. van Alphen, Middelhamis; 2, P. van Moort, Nieuwe Tonge; 3, P. v. d. Sluijs, Middelhamis; 4, 24, C. M. Grin wis, Ouddorp; 5, K. Hameeteman, Stel lendam; 6, G. Meiaard, Stad aan 't Ha ringvliet; 7, B. V. Oudenaren, Melissant; 8, 25, Comb. Cees en Miep, Ouddorp; 9, D. J. van Noort, Dirksland; 10, 21, Ph. Logmans, Herkingen; 11, Joh. Koppel man, Dirksland; 12, A. Molenaar, Her kingen; 13, 16, 18 N. H. V. d. Groef, Dirksland; 14, B. v. d. Ochtend, Herkin gen; 15, A. J. A. Volaart, Herkingen; 17, A. Klijn, Ouddorp; 19 H. Kievit, Her- kingen; 20, P. V. d. Geest, Nieuwe Tonge; 22, J. van Seters en Zn., Stellendam; 23, I. Kievit, herkingen; 26, Gebr. Kieviet, Middelhamis; 28, J. H. Ju, Stellendam; 29, P. Verkerke, Middelhamis; 30, A. de Gans, Sommelsdijk. 3i SCnGld

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 2