Abonneert U op Eilanden-nieuw s I Gebrs. de Waal Jaarverslag 1984 ZWN Service Super Voogd ORGELCONCERT in de Ned. Herv. K^rk te Stad aan 't Haringvliet Voor al uw drukwerk, Inboedelmarkt Een advertentie in Eilanden- nieuws heeft altijd succes opslagruimte DEUREN DEURKOZIJNEN PORTkS X kan het U leveren WATERSCHAP GOEREE- OVERFLAKKEE WATERSCHAP GOEREE-OVERFLAKKEE DINSDAG 6 AUGUSTUS 1985 „EILANDEN-NIEUWS Bladz. 3 FAMILIEBERICHTEN D.V. 7 aug. hopen onze geliefde ouders, groot- en overgrootouders A. Noteboom en T. M. Noteboom-van Vliet hun 55 jarig huwelijk te gedenken. Moge de Heere hen nog vele jaren voor elkaar en ij:: voor ons sparen. P. Noteboom M. A. Noteboom-Knops 'lil J. L. Noteboom F. Noteboom-Both A. L. Klem-Noteboom S A. Klem L. A. Jordaan-Noteboom L. Jordaan .'ij klein- en achterkleinkinderen Augustus 1985, Sommelsdijk iij: Vlasakker 34 Wij hopen dit in familiekring te gedenken. |i Zaterdag 10 augustus a.s. zullen de jeugdige organisten Johan van Broekhoven uit Stellendam en Abram Bezuijen uit Ouddorp wederom een concert verzorgen. Ditmaal op het Leeflang-orgel van de Ned. Herv. Kerk te Stad aan 't Haringvliet Het concertprogramma luidt als volgt: Johan van Broekhoven: - Praeludium et Fuga G dur. BWV 541 (J. S. Bach) - Voluntary no. VIII (J. Wesley) - Partita: JesunieineFreude(l, 4, 7, 6,) (Chr. H. Harinck) - Concerto G dur BWV 571 (J. S. Bach) Abram Bezuijen: - Diapason Movement (W. Walond) - Praeludium et Fuga E dur )V. Lübeck) - Fantasia c Moll. (J. S. Bach) - Litanies (Jehan Alain) Tijdens het concert vindt er ook samenzang plaats. Beide organisten hebben hun eerste les- jaren genoten bij Piet Westhoeve. Johan van Broekhoven heeft dit jaar toelatingsexamen ge daan aan het Conservatorium te Rotterdam en is toegelaten tot het eerste jaar en gaat Hoofdvak Orgel studeren bij Arie J. Keijzer. Abram Bezuijen gaat naar het tweede jaar en studeert eveneens bij Arie J. Keijzer. Het concert begint om 20.00 uur. Toegang tot dit concert is gratis. Wel vindt er een koUekte plaats die bestemd is voor het restauratiefonds. De kerk is open om half acht. I DANKBETUIGING j:^ Langs deze weg willen wij alle familieleden, vrien- ij:: den en kennissen, en verder allen die ons op welke wijze dan ook gefeliciteerd hebben met de geboorte lil: van onze dochter JOLINDA, heel hartelijk dank li|: zeggen. Uw aller medeleven heeft ons erg goed gedaan. I C. W. Braber A. M. Braber-Korteweg Erik - Peter - Corné ilj; Ooltgensplaat, augustus 1985 1 kg RIBKARBONADE10,98 1 kg HAASKARBONADE12,48 1 kg HANDPEREN 1,58 1 TUGERBROOD 800 gram2,09 1 liter SUPER IJS2,39 X Weststraat 39 - Ouddorp nooit meer verven! PORTAS vakbedrijf l zoals Rekeningen, X briefpapier, J enveloppen, kaartjes, X circulaires, brochures, folders; Drukkerij Langeweg 13, Sommelsdijk ONTHEFFINGEN A.P.R. Dijkgraaf en heemraden van het waterschap Goe- ree-Overflakkee maken openbaar bekend, dat zij bij besluit van 1 augustus 1985 de volgende onthef fingen ingevolge artikel 165 C van het Algemeen Polderreglement hebben verleend: 1. Gemeente Dirksland: het leggen van een dam met duiker in een hoofdwatergang, het vergraven van een hoofd watergang en een kavelsloot en het lozen van hemelwater en overstortend, verdund afvalwa ter, een en ander ten behoeve van riolering industrieterrein Melissant. 2. Gemeente Middelhamis: het gedeeltelijk dempen en vergraven van een hoofdwatergang, het verplaatsen van een stuw, het leggen van een dam met 2 duikers en het lozen van overstortend, verdund rioolwater, een en ander ten behoeve van realisering bestem mingsplan ,,De Staver" te Sommelsdijk. 3. I. Ras, Langeweg 111, Sommelsdijk: het lozen van riool-/hemelwater in de oostelijke wegsloot van de Langeweg te Middelhamis. Tegen deze beslissingen staat aan ieder beroep open op gedeputeerde staten van Zuid-Holland, Kon- ningskade 1-2, 2596 AA's-Gravenhagetotaanhet einde van een termijn van dertig dagen na de datum van deze openbare bekendmaking. Middelhamis, 6 augustus 1985. Dijkgraaf en heemraden voornoemd, De dijkgraaf, H. L. van Kampenhout De secretaris-rentmeester, J. B. van Gerdingen Verkiezing van Hoofdingelanden en -plaatsvervangers Met ingang van 1 januari 1986 treden de hoofdingelanden en -plaatsvervangers van de districten I en III af. Ter voorziening in de vacatures zullen zonodig in de maand oktober van dit jaar verkiezingen worden gehouden. Gestelde kandidaten De besturen van genoemde districten hebben elk voor hun district de volgende kandidaten gesteld: ONGEBOUWD GEBOUWD hoofdingelanden -plaatsvervangers hoofdingelanden -plaatsvervangers DISTRICT I C. J. de Rooij Oosterweg 3 Melissant J. A. Biemond Zuiderdiepweg 2 Dirksland T. Aleman Kelderweg 7 Ouddorp L. Mastenbroek West- Nieuwlandseweg 2 Ouddorp A. E. Stmik Kmisweg 4 Stellendam J. Breen Oostdijkseweg 81 Goedereede C. Breen Pzn. Hazersweg 23 Ouddorp J. van der Wende Groenedijk 22 Ouddorp A. W. van Dam- Noorthoek W. de Jagerstraat 44 Stellendam J. J. Pikaart Dirkdoensweg 32 Ouddorp M. Witte Bekaf 2 Goedereede L. Visser Voorstraat 56 Stellendam P. A. Braber Schoolstraat 30 Stellendam J. Grinwis Dirkdoensweg 31 Ouddorp Joh. Troost Bekaf 4 Goedereede J. van der Vlugt Eendrachtsdijk 10 Stellendam DISTRICT III H. A. Mijs Kokseweg 6 Sommelsdijk J. H. Braber Potterweg 1 Middelhamis L. J. van Nieuwenhuijzen Kon. Julianaweg 27 Middelhamis D. van Loon Oostendesedijk 3 Oude Tonge A. A. Wesdorp Armenweg 3 Sommelsdijk L. Soldaat Zeedijk 43 Stad aan 't Haringvliet B. C. van Es Langeweg 1 Nieuwe Tonge D. Vogelaar Oostmoerse Scheidweg 2 Stad aan 't Haringvliet L. J. van Welsenis Stationsweg 1 Middelhamis J. H. Koppelaar Chr. de Vrieslaan 9 Middelhamis M. Verduin Hobbemastraat 16 Middelhamis M. Zweerus Klinkerlandseweg 15 Nieuwe Tonge J. M. Kemner Langeweg 146 Middelhamis C. Quist Kluut 14 Sommelsdijk J. Maliepaard Van Wittenhorststraat 2 Stad aan 't Haringvliet C. M. van Loon-Dirkx Oostmoerse Scheidweg 1 Stad aan 't Haringvliet Indien voor een vacature geen tegenkandidaten worden gesteld worden de door het districtsbestuur gestelde kandidaten te zijn verkozen. Het stellen van tegenkandidaten Stemgerechtigde ingelanden (zie hierna) kunnen tegenkandidaten stellen. Opgaven van tegenkandidaten dienen te geschieden op kosteloos bij het waterschap verkrijgbare formulieren. Bij de formulieren wordt een schriftelijk toelichting verstrekt. Opgaven van tegenkandidaten moeten per opgave door tenminste 10 stemgerechtigde ingelanden, de kandidaat niet inbegrepen, van dezelfde categorie (ongebouwd of gebouwd) en in hetzelfde kiesdistrict, ondertekend zijn. Niemand kan voor meer dan één vacature kandidaat gesteld worden. Opgaven van tegenkandidaten dienen vóór 21 augustus 1985 te worden ingediend door: a. toezending van het formulier aan de dijkgraaf van het waterschap Goeree-Overflakkee, waarna een ontvangstbevestiging wordt toegezonden; b. inlevering ten kantore van het waterschap Goeree-Overflakkee, waar een bewijs van ontvangst wordt afgegeven. Wie verkiesbaar zyn Als hoofdingeland of -plaatsvervanger kan alleen worden verkozen degene die: a. de Nederlandse nationaliteit bezit; b. op 1 januari 1986 de leeftijd van 21 jaar heeft bereikt en nog niet die van 65 jaar; c. niet bij onherroepelijke rechterlijke uitspraak de beschikking of het beheer over zijn goederen heeft verloren en niet van zijn kiesrecht(en) is ontzet. Wie stemgerechtigd zijn Stemgerechtigd zijn: a. voor het ongebouwd onroerend goed: alle ingelanden, die tenminste Vt hectare in hetzelfde kiesdistrict gelegen ongebouwd onroerend goed, waarover enige omslag wordt geheven, in eigendom, erfpacht, recht van opstal of vmchtgebmik hebben; b. voor het gebouwd onroerend goed: alle ingelanden, die eigenaar, erfpachter, opstalhouder of vruchtgebmiker zijn van in hetzelfde kiesdistrict gelegen gebouwd onroerend goed, waarover enige omslag wordt geheven, naar een belastbare opbrengst voor de grondbelasting, dan wel de vanwege ons geschatte opbrengst, van tenminste 50,-. De houder van een, bij a en b, eerder genoemd zakelijk recht op een onroerend goed heeft geen stemrecht, indien er met betrekking tot hetzelfde onroerend goed een houder van een later genoemd zakelijk recht is (bijvoorbeeld: erfpachter gaat voor eigenaar). Register van stemgerechtigde ingelanden Vanaf heden kan een ieder kosteloos inlichtingen uit het register van stemgerechtigde ingelanden verkrijgen. Een uittreksel uit dat register is tegen betaling van 2,50 ten kantore van het waterschap Goeree-Overflakkee, Langeweg 74 te Middelhamis verkrijgbaar. Inlichten, formulieren Inlichtingen, formulieren, enzovoorts kunt u eveneens aan vorengenoemd adres verkrijgen. Middelhamis, 6 augustus 1985. Dijkgraaf en heemraden van het waterschap Goeree-Overflakkee, De dijkgraaf, H. L. van Kampenhout De secretaris-rentmeester, J. B. van Gerdingen TE KOOP GEVRAAGD geh. of ged. inboedels bankstellen, eethoeken, gasfomuizen, koelkasten, kleuren tv's en stereo-app. enz. Ruilstraat 105 Tel. 010 - 25 42 06 TE KOOP GEVRAAGD geh. of ged. inboedels bankstellen, eethoeken, gasfomuizen, koelkasten, kleuren tv's en stereo-app. enz. In-enVarkoophuls Maashaven 35 B Tel. 010 - 85 13 65 010 - 81 02 87 Te huur gevraagd: in Ouddorp in de buurt van Havenweg. Te. 01878 - 1495 V.W. Golf 1100 L 4- 1977 113000 km. zilvermet. van Ie eigenaar. Prijs/3.500,- Tel. 01875 - 1951 N.V. Streekvervoer Zuid-West-Ne derland te Zierikzee heeft het jaar 1984 afgesloten met een positief resultaat van ƒ612,243 tegenover/70.709 in 1983.- Dit winstsaldo is toegevoegd aan de overige reserves, waarmee het totaal van deze reserves op 10.402.055 is gekomen. De totale bedrijfskosten, inclusief de interestlasten en de buitengewone las ten, stegen ten opzichte van 1983 met slechts 1,9% van/ 64,14 miljoen in 1983 tot 65,34 miljoen in 1984. Deze stijging is voomamelijk het gevolg van de uitbreiding in ons autobuslijndienst- bedrijf met 5,6% autobuskilometers. Hiermee is de kilometerproduktie ge komen op 20,25 miljoen, ofwel ruim 500 keer de wereld rond. De post lonen, sociale lasten, pen sioenlasten en overige personeelskos ten daalde in het verslagjaar ten op zichte van 1983 met 1,3%, waarmee jdeze 57,3% van de totale kosten be draagt. Het aantal personeelsleden is in 1984 gestegen tot nominaal 669 (618 effectief). In 1984 werden 17,1 miljoen reizigers vervoerd tegenover 16,7 miljoen in 1983, een toename van 2,5%. Indien wij de ontwikkelingen in de bedrijfstak bezien steekt dit positief resultaat gun stig aftegen de daling van het openbaar vervoergebruik in Nederland. Vergelij ken wij echter dit groeicijfer met de toegenomen kilometerproduktie dan heeft de uitbreiding in de dienstverle ning niet die toename aan reizigers te zien gegeven die ervan verwacht mocht worden. De oorzaak van de geringe groei is moeilijk aan te geven. De hogere tarieven, de recessie met een hoge werk loosheid en wellicht nog andere fakto- ren spelen hierbij een rol. In de periode 1977 t/m 1984 steeg het aantal reizigers van 10.400.000 tot 17.100.000 of met 64,4%. De kwaliteit van het voorzieningen niveau en de betrouwbaarheid in onze dienstverlening waren kenmerkend voor het afgelopen jaar. De zorg voor onze reizigers staat centraal in onze bedrijgsvoering; een optimale inzet van onze medewerkers kan in belangrijke mate bijdragen aan een groeiende vraag naar ons produkt. Aan de andere kant dient hierbij onzer zijds de doelmatigheid niet uit het oog te worden verloren; de maatschappelijke funktie van het openbaar vervoer vergt immers een belangrijk bedrag aan ge meenschapsgeld ter afdekking van het verschil tussen kosten en opbrengsten. Een nieuwe struktuur van het streek vervoer, waaraan in het kader van de Wet Personenvervoer wordt gewerkt, kan een bijdrage leveren tot een nog doelmatiger en efficiënter bedrijfsvoe ring, waarbij het afdekken van tekorten wordt veranderd in een vergoedings systeem op basis van taakstellende begrotingen. In het verslagjaar is het aantal stan daard autobussen met 18 gestegen. Het totale wagenpark is hiermee op 271 eenheden gekomen. Het aantal autobuskilometers dat met eigen ma terieel is verreden is gestegen van 18 miljoen tot 19,1 miljoen kilometer, een toename derhalve van ruim 6%. Het gemiddeld aantal kilometers dat per autobus gereden wordt neemt af. In 1983 was dit aantal nog 74.800, in 1984 werd gemiddeld 73.500 kilometer per bus gereden, een afname van 1,7%. Vergelijken wij dit cijfer met de gemid delde kilometerproduktie van 1980 dan is er zelfs sprake van een afname van ruim 20%. Hiermee komt ons beleid tot uidrukking het spitsvervoer in overwe gende mate met eigen materieel en per soneel in deeltijd uit te voeren en het bijhuren van derden terag te brengen. De herkenbaarheid van het openbaar vervoer neemt hierdoor toe. Tevens kunnen de versterkingsbussen die voor zien zijn van een mobilofoon effektiever worden ingezet. De doortrekking van de metro naar Spij- kenisse in 1985 heeft voor ons bedrijf tot gevolg gehad dat de autobusverbinding tussen Spijkenisse en Hoogvliet-metro niet meer gereden wordt. Hiermee loopt de kilometerproduktie met ruim 800.000 ki lometer terug en daalt tevens het aantal personeelsleden in dit gebied. Vooruitlopend op deze ontwikkeling heb ben wij voor dit gebied een personeelsstop gehanteerd. Teneinde te voldoen aan onze vervoersverplichtingen hebben wij in het najaar van 1984 11 full-time en een twintigtal part-time buschauffeurs gehuurd van een touringcarbedrijf uit de regio. Dit beleid heeft ertoe geleid dat op 28 april 1985 nauwelijks meer sprake was van een overcapaciteit. Binnen ons vervoersgebied is een unieke overstapmogelijkheid gecreëerd. In goed overleg met rijkswaterstaat is in het ver slagjaar aan de autosnelweg A29 ter hoogte van de Molendijk in Numansdorp een overstaphalte ingebmik genomen. Een goede verbinding is hiermee tot stand gekomen tussen de eilanden Goe ree-Overflakkee en Schouwen-Duiveland enerzijds en Hoekse Waard met doorver binding naar Noord-Brabant anderzijds. Voor Nederland is deze overstaphalte aan de autosnelweg een nieuw verschijnsel. Het vervoer op de veerdienst Zijpe- Anna Jacobapolder neemt steeds verder af. De kosten die verbonden zijn aan de exploitatie van deze veerdienst worden reeds jaren niet meer gedekt door de opbrengsten. Met de provincie Zeeland en het Rijk wordt een oplossing gezocht het tekort olp deze dienst af te dekken. Wij hopen met de steun van de overheden de veerdienst in de vaart te kunnen houden tot de openstelling van de Philipsdam voor het wegverkeer. Het aantal bezoekers aan het informatie centrum op het werkeiland Neeltje Jans van de in aanbouw zijnde stormvloedke ring in de Oosterschelde steeg van 308.000 in 1983 naar 380.000 in 1984. Vanaf 1979 hebben wij 1,2 miljoen bezoekers informatie gegeven over de waterstaat kundige werken in het Deltagebied in het algemeen en die in de Oosterschelde in het bijzonder. .«;«.•.-.■.•.•.•.•.•.•.• k® Hoe verbruikt of uitgeleefd Uw deu ren er ool< uitzien, zij worden voorde lig in één dag weer blijvend mooi door middel van de PORTAS-l<unst- stofommanteling in,vele natuurge trouwe houtmotieven en effen kleu ren. Naar keuze als vlakke deur, stijl- of glasdeur. Sedert jaren een bewijs van kwaliteit. Vraag meer inliclitingen. Wij v«rni*uw«n d*ur*n «n koziJn*n Miir Ut 450 PORTAS-Vikbilrilni II 10 EtriMU lü^i. Bel op, of bezoek onze show 't Woud 9, 3232 LN Brielle Tel. 01810-5253; ofGoes: 01100-16907

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 3