Camping Sommelsdijk voor de rustige kampeerder Voordelig kopen bij Piet van Dam Piet van Dam A. Jelier Verhuisd onder de normaalcijfers De vakantie van B ienefelf s B akkerij Door inruil verkregen: M.W. Emaus Weerpraatje: EcrStC ZOIUerhelft Verbetering GOEDEREEDEt? Wij leveren al uw drukweri( vakkundig en snel af I Vertederende geboortekaartjes 2-hands dames- en herenfietsen Groenbemestjng Abonneert U op Eilanden-Nieuws Gebrs. de Waal DEUREN DEURKOZIJNEN nooit meer verven! mi PORTkS PORTAS vakbedrijf Abonneert U op Eilanden-Nieuws Aardbeiplanten Winterbloemkool- planten Aardappelen FAMILIEBERICHTEN Na een arbeidzaam leven voor ieder waar voor hij zich verantwoordelijk voelde, heeft de Heere na een noodlottig ongeval van ons weggenomen onze ge liefde vader, groot- en overgrootvader, zwager en oom ARIE CORNELIS VAN DER MAST weduwnaar van Tysje Troost op de leeftijd van 88 jaar en 5 maanden. Dirksland: J. Klein-van der Mast J. P. Klein Melissant: Jac. van der Mast M. van der Mast-Westdijk Goedereede: M. van der Mast C. van der Mast-van Splunder Melissant: Abr. van der Mast J. van der Mast-van Heemst Spijkenisse: G. Muis-van der Mast S. Muis Sommelsdijk: E. van der Mast Maassluis: J. Boegheim-van der Mast L. M. J. Boegheim Sommelsdijk: W. C. van der Mast Stad aan 't Haringvliet: C. van der Mast R. van der Mast-Braber Nieuwe Tonge: E. Admiraal-van der Mast W. S. Admiraal Woerden: H. C. van der Mast klein- en achterkleinkinderen 3252 AH Goedereede, 25 juli 1985 De Tuinen 17 Geen bloemen De begrafenis heeft plaats gehad heden dinsdag 30 juli 1985 op de algemene begraafplaats te Melissant. De kerkeraad van de Ned. Herv. Kerk te Som melsdijk geeft met droefheid kennis van het over lijden van de heer JAC. FAAS SE 12 jaar heeft hij als diaken onze gemeente mogen dienen. De Heere ondersteune en vertrooste de kinderen en kleinkinderen met Zijn genade. Namens de kerkeraad, Ds. L. Kruijmer, praeses K. Mulder, scriba :g DANKBETUIGING Hiermede willen wij u hartelijk dank zeggen voor de felicitaties in velerlei vorm ontvangen ter gelegen- i;-: heid van onze 40-jarige echtvereniging. Mede namens onze kinderen en kleinkinderen. Ouddorp,juU 1985 Hazersweg 63 K. Bosland J. Bosland-Westhoeve 1 Heden overleed onze lieve opa 1 ARIE CORNELIS VAN DER MAST Wij zullen hem nimmer vergeten Zijn diep bedroefde kleinkinderen Tiets en Kees Sjon Claar en Kees Jaap en Leni Arie en EUie Iileke en Michel Henk en Winnie Jan Cobi en Dick Marion Joke en Wim Erika Jaap Anita Ineke en Wim Angela Leo Martin Arie en Tine en achterkleinkinderen Goedereede, 26 juli 1985 DANKBETUIGING Daar het ons oiunogelijk is een ieder persoonlijk te bedanken willen wij langs deze weg een ieder die ons heeft bijgestaan in de moeilijke dagen van ziekte en na het overlijden van onze innig geliefde en zorg zame man en vader en groot- en overgrootvader LEENDERT POLDER hartelijk bedanken. In het bijzonder ds. Vlietstra en kerkeraad voor de geestelijke verzorging. De dok toren Huisman en v.d. Doel, zuster Korteland, familie en buren en de heer Kievit voor de liefde volle leiding bij de begrafenis. Fam. Polder-Overweel Melissant, 1985 DANKBETUIGING Hartelijk dank, familie, buren, vrienden en col- i:;: lega's! We mochten uw medeleven met ons gezin Jj steeds ervaren. ;j Door middel van kaarten, brieven, bloemen, ge- S schenken en bezoek werden wij verrast en bemoe- S digd. Ook vanuit onze kerkelijke gemeente mochten g: wij veel medeleven en troost ontvangen. Boven alles zijn wij de Heere dankbaar dat Hij mij na 3)4 maand ziekenhuis weer verenigde met mijn jij: gezin. Dat wij ook bij de voortduur ons vertrouwen op Hem mogen stellen en het bij alle zorgen van Hem mogen verwachten. Jes. 40 29 ij: Ans van Alphen-van Kempen Nieuwe Tonge, juli 1985 duurt niet L zoals in een eerdere advertentie vermeld tot 29 augustus, maar t/m 18 augustus. Eén van de eerste campinggasten Wie zou, in 1930, toen de crisisjaren zich al aftelcenden, bij de bouw van de zgn „zes huisjes" langs de Langeweg te Sommelsdük door de Landarbeidersbond, hebben kunnen vermoeden dat dik vyftig jaar later op een van de achtergelegen „plaatsjes", zoals de bijbehorende lap tuingrond werd genoemd, nog eens mensen uit een welvaartstijd in alle rust zouden kunnen recreëren. Niemand tochmaar de t^den veranderen. Eén van de woningen wordt bewoond door de fam. Lammens. Tot vorig jaar hielden ze koeien op hun „plaatsje", maar dat gaf hen maar weinig bevrediging. Wanneer ze evenwel vanuit hun voorkamer keken dan zagen ze in het zomerseizoen kampeerders voorbijfietsen van wie ze wisten dat ze in de omgeving geen enkele kampeergelegenheid zouden treffen. Dat gebeurde tot in de late avonduren waarbij toen de idee gerezen is een camping te beginnen. Merkwaardigerwijs moest de aanvraag worden gedaan bij Waterstaat, welke instantie met Provinciale Staten overlegt uit welk overleg een vergunning tot stand gekomen is. De camping mag één caravan standplaats bieden, aan meerdere campers en de rest mag vol met tenten staan. De vergunning werd verleend nadat beplanting en sanitairen voorzieningen in orde werden bevonden. Camping Sommelsdijk zal zeker niet uitgroeien tot een grote camping, ook al niet omdat daartoe de faciliteiten ontbreken. De eigenaren willen dat ook allerminst, ze mikken slechts op een rustige camping voor die passanten, die geen andere verlangens hebben dan rust en properheid. In de paar weken die Camping Sommelsdijk open is, is het nog niet echt druk geweest, maar mevr. Lammens heeft van de mensen die er wel gebruik van maakten veel waardering gehoord. „We zitten hier heeriijk....", hebben ze haar verzekerd. Kijk... en dat bedoelden de Lammensen nou precies. DANKBETUIGING Voor de vele blijken van medeleven en deelneming, die wij mochten ontvangen tijdens de ziekte en na het overiijden van mijn geliefde man en onze zorgzame vader, behuwd-, groot- en overgrootvader CORNELIS VAN DER LINDE echtgenoot van Francijntje Bakelaar betuigen wij u langs deze weg onze oprechte dank. Inzonderheid onze dank aan plaatselijke artsen en h.h. doktoren van het ziekenhuis voor de medische verzorging. Ds. Op 't Hof, eerw. heer Meuleman en kerkeraad voor de geestelijke bijstand. Eveneens dank aan familie, buren en kennissen en allen die ons tot hulp en steun zijn geweest in deze voor ons zo droeve dagen. Mede namens de kinderen, F. van der Linde-Bakelaar Ouddorp,juli 1985 Hermansweg 26 DANKBETUIGING Voor de vele blijken van belangstelling tijdens de ziekte en het vrij plotseling overlijden van onze geliefde zuster en tante JANNETJE NEELTJE HAMEETEMAN betuigen wij onze hartelijke dank. In het bijzonder Dr. Bron en Dr. Steenhof voor de medische behandeling. Ds. Op 't Hof, dhr Meule man en kerkeraad voor de geestelijke bijstand en J. Kleijn en mevr. Voogd voor de goede verzorging van de begrafenis. Familie en vrienden voorde steun en hulp in deze droeve dagen. Uit aller naam: Fam. Hameeteman Ouddorp,juli 1985 Bokweg 7 Provinciaal Bibliotheekplan ter inzage Rijksreglement ontgrondingen 'Nieuwe Oostdijli' Voorgenomen bouwvergunningen U vindt ze bij Gebr. DE WAAL. Maak uw keuze uit het nieuwe modellenboek. We zien u graag op ons adres: Langeweg 13 SOMMELSDIJK Dagelijks verse eieren, aardappelen en bloemen Wegens drukke "werkzaamheden van onze leverancier JAN VAN LIS alleen verkoop van groenten en fruit op vrijdagmorgen van 8.30- 13.00 uur Marükeweg 22 OUDDORP Telers van vroege aardappelen i voor Ouddorp en omstreken Koop voor het nieuwe seizoen geen oncourant pootgoed maar neem de beste kwaliteit, I dat is natuurlijk Doré, tegen scherpe prijzen. Marijkeweg22 OUDDORP Tevens enkele dames-semi-racefletsen Voorstraat 50 - Dirksland - 01877-1706 S fam. J. V. Lenten verhuisd naar Aakstraat 6a 4401 JA Yerseke tel. 01131 -3049 familie, vrienden en kennissen h.g. o.a. Baldramenas, Wikken, Engels Raaigras, Italiaans Raaigras, B.G. Weidemengsels, Emergo gele mosterd, enz. Bokweg 9 OUDDORP Tel. 01878 - 1279 - 1956 (van onze weerkundige medewerker) Het is nog onzeker hoe de zomer van 1985 uiteindelijk in cijfers uit de bus zal komen. Zeker is inmiddels dat de eerste helft van deze zomer, wanneer wij die berekenen over de volle drie zomermaanden, beneden de normale cijfers is gebleven. Dit dan wat betreft het aantal uren zon en de warme dagen want het regencijfer over de eerste zomerhelft ligt, als gevolg van de veel te natte juni, nog flink boven normaal. Wel moet worden vastgesteld dat de noordelijke helft van ons land zowel in juni als in de eerste helft van juli slechter is weggekomen dan de zuidelijke helft waar men doorlopend iets dichter bij de hogedruk lag, terwijl het noorden regelmatig fronten van de Noordzee over zich heen kreeg. Tot half juli gaf de voorzomer in het noorden een tekort van 70 uren zon te zien. De Bilt 30 uren en in het zuiden dicht bij normaal. Het aantal zonnige zomerse stranddagen is in de eerste helft ver beneden normaal gebleven. De meimaand was in veel opzichten warmer en zonniger en vaak zoals rond de Pinksteren met ook goed strandweer. De horeca die op goed zomerweer is aangewezen, wil de omzet wat te betekenen hebben, zal over de eerste zomerhelft ook niet goed te spreken zijn. Nu kan de tweede helft voor vele nog veel goed maken wanneer de depressies een wat noordelijker route gaan nemen. Een zomer als die van 1975 was tot half juli ook niet zo geweldig en toch kregen wij daarna met name in de eerste augustushelft nog een hittegolf van 18 zomerse dagen boven 25 graden achteréén. Daarom is het nog afwachten of het eindcijfer van deze zomer rond normaal blijft hangen, er toch nog boven komt, of...? Amerika doet af en toe ook nog een voorspelling op lange termijn voor Europa, maar dan zou het eind juli koulijden worden en te veel regenen. Wat een geluk dat wij die prognoses maar weinig meer dan de gok van 50% kunnen geven wat de uitkomsten ervan betreft. Slecht is de eerste zomerhelft in Schotland en Ierland verlopen met te veel regendagen. De meeste landen van Europa daarentegen waren zonniger en zomerser dan ons gebied. Handelsdrukwerk; FamJ«erfniifc»erfc Bel op, of bezoek onze show Tel. 01810-5253; ofGoes:01100-16907 TE KOOP Eigenheimer L. J. van Proogen Geldersedijk 93 tel. 01877 - 2376 i Van 1 augustus 1985 at ligt gedurende 90 dagen op de secretarie van deze gemeente ter visie het provinciaal bibliotheel<plan 1986 - 1988. Gedurende tjovengenoemde termijn kan iedere belang hebbende schriftelijk tegen het provinciaal plan bezwa ren indienen bi| de Minister van Welzijn, Volksgezond heid en Cultuur. Bij Rijkswaterstaat, hoofddirektie van de Waterstaat, is ontvangen een aanvraag tot verlening van een vergun ning tot het ontgronden van een gebied ten oosten van de binnenhaven te Stellendam, voor de aanleg van een jachthaven ter plaatse. Bedoelde aanvraag met bijlagen ligt gedurende dertig dagen te rekenen na de datum van verzending(5 augus tus 1985) ter inzage op de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie. Tegen deze aanvraag kunnen bezwaren worden inge diend bij de Hoofdingenieur-Direkteur van de Rijkswa terstaat in de direktie Benedenrivieren, Postbus 137, 3300 AC Dordrecht. De burgemeester van Goedereede maakt ter voldoe ning aan artikel 28 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning bekend dat Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bij hun besluit van 9 juli 1985, no. 8 21638/1 de 3e her ziening van het bestemmingsplan 'Nieuwe Oostdijk', vastgesteld door de gemeenteraad van Goedereede op 24 mei 1984, gedeeltelijk hebben goedgekeurd. De onthouding van goedkeuring betreft artikel 16 van de planvoorschriften en het gedeelte door burgemees ter en wethouders uit te werken woongebied met bijbehorende voorzieningen van de plankaart. Het besluit van Gedeputeerde Staten ligt met het bestemmingsplan ingaande 2 augustus 1985 geduren de een maand voor een ieder ter inzage. Aangezien bij Gedeputeerde Staten van ZuidHolland geen bezwaren zijn ingediend tegen de vaststelling van deze 3e herziening kunnen slechts de gemeenteraad en de Inspecteur van de Ruimtelijke Ordening binnen de hiervoor vermelde termijn van een maand beroep instellen bij de Kroon tegen deze gedeeltelijke goed keuring. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder, die bezwaren heeft tegen vorenvermelde onthouding van goedkeuring door Gedeputeerde Staten. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van art. 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en art. 50 lid 8 van de Woningwet bouwver gunning te verlenen aan: - fa. K. Tanis, Goereeseweg 9 te Goedereede - bouwen loods Goereeseweg 9 te Goedereede, kadastraal be kend Goedereede, sectie D, nr. 93. Voornoemd bouwplan ligt ingaande 2 augustus 1985 gedurende veertien dagen ter inzage ter gemeente secretarie van Goedereede, Tramlijnweg 2 te Goede reede op werkdagen van 08.00 - 12.00 uur. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden tegen het voornemen van het College van burgemees ter en wethouders schriftelijk bezwaren indienen bij dat College. 30 juli 1985 Burgemeester en wethouders van Goedereede I®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®® B®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®® Rekeningen briefpapier enveloppen vert. kaartiies circulaires brochures fotdere enz. ~i seboonekaartjes ^erhving- en >"S'tei:aari/es rouwbrieven w kaartjes enz. DRUKKERIJ Hoe verbruikt of uitgeleefd Uw deu ren er ook uitzien, zij worden voorde lig In één dag weer blijvend mooi door middel van de PORTAS-kunst- stofommanteling in .vele natuurge trouwe houtmotieven en effen kleu ren. Naar keuze als vlakke deur, stijl- of glasdeur. Sedert jaren een bewijs van kwaliteit. Vraag meer inlicfitingen. Wij v*rni*uw*n d«ur«n «n kozijnen Murdii 450 PORTAS-ViUidrilMn la 10 Eanpiii liidi*. 't Woud 9, 3232 LN Brielle

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 4