Op z'n flakkees gezeit: Begrafenisonderneming „VOORZORG" f jeugd- hoekje De paardeblom z s Kliêngkende naemenJ JULI OPGAVE 4 EXTRA RAADSEL z z Nederland start periodieke Iceuring personenauto's van Oom Ko Prijswinnaars 1 3 k 5 6 7 9 Briefwisseling ALLEMAAL Bladz. 2 ,EILANDEN-NIEUWS' Deze vraag- en antwoord-rubriek staat geheel ten dienste van de lezer die er kosteloos gebruik van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Redactie Eilanden-Nieuws, Post bus 8, Middeliiarnis, met in de linker bovenhoek „Vragen-rubriek^^ vermeld. De vragen worden door deskundigen beantwoord en zullen binnen enkele weken na de inzending compleet met antwoord in deze rubriek worden ge publiceerd. MOT IM VlOeRMLKD Hierbij in een stevig doosje wat insecten die ik in mijn vloerkleed vind. Ze eten de vloerbedekking op. Antwoord: Wat u ons toezeond waren larfies van de klereimiot, en niet, zoals u misschien gedacht had, van de tapijtkever. De klerenmot kan n.l. ook heel goed de wol van uw vloerkleed oppeuzelen. Van daar kan zij zich door het hele huis verspreiden en bijv. ook uw kleren of gordijnen aantasten. De bestrijding moet dus meteen ter hand worden genomen. U kunt dat zelf doen met de spuitbus die de drogist u verkoopt. De behandeling zal een paar maal herhaald moeten worden omdat u de eerste maal nooit alles doodt. Let ook goed op, of op andere plaatsen in uw huis al motten of larven te zien zijn geweest. Is dat inderdaad het geval dan kunt u het beste een ontsmettingsbedrijf inschakelen, zodat uw hele huis een goede beurt krijgt. Ook dit bedrijf zal de ont smetting herhalen, om zeker te zijn van de uitroeiing van de insecten. GOOCHHAAHSTEKtn Ik zag bij iemand een zakaansteker, waarvan de pit al gloeide als je hem opendeed. Hij zei dat hij die bij goochel trucs gebruikte en dat hij niet in de handel is. Hoe werkt zo'n apparaat? Antwoord: Volgens uw beschrijving is het de London Non-fuel lighter van de British Tobacco Cy Ltd, die sinds 1965 in vrijwel alle landen verboden is, omdat ze levensgevaarlijk is. ledere scheikunde- leraar kan u reeksen stoffen opnoemen die gaan oxyderen, zodra ze met de buiten lucht in aanraking komen. Maakt men er een pit van, bijv. van een kalium-natrium- mengsel, dan begint die te gloeien zodra men dop of omhulsel wegneemt. Daar kun je wel een sigaar of sigaret mee aansteken, maar als je zo'n dop er niet luchtdicht opkrijgt, loopt die aansteker in je jaszak witgloeiend aan. Men heeft ook wel eens aanstekers vervaardigd op fosforbasis, maar zowel de fabricage als het gebruik bleken levensgevaarlijk. Experimenteert u daar dus maar niet mee. CtPS ONOtK BIPS Van een beeldje zijn de beide benen af gebroken. Omdat het van gips bleek te zijn vervaardigd, smeerde ik nieuw gips op de breukvlakken, maar na korte tijd viel het zware lichaam toch weer van het onderstuk. Wat nu? Antwoord: Reparateurs plaatsen wel eens pennetjes in de beide helften, voor dat ze die met nieuw aangemaakt gips op elkaar drukken. Dat is voor leken te lastig. Neem daarom prion, dat beter hecht. U moet het beeldje dan wel een tijdje in een lijmtang of andere klem houden, want het blijft langer taai. Het materiaal laat zich goed dekkend (bij)schilderen en vergul den, zodat het de voorkeur verdient. Al- bastine is wat goedkoper, maar dat is pas doorslaggevend als er grote reparaties moeten worden verricht. AMOEH ZOUT Mag iemand met hoge bloeddruk Markel- Salz gebruiken? Antwoord: Bij ons keukenzout is het na trium de boosdoener. Bij Markel zout is er geen natriumchloride, maar ammonium- chloride ofwel salmiak in verwerkt. Dat smaakt ook zout (denk maar aan de sal- miakdrop) en bevat geen keukenzout. Als uw dokter er geen bezwaar tegen heeft, kunt u het dus veilig gebruiken. Overigens zijn er tientallen kruiden waarmee u war me wat pittiger kunt maken zonder zout of dig. kWASTJE'WASJC Sinds ik met olieverf schilder, krijg ik allerlei verschillende adviezen hoe ik m 'n penselen moet reinigen: met zeep, terpen tijn, benzine, peut, petroleum, noem maar op. Wat is nou het beste middel? Antwoord: Als u ze met water en zeep reinigt, gaat het blik van de penselen al gauw roesten. Benzinedamp ontvlamt heel gauw en is dus gevaarlijk in keukens en bij geysers en kooktoestellen, gas- haarden enz. Petroleum is wel goedkoop, maar ruikt (te) sterk. Peut is wel eens een te sterk mengseltje. Wij raden u de ouder wetse terpentijn aan en als u die niet kunt krijgen, de tegenwoordig als zodanig ver kochte kunstmatig bereide terpentine. Die is in verschillende kwaliteiten te koop. Voor uw penselen hebt u geen sterke concentratie nodig. OOUPtN VIJFJe Wat kan een gouden vijjje uit 1912 met koning Wilhelmina erop voor een ver zamelaar waard zijn? Overtrekje doe ik erbij. Antwoord: Gezien de erg vage overtrek- jes is het een sterk gesleten en dus veel gebruikt muntstuk. Het is van 1912 en dus wel het enige dat onder Wilhehnina ge slagen is. Het draagt geen muntmeesters- teken en de oplage bedroeg een miljoen stuks. Gezien de staat waarin het nu verkeert, schatten wij de waarde voor verzamelaars op ca. 200,a 300, AANOeiCN GeBLOKI(€€RD Na het overlijden van mijn man, wilde ik zijn aandelen in de zaak gaan verkopen. Maar dat kon niet, doordat ze geblok keerd zijn. Hoe moet ik daar nu mee aan Antwoord: Blijkens uw brief had uw echt genoot met zijn beide partners een be sloten veimootschap opgericht. Zo'nB.V. moet in haar statuten een zg. blokkerings regeling bevatten. Dat is een beperking in de bevoegdheid van de aandeelhouders om deze waardepapieren vrijelijk over te dragen aan buitenstaanders. Als u de sta tuten er op naslaat, zult u wel een bepaling vinden waarin staat omschreven, dat de aandelen eerst aan de andere aandeel houders te koop moeten worden aangebo den. Erfgenamen kunnen verplicht zijn, dit binnen een bepaalde tijd te regelen. Mogelijk vindt u er nog andere bepalingen in, die in dit geval van toepassing kunnen zijn. Een notaris kan u verder adviseren. GOUÜtM TISHTJ€ Op bijgevoegd papier hebben we een 10 gulden van 1877 met koning Willen de Derde overgenomen. Onder het wapen staan een bijl en een soort tak. Hoeveel is die munt waard? Antwoord: U bent in het bezit van een blijkbaar veel gebruikt en daardoor wat gesleten gouden tientje met jaartal 1877. Daarvan zijn er destijds zo'n 1.108.149 aangemaakt. Als het echt is, bedraagt het goudgehalte 900/1000, maar we twijfelen even omdat u een gewicht opgeeft van ca 10 gram. De echte gouden tientjes uit die tijd kwamen niet verder dan 6,720 gram. We zullen maar aannemen, dat u niet over een goudschaaltje beschikte, en een on zuivere keukenweegschaal gebruikte. Een brievenweger kan in zo'n get geval betere diensten bewijzen. Gezien de staat waarin dit muntstuk zich blijkens de potlood- overtrekjes bevindt, zult u er mogelijk niet veel meer dan ca. 300,voor krijgen. EBO Vastgoed bv Tel. 01870-5141 Staatssecretaris Scherpenhuizen (Ver keer en Waterstaat) heeftop 16 juli in Den Haag het startsein gegeven voor de perio dieke keuring van personenauto's en lich te bedrijfswagens (APK). Daarmee is in Nederland de jaarlijkse keuring van perso nenwagens een feit. In totaal gaat het om zo'n vierenhalf miljoen personenwagens, die in de komende jaren geleidelijk zullen worden gekeurd. Totdat vanaf 1987 alle personenwagens met uitzondering van de auto's die niet ouder dan driejaar zijn elk jaar weer naar de keuring moeten. De keuring kost 50,incl. BTW. Men hoeft dit bedrag niet te betalen, als de keuring tegelijk met een grote onder houdsbeurt wordt uitgevoerd. Is de auto goedgekeurd, dan ontvangt men een keu ringsbewijs, dat bij de overige autopapie ren moet worden bewaard. Bij controle onderweg kan de politie ernaar vragen. Ook krijgt een goedgekeurde auto een ronde sticker op de kentekenplaat aan de achterzijde. De auto kan onder meer worden gekeurd bij een keuringsstation van de Rijksdienst voor het Wegverkeer of bij een „erkende" garage. Erkend wil zeggen, dat de garage voldoet aan de eisen die de minister van Verkeer en Waterstaat heeft gesteld. Deze eisen hebben niet alleen betrekking op de ruimte, waarin wordt gekeurd maar ook op de apparatuur en het personeel, dat de keuringen verricht. Erkende bedrijven zijn herkenbaar aan een plaat op de gevel. Er zijn inmiddels ruim 2000 garagebedrijven erkend. Het aantal keurmeesters bedraagt thans ca. 7000. Ruim voldoende om de keuring te kunnen starten. De periodieke keuring van personen auto's steunt op een iniatiefwet van de Tweede Kamerleden De Beer (VVD) en Van der Doef (PvdA). Reeds eerder werd in ons land begonnen met de keuring van zware bedrijfswagens, mede onder in vloed van een Europese richtlijn. VERIATCN PATItHT Ik lijd aan een ziekte, waarbij dagelijkse verzorging een kwestie van leven of dood is. Mijn vrouw kon dat niet volhouden en is weggelopen. Mag ik nu een verpleeg ster voor dag en nacht in huis nemen, zonder moeilijkheden met het oog op de komende scheidingsprocedure? Antwoord: Natuuriijk mag dat. Uw dok ter heeft het u aangeraden. Al zou iemand denken, dat zij een vriendin van u was, het verandert niets aan de scheidingsgrond: de ontwrichting van het huwelijk. Houd wel uw advocaat volledig op de hoogte, want van die ziekte moet hij weten. OAK OCKKCH Een plat dak is bedekt met bitumen en leislag en ook al eens geteerd met vloei bare dakbedekking. Hoe onderhouden we dat? Antwoord: Als de dakconstructie het toe laat, kunt u maar het beste een flinke laag fijn grint op de zg. leislag aanbrengen. Dan vangt dat grint de hitte van de zon op en gaat uw dak zeker nog zo'n 15 jaar mee zonder lekkage. De zon kan dan de lak niet verteren. OEIAAHOS KIJKtM Waar vind ik oude torenuurwerken en carillons voor studie? Antwoord: In het Nationaal Beiaard- museum aan de Ostaderstraat 23, 5721 WC Asten, bij Eindhoven. Telefoon 04936 - 18 65. ANTi-iune-KeoemscHoeN Hoe bescherm ik lichte leren schoenen tegen zure regen? Antwoord: Als u ze waterafstotend maakt door ze in te vetten met blanke vaseline, nemen ze geen water op en kan het zuur van de regen ze niet aantasten. Uitslag verloting Touwtrekkersclub Duinziclit Ouddorp Ie prijsno. 0361 2e prijsno. 0704 3e prijsno. 0332 4e prijsno. 0049 5e prijsno. 0296 6e prijsno. 0941 7e prijsno. 0886 De prijzen kunnen afgehaald worden bij: H. van Splunder, Diependorst 11, Oud dorp, tel. 01878 - 2830. Lot meebrengen. Beste jongens en meisjes, dit is dan het laatste hoekje van de juli- maand. Het is dus weer tijd van inzenden. De oplossingen van de maand juli, en graag een briefje. Het is de bedoeling om de eerste twee weken van augustus geen Jeugdhoekje te plaatsen. Dit, omdat niet iedereen in de vakantie kans heeft de raadsels op te lossen. Nou ja, zo is het ook weer niet, want als je de krant bewaard, kan dat vanzelf later toch nog wel. Toch blijven er steeds weer achter met inzenden, of doen het helemaal niet. Vandaar dus! Nu had oom Ko gedacht voor deze twee weken toch een opdracht te geven. Voor hen die een vakantie-opstel willen schrijven, tel len deze twee weken toch mee. Geen oplossingen, maar toch voor twee weken punten! Dat was het dus voor jullie! Voor de bejaarde puzzelaars (want die zijn er ook nog) zal oom Ko ook deze twee weken een „puzzel" geven. Er zijn inder daad bejaarden die naar een puzzel zitten uit te kijken. Deze puzzelaars zenden wel niet in, maar we willen hen toch niet vergeten. Jae net, dat wazze in de visterieë van Menheerse de Lambroêken, de v.d. Hoe ken, Jongejannen, de van Donge's, in zoe hao 'k t'r nog wel een stik of wat op hoare noeme: De v.d. Takken in Toale niét te vergeten.... Mar ik giêng d'r in dole. Dus 'k zage tegen dat maans, diê m'n dat mitterhaest ver- taalende: Noe mot 'j 's pasjes wachte, want ik modde ze éérst op 'n rijtje zette. Degene die m'n dat op 'n klusje oalle- maele vertaalende, was 81 jaer, mar ze weunende noe al jaeren in Amsterdam, was toen ze musschien een jaer of tien was mit t'r voader in moeder nae IJmuiden vertrokke. Mar ze was wel in Menheerse gehore, ze was t'r net éènder één as tiê burrege- mééster uüt Kortgene diê gisterenaevund voor de tilleviêsje was: Diê zei: Een Zééuw zal noait t'r ofkomst verioochene, in zoe kon die Amsterdamse mevrouw, diê in Menheerse gebore was, de plekke waer ze gebore was, oak noait vergete. In ze kon d'r van vertaale dat 'k zage: Joe hei d'n geheugen as 'n iêsdere pot.... hoe ka je het oallemaele zoe goed onthouwe. Ik binnen nog vüüf j aer joenger as heur mar ik wete het noe al nié goe méér. Mar de tille- foon is t'r goed voor. Gistere zaa'g nog tegen d'r: Ik ha wel 's hoare zaage: Als iemand verre reizen doet, dan kan hij veel verhalen, mar as je biê joe komt, dan ka je duchte biê bluüve, want mit joe reis op 'n klusje, sestig, seventig jaeren deur, of tat het niks is. In zoe'n maans kom je dan zoe mar, on verwacht tegen, hoewel je dan toch mar 'n kilemeter of wat van d'r vandaen weunt. Ik wazze d'r wel een hééle middug an kwiêt mar het was zeker giên verloren tiêd: Je zou d'r boekdéèlen van oprichte, as je mar 'n suvvel kon onthouwe as tat, heur kon. Mar jammer genogt: Zoê'n geheugen ha ik niét. Ze was een dochter van Jéhanna van den Hoek in van Joap Lambroek, dus een kleindochter van Kobus v.d. Hoek in van Simun Lambroek die vroeger op het Fiên- gerliènk weunende. Flak neffen de Kuü- per. Diê de tonnen voor de sloepen biê hieuw. Oallemaele herinneriêngen van het begin van de twintigste ééuw. Waer is t'n tiêd gebleve, zei mevrouw van Hup pen, diê vroeger, toen ze nog in Men- Ronde, grijze pruikebol In de zomerweide! Uit je platte knikkerkop Steken duizend pluimpjes op Van de fijnste zijde. Zijig, zijig, zijig zacht Is hun zilvervacht. Ronde, grijze pruikebol In je zachte wade. Aan de zoom van 't grote bos Laten reeds de zaadjes los Voor de luchtparade: Om-en om-en ommegang, Dikwijls uren lang. Ronde, grijze pruikebol. Laat maar met je sollen Door de warme zuidenwind! Nog een jaartje en ik vind Honderd pruikebollen! Zijig, zijig, zijig zacht In hun zilvervacht. We gaan nu verder met de 1. bijnaam voor Paulus (Hand. 14) 2. zoon van Kenan (Gen. 5) 3. pleegvader van Hadassa (Esther) 4. een land genoemd in Jer. 50 5. tot hier regeerde Ahasveros (Esther) 6. Leviet, vader van Jehiël (2 Kron. 20) 7. nakomelingen van Moab (Gen. 19) 8. koning van Moab -I- zoon van Mefiboseth (2 Kon. 3-1-2 Sam. 9) 9. zoon van Enoch (Lukas 3) Alle gevraagde namen beginnen met de letter M. Op de kruisjeslijn een naam welke betekent „de Heere komt". Co MelissantNieuwe Tonge Lianne MelissantHerkingen Chris RasYerseke X X X X X heerse was, Neeltje Lambroek hiêtende, mar toen ze wat ouwer in in IJmuiden giêng weune, verdoapt wier tot Nel Lang broek. Teênworig zouë ze zaage: Neeltje kliênkt toch veul moaier in dan zieë weer. Een andere tijd, brengt andere zeden. Mar noe mod 'k toch niét van m'n aperepo of raeke, want ik binne nog niét taanden an m'n verhael van Nel Langbroek. Hei joe al dié maansen nog gekanne, diê op tiê sloepen voere? vroeg ze. Wel hêgers jaet, of tat 'k die kon, mar toen de visterieë nae IJmuiden gegaen is, toen ha 'k 't nié méér van duchtebiê beleefd, in joe bint geliêke mit te visterieë vertrokke? vroeg 'k an d'r. Jae, wiele binne mit een schuüte van d'an één of oare beurtschipper weggegaen. D'r wazze wel een stik of wat huüsouwens, diê geliêke mee giênge. Ik wete nog dat t'r een ftimmiêlje van Es biê was. Dat was een bakker van de Wesdiêk. Mar hiê bak kende netuurlijk voor de visters in as te sloepen oallemaele toch weg gienge, vond het toch mar het beste om het oak mars te perberen in IJmuiden. In tot op heden bestaet tiê wiênkel nog, dus dat zal dan wel een zeune of musschien wel een klein- zeune van z'n weze. Want ik diênke dat tiê 'n bakker zellef, wel al over de honderd zou weze, dan bak je giên beschuut of broad méér oor. Mar dat t'r broad in zat, dat is zeker, oares was te wienkel wel al uügeklapt. Daer kó je wel gliêk in ha, mar ze kanne dan noe boge op 'n wiênkel mit 'n hon- derdjaerig bestaen, is 't nié soe? Mar ik wete van oal diê diéngene niks méér oor. Na ikke dan wel in ze begon weer te vertalen in noemende nog een baarg nae- men op, diê m'n bekend voor kwamme, dus ik had weer moeite om ze biê te houwen. Waer ze het oallemaele vandaen haelende, ik weet 't niét oor. Mar vloog een hoage stoepe op op te Zandpad in een hein over op te Spuië of ta ze 25 was. Zeit ha juüle nog tiê kleine kopere tielen, daer m'n mee zatte te hilteken op tiê groate zaareke op 't schoolplein. Want joe voa der heit ommers oak op Lerwick gevaere, in daer hei miên vaoder ze mee vandaen gebrocht. Jae.... diê hawe wiêle oak gehad, mar ik wete nié méér waer of ta ze gebleve binne. Mar joe bewaerd zeker oalles in dat kammenet, dat taer staet? Jae dat doe 'k net. Ik ha dat van huüs meegebrocht indat is een héél pakhuüs van oudheden. Makkelijk oor! J ae dat is het net, mar het is zoe groat, daer mot je wel ruümte voor ha. Mar dat had ze wel in d'r kwam nog veel méér uüt. VRIJDAG 26 JULI 1985 Hier, dan mot je kiêke, zei ze, dat binne van die Uêsjes oak uüt Lerwick. Het wazze gezichten op te baai van diê plekke, achter glas in donkertoad ferweèl zat t'r as liêsje om heen. In van de eige kleure van die setijne linters om ze op te hangen. Jae, die kan 'k nog wel oor, die hadde wiêle oak, mar dan was het donker groen. Ini m'n zuster heit oaltiêd nog een kom metje in 'n scheuteltje oak taer vandaen. 'k Zie 't nog vo m'n. Het was 'n beetje paeriemoerachtig van kleure. 't Scheu teltje was 'n scuUepe in 't kommetje iete- wat van een aelekruüke. In dan was tat an de binnekangte helemaele goudkleurig. Het staet oaltied nog in d'r baargmeubel. Mar hei joe nog méér van die oudheden, vroeg 'k an d'r. Wêjaet, zei ze, kiek dat is 'n album mi 'd ouwe ansichten. Moai Jae dat is 't net. Het was zoe'n ouwer- wessen album, moai oor van dat glim mende, opgevulde kurton mi groate blom men van paerlemoer mit van dat zuiver glitter d'r over. Dat watje noe oaltiêd mi korsemisse gebruukt om de kersboam op te siere. In vorders was t'r dan een groat nikkele slot op. In daer zate toch een baarg ouwe kaerten in. Gezichten van IJmuiden van de Boap- jes in Rotterdam in 't witte huüs, oalle maele van voor het bombardement van Rotterdam. Uren kon je d'r mee zoete weze. Oak toen ze d'r nog tegen kwam uüt Menheerse. Bekende plekjes mar van vroeger tiêd. Zoe had ze d'r dan één van Fiêngerliênk, vanof te Koaie gezieë. Kiek, zei ze, je zal noai raeie van wiê ik tiê gehad ha. Nee netuurlijk niét. Ze droaiende de kaerte om in zei: Leef tiê nog? Biê miên weten wel, gaf'k t'n antwoord. Mar van wie het is, dat vertaal 'k wel op 'n oare kéèr, want oares wordt m'n verhael veul te lang. (wordt vervolgd) Evemiek Kitmarc HYPOTHEEK NODIG? makelaar tamboer bellen voor gratis computerberekening 01870-3477 MIDDELHARNIS Duivensport P.V. Je Postduif" Wedvlucht vanaf Chartres los zaterdag 6.30 uur met Z.W. wind. In concours 121 oude duiven. Gem. afstand 415 km. Snel heid Ie duif 1474.43 mtr./min. C. Polder: 1,7,14,30; D. Melissant: 2,4; D. Bakker: 3,12, 24; H. de Vos: 5, 9,10, 19, 21; 23, 26; M. de Blok: 6, 15, 20; J. Groenendijk: 8, 11, 25, 28; J. C. Polder: 13,31;Gebr.v.d.Sluys:16,22,29;W.de Vos: 17; B. v.d. Doel: 18; A. Sarelse: 27. Jullie zien hier een aantal namen van werktuigen en gereedschappen alfabetisch afgedrukt. Deze namen in het letterraam wegschrappen. De overblijvende letters geven dan een bekend spreekwoord. aambeeld angel avegaar beugel breekyzer byl dorsvlegel draaibank dreg emmer gaspook guts holpyp kam koudbeitel pagaai ploeg potlood ratelboor regeimieter riek roskam schoffel stalbezem spade tremel vyl wan weegschaal winkelhaak yzerzaag zeem D R G L V M E E B L A T S R 0 E 0 Y Z E R A A G C K A 0 R Z L B I E D R H 0 M A B E Y E E Y E 0 0 A N I L T B V K E K M F P K P K B E E N A L E M F S S D 0 A A T M R A I E E A 0 L U T A N A N A A V L G R E D H L H K R E A L E G U E B 0 E 0 L E F G G M T G B E L D L 0 E D A E E E E M I E A P N D K P R R V K A T G P Y R A N N S T E A A E N S P L 0 E G I S T U G L A A H C S G E E Mare Kamp - Yerseke: Het schoolreisje heb je te pakken Mare. Het is een fijn reisje geworden. Ook de Lego weer uitgebreid met een motor. Nu kan je maar bouwen. Je hebt er nu ook de tijd voor in de vakantie. Misschien kijkje er nu niet naar om, want als het mooi weer is zal je wel andere plannen hebben. Nathalie Kamp - Yerseke: Dat is een fijn reisje geworden Nathalie. Zou voor mij niets zijn hoor, helemaal boven in de Euromast. Wat een geweldige hoogte zeg. Tot slot nog pannekoeken gegeten. Nou, dat is ook mijn merk niet! Maar een tien voor schrijven Nathalie! Een keurige, en een fijne brief Dank daarvoor! André Kastelein - Zeist: Fijn, zeg datje bent overgegaan. De cijfers zijn goed, alleen dat ene cijfer zou er niet bij moeten staan. Maar dat zie je op bijna elk rapport. Je gaat dan nu naar de MEAO? Ja, dat duurt een hele tijd, maar dan heb je ook wat. Leuk zeg, datje met een jongenskamp gaat. Je zal het daar best naar je zin hebben. Als het maar mooi weer is, André! Hannie Grinwis - Ouddorp: Had jij even veel te schrijven, zeg! Aller eerst je rapportcijfers. Dat ziet er heel goed uit Hannie. Een tien voor je rapport, hoor! Er was heel wat te vertellen over de vakantieweek in de „Kempervennen". Het lijkt me erg leuk met zo'n ploegje bij elkaar. Het is ook een heel mooie om geving. En nu weer blij dat het erop zit Hannie! Hartelijk dank voor het keurige verslag! Lianne Melissant - Herkingen: Jammer, maar toch fijn datje van school gaat. Ja, oom Ko begrijpt het Lianne. Je eindrapport is goed zeg. Straks op de nieuwe school ook maar je best gedaan Lianne. Je bent nu met vakantie begrijp ik uitje brief? Fijn voor je zeg, helemaal naar Duitsland. Jammer datje nog geen Duits hebt geleerd Lianne; maar dat komt ook nog wel. Je brief was leuk versierd! nogmaals een prettige vakantie toege wenst, en tot over veertien dagen, zo de Heere wil en wij leven. OOMKO Tevens Taxi (dag en nacht bereikbaar). P. Vroegindewei), Emmalaan 18, Middelharnis Tel. 01870-2996 X X X

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 6