Dr. J. H. Becker onder grote belangstelling begraven Visser Eén dode en vier gewonden bij frontale botsing bij Achthuizen Middelharnis ,,buitengewoon in z'ti schik met bedrijvengebouw Garage KNÖPS B.V. Brand in keuken ,Toppershoedje' AUTO PESCH Rouwdienst werd dankdienst Onze SHOWROOM hudnrecMse Ramoco b.v. Goeree-Overflakkee l Citroen- Hesselink 58e Jaargang VRIJDAG 26 JULI 1985 No. 5415 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 33 cent per mm. Bij contract speciaal tarief Het leven en sterven van Johannes Hendrik Becker, de doctor in de theologie, die op donderdag 18 juli 1985 op 80-jarige leeftijd te Haarlem na een arbeidzaam en toegewyd leven in dienst van Gods Koninkrijk is heengegaan, laat een getuigenis achter van vriendelijkheid, eenvoud, bescheidenheid en een grote trouw van medeleven met de mensen die hij ontmoette in en buiten de gemeenten die de overledene heeft gediend. Tydens de dienst van Woord en Gebed die op maandag 22 juli j.l. in de Gereformeerde Wilhelminakerk, aan de Gedempte Oude Gracht te Haarlem-Centrum werd gehouden en op de Begraafplaats „Westerveld", aan de geopende groeve, werden deze kenmerken in het midden gebracht. Bovenal werd gesproken over de omgang met God, die het leven van ds. Becker leiding gaf. De tekst was Ps. 561 Ob „Dit weet ik: Dat God met mij is". Met deze tekst zijn ds. en mevrouw hier in deze kerk ge- t "luwd. Mocht alles veranderen in een Itven, deze woorden echter niet. Het is niet zomaar een eenvoudige uitspraak, het is een teer vers, eigenlijk een vers die heel deze psalm richting geeft. Het is een sleutelwoord, waaraan ook David, de aartsvaders en het volk van Israël sterk bü zijn bepaald. Zy gingen allen door duistere dalen en vertrouwden toch op God. „Maar", aldus ds. Wielemaker, „ook ds. Becker zou het bevestigen, dathij dooreen donkere tunnel is heengegaan en daarbij God als een verlossend God ontmoette. Het is zelfs zo, dat God verlost van de dood. Dat heeft Hij laten blijken door het zenden van Zijn Zoon, onze Heere Jezus Christus. En daarom zegt God ook nu tot de familie en tot ons allen hier tegen woordig „Wat Ik betaald heb hou Ik vast tot in eeuwigheid en daarom kan deze rouwdienst ook een dankdienst zijn", al dus de predikant. In deze dienst werd na het inleidend orgelspel van „Blijf bij mij Heer", ge zongen Ps. 119 49, 42 en 64. Gezang 463 1,2 en 4; Gezang 2212 en Gezang 476 5. Organist was op het mooie hoofdorgel, de heer D. Out. Naar het graf Bij het uitdragen werd gespeeld „Eens als de bazuinen klinken...." en bij aan komst in de aula van „Westerveld" Ps. 89. Een grote massa mensen volgde de baar op deze indrukwekkende begraaf plaats van 22 hectare groot met tussen de 20 en 30 duizend graven. „Het is bij benadering niet precies te zeggen", aldus vertelde ons de chef van deze oude doden akker in de duinen met zijn hoge heuvels en diepe dalen. Toen de kist was bijgezet las ds. Wiele maker een gedeelte uit Johannes 11, ,,Ik ben de opstanding en het leven...." en bad het „Onze Vade?'. Namens zijn moeder mevrouw L. Becker- Zemel en zijn vrouw sprak de enige zoon drs. J. H. Becker Jr., predikant te Oolt- gensplaat een dank- en slotwoord. ,De woorden uit Mattheus 5 5 en 9, ZAlig zijn de zachtmoedigen en ZaUg zijn de vredestichters, zijn woorden die bij uitstek op mijn vader van toepassing zijn. Hij was een zachtmoedig mens en hij was een vredestichter. Van deze mensen zegt Je zus zelf „ZALIG". Daarom mag het een rotsvaste zekerheid voor ons zijn, dat mijn vader bij Jezus is, zalig, voor eeuwig gelukkig. Mijn vader was een vrede stichter. Dat is nog iets anders dan vredig, of: vredelievend. Dat was hij ook. Maar hij was bovenal een vredestichter in ons gezin, maar ook in al de gemeenten waar hij Gods dienstknecht mocht zijn, aldus ds. Becker Jr. Spreker ging hierop nog nader in en vertelde dat hij in de laatste jaren van zijn ziekte vrouw en kinderen herkende en beminde, dat was ontroerend. In de kerk was mijn vader biddend bezig, het gebed is de kurk waarop de kerk drijft. Dank aan allen Spreker dacht aan alle dierbare her inneringen, zonder één wanklank. Ds. Becker: „daarom zijn mijn moeder, Magda en ik, hoewel het gemis bitter is in de eerste plaats dankbaar voor alles wat vader ons gaP'. Hy haalde de tijd op van zijn verblyf in Indonesië, de bevestiging als predikant door zyn va der te Ooltgensplaat in 1981, zyn zorg voor zyn vrouw: Jongen, denk om je moeder". Tot slot bedankte ds. Becker ds. Wielemaker, de begrafenisonder nemers, de mensen van Boerhaave voor de liefdevolle verzorging, de familie en alle vrienden die aanwezig waren, over al vandaan. Ds. dacht ook aan woensdag 17 juli toen Dr. J. H. Becker Sr. in de tijd dat hij verbonden was aan de Geref. Kerk te Den Bommel (van 1950 - 1955). Wandelen met God Voor zowel de rouwdienst als ook voor de begrafenis bestond er een grote belang stelling. Gemeenten die ds. Becker heeft gediend zonden vertegenwoordigers. Ook een groot aantal mensen uitDen Bommel, Ooltgensplaat en Oude Tonge waren aan wezig. De dienst werd geleid door ds. C. A. Wielemaker te Groningen-West, een vriend van de familie Becker uit de tijd dat ds. Wielemaker te Bruinisse stond en ds. Becker te Nieuwerkerk (Zld.). Na een woord van begroeting werd aller eerst enkele persoonlijke herinneringen opgehaald door mevrouw J. van Schelven- Siittemiklaas. De families woonden een poos gelijktijdig te Nieuwerkerk. Daar had de eerste ontmoeting plaats, later weer te Ooltgensplaat. Hieruit groeide een vriendschap met sterke banden". Het leven van dr. Becker werd getekend door twee voorvallen die ons wat te zeggen hebben. In Nieuwerkerk ontstonden er na de ramp moeilijkheden bij de bouw van een nieuwe kerk. Op een zaterdag be reikten die moeilijkheden een hoogtepunt. Zondags zou er avondmaal zijn. Een en ander bracht ons 's nachts om half twee naar de pastorie, 't Was lichte maan, in de tuin van de pastorie liep ds. Becker. Voor zichzelf zacht pratend vertelde hij zijn moeilijkheden aan God, of beter gezegd. hij wandelde daar met zijn God. Nu Ooltgensplaat. Iemand, geheel niet kersk, sprak veel met ds. Becker. Hij typeerde hem als een zachtmoedig, vrien delijk mens. „Als alle mensen die zeggen dat ze geloven, waren zoals hij, dan zou ik beslist dat geloof proberen te vinden en zeker naar een kerk gaan", aldus me vrouw Van Schelven, die besloot met „Voorzeker, zie zij spreken nog nadat ze gestorven zijn". Bereid in alle bescheidenheid Ds. Wielemaker begon zijn overdenking met een kort „in memoriam". Spreker, gereformeerd predikant te Bruinisse en Jan Becker, gereformeerd predikant te Nieuwerkerk. Zijn oudere koUega was altijd bereid om iemand te helpen en dan in alle bescheidenheid. Ds. liet vele voor beelden van samenwerking en vriend schap de levensloop passeren. Daaren boven was het ambt van predikant een echte V.D.M. „Verbi divini minister", bedienaar van het Goddelijk Woord. God had beslag op hem gelegd. Zijn grote kennis ging samen met een diepe be zonnenheid, bescheidenheid en zacht moedigheid. Trouw en toewijding waren zijn sieraad. We moeten hem nu missen, maar het afscheid is in wezen niet defini tief, want God heeft hem tot Zich ge roepen", aldus ds. Wielemaker, die ver volgens Ps. 56 en 2 Cor. 4 7-10 las. is ook op vrijdagavond tot 9 uur geopend LANGEWEG113 TEL. 01870-2222—MIDDELHARNIS ze hun andere vader moesten begraven. „Je krijgt in het leed van je leven kracht van God, dat hebben wij ervaren. Al is er geen aardse vader meer, er is een hemelse Vader die voor ons zorgt. Moge dat voor u en ons vaste zekerheid zijn geworden", aldus ds. Becker Jr. die besloot met het gedicht „O, God, die droeg ons voor geslacht, in nacht en storm gebruis, Bewijs ook eens Uw trouw en macht, wees eeuwig ons tehuis!" Bij het graf werd nog gezongen Ps. 43 3 en 4 (oude ber.), „Zend, Heer, Uw licht en waarheid neder...." en „Dan ga ik op tot Gods altaren...." Tegenover dr. Becker ligt zijn broer de heer H. Becker begraven. In de aula was er nog gelegenheid de familie te condoleren waarvan een zeer druk gebruik werd gemaakt. Tevens werd er koffie geserveerd. Een droeve maar stijlvolle plechtigheid onder een donkere loodgrijze hemel, maar 't bleef droog, was toch een getuigenis van een zalige op standing in Christus. Op een vraag: waarom deze begrafenis uit de Wilhelminakerk te Haarlem, dit antwoord: Ds. en mevrouw Becker wer den hierin gedoopt, deden er hun be lijdenis en hun huwelijk werd er bevestigd. Het is de kerk van heel de familie Becker. In 1921 werd voor de oude kerk deze nieuwe in gebruik genomen, dat was op Koninginnedag en daarom de naam Wil helminakerk. 't Is een prachtig bedehuis. Grote artikelen kleine prijzen „één voorbeeld 3 JAAR volledige GARANTIE OUDDORP De brandweer van Ouddorp is in de nacht van woensdag op donderdag, even voor 02.00 uur gealarmeerd voor een brand in de keuken van het recreatie conferentie-oord „Jonkerstee". Het was een campinggast die vanuit zijn caravan de brand ontdekte en alarm sloeg. De keuken brandde desalniettemin geheel uit, waarbij de brand ook doorsloeg naar de bar. Het hoofdgebouw bleef gespaard en heeft geen schade opgelopen. In de bran dende keuken heeft een zo intense hitte geheerst dat wat niet verbrandde van de hitte gesmolten is. TALBOT Autobedrijf Tel. 01870 - 3094 Een 53-jange inwoner van het Brabantse Zeven bergen, bestuurder van een personenauto Datsun Sunny is woensdagmiddag tegen 5 uur om het leven gekomen toen hij op de Provinciale weg nabij de Bommelsedijk bij Achthuizen frontaal op een tegen ligger botste. Zyn stofl'elijk overschot moest door de brandweer van Ooltgensplaat uit het onherkenbare wrak worden geborgen. Het slachtoffer zou met twee neefs (broers van elkaar en rond de 18 jaar) uitIJsselstein gaan vissen. Achter de auto hing dan ook een trailer met een visbootje waarmee het richting Flakkee ging. Op de afrit van de Bommelsedijk ging het evenwel mis doordat het slachtoffer niet de vloeiende bocht naar rechts nam maar rechtdoor reed en op de baan voor het tegemoetkomende verkeer terecht kwam. Hij botste frontaal op de uit de richting Oude Tonge naderende De overgebleven twee wrakken; links de Datsun, rechts de BMW. BMW van dhr. KI. Grootenboer uit Achthuizen. Mede inzittende was zijn moeder, mevr. Kreeft. Tegen de veel zwaardere BMW werd de Datsun geplet maar ook de BMW liep zware schade op. De bestuurder werd gewond in het ziekenhuis opgenomen meto.a. een armbreuk. Mevr. Kreeft werd na onderzoek uit het ziekenhuis ontslagen. De twee neefs van het slachtoffer verblijven nog in het ziekenhuis maar zijn niet levensgevaarlijk gewond. De oorzaak van het ongeluk werd niet geheel duidelijk; de meest aannemelijke theorie is volgens de Verkeersgroep van de Rijkspolitie dat het slachtoffer door de zon verblind is geweest. In de staart van de file die al gauw op de Provinciale weg ontstond had nadien nog een kop-staart botsing plaats waarbij drie auto's totall-loss werden gereden. Westdijk 13-15 MIDDELHARNIS tel. 01870-3665 FORD - TOYOTA Buitenboordmotoren YAMAHA Autobedrijf A. J. van Rumpt Vert.C. Bakker, tel. 01877-1589 RENAULT-deaier voor t Verkoop Service 01871 - 1662 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, 01878 - 2496 Dirksland, 01877 - 1357 Niet alleen in bestuurlijke-, maar ook in de meest letterlijke zin is burg. van Welse- nis bereid aan te pakken als het gaat om het scheppen van voorzieningen ter ver betering van de werkgelegenheid. De bouw van een bedrijvencomplex is er zo een en dhr. van Welsenis, die een en ander bestuurlijk begeleidt was graag bereid als symbolische handeling bij het begin van de bouw een kubel beton in de fundering te storten. Het bedrijfsverzamelgebouw dat wordt gebouwd aan de Huygens, in het Industrie gebied, krijgt een grootte van 1450 m^. Burg. van Welsenis, in 't witte pak, stort de kubel beton. onderverdeeld in units van 50,75 en meer vierkante meters. Die kunnen worden gehuurd van de aannemersfa. Uytde- willigen te Nieuw Vossemeer, die het gebouw bouwt en nadien ook zal blijven exploiteren zoals genoemd bedrijf dat ook in de gemeente Tholen doet. Daar is de aanwezigheid van een bedrijfsverzamel gebouw bijzonder succesvol gebleken en ook voor Middelhamis wordt verwacht dat er een groeiende belangstelling voor zal bestaan. Middels een gemeentelijke subsidie op de stichtingskosten heeft de gemeente Middelhamis willen bereiken dat de huurbedragen in het redelijke zullen kunnen worden gehouden. Eind septem ber hoopt de bouwer met het project gereed te zijn. Na de betonstort in restaurant „Belle- vue" bijeen verklaarde dhr. van Welsenis dat Middelhamis „bijzonder in z'n schik" is met de komst van het verzamelgebouw, dat mimte zal bieden aan o.a. begiimende ondernemers die tot dusver tevergeefs naar een plaats van vestiging zochten. voor oDe zefcerfwuf VINGERUMG 3-MlDDELHARNlS-TEL 01870-2618 Voor topkwaliieil. goed. service en voordelige pri/ien. FOTO FILM - REPORTAGE VIDEO - COMPUTER »JI?.|.||J«I.«| C=3 C3 C=l Cn C3 ■■■■■■^ta^l^ Weststraat 35 Molenweg 4 Ouddorp - Teletoon 018781612 en 2120 Filiaal Renesse Prinlshop Hogeioam J7S Teletoon 01116-2400 Kastanjelaan 41-43 MIDDELHARNIS Reparatie allernerken MERCEDES-BENZ stad aan 't Haringvliet Tel. 01871 - 1553 BEDRIJFSWAGENS

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 1