Een forse bere-klauw in Ouddorpse achtertuin Predikbeurten Invoerrechten: De Klokkenkelder Fietspad M'harnis-Den Bommel zal langer op zich laten wachtenl Diploma-uitreiking Technische School Uitbreiding bij Cebeco-Zuidwest Wat vrij van rechten mag worden ingevoerd D iplomaz wemmen in Middelharnis Kaart, voor, vakantie en vrije Zuid-Holland Zuidwest Mutatie P.V.-schap Fancy Fair op 't Fort „Het Spectrum" l(rijgt nieuwe computers Een advertentie in Eilanden-Nieuws heeft altijd succes, Overeenstemming over hulp aan door vorst getroffen fruittelers en boomkwekers Flakkeese zaterdagvliegers Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS VRUDAG 12 JULI 1985 In de fraaie achtertuin van de fam. Orgers aan de Beatrixweg te Ouddorp is een bere-klauw zó hoog opgeschoten dat zoon Jaap dezer dagen de krant belde met het verzoek of er een foto van gemaakt kon worden. Natuurlijk kon dat en op de prent ziet U Jaap en z'n zusje tegen het decor van de plant die al een hoogte van bijna drie meter heeft bereikt. Dat lijkt zijn maximum hoogte te zijn. Het lijkt overigens dat de kloeke plant geen lang leven meer beschoren is wanneer vader Orgers van zee thuiskomst. De kleine meid op de foto zowel als mevr. Orgers hebben er jeuk en grote bladders van opgelopen waarvan de dokter zeker wist dat ze door de bere-klauw veroorzaakt werden. Gevonden voorwerpen Rijkspolitie Goedereede juni 1985 Nr. 202, fietssleutel; 205, ring; 207, kin- deretui; 209, armband; 211, rieten mand; 215, sleutels; 221, jas; 223, bankbiljet; 225, ring; 227, bril; 234, paraplu; 239, sleutels; 233, schrepel; 237, rieten mand; 242, fietspomp; 245, portemonnee met inhoud; 246, rekenmachine; 248, hond; 250, kinderwant; 259, horloge. SINT ANNALAND Aardappelveiling van dinsdag 9 juli 1985 Doré middel 0,25 - 0,54. Première middel 0,40-/0,46Première bonken 0,67 - 0,68. Gloria middel 0,50 - 0,51. Gloria bonken 0,70. Prior middel 0,41 - 0,46. Eigen heimers middel 0,68. Eigenheimers drie- lingen 0,25 -ƒ0,47. Eigenheimers kriel 1,20 - 1,33. Aardappelprijs per kilo gram. Aanvoer: drie honderd en vier en veertig ton. Dijkgraaf verzekert: Niet omdat Dykgraaf H. L. van Kampenhout niet zou willen dat er zoals burg. van Welsenis van Middelharnis heeft meegedeeld binnen vijfjaar een fietspad zal liggen tussen Middelharnis en de kruising Schaapsweg, maar omdat die informatie waarvan via de krant ook de bevolking kennis kreeg ten onrechte verwachtingen wekt meent dhr. van Kampenhout die gedane beweringen wat terug te moeten fluiten. Het spijt hem bijzonder dat de gewekte illusies niet bewaarheid zullen kunnen worden. Overigens ligt dat allerminst aan het Waterschap..! Al vele jaren geleden, zelfs al toen het Waterschap nog met de naam „de Dijkring" gesierd was lagen in het Waterschapshuis al plannen gereed om langs de tertiaire weg naar Den Bommel een fietspad te leggen. Pas nu, in mei van dit jaar kreeg het Waterschap van Provinciewege „groen licht" nadat de betreffende Commissie (los van het Provinciale fietspadenplan) de aanleg van een fietspad langs de tertiaire weg van Middelharnis tot aan de Tilsedijk bij Den Bommel geplaatst heeft op het Investeringsschema tertiaire en quartaire wegen 1986-1990. „Groen Ucht" betekent dat het Waterschap een plan, met kostenraming in kan dienen. Dijkgraaf van Kampenhout maakt duidelijk dat de aanleg van voren genoemd fietspad geen zaak van de gemeenten-, maar een van het Waterschap is. De wegen waarlangs het pad zal komen zijn bezit van het Waterschap. De aanleg van het pad vanaf de Middelhamisse Molenweg tot aan de Tilsedijk is ruwweg begroot op 7,4 miljoen terwijl de Provincie rekening houdt met een bedrag van ruim 5 miljoen. „Pas in het jaar 1990 zo benadrukt de Dijkgraaf zal er een bedrag van 1,4 miljoen beschikbaar komen en dat zal nodig zijn voor het bekostigen van de voorbereidingen en de nodige grondaankopen..." Terwille van een juiste voorlichting meent hij die harde realiteit on verbloemd te moeten meedelen tegenover het al te optimistisch bericht dat het pad over 5 jaar gerealiseerd zal zijn. Pas over vijfjaar geld voor de voorbereidingen en dan nog, wie weet wanneer, geld voor de uitvoering, al hoopt dhr. van Kampenhout dat de politiek erin zal slagen de uitvoering wat naar voren te schuiven. Op dit moment is daar nog geen sprake van. Met dhr. van Kampenhout vinden wij het spijtig dat we een kennelijk verkeerde voorlichting hebben gegeven. „De man (niet burg. van Wel senis, red.) die verkondigde dat het pad in het kader van het Prov. fietspadenplan zou worden uitgevoerd had wel de klok horen luiden maar wist bij benadering niet waar de klepel hangt..!", verzekert dijkgraaf van Kampenhout. Het heeft zelfs niks met het. Prov. fietspadenplan te maken..! Zondag 14 juli 1985 OUDDORP - Herv. Gem. 9.00, 11.00 en 18.30 uur eerw. hr. G. Meuleman- Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur lezen- Ger. Kerk 9.00 en 10.30 uurds.W. de Vries en 18.30 uur ds. A. J. J. van Noord - Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur dhr. F. H. Kroon, Huizen. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 18.30 uur ds. H. Westerhouten 10.45 uur ds. J. Smit, Hilversum. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. B. J. van Vreeswijk en 18.00 uur ds. J. Codée; kollekte bijstand in het pastoraat - Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. J. J. van Noord en 18.30 uur ds. W. de Vries. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr.; extra kollekte medische zending - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen-Ger. Kerk 9.30 uur (tevens Kindeneven- dienst) en 18.30 uur drs. G. J. Smink, Schoonhoven. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. van der Linden en 18.00 uur ds. L Hoornaar; extra kollekte onderhoud pastorieën - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur eerw. hr. A. H. Veldhuizen; extra kollekte bouwfonds - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. K. ten Klooster, Lunteren; extra kollekte HG JB - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. Kuin, Ouwer- kerk LUKASKAPEL HDG - 10.15 uur ds. W. H. van Kooten; extra kollekte Woord en Daad. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. Arkeraats, Giessendam- Hardinxveld en 18.00 uur ds. P. H. van Trigt; extra kollekte onderhoud gevels kerk - Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. A. Polhuis, Rotterdam- Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 uur ds.Boomsma, Stiensen 17.00 uur dhr. P. A. Stam - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 en 14.30 uur ds. F. v.d. Pol. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur uur ds. H. Zweistra, Wouterswoude; Ie kollekte kerkvoog dij en 2e kollekte kerkeraadsfonds - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. W. Westiand, Putten - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. G. C. Klok- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen-Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. J. Hage. DEN BOMMEL-Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Kooien, IJsselstein- Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur drs. A. Moolenaar, Ulvenhout. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur Prof. Dr. C. Graafland, Gouda en 18.00 uur ds. J. Smit, Hil versum; extra kollekte Turkana Bijbel - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur drs. J. H. Becker LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur eerw. hr. A. Heij, Krimpen aan den ÏJsscl SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. J. G. van Loon - Ger. Gem. in Ned. 3x lezen - Oud Ger. Gem. 3x lezen. HUIS VERKOPEN? makelaar tamboer bellen voor deskundige bemiddeling CU 01870-3477 f^l DD Minister ir. G. Braks (landbouw en vis serij) en het Landbouwschap hebben op 8 juli j.l. overeenstemming bereikt over een pakket maatregelen voor hulp aan fruit teelt- en boomkwekerijbedrijven die ge dupeerd zijn door de strenge vorst van de afgelopen winter. De maatregelen zijn van toepassing op die bedrijven, waarvan het voortbestaan als gevolg van de vof st in het geding is gekomen. De uitvoering van de maatregelen zal plaats vinden in het kader van hetOntwikkelings- en Saneringsfonds. Naast de gebruikelijke mogelijkheden van banken en borgstellingsfonds is over eengekomen de mogelijkheid te openen om 4% rentesubsidie te verstrekken over leningen van maximaal 250.000,per bedrijf gedurende 5 jaar. Wanneer deze maatregelen niet toereikend zijn voor de voortzetting van het bedrijf kunnen telers in aanmerking komen voor een bijdrage a fonds perdu. Hiervoor zijn ter medefinan ciering van de noodzakelijke herinplant maximale bedragen vastgesteld van O- 20.000,— /ha voor de fruitteelt en 0- 25.000,— /ha voor de vruchtboomkwe kerij. Voor de overige boomkwekerijge wassen zullen de bedragen nog nader worden vastgesteld. De hoogte van een eventuele bijdrage a fonds perdu is afhankelijk van de indivi duele bedrijfssituatie. De mogelijkheid om een beroep te doen op de Rijksgroepregeling Zelfstandigen (RZ-regeling) blijft bestaan. Gezien de beperkte beschikbaarheid van plantmateriaal zal de regeling gelden tot en met het plantseizoen 1987/1988. De gemaakte afspraken zullen op korte termijn nader worden uitgewerkt en van kracht worden na goedkeuring van de Europese commissie en het Ontwikke- lings en Saneringsfonds voor de landbouw. Nu de zomervakantie weer voor de deur staat is het wellicht nuttig toeristen eraan te herinneren dat zij een aantal goederen mogen invoeren zonder daarvoor invoer rechten te betalen op voorwaarde dat die goederen in een ander EG-land zijn ge kocht. Belgen en Nederlanders van boven de vijftien jaar mogen voor een waarde van BF 12.800,— en 710,— goederen met een niet commercieel karakter d.w.z. zaken voor eigen gebruik belastingvrij invoeren. Voor personen onder de vijftien jaar passen sommige lidstaten een ver minderd tarief toe. Voor België bedraagt het belastingvrije bedrag BF 2.700,— Daarnaast mogen EG-burgers ook nog rookwaren en alcoholische dranken be lastingvrij invoeren die zij in een andere lidstaat hebben gekocht. Voor rookwaren geldt een maximum van 300 sigaretten of 150 sigarillos van meer dan drie gram het stuk of 75 sigaren of 400 gram pijptabak of shag. Aan alcoholische dranken mag een maximum van 1,5 liter gedistilleerd met een alcoholgehalte van meer dan 22% of 3 liter zwak alcoholische dranken, mous serende wijn of likeurwijn belastingvrij worden ingevoerd. Daamaast mag elke reiziger nog 4 liter gewone wijn invoeren. Deze bepalingen gelden niet voor per sonen onder de 17 jaar. Verder mogen personen van boven de vijftien jaar nog belastingvrij 750 gram koffie of 300 gram koffie-extract alsmede 150 gram thee of 60 gram thee-extract meenemen. Ongeacht de leeftijd mag ver der nog 75 gram parfum of 3/8 liter toilet water worden ingevoerd. EG-burgers die in het land waar zij wonen sociaal verzekerd zijn worden er aan herinnerd dat die verzekering ook geldig is, in ieder geval voor dringende gevallen een ongeluk of plotselinge ziekte in de andere lidstaten. Hiervoor dienen zij voor hun vertrek aan hun ver zekeringsmaatschappij het speciale for mulier E III te vragen. Behalve medische verzorging kan men met dit formulier ook aanspraak maken op een dagvergoeding indien men door ziekte of ongeluk niet in staat is zijn werk te hervatten. MIDDELHARNIS 28 juni werden in de aula van de Tech nische School in Middelharnis de di ploma's aan de geslaagden uitgereikt. Diploma Bouwtechniek (timmeren): J. J. T. Hameeteman, J. M. Stoop, Acht- huizen; A. Kalle, Herkingen; J. v.d. Kloos ter, K. Sperling, K. Grinwis, B. L. Meijer, Ouddorp; N. G. M. Mierop, A. C. Smit- huis, L. J. de Jong, A. J. v.d. Nieuwendijk, Stellendam; J. A. Schans, Melissant; A. Kieviet, S. B. Groen, Sommelsdijk; H. H. Knoop, Den Bommel; P. Baart, A. Quak, E. Vroegindeweij, Middelharnis; J. Ma- ckloet. Oude Tonge. Diploma Bouwtechniek (schilderen): M. J. Kalle, M. J. van Brussel, Dirksland; J. W. Neels, Ooltgensplaat; M. N. de Ruiter, Middelharnis. Diploma Bouwtechniek (metselen): K. Akershoek, Ouddorp; G. J. Kalle, Dirksland; P. M. Krijger, Melissant. Diploma Consumptieve Techniek: G. G. Dobbelstein, R. F. De Held, Goe dereede; C. P. van der Mast, L. J. Zuij- dijk. Stad aan 't Haringvliet; F. J. van Nimwegen, A. den Boer, R. Lugtenburg, R. Verolme, Sommelsdijk; J. L. C. Spuy, J. Verbiest, M. C. Kooijman, L. W. Noorthoek, S. J. J. Grootenboer, J. B. R, van de Ree, Stellendam; A. H. Bakker, Den Bommel; J. M. P. Slingerland, M. D. van Steenbergen, A. de Man, Dirksland; H. A. E. Tanis, Oude Tonge; A. Verwey, Herkingen; C. A. Grinwis, Ouddorp; C. B. Krijger, J. M. Mijnders, Melissant; H. A. van Welsenis, Middelharnis. Diploma Electrotechniek: A. R. van Lier, J. C. Vroegindeweij, A. C. van Dijk, M. C. Oosten, Sommelsdijk; W. J. P. Nieuwland, Dirksland; M. J. de Ruiter, A. J. C. Beeke, G. M. de Gooijer, E. Groenendijk, J. A. Krijgsman, A. Sarelse, L. Vis, Middelharnis; P. J. Spelt, Bruinisse; W. J. Stander, R. L. B. van Broekhoven, L. H. van Vliet, Oude Tonge; A. J. W. Gebuis, C. Keijzer, Stellendam; J. Groenendijk, Goedereede; P. J. van der Valk, Stad aan 't Haringvliet; W. M. van der Veer, Herkingen. Diploma Mechanische Techniek: P. P. van Amerongen, P. van Dam, P. Mulder, M. J. de Bonte, C. H. Z. Göbert, J. A. Slui, L. Brooshooft, D. B. van der Veer, Sommelsdijk; H. A. Holstege, H. Klink,C.D. Melissant, D. van der Kloos ter, K. W. Tanis, D. H. Vlietiand, E. Harreman, Ouddorp; M. J. F. Huibrecht- se, Achthuizen; W. Redert, D. M. Breen, A. M. L. Kreeft, J. D. Haan, G. J. Kievit, P. J. KHnk, B. du Pree, S. van Splunter, P. Troost, Stellendam; J. van der Veer, C. J. van der Veer, Herkingen; J. C. H. F. Commereuc, J. W. Grootenboer, J. Koert, I. van Noord, A. W. van Eijkeren, R. D. Lekkerkerk, A. A. Pieterse, Oude Tonge; C. Hameetman, C. H. Jacobi, J. van Nimwegen, B. van der Sluijs, W. L. Hobbel, C. A. Jacobs, L. v.d. Nieuwen- dijk, E. L. van Noordenne, C. H. van der Valk, Middelharnis; J. C. Nolet, G. A. van Splunter, C. de Ronde, Goedereede; P. C. Spruit, B. J. Troost, A. Bal, C. D. Breen, M. J. van Rossum, J. H. Grooten boer, Melissant; J. P. van Niedek, K. van der Welle, A. A. Zuijdijk, Stad aan 't Duivensport: Soissons, 636 oude duiven. 110 P. van Moort, Nieuwe Tonge; 2 M. Huizer en Zn., Herkingen; 3, 9 C. Nagte- gaal. Melissant; 4, 26 P. v.d. Geest, Nieuwe Tonge; 5 Joh. Koppelman, Dirks land; 6 A. Molenaar, Herkingen; 7 P. v.d. Boogert, Sommelsdijk; 8 A. de Gans, Sommelsdijk; 11 Joh. Leune, Dirksland; 12 C. Vreeswijk, Nieuwe Tonge; 13, 22 Ph. Logmans, Herkingen; 14 K. Kievit, Herkingen; 15 W. Nieuwland, Dirksland; 16 C. Grinwis, Ouddorp; 17 I. Kievit, Herkingen; 18 Comb, de Jong-Tieleman, Dirksland; 19 L. S. v.d. Baan, Dirksland; 20 Comb. Westdijk-Witte, Stellendam; 21 P. Verkerke, Middelharnis; 23 A. het Jonk, Herkingen; 24 B. v.d. Ochtend, Herkingen; 25 J. Kleijnenberg, Dirks land; 27 Harry van Rees, Middelharnis; 28 K. Hameeteman, Stellendam; 29 N. H. v.d. Groef, Dirksland; 30 H. Grinwis, Ouddorp. Haasdonk, 2315 jonge duiven. 1 M. van Lenten, Stellendam; 2 G. Me iaard, Stad aan 't Haringvliet; 3, 19, 22, 24, 28 Gebr. Kieviet, Sommelsdijk; 4,11 Comb. Cees en Miep, Ouddorp; 5 P. Verkerke, Middelharnis; 6, 12 C. M. Grinwis, Ouddorp; 7. A. Klijn, Ouddorp; 9 B. W. Kalkman, Middelharnis; 10, 16, 17, 20 Mevrouw Willemse, Ouddorp; 13 C. Vreeswijk, Nieuwe Tonge; 14 W. Grootenboer en Zn., Stellendam; 15 M. R. van Nimwegen, Sommelsdijk; 18,23 J. H. Ju, Stellendam; 21 J. Vis van Heemst, Sommelsdijk; 25 Harry van Rees, Mid delharnis; 26 A. v.d. Linde, Middel harnis; 27 A. Redert, Goedereede; 29 M. Melissanten Zn., Stellendam; 30C. Nag- tegaal. Melissant. Op zaterdag 29 juni was er voor de laatste maal diplomazwemmen van leer lingen uit het instructiebad van Middel harnis. Allen slaagden. Totaal 590 leer lingen uit het Instructiebad van Middel harnis hebben diploma gezwommen in het schooljaar 1984/1985. Geslaagd A: Lijntje Klaartje Tanis; Jolanda Westdijk; Remco Vervloed; Claire Baarsma; Elza van Hartingsveld; Christl Bruggeman; Arjan van der Velde; Vincent Gerris; Melanie van Alphen; Ronnie Havermans; Dagan Oomes; Suzanna van Klinken; Marleen Flikweert; Renate Kooper; Mar leen de Bruijne; Arjan van Driel; Diane Groenendijk; Marianne Versaavel; Ma rion van Groningen. Geslaagd B: Ariëtte van Broekhoven; Marcel van Ber gen; Xavira Kalkman; Joanne van 't Hof; Adrianus Braber; Mirella van Helden; Christiaan Littel; Nathalie Fransen; Sas- kia Slingerland; Nicole Speksnijder; Ni- kolien van Middelkoop; ErikKats; Sebas- tiaan van Galen; Dennis Sewell; Bianca Wilstra; Joost Bosdijk; Tim Fransen; Wilma de Wit; Manon Verhoek; Jacque line Stoutjesdijk; Marieke Melissant; Anne Fleur de Vries; Marleen Fun. Zojuist is verschenen de nieuwe Kaart voor Vakantie en Vrije Tijd Zuid-Hol land zuidwest. Deze kaart op duidelijke schaal 1 50.000 is gemaakt voor fietsers en wandelaars en andere recreanten in Zuid-Holland. Deze topografische kaart geeft een overzicht van alle recreatievoor zieningen en mogelijkheden. Het kaartdeel Zuid-Holland zuidwest omvat: - Rotterdam en Rijnmond - Zuidhollandse eilanden - Delft - Westland en Delfland Op de achterkant van de kaart vindt u allerlei tips voor een dagje uit. Deze kaart is de tweede in een geplande serie van drie kaarten van de provincie Zuid-Holland. De eerste kaart in deze serie de Kaart voor Vakantie en Vrije Tijd Zuid-Holland noord verscheen in 1984 en omvat het gebied van Zuid- Holland ten noorden van de lijn Hoek van Holland-Schoonhoven. Het laatste deel Zuid-Holland zuidoost (Dordrecht en de Zuidhollandse waar den) zal eind 1985 verschijnen. De verkoopprijs van de kaart bedraagt ƒ8,50. Deze nieuwe uitgave is, evenals de reeds verschenen Züid-Holland noord kaart, verkrijgbaar bij alle VW-kantoren in Zuid-Holland, de VW-i-kantoren in Nederland en bij de boekhandel. De kaar ten worden vervaardigd door de Provin ciale VW Zuid-Holland. Extra kerkdienst Ger. Gemeenten OUDDORP - dinsdagavond 7.30 uur ds. E. Venema, Middelburg-Centnmi. OOLTGENSPLAAT Per 1 juli 1985 is het P.V.-schap S.F.B. van het C.N.V., afdeling Ooltgensplaat gewijzigd wegens pensionering van de heer P. C. Hobbel. Zijn opvolger is de heer C. van der Welle, Langeweg 22, 3257 KD Ooltgensplaat, tel. 01873 - 1228. OOLTGENSPLAAT Op zaterdag 20 juli a.s. is er weer een gezellige Fancy Fair op het Fort „Prins Frederik". Als u voor weinig geld iets leuks wil kopen dan moet u beslist daar heen gaan. Het is een dag voor groot en klein, met rad van avontuur, grabbelton, een Rodeo-stier, enz. Om 12 uur gaat dit evenement van start en het duurt tot ongeveer 17.00 uur. De netto opbrengst is bestemd voor de kinderen, om deze met spelen in de vakantie bezig te houden. Het comité nodigt u hartelijk uit eens een kijkje op 't Fort te komen nemen. Ingang Nieuwstraat (tegenover parkeerterrein), MIDDELHARNIS Na een periode van 2 jaren gewerkt te hebben met een zestal Aster CT-80 com puters ten behoeve van het informatica- onderwijs aan vnl. de brugklassers, kreeg „Het Spectrum" te Stellendam een dezer dagen het verblijdende bericht opgeno-, men te zijn in het zgn. „tweede honderd scholen projekt". De afgelopen twee jaar is men op „Het Spectrum" al op eigen gelegenheid, in samenwerking met de „Prins Maurits" te Middelharnis, bezig geweest met het on derwijs in de informatica, of computer- kunde. In de brugklassen kregen alle leer- Ungen gedurende 20 lesuren de kans ken nis te maken met de vele mogelijkheden, maar ook met de problemen die de com puter in ons aller leven biedt. Het Ministerie van Onderwijs wil het onderwijs in computerkunde stimuleren en heeft voor dit jaar een tweede honderd tal scholen aangewezen die computer apparatuur in bruikleen zullen krijgen. Elke school krijgt 8 Philips P2000T com puters met bijbehorende apparatuur. He laas is het (nog) zo, dat verdere facili teiten, zoals toekenning van extra lesuren, achterwege blijft, zodat elke school een extra beroep moet doen op de inzet van de leraren. Ook het komende kursusjaar zal men op „Het Spectrum" hard in de weer zijn om in ieder geval de brugklasleerlingen, en, naar men hoopt, individueel leerlingen uit de hogere leerjaren (verder) bekend te maken met het omgaan met computers. Haringvliet; H. L. Rietdijk, Nieuwe Tonge; L. F. Nieuwland, M. de Roon, Dirksland. Diploma Motorvoertuigentechniek: M. L. Bakelaar, P. A. B. Legierse, Acht huizen; D. van Helden, J. D. de Vos, A. J. C. Nout, Nieuwe Tonge; L. Jansen (meis je), L. Jansen, Stellendam; J. Nagtegaal, G. Verhage, Middelharnis; J. D. Vliet iand, W. L. Akershoek, J. C. Grinwis, Ouddorp; M. Mijnders, Melissant; J. C. H. A. Sü-uijk, Herkingen; G. van Wijk, Sommelsdijk. Een aanwinst voor agrarisch Goeree Overflakkee. Bijna 60 km betonijzer, 3 km heipalen en meer dan 5.000 kruiwagens beton, waren de belangrijkste materialen, waarmee Cebeco-Zuidwest een nieuwe graanloods bouwde op de Westhavendijk te Middelharnis. Het gebouw wordt op 19 juli a.s. om 14.00 uur geopend door burgemeester L. J. van Welsenis van Middelharnis. Er is dan ook een open dag voor iedereen die belang stelt in alle activiteiten van deze grote, zuidwestelijke landbouwcoöperatie. Een diaserie toont de bouwgeschiedenis van de nieuwe loods. Doel van deze nieuwbouw, is tegemoet te komen aan de vraag naar meer opslag ruimte voor granen, vooral tarwe. Deze vraag is ontstaan door toenemende problemen bij de afzet van granen in de EG, die een langduriger opslag en een verdere spreiding van de verkoop nodig maken. Door de totale opgeslagen hoeveelheid van 5.000.000 kg graan kan elk uur on geveer 150.000 m' lucht worden op geblazen. Om het lossen bij de aanvoer tijdens de oogst te bespoedigen, heeft de bijgeplaat- ste stortput een capaciteit van 100 ton per uur. SINT ANNALAND Postzegel- en muntenruilbeurs Op dinsdag 16 juli zal er des avonds van 19.00 uur tot 22.00 uur (zeven uur tot tien uur) in de bovenzaal van Hotel „Haven zicht" te Sint Annaland een postzegel- en muntenruilbeurs worden gehouden. De toegang is gratis en er is tevens een gratis verloting.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 2