Kleine volière |A. Goedegebuur Bankstel Loodgieter/cv. monteur Leerling loodgieter Vakantie begint bij de BOVAG-garage JUISTE BELADING KAN DOORSLAG GEVEN part-time geappliceerde ;i GROEPSLEERKRACHT !i RIJ VERANTWOORD RUST TIJDIG Schitterend gelegen 2/1 kapwoning met garage Okker's Zaden visitekaartjes Lasten nog minder dan de helft van een huurwoning Mercedes 200 D ■I I Loodgietersbedrijf Jaap Tieleman Bladz. 3 FAMILIEBERICHTEN I Pieter Jan I 2 juli 1985 I Rembrandtlaan 24 S 3241 AK Middelhamis Tel. 01870-5624 l:;: Dankbaar en blij berichten wij u, dat de Heere alles nog wonderlijk wel heeft willen maken en ons een ^i: zoon en broertje heeft willen schenken I Benjamin I 3 juli 1985 3245 AS Sommelsdijk Oostdijk 17 lp Graag bezoek binnen 9 dagen. Chr. Basisschool „De Bron" te Oude Tonge JAN FLORUS KOEDAM echtgenoot van G. Doorn CORNELIS VAN DONGEN STELLENDAM, Gladiolenpad 14 „ONS KOOR" Groenbemesting Graszaad Wikken Bladramenas Gele mosterd Bestel Uw bij Drukkerij Gebrs. de Waal Langeweg 13 SOMMELSDIJK TE KOOP: I HOE Kr LAT in verzorgingshuis „Vroonlande" te Dirl(sland J g Direkt te aanvaarden. I Informatie kunt u betrekken via de tel.nrs. I 01875-1559 of 01875-1347. DIRKSLAND, Palingstraat 3 nachthok ren Tel. 01877 - 1947 TE KOOP GEVRAAGD Inlichtingen bij: I Fabiusstraat 72, 3248 AK Melissant Telefoon 01877 - 2050 mm mm TE KOOP vraagt een en een Zij moeten bereid zijn in samenwerking met andere mede werkers om beurten avond en weekend storingdienst te doen. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties te richten aan: J. TIELEMAN Ben. Zandpad 9, 3241 GS Middelharnis Korte-termijnpolitiek Onderhoud is behoud Onderlinge samenhang ^U«»»»^ VRIJDAG 5 JULI 1985 „EILANDEN-NIEUWS" In dankbaarheid aan God en met vreugde stellen wij i;i: u in kennis van de geboorte van onze zoon en broertje J. Boot J. J. Boot-Voortman :S Lian Janine Helma ij:; Leen Rottier Ada Rottier-de Koeyer Janet Bastiaan '•''-;. Geraldien o M O o o 't o o o o o M o vraagt voor het nieuwe cursusjaar 1985/1986 een voor de onderbouw voor 2/10 arbeidsplaats plus vervanging voor A.D.V. en tevens invaller(ster). Van gegadigden wordt verwacht dat ze het chr. onderwijs uit overtuiging willen dienen. Sollicitaties zo spoedig mogelijk richten aan de heer J. Bal, Mariniersweg 64, 3255 VG Oude Tonge. Inlichtingen bij de directeur van de school, de heer J. Verduin, tel. 01874 - 1284 (privé) en 2011 (school). Na een ernstige ziekte en een smartelijk lijden ging dinsdagmorgen 11.30 uur uit onze familiekring heen, ons aller geliefde broer, zwager, oom en oud oom op de leeftijd van bijna 71 jaar. Dirksland: F. Koedam K. M. Koedam-v.d. Bok Hellevoetsluis: Sijke en Aad Bravenboer-Koedam Sting Dirksland, 2 juli 1985 Wij zullen ome Jan in liefde blijven gedenken. Na een geduldig gedragen lijden nam de Heere op 28 juni j.l. tot Zich op de leeftijd van 77 jaar en 3 maanden. Met dankbaarheid gedenken wij, hoe hij onze Hervormde Gemeente ruim 10 jaar als kerkmeester heeft mogen dienen. God zij de achterblijvende broers en zusters nabij in alle gemis en droeftieid. Namens het kerkbestuur van de Herv. Gemeente te Stellendam, ds. J. Codée, voorzitter. I. v.d. Jagt, pres.kerkvoogd. Keurig onderhouden mooi gelegen 2/1 kap woning met garage waarin CV en wasm. aansl. Terrashoek en moestuin, houtopslag open haard. Ben. verd. dubb. beglazing hardh. koz., veel granol, woonk. ged. strips. Ind.: hal, toilet, woonkamer met open haardpartij, open eiken keuken en afzuigkap. Op verd.: 3 slaapk., ruime douche met 2e toilet. Vaste trap naar 2e verd. m. CV ketel, 4e slaapkamer m. tuimelraam en bergruimte. Opl.: i/o. Prijs/147.500,—k.k. DANKBETUIGING Het bestuur van het Mannenkoor „Ons Koor" wil, mede namens haar leden, iedereen hartelijk danken voor de medewerking en belangstelling in welke vorm dan ook, bij de organisatie en uitvoering van de jubileumreceptie en het jubileumconcert. We kunnen terugzien op een geslaagd gouden jubileum. Het bestuur Voor Ooltgensplaat Tel. 01873 - 1692 - 1203 Ideaal voor jonge mensen, zeer leuk gelegen half- vrijstaand woonhuis. Luxe keuken, woonkamer, douche en toilet, 2 slaapkamers. Onderhoud is keurig. Opl. direkt. Lage vraagprys 49.000,k.k. TE KOOP HOOI Tel. 01875 - 1430 I Het is NU de tijd om vaste planten en 2-jarige bloemgewassen te zaaien of te planten. 1 Indien U land beschikbaar hebt van 1 are tot 10 ha, 2 dan hebben wij verschillende bloemzaadgewassen voor U zoals: Edelweiss, Teunisbloemen, Ake- I leien, Aubrietia, Lupinus, Papavers, Duizend- schonen, en vele andere soorten. Tel. 01870-3311 TE KOOP 1975 Prijs f 2.900 Tel. 01870 - 2917 l Verreweg de meeste Nederlandse vakantiegangers rijden per eigen auto naar liun vakantiebestemming. Omdat veel van die voertuigen dikwijls alleen voor woon/- werkverkeer worden gebruikt en ook niet altijd meer van de allerjongste jaargan gen zijn, is een uitgebreide vakantie-onderhoudsbeurt een eerste vereiste voor een zo zorgeloos mogelijke vakantie. Zoals een wielrenner niet ongetraind aan de Tour de France begint, zo dient ook de conditie van de auto picobello te zijn om lange vakantietrajecten probleemloos te kunnen overbruggen. Gezien de te verwachten drukte bij de garagebedrijven vlak voor de vakantiepiek, is het zinvol nu direct een afspraak te maken met het BOVAG-garagebedrijf voor een totale vakantie-inspectie van uw auto. Thans heeft de BOVAG-man nog tijd volop aandacht te besteden aan het voertuig. Wie tot het laatste moment wacht, kan misschien niet meer wor den geholpen en zit dan onderweg met de gebakken peren. Ruim op tijd een afspraak maken, biedt als bijkomend voordeel, dat er nog voldoende gele genheid blijft eventueel noodzakelijke reparaties in alle rust en adequaat te verhelpen. Een paar zaken kunt u reeds thuis checken; zijn de auto- en caravanpa pieren in orde, zit er een NL-sticker op de achterkant (ook op de caravan), zijn krik, gevarendriehoek, reserveband, gereedschap, reservesleutels aanwezig, terwijl u zaken als verlichting en ban- Kinderen horen op de achterbank, ook tijdens de vakantiereis. Als ze onderweg spelletjes doen, vliegt de tijd voorbij. Wie op vakantie gaat, worstelt vaak met het bagageprobleem. Probeer niet meer mee te nemen dan er in de kofferbak gaat. Leg zware koffers of andere „loden" spullen zo ver mogelijk achterin de kofferbak, dus zo veel mogelijk boven de achteras. Als de kofferbak voor uw bagage ontoereikend is, zorg dan voor een kwalitatief goede imperiaal. Koop niet zo maar een rek bij de eerste de best cash-and-carry zaak. Laat u ook wat de keus van de imperiaal betreft adviseren door de BOVAG-vakman. Hij weet precies welke imperiaal voor uw auto het geschiktste is en kan.u alles vertellen over de juiste bevestigingstechniek, hoe u het beste kunt laden en wat het maximum draaggewicht is van de imperiaal. Vooral met dit laatste punt wordt vrij vaak de hand gelicht, waardoor de wegligging en rij-eigenschappen van de auto ontoelaatbaar worden beïn vloed. denspanning natuurlijk altijd al in de gaten houdt. Voor het echte grote werk is een be zoek aan de vakman noodzakelijk. Hij kan als geen ander beoordelen hoe de vitale onderdelen ervoor staan. Tijdig ingrijpen voorkomt dat u in het bui tenland met panne komt te staan. Hierbij moet u bedenken dat een re paratie in Nederland gewoonlijk goedkoper uitvalt, dan wanneer u in het buitenland moet worden wegge sleept en het mankement door een be kwame buitenlandse monteur moet laten herstellen. En bij de BOVAG- vakman krijgt u altijd automatisch drie maanden garantie op uitgevoerde re paraties, 'n Rustgevende, plezierige bijkomstigheid. Veel autobezitters beseffen niet dat het uitstellen van onderhoudsbeurten korte-termijnpolitiek is. Zeker wie met zijn volbeladen auto op vakantie gaat en daarbij uren achtereen met snelhe den die vaak hoger liggen dan in Ne derland naar het vakantieparadijs plankt, mag alleen van een auto, die in goede staat van onderhoud verkeert verwachten dat de eindstreep onge schonden wordt gehaald. ledere auto heeft gewoon op tijd zijn service- beurten nodig. Immers, een ketting is slechts zo sterk als de zwakste schakel. Door regelmatige controle kan men onverhoopt ongerechtigheden ont dekken en verhelpen. Er hoeft maar één klein technisch din getje mis te zijn en daar sta je dan op een bergpas in regen of brandende zon, in kilometers omtrek geen garage te bekennen. Want als een auto strandt, gebeurt dat altijd op ongele gen momenten, op een verlaten plek, of op tijdstippen, dat iedere welden kende monteur zich nog 'ns lekker omdraait. Dan zijn de poppen pas goed aan het dansen. Terwijl de reke ning, die u na reparatie gepresenteerd krijgt nog eens een flinke hap uit het vakantiebudget neemt. Prettige va kantie? Op deze manier dus niet! Het aloude gezegde „Onderhoud is behoud" geldt natuurlijk juist voor Veel Nederlanders hebben de gewoonte om met „de blik op oneindig en het verstand op nul" in één ruk door te karren naar de vakantie-oorden. Hiermee nemen ze onverantwoorde risico's. Laat het 24-uurs racen maar aan professionals als Jan Lammers en consorten over. Uw vakantie begint al zodra u de huisdeur achter u afsluit. Vakantie vieren hoort tot de aange naamste dingen des levens. Een gedegen voorbereiding is hierbij het halve werk. auto's waarvan tijdens de vakantie immense inspanningen worden ge vergd. Vaak worden deze auto's het hele jaar door alleen voor woon/- werkverkeer gebruikt-of voor een paar langere afstanden in de weekends. Vergeet bovendien niet dat de auto's in Nederland altijd slechts op vrij vlakke wegen op zeeniveau rijden. Als met die voertuigen door de Alpen of Pyre neeën wordt gekruist, moeten ze enorme hoogte-, temperatuur- en drukverschillen overbruggen. Niet zelden staan Nederlandse auto's dan ook in de bergen letterlijk en figuurlijk „uit te puffen" mei een kokende mo tor. Vooral als er ook nog een volbe- pakte caravan moet worden voortge trokken. Een vakantiecontrolebeurt kan dergelijke risico's tot een mini mum beperken. Een bezoek aan de BOVAG-vakman is dan ook geen overbodige luxe. Auto-techniek is een gecompliceerd samenspel van allerlei technische fa cetten, waarbij het één niet of nauwe lijks functioneert zonder het ander. Daarbij komt dat eventuele manke menten aan het ene onderdeel slijtage aan een ander onderdeel kunnen ver oorzaken of versnellen. Zo leiden slechte schokdempers tot extra ban- denslijtage, kunnen versleten remvoe- ringen of remblokken beschadigingen aan remtrommels of remschijven ver oorzaken, terwijl versleten stuurkogels eveneens een extra aanslag op de ban den plegen. Daarnaast is bewezen dat een automotor, die in goede conditie verkeert met op tijd ververste motor olie, vernieuwde bougies en contact punten, zuiniger loopt of langer mee gaat dan een verwaarloosde kracht bron. Bovendien staat buiten kijf dat een goed onderhouden auto een ho gere inruilwaarde biedt dan een wagen waarnaar men zelden of nooit omkijkt. Allemaal niet te versmaden voordelen, die pleiten voor het goed verzorgen van uw trouwe vierwieler. Dan praten we nog niet eens over de speciale voorzieningen, die nodig zijn voor een lange zomerse vakantietrip. Bij een urenlange rit op een regenach tige Autobahn zijn goede ruitewissers onmisbaar en alleen banden met vol doende profiel kunnen het regenwater snel afvoeren. In de hitte of op grote hoogte krijgt het koelsysteem van de motor het extra zwaar te verduren. Daarom controleert de BOVAG-vak man ook de radiateurwerking en de staat waarin slangen en V-snaren van het koelsysteem verkeren. Voorkomen is nu eenmaal beter dan genezen. En wie met een volbeladen vierwieler snel bergafwaarts gaat en plotsehng moet remmen, wil natuurlijk.wel graag over een paar uitstekende ho-houwers kunnen beschikken. Op dit punt laat het garagebedrijf niets aan het toeval over. Dat spreekt vanzelf. Ook de schokdempers worden tijdens de rit met een zwaar beladen auto over soms slechte wegen voortdurend op de proef gesteld. Alleen als ze helemaal oké zijn, kunnen ze hun taak aan en zorgen onder alle omstandigheden voor een comfortabele tocht. Wie alle voor gaande adviezen goed in acht neemt, is al een heel eind op weg naar een geslaag de vakantie. En bedenk dat een compleet geslaag de vakantie begint met een snelle afspraak met het BOVAG-garage bedrijf. Ga uitgerust op pad. Eerst goed slapen en fris vertrekken is veel beter dan midden in de nacht op pad gaan en „we zien wel hoever we komen". Rijd nooit langer dan circa twee uur achtereen. Stop dan minstens een kwartier. Stap uit de auto, doe wat gymnastische oefeningen. Ja, lekker is dat, even de benen strekken. Eet iets, niet te zwaar, want anders gaat u soe- zebollen. Drink iets fris, natuurlijk geen alcohol. Pleeg de hoognodige sa nitaire handelingen. En, wissel van bestuurder, als dat kan. Kortom, neem ruim de tijd voor de heen- en terugreis. Geniet ook onderweg van het land schap waar u doorheen rijdt, zonder het als een streep aan u te laten voorbij trekken. Veel ongelukken met Nederlandse va kantiegangers gebeuren na 500 tot 750 kilometer van huis. Dan slaat blijkbaar de vermoeidheid toe. Het reactiever mogen loopt terug. Wie dan toch nog stug blijft doorsturen, vraagt om moeilijkheden. Sterker nog, hij/zij wordt een gevaar op de weg voor zichzelf en de medeweggebruikers. Komt de vermoeidheid opzetten, dan zo snel mogelijk stoppen, de frisse lucht in, gezicht en handen even lekker verfrissen. Dan bekijken of verder rijden verantwoord is. Heus, u geniet zo veel meer als u kalm en met overleg rijdt. Trouwens, bij de eerstvolgende file moet iedereen toch weer op elkaar wachten.... Ook voor het vakantierijgedrag geldt: „Haastige spoed is zelden goed." Uw auto verbruikt meer brandstof, uw ze nuwen raken gespannen en u gaat uw nervositeit afreageren op partner en/- of kinderen. En wees eerlijk, dat kan nooit de bedoeUng zijn van een leuke vakantie. isr^^^ Vast en zeker kent u de verhalen van Nederlandse automobilisten, die door een „snelle" buitenlandse pompbe diende aan nieuwe ruitewissers wer den geholpen, terwijl de „oude" zel- Wie ver reist, kan vreemde verkeersbor den tegenkomen, zoals dit Finse bord dat waarschuwt voor overstekende elanden. den waren gebruikt of er werd olie ververst omdat men bij het oliepeilen „motorslijpsel" ontdekte (je reinste flauwekul). Wees er op voorbereid dat men in het buitenland hier en daar best een trucje wil uithalen met al te argeloze vakan tiegangers. Niet omdat men dat leuk vindt, maar gewoon om er goed beter van te worden. Als uw auto vóór de vakantie een grote servicebeurt heeft gehad, hoeft u helemaal geen waarde te hechten aan al die gladde praatjes. Dan weet u zeker dat uw voertuig prima in orde is. En dat kunt u die smoesjesmakers gerust duidelijk ma ken. In dit verband nog een tip: houd bij het tanken in het buitenland altijd de meter in de gaten. Sommige pompbe dienden zetten de meter na het vol- tanken snel weer op nul en roepen dan met een onschuldig gezicht dat u voor pakweg 80 gulden heeft getankt, ter wijl er misschien maar voor 40 of 50 gulden is bijgetankt. Wees attent op dit soort „grapjes".

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 3