Politieberichten Fietspad langs Rottenburgseweg gereed Politieberichten Vriendschappelijke zeeslag in de haven van Goedereede Basiskosten electriciteitstarieven gaan omlaag I Complimenten voor de machinisten I van de Goereese l(otters De heer A.C. Mierop met pensioen Examens muziekschool Middelhamis Oostflakkee Middelhamis Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Ballonnen wedstrijd Koninginnedag 1985 \{om^iimM\, 58e Jaargang No. 5408 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) teL 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN ABONNEMENTSPRIJS II,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 33 cent per mm. Bij contract speciaal tarief Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond De beoordeling door een aantal ter zake kundigen van de „algemene netheid" van de machinekamers van de Goereese kotter- vloot (een en ander ter gelegenheid van Vlaggetjesdag) heeft de machinisten heel wat complimenten opgeleverd. „De Goereese vloot is een pracht vloot!verzekerde de woordvoerder van de onderzoeks commissie mede naar aanleiding van de bevindingen in de machine kamers. „Er wordt prima gewerkt, zowel aan dek als in de machine kamers", zo waardeerde hij. In de machinekamers wordt kennelijk de cv. wat stiefmoederlijk bedeeld. In de lekbak trof men gereedschap en bij sommige zelfs van gasolie verzadigde doeken waarmee zo waarschuwde de woordvoerder de juiste voorwaarde wordt geschapen voor een pracht van een brand. „Als je van je schip af wil is 4 het zeker aan te bevelen daar je brandbare poetsdoeken te bewaren.!" liet hij weten. Voor het overige was er alle lof voor de inzet en de V nauwkeurigheid waarmee de machinekamers behandeld worden. Waardering derhalve voor de machinisten en voor de schippers die y hen de middelen tot het prima onderhoud verschaffen. OUDDORP Kerkelijke huwelijksbevestiging ffffl-'^l-'*"* - Keetwagen Het bericht van vorige week dat eigenaar B. zijn keetwagen in brand liet steken, blijkt niet juist geweest te zijn. De niet verzekerde wagen zou gesloopt wor den, omdat er nog bruikbare onderdelen aan zaten, maar door een tot heden on bekende oorzaak, raakte het geheel in brand. De zaak is nog in onderzoek. - Gevonden explosief Aan de Altkleinsedijk in Ooltgensplaat werd wederom een explosief uit de Twee de Wereldoorlog aangetroffen. Ditmaal betrof het een 20-ponder Engelse bom. Het projectiel is vervolgens door leden van de Explosieven Opruimings Dienst op het Hellegatsplein tot ontploffing ge bracht. Het verkeer werd daarbij een aantal minuten stilgelegd. - Controle verkeer In samenwerking met de verkeersgroep Dordrecht werd een verkeerscontrole ge houden op de Parallelweg in Oude Tonge. Naast een aantal overtredingen terzake technische gebreken en onjuiste kenteken bewijzen, bleek dat veel recreatieverkeer (caravans e.d.) nodig aan enig onderhoud toe was. Tevens werd een automobilist uit Ooltgensplaat geverbaliseerd die met een snelheid van minstens 125 km. per uur over de Parallelweg reed. - Vernieling van personenauto's Door enige bewoners van de Kaai en het Handelsterrein werd aangifte gedaan van vernieling van hun personenauto's. Door de oplettendheid van een aantal gasten van de camping, konden vervolgens 2 jonge mannen aangehouden worden, die bekenden 3 personenauto's te hebben ver nield. Ue verdachten, een 18- en 20-jarige inwoners van Waspik en Waalwijk, zijn na proces-verbaal te hebben gekregen, heengezonden. MIDDELHARNIS Het lang verbeide fietspad langs de Rottenburgse weg is vorige week gereedgekomen en door aannemingsbedrijf Dijkers en Pijl aan de gemeente opgeleverd. Resultaat is een fraai asfalt-betonnen pad dat strekt vanaf de Steeneweg waar het aansluit op het bestaande pad langs de Molenweg tot aan de Langeweg. Het pad heeft een half miljoen gekost, in welk bedrag o.a. de kosten zijn verdisconteerd van het verplaatsen van een overstort aan het eind van de Doetinchemseweg die de taak heeft bij hevige regenval overtollig hemelwater uit Middelhamis-Zuid en een deel van de oude kern van Middelhamis af te voeren. Voor de begraafplaats is een parkeer- strook aangelegd en is het beeld ten opzichte van de vroegere situatie bijzonder verfraaid door de daar aangebrachte betegeling. - Diefstal auto In de nacht van 28 juni j.l. werd er ten nadele van een inwoonster uit Sommels dijk een personenauto, een mini, ont vreemd. De auto is niet lang zoek geweest. De auto werd nog diezelfde dag door de politie teruggevonden nabij de Rijssen- burgseweg in de polder van Sommelsdijk. Na onderzoek kon de auto, die vrijwel geen beschadigingen vertoonde, terug naar de rechtmatige eigenaar. - Baldadigheid In de nacht van 30 juni j.l. bleek dat de tuin van een inwoner uit Sommelsdijk vernield was. Onbekenden hebben alle beplanting uit de grond getrokken. Het was kennelijk niet om de planten te doen, die heeft men ter plaatse achtergelaten. Ook de tuin meubelen werden in de tuin onderste boven gegooid. - Teveel alcoholica genuttigd In de nacht van 30 juni j.l. werd een inwoner van Middelhamis bekeurd omdat hij een auto bestuurde terwijl hij alcohol had genuttigd. De man viel op door zijn rijgedrag. Aanvankelijk weigerde hij de bloedproef Na zijn aanhouding gaf hij daarvoor wel toestemming. Tevens kreeg hij een rijverbod van acht uur opgelegd. - Aanrijding Op 30 juni j.l. omstreeks 16.00 uur vond op de kruising Rozenlaang-Dorpsweg- Kon.JuUanalaan te Sommelsdijk een aan rijding plaats waarbij twee personen wagens betrokken waren. De bestuurder van een van de wagens, Ph. A. v. H. uit S. naderde de kruising via de Dorpsweg. Hij verleende geen vrije doorgang aan de be stuurder van de andere auto, W. d. V. uit M. Deze naderde de kruising via de Ro- zenlaan. Er ontstond een aanrijding waar bij ontsatond dat de auto van d. V. als onherstelbaar moet worden aangemerkt. Op blz. 2, in het onderschrift onder de bovenste foto staat een merkwaardige fout. Bedoeld is dat dhr. Dubbeld een zwierige-, niet een zegevierige pose aan nam. De éénkoppige bemanning van ,,de Meeuw"plaatst een voltreffer in de nek van een van de opvarenden van Triss. Terwijl we zaterdagavond even verpoosden aan de verstilde havenkant van het haventje van Goedereede voltrok zich daar ineens een schouwspel dat zich moeilijk in scène laat zetten; dat moet spontaan gebeuren en zo ging het ook. Vier Goereese blagen hadden er kennelijk genoeg van om nog langer vreedzaam voort te peddelen waarom ze het in hun toen nog droge hoofd kregen elkaar met water te gaan begooien. Dat soort „munitie" was er tenslotte in overvloed en ze hoefden maar de roeiriem door het water te slaan om de ander een douche te bezorgen. Een van hen, de linkse op de foto, had zelfs een emmertje aan boord en dat bleek een pracht hulpmiddel om de vijand de volle laag te geven. De foto laat zien hoe zo'n flinke plets precies in 's vijands nek terecht komt. Met gebogen hoofd werd het onafwendbare geïncasseerd. Kleddernat zijn de jeugdige geuzen afgedropen en thuis zullen ze best een reprimande hebben gehad. Hopenlijk zal die niet hebben opgewogen tegen 't plezier dat ze hebben beleefd. OUDDORP- donderdagavond 7.30 uur ds. J. J. Tanis, Tholen. MELISSANT - donderdagavond 7.30 uur ds. Chr. v.d. Poel, Yerseke. DIRKSLAND - donderdagavond 7.30 uur ds. J. Koster, Klaaswaal. STAD aan 't HARINGVLIET- woens dagavond 7.30 uur ds. H. Paul, Vlis- singen. De door cafetaria „'t Hoekje" gespon- serde balonnenwedstrijd op Koninginne dag heeft een record aantal aan terug ontvangen kaartjes opgeleverd, en na veel meet en telwerk is er een uitslag die 10 prijswiimaars uit de bus heeft laten rollen. Bij het oplaten op Koninginnedag dacht een ieder dat ze richting Noordzee gingen, misschien Den Haag, IJmuiden of Den Helder, er waren zelfs mensen die aan IJsland dachten. Niets is minder waar, in een hogere luchtlaag zijn alle ballonnen een heel andere richting uitgestuurd nl. Zuid Oost zo werden er kaartjes ontvangen uit bv. Klundert, Etten en Leur, uit Belgisch Limburg, uit de omgeving van Maastricht en zelfs enkele uit Duitsland rondom Aken. De grootste afstand werd dan ook 384 km. en dat is hemelsbreed gemeten een rechte lijn van Bockenheim naar Oud- dorp, als die afstand over de weg afgelegd zou worden zou dat zo'n 480 km. zijn geweest. De uitslag van de eerste 10 is als volgt: Ie 384 km. Harend Witte; 2e 215 km. Nijs v.d. Vegt; 3e 188 km. Nico van Gelderen; 4e 180 km. P. Flohil; 5e 169 km. Rens Verhage; 6e 162 km. Ton Witte; 7e 160 km. Annette Luime; 8e 160 km. Reidert van Florestein; 9e 160 km. Nel- leke Grinwis; 10e 160 km. Bart van Eijnsbergen. De prijzen kunnen worden afgehaald in Cafetaria ,,'t Hoekje", Stationsweg 1 te Ouddorp. De organisatie van deze bal lonnen wedstrijd was in handen van de Oranjevereniging „Ouddorp", die bij deze ook al diegene die hebben medegewerkt hartelijk wil bedanken, de Ouddorpse brandweer. Rode Kruis, E.H.B.O. en de Firma Poortvliet, om de ballonnen met gas te vullen moesten al die medewerkers erg vroeg hun bed uit. GOEDEREEDE Na bijna 47 jaar in overheids dienst werkzaam te zijn geweest heeft de heer A. C. Mierop afscheid genomen van de gemeente Goede reede in verband met het bereiken van de 65-jarige leeftijd. In een bijeenkomst, afgelopen vrijdag, op het gemeentehuis werd aan dit afscheid in besloten kring aandacht besteed. Burge meester van Velzen releveerde bij die gelegenheid dat Mierop op 1 september 1938 zijn ambtelijke loopbaan begon als volontair op de gemeente-secretarie te Stellendam, om vandaar, via de distri- butiedienst op 1 februari 1943 in dienst te treden bij de gemeente Ouddorp. Sinds 1 augustus 1945 was hij tevens ambtenaar van de burgerlijke stand. De heer Mierop heeft in zijn ambtelijke loopbaan alle rangen doorlopen en gaat thans met pensioen als hoofdcommies. Een drietal gebeurtenissen hebben de ambtelijke loopbaan zeker beïnvloed; te weten: 1de oorlogsjaren, welke voor een ambte naar ontzaglijk moeilijk waren, omdat men toen niet alleen beoordeeld werd op hetgeen men deed, maar vooral ook op hetgeen men niet deed. 2. de watersnoodramp 1953, die een bij zondere inzet van de ambtenaar vergde. 3. de gemeentelijke herindeling per 1 ja nuari 1966, die in zijn algemeenheid voor een ambtenaar gepaard gaat met een grote periode van onzekerheid, omdat het een grote overgang was van het „gemeentelijke" Ouddorpse naar hetgrotere" Goedereede. De burgemeester wenste de heer Mierop geluk met het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd, mede omdat het velen niet gegeven is die leeftijd te mogen be reiken. Hij dankte de heer Mierop, na mens het gemeentebestuur, voor zijn inzet OOLTGENSPLAAT D.V. vrijdag 5 juU a.s. des nam. om 2 uur zal in de Geref Kerk de huwelijksbevesti ging plaats hebben van Jan Korteweg A.Czn., Kerksingel 34, alhier, en Sar- janny Noom, Provincialeweg 20 te Sint Maartensdijk, door drs. J. H. Becker, Geref predikant te Ooltgensplaat. Daar het burgerlijke huwelijk te Sint Maartens dijk zal worden voltrokken en de receptie 's avonds te Dinteloord in Hotel „De Beurs" zal plaats vinden, zijn bij deze plechtigheid drie provinciën betrokken, nl. Zeeland, Zuid-Holland en Noord- Brabant. Het toekomstige adres van ehet jonge echtpaar is Molendijk 49 te Ooltgens plaat. voor de belangen der gemeente en wenste hem en zijn vrouw nog vele goede jaren toe. Spreker zei er van overtuigd te zijn, dat de heer Mierop nu niet stil gaat zitten. Hij wees hierbij op de div. functies die Mierop vervult in het maatschappelijk leven, zoals bestuursfuncties in de visserij en het voorzitterschap van de woning bouwvereniging. Vervolgens sprak de gemeentesecretaris, die namens het personeel de heer Mierop dankte voor de samenwerking en collegia liteit. Spreker typeerde de heer Mierop als een bijzonder accuraat, eerlijk en getrouw medewerker. Tenslotte werd de heer Mier op toegesproken door de chef van de af deling algemene zaken en een vertegen woordiger van de personeelsvereniging. Nadat de heer Mierop de diverse spre kers had bedankt werd de bijeenkomst voortgezet met het bekende gezellig sa menzijn". Met het vertrek van de heer Mierop van het gemeentehuis verdwijnt een man die gedurende een lange reeks vanjaren mede het gezicht van de gemeentesecretarie bepaald heeft. THOLEN Verkeerscontrole Op de Ten An kerweg werden 75 auto's gecontroleerd op snelheid, wat 12 bekeuringen opleverde met als hoogste snelheid 76 km/uur. Op de Grindwet waren 21 autobestuurders van de 170 in overtreding. Hier was de hoogste snelheid 86 km/uur. Van de 129 gecontroleerde wagens in de Stoofstraat te Poortvliet reden er 15 te hard. Op de Postweg werd F. P. A. uit Rotterdam aan gehouden omdat zijn auto in slechte staat verkeerde en een verkeerd nummerbord had. FOTO - FILM - REPORTAGE VIDEO COMPUTER m C3 o WesBtfMt 3S Molenweg 1 Ouddorp - Telefoon 01878-iB12 en 2120 Filiaal Beneise Prinohop Hogeioom t72 Telefoon 07) 16-2^00 Niet minder dan 20 leerlingen slaagden voor de muziekgradatie-examens van Mu ziekschool G.O., die zaterdag 29 juni in het Diekhuus werden gehouden. De Nederlandse Muziekgradatie-exa mens zijn een landelijk initiatief van de Ned. Organisatie van Muziekleraren, N.O.M De twee examinatoren van deze organi satie, dhr. W. Schroder en mevr. R. v.d. Broek hadden alle lof voor de uitstekende opleiding en konden aan alle kandidaten het diploma uitreiken. GESLAAGDEN: Sopr. blokfluit graad 1: H. van Rumpt, D. Vroegindeweij, H. Tanis, A. de Klerk, M. Hoek, M. de Waard en J. Mijs. Sopr. blokfluit graad 2: F. v.d. Knaap, L. Volker, M. Mastenbroek, P. v.d. Valk, M. Kemner, A. v.d. Wekke, M. Hobbel, J. de Waard en B. v.d. Berg. Alt blokfluit graad 2: A. Arensman, N. Jordaan en A. van Rumpt. Gitaar graad 1: R. Pater. Gitaar graad 4:1. Braberen J. de Bakker. De kandidaten werden opgeleid door de heren G. van Son, A. Tönissen en J. Verdonk. De Vergadering van Aandeelhouders van de Emgo is maandagmorgen akkoord gegaan met de inhoud van het vernieuwde Inkoopkontrakt met de stroomleverancier, het GEB te Dordt. Door een toename van het gebruik en een duidelijke afname van de basiskosten, zowel bij het GEB als bij de Emgo, werd het mogelijk de electriciteitstarieven op dit onderdeel (dat van de basiskosten, los gezien van de brandstofkosten) te ver lagen met een percentage dat voor de gemiddelde kleinverbruiker tussen de IVi en 10% zal liggen. Een deel van dat kennelijke voordeeltje zal echter weer teniet worden gedaan doordat de eerste helft van dit jaar een stijgende brandstofprijs (olie voor de cen trale) moest worden vastgesteld. Het voor de verbruiker meest interessante laatste regeltje" zal pas bij de jaarafrekening, begin volgend jaar blijken. Pas dan zal de verlaging die met terugwerkende kracht vanaf 1 januari van dit jaar geldt, worden verrekend. Het voordeel lijkt gering te zijn, niet alleen door het daartegenover- gestegen zijn van de olieprijs-, maar ook omdat in de wintermaanden aanzienlijk meer werd verbruikt. Blijft evenwel de verheugende conclusie dat het Energiebedrijf er in is geslaagd de basiskosten te drukken: „het effect van de kostenbesparingen die al enkele jaren ge leden werden ingezet", aldus dir. D. A. la Fleur van de Emgo. Met het omlaag gaan van de basis tarieven per kWh (dagstroom van 14,64 et. naar 12,30 et. ennachtstroomvan7,32 et. naar 6,15 et.) gaat ook het maandelijks vastrecht-tarief omlaag, het enkel tarief van 7,74 naar 6,50 en het dubbel tarief van 11,90 naar/ 10,— De veriaging zal de Emgo/ 1,4 miljoen kosten wat in de exploitatie zal kunnen worden opgevangen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 1