EHAIIDEfl-IIIEm/S Raad Oostflakkee stelt beleid vast m.b.t. de aard van aanbestedingen 1 Anjerkollekte boek Stelle wint eerste 3-kampwedstrijd FOTO STRIP^ HAAL m SI 72 diploma-zwemmers in Stellendam Olau-Line opent vernieuwde Terminal Uitslag P.V. „De Trekvogels" Secretarie-handelingen op liet Postkantoor Programma Thoolse dagen Uit louter genade 2e Blad DINSDAG 18 JUNI 1985 No. 5404 Het heeft in de j.l. donderdag avond gehouden raadsvergadering heel wat tyd en discussie gevergd vooraleer een „Beleid op het gebied van de aanbesteding" kon worden vastgesteld. Er werd tenslotte nog anders besloten dan het College had voorgesteld toen de raadsmeer- derheid zich conformeerde aan het amendement van de CDA fractie, overigens pas nadat ook het College zgn instemming met het CDA voor stel kenbaar had gemaakt. De gevoerde discussie muntte bepaald niet uit in duidelijkheid omdat de diverse fracties andere bedragen en criteria noem den. Het lijkt dan ook het best in de verslaggeving te volstaan met het noemen van de conclusie zoals die na gehouden stemming mag worden getrokken. De raad besloot unaniem dat voortaan een onder handse aanbesteding, met voorselectie, plaats vindt voor uit te voeren werken tot een bedrag van 500.000,— en dat werken die dat half miljoen te boven gaan openbaar, eveneens met voorselectie, zul len worden aanbesteed. De raadsvoorz. burg. de Vos had in zijn beantwoording de raad duidelijk voorzegd dat het gemeente bestuur met de onderhandse aanbesteding geen protectionistische bedoelingen t.o.v. de aaimemers uit de eigen gemeente be oogt. Wel kan d.m.v. de voorselectie voor kwaliteit en betrouwbaarheid worden ge zorgd en dat mag rechtstreeks als „ge meentebelang" worden vertaald. Een voorselectie bij openbare aanbeste ding wil men bereiken door in de adver tenties waarin de mogelijkheid tot in schrijving wordt aangekondigd te verlan gen dat deelnemende bedrijven over een aantoonbaar specialisme beschik ken. De beperking die zo wordt op geworpen zal mede voorkomen dat bedrijven alleen ter wille van de calcu latievergoeding aan een inschrijving deel zouden nemen. Wijziging aanvangsdatum huurverhoging De nieuwe huurprijs voor het sportveld aan de Van Halenstraat te Oude Tonge gaat niet in per 1 januari, zoals het gem. bestuur zich dat had voorgenomen, maar per 1 juli a.s. De gebruiker van het sport veld had tegen eerstbedoelde datum be zwaar gemaakt omdat men door de Stich ting LOS niet tijdig op de hoogte van de verhoging was gesteld. Had dhr. van Renswoude de Stichting LOS al een kermelijke onzorgvuldigheid verweten, weth. v.d. Ree paste dat ook op de gemeente toe. „Wanneer de gemeente tarieven verhoogt moet een vereniging dat niet behoeven te lezen uit de notulen van een beheersstichting. Dit soort procedu res vereist ook vanuit het gemeentebe stuur een grotere zorgvuldigheid", zo stak dhr. v.d. Ree de hand in eigen boezem. OUDDORP Wedvlucht Orleans 456 km. Los 7 uur, N.N.W. wind. 1ste duif 13.34 uur. J. A. WiUemse: 1, 40, 59, 69; C. M. Grinwis: 2, 12, 25, 46, 49, 56, 70; H. Kleijn: 3, 22, 33, 66; Comb. Kieviet: 4, 20, 37, 39; P. Mierop: 5, 42, 44, 52, 67; Joh. Grinwis: 6, 21, 35, 54; Comb. Cees enMiep: 7,10,15,17,31,60;T. v.d.Bok: 8,16,23,32,38,51,53,58; KI. Meijer: 9, 18,68; J. Kapteijn: 11,27,48,55,57; H. Grinwis: 13; A. Klijn: 14, 43, 64; A. MeHssant: 19, 28, 47; K. van Wijk: 24, 63; A. Venneman: 26, 30; Comb. Pijl/ Verhage: 29, 36, 61; B. Dorsman: 34; J. C. van Werkhoven: 41; Comb. K. en B.: 45, 65; J. v.d. Berg: 50; L. Sperling: 62. Geen subsidie Stichting Jeugdwerlc Het voorstel van het College niet op nieuw over te gaan tot subsidiëring ge durende de behandeling van de AROB procedure van de Stichting Jeugdwerk Goeree Overflakkee werd met name door de fracties van SGP en CDA betreurd. De wens van dhr. van Dam (SGP) dat er hoofdelijk gestemd zou worden leidde er zelfs toe dat 6 van de 13 leden zich uit spraken vóór hervatting van de subsi diëring. Dhr. van Dam had daar een nadrukkelijk pleit voor gevoerd, met spijtbetuiging over het feit dat de Stichting mede door toe doen van Oostflakkee zijn taak niet meer kan uitvoeren. ,,Het is toch niet onze taak om zo'n Stichting die volgens ons goed functioneert de nek om te draaien?" vond dhr. van Dam. In zijn navolging ver klaarde ook dhr. L. Hokke (CDA) voor hervatting van de subsidiëring te voelen. Het werd door weth. van de Ree ten sterkste ontraden omdat het de juridische opstelling van de gemeente(n) zou onder graven. Namens de overige eilandelijke gemeenten heeft het gem. bestuur van Oostflakkee een procedure aangespannen tegen de Provincie die subsidiëring van de Stichting heeft stopgezet en de verant woordelijkheid voor het voortbestaan van de Stichting nu bij de gemeenten wil leggen, een verantwoordelijkheid die de gemeenten niet hebben willen aanvaar den. „Er vinden momenteel gesprekken plaats met participanten van de Stichting over de vorm en inhoud waarin en waar onder de Stichting zou kunnen worden voortgezet nadat ze eerst zou zijn op geheven om in een andere vorm voort te bestaan", verklaarde dhr. v.d. Ree, er tegen waarschuwend die fase te door kruisen. De stemming leerde toch dat 6 van de 13 raadsleden de subsidie voort hadden willen zetten. Met 7-6 werd dat derhalve afgewezen. HUIS VERKOPEN? makelaar tamboer bellen voor deskundige bemiddeling [=3 01870-3477 m ÜD Niet in Ooltgensplaat, waar het Gemeentehuis gevestigd is, wel in de andere dorpen van Oostflakkee, met inbegrip van Achthuizen, zal omstreeks het najaar begonnen worden met de mogelijkheid be paalde secretariehandelingen te ple gen op de postkantoren. Die hande lingen zullen voornamelijk in de sfeer van de afd. Bevolking liggen, zoals het aanvragen van een uit treksel uit het bevolkingsregister, het aanvragen van een paspoort of de verlenging daarvan, het aan vragen van een bejaardenpas e.d. Niet echter de aangifte van ge boorten en overlijden omdat ten postkantore een ambtenaar van de Burgerlijke Stand ontbreekt. De raad stemde ermee in gedurende een jaar een proef te nemen, be doeld als serviceverlening tegen over de bevolking die soms 11 kilo meter vanaf het gem. secretarie woont Het PTT personeel dat met deze werkzaamheden zal worden belast zal daartoe een opleiding krijgen. In de dikwijls heel uitge strekte gemeenten in Friesland en hier en daar ook in de Hoekse Waard verloopt deze PTT dienst voortreffelijk en dat mag ook in het Oostflakkeese worden verwacht. De bevolking zal t.z.t. over de mo gelijkheid uitgebreid worden inge licht middels een folder die de PTT via elke brievenbus zal verspreiden. Voor een aantal Stellendammers werd het afgelopen weekeinde een slapeloos weekeinde. Zij deden nl. in de nacht van vrijdag op zaterdag mee aan de 6e inter nationale zwemmarathon van Rozenburg. Onder een prima sfeertje zwommen 37 verenigingen 12 uur lang tegen elkaar. Om middernacht werden de wedstrijdploegen van de recreanten gescheiden. De Stelle bleek het zo goed te doen, dat ze geheel onverwacht tot de wedstrijd-ploegen werd gerekend. Tegen het geweld van Oest- ringen (West-Duitsland) en Vlaardingen konden ze geen stand houden. Maar des ondanks wist de Stelle-ploeg, bestaande uit: Reinier Kieviet, Kees Akershoek, Paola Troost, Marleen Grootenboer, Martin Troost, Jouke van Gosliga, Jos Klink en Jan Snoey toch nog een knappe 7e plaats te bereiken. Nog geen 9 uren later waren zij weer Op zaterdag 15 juni j.l, zijn in het ver warmde openluchtbad van Stellendam, 72 jongens en meisjes te water gegaan, om te trachten een zwemdiploma A of B te behalen. Voor het A diploma waren er 25 kandi daten, welke allen slaagden. Voor het B zwemdiploma slaagden 46 deelnemers (sters), één moest worden afgewezen. Bij het uitreiken van de diploma's be dankte de bedrijfsleider van het bad, dhr. M. A. Snoey, de beoordeUngscommissie- nationale zwemdiploma's m.n. mej. T. Akershoek en dhr. W. J. Hansen voor hun aanwezigheid. Ook de badjuffrouwen mej. M. Heerschap en mej. J. v.d. Ree werden voor hun werk bedankt. Dhr. Snoey drong erbij de geslaagden op aan, ondanks het juist behaalde diploma, niet zó maar overal te gaan zwemmen, omdat b.v. in zee, zich gevaarlijke situa ties kunnen voordoen, waartegen zelfs de beste zwemmer soms niet opgewassen is. Spreker wenste de geslaagden nog veel zwemplezier toe en hoopte hen nog vele malen in het Stellendamse bad terug te zien. Er bleek onder de B geslaagden óók nog eenjarige te zijn. Zij werd tot slot door de omstanders luid toegezongen. Van de geslaagden kwamen er 26 uit THOLEN Zeilrace De W.S.V. „De Kogge organiseert op 22 juni a.s. weer de tradi tionele Keeten-A-race. Deze zeilwed strijd, die voor de achtste keer wordt gehouden, eindigt omstreeks 16 uur, waarna de vloot naar Tholen terugkeert. present in het zwembad van Stellendam voor de eerste 3-kampwedstrijd tegen de Stelleduikers uit Heinkenszand en Ka- pelle uit Kapelle. Beide verenigingen deden geen duim- breedte voor de Stellendammers, zodat het een spaimende wedstrijd werd. Kapelle ging sterk van start en nam duidelijk de leiding. Maar halverwege de wedstrijd had de Stelle haar trage start 2e op 4 pnt.) weer goedgemaakt en stond met 78 pnt. aan de leiding. Kennelijk had Kapelle te veel van het goede gegeven, want zelfs de Stelleduikers passeerde hen nog net met minimaal verschil (67 om 66 pnt.). De Stelle bouwde haar voorsprong ge staag uit, maar op het slotnummer (esta fette) leden de Stellendammers een ge voelig verlies, zodat de voorsprong voor de volgende wedstrijd danig slonk. Die wordt begonnen met de eindstand van af gelopen zaterdag: 1. De Stelle159 punten 2. De Stelleduikers150 punten 3. Kapelle135 punten. Ouddorp, 22 uit Stellendam, 19 uit Goe- dereede, 3 uit Ooltgensplaat en 1 uit Hellevoetsluis. Het bezoekersaantal van dit seizoen is in het bad te Stellendam irmiiddels de 25000 gepasseerd. Het ligt in de bedoeling, dat de energie-besparende afdekking over het zwemwater, in de eerste week van juli geplaatst wordt. Vóór het zover is zijn er eerst nog wat zwemevenementen, w.o. op di. 25 juni schoolzwemwedstrijden voor alle basisscholen van de gem. Goede- reede uit de 1 e, 2e en 3e klassen. En op vr. 28 juni komen de leerlingen uit de 4e, 5e en zesde klassen aan de beurt. De Stellendamse zwemclub „de Stelle" houdt voor haar leden op za. 29 juni een 12 uurs zwemmarathon. Zaterdag 22 juni a.s. zijn er de alom bekende Trekker-trek, fiets-brommer en motorcross wedstrijden op het achter terrein van voorheen de Thoolse Betonin- dustrie te Sint Maartensdijk. Dit keer dus niet op het Pluimpotterrein te Scherpe- nisse. Vanaf 9.00 uur wordt er getrokken in de volgende klassen: Standaardklasse 2,5 ton, 3,5 ton, 4,4 ton, 5,7 ton en 6,8 ton. De specials in 2,5 ton, 3,5 ton en 4,4 ton. Er zijn 20 specials. In het middagprogramma komen de fiet sers en motorcrossers nog extra verster king aan het geheel geven. Deze wedstrijd begint om 13.30 uur. Er komen 45 fiet sers en 32 motors aan de start. 's Middags is er dus Trekkertrekwed- strijd en fiets-brommer en motorcross wedstrijd tegelijkertijd. De entree voor de gehele dag is 10,voor kinderen t/m 12 jaar 5, Op donderdag 27 juni vindt in Haestinge te Sint Maartensdijk de traditionele ta lentenjacht plaats nu in aangepaste stijl verandert in de slogan „Van troubadour tot Discotour". Er zijn 20 zangers, zangeresjes, play- backers en muzikanten die hun beste beentje voor zetten. In de pauze van de strijd treedt de groep „GLASSIS" op, welke uit 8 personen bestaat met middel eeuwse zang en muziek. De entree voor deze avond (aanvang 19.30 uur) is/5, Op 28 juni is er fokveedag bestaande uit rundvee, paarden, schapen, geiten en ko nijnen. Deze dag vangt aan om 9.00 uur op de markt te Sint Maartensdijk. We mogen ons zeer verheugen dat o op deze historische fokveedag Hare Ko ninklijke Hoogheid Prinses Margriet aan wezig zal zijn. Deze dag wordt dit keer in historische stijl gehouden met allerlei historische ne venactiviteiten, zoals het optreden van veehandelaren, waarzegger, kwakzalver, hoefsmid, wolspinster en nog veel meer. De middag wordt muzikaal omlijst door GOED EN DE FIJN, Middeleeuwse muziek bestaande uit 4 personen. Deze dag is gratis voor groot en klein. De veerdienstmaatschappij Olau-Line (U.K.) Ltd. opent donderdag 20 juni a.s. in Vlissingen haar ingrijpend uitgebreide en gemoderniseerde terminal voor de dienst op het Zuidengelse Sheemess. In het kader van de viering van het 10-jarig bestaan van Olau zal de openingshande ling worden verricht door een vrouwelijke medewerkster van het bedrijf, die vanaf de oprichting in 1975 in dienst is. De directie heeft daarvoor heel bewust een van haar eigen mensen gekozen als een stuk waar-- dering voor de inzet van het personeel in de afgelopen 10 jaar. Met de opening van de vernieuwde ter minal krijgen de Olau-passagiers zij het met enige vertraging door de strenge win ter de beschikking over een akkommo- datie die kwalitatief aansluit bij het mo derne varend materieel. Een centrale hal van ruim 900 m^ biedt wachtende reizigers alle moderne com fort: een ruimte waar drank en versnape ringen beschikbaar zijn, met aparte zit hoek, toiletruimten (ook voor minder validen) en een omvangrijke kiosk, van waaruit zowel wachtende in de hal als die buiten op het opstelterrein kunnen wor den bediend. De check-in balie in de centrale hal is fors uitgebreid, terwijl Olau bovendien doende is de afhandeling van passageboekingen geleidelijk te automa tiseren door de introductie van beeld schermen. Die operatie zal naar verwach ting per 1 september a.s. zijn afgerond. De uitbreiding en grondige modernisering van de Vlissingse terminal is gedaan ter „opti- maUsering van het dienstverleningspak ket", nadat al eerder het materieel-sche pen en aanlegfaciliteiten op hoog peil zijn gebracht. In het kader van die opvoering van de service moeten ook de maatregelen worden gezien, die de Olau-directie heeft genomen om de telefonische bereikbaar heid van terminal, volgens onderzoeken een moeilijk punt bij tal van veerdiensten, sterk te verbeteren. Begin volgendjaar zal de bestaande telefooncentrale zijn ver vangen door een modernere, die een vlot tere afliandeling van telefonische op)- roepen garandeert STELLENDAM Dit jaar wordt de Anjerkollekte ge houden van 17 juni Vm 6 juli. Van de opbrengfst komt 1/3 deel ten goede van de Chr. Zangver. „Soli Deo Gloria" en Fanfare-orkest „De Hoop". Tevens bestaat de mogelijkheid dat het Anjerfonds Zuid-Holland een subsidie toekent voor aanschaf van muziekinstru menten en uniformen. S.D.G. en De Hoop kunnen Uw financiële steun niet missen! over het maken van vakantie foto's /JN Waarom fotografeert u in uw vakantie? Het antwoord op deze vraag is niet zo moeilijk te geven. U maakt foto's omdat u in deze zorgeloze weken iets bijzonders beleeft. Omdat u mooie dingen ziet. En omdat u dat wat u beleeft en ziet ook voor later wilt bewaren in zichtbare beelden. Daarbij is het van belang dat die foto's of dia's zo mooi mogelijk worden. Als u straks van uw vakantie geslaagde foto's wilt maken dan hebben we een goede tip voor u. Dit voorjaar is name lijk de fotogids 'Zo maakt u leuke vakantiefoto's' verschenen. Een boekje boordevol tips om in de vakantie met de camera actief te zijn. Het is met recht een fotogids, want er staan ook vele uitstekende voor beelden in van vakantiefoto's die in kleur zijn uitgevoerd. Een goede voorbereiding is van belang. Dat is het eer ste onderwerp. De vraag wordt gesteld: wat gaat er mee met vakantie? En het antwoord op die vraag heeft weer te maken met de manier waarop u uw va kantie in beeld wilt brengen. Dan volgen tientallen waardevolle tips voor het maken van geslaagde foto's. En wordt ingegaan op het samenstellen van een (di- rekt-klaar)vakantie-album. Ook wordt iets verteld over het maken van een diaklankbeeld en het zelfver groten van (vakantie)-foto's. De fotogids 'Zo maakt u leuke vakantiefoto's' is in ve le fotozaken verkrijgbaar. U kunt deze uitgave ook be stellen door een bedrag van f 5,50 (incl. porto) over te maken op girorekening 338 ten name van Stichting Amateurfotografie in Amsterdam. Zet u er vooral de titel bij van dit boekje? Wie het heeft gelezen zal met meer plezier in de vakantie fotograferen en thuis ko men met geslaagde foto's. Want dat de vakantie veel goede motieven oplevert blijkt wel uit de foto's die bij dit Stripverhaal zijn verwerkt. Opstellen aangeboden aan ds. K. de Gier, bij zijn 25-jarig jubileum als docent aan de Theologische School der Gereformeerde Gemeenten. 208 blz. geb. in geplastificeerd kleuromslag. VERVOLGVERHAAL door Fenand van den Oever - 61 - G.F.CallenbachB.V.—Nijkerk Het was gewoonte, niemand week daarvan af. Ze gingen allemaal gelijk; de mannen met hun vrouwen, de oudsten met hun verloofden en de vrijgezellen. Bij de Kippenbrug wachtten ze elkaar op en iedereen die de stoet zag gaan, wist waar zij heen trok. Naar de Dijksteeg, waar Aai van Noordt had gewoond. Wijnand Hoogendijk ging voorop naar binnen, daarna Dirk de Niet tenslotte de matrozen naar leeftijd. Dat regelde zichzelf Het was een akelige tocht, die ze maakten. Arend-Michiel ging achter vijf, zes anderen aan. Hij was blij toe. Francien, Aai van Noordt's vrouw, zat aan tafel. Toen ze binnenstapten, sloeg ze de handen voor de ogen. Ze schreide niet. Toen ze allemaal zaten, haalde ze de handen weg, ze keek schielijk in het rond en ze zei teleurgesteld: Ik dacht o, daar is Aai tóch nog. Hij is er nog bij. Ik heb het maar gedroomd. Ik zie het, hij is er niet Hij komt nooit meer. Aai!, Aai!,^d.'.... De grote kinderen sprongen met betraande ogen op: Moeder, moeder.... En toen zweeg ze, maar de anderen gingen praten. Het huis zat vol. Eerst moest Wijnand nog eens zeggen hoe het gegaan was. Wijnand zei niet veel. Het was ook niet nodig, want er werd genoeg gepraat, Giel, Dries, de buurlui, ze deden allemaal hun woordje. Arend-Michiel zat op een stoel bij de deur, net als voorin, ook altijd bij het trapgat. Hij keek naar een logger in een fles op een linnenkastje. Die had Aai natuurlijk gemaakt. En naar de lijst aan de wand. Een plaat met de Goede Herder erop. Een foto van Aai.... Giel van Deventer sneed Het Woord kaarsrecht. Zijn faam was allerwegen bekend. Hij sprak over Aai, die nu voor een Almachtige God was geweest dat Aai nu voor eeuwig binnen of buiten was, dat er een roepstem van zijn sterven uitging: o, mensenkind, bekeer u.... Arend-Michiel voelde het, tegen Giel van Deventer kon niemand op en ze zaten allemaal met bange, verwrongen gezichten te luisteren. Sommigen knikten zacht; ja, ja zo was het. O, als het voor hen nog eens Rehoboth mocht worden.... Toen kwam men met koffie en bitterkoekjes binnen. En al drinkend gingen de mannen praten over de slechte visserij en de vrouwen over de schaarse groenten en de slechte verdiensten. Hoe gaat dat? Een mens kan van de dood niet leven! Francien zei niets. Ze zat maar stil voor zich uit te staren. Soms, als men dacht dat het haar te machtig werd, stopte men de vrouw een flesje eau de cologne toe. Arend-Michiel had er genoeg van. Het stichtte hem niet, integendeel. Hij moest telkens aan Aai van Noordt denken, die grote stille kerel. Hij was er niet, hij was gebleven en zij zaten hier, maar het was geen wenen, het was geen verdriet, het was omdat het zo hoorde, bij elkaar zitten en over hem wat zeggen. Maar Aai was weg en wie van hem hield, die moest deze drukte schrijnen. Zoveel woorden pasten niet bij Aai van Noordt, niet bij zijn leven, nog minder na zijn dood. Aai werd begraven onder woorden, vrome, goed bedoelde woorden, maar ze waren kil als de aard kluiten, waaronder men hem niet begraven hoefde. Hier raakte hij Aai kwijt en hij wilde hem vasthouden. Wijnand Hoogendijk stapte, toen Giel weer begon, op. Ga je al? werd gevraagd. Hij knikte. Arend-Michiel nam zijn kans waar, hij volgde. In de gang vroeg Wijnand of hij de kleine jongen mocht zien. Natuurlijk. Het kereltje lag voor. Ze liepen erheen. Toen Francien daar gestommel hoorde, kwam ze er naar toe. Ze nam het kind uit de krib. Wijnand pakte het aan. Hij aaide een paar tellen het kopje zacht en zei: Joj, wat zal jou nog wachten, 't is maar een kwaaie reis, het leven.... Francien knikte, toch keek ze hem verwonderd aan. Dat zei die grote, gelukkige Wijnand Hoogendijk. Arend-Michiel keek naar de jongen. Ja, het was een kind van Aai, de wangen, de ogen, het voorhoofd, het was een kleine Aai van Noordt. In de andere kamer was een geroezemoes van stem men. Het deerde hem niet. Hier vond hij iets terug van zijn vriend Aai van Noordt. Tot nu toe had hij over kinderen krijgen nooit veel nagedacht Nu maakte het een ontroerende indruk op hem, de gedachte, dat Aai wegwas, maar dat hij in dit prille jochie voortleefde. En meteen moest hij weer aan Wil Struis denken. Dat zou, als zij een kind samen kregen, ook zo zijn. Hij ging dood, maar het kind leefde en uit het kind weer een kind. Het werd een lange, lange ketting.... Francien legde de jongen zelf op zijn zachte bedje. Een lieve schat, hè? zei ze. Zij keek Wijnand aan. Ouwe, ging ze verder, ik hoop, dat God me één grote genade geeft Deze: dat hij aan de wal blijft O, ik zal erom bidden: Heere, geef hem een hart, dat naar de wal haakt... Wijnand zei niets, Arend-Michiel evenmin. Ze bleven, ieder met hun eigen gedachten, staan. De vrouwen spraken wel. Och, wat Francien wensten, het was zo bekend. Wijnand herinnerde zich zijn eigen moeder, hoe ze hem smeekte: kind, kind, ga toch niet varen. En Arend-Michiel, hij zal maar zwijgen, moeder heeft hem bijna gebeden: jongen, ik zou zo graag willen, datje de wal koos. Vader en Chris heb ik aan de zee afgestaan, blijfyy' nou hier.... En ze hadden geknikt en ze hadden ten leste toch de zee gekozen. Ze wilden hun moeders geen verdriet aandoen, maar ze konden het niet laten. Met z'n drieën, Wijnand, zijn vrouw en Arend-Michiel, stapten ze weg. Arend-Michiel sprak met de schippers- vrouw. Wijnand liep er sprakeloos naast. Z'n vrouw porde hem telkens aan: toe, zeg nou eens wat. Het hielp niet. Tot dat hij, na lang aanhouden, onbewuisd uitviel: Och, mens, laat mij maar lopen, ik geloof nooit, dat ik m'n leven uitvaar.... Dat geeft toch niet? Zó, geeft dat niet? Hij keek haar aan met ogen vol teleurstelling. Arend- Michiel zag het. Hij begreep iets van wat Wijnand bedoelde en van het verdriet, dat hij voor zijn eigen vrouw een onbekende was. Wijnand sjokte als een ouwe man voort. Hij zei geen woord. Ze begrepen hem toch niet. Allenig ging hij door de straten, 's Avonds nog werd verteld, dat Wijnand Hoogendijk, onberekenbaar als hij was, een hond had gekocht. Er was een man met een Duitse herder langs hem ge komen. Hij had het dier aangezien en gezegd: (wordt vervolgd) ]^^^i '^'^'^4■'^■^■^■'^*•^'^^.^■^.'^'^'^'^^■^■^■*J^l^l^4.4^|^4^|^4■'^****^■*4■*'^**^■***^■**^■^■'^4■^■***^■^■'^*4■*^■^■*^■^■^■^■***^■^■**^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 5