w-L<Tr Politieberichten Groot Drumband en Majorettefestival te Oude Tonge Auto te water Politiebericliten Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Officiële opening kantoor ZHEW Beroepingswerk Ger. Gemeenten Jubilarissen bij EHBO M'barnis - S'dijlc Vicon vestigt tweede landbouwwerktuigenfabriek in Noord-Ameril(a Vitessekampioenschap kring Flakkee J. Groenendijic overwint de klassiel(er vanuit Orieans Goedereede Middelharnis Uitreiking Eindverklaringen Open Schooi Zestig jaar getrouwd Uitslag P.V. „De Reisduif" Oostflakkee Aquafit-spelen in zwembad „de Gooye" No. 5404 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Duivensport p.v. „de Postduif' DIERENBESCHERMING 57e Jaargang POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 33 cent per mm. Bij contract speciaal tarief Vicon landbouwwerktuigenindustrie Nieuw-Vennep gaat een tweede produktie- bedrijf in Noord-Amerika vestigen. In de buurt van Winnipeg West-Canada, zal een werktuigenprogramma voor de „dry- land farmer" worden gefabriceerd o.a. bestaande uit machines voor grondbewer- king en zaaien, graanmaaiers en com bines. De produkt-knowhow hiervan heeft vicon gekocht van Canadian Cooperative Implements Ltd., een grote coöperatie die deze werktuigen tot voor kort zelf produ ceerde voor een eigen distributie-organi satie bestaande uit 52 dealers, verdeeld over Alberta, Saskatchewan en Manitoba. Deze verkooppunten (stores) blijven bin nen de coöperatie bestaan en zullen nog dit jaar door Vicon beleverd gaan worden. Daarnaast zullen ook de boeren in de U. S.A. het op de „wheatbelt" afgestemde werktuigenprogramma van Vicon kunnen gaan betrekken. Vicon is in de internationale landbouw- mechanisatiewereld vooral bekend om haar machines voor de ruwvoederwinning zoals grasmaaaiers en conditioners, har ken en balenpersen die zowel in de enige jaren geleden gevestigde fabriek in Cam bridge Ontario als in de europese Vicon- fabrieken gemaakt worden. Het nieuwe projekt in West-Canada biedt de mogelijk heid om in één keer op grote schaal door te breken in de „breadbasket of the world". Ook voor produktontwikkeling, verkoop en distributie zijn nieuwe organisaties in Winnipeg opgezet die zich volledig op de „Wheatbelt" zullen concentreren. De pro vincie Manitoba, voor wie Nederland een van de belangrijkste handelspartners is, zal het Vicon-projekt steunen met maxi maal 1 miljoen Canadese dollars. De fede rale regering heeft een subsidie voor re search in het vooruitzicht gesteld. Eerst geklokte: LP. Kwist, Achthuizen 2. W. Kamp, Ooltgensplaat 3. J. P. Vervloet, Achthuizen 4. A. J. Ypelaar, Achthuizen 5. K. Overbeeke, Achthuizen 6. Joh. Kwist, Achthuizen 7. W. Buys, Achthuizen 8. Gebr. Wagemans, Achthuizen 9. A. Jochems, Oude Tonge 10. H. v.d. Valk, Stad a/h Haringvliet Eerste Aangewezen: 1P. Kwist, Achthuizen 2. A. J. Ypelaar, Achthuizen 3. W. Buys, Achthuizen 4. J. P. Vervloet, Achthuizen 5. A. Jochems, Oude Tonge 6. W. Kamp, Ooltgensplaat 7. J. C. Wagner, Stad a/h Haringvliet 8. Gebr. Hagens, Achthuizen 9. C. de Ruiter en Zn., Ooltgensplaat 10. Gebr. Wagemans, Achthuizen MIDDELHARNIS Zaterdag 15 juni vond een van de mooi ste wedvluchten van het seizoen plaats tw. Orleans; de 145 ingezette duiven werden 's morgens om 7 uur gelost met een N.W. wind, de duiven die op de vlieglijn goed weer hadden hebben op dit concours prachtige snelheden gehaald. Zo wist de snelste duif, de 404156 van dhr. J. Groenendijk de afstand van 456 km. met een snelheid van 11.48.81 mtr./ min. te overbruggen. De uitslag: J. Groenendijk: 1,4,8,15,27,30,36; M. de Blok: 2, 10, 18, 20, 22, 34, 35; A. Sarelse: 3, 5,12,13; C. Polder: 6, 28; D. Bakker: 7, 9, 17, 26; W. de Vos: 11; J. Jongejan: 16; Gebr. v.d. Sluis: 19,31,37; R. Kievit: 21; J. C. Polder: 24, 32; B. v.d. Doel: 25; Gebr. van Driel: 33. OUDDORP - heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. J. Beens, Scherpenisse. MELISSANT - donderdagavond 7.30 uur (H.D.) ds. C. J. Meeuse, Rotter dam-Zuid. DIRKSLAND - woensdagavond 7.30 uur ds. A. Hoogerland (afscheid). SINT ANNALAND Aardappelveiling van vr^dag 14 juni 1985 Doré gewone 1,10 - 1,58. Doré drielingen/0,36 -ƒ0,56. Doré kriel 1,30 - 1,33. Aardappelprijs per kilo gram. Aanvoer: twee en dertig en een halve ton. - Diefstal autovelgen Door een inwoner van Ouddorp werd aan gifte gedaan van diefstal van vier licht metalen velgen met banden. De diefstal vond plaats in de avond of nacht van 11 op 12 juni 1985 vanaf een Mercedes perso nenauto, staande op de Dorpstienden. De ruitenwisserbladen werden eveneens weg genomen. - Diefstal fietsen Te Ouddorp werden een tweetal fietsen ontvreemd. De diefstallen vonden plaats aan de Weststraat en de Dijkstelweg en betrof een zwarte herenfiets, merk Bata- vus en een donkerblauwe herenfiets merk Batavus, type Wiimer. Dit laatste rijwiel werd ontvreemd vanaf het erf van een woning, in de avonduren, en stond af gesloten. - Illegale recreatie In de nacht van vrijdag op zaterdag wer den 3 personen bekeurd terzake het ver blijven op de Brouwersdam met een re creatiemiddel. - Vernieling personenauto In de nacht van zaterdag op zondag werd een personenauto van dhr. W. uit Goede reede op de poolparkeerplaats te Stellen- dam vernield. De voorruit van de auto was ingeslagen en het dak, de motorkap en de kofferbak waren op diverse plaatsen in gedeukt. De technische recherche heeft enkele sporen veilig kunnen stellen. - Toezicht sluizen Het afgelopen weekend werden twee per sonen bekeurd daar zij geen gevolg gaven aan het rode licht bij de sluisbrug te Stel- lendam. - Aanrijding Op de Stadsedijk te Middelhamis vond op 15 juni j.l. een ongeval plaats tussen een personenauto en een fietser. De bestuur der van de flets A. v.d. B. uit S. reed met zijn vrienr' O.hting Middelhamis. Toen de bestuurder van de personenauto, S. D. uit D. B. deze twee fietsers wilde inhalen, is vermoedelijk de fietser iets naar links uit geweken. Hierdoor kwam hij op de motor kap van de personenauto terecht. Hij be kwam schaafwonden en een gebroken sleutelbeen. Hij werd overgebracht naar een ter plaatse gevestigde huisarts. Zijn fiets en de personenauto werden aan zienlijk beschadigd. - Snelheidswonder Op 15 junij.l. omstreeks 18.00 uur reed de bestuurder van een bromfiets, H. P. v.d. V. uit S. over de parallelweg van de Langeweg in Middelüamis. Hij reed daar met een snelheid van 90 km. per uur. Zijn bromfiets werd uit het verkeer genomen. - Diefstal auto-onderdelen Dhr. Th. de W. uit S. had zijn personen auto op 14 juni j.l. geparkeerd op het parkeerterrein naast het kantongerecht te Sommelsdijk. Bij temgkomst bij zijn auto op 15 juni omstreeks 09.00 uur bleek dat zijn auto op blokken stond. De wielen met banden bleken te zijn gestolen, hetgeen voor de eigenaar een aanzienlijke schade post was. - Aanryding Dhr. P. J. K. uitD. reed zondagavond j.l. laat met zijn personenauto tegen een lan taarnpaal, staande bij de kruising Holland- Zeeland te Middelhamis. Hij werd daar bij gewond en werd na het ongeval door omstanders bij een huisarts gebracht. Bij onderzoek bleek dat de bestuurder alcohol had genuttigd. Van hem werd laten een bloedproef afgenomen. Zowel de lantaam- paal als de auto liepen aanzienlijke schade op. a ca a t^ta a ci OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 Deze week zullen 7 mensen de Open School verlaten, nadat zij gedurende 2 jaar met succes hebben gewerkt aan de vakken Nederlands, Engels, Duits, Frans en aan onderwerpen zoals gezondheid, beroep en werk, de krant e.d. De schoolverlaters zijn allen vrouwelijke deelnemers variërend in leeftijd van 24 tot 48 jaar. Als bewijs van deelname aan de Open School gedurende 2 jaar, krijgt elke deel neemster een Eindverklaring waarin alle leeraktiviteiten (persoonlijke) staan ver meld. Enkele vrouwen zullen in september a.s. verder gaari leren aan de dag- en avond mavo in Middelhamis. f •iis ^SrW:. V&ét *ï^9>^ ti 's^ |i Het optreden van de drumband „Avec Esprit" uit Ouddorp. 'Êmmmmmiiimmmmmmmmmimimmmmmmmmmmmimimimm'^^ OUDE TONGE J.l. zaterdag 15 juni vond het grote Drumband en Majorettefestival plaats aan de Van Halenstraat te Oude Tonge op liet Korvoveld, waar het gehele muzielc- gezelschap hartelijk en gastvrij werd ontvangen door de Korvo- vereniging die de gehele accomodatie had gereed gemaakt voor dit gebeuren. Ondanks de sombere voorspellingen wat weer betreft was het toch een geslaagd Festival te noemen. Om precies 13.45 opende de voorzitter van het Festival J. Lodder (en speaker van dit gebeuren) de middag. Hij heette alle aanwezigen en mede werkenden welkom; o.a. de muziekvereniging „Vooruit" uit Oude Tonge, Majorettes en Fanfare; muziekvereniging „Apol lo" uit Nieuwe Tonge, Majorettes en Fanfare; muziekvereni ging „Amicitia uit Dirksland, Fanfare, Majorettes en Drum band; Drumband van „Sempre Crescendo" uit Middelhamis; Drumband ,,Avec Esprit" uit Ouddorp; Majorettepeleton van Jong Leven uit Stellendam; Majorettepeleton v.d. Somy Girls uit Middelhamis/Sommelsdijk; Tamboer en Trompetterkorps v.d. Harst uit Ooltgensplaat. Dit gebeuren vindt jaarlijks plaats waar een vereniging iets heeft te vieren, zoals „Vooruit" nu dit jaar haar 60-jarig jubileum herdacht. Het Festivalcomité bestaat uit vertegenwoordigers van verschillende verenigingen van geheel Flakkee, die met elk hun onderdeel dus aanwezig zijn. Dit jaar werd op aandringen van de jeugd een andere vorm gekozen. De Instruktrices van elke vereniging verzorgen ge- zamelijk een show met finale. Daar mankeert natuurlijk nog wel een en ander aan, advies is dan ook om volgend jaeir de coördinatie wat beter op te zetten. Gezien de eerste keer mogen we stellen dat meer variatie door de Instruktrices zou kunnen worden betracht. Maar ondanks alles was er een fijne samen- werldng.... immers muziek verbroeder-verzustert waar voetbal ver.... vul zelf maar in. Dit jaar was er ook een jurylid v.d. KNF aanwezig t.w. W. A. Laros uit Roosendaal, die deskundig een en ander beoordeelde waar de vereniging iets mee kan doen qua presentatie, b.v. kleding- of uitvoering. De juryrapporten Iconden deze middag niet worden uitgereikt omdat de originele stukken niet aanwezig waren. Maar elke vereniging zal alles z.s.m. worden toegestuurd. Het Festivalcomité dankt de verenigingen die hebben mede gewerkt aan dit gebeuren. Gelukkig was er nog publiek aan wezig, echter vanuit Oude Tonge zelf was de belangstelling gering.... jammer. Ook vindt elk jaar in de aula van de LTS te Middelhamis een groots concert gebeuren plaats waar alle verenigingen van Flakkee aan meedoen, dit jaar op 9 november. Het bestuur Met een klap van de voorzittershamer op een stuk bouwhout verklaarde ir. H. H. Tonkes, voorzitter van het zuiverings schap Hollandse Eilanden en Waarden, op 12 juni j.l. het nieuwe kantoorgebouw van het zuiveringsschap officieel voor geopend. Het gebouw, een ontwerp van architect ir. J. van Belkum van het bureau Articon te Amersfoort, staat op de hoek van de Cornells de Wittstraat en de Johan de Wittstraat in Dordrecht. Na de verhuizing van het Tomadoge- bouw naar het nieuwe kantoor in de week voor pinksteren werd op 28 mei het ge bouw reeds feitelijk in gebmik genomen. Het nieuwe kantoor betekent niet alleen een belangrijke verbetering voor de huis vesting van het personeel van het zuive ringsschap, ook de dienstverlening aan het publiek en de voorlichting over het werk van het zuiveringsschap (met name de informatie over de verontreinigingshef fing) zal in het nieuwe gebouw veel beter kunnen worden verzorgd. Met de realisering van het nieuwe kan toor is een bedrag van mim elf miljoen gulden gemoeid. De bouw was in handen van de firma Van Wijnen Roos te Rotter dam. Rectificatie: In het nummer van j.l. vrijdag plaatsten we een berichtje over het te water gaan, in de haven van Sommelsdijk, van de wagen van Kees Markwat uit Dirksland. Niet juist was de vermelding dat Kees in café de Kok zat, zoals men ons had ver zekerd. De onfortuinlijke autobezitter was ten huize van zijn werkgever, dhr. Zwanen burg van voegbedrijf Zwapex. Tijdens de gisteravond gehouden leden vergaderingen van de Ger. Gemeenten te Dirksland en Middelhamis is door beide gemeenten een beroep uitgebracht op kand. A. J. Gunst te Kapelle (Z.). OOLTGENSPLAAT D.V. donderdag 20 juni a.s. herdenkt het echtpaar M. Kreeft en M. Kreeft-Hotting, Kastanjestraat 12 te Ooltgensplaat hun 60-jarige echtvereniging. Op die dag is er gelegenheid de familie te feliciteren in het Verenigingsgebouw „'t Centrum", van Weelstraat 10, van 19.30 tot 22.00 uur. STAD AAN 'T HARINGVLIET Beroep aangenomen Drs. J. Hage, predikant van de Ger. Kerk, heeft het op hem uitgebrachte beroep van de Ger. Kerk te Maasland aangenomen. MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK Een wedvlucht d.d. 15 juni 1985 vanuit Orleans (455 km). In concours 176 dui ven, gelost om 7 uur. Aankomst eerste duif 13.31.03 uur, met een snelheid van 1164 mtrs. per minuut. Laatste prijsduif 14.09.22 uur. Gebr. Kieviet: 1, 2, 6, 18, 27; P. v.d. Geest: 3, 7, 9,13,17, 28, 29, 30, 37,40; J. v.d. Slik en Zn.: 4, 34; P. van Moort: 5, 25; H. A. W. vanRees: 8,26,31; C. Blom en Zn.: 10; A. Meiaard: 11, 20, 21, 22, 32, 41; C. Vroegindeweij: 12, 39; P. v.d. Sluijs: 14, 43; A. de Gans: 15, 36; K. Groenendijk: 16,23,33; P. Verkerke: 19, 24; C. Looij: 35, 38; P. v.d. Boogert: 42; Joh. Groenendijk: 44. - Explosief gevonden Door bewoners van de Molendijk in Oolt gensplaat werd een op een projectiel ge lijkend voorwerp gevonden; j.l. dinsdag is het projectiel door de Explosieven Op ruimingsdienst onderzocht waarbij bleek dat er geen explosief meer in zat. Nadmk- kelijk wordt er echter voor gewaarschuwd dat nog menig stuk explosief uit de Twee de Wereldoorlog op Flakkee gevonden wordt, waarbij in vrijwel alle gevallen sprake is van geladen explosieven die bij ondeskundig omgaan tot ontploffing kun nen komen. - Diefstal bromfiets Door een inwoner van Achthuizen werd aangifte gedaan van diefstal van zijn brom fiets vanaf de bushalte aan de Schaaps weg. De bromfiets, een Zundapp, kleur blauw, stond gestald op het erf van de bij de halte staande boerderij. De Z.R.O. organiseert in samenwerking met Z.C. „de Gooye" in het zwembad „de Gooye" te Dirksland aquafit-spelen op woensdag 26 juni met het thema: „10 jaar zwemfestijn". Aanvang: 13.30 uur. Kosten 1,25. Aquafit-spelen houden in: leuke en ge zellige spelen in en om het zwembad, met en zonder spelmateriaal. Kortom een greep van mogelijkheden waarin zwem- plezier centraal staat. Het is niet alleen bedoeld voor de leden van Z.C. „de Gooye", maar het is een mogelijkheid voor jong en oud, voor groot en klein. Allen kunnen hier kennis maken met een vorm van zwemsport in rekreatieve sfeer. Komt allen op onze jubileummiddag!! Bij de fam. v.d. Berg, Westdijk 15, Dirks land, tel. 01877 -1232 is aan komen lopen een witte hond met zwarte vlekken, teef De hond droeg geen halsband. Inlich tingen op bovengenoemd adres. Op 7 juni j.l. heeft de jaarvergadering plaats gehad van de EHBO afdeling Mid delhamis-Sommelsdijk. Na het huishou delijk gedeelte werden 28 EHBO di ploma's uitgereikt waarvan 8 stuks aam de brandweerlieden van korps Middelhamis, zodat nu elke brandweerman van de brand weer in Middelhamis en Sommelsdijk een EHBO-diploma heeft. Dokter G. J. Wieringa, de docent, reikte de diploma's uit en wees hierbij op het nut dat EHBO kan betekenen, drong erop aan dat men de oefenavonden zou blijven be zoeken zodat het diploma geldig blijft. Op voornoemde avond hadden wij 3 jubilarissen in ons midden. Het hoofd bestuur had voor een afgevaardigde na mens het hoofdbestuur dhr. en mevr. Riem benaderd. Dhr. Riem, penning meester van het district Zuid Holland vol deed gaame aan dit verzoek. Dhr. Riem spelde de dames T. Koning-de Waal en A. de Vos-de Leeuw de zilveren Dr. C. B. Tilanus Jr. draagpenning op voor de 25 jaar actieve EHBO diensten en of ftincties in het bestuur. Dan was er voor dhr. L. Dijkgraaf de Zilveren Dr. C. B. Tilanus Jr. medaille. Dhr. Riem vond dat die voor meer als 100% verdiend was gezien de staat van dienst van 30 jaar EHBO werk van dhr. Dijkgraaf. Verder werd op deze avond een verloting gehouden waarvan de opbrengst bestemd werd voor Bangla-desh en met een ge zellig Bingo spel werd de avond besloten.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 1