Open Schoolgroep in Melissant 6e Haventocht (M'harnis) presenteerde zich tijdens Open dagen Politieberichten Woninkje in Middelhamis uitgebrand Flakkeese slagers onderscheiden Tijdens partijtje voetbal overieden Voor beroep bedankt Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Middelhamis Eerste priis met lof van de jury voor „Advendo" Zevende Havenhoofdse wandeltocht OmaVanNiauwaal werd 106 jaar 57 e Jaargang No. 5402 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 33 cent per mm. Bij contract speciaal tarief Sinds augustus 1985 is er een Open Schoolgroep in Melissant Verschillende inwoners van Melis sant hebben al aan deze Open School deelgenomen en hebben na twee jaar hun eindverklaring ge kregen. Ook dit jaar is dat het geval. Dat betekent dat er nu ruimte is voor nieuwe deelnemers. Kerkelijke huwelijksbevestiging Bloed voor het Ned. Rode Kruis Meer-richtingsverkeer Politiebericht: OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 Stichting Welzijnswerk voor Ouderen „Oostflakliee" Gemengd ouderenkoor .Avondklanken' nog steeds in de prijzen I DINSDAG IIJUNI 1985 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) teL 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN De Open School is een school voor volwassen mannen en vrouwen die vroe ger niet de kans gekregen of genomen hebben om na de lagere school verder te leren. Je kon b.v. niet doorleren omdat je na de lagere school verder te leren. Je kon b.v. niet doorleren omdat je na de lagere school thuis moest helpen, op het land moest werken, er geen school in de buurt was om naartoe te gaan of omdat door leren niet belangrijk gevonden werd. Volwassenen die nu verder willen leren doen dat omdat ze hun schoolgaande kinderen beter willen begeleiden. Ook willen ze de ontwikkelingen die gaan ko men op de basisschool kunnen volgen. Bovendien is het fijn om als echtgenote de ontwikkelingen van je man in zijn werk te kuannen blijven volgen. Voor mannen kan de Open School een ondersteuning zijn ta.v. hun werk en eventueel nog te volgen bedrijfscursussen. Het klinkt hard maar realistisch. Voor jezelf leren is belangrijk OOLTGENSPLAAT D.V. vrijdag 14juni a.s. om 14.45 uurzal in de hervormde kerk de huwelijksbeves tiging plaats hebben van Ruud Okker J.zn., Galatheseweg 28 te Achthuizen en Nelly Bakker, van Halenstraat 7 te Oude Tonge, door ds. K. van Meijeren, alhier. OOLTGENSPLAAT Nog even een herinnering voor de bloed afname avond door de bloedtransfusie- dienst van hetNed. Rode Kruis, te houden op woensdag 12 juni van 1830 tot 20.15 uur in het Veren, gebouw „'t Centrum", van Weelstraat 10. Voor degene die dit nog niet hebben gedaan is opgave nog mogelijk bij mevrouw J. van Rossum- Groothuis, Berkenlaan 7, tel. 01873 - 1512. voor het geval je nog eens op jezelf komt te staan. In de Open Schoolgroep zitten maximaal 15 mensen. Het Open Schoolprogramma duurt 2 jaar en kost 60,per jaar. De boeken die je gebruikt kun je kosteloos lenen. Per week kom je 1 keer 3 uur bij elkaar of 2 keer 2 uur. De deelnemers die zich aanmelden kunnen meebepalen wan neer de bijeenkomsten gehouden worden. Je kunt bij de Open School van alles leren: Nederlands, Engels, rekenen, aard rijkskunde, geschiedenis enz. en zoals b.v. algemene ontwikkeling, discussiëren, brie ven schrijven. Je kiest zelf wat voor jou belangrijk is te leren, er zijn geen proef werken of rapporten. Je leert die dingen die voor het leven van alledag belangrijk zijn. Dinsdag 18 juni a.s. van 19.30 - 21.30 uur in de Melishof geeft de Open School een voorlichtingsavond waar we iedereen voor uitnodigen die meer wilt weten over de Open School. Uw bezoek is geheel vrijblijvend en verplicht u tot niets. Tijdens deze avond zal gratis koffie wor den geschonken, bovendien is er voor elke 5e bezoeker/ster een cadeautje. Hebt u belangstelling voor de Open School maar u kunt niet naar de voor lichtingsavond komen, dan kunt u voor informatie terecht bij de Stichting Vol wasseneneducatie, Kastanjelaan 3 te Middelhamis, tel. 01870-3927. (liefst's ochtends bellen). OUDE TONGE Op zaterdag 15 juni a.s. organiseren een aantal trimmers uit Oude Tonge de „6e Haventocht", een tourtocht over 90 km. De tocht gaat langs 10 verschillende ha vens op Goeree-Overflakkee en wordt in Groepsverband gereden; de snelheid be- dragt 25-30 km/uur. Dit houdt in dat zowel de geoefende als de minder ge oefende trimmers mee kunnen rijden. Voor diegenen die onderweg pech krij gen, rijdt een materiaalwagen mee zodat defekten snel i nnen worden verholpen. De vertrektijd is 1330 uur vanaf de Kaai te Oude Tonge en de aankomst is gepland tussen 16.30 en 17.00 uur. Vanaf 13.00 uur kan worden ingeschreven in café „De Geit" op de Kaai (zonder herinnering 2,50 en met herinnering 8,50). Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot de heren B. van Kampen, Ruychrock- straat45 (tel. 01874-2143) en/of S. van Wijk, Marshallstraat 4 te Oude Tonge (tel. 01874-2189). HERKINGEN Op het voetbalveld van de voetbalver. „Herkingen" is zaterdagmiddag, tegen half vijf, grote consternatie ontstaan toen een van de gelegenheidsspelers, de 48- jarige Henk van den Ochtend door hart stilstand werd getroffen waardoor de dood direct intrad. Hartmassage door trainer van Sliedrecht uit Nieuwe Tonge mocht niet meer baten. Dhr. v.d. Ochtend, rustend speler van „Herkingen" speelde zaterdag met meer dere veteranen nog eens mee in een reeks korte wedstrijdjes die elk een kwartier duurden. Hij maakte deel uit van de beide elftallen uit welke op het eind van de middag de winnaar naar voren zou komen. Dhr. v.d. Ochtend viel tegen het eind van de wedstrijd voorover neer. De trainer en de kort daarna aanwezige doktoren v.d. Velde (internist) en de huisarts v.d. Doel konden slechts de dood constateren al werd het slachtoffer nog wel per ambu lance naar het ziekenhuis te Dirksland overgebracht. Het plotseling overlijden van dhr. v.d. Ochtend heeft in de kleine gemeenschap voor grote ontsteltenis gezorgd. Dhr. v.d. Ochtend was getrouwd en heeft 4 kin deren. Zijn moeder, 67-jarige weduwe, verliest met Henk haar 4e kind. MIDDELHARNIS Ds. L. Quist, Herv. predikant alhier heeft bedankt voor het op hem uitge brachte beroep door de Herv. Gem. van Oud Beijerland. OUDDORP- donderdagavond 7.30 uur ds. J. de Pater, Krabbendijke. MIDDELHARNIS - heden (dinsdag) avond 7.30 uur ds. N. W. Schreuder, Goes, bed. H.D. NIEUWE TONGE - donderdagavond 7.30 uur ds. A. Bac, Bodegraven. OUDE TONGE - heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. C. Harinck, Oostkapelle, bed. H.D. OOLTGENSPLAAT - donderdagavond 7.30 uur ds. J. J. Tanis, Tholen. Het spanningsveld, tussen politie en publiek nog dikwijls aanwezig, zou zeker wat de groep Middel- harnis betreft voorgoed vergeten moeten worden..! Eind vorige week deed de groep er het zijne aan om als politie en burgerij dichter tot elkaar te komen tijdens de toen ge houden „Open dagen", waarop dde politie een veelheid van zijn taken presenteerde. De presentatie, in en vóór het Diekhuus werd druk be zocht, zoals adj. Kootstra, bü de opening vrijdagmiddag had ge hoopt „Als politie willen we met deze presen tatie aangeven dat we niet boven-, maar middenin de bevolking staan en er bewust temidden van willen leven!", zo ver woordde dhr. Kootstra de achterliggende gedachte tot de Open dagen, waarvan de organisatie heel wat energie heeft gekost. „Graag gedaan", overigens, gesteund door veler enthousiasme" en dat", zo ver heugde zich dhr. Kootstra, „in een tijd waarin bezuinigingen aan de orde van de dag zijn!" De organisatie van de Open dagen bleek ook alle instemming te hebben gekregen van de districtcommandant Kolonel War- neke. „Eigenlijk houdt de politie elke dag open dag omdat elke dag informatie te krijgen is", vond dhr. Wameke, overigens best instemmend met de open dagen om dat die temeer laten zien dat het contact politie-burgerij niet een één-, maar een duidelijk méérrichtingsverkeer dient te zijn. „Het houdt echt niet op met dat bonnetje dat wel eens voor een defect achterlicht wordt uitgeschreven, er is meer en er dient meer begrip voor elkaar te zijn", zo bepleitte dhr. Wameke een goe de verstandhouding. Hij wist de presen tatie qua opzet en grootte boven Middel- harnis uitgetild en, geprojecteerd tegen de Middelharnisse havendag wenste de ko lonel de Open dagen behouden vaart en de manschappen die van voorlichting zouden gaan dienen een goede wacht. Aan burg. van Welsenis van Middel- harnis het genoegen de politie-open dagen te openen. Het leek ook dhr. van Welsenis een goede zaak dat de politie zich ook een anders zichtbaar zou maken dan alleen maar te laten zien wat ze dagelijks op straat doet. Graag hees dhr. van Welsenis dan ook de korpsvlag ten teken dat de Open dagen officieel waren begonnen. Het weer presenteerde zich redelijk, „pre cies goed voor de Havendag morgen", schatte Middelhamis' burgemeester. Achteraf gezien had het zaterdag best ietsje milder mogen zijn.... Burg. van Welsenis, geassisteerd door Wmr. I. Zoetendijk; hees vrijdagmiddag de korpsvlag. Nu de „opendagen" van de rijkspolitie te Middelhamis voorbij zijn heeft zij er be hoefte aan om een ieder, die heeft mee gewerkt tot het welslagen van die dagen, hartelijk te bedanken. De belangstelling voor die open dagen was enorm. Mede daardoor zijn het ook voor de rijkspolitie onvergetelijke dagen geworden. Zij hoopt dat in de toekomst mogelijk in een wat andere vorm nog eens te herhalen. Nog maals hartelijk dank voor Uw mede werking en belangstelling. - Schoorsteenbrand Op 7 juni omstreeks 17.45 uur bleek er een schoorsteenbrand te zijn in de woning van de fam. Groenewoud aan de Kluut te Sommelsdijk. De brandweer was spoedig ter plaatse en bluste de schoorsteenbrand. Hoe de schoorsteenbrand is ontstaan is nog niet bekend. - Snelheidscontrole Door de verkeersgroep Dordrecht der rijkspolitie werden op 8 juni j.l. op ver schillende plaatsen in de gemeente Mid delhamis snelheidscontroles gehouden. Op de Langeweg te Middelhamis werden in drie kwartier dertien overtredingen ge constateerd. De hoogste snelheid waar mede daar werd gereden bedroeg 84 km. p.u. Op de Staverseweg werd een uur gecontroleerd. Daarbij werden 34 over tredingen geconstateerd. De hoogst ge meten snelheid aldaar bedroeg 130 km. p.u. Op de Oudelandsedijk te Sommels dijk tenslotte werden in drie kwartier 19 overtredingen waargenomen. Daar be droeg de hoogst gemeten snelheid 73 km. p.u. - Diefstal Door een inwoonster van Herkingen, gen. S. M. L. werd op 9 junij.l. aangifte gedaan van diefstal van haar bromfiets. De brom fiets stond niet afgesloten bij het post kantoor aan de Langeweg te Middel- harnis. De bromfiets zou daar op 8 juni j.l. zijn weggenomen. De bromfiets werd later temggevonden en aan de rechtmatige eigenaresse teruggegeven. ca Cl ca ^^ci ca C3 OOLTGENSPLAAT „Een mooie eerste prijs en lof van de jury", dat waren de woorden die de gemengde zangvereniging „Ad- vendo" uit Ooltgensplaat zaterdag 8 juni te horen kreeg op een inter nationaal zangconcours te Made (Noord Brabant). Lovende woor den die dirigent en leden als muziek in de oren klonken. Advendo ging deze keer voor haar jaar lijkse traditionele concours naar Made. Het koor moest om 11.30 uur optreden en kwam uit in de afdeling „uitmuntend heid", mbriek A, en had als verplicht nummer „lm Polkatakt" van Lüderitz, een vlotte polka, en als vrij nummer „Drie gute Dinge" van D. Friderici. Beide wa ren Duitse nummers en Advendo kreeg een kompliment voor de Duitse uitspraak, wat gehonoreerd werd met een 9. De jury bestond uit dhr. J. Vermulst, voorzitter; Dhr. Ligthart, dhr. Lüderitz en dhr. Koch. Er worden drie juryrapporten opgemaakt. Van elk jurylid kreeg het koor 120 punten, zodat we aan een totaal van 360 punten kwamen. In de rapporten werd o. a. vermeld: ,,goed koor, vooral danzij de goede en muzikale leiding". Dat willen wij graag onder strepen. We feliciteren dan ook onze dirigent dhr. C. C. v.d. Heuvel en com plimenteren hem met zijn behaalde suc ces. Voor het hoogst behaalde aantal punten van die dag kwamen we net niet in aan merking. DAt was n.l. een koor uit Gilze, met een totaal van 364 punten. Een Duits koor behaalde 362 punten, zodat wij als derde eindigden. Er waren 22 koren die zaterdag aan dit concours deelnamen. 's Middags hebben we een bezoek ge bracht aan een kaasboerderij in Uden en een rit door het safaripark „De Beekse Bergen" gemaakt, zowel interessant om te horen als leuk om te zien. Na een gezellig etentje in Moergestel keerden we huiswaarts. Voldaan over een fijne, gezellige en vooral succesvolle dag. Twee flakkeese slagers zijn onderschei den met LA.S. (Instituut Ambachtelijke Slagersprodukten) erkenningen die jaar lijks worden uitgereikt aan die Ambachte lijke slagers die zich op hun vakgebied hebben onderscheiden. Het zijn Slagerij ButhB.V.,PieterBigge- straat 41, Ooltgensplaat, die voor zijn gekookte worst goud, voor zijn leverworst zilver en voor zijn gebraden gehakt zilver kreeg. Slager J. Wagenaar, Weststraat 2a, Ouddorp werd voor gebraden gehakt met zilver en voor z'n boerenleverworst even eens met zilver onderscheiden. Jeugdige belangstelling kort na de brand. Snel optreden van de brandweer van Middelhamis heeft niet kunnen voorkomen dat een woninkje in de Eendrachtstraat, bewoond door de jongeman C. v.d. Velde zaterdagmorgen vrijwel geheel uitbrandde. Het was een voorbijganger die aan de hand van rookontwikkeling de brand constateerde. Aanvankelijk werd aan genomen dat de bewoner zich in het huis bevond maar gelukkig bleek dat niet het geval. Dhr. v.d. Velde zou later verklaren bij zijn vertrek, rond 8 uur 's morgens, niets bijzonders te hebben bemerkt zodat ook voor hem de oorzaak een raadsel was. Een onderzoek door de Technische recherche heeft inmiddels uitgewezen dat de stereo-installatie als verzoorzaker kan worden aangewezen, kennelijk is er in die installatie sluiting ontstaan. In de afgelopen tijd hebben vragen ons bereikt van ouderen die met dagelijkse bezigheden in en om de woning hinder ondervinden van bijvoorbeeld: het openen van bovenramen, drempels, kasten die moeilijk te bereiken zijn, een te hoog of een te laag aanrecht, moeilijke trappen en moeilijk te bedienen kranen enz. Kortom alle situaties die problemen kun nen opleveren. De Stichting Welzijnswerk voor Oude ren ,,Oostflakkee" wil graag in kontakt komen met ouderen die deze ervaringen delen, zodat wij gezamenlijk proberen oplossingen voor de vragen te vinden. Mocht u de behoefte hebben om op bovenstaand artikel te reageren kunt u kontakt opnemen met de Stichting te Den Bommel. Tel. 01871 - 1545. D.V. woensdag 19juni is het weer zo ver! Dan hoopt de oudercommissie in samen werking met het personeel van de Eben- Haëzerschool te Goedereede-Haven- hoofd de zevende Havenhoofdse wandel tocht te houden. De vlag met de „Hótekikker" zal weer wapperen in de tuin van onze school, als het ware, om u allen op te wekken om mee te doen. Het parcours is uitgezet in de mooiste plekjes van het „Goeriese" land en we hopen dat u allemaal komt om mee te lopen, of als u niet zo geweldig ter been bent, mee te fietsen. De afstanden hoeven geen belemmering te zijn, we beginnen al bij 3 km. en eindigen bij 15 km. U ziet dus, dat thuisblijven eigenlijk niet kan.... Aan het eind van de tocht wacht u, tegen een kleine vergoeding, een lekker bakkie troost of een bekertje limonade. We starten vanaf 6 uur 's avonds bij de school aan de Blauwe Distelstraat. De kosten bedragen 4,voor volwassenen en 2,voor kinderen tot en met de zesde klas. Diegenen, die de wandeltocht uitlopen, krijgen een kleinigheidje als her innering. Kom allemaal, we hopen op lekker weer en breng uw goede humeur mee! De opbrengsten van deze zevende wandel tocht zijn voor de school. Oudercommissie en personeel Op 7 juni 1985 is het koor op concours geweest in Gorssel (Gld.) alwaar zij een 1ste prijs behaalde met 357 punten in de afdeling C (hoogste). Zij werden begeleidt door de heer Orgers uit Numansdorp aangezien hun eigen dirigent de heer Ger- rit Zoon vanaf 9 april met ziekteverlof moest. Daarom is het een hele prestatie van de heer Orgers, en zijn pianiste me vrouw van de Ree, om in dit korte tijds bestek het koor „Avondklanken" het ver plichte en vrije-werk nog ingestudeerd te krijgen. Het is dan gelukt, mede door de inzet van het koor. Sommelsdijk - Ooltgensplaat L Maandag 10 juni j.l. herdacht de oudste inwoonster van Flakkee, me vrouw A. van Nieuwaal-de Vos haar 106e verjaardag. Alhoewel haar gezondheid de laatste tijd sterk is achtemitgegaan, was ze juist de ze dag meer spraakzamer dan an dere dagen. Ze wist dat zij 10 juni jarig is en zij kon ook enkele van de bezoekers die haar kwamen felici teren nog bij hun naam noemen, waaronder ook haar enige dochter, de bijna 80-jarige mevrouw C. van Hassent-van Nieuwaal uit Oolt gensplaat. In het verpleeghuis ,,De Samaritaan" te Sommelsdijk, waar zij vanaf haar 97ste jaar een goede verzorging geniet kwamen maan dag nog velen in haar kamer mevr. van Nieuwaal en haar dochter feli citeren. Aan geschenken ontbrak het haar ook niet, zo waren er bloe men of fruit van o.a. de gemeente besturen, het Rode Kmis, de om roepen N.C.R.V. en E.O., etc. In de middaguren kwam de hervormd predikant van Ooltgensplaat, ds. K. van Meijeren en de burgemeester van Oostflakkee, drs. C. M. de Vos hun persoonlijke gelukwensen aan bieden. Het is nog een drukke dag 'J geworden voor mevrouw van Nieu- waal-de Vos die niet geheel aan haar is voorbij gegaan.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 1