autoschade I Verbijstering in Middelharnis; MEAO tóch naar Oude Tonge Garage KNÖPS B.V. AUTO-TIP Visser Politie treedt op tegen illegaal kamperen, skate-bord, surfen en naaktrecreatie SRichtspecialist karels Zaterdag 15 juni; Windsurfwedstrijd te Ouddorp Avondvierdaagse in Middelharnis Citroen-Hesselink Politiekapel op „Hernesseroord" 30 GEBRUIKTE AUTO'S tlQmmKmaii Ramoco b.v. Raad Middelharnis investeert fors voor vestiging MEAO in Sommeisdijk AUTO-SCHADE 199- hiubredftse Goeree-Overflakkee M.E.A.O.-school komt toch in Oude Tonga No. 5401 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 33 cent per mm. Bij contract speciaal tarief/ Ouddorp: Nu de zomer weer is aangebroken, lijkt het de rijkspolitie juist om bepaalde „beleidslijnen" weer eens onder de aandacht van het publiek te brengen. In verband met het steeds toenemende aantal vakantiegangers aan de stranden en watersportgebieden van Goeree-Overflakkee en de aan grenzende Zeeuwse kust, zal door de rijkspolitie in dit gebied gedurende het zomerseizoen wederom een intensieve controle worden gehouden op het illegaal overnachten met gebruik van een kampeermiddel. De politie gaat er daarbij vanuit, dat het inmiddels genoegzaam bekend mag zijn, dat kamperen buiten de daartoe aangewezen plaatsen in de regio Goeree-Overflakkee en Zeeland niet kan worden getolereerd. Door uit breiding van bestaande kampeerterreinen en het aan de Zeeuwse kust aanwezig zijn van zogenaamde overloopterreinen kan in vrijwel alle gevallen een plaatsje voor de nacht worden gevonden op legale terreinen. Overtreders van dit verbod kunnen zeker op een proces-verbaal rekenen. De rijkspolitie in Ouddorp zal ook verbaliserend optreden tegen het zogenaamde „skate-board-surfen". Deze sport komt bij het publiek steeds meer in trek en de Brouwersdam te Ouddorp is een gelieflcoosde plek om deze sport te beoefenen. Met name voor de overige weg gebruikers is deze tak van sport zeker niet zonder gevaar en door de politie zal dan ook worden opgetreden ingevolge de Wegenverkeerswet, die het bedrijven van deze sport op de openbare weg als spelen aanmerkt en strafbaar stelt. Tenslotte merkt de rijkspolitie nog op, dat het als bekend mag warden verondersteld, dat in de regio Goeree-Overflakkee een verbod bestaat op naaktrecreatie en dat de politie hiertegen optreedt. Langeweg 30 NIEUWE TONGE 01875 -1396 Jeugddienst in Goedereede Op D. V. donderdag, 13 juni a.s. zal in de Ned. Herv. Kerk van Goedereede een Jeugddienst worden gehouden op initia tief van de Jeugdraad. Deze dienst, die enerzijds bedoeld is als afsluiting van het verenigingsjaar, wil men bovenal zien als een dankdienst omdat de Heere het jeugdwerk van het afgelopen seizoen in grote mate heeft willen zegenen. Aan de dienst wordt meegewerkt door het kinderkoor „Goedereede" en het Jeugdkoor van de Prins Mauritsschool. De meditatie zal worden verzorgd door de plaatselijke predikant, ds. H. Westerhout. Verder is er deklamatie en samenzang. Met name de jongeren worden uitge nodigd deze dienst bij te wonen, maar uiteraard zijn ook ouderen van harte wel kom. De dienst wordt gehouden in de Ned. Herv. Kerk van Goedereede en begint om 19.30 uur. Onder de noemer „Delta Race" zal a.s. zaterdag 15 juni in Ouddorp een grote windsurfwedstrijd worden gehouden. Het traject bevindt zich in het Springersdiep, deel van de Grevelingen, en strekt vice versa van de haven tot de Punt. Deelname is mogelijk in 2 leeftijdscate gorieën, de eerste voor deelnemers t/m 16 jaar en de 2e voor deelnemers t/m 17 jaar. Men kan voor deelname inschrijven tot zaterdag (15 juni) 10 uur bij een van de volgende adressen, samen de organisa toren van de wedstrijd, t.w. Restaurant Havenzicht, Paviljoen de Punt, Hamee- teman recreatie, V.V.V. Ouddorp. De wedstrijd is zo ingedeeld dat 's mor gens om 11 uur wordt gestart vanaf een punt dichtbij de haven. 's Middags om 13.00 uur klinkt bij de Punt het startschot van de terugkeer naar het beginpunt. Er zijn fraaie prijzen ook wisselbekers in elk van de categorieën beschikbaar. De prijsuitreiking vindt 's middags half 4 plaats in of nabij restaurant „Havenzicht". De tijd is weer aangebroken voor de (alweer 14e!) Menheersense Avondvier daagse. Er kan weer meegelopen worden op de 5 en 10 km. Op dinsdag 11 juni gaat het inschrijfbureau open en kan ieder zich vanaf 18.15 uur in de kantine van de Olympiahal aan de Sporthal in Middel harnis laten inschrijven. U kunt ook gebruik maken van de voor- inschrijfadressen en wel bij de dames: A. Sparos, Vink 19, Sommelsdijk, tel. 4301; M. de Meij, Rembrandtiaan 25, Middel harnis, tel. 3274. De kosten voor deelname bedragen tot 16 jaar 3,50; boven 16 jaar 4, De start is vanaf de Sporthal, iedere avond om 19.00 uur. (slotavond 10 km. 18.30 uur). Op de slotavond (vrijdag 14 juni) wordt er aan het hele gebeuren een feestelijk tintje gegeven, het zou bijzonder leuk zijn als de deelnemers(sters) door ouders, vrienden of kennissen, met een bloemetje zouden worden verwelkomd. Bij de mu- ziektent kunnen de deelnemers(sters) daarna, een herinnering in ontvangst ne men. Dus houdt u de data 1112,13 en 14 juni vrij en maak er een leuk en gezellig famiUe-loopfeest van. De avondvierdaagse wordt door Gym nastiek, rekreantenvolleybal en basketbal vereniging Sparta Hygiëa verzorgd. We rekenen op veler sportieve deel name! Dirksland, 01877 - 1357 De morgen, zaterdag, in Middelharnis aanwezige Rijkspolitiekapel, die 's avonds een concert in de aula van de Technische school zal verzorgen, zal 's middags tus sen 2 en 3 uur musiceren in de Arena op „Hernesseroord". Daarna om ca. 16.15 uur zal de Rijkspolitiekapel een muziek festival op het Zandpad besluiten. LANGEWEG 113 TEL. 01870 - 2222 en REPARATIE van gelaagde autoruiten 16 juni VADERDAG Vergeet hem niet B.V. Hoofdtelefoons vanaf J V,"^ Scheer- apparaten vanaf J /5j" Wereld ontvangers Vanaf voor wereldomroepontvangst in vakantie. txtor iOle zdierhöd Zorgeloos op vakantie. Garantie tot 1-e-I986 Garage v.d. Velde OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 SCHERPENISSE Ernstig gewonden bij aanrijding Zaterdagmorgen zijn in de omgeving van Scherpenisse twee mensen ernstig ge wond geraakt bij een botsing van een auto en een traktor. Op het kruispunt West- kerkseweg-Brijhoekseweg verleende de traktorbestuurder Q. P. geen voorrang, aan de Belgische personenauto uit Wuust- wezel. Het gevolg was dat die auto in de sloot terecht kwam, de bestuurster M. H. en haar man en dochter raakten gewond. Mevr. H. en dochter werden overgebracht naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom en later naar een ziekenhuis in België. De heer H. kon, na het hechten van snij- wonden, huiswaarts keren. De tractor bestuurder geraakte licht gewond aan het hoofd. MIDDELHARNIS 1 RENAULT-dealer voor Verkoop Service 01871 - 1662 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, 01878 - 2496 PEUGEOT TALBOT Autobedrijf Tel. 01870 - 3094 MIDDELHARNIS Toen burgemeester de Vos van Oostflakkee j.l. maandag, bij de opening van het ZWN bedrijfscomplex te Oude Tonge, op de qua bereik baarheid strategische ligging van Oude Tonge wees en de goede busverbindingen prees, had dat m.b.t. een heel andere zaak, de komst van een MEAO op Goeree Overflakkee, een veel diepere intentie dan menigeen kon vermoeden..! Dhr. de Vos nréés ook op de komst van dat schooltype om daaraan, in afwijking van z^n geschreven tekst, de opmerking toe te voegen dat de vestigingsplaats ervan nog niet vast zou staan. De eveneens aanwezige burgemeester van Middelharnis, dhr. van Welsenis blijkt met méér dan verbijstering van die opmerking kennis hebben genomen. Hij had toch niet gedroomd dat de Staatssecretaris op 18 maart had beschilrt dat de MEAO in Middelharnis dient gevestigd te worden..? Burg. de Vos mocht dan trots vaststellen dat de gemeente Oostflakkee (m.b.t. de ZWN vestiging) bewezen heeft adequaat te kunnen reageren, ook Middelhamis' gemeente bestuur reageerde adequaat nadat van de beschikking van de Staatssecretaris kennis was genomen, vandaar onderstaande kop boven het verslag in ons blad van de raadsvergadering van donderdag 2 mei: De waag is voor hoe lang....? Men zal zich herirmeren dat het Ge meentebestuur van Middelhamis, door het Ministerie van Onderwijs en Weten schappen gevraagd de MEAO huisves ting te bieden, voor 195.000,de leeg staande school met onderwijzerswo ning aan de Jacob Banestraat te Som melsdijk kocht. De gemeente had voor die school nog lang geen belangstelling gehad als niet de tijd voor huisvesting van de MEAO per augustus a.s. zozeer gedron gen had en dus werd de koop gesloten, plus werd nog eens een krediet van 140.000,- beschikbaar gesteld voor het gebmiks- klaar maken van de school. Het blijkt nu allemaal tevergeefs te zijn geweest. Maan dagavond moest het burg. van Welsenis blijken dat de VVD Staatssecretaris mevr. Ginjaar-Maas heeft beschikt dat de MEAO nu tóch in Oude Tonge gevestigd zal worden, het gemeentebestuur van Mid delhamis met de consequenties van de gedane aankoop achterlatend. Voor burg. van Welsenis is een en ander aanleiding geweest op staande voet ontslag te nemen als lid van het bestuur van de Stichting Samenwerkingsschool Middelbaar Be roepsonderwijs voor de Zuid Hollandse en Zeeuwse eilanden. Raadslid A. Tiggel- man (PvdA) heeft gelijk gekregen toen hij in de geciteerde raadsvergadering van 2 mei zijn twijfels over de Haagse politiek uitsprakMiddelhamis' raad vroeg zich bij het besluiten tot aankoop met enige zorg af voor hoelang Middelhamis in de huisvesting zou gaan voorzien, niet kunnende vermoeden dat er zelfs hele maal geen gebruik van zou worden ge maakt... Met zijn acute vertrek uit het bestuur heeft dhr. van Welsenis niet gehandeld vanuit een gevoel van teleurstelling. „We hadden als bestuur kennis genomen van de eerste beschikking van de Staatssecre taris en het leek erop dat we daarin als bestuur hadden bemst", zo geeft dhr. van Welsenis woorden aan zijn verbijstering. Hij was solidair met het streven van het Bestuur te blijven ijveren voor een defini tieve vestiging van de school in Oude Tonge maar het leek erop dat dat minstens enkele jaren in beslag zou nemen op grond van welke verwachting de raad van Mid delhamis tot de aankoop van de leeg staande school overging. Dhr. van Wel senis is er zich van bewust die verwach ting aan de gemeenteraad te hebben over gedragen en het is mede daarom dat hij geen deel meer wenst uit te maken van een bestuur dat niet schroomt zich zó te laten manipuleren als thans gebleken is. Dhr. van Welsenis heeft het gebeurde „zwaar op zijn bestuurlijk fatsoen" getrokken: „mijn persoonlijke integriteit is daarmee op het spel gezet", zo verwoordt hij de consequentie die hij uit een en ander getrokken heeft. „Ik heb me aan het begin van mijn burgemeesterschap, tien jaar geleden, heilig voorgenomen dat ik, ter- wille van de integriteit van mijn ambt, direct uit een positie of een verband zou verdwijnen wanneer die in opspraak zou raken". Nu dhr. van Welsenis vindt dat er tot opspraak alle aanleiding is heeft hij direct voor een voortzetting van zijn functie als secretaris van genoemd bestuur bedankt. Liever had hij gezien en logischer had hij het gevonden wanneer het Bestuur stelling had genomen tegen de kennelijk abmpte verandering van mening van de Staats secretaris, ,,we zijn als bestuurders toch geen marionetten die zich dan naar hier en dan naar daar laten manipuleren?" zo geeft hij lucht aan zijn ergernis. Autobedrijf V, A. J. van Rumpt Vert.C. Bakker, tel. 01877-1589 Westdijk 13-15 MIDDELHARNIS tel. 01870-3665 Het Ver.gebouw aan de Schoolstraat dat voor de ontvangst van de M.E.A.O.- leerlingen gereed gemaakt moet worden. Dus tóch in Oude Tonge De MEAO dus tóch in Oude Tonge, dat moge de conclusie zijn. Weth. P. v.d. Ree van Oostflakkee, evenals de Staatssecre taris óók WD al mag daar naar zijn verzekering niks achter worden gezocht, heeft toegezegd dat in Oude Tonge, op 19 augustus, de dag dat de school moet beginnen in het Verenigingsgebouw aan de Schoolstraat lokaliteit aanwezig is. Het Ver. gebouw is trouwens zijn bestaan als school begonnen en nadien als Vereni gingsgebouw getransformeerd. Bouw technisch moet het geen probleem zijn de beschikbare ruimte in een aantal lokali teiten onder te verdelen. In overleg met de Stichting O en O wordt gezocht naar een altematieve vergadermimte voor de tijd dat het nieuwe Verenigingsgebouw nog niet gereed is. Dhr. v.d. Ree ontkent ten stelligste dat hij de Staatssecretaris persoonlijk benaderd zou hebben en het is hem evenmin bekend dat iemand uit het bestuur dat op eigen titel zou hebben gedaan. ,,Het is zo beweert dhr. v.d. Ree een zelfstandige beslissing van de Staatssecretaris die na haar aanvankelijke beslissing nog van de voorkeur van het Stichtingsbestuur voor vestiging in Oude Tonge op de hoogte werd gesteld. „Ik begrijp hoe men zich nu in Middelhamis voelt", verklaart dhr. v.d. Ree, „vergelijkbaar met mijn gevoelen toen we in maart moesten ervaren dat, ons streven voor vestiging in Oude Tonge ten spijt, de MEAO toch in Middelharnis zou komen...." Het wordt dus tóch Oude Tonge, voor lopig.... Het ofjïcièle persbericht van de Stichting: Het bestuur van de Stichting Sa menwerkingsschool voor Middel baar Beroeps Onderwijs Zuidhol- landse-Zeeuwse Eilanden deelt me de dat als gevolg van nader overleg tussen de inspectie voor het MEAO onderwijs en het departement van Onderwijs en wetenschappen het alsnog mogelijk is geworden dat de MEAO school in het nieuwe school jaar kan beginnen in Oude Tonge, de vestigingsplaats die vanaf het begin door het bestuur als de meest geschikte was aangewezen. Het gemeentebestuur van Oost flakkee heeft zijn medewerking toe gezegd om de school voor het eerste jaar onder te brengen in het Vereni gingsgebouw aan de Schoolstraat in Oude Tonge. Weliswaar zijn enkele aanpassin gen noodzakelijk maar het bestuur heeft er het volste vertrouwen in dat deze tijdig voor de nieuwe cursus tot stand gebracht zullen zijn. Het bestuur betreurt het dat er zoveel tijd en moeite voor nodig is geweest om het zover te krijgen maar is er tegelijkertijd over ver heugd dat nu toch een aanvang ge maakt kan worden met de zo moei zaam verkregen onderwijsvoorzie ning. Voor al uw VINGEBLING 3 - MIDDELHARNIS-TEL 01870-2518 Tel. 01870 -4466 Dorpsweg 28-34. Sommelsdijk ca C3 i^cj o es *.»*»»jf»»»#**#»Jf#»JHHHHHHF»»»* Kastanjelaan 41-43 MERCEDES-BENZ stad aan 't Haringvliet Tel. 01871 - 1553 BEDRIJFSWAGENS

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 1