Politie iVliddeiliarnis lioudt vrijdag en zaterdag Open dagen Poiitiebericliten Monteur Wim Vroegindewey liieip Min. Smit-Kroes een liandje bij opening ZWN bedriifscompiex Oude Tonge Schilder of teken de haven van Middelhamis..! Ul^i-W^^ Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Rijden door rood licht Oostflakkee Goedereede Moedergroep-avond Jeugdbrandweer Ouddorp 3e van het land No. 5400 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Nagekomen familieberichten Zelfs de Rijkspolitiekapel Open dag 57 e Jaargang DINSDAG 4 JUNI 1985 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 33 cent per mm. Bij contract speciaal tarief „De Heere is mijn Herder, mij zal niets ontbreken (Ps. 23 1) Na een geduldig gedragen lijden heeft de Heere van ons wegge nomen mijn geliefde vrouw, onze lieve zorgzame moeder, dochter, zuster, schoonzuster en tante ARENDJE ELIZABETH WIELAARD echtgenote van Cornells van der Ham op de leeftijd van 55 jaar. Middelhamis: C. van der Ham E. J. van der Ham Veenendaal: L. E. Looij-van der Ham P. Looij 4 juni 1985 J. W. Frisostraat 22 3241 VA Middelhamis De begrafenis is bepaald op D.V. vrijdag 7 juni a.s. om 14.00 uur op de algemene begraafplaats „Vrede- rast" te Middelhamis vanuit het Herv. verenigingsgebouw „De Hoeksteen", Ring 13 te Middel hamis, waar vooraf de rouwdienst wordt gehouden. Gelegenheid tot condoleren: na af loop van de begrafenis in „De Hoek steen". Geen bloemen OUDDORP - woensdagavond 7.30 uur ds. H. Paul, Vlissingen. MELISSANT - donderdagavond 7.30 uur ds. D. Rietdijk, Moerkapelle. NIEUWE TONGE - woensdagavond 7.30 uur ds. J. W. Verwey, Ridderkerk. OUDE TONGE - woensdagavond 7.30 uur ds. B. Reinders, Hardinxveld-Gies- sendam. OOLTGENSPLAAT - heden (dinsdag) avond 7.30 uur ds. D. Rietdijk, Moer kapelle. Heden behaagde het de Heere nog onverwacht uit onze familiekring weg te nemen onze geliefde broe der, zwager en oom CORNELIS VAN DER LINDE echtgenoot van Francijntje Bakelaar in de ouderdom van bijna 79 jaar. Ouddorp: J. v.d. Linde Ouddorp: P. Bakker-v.d. Linde Capelle a/d IJssel: A. v.d. Linde-Kleyn Ouddorp: C. v.d. Linde-van Wijk Middelhamis: C. de Korte-v.d. Linde L. de Korte Ouddorp: M. Moerkerk-v.d. Linde D. Moerkerk neven en nichten 3 juni 1985 Op de j.l. zaterdag in Putte (N.B.) ge houden landelijke brandweerwedstrijd voor jeugdbrandweerploegen is de Oud- dorpse jeugdbrandweer als derde geëin digd. Er namen 12 ploegen aan de wed- strijddeel. Landskampioen werd dejeugd- ploeg uit Zaanstad, tweede werd de ploeg uit Haaften met een gelijk aantal punten als de Ouddorpse ploeg die enkele jaren geleden het landskampioenschap behaal de maar nu zeker ook een verdienstelijke prestatie leverde. STELLENDAM Ophalen oud papier Op zaterdag 8 juni wordt weer oud papier ingezameld door de financiële commissie van het open hervormd jeugdwerk. Wij beginnen om 8.15 uur op de Molenkade en Spuipad en om 9.00 uur vanaf de Nieuweweg richting Stellebos. Zet u het gebundeld gereed? Naar aanleiding van klachten over het rijden door rood licht bij de schutsluit te Stellendam zal de politie de komende maanden op de Zuiderdiepstraatweg en op de Haringvlietdam extra toezicht hier op houden en bij het constateren van over tredingen direct proces-verbaal opmaken. De geldboete op deze overtreding be draagt minimaal 80,Regelmatig ne geren bestuurders van fietsen, bromfiet sen en auto's het rode licht waarbij de sluiswachters, tot nu toe, door snel in grijpen, ernstige ongevallen wisten te voor komen. Amateur schilders en tekenaars worden door de Stichting Evenementen Middelhamis, die een groot aandeel heeft in de organisatie van de Havendag a.s. zaterdag, uitgenodigd hun talenten aan te wenden voor het maken van een tekening of schilderstuk van de haven van Middelhamis. De Stichting verwacht dat meerderen-, zo niet velen aan de oproep gehoor zullen gcvcn. Men behoeft in elk geval geen hoogbegaafd kunstenaar te zijn om mee te doen en mee te dingen naar de prijzen of zelfs de speciale prijs die beschikbaar wordt gesteld door de gemeente Middelhamis. De ingeleverde werkstukken zullen een zeer deskundige beoordeling krijgen. De bekende tekenaar-illustrator Rien Poortvliet zal leiding geven aan de jury. Zij die mee willen doen kunnen 's morgens vanaf 9 uur inschrijven bij de stand van de Stichting Evenementen Middelhamis. Men bevindt zich dan al midden in het decor dat al vele schilders en tekenaars tevoren heeft geïnspireerd! Vermeld zij nog dat de ter beoordeling ingeleverde werkstukken het eigendom van de makers blijven. »i\Sv«^\> De groep Middelhamis van de Rykspolitie maakt zich op voor een vrü unieke presentatie op vrgdag 7 en zaterdag (Havendag) 8 juni, by welke gelegenheid het publiek ken nis kan nemen van de vele onder delen van de politiedienst. Ze zul len gepresenteerd worden in, vóór en rond het Diekhuus aan het Be neden Zandpad. Zaterdagmorgen zal er waarschijnlijk op het ter rein bij hotel Van Marion zelfs een politiehelicopter te bekijken zün. De tweede Open dag wordt vervolmaakt door de toegezegde aanwezigheid van de Rijkspolitiekapel, een korps dat niet al leen uitnemend musiceert maar, geünifor meerd als het is, ook fraai is om te zien. Van kwart voor 4 tot half 5 zal de kapel zich aan bevolking en gemeentebestuur presenteren waama de kapel 's avonds van kwart over 8 tot kwart over 10 een concert verzorgt in de aula van de tech nische school. De Rijkspolitiekapel Vrijdagmiddag 7 juni, om half drie hoopt burg. van Welsenis de Open dag officieel te openen waama vanaf drie uur de in het Diekhuus gepresenteerde diensten be zichtigd zullen kunnen worden waarbij vanaf 's avonds zeven uur ook demon straties met surveillancehonden zullen worden gegeven. Een en ander duurt tot 9 uur 's avonds. Zaterdagmorgen vanaf 9 uur kan weer bezichtiging van alle diensten plaats vin den tot's middags 13.00 uur. Ook worden dan fietsen gegraveerd en wordt op het bureau aan de Hoflaan een kijkdag naar gevonden fietsen gehouden waama om kwart voor 4 de politiekapel zijn op wachting maakt en ten gemeentehuize ontvangen zal worden. O.a. zullen tijdens de Open dagen te zien zijn de Verkeers- groep, de Algemene Verkeersdienst, de justitiële dienst, de Veld- en milieupolitie en de bereden groep die te paard zal patrouilleren. Bij hotel Van Marion zal een vaartuig van de Rijkspolitie te water ligplaats kiezen en waarschijnlijk zal die presentatie gecompletteerd worden door de aanwezigheid van een helicopter. MELISSANT Ophalen oud papier Morgen, woensdag, wordt weer oud pa pier opgehaald. - Fietser gevallen Op de Hellegatsdam brak van een 23- jarige wielrenner uit Roosendaal het race- stuur in tweeën waarbij een van de delen in de spaken van het voorwiel terecht kwam. De fietser sloeg over de kop waarbij hij verwondingen aan het hoofd en een her senschudding opliep. Een toevallig pas serende ambulance van het Rode Kmis ziekenhuis in Zierikzee vervoerde de be wusteloze man naar het streekziekenhuis in Dirksland. - Vernieling ruit Door vermoedelijk jeugdige personen werd van een woning gelegen aan de Kerksingel te Ooltgensplaat een mit van dat perceel vemield. Naar de identiteit van de daders wordt een onderzoek in gesteld. - Vernieling Vrijdagavond werd te Ouddorp wederom een vemieling aangericht. Nu werden er 2 miten ingegooid. De dader D. L. E. uit Middelhamis werd aangehouden en be kende de miten te hebben ingegooid. Te gen hem wordt proces-verbaal opgemaakt. - Diefstal uit auto Dhr. W. E. uit Rotterdam deed aangifte van diefstal vanuit zijn personenauto in de nacht van vrijdag op zaterdag, terwijl zijn auto stond geparkeerd op een parkeer terrein op de Klepperstee te Ouddorp. Ontvreemd werd een portefeuille, een cheque en een verbandtrommel. - Kijkdagen gevonden fietsen Op zaterdag 8 en 15 juni wordt tussen 14.00 en 17.00 uur op het groepsbureau der rijkspolitie te Ouddorp een kijkdag gehouden betreffende de in de gemeente Goedereede gevonden fietsen. Tevens be staat dan de mogelijkheid om op de fiets de postcode te laten graveren. ZWN directeur dhr, Delst en ZWN monteur Wim Vroegindeweij uit Sommelsdijk hebben elk hun eigen verhaal overgehouden aan de gisteren, door Min. Smit-Kroes gepleegde officiële opening van het nieuwe ZWN bedrijfscomplex te Oude Tonge. Onder vrienden kan dhr. Delst voortaan losjes laten weten nog met Neelie Smit-Kroes gepingpongd te hebben en Wim Vroegindeweij kan met recht vertellen dat niet de Minister-, maar hij een officiële handeling pleegde toen hij te nadrukkelijk aan het touwtje trok wat door Ministeriële kracht bewogen had moeten worden. Twee gebeurtenissen die eraan meewerkten dat de openingsbüeenkomst bij zonder ongedwongen verliep. Die sfeer werd al ingezet toen dhr. Schel- linger, Chef vervoer, de vele genodigden keurig op tijd verwelkomde en vaststelde dat, naar gewoonte van de ZWN, de „dienstregeling" weer klopte.... en dat zal ook best, maar er waren onder de ge nodigden nog velen die terugdachten aan de RTM met welke maatschappij tevoren ervaring was opgedaan. De ZWN doet het anders én beter, dat mocht uit veler waardering, ook die van Minister Smit- Kroes blijken.'t Was eigenlijk daarom dat ze de uitnodiging naar Oude Tonge te komen van harte had geaccepteerd: „zo wel U als de werknemers van dit bedrijf zijn reëel bezig en zijn bereid na te denken over de taak die U kreeg opgelegd", zo richtte ze zich tot directeur Delst: ,,i.v.m. die moed die hier tentoon wordt gesteld had ik geen enkele moeite met deze uit nodiging", liet de Minister weten. Minister Smit-Kroes zal stellig een ple zierige indmk aan haar aanwezigheid in Oude Tonge hebben overgehouden. Een prachtig handboeket bloemen kreeg ze van Roshni v.d. Ree, dochtertje van weth. v.d. Ree, een mooi cadeau kreeg ze van dhr. Delst en zelfs kreeg ze een uit nodiging om nog eens temg te komen om getuige te zijn van de heksenketel waarin de Zeelandroute verandert wanneer zon dagsavonds de week-enders en de dagjes mensen naar 't lijkt allemaal tegelijk op huis aan willen. Het was Oostflakkee's burgemeester drs. de Vos die haar daartoe vriendelijk uitnodigde aan het besluit van zijn pleit voor een zo spoedig mogelijke aanleg van de omleiding om Oude Tonge en het overige deel van de verbeide A 59. Een snelweg, dat is wat Oostflakkee en Schouwen Duiveland willen teneinde op timaal ontsloten te worden wat weer op timaal kan werken t.a.v. de economische ontwikkeling. Oude Tonge zou ook ver lost zijn van het sluipverkeer dat zich buiten de files om dwars door het dorp en de polders een weg tracht te zoeken. „Een heel dorp ontheffing geven om anders dan buitenstaanders het dorp tussen 15.00 en 23.00 uur binnen te rijden is een paarde- middel dat een administratieve romp slomp met zich brengt en bovendien de beperkte omvang van de Rijkspolitie Oost flakkee vele uren kost", liet de burge meester weten. Temg naar de Minister die we even uit het oog verloren nadat ze van Roshni v.d. Ree zó'n mooi boeket kreeg dat ze Roshni verzekerde dat ze door de mooie bloemen nog lang aan haar temg zal denken. Daar zat de Minister, met de genodigden in een imposante raimte waar zo'n 55 auto bussen binnen kunnen. Het gigantische complex, 6500 m^ groot met daarbuiten nog eens een bestraatte oppervlakte van a B ca a q o ea OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 OUDDORP I.v.m. vakantie gaat de Moedergroep- avond heden dinsdag NIET DOOR. 7000 m', bevat behalve een garage een zevental werklokaties, een was-straat en een keuringsstraat, een centraal magazijn, kantoor en verblijfsmimten en een lokaal voor instmctie en herinstmctie voor de werknemers in de verschillende taken van dienst in het bedrijf. De bouw, gepleegd door de Zeeuws Vlaamse aannemer Leen- houts kostte, inclusief de inrichting mim 6 miljoen gulden maar daar draait de ZWN kennelijk de hand niet voor om. Een nieuw projekt, een nieuwe stalling met werk plaats in Middelburg begroot op 4,25 miljoen werd althans luide toegejuicht De goedkeuring voor die bouw was het presentje dat de Minister had meege bracht om aan dhr. Delst te overhandigen. In zijn speech had dhr. Delst nog voor die bouw gepleit terwijl de Minister de goed keuring in haar handtasje had meege bracht. „Ik ben voor m'n volgende zit tingsperiode m'n volgende officiële ope ning aan het regelen", lichtte de Minister toe. Dhr. Delst was er bijzonder gelukkig mee omdat het betekent dat het bedrijf dóór kan gaan op de weg een modem en bijzonder goed geoutilleerd bedrijf te wor den. Dhr. Delst maakte met een speech van zes kantjes dankbaar gebmik van de aanwezigheid van de Minister door haar in te lichten over de enorme groei die het bedrijf heeft doorgemaakt. In zeven jaar tijds steeg het aantal reizigers met 65% en het vervulde dhr. Delst met niet minder trots toen hij vast kon stellen dat de ZAVN landelijk gezien een bedrijfstak-aandeel heeft van 5,9% maar dat weet te bereiken met 5,6% van het aantal autobussen en 4,7% van het aantal personeelsleden. Niet alleen dat positieve vergelijk, ook de thans gevonden locatie in Oude Tonge noemde dhr. Delst uitstekend al zou er, wat hem betreft, nog een autobusstation moeten komen tegenover het nieuwe com plex aan de andere kant van de Provin ciale weg terwille van een optimale dienst verlening aan het reizend publiek. „De reizigers vormen tenslotte de mggegraat van ons bestaan; zonder hen vervalt ons bestaansrecht" erkende dhr. Delst, via zijn speech met de Minister langs nog een verlangens binnen- en een eiikele zelfs buiten het vervoersgebied- wandelend. Op sommige ervan haakte de Minister in haar speech in waarmee ze een grote kennis van zaken en van de regio de monstreerde. De meegebrachte goed keuring voor nieuwbouw in Middelburg vormde wel een heel bijzondere verras sing. De gedachten bepalend bij nog zui delijker vervoersgebied, dat van Zeeuws Vlaanderen wees de Minister op de daar soms geringe vervoersomvang in welke omstandigheden zij grote waarde ver klaarde te hechten aan samenwerking tus sen commerciële taxibedrijven en open baar vervoer bedrijven bij welke consta tering het haar deugd deed dat de ZWN een daartoe strekkend experiment niet schuwt terwillei van kostenbesparing en kwaliteitsverbetering van het openbaar vervoer. De officiële handeling die de Minister na haar complimenteuze woor den jegens bedrijf en leiding verzocht werd te verrichten was het via de knop openen van een drietal deuren waardoor drie bussen tegelijk binnen reden. Een vol gende handeling, de onthulling van het Wim Vroegindeweij staat er wat beteuterd bij maar de Minister en dir. Delst lachen hartelijk om de aktie bordje „Middelburg 86" (het waarschijn lijke jaar van het gereedkomen van de nieuwbouw) werd haar door monteur Wim Vroegindeweij uit handen genomen. „Een hele ochtend heeft'ie geoefend en nou ging het tóch nog mis...." grapten z'n collega's en denk niet dat Minister Smit- Kroes er enige aanstoot aan zou nemen. Integendeel, Wim werd voor z'n mede werking, z'n „bespoediging" heette het oflTicieel, door de Minister hartelijk be dankt..! Temg in de mime hal waar de ontvangst had plaatsgevonden werd nog gesproken door de burgemeester van Oostflakkee die de blijdschap met de komst van het bedrijf in Oude Tonge onderstreepte met een fraaie landkaart („van het vervoersge bied") anno 1600, voorts door aannemer Leenhouts die een vlaggestok aanbood met de wens dat de vlag nimmer be zoedeld zal worden of halfstok zal moeten hangen. Dhr. van Peperstraaten sprak als vice-voorzitter van de Ondememingsraad en dhr. Kop volgde als regiochef, met trots vaststellend dat de ZWN niet meer ver geleken kon en mocht worden met de RTM die als „boerenbedrijge" te boek had gestaan. Dhr. van Tiggelen sloot de rij van sprekers door namens de personeels vereniging een ping-pong tafel aan te bieden. De Minister en dhr. Delst werden verzocht de eerste balletjes te slaan. Na zoveel goede woorden en de gepleegde handelingen volgde een geanimeerde re ceptie. Zaterdag 15 juni zal in het nieuwe complex dat het bekijken zeker waard is „open dag" worden gehouden waarop ieder met interesse voor het bedrijf van harte welkom is. Men zal die dag met de bus gratis naar Oude Tonge en terug naar de eigen woonplaats kunnen rei zen. In een van de volgende nummers hopen we daarover nadere mededeling te kunnen doen. De open dag en het gratis vervoer van de belangstellenden staan overigens wel vast. Ze had stellig niet gedacht in Oude Tonge nog te zullen pingpongen

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 1